Republika Turska

belfy
Posts: 7665
Joined: 06/08/2007 09:00

#32176 Re: Republika Turska

Post by belfy »

HarTar wrote: 08/01/2022 17:50
salik79 wrote: 08/01/2022 17:43

Zar ne bi logicnije bilo da se stavi slika tog drona, koji se spominje u tekstu? :?

Kabul olsun.
Ja sam vijest prenio sa Sabaha, sad čitam na Hurriyetu da ga rade zajedno sa Špancima, valjda po licenci. Izgleda da su namjerno izostavili tu bitnu stavku...
sasvim jasno je da si neki tukofil. vec smo ranije pricali i to ustanovili (ali, uzeci u obzir cak i tu cinjenicu sada odstupanje ide dalje), ali se sada pitam, nakon ovog odgovora sto si dao saliku79 da li imas imalo stida i srama. pa cak i o onome sto pises na temi o Korona virusu...

postavis nesto sto nije tacno, ali nakon toga se ni ne poceses, nego nastavljas dalje... imas li obraza i na sta isti lici? siris, u najmanju ruku, lazne vijesti, ali nakon toga se zavrsi sa ovim "ja sam samo prenio sa...". kao da si umanjenih mentalnih sposobnosti. pa hebote... ne znas sam ni provjeriti da li je neka vijest tacna. kako covjek nakon toga da gleda na tvoje upise? kako?
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#32177 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

belfy wrote: 08/01/2022 22:19
HarTar wrote: 08/01/2022 17:50

Ja sam vijest prenio sa Sabaha, sad čitam na Hurriyetu da ga rade zajedno sa Špancima, valjda po licenci. Izgleda da su namjerno izostavili tu bitnu stavku...
sasvim jasno je da si neki tukofil. vec smo ranije pricali i to ustanovili (ali, uzeci u obzir cak i tu cinjenicu sada odstupanje ide dalje), ali se sada pitam, nakon ovog odgovora sto si dao saliku79 da li imas imalo stida i srama. pa cak i o onome sto pises na temi o Korona virusu...

postavis nesto sto nije tacno, ali nakon toga se ni ne poceses, nego nastavljas dalje... imas li obraza i na sta isti lici? siris, u najmanju ruku, lazne vijesti, ali nakon toga se zavrsi sa ovim "ja sam samo prenio sa...". kao da si umanjenih mentalnih sposobnosti. pa hebote... ne znas sam ni provjeriti da li je neka vijest tacna. kako covjek nakon toga da gleda na tvoje upise? kako?
O čemu ti pričaš? Neću ja novine provjeravati iz više izvora. Vijest uopšte nije netačna, samo nije navedeno da se radi po španskoj licenci. Što se tiče korone, video koji je objavio portal Logično demantiraj ti. Najjači je onaj glumac kada kaže, primam vakcinu da zaštirim sebe i druge. E, pa sebe nije zaštitio. I još nešto, šta tebe boli q šta sam ja?
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9886
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#32178 Re: Republika Turska

Post by Bosanac sa dna kace »

@mba wrote: 06/01/2022 20:08
Bosanac sa dna kace wrote: 06/01/2022 13:59
Ima onaj projekat rahmetli Erbakana da se napravi D ili G 20, nesto tako, kao grupa najjacih muslimanskih zemalja, a da Turska tu bude kao glavni industrijski motor, ono sto je Njemacka za Evropu...

mislim da je to krajnji cilj erdogana :thumbup:
hehe, pa ne znam, oni su javno govrili kako su "skinuli Milli Görüş košulju"...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9886
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#32179 Re: Republika Turska

Post by Bosanac sa dna kace »

tataćusak wrote: 07/01/2022 18:12
Sarajmen wrote: 07/01/2022 12:15 Lavrov i Cavusoglu razgovarali o BiH
"Dogovoren je nastavak konstruktivne saradnje po ovom pitanju".
Image
Ministri vanjskih poslova Ruske Federacije i Turske Sergej Lavrov i Mevlut Cavusoglu jučer su telefonom razgovarali, saopćeno je iz Moskve.

U šturoj objavi Ministarstva vanjskih poslova Rusije istaknuto je da je posebno razgovarano o Bosni i Heregovini:


"Bio je dotaknut niz aktuelnih regionalnih pitanja, prije svega u vezi sa situacijom na Balkanu.

Naglašena je važnost da se što prije obnovi unutrašnji politički dijalog u Bosni i Hercegovini na čvrstim dejtonskim principima u interesu svih konstitutivnih naroda.

Dogovoren je nastavak konstruktivne saradnje po ovom pitanju", stoji u saopćenju.
Po ovome isoade da turci podrzavaju srbe, dijalog sa do dickom
Ima tome par godina da je jedan ugldni Bošnjak iz Istanbula iš'o po Zenici i Kaknju da pametuje po nekim kuferencijama našem svijetu kako nam Rusija dobro misli i d ami trebamo Rusiju podržati i da Rusija voli islam i muslimane...i kao mi moramo biti sretni zbog Rusije....malo je reći da je haos nast'o nakon toga.... :lol: :lol: :lol:
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#32180 Re: Republika Turska

Post by tataćusak »

Bosanac sa dna kace wrote: 09/01/2022 12:03
tataćusak wrote: 07/01/2022 18:12

Po ovome isoade da turci podrzavaju srbe, dijalog sa do dickom
Ima tome par godina da je jedan ugldni Bošnjak iz Istanbula iš'o po Zenici i Kaknju da pametuje po nekim kuferencijama našem svijetu kako nam Rusija dobro misli i d ami trebamo Rusiju podržati i da Rusija voli islam i muslimane...i kao mi moramo biti sretni zbog Rusije....malo je reći da je haos nast'o nakon toga.... :lol: :lol: :lol:
Pa u rusiji imaš najveći hroj muslimana u europi i vidimo nedavno da su spremni i ratovati za rusiju
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9886
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#32181 Re: Republika Turska

Post by Bosanac sa dna kace »

tataćusak wrote: 09/01/2022 12:18
Bosanac sa dna kace wrote: 09/01/2022 12:03
Ima tome par godina da je jedan ugldni Bošnjak iz Istanbula iš'o po Zenici i Kaknju da pametuje po nekim kuferencijama našem svijetu kako nam Rusija dobro misli i d ami trebamo Rusiju podržati i da Rusija voli islam i muslimane...i kao mi moramo biti sretni zbog Rusije....malo je reći da je haos nast'o nakon toga.... :lol: :lol: :lol:
Pa u rusiji imaš najveći hroj muslimana u europi i vidimo nedavno da su spremni i ratovati za rusiju
Ma shvaćam ja to, ali pola miliona Bošnjaka je u Njemačkoj i Austriji ne u Rusiji i Turskoj...i tih pola miliona ti svakodnevno šalju pare za BiH i Sandžak, imaju imovinu u BiH u Sandžaku....ne znam dođe li kad šta iz Rusije Bošnjacima i Hrvatima....iz Turske uglavnom dođe sadaka i ekipa da suneti mušku djecu, sreća pa nam se žene ne sunete....dodše iz Turske dođe dosta toga za Sandžak...
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#32182 Re: Republika Turska

Post by tataćusak »

Bosanac sa dna kace wrote: 09/01/2022 12:22
tataćusak wrote: 09/01/2022 12:18

Pa u rusiji imaš najveći hroj muslimana u europi i vidimo nedavno da su spremni i ratovati za rusiju
Ma shvaćam ja to, ali pola miliona Bošnjaka je u Njemačkoj i Austriji ne u Rusiji i Turskoj...i tih pola miliona ti svakodnevno šalju pare za BiH i Sandžak, imaju imovinu u BiH u Sandžaku....ne znam dođe li kad šta iz Rusije Bošnjacima i Hrvatima....iz Turske uglavnom dođe sadaka i ekipa da suneti mušku djecu, sreća pa nam se žene ne sunete....dodše iz Turske dođe dosta toga za Sandžak...
Ma ne navijam za rusiju, hebat ih, nego samo kazem da ima dosta muslimana i da im se ne poptuju prava ne bi ih bilo sigurno
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9886
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#32183 Re: Republika Turska

Post by Bosanac sa dna kace »

tataćusak wrote: 09/01/2022 12:28
Bosanac sa dna kace wrote: 09/01/2022 12:22
Ma shvaćam ja to, ali pola miliona Bošnjaka je u Njemačkoj i Austriji ne u Rusiji i Turskoj...i tih pola miliona ti svakodnevno šalju pare za BiH i Sandžak, imaju imovinu u BiH u Sandžaku....ne znam dođe li kad šta iz Rusije Bošnjacima i Hrvatima....iz Turske uglavnom dođe sadaka i ekipa da suneti mušku djecu, sreća pa nam se žene ne sunete....dodše iz Turske dođe dosta toga za Sandžak...
Ma ne navijam za rusiju, hebat ih, nego samo kazem da ima dosta muslimana i da im se ne poptuju prava ne bi ih bilo sigurno
Koja prava? Krhak je to mir, rat na Kavkazu kao da nikad nije staj'o...
Misliš da Rusi imaju apsolutnu kontroku Čečenije, Dagestana ili Ingušetija?
Imaju osnovna prava, pojedinci su u savezu sa njima i to je to...Masu tih muslimana je u progonstvu po Turskoj, Poljskoj i drugdje, nije to baš tako sjajno...čak ni u Tatarstanu đe su pod direktno ruskom čizmom već preko 300 godina....
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#32184 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

♦️Obilazeći objekte, predsjednik Recep Tayyip Erdoğan je pregledao projekat F-16 Block 30 ÖZGÜR.
♦️Projekt F-16 Blok 30 ÖZGÜR
T.R. Projektom ÖZGÜR koji provodi TAI pod rukovodstvom Predsjedništva odbrambene industrije, cilja se na modernizaciju aviona F-16 Block 30.
♦️U okviru modernizacije borbeni avioni F-16 Blok 30; Nacionalni računar misije, jedinica za interfejs sistema, gornja prednja kontrolna tabla u kokpitu, hidraulični indikator goriva, ekran motora, indikator za hitne slučajeve, nacionalni zvučni sigurnosni uređaj, nacionalni sistem identifikacije prijatelja - neprijatelja (IFF), prijemnik u više režima, inercijalni navigacioni sistem, sučelje Jedinica za zaptivanje će biti opremljena sa indikatorom središnje kabine i multifunkcionalnim ekranom u boji.
♦️Predsjednik Predsjedništva Odbrambene industrije prof. dr. U izjavi koju je İsmail Demir dao za SavunmaSanayiST.com krajem 2020. godine, objavljeno je da je prva implementacija ÖZGÜR projekta bila uspješna. U prošlogodišnjem priopćenju Abdurrahmana Şeref CAN-a, šefa Odjeljenja za avione Predsjedništva odbrambene industrije, navedeno je da je u okviru projekta pripremana masovna proizvodnja. U 2022. godini planira se prelazak na fazu serijske modernizacije projekta F-16 ÖZGÜR.


Image
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#32185 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

♦️Kompanija turske odbrambene industrije TUSAŞ radi na lažnoj meti koja se pretvara da je F-16 kako bi prevarila neprijateljske radare.
Lažna meta sa turbomlaznim motorom moći će da leti iznad brzine zvuka. Dok će neprijateljski sistemi protivvazdušne odbrane biti zauzeti lažnom metom, pravi F-16 će napraviti završni dodir.


Image
belfy
Posts: 7665
Joined: 06/08/2007 09:00

#32186 Re: Republika Turska

Post by belfy »

HarTar wrote: 08/01/2022 23:25
belfy wrote: 08/01/2022 22:19

sasvim jasno je da si neki tukofil. vec smo ranije pricali i to ustanovili (ali, uzeci u obzir cak i tu cinjenicu sada odstupanje ide dalje), ali se sada pitam, nakon ovog odgovora sto si dao saliku79 da li imas imalo stida i srama. pa cak i o onome sto pises na temi o Korona virusu...

postavis nesto sto nije tacno, ali nakon toga se ni ne poceses, nego nastavljas dalje... imas li obraza i na sta isti lici? siris, u najmanju ruku, lazne vijesti, ali nakon toga se zavrsi sa ovim "ja sam samo prenio sa...". kao da si umanjenih mentalnih sposobnosti. pa hebote... ne znas sam ni provjeriti da li je neka vijest tacna. kako covjek nakon toga da gleda na tvoje upise? kako?
O čemu ti pričaš? Neću ja novine provjeravati iz više izvora. Vijest uopšte nije netačna, samo nije navedeno da se radi po španskoj licenci. Što se tiče korone, video koji je objavio portal Logično demantiraj ti. Najjači je onaj glumac kada kaže, primam vakcinu da zaštirim sebe i druge. E, pa sebe nije zaštitio. I još nešto, šta tebe boli q šta sam ja?
naravno da neces. to je sasvim jasno. nego ces ih plasirati dalje, bez obzira da li su istinite ili ne...

nigdje nisam pitao sta si ti. tu si u pravu. zaboli me...
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#32187 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

belfy wrote: 09/01/2022 16:32
HarTar wrote: 08/01/2022 23:25

O čemu ti pričaš? Neću ja novine provjeravati iz više izvora. Vijest uopšte nije netačna, samo nije navedeno da se radi po španskoj licenci. Što se tiče korone, video koji je objavio portal Logično demantiraj ti. Najjači je onaj glumac kada kaže, primam vakcinu da zaštirim sebe i druge. E, pa sebe nije zaštitio. I još nešto, šta tebe boli q šta sam ja?
naravno da neces. to je sasvim jasno. nego ces ih plasirati dalje, bez obzira da li su istinite ili ne...

nigdje nisam pitao sta si ti. tu si u pravu. zaboli me...
Sve što objavim je tačno i istinito, jedino što se tiče korone sve je pod znakom pitanja, i sa jedne i sa druge strane jer se ne rade obdukcije da bi se utvrdila prava istina. Tu aroganciju i lažnu intelektualnu gromadu glumi nekome drugom, meni to niko ne može. Ae, vozdra :run:
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#32188 Re: Republika Turska

Post by jasib »

HarTar wrote: 09/01/2022 13:52 ♦️Kompanija turske odbrambene industrije TUSAŞ radi na lažnoj meti koja se pretvara da je F-16 kako bi prevarila neprijateljske radare.
Lažna meta sa turbomlaznim motorom moći će da leti iznad brzine zvuka. Dok će neprijateljski sistemi protivvazdušne odbrane biti zauzeti lažnom metom, pravi F-16 će napraviti završni dodir.

Koliko košta ta jedna turbomlazna "lažna meta" :-)
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#32189 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

jasib wrote: 09/01/2022 21:44
HarTar wrote: 09/01/2022 13:52 ♦️Kompanija turske odbrambene industrije TUSAŞ radi na lažnoj meti koja se pretvara da je F-16 kako bi prevarila neprijateljske radare.
Lažna meta sa turbomlaznim motorom moći će da leti iznad brzine zvuka. Dok će neprijateljski sistemi protivvazdušne odbrane biti zauzeti lažnom metom, pravi F-16 će napraviti završni dodir.

Koliko košta ta jedna turbomlazna "lažna meta" :-)
Ne znam, pitaj proizvođače kada uđu u upotrebu.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#32190 Re: Republika Turska

Post by jasib »

HarTar wrote: 09/01/2022 21:47
jasib wrote: 09/01/2022 21:44

Koliko košta ta jedna turbomlazna "lažna meta" :-)
Ne znam, pitaj proizvođače kada uđu u upotrebu.
Očekivala sam da ti sve znaš o Turskoj. Sad si me razočarao :(
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#32191 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

jasib wrote: 09/01/2022 21:48
HarTar wrote: 09/01/2022 21:47

Ne znam, pitaj proizvođače kada uđu u upotrebu.
Očekivala sam da ti sve znaš o Turskoj. Sad si me razočarao :(
Poštujem prava i konstruktivna pitanja, ova trolanja ću izgleda početi zaobilaziti...
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#32192 Re: Republika Turska

Post by jasib »

HarTar wrote: 09/01/2022 21:52
jasib wrote: 09/01/2022 21:48

Očekivala sam da ti sve znaš o Turskoj. Sad si me razočarao :(
Poštujem prava i konstruktivna pitanja, ova trolanja ću izgleda početi zaobilaziti...
Trebao bi više poštovati državu u kojoj živiš, a ne neprestano i agresivno, gurati nam pod nos Tursku i veličati sve i svašta njeno. To što ti radiš je politička propaganda, koju ovdje na forumu vješto koristiš, besplatno :-)
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#32193 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Erdogan razgleda nove turske letjelice F-16 OZGUR i T-962 Atak jurišni helikopter.

F-16 Ozgur je turska nadogradnja F-16 block 30 koji će dobiti novi AESA radar, te savremu avioniku koju koriste avioni 4.5 i 5 generacije (umreženost, fuzija senzora, misijsko računalo velike snage, te kolimatorski indikator i veliki CPD Display).


ImageImageImage

https://www.secretprojects.co.uk/thread ... ion.37242/
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#32194 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

jasib wrote: 09/01/2022 21:56
HarTar wrote: 09/01/2022 21:52

Poštujem prava i konstruktivna pitanja, ova trolanja ću izgleda početi zaobilaziti...
Trebao bi više poštovati državu u kojoj živiš, a ne neprestano i agresivno, gurati nam pod nos Tursku i veličati sve i svašta njeno. To što ti radiš je politička propaganda, koju ovdje na forumu vješto koristiš, besplatno :-)
Ako si iz Sarajeva, trebao si otići danas u Lukavicu kada su razvijali najdužu zastavu u Evropi i reći im kako vas nije stid da slavite genocidnu tvorevinu, a većina će vas sutra preko Vraca na posao u Sarajevo... Ali, lakše je srati i glumiti patriotu na forumu :-)
Last edited by HarTar on 09/01/2022 22:02, edited 1 time in total.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24804
Joined: 08/09/2005 20:08

#32195 Re: Republika Turska

Post by Haris.ba »

jasib wrote: 09/01/2022 21:44

Koliko košta ta jedna turbomlazna "lažna meta" :-)
Malo skuplje nego raketa. Zavisi na koji je fazon. Ima ih i koji rade na principu "glajdera", one su jeftinije. Kako god, jeftinije su od aviona.

Radi konteksta, to Ameri i Izraelci prave od 80ih.
Last edited by Haris.ba on 09/01/2022 22:05, edited 1 time in total.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#32196 Re: Republika Turska

Post by jasib »

HarTar wrote: 09/01/2022 22:02
jasib wrote: 09/01/2022 21:56

Trebao bi više poštovati državu u kojoj živiš, a ne neprestano i agresivno, gurati nam pod nos Tursku i veličati sve i svašta njeno. To što ti radiš je politička propaganda, koju ovdje na forumu vješto koristiš, besplatno :-)
Ako si iz Sarajeva, trebao si otići danas u Lukavicu kada su razvijali najdužu zastavu u Evropi i reći im kako vas nije stid da slavite genocidnu tvorevinu, a većina će vas sutra preko Vraca na posao u Sarajevo... Ali, lakše je srati i glumiti patriotu na forumu :-)
Što ti nisi došao u Lukavicu i rekao Srbima za 9. januar da se stide :?
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#32197 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

jasib wrote: 09/01/2022 22:05
HarTar wrote: 09/01/2022 22:02

Ako si iz Sarajeva, trebao si otići danas u Lukavicu kada su razvijali najdužu zastavu u Evropi i reći im kako vas nije stid da slavite genocidnu tvorevinu, a većina će vas sutra preko Vraca na posao u Sarajevo... Ali, lakše je srati i glumiti patriotu na forumu :-)
Što ti nisi došao u Lukavicu i rekao Srbima za zastavu da se stide :?
Zato što ja ne glumim lažnog patriotu, ako bude zatrebalo braniti domovinu (nadam se da neće, dosta smo ratovali), ja sam tu i uvijek spreman za razliku od vas koji serete i to većinom iz zapadne Evrope... Očito ne znaš šta znači biti licemjeran :-)
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#32198 Re: Republika Turska

Post by prof. »

jasib wrote: 09/01/2022 21:56
HarTar wrote: 09/01/2022 21:52

Poštujem prava i konstruktivna pitanja, ova trolanja ću izgleda početi zaobilaziti...
Trebao bi više poštovati državu u kojoj živiš, a ne neprestano i agresivno, gurati nam pod nos Tursku i veličati sve i svašta njeno. To što ti radiš je politička propaganda, koju ovdje na forumu vješto koristiš, besplatno :-)
Čuj agresivno ti gura pod nos tursku :lol: , niko te ne tjera da čitaš, čovjek otvorio temu i održava je na životu što i tebi niko ne brani. Ako ti ne godi turska otvori temu o Zanzibaru i opleti a ovu zaobiđi.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#32199 Re: Republika Turska

Post by jasib »

HarTar wrote: 09/01/2022 22:08
jasib wrote: 09/01/2022 22:05

Što ti nisi došao u Lukavicu i rekao Srbima za zastavu da se stide :?
Zato što ja ne glumim lažnog patriotu, ako bude zatrebalo braniti domovinu (nadam se da neće, dosta smo ratovali), ja sam tu i uvijek spreman za razliku od vas koji serete i to većinom iz zapadne Evrope... Očito ne znaš šta znači biti licemjeran :-)
Kupi rezervne baterije :lol: :lol:
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#32200 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

jasib wrote: 09/01/2022 22:10
HarTar wrote: 09/01/2022 22:08

Zato što ja ne glumim lažnog patriotu, ako bude zatrebalo braniti domovinu (nadam se da neće, dosta smo ratovali), ja sam tu i uvijek spreman za razliku od vas koji serete i to većinom iz zapadne Evrope... Očito ne znaš šta znači biti licemjeran :-)
Kupi rezervne baterije :lol: :lol:
Boga mi, nisi vrijedan moje pažnje...
Post Reply