Republika Turska

User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#30751 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Turska hakerska grupa AKINCILAR danas je napala web stranicu Uprave za javni dug Ministarstva finansija Srbije. Na stranici su okačili fotografiju hale u Potočarima uz ispisane brojeve "8.372".

Na turskom su napisali "UNUTMADIK", što u prevodu znači "NISMO ZABORAVILI".
:thumbup:

Image
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#30752 Re: Republika Turska

Post by GandalfSivi »

HarTar wrote: 16/07/2021 23:25 Turski i srbijanski državljani moći će ulaziti u obje države samo sa ličnom kartom. Voljeli ga ili ne, ali Vučko nije pao sa grane... https://www.klix.ba/vijesti/regija/izme ... ook+status
Vucic je kreten, wannabe diktator i na svjetskom levelu u najboljem slucaju prosjecan politicar.

Cak i takav moze drzati casove politike svim ostalim balkanskim politicarima, ali to puno vise kaze o nama a ne o njemu...
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#30753 Re: Republika Turska

Post by Truba »

HarTar wrote: 16/07/2021 23:25 Turski i srbijanski državljani moći će ulaziti u obje države samo sa ličnom kartom. Voljeli ga ili ne, ali Vučko nije pao sa grane... https://www.klix.ba/vijesti/regija/izme ... ook+status
Al bukvalno svijet ide dalje a mi smo zapeli...
User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#30754 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Black swan wrote: 17/07/2021 00:29
HarTar wrote: 16/07/2021 23:25 Turski i srbijanski državljani moći će ulaziti u obje države samo sa ličnom kartom. Voljeli ga ili ne, ali Vučko nije pao sa grane... https://www.klix.ba/vijesti/regija/izme ... ook+status
Al bukvalno svijet ide dalje a mi smo zapeli...
Kako nećemo zapeti kada je našim ljudima (mislim na sva tri naroda) normalno prati auta na i u rijekma, ćilime na sred ulice, bespavno sijeći državnu šumu kao da je njegova, istresati građevinski materijal u rijeke i šume, pucati na svadbama u sred grada, bacati bombe da se ulovi riba, itd, itd... mogu u nedogled....
Last edited by HarTar on 17/07/2021 00:56, edited 1 time in total.
User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#30755 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Turske oružane snage popravile su i održavale sirijsku pravoslavnu crkvu Mar Tuma (sveti Toma) smještenu u sjeveroistočnom sirijskom gradu Ras al Ajn. :thumbup:
Image https://www.aa.com.tr/mk/%D1%81%D0%B2%D ... dLJfQq_LH8
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#30756 Re: Republika Turska

Post by Challenger_ »

HarTar wrote: 17/07/2021 00:41Kako nećemo zapeti kada je našim ljudima (mislim na sva tir naroda) normalno prati auta na i u rijekma, ćilime na sred ulice, bespavno sijeći državnu šumu kao da je njegova, istresati građevinski materijal u rijeke i šume, pucati na svadbama u sred grada, bacati bombe da se ulovi riba, itd, itd... mogu u nedogled....
Sve mi se čini da je Zuko Džumhur bio u pravu kada je rekao da je Bosna "puna uskih staza, glupih ljudi i pametnih volova", pa u nedostatku volova zaobilazim domaće teme i na njima beskrajno glup i loš svijet. Svijet koji neće da radi na sebi pa je loš koliko je glup. Jer da ne bi bio loš, moraš biti pametan, reći će Džumhur.

Glupak i loš su sijamski blizanci.
User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#30757 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Challenger_ wrote: 17/07/2021 00:55
HarTar wrote: 17/07/2021 00:41Kako nećemo zapeti kada je našim ljudima (mislim na sva tir naroda) normalno prati auta na i u rijekma, ćilime na sred ulice, bespavno sijeći državnu šumu kao da je njegova, istresati građevinski materijal u rijeke i šume, pucati na svadbama u sred grada, bacati bombe da se ulovi riba, itd, itd... mogu u nedogled....
Sve mi se čini da je Zuko Džumhur bio u pravu kada je rekao da je Bosna "puna uskih staza, glupih ljudi i pametnih volova", pa u nedostatku volova zaobilazim domaće teme i na njima beskrajno glup i loš svijet. Svijet koji neće da radi na sebi pa je loš koliko je glup. Jer da ne bi bio loš, moraš biti pametan, reći će Džumhur.

Glupak i loš su sijamski blizanci.
Zato ni ja ne idem na domaće teme ;) :D :lol: Meni je najzanimljivije i najčudnije da ljudi koji ovo nabrojano rade ne vide ništa loše u tome...
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#30758 Re: Republika Turska

Post by Challenger_ »

HarTar wrote: 17/07/2021 01:03Zato ni ja ne idem na domaće teme ;) :D :lol: Meni je najzanimljivije i najčudnije da ljudi koji ovo nabrojano rade ne vide ništa loše u tome...
Iznad mene doselio neko ko u sred bijela dana ljuljne prljavu vodu kroz balkon na ulicu. Mislim, no comment. Ono je Zuko, vjerovatno, izrekao u momentima rezignacije, ali, bojim se da je bio u pravu. Zato beskrajno volim ljude koji su izvan tih kategorizacija, a najviše ih je bilo na temi Sirija.

Ostalo *ebi, nisu ni za šta.

LN, Hare.
User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#30759 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Challenger_ wrote: 17/07/2021 01:12
HarTar wrote: 17/07/2021 01:03Zato ni ja ne idem na domaće teme ;) :D :lol: Meni je najzanimljivije i najčudnije da ljudi koji ovo nabrojano rade ne vide ništa loše u tome...
Iznad mene doselio neko ko u sred bijela dana ljuljne prljavu vodu kroz balkon na ulicu. Mislim, no comment. Ono je Zuko, vjerovatno, izrekao u momentima rezignacije, ali, bojim se da je bio u pravu. Zato beskrajno volim ljude koji su izvan tih kategorizacija, a najviše ih je bilo na temi Sirija.

Ostalo *ebi, nisu ni za šta.

LN, Hare.
Bio je 100% u pravu... LN Čeli :bih:
Franco Baresi
Posts: 111
Joined: 04/01/2021 14:10

#30760 Re: Republika Turska

Post by Franco Baresi »

Hakiz wrote: 16/07/2021 19:22
musicman80 wrote: 16/07/2021 18:54

Milosevic i Hitler su bili slobodno izabrani voljom vecine. Ne ide to tako. Zivimo u svijetu u kojem je sve podjeljeno u blokove, moramo se odluciti gdje zelimo ici, ne mozemo na dvije strane u isto vrijeme. Ko god od politicara bude vodio politiku sjedenja na dvije stolice, nece profitirati na duge staze.
Samo Tito je to mogao.
Nakon urušavanja SSSR-a druga vremena...
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#30761 Re: Republika Turska

Post by Capljina74 »

Challenger_ wrote: 17/07/2021 01:12
HarTar wrote: 17/07/2021 01:03Zato ni ja ne idem na domaće teme ;) :D :lol: Meni je najzanimljivije i najčudnije da ljudi koji ovo nabrojano rade ne vide ništa loše u tome...
Iznad mene doselio neko ko u sred bijela dana ljuljne prljavu vodu kroz balkon na ulicu. Mislim, no comment. Ono je Zuko, vjerovatno, izrekao u momentima rezignacije, ali, bojim se da je bio u pravu. Zato beskrajno volim ljude koji su izvan tih kategorizacija, a najviše ih je bilo na temi Sirija.

Ostalo *ebi, nisu ni za šta.

LN, Hare.
Provjerava lik zakone balistike! Fizičar.

Sa asfaltom se teško barata...
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#30762 Re: Republika Turska

Post by Hakiz »

Capljina74 wrote: 17/07/2021 10:34
Challenger_ wrote: 17/07/2021 01:12

Iznad mene doselio neko ko u sred bijela dana ljuljne prljavu vodu kroz balkon na ulicu. Mislim, no comment. Ono je Zuko, vjerovatno, izrekao u momentima rezignacije, ali, bojim se da je bio u pravu. Zato beskrajno volim ljude koji su izvan tih kategorizacija, a najviše ih je bilo na temi Sirija.

Ostalo *ebi, nisu ni za šta.

LN, Hare.
Provjerava lik zakone balistike! Fizičar.

Sa asfaltom se teško barata...
Tvrd, nije naučio jadan...
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#30763 Re: Republika Turska

Post by Emiremir33 »

:-D nara
Challenger_ wrote: 16/07/2021 17:43
Njima to ne predstavlja nikakav problem jer su u odličnim odnosima sa mnogim akterima globusa, kako na zapadu tako na istoku pa i sa Turskom, a ovi naši balvani ne znaju dobaciti dalje od Turske, Katara i eventualno prvog sekretara američke ambasade.
Naravno čim se obostrano ulazi samo s' ličnom kartom
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#30764 Re: Republika Turska

Post by Emiremir33 »

Challenger_ wrote: 17/07/2021 01:12
HarTar wrote: 17/07/2021 01:03Zato ni ja ne idem na domaće teme ;) :D :lol: Meni je najzanimljivije i najčudnije da ljudi koji ovo nabrojano rade ne vide ništa loše u tome...
Iznad mene doselio neko ko u sred bijela dana ljuljne prljavu vodu kroz balkon na ulicu. Mislim, no comment. Ono je Zuko, vjerovatno, izrekao u momentima rezignacije, ali, bojim se da je bio u pravu. Zato beskrajno volim ljude koji su izvan tih kategorizacija, a najviše ih je bilo na temi Sirija.

Ostalo *ebi, nisu ni za šta.

LN, Hare.
U centru grada vodu prosipa kroz balkon 😁
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#30765 Re: Republika Turska

Post by salik79 »

Ovdje AA postavlja ovaj snimak na dan obiljezavanja godisnjice propalog puca. Na snimku lik govori kako "uz Boziju pomoc nece biti sluge Amerike i Izraela", a na samu godisnjicu puca Erdogan (nakon 11 godina upraznjene pozicije) salje atasea za kulturu u ambasadu u Izraelu i zove novog predsjednika Izraela da mu licno cestita i da istakne znacaj saradnje dvije zemlje na svim poljima.... Sta veli na to AA, iz jednog snimaka je jasna aluzija da Izrael i Amerika stoje iza neuspjelog puca, a s druge strane, bas na godisnjicu tog puca, Erdogan se doslovno posere na antipucistu i njegovo izjavu? Hare, de im ti, kao njihov covjek, postavi ovo pitanje da cujemo sta vele na to....
https://fb.watch/6OsbOFfdEd/
Image
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#30766 Re: Republika Turska

Post by @mba »

salik79 wrote: 17/07/2021 13:08 Ovdje AA postavlja ovaj snimak na dan obiljezavanja godisnjice propalog puca. Na snimku lik govori kako "uz Boziju pomoc nece biti sluge Amerike i Izraela", a na samu godisnjicu puca Erdogan (nakon 11 godina upraznjene pozicije) salje atasea za kulturu u ambasadu u Izraelu i zove novog predsjednika Izraela da mu licno cestita i da istakne znacaj saradnje dvije zemlje na svim poljima.... Sta veli na to AA, iz jednog snimaka je jasna aluzija da Izrael i Amerika stoje iza neuspjelog puca, a s druge strane, bas na godisnjicu tog puca, Erdogan se doslovno posere na antipucistu i njegovo izjavu? Hare, de im ti, kao njihov covjek, postavi ovo pitanje da cujemo sta vele na to....
https://fb.watch/6OsbOFfdEd/
Image


na osnovu nekog „trailer-a“ ti zakljucujes kakva je oficijalna politika neke zemlje, bili vanjska ili unutrasnja!
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#30767 Re: Republika Turska

Post by salik79 »

@mba wrote: 17/07/2021 13:21
salik79 wrote: 17/07/2021 13:08 Ovdje AA postavlja ovaj snimak na dan obiljezavanja godisnjice propalog puca. Na snimku lik govori kako "uz Boziju pomoc nece biti sluge Amerike i Izraela", a na samu godisnjicu puca Erdogan (nakon 11 godina upraznjene pozicije) salje atasea za kulturu u ambasadu u Izraelu i zove novog predsjednika Izraela da mu licno cestita i da istakne znacaj saradnje dvije zemlje na svim poljima.... Sta veli na to AA, iz jednog snimaka je jasna aluzija da Izrael i Amerika stoje iza neuspjelog puca, a s druge strane, bas na godisnjicu tog puca, Erdogan se doslovno posere na antipucistu i njegovo izjavu? Hare, de im ti, kao njihov covjek, postavi ovo pitanje da cujemo sta vele na to....
https://fb.watch/6OsbOFfdEd/
Image


na osnovu nekog „trailer-a“ ti zakljucujes kakva je oficijalna politika neke zemlje, bili vanjska ili unutrasnja!
Nije to neki "trailer" nego snimak uzivo s "Mosta sehida", koji je upravo AA postavio na svom profilu, kojim se dize moral, patriotizam, oplakuju sehidi, itd, itd, itd... Pitam da neko ko je s njima dobar zatrazi komentar na to, nista vise. Mislim, znam ja da je Turska u vrlo dobrim odnosima sa Izraelom i SAD, ali cemu onda postavljanje ovakvih snimaka na drzavnoj novinskoj agenciji?
User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#30768 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

salik79 wrote: 17/07/2021 13:08 Ovdje AA postavlja ovaj snimak na dan obiljezavanja godisnjice propalog puca. Na snimku lik govori kako "uz Boziju pomoc nece biti sluge Amerike i Izraela", a na samu godisnjicu puca Erdogan (nakon 11 godina upraznjene pozicije) salje atasea za kulturu u ambasadu u Izraelu i zove novog predsjednika Izraela da mu licno cestita i da istakne znacaj saradnje dvije zemlje na svim poljima.... Sta veli na to AA, iz jednog snimaka je jasna aluzija da Izrael i Amerika stoje iza neuspjelog puca, a s druge strane, bas na godisnjicu tog puca, Erdogan se doslovno posere na antipucistu i njegovo izjavu? Hare, de im ti, kao njihov covjek, postavi ovo pitanje da cujemo sta vele na to....
https://fb.watch/6OsbOFfdEd/
Image
Erdogan kakav god da je zlatan je u odnosu na kemaliste, oni mrze Arape iz dna duše i ne mogu da mu oproste što nije "oslobodio" Halep i sjever Iraka. Što se tiče odnosa sa Izraelom, Benjo je otišao na smetljište historije i žele reset odnosa sa novim premijerom i predsjednikom Izraela, jer šta god mi mislili Izrael je jedina ozbiljna država u istočnom Mediteranu pored Turske i projelat Plave domovine je neprovediv bez "dobrih" odnosa sa Izraelom...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#30769 Re: Republika Turska

Post by salik79 »

HarTar wrote: 17/07/2021 13:46
salik79 wrote: 17/07/2021 13:08 Ovdje AA postavlja ovaj snimak na dan obiljezavanja godisnjice propalog puca. Na snimku lik govori kako "uz Boziju pomoc nece biti sluge Amerike i Izraela", a na samu godisnjicu puca Erdogan (nakon 11 godina upraznjene pozicije) salje atasea za kulturu u ambasadu u Izraelu i zove novog predsjednika Izraela da mu licno cestita i da istakne znacaj saradnje dvije zemlje na svim poljima.... Sta veli na to AA, iz jednog snimaka je jasna aluzija da Izrael i Amerika stoje iza neuspjelog puca, a s druge strane, bas na godisnjicu tog puca, Erdogan se doslovno posere na antipucistu i njegovo izjavu? Hare, de im ti, kao njihov covjek, postavi ovo pitanje da cujemo sta vele na to....
https://fb.watch/6OsbOFfdEd/
Image
Erdogan kakav god da je zlatan je u odnosu na kemaliste, oni mrze Arape iz dna duše i ne mogu da mu oproste što nije "oslobodio" Halep i sjever Iraka. Što se tiče odnosa sa Izraelom, Benjo je otišao na smetljište historije i žele reset odnosa sa novim premijerom i predsjednikom Izraela, jer šta god mi mislili Izrael je jedina ozbiljna država u istočnom Mediteranu pored Turske i projelat Plave domovine je neprovediv bez "dobrih" odnosa sa Izraelom...
Moze li neki link na ovo? Ja koliko znam da su kemalisti bili striktno protiv rata u Siriji...

To, kao, ovi bolji od Benje?! Ovaj novi lik je proslavljeni ratni zlocinac, ubica civila u kampu UNa, a radikalniji je od Benje. Ono, argument je nidje veze.

Plus, sve sto si naveo nije odgovor na moje pitanje.
User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#30770 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

To sam uočio u razgovorima sa najzagriženijim glasačima CHP-a, najviše Erdoğanu zamjeraju što je religiozan i što se na vrijeme nije umješao u sirijski sukob. To misli i Kilicdaroglu, pusti ti šta javno izjavljuje. Odgovorio sam, sukob Netanyahu Erdoğan je bio lične prirode, a Plava domovina je neprovediva bez dobrih odnosa sa Izraelom.
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#30771 Re: Republika Turska

Post by Truba »

HarTar wrote: 17/07/2021 00:41
Black swan wrote: 17/07/2021 00:29

Al bukvalno svijet ide dalje a mi smo zapeli...
Kako nećemo zapeti kada je našim ljudima (mislim na sva tri naroda) normalno prati auta na i u rijekma, ćilime na sred ulice, bespavno sijeći državnu šumu kao da je njegova, istresati građevinski materijal u rijeke i šume, pucati na svadbama u sred grada, bacati bombe da se ulovi riba, itd, itd... mogu u nedogled....
Kad sam ja bio mali
Turska je bila sprdnja

30 godina poslije turska skoro pa svemirska sila

mi smo u medjuvremenu postali sprdnja
User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#30772 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Black swan wrote: 17/07/2021 14:23
HarTar wrote: 17/07/2021 00:41

Kako nećemo zapeti kada je našim ljudima (mislim na sva tri naroda) normalno prati auta na i u rijekma, ćilime na sred ulice, bespavno sijeći državnu šumu kao da je njegova, istresati građevinski materijal u rijeke i šume, pucati na svadbama u sred grada, bacati bombe da se ulovi riba, itd, itd... mogu u nedogled....
Kad sam ja bio mali
Turska je bila sprdnja

30 godina poslije turska skoro pa svemirska sila

mi smo u medjuvremenu postali sprdnja
Zato što imaju pravog lidera sa vizijom, i narod koji voli raditi, a ne zabušavati. To je jedina razlika...
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#30773 Re: Republika Turska

Post by exliberal-ex »

Nego HarTar kad ces ti u Tursku sa licnom?...ti rece da Turska stoji iza Bosne...stoji tako da sa tvojim neprijateljima potpise ugovor za putovanje sa licnom a sa tobom koji tvrdis da su ti prijatelji....dobijes hurme 🤯
User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#30774 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

exliberal-ex wrote: 17/07/2021 16:50 Nego HarTar kad ces ti u Tursku sa licnom?...ti rece da Turska stoji iza Bosne...stoji tako da sa tvojim neprijateljima potpise ugovor za putovanje sa licnom a sa tobom koji tvrdis da su ti prijatelji....dobijes hurme 🤯
To nije do Turske, nego naših bajnih političara...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#30775 Re: Republika Turska

Post by salik79 »

HarTar wrote: 17/07/2021 14:03 To sam uočio u razgovorima sa najzagriženijim glasačima CHP-a, najviše Erdoğanu zamjeraju što je religiozan i što se na vrijeme nije umješao u sirijski sukob. To misli i Kilicdaroglu, pusti ti šta javno izjavljuje. Odgovorio sam, sukob Netanyahu Erdoğan je bio lične prirode, a Plava domovina je neprovediva bez dobrih odnosa sa Izraelom.
To je sve tvoj licni dozivljaj, a za potvrdu nemas apsolutno nista konkretno za navesti. Cuj "zamjeraju mu sto je religiozan"?! Mislim da je i to tvoj licni dozivljaj. Eventualno mu mogu zamjeriti sto religiju zloupotrebljava, odnosno sto je licemjeran. Ova tvoja tvrdnja da je "Plava domovina", sta god vam to znacilo (mozda one boje na izraelskoj zastavi?), neprovediva bez dobrih odnosa sa Izraelom je ravna sirku, pogotovo za nekoga ko se poziva na vjeru. To bi, otprilike, bilo jednako da je Poslanik a.s. rekao da je njegova misija neprovodiva bez dobrih odnosa sa musricima, ili dobrih odnosa sa jevrejima Hajbera, ili da je Musa a.s. morao graditi dobre odnose sa Faraonom, ili hazreti Husejn sa Jezidom. Jednostavno ne ide...

Kada se prestane pozivati na Boga, vjeru, sveta mjesta, kada prestane lazno oplakivati Palestinu i palestince, onda cu se sloziti s tobom.

Ali, bez obzira na sve, jos uvijek mi nisi dao konkretan odgovor na moje osnovno pitanje...
Post Reply