Republika Turska

User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#30676 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

:lol:
Gusar-from-Riga wrote: 11/07/2021 23:33
Haris.ba wrote: 11/07/2021 23:22

Iran i Izrael su u ratu. I to ne samo verbalnom.

Turski predsjednik malo verbalno podgrije sa Palestincima, ali sustinski je sa Izraelom Turska u relativno ok odnosima.
Upravo je suprotno. Izrael i Iran nikad nisu u ratu niti ce biti, Iran Izraelu dodje ko kec na 10. Najveca prijetnja buducoj sigurnosti i moci Izraela je Turska. Ponavljam, za Tursku nemaju recept, jezik nekih sankcija tu ne prolazi, prijetnje jos gore. Nego ide, hajmo biti dobri sa njima pa cemo pokusati usput sta sad ne mozemo nista.
Nikakva prijetnja Izraelu nije Turska, današnji Jevreji Hazari i Turci imaju zajedničko porijeklo i kulturu, uz Azere Hazare koji su faktički isti narod kao današnji izraelci, Turci su im najbliži kao narod i nemoj misliti da to Turci i Izraelci ne znaju...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#30677 Re: Republika Turska

Post by salik79 »

HarTar wrote: 11/07/2021 23:06
salik79 wrote: 11/07/2021 13:16 Malo je reci...

Dotle Izrael "urnira" po Iranu i radi šta hoće i kada god poželi, ali ti to "ne vidiš"... https://thebosniatimes.ba/61746/novi-ud ... su-krivci/
Samo sto ti ne vidis i ne kontas kako i kada Iran uzvraca... To je tvoj problem.

Inace, ovako su "urinirali" i po Poslaniku a.s. i ashabima, da bi na kraju bili porazeni.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#30678 Re: Republika Turska

Post by salik79 »

HarTar wrote: 11/07/2021 23:34
Haris.ba wrote: 11/07/2021 23:22

Iran i Izrael su u ratu. I to ne samo verbalnom.

Turski predsjednik malo verbalno podgrije sa Palestincima, ali sustinski je sa Izraelom Turska u relativno ok odnosima.
Kakvom ratu? Za 42 godine od takozvane islamske revolucije nisu ni metka, ponavljam ni jednog jedinog metka nisu ispalili na Izrael, samo su jaki na riječima preko mikrofona i medija, mislim na mule, ali opaliti metak na Izrael, malo sutra. Dotle se Izrael igra sa Iranom...
Da ista znas, kao sto ne znas... Recimo, Robert Baer (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Robert_Baer) se u potpunosti ne slaze s tvojim misljenjem:



Sta mislis, onako laicki, ko ima vise znanja i saznanja na tu temu, ti ili on? :oops:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#30679 Re: Republika Turska

Post by Haris.ba »

Rat vec dugo vremena nije pucanje na bojnom polju.

Iran ne priznaje Izrael. Turska priznaje.

Izrael naravno se trese od podrske rezimu u Iranu i vidi samo turski nuklerani program kao egzistencijalnu opasnost.
User avatar
Gusar-from-Riga
Posts: 622
Joined: 11/06/2020 18:04

#30680 Re: Republika Turska

Post by Gusar-from-Riga »

HarTar wrote: 11/07/2021 23:38 :lol:
Gusar-from-Riga wrote: 11/07/2021 23:33 Upravo je suprotno. Izrael i Iran nikad nisu u ratu niti ce biti, Iran Izraelu dodje ko kec na 10. Najveca prijetnja buducoj sigurnosti i moci Izraela je Turska. Ponavljam, za Tursku nemaju recept, jezik nekih sankcija tu ne prolazi, prijetnje jos gore. Nego ide, hajmo biti dobri sa njima pa cemo pokusati usput sta sad ne mozemo nista.
Nikakva prijetnja Izraelu nije Turska, današnji Jevreji Hazari i Turci imaju zajedničko porijeklo i kulturu, uz Azere Hazare koji su faktički isti narod kao današnji izraelci, Turci su im najbliži kao narod i nemoj misliti da to Turci i Izraelci ne znaju...
Pusti ti porijeklo, vjera i ideologija je presudna. Svi mi vodimo porjeklo od jedne loze, jednog para.
User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#30681 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Gusar-from-Riga wrote: 11/07/2021 23:49
HarTar wrote: 11/07/2021 23:38 :lol:

Nikakva prijetnja Izraelu nije Turska, današnji Jevreji Hazari i Turci imaju zajedničko porijeklo i kulturu, uz Azere Hazare koji su faktički isti narod kao današnji izraelci, Turci su im najbliži kao narod i nemoj misliti da to Turci i Izraelci ne znaju...
Pusti ti porijeklo, vjera i ideologija je presudna. Svi mi vodimo porjeklo od jedne loze, jednog para.
Brate, Salko ti je postavio link i u potpunosti se slažem sa njim da Erdoğan jedno priča, a drugo radi, najvjerovatnije je i on sam (Erdoğan) Hazar, ali se ne slažem sa njegovim (Salikovim) uzdizanjem mula i Irana. Iran nije nikakva prijetnja Izraelu, nikada metka nisu opalili na Izrael, kamo li šta drugo. Iran služi samo za uzimanje para lakovjernim Arapima, jer ga zapad predstavlja kao egzistencionalnu prijetnju arapskim režimima i muze ih. Da skratim, Salko je jednosmjeran i skučenog pogleda prema horizontu i to mene nervira kod njega. Da iran baci atomsku na Saudiju na primjer on bi ih branio...
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#30682 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

HarTar wrote: 12/07/2021 00:03
Gusar-from-Riga wrote: 11/07/2021 23:49 Pusti ti porijeklo, vjera i ideologija je presudna. Svi mi vodimo porjeklo od jedne loze, jednog para.
Brate, Salko ti je postavio link i u potpunosti se slažem sa njim da Erdoğan jedno priča, a drugo radi, najvjerovatnije je i on sam (Erdoğan) Hazar, ali se ne slažem sa njegovim (Salikovim) uzdizanjem mula i Irana. Iran nije nikakva prijetnja Izraelu, nikada metka nisu opalili na Izrael, kamo li šta drugo. Iran služi samo za uzimanje para lakovjernim Arapima, jer ga zapad predstavlja kao egzistencionalnu prijetnju arapskim režimima i muze ih. Da skratim, Salko je jednosmjeran i skučenog pogleda prema horizontu i to mene nervira kod njega. Da iran baci atomsku na Saudiju na primjer on bi ih branio...
Pa i ja bi ih branio. Saudiju i co tj., ostale zaljevske monarhije treba razj*bat, a Arapski poluotok ujedinit u jednu drzavu ili uniju, Arabiju ili nekako drugacije zvanu, svejedno, samo mislim da taj film necemo gledat, jer uvjek se trudim sto je moguce vise bit realan.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#30683 Re: Republika Turska

Post by Hakiz »

HarTar wrote: 12/07/2021 00:03 Da iran baci atomsku na Saudiju na primjer on bi ih branio...
Ne bih branio nikoga ko koristi atomsko oružje, ali, da bi mi bilo žao, ne bi. U suštini, više nikoga mi ne bi bilo žao, ni Saudije, ni Irana, ni Zapada, nikoga.
User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#30684 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

🇹🇷Nove sistem za elektroničko ratovanje 'SANCAK' isporučene turskim oružanim snagama
Predsjednik predsjedništva odbrambene industrije, İsmail Demir, izjavio je da su turskim oružanim snagama isporučili novi sistem elektroničkog ratovanja SANCAK.
🔹İsmail Demir izjavio je da su turskim oružanim snagama predali SANCAK, novu generaciju komunikacijskog elektroničkog napada, koji će pružiti značajnu prednost na terenu neutralizacijom strateških komunikacionih sistema.
:thumbup:
User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#30685 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

HISAR-A+ PVO sitem je ušao u inventar oružanih snaga Turske.
Image
Pored toga vrši se i testiranje Hisar-O+ sistema protuzračne odbrane proteklih dana. Do kraja godine ili eventualno početkom naredne se očekuje i Hisar-U, dometa preko 100+ kilometara, što će biti ekvivalent američkom Patriotu.
User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#30686 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Turska kompanija razvila hipersonično oružje: Elektromagnetni top SAPAN. Turske oružane snage uskoro će u svoj inventar dodati prvi elektromagnetni top zahvaljujući nedavno proizvedenoj hipersoničnoj municiji od strane kompanije TUBITAK Sage. Prvi turski elektromagnetni top pod nazivom "SAPAN" može lansirati municiju bez baruta, koristeći elektromagnetnu energiju, postižući hipersoničnu brzinu od 8 do 10 puta veću od brzine zvuka.
Image
Elektromagnetni top TUFAN
Image
Ilustracija koja pokazuje kako će se elektromagnetno oružje koristiti u svrhu napada ali i odbrane

Image
Elektromagnetni top Sahi-209
https://nova-zora.com/turska-kompanija- ... PQLAP9RBgM
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#30687 Re: Republika Turska

Post by Challenger_ »

Ako sam dobro razumio komentatore, USA su željele da Turska preuzme bazu Bagram prije američkog povlačenja ali se ta ideja nije svidjela Talibanima, a onda Turci nisu htjeli da rizikuju pa se desilo to što se desilo, američko povlačenje na vrat na nos, u sred noći.

Izgleda da ni Turskoj više nije visok rejting kod raje iz Kandahara.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#30688 Re: Republika Turska

Post by Challenger_ »

Biće zanimljivo vidjeti čija će akida zavladati u Afganistanu. Langley-akida je izgleda passe, a koja će da osvane, vidjećemo.
User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#30689 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Challenger_ wrote: 12/07/2021 23:22 Ako sam dobro razumio komentatore, USA su željele da Turska preuzme bazu Bagram prije američkog povlačenja ali se ta ideja nije svidjela Talibanima, a onda Turci nisu htjeli da rizikuju pa se desilo to što se desilo, američko povlačenje na vrat na nos, u sred noći.

Izgleda da ni Turskoj više nije visok rejting kod raje iz Kandahara.
Turci ako su ludi prihvatit će da preuzmu aerodrom u Kabulu, nisu im Talibani nesposobni PKK-ovci...
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#30690 Re: Republika Turska

Post by Challenger_ »

HarTar wrote: 12/07/2021 23:39Turci ako su ludi prihvatit će da preuzmu aerodrom u Kabulu, nisu im Talibani nesposobni PKK-ovci...
Jasno je to, samo još nije jasno, ili meni nije vidljivo, kakav će daljnji ideološki kurs zauzeti Talibani i kakav će pogled na svijet postati dominantan u Afganistanu: haos ili trijumf jedne vizure.

To je ono što sve globalne i regionalne aktere interesuje i više od toga: što žele da modeliraju i posredno utiču, koliko god je to moguće.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#30691 Re: Republika Turska

Post by Challenger_ »

To je main hint, this very moment.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#30692 Re: Republika Turska

Post by Challenger_ »

U međuvremenu, predaja o vojsci i zastavama Horasana će da golica maštu naroda na Istoku.


8-)
User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#30693 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Challenger_ wrote: 12/07/2021 23:45
HarTar wrote: 12/07/2021 23:39Turci ako su ludi prihvatit će da preuzmu aerodrom u Kabulu, nisu im Talibani nesposobni PKK-ovci...
Jasno je to, samo još nije jasno, ili meni nije vidljivo, kakav će daljnji ideološki kurs zauzeti Talibani i kakav će pogled na svijet postati dominantan u Afganistanu: haos ili trijumf jedne vizure.

To je ono što sve globalne i regionalne aktere interesuje i više od toga: što žele da modeliraju i posredno utiču, koliko god je to moguće.
U javnosti govore i glume (lideri) da su se liberalizovali, barem po pitanju ženskih prava, ali u praksi će sve biti kao i prije američke invazije... Nego, šta ono pišu Srbi da su paštunsko pleme Durrani srpskog porijekla?! :D :lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#30694 Re: Republika Turska

Post by Challenger_ »

HarTar wrote: 12/07/2021 23:56Nego, šta ono pišu Srbi da su paštunsko pleme Durrani srpskog porijekla?! :D :lol:
Prvi put čujem, vjerovatno se neko za*ebava.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#30695 Re: Republika Turska

Post by salik79 »

Gusar-from-Riga wrote: 11/07/2021 23:33
Haris.ba wrote: 11/07/2021 23:22

Iran i Izrael su u ratu. I to ne samo verbalnom.

Turski predsjednik malo verbalno podgrije sa Palestincima, ali sustinski je sa Izraelom Turska u relativno ok odnosima.
Upravo je suprotno. Izrael i Iran nikad nisu u ratu niti ce biti, Iran Izraelu dodje ko kec na 10. Najveca prijetnja buducoj sigurnosti i moci Izraela je Turska. Ponavljam, za Tursku nemaju recept, jezik nekih sankcija tu ne prolazi, prijetnje jos gore. Nego ide, hajmo biti dobri sa njima pa cemo pokusati usput sta sad ne mozemo nista.
Ma ja, ovo ih malo nazoce da im kaze gdje im je mjesto, jelde? :oops:
Image

Vidim, pravo ih je isprepad'o:





Mislim da nakon ovoga cionisti oka sklopiti nece. A Emina ce rahat oplakivati palestinske zrtve. :thumbup:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#30696 Re: Republika Turska

Post by salik79 »

HarTar wrote: 11/07/2021 23:34
Haris.ba wrote: 11/07/2021 23:22

Iran i Izrael su u ratu. I to ne samo verbalnom.

Turski predsjednik malo verbalno podgrije sa Palestincima, ali sustinski je sa Izraelom Turska u relativno ok odnosima.
Kakvom ratu? Za 42 godine od takozvane islamske revolucije nisu ni metka, ponavljam ni jednog jedinog metka nisu ispalili na Izrael, samo su jaki na riječima preko mikrofona i medija, mislim na mule, ali opaliti metak na Izrael, malo sutra. Dotle se Izrael igra sa Iranom...
Svaki metak, svaka raketa, svaki dron ispaljen od strane palestinskog otpora i libanskog Hizbullaha na Izrael je iranski.

Jos jednom, Robert Baer (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Robert_Baer):


Evo ti i jedan od snimaka tog "ispaljivanja metka" :

Franco Baresi
Posts: 111
Joined: 04/01/2021 14:10

#30697 Re: Republika Turska

Post by Franco Baresi »

salik79 wrote: 13/07/2021 09:09
HarTar wrote: 11/07/2021 23:34

Kakvom ratu? Za 42 godine od takozvane islamske revolucije nisu ni metka, ponavljam ni jednog jedinog metka nisu ispalili na Izrael, samo su jaki na riječima preko mikrofona i medija, mislim na mule, ali opaliti metak na Izrael, malo sutra. Dotle se Izrael igra sa Iranom...
Svaki metak, svaka raketa, svaki dron ispaljen od strane palestinskog otpora i libanskog Hizbullaha na Izrael je iranski.

Jos jednom, Robert Baer (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Robert_Baer):


Evo ti i jedan od snimaka tog "ispaljivanja metka" :

Ti nemaš dušu :mrgreen:
User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#30698 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

salik79 wrote: 13/07/2021 09:09
HarTar wrote: 11/07/2021 23:34

Kakvom ratu? Za 42 godine od takozvane islamske revolucije nisu ni metka, ponavljam ni jednog jedinog metka nisu ispalili na Izrael, samo su jaki na riječima preko mikrofona i medija, mislim na mule, ali opaliti metak na Izrael, malo sutra. Dotle se Izrael igra sa Iranom...
Svaki metak, svaka raketa, svaki dron ispaljen od strane palestinskog otpora i libanskog Hizbullaha na Izrael je iranski.

Jos jednom, Robert Baer (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Robert_Baer):


Evo ti i jedan od snimaka tog "ispaljivanja metka" :

To ti je kao da ja imam komšiju sa kojim imam problema, ali mu ne mogu i ne smijem ništa pa nađem budalu (Hamas i Hezbolah) i dam mu pištolj da napadne tog komšiju. Budala uzme pištolj i napadne mog neprijatelja komšiju, ispali koji metak, ali to samo razljuti mog komšiju koji natambura budalu, uništi mu kuću, pobije porodicu, a ja kao pi.ki.a zadovoljan jer sam eto "pokušao" napasti mog komšiju putem neke budale koja je nahebala. Dotle moj komšija nastavlja sa svim mogućim sabotažama moje kuće (Irana), napada moje vojne ciljeve u susjednim državama, potapa tankere, a ja opet ne smijem ništa, nego se nadati da ću opet uspjeti nahuškati budale da ginu umjesto mene. E, moj Salko... :-)
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#30699 Re: Republika Turska

Post by salik79 »

HarTar wrote: 13/07/2021 14:17
salik79 wrote: 13/07/2021 09:09

Svaki metak, svaka raketa, svaki dron ispaljen od strane palestinskog otpora i libanskog Hizbullaha na Izrael je iranski.

Jos jednom, Robert Baer (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Robert_Baer):


Evo ti i jedan od snimaka tog "ispaljivanja metka" :

To ti je kao da ja imam komšiju sa kojim imam problema, ali mu ne mogu i ne smijem ništa pa nađem budalu (Hamas i Hezbolah) i dam mu pištolj da napadne tog komšiju. Budala uzme pištolj i napadne mog neprijatelja komšiju, ispali koji metak, ali to samo razljuti mog komšiju koji natambura budalu, uništi mu kuću, pobije porodicu, a ja kao pi.ki.a zadovoljan jer sam eto "pokušao" napasti mog komšiju putem neke budale koja je nahebala. Dotle moj komšija nastavlja sa svim mogućim sabotažama moje kuće (Irana), napada moje vojne ciljeve u susjednim državama, potapa tankere, a ja opet ne smijem ništa, nego se nadati da ću opet uspjeti nahuškati budale da ginu umjesto mene. E, moj Salko... :-)
Tipicno vehabitsko tumacenje... Nikakvih problema nemas ti s komsijom, nego te "budale" koje taj komsija dugi niz godina terorizira, lupajuci ih na pravdi Boga, oduzimajuci im sve sto imaju, od imetka pa do najdrazih osoba. Ti si neko vrijeme zivio dzahilijetskim zivotom i bolila te briga za komsijama, a taj problem nisi smatrao i svojim problemom, nego upravo komsijinim i od ovih "budala" (koje su mu najblize komsije). U tom vremenu si cak odrzavao fantasticne odnose sa komsijom kabadahijom, sva saradnja je bila na visokom nivou.
U nekom momentu si dosao tobe, posvetio se vjeri i skontao da su one "budale" sto ih komsija terorizira tvoja braca u vjeri, kojoj si duzan pomoci jer ste, ustvari, "jedno tijelo", a kroz vjeru znas i da, cak i da ti nisu braca u vjeri, si duzan pomoci svakome koga na pravdi Boga muce, zlostavljaju i ugnjetavaju. Uz sve to, kod ove "budale" sto ga terorizira komsija je i tvoje trece najvaznije sveto mjesto, kojeg ovaj komsija na sve nacine pokusava unistiti i prisvojiti... U tebi proradi bratska zelja i potreba da pomognes "budali", ali te iznenadi da sve okolne komsije, koje su blize ovom komsiji kabadahiji, rade za kabadahiju protiv tvog brata "budale" i na sve nacine te pokusavaju sprijeciti da mu pomognes. Ti trpis razne vrste terora, odmazdi, diverzija, izolacije i sva zla koja je moguce zamisliti samo da bi, u ime Boga, pomogao bratu (braci) "budali" da se kutarise terora komsije kabadahije... U tom pomaganju nemas apsolutno nikakvu racunicu, jer znas da bi ti daleko bolje bilo svrstati se na stranu jacega, osim Bozijeg zadovoljstva. A to munafici i zaljubljenici u dunjalucke ukrase nikako ne mogu razumjeti...

Da ne zaboravim, do sada si uspio istjerati komsiju kabadahiju iz kuce jednog brata "budale", koji je pokusavao i na sve moguce nacine i dalje pokusava praviti razne smicalice ne bi li nekako opet uspio provaliti u njegovu kucu, ili mu barem napakostiti, ali mu to, uz veliku zrtvu i napor jace "budale", ne uspijeva... Cak ovaj jaci "budala" brat, uz tvoju pomoc, pokusava na sve nacine pomoci i slabijem bratu "budali" u nevolji.

E, moj Hare, nisu oci slijepe nego srca u prsima....
User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#30700 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

@Salik Ne čine iranske mule ništa radi Palestinaca, nego radi sebe. Ako su dobri sa zapadom i Izraelom onda su osuđeni da budu poslušni psić i nema teorije da bi imali mogućniost širenja uticaja van svojih granica. Iranske mule sve rade da bi proširili šiizam i uticaj Irana na arapske države, a ne zbog Palestinaca i ti to dobro znaš. Što se tiče pomoći i uticaju Irana na Liban, vidi se ovih dana kolika je i do čega je dovela... https://www.advance.hr/vijesti/libanon- ... -od-smrti/ Čak se i Izrael "sažaljeva" nad sudbinom Libana... https://www.geopolitika.news/vijesti/iz ... CiuFQnmtMg Nahuškali su Hamas na sukobe sa Izraelom, ali kada treba platiti uništenu infrastrukturu Gaze onda Irana nema nigdje, tu su Katar i Turska....
Post Reply