Republika Turska

User avatar
Sanjarko
Posts: 23199
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#33651 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Hakiz wrote: 20/05/2022 12:58 Nema demokratije tamo gdje novinari završavaju u zatvoru zbog kritike vlasti.
Snovden, Asanz novija historija, bilo sto sta i prije u historiji USoA, kod njihovih saveznika zavrsavaju rasparcani, Kasogi, nema nevinih ili slabo ima u politici, i kod drzava
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#33652 Re: Republika Turska

Post by @mba »

Point. wrote: 20/05/2022 14:58
@mba wrote: 20/05/2022 12:59

to kad argumentacija zakaze, onda se hvata grana spasa i etiketira se „turkofil“ ha?
Argumentacija za tebe :lol:

Pa lupaš gluposti, šta misliš da zaslužuješ? Čuj ti njega, jedna uređena i demokratski uređena država poput Švedske, članica EU i uskoro NATO saveza, da otvoreno podržava terorističku ekipu poput PKK koja je pod svim mogućim sankcijama. :-)

Ko reko, Brko reko. Pa njemu je jedan Hakan Sükür, koji je više uradio za pozitivan imidž Turske u svijetu nego Brko i čitava ta njegova ekipa zajedno, terorista.

zemljace to sto je hakan sukur uradio od toga gradjanin turske nema ama bas nista, de ti uradi za narod sta da se osjeti boljitak a te price oko hakana i njegovog life style u los angelesu prosjecni turcin nema nista, a bogami od mreze autoputeva i bolnica ima i to mnogo!


a sto se tice svedske i njenog clanstva, ti meni sankcije razno razne ono demokratski a ja cu mahati glavom kao da se nista ne desava, jel posteno?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24757
Joined: 08/09/2005 20:08

#33653 Re: Republika Turska

Post by Haris.ba »



Ima jedan dio o Hrvatskoj, ali vecinski je o Turskoj. Narocito kraj je zanimljiv.
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#33654 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Ovako je predsjednik Erdogan prije par dana branio čast rahmetli Alije Izetbegovića, Bosne i Bošnjaka.

Riječ je o tome da je Kemal Kiličdaroglu, predsjednik opozicione partije (CHP) u Republici Türkiye, u svom govoru štab Alije Izetbegovića nazvao “pećinom”.

Pogledajte odgovor predsjednika Erdogana i njegovo obećanje da će čuvati amanet koji mu je rahmetli Alija povjerio, odnosno zemlju koja je naseljena unucima Fatih Sultan Mehmeda.

Što se tiče Kemala Kiličdaroglua, Erdogan je izjavio da vjeruje da će "braća Bošnjaci Kemalu dati najbolji odgovor na izborima".


User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#33655 Re: Republika Turska

Post by salik79 »

HarTar wrote: 21/05/2022 02:33 Ovako je predsjednik Erdogan prije par dana branio čast rahmetli Alije Izetbegovića, Bosne i Bošnjaka.

Riječ je o tome da je Kemal Kiličdaroglu, predsjednik opozicione partije (CHP) u Republici Türkiye, u svom govoru štab Alije Izetbegovića nazvao “pećinom”.

Pogledajte odgovor predsjednika Erdogana i njegovo obećanje da će čuvati amanet koji mu je rahmetli Alija povjerio, odnosno zemlju koja je naseljena unucima Fatih Sultan Mehmeda.

Što se tiče Kemala Kiličdaroglua, Erdogan je izjavio da vjeruje da će "braća Bošnjaci Kemalu dati najbolji odgovor na izborima".


Njemu, a i ovoj sto je postvila, kolega @mba odgovor hitan dade 8-) :D

@mba wrote: 18/05/2022 22:34 ....ako nasi „lideri“ ne lobiraju po svijetu to je nas problem, turska ce se prije zauzeti za albance nego za nas, sada da li je do nas ili do nekog drugog procjeni sam, te price o amanetu i zlatnim kasikama je klasicni bullshit!
User avatar
Point.
Posts: 27708
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#33656 Re: Republika Turska

Post by Point. »

@mba wrote: 20/05/2022 21:30
Point. wrote: 20/05/2022 14:58

Argumentacija za tebe :lol:

Pa lupaš gluposti, šta misliš da zaslužuješ? Čuj ti njega, jedna uređena i demokratski uređena država poput Švedske, članica EU i uskoro NATO saveza, da otvoreno podržava terorističku ekipu poput PKK koja je pod svim mogućim sankcijama. :-)

Ko reko, Brko reko. Pa njemu je jedan Hakan Sükür, koji je više uradio za pozitivan imidž Turske u svijetu nego Brko i čitava ta njegova ekipa zajedno, terorista.

zemljace to sto je hakan sukur uradio od toga gradjanin turske nema ama bas nista, de ti uradi za narod sta da se osjeti boljitak a te price oko hakana i njegovog life style u los angelesu prosjecni turcin nema nista, a bogami od mreze autoputeva i bolnica ima i to mnogo!


a sto se tice svedske i njenog clanstva, ti meni sankcije razno razne ono demokratski a ja cu mahati glavom kao da se nista ne desava, jel posteno?
Wow, znači ako sagradi par km autputa onda ima pravo da proglasuje teroristom svakog političkog protivnika kako mu se ćefne.

Koliko znam cijela EU je lupila Turskoj sankcije ne samo Švedska na svoju ruku. Pa Britanija a i USA je uvela sankcije Turskoj a vidim tu brko ne smije da prdne.

Ja ću biti u NATO i uslovljavati potencijalne članice od koje Savez može imati velike koristi a istovremeno praviti dilove sa oružjem sa agresorskom državom koja je prijetnja cijelom savezu i kontinentu. Pošteno, nema šta.
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#33657 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Anadolu Efes -Real Madrid 58 :57. Efes drugi put zaredom prvak Evrope. ČESTITKE!!!

Image
User avatar
eltroxin
Posts: 2049
Joined: 30/08/2009 23:35

#33658 Re: Republika Turska

Post by eltroxin »

Sta je bre ovo, opet nas u amanet ostavljaju, i to na ekavici. Sikter bre!
Mogao mi je samo debila sina sa cjelokupnom svitom kurcopusaca u amanet ostaviti, neka se gone i on i svi njegovi u 100 pm.
User avatar
alijagoro
Posts: 3287
Joined: 06/03/2008 18:02

#33659 Re: Republika Turska

Post by alijagoro »

Haris.ba wrote: 20/05/2022 22:30

Ima jedan dio o Hrvatskoj, ali vecinski je o Turskoj. Narocito kraj je zanimljiv.
Turci nisu pouzdani saveznici ali zato Njemacka i Francuska(koje su pusile Putku redovno) jesu kao i one neutralne placipicke Svedska i Finska.
saimidin
Posts: 2782
Joined: 20/05/2011 17:53

#33660 Re: Republika Turska

Post by saimidin »

turska nikada nije bila liberalna demokratija, a haman i da nece uskoro

stanje je sve gore i ovim tempom bi vrlo brzo moglo biti svega

najmirnije rjesenje je da erdogan izgubi izbore

ali to je tek sljedece godine, i moze li narod cekati,

mislim da bez desavanja naroda na max., niko iz vojske nece smjeti poduzeti nista

imaju li vanredne izbore, makar da mogu kada zamijene erdogana imati kome ispostaviti racun

naravno i pored smjene pad je sada tesko zautaviti, a racun ce svakako platiti narod

:skoljka:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23199
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#33661 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

eltroxin wrote: 21/05/2022 22:59 Sta je bre ovo, opet nas u amanet ostavljaju, i to na ekavici. Sikter bre!
Mogao mi je samo debila sina sa cjelokupnom svitom kurcopusaca u amanet ostaviti, neka se gone i on i svi njegovi u 100 pm.
amanet-na povjerenje, na brigu, nije kao sto se misli, na ostavstinu/u ostavstinu, cak znaci i posljednja zelja, ali nesto plaho boli Turkije briga o nama, juce ili prekjuce Turkiji doktori i neka organizacija iz Turkije posjetila i ostvarila/li saradnju s bolnicom Srbija, RS-om i Istocnim Sarajevom

tako da, samo uzdaj se use, i u svoje ruke [sposobnost]
Bangalore_
Posts: 573
Joined: 30/12/2020 03:50

#33662 Re: Republika Turska

Post by Bangalore_ »

Antitalenat Alija... nije dovoljno sve što je neostvario što je od pola države napravio paradržavu. Nego nas je i ostavio u amanet jednim srbofilskim klošaru koji naravno nikada kurcem neće mrdnuti za ovu državu nego sve ostaje na jeziku.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#33663 Re: Republika Turska

Post by zlajaBHF »

Englezi ukinuli sve sankcije vezane za izvoz oruzja Turskoj.

Turci i UK su sve veci i veci saveznici, medjutim sa Amerima im to ne ide isto tako...barem za sad.


Bice zanimljivo vidjeti sta ce Turci dobiti za ovaj ulaz Svedske i Finske, i da li ce dobiti ista.
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#33664 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

VakifBank - Conegliano 3:1. Odbojkašice VakifBanka prvakinje Evrope. Veoma uspješan vikend za turski sport. ČESTITKE!!! :thumbup:

Image
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#33666 Re: Republika Turska

Post by MUNAFIK »

saimidin wrote: 22/05/2022 03:23 turska nikada nije bila liberalna demokratija, a haman i da nece uskoro

stanje je sve gore i ovim tempom bi vrlo brzo moglo biti svega

najmirnije rjesenje je da erdogan izgubi izbore

ali to je tek sljedece godine, i moze li narod cekati,

mislim da bez desavanja naroda na max., niko iz vojske nece smjeti poduzeti nista

imaju li vanredne izbore, makar da mogu kada zamijene erdogana imati kome ispostaviti racun

naravno i pored smjene pad je sada tesko zautaviti, a racun ce svakako platiti narod

:skoljka:

Volio bih procitati kako bi izgledalo rjesenje ako Erdogan izgubi izbore.

Fakat me interesuje kako ti vidis alternativu Erdoganu u realnim i sadasnjim politickim ponudana u Turskoj?
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#33667 Re: Republika Turska

Post by djugum »

MUNAFIK wrote: 23/05/2022 15:04 Volio bih procitati kako bi izgledalo rjesenje ako Erdogan izgubi izbore.

Fakat me interesuje kako ti vidis alternativu Erdoganu u realnim i sadasnjim politickim ponudana u Turskoj?
Znaci nemere bez Erde...jel to je ta demokratija na turski nacin? :D :run:
saimidin
Posts: 2782
Joined: 20/05/2011 17:53

#33668 Re: Republika Turska

Post by saimidin »

MUNAFIK wrote: 23/05/2022 15:04
saimidin wrote: 22/05/2022 03:23 turska nikada nije bila liberalna demokratija, a haman i da nece uskoro

stanje je sve gore i ovim tempom bi vrlo brzo moglo biti svega

najmirnije rjesenje je da erdogan izgubi izbore

ali to je tek sljedece godine, i moze li narod cekati,

mislim da bez desavanja naroda na max., niko iz vojske nece smjeti poduzeti nista

imaju li vanredne izbore, makar da mogu kada zamijene erdogana imati kome ispostaviti racun

naravno i pored smjene pad je sada tesko zautaviti, a racun ce svakako platiti narod

:skoljka:

Volio bih procitati kako bi izgledalo rjesenje ako Erdogan izgubi izbore.

Fakat me interesuje kako ti vidis alternativu Erdoganu u realnim i sadasnjim politickim ponudana u Turskoj?
Slabo pratim politiku tamo, ali koliko znam imaju chp koji su takodje nacionalisti, ali manje vezani za vjeru, I imaju kurdi stranku

Mozda ima neka treca ali sve je slabije

Ono sto me je iznenadilo je losi ekonomski potezi, I inflacija koja je za nase pojmove astronomska, bar zadnjih 25 godina, kod njih je toga bilo I skorije, ali opet ne u ovim okvirima

Tesko je to sada bilo kome ispraviti u kratkom roku, ali ovi cini se I ne zele, tako da vjerujem da ce erdogan izgubiti, ali I posle ce biti u pet deka I politicki I ekonomski, nadati se da ne odu u sigurnosne probleme

Tako sve u svemu nemam pojma sta I ko ce doci, ali I erdoganu je vrijeme I politicki I po godinama da ide sa scene, I bolje izborima, nego kako kod njih zna vojnim pucem
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#33669 Re: Republika Turska

Post by MUNAFIK »

saimidin wrote: 23/05/2022 18:39
MUNAFIK wrote: 23/05/2022 15:04


Volio bih procitati kako bi izgledalo rjesenje ako Erdogan izgubi izbore.

Fakat me interesuje kako ti vidis alternativu Erdoganu u realnim i sadasnjim politickim ponudana u Turskoj?
Slabo pratim politiku tamo, ali koliko znam imaju chp koji su takodje nacionalisti, ali manje vezani za vjeru, I imaju kurdi stranku

Mozda ima neka treca ali sve je slabije

Ono sto me je iznenadilo je losi ekonomski potezi, I inflacija koja je za nase pojmove astronomska, bar zadnjih 25 godina, kod njih je toga bilo I skorije, ali opet ne u ovim okvirima

Tesko je to sada bilo kome ispraviti u kratkom roku, ali ovi cini se I ne zele, tako da vjerujem da ce erdogan izgubiti, ali I posle ce biti u pet deka I politicki I ekonomski, nadati se da ne odu u sigurnosne probleme

Tako sve u svemu nemam pojma sta I ko ce doci, ali I erdoganu je vrijeme I politicki I po godinama da ide sa scene, I bolje izborima, nego kako kod njih zna vojnim pucem

I kako ce sa takvom nikakvom alternativom Erdogan izgubiti?

A visok stepen inflacijeje najvise razultat pokusaja 'disciplinovanja' Erdogana i jos jedan u nizu pokusaja da mu se oslabi popularnost i da se skine sa vlasti...

Naravno niko ne zeli oslabiti Erdogana jer zeli dobro Turskoj i njenom narodu nego jer je Turska u ekonomskom i industrijskom zaletu i konstantno jaca i postaje dominantna sila u tom dijelu svijeta a to naravno svjetskim mesetarima ne odgovara.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3145
Joined: 22/07/2017 18:36

#33670 Re: Republika Turska

Post by Leopard_SA »

MUNAFIK wrote: 24/05/2022 08:51 I kako ce sa takvom nikakvom alternativom Erdogan izgubiti?

A visok stepen inflacijeje najvise razultat pokusaja 'disciplinovanja' Erdogana i jos jedan u nizu pokusaja da mu se oslabi popularnost i da se skine sa vlasti...

Naravno niko ne zeli oslabiti Erdogana jer zeli dobro Turskoj i njenom narodu nego jer je Turska u ekonomskom i industrijskom zaletu i konstantno jaca i postaje dominantna sila u tom dijelu svijeta a to naravno svjetskim mesetarima ne odgovara.
:lol:
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#33671 Re: Republika Turska

Post by MUNAFIK »

Leopard_SA wrote: 24/05/2022 10:44
MUNAFIK wrote: 24/05/2022 08:51 I kako ce sa takvom nikakvom alternativom Erdogan izgubiti?

A visok stepen inflacijeje najvise razultat pokusaja 'disciplinovanja' Erdogana i jos jedan u nizu pokusaja da mu se oslabi popularnost i da se skine sa vlasti...

Naravno niko ne zeli oslabiti Erdogana jer zeli dobro Turskoj i njenom narodu nego jer je Turska u ekonomskom i industrijskom zaletu i konstantno jaca i postaje dominantna sila u tom dijelu svijeta a to naravno svjetskim mesetarima ne odgovara.
:lol:
:?
Hakiz
Posts: 40303
Joined: 30/07/2015 20:01

#33672 Re: Republika Turska

Post by Hakiz »

MUNAFIK wrote: 24/05/2022 08:51
I kako ce sa takvom nikakvom alternativom Erdogan izgubiti?

A visok stepen inflacijeje najvise razultat pokusaja 'disciplinovanja' Erdogana i jos jedan u nizu pokusaja da mu se oslabi popularnost i da se skine sa vlasti...

Naravno niko ne zeli oslabiti Erdogana jer zeli dobro Turskoj i njenom narodu nego jer je Turska u ekonomskom i industrijskom zaletu i konstantno jaca i postaje dominantna sila u tom dijelu svijeta a to naravno svjetskim mesetarima ne odgovara.
Sve da si u pravu, on svojim stilom daje dovoljno povoda da se kaže da nije razlog ekonomsko jačanje zemlje nego njegova autoritarna vladavina.

Dođeš na vlast, a onda promijeniš Ustav i sebi daš više moći. Putinovim stilom. Uz to dodaš zatvaranje novinara i svu trakavicu sa Gulenom itd.

Poslije toga ti niko neće vjerovati da ti nisi razlog nego mržnje moćnika prem zemlji koja napreduje.
saimidin
Posts: 2782
Joined: 20/05/2011 17:53

#33673 Re: Republika Turska

Post by saimidin »

MUNAFIK wrote: 24/05/2022 08:51
saimidin wrote: 23/05/2022 18:39

Slabo pratim politiku tamo, ali koliko znam imaju chp koji su takodje nacionalisti, ali manje vezani za vjeru, I imaju kurdi stranku

Mozda ima neka treca ali sve je slabije

Ono sto me je iznenadilo je losi ekonomski potezi, I inflacija koja je za nase pojmove astronomska, bar zadnjih 25 godina, kod njih je toga bilo I skorije, ali opet ne u ovim okvirima

Tesko je to sada bilo kome ispraviti u kratkom roku, ali ovi cini se I ne zele, tako da vjerujem da ce erdogan izgubiti, ali I posle ce biti u pet deka I politicki I ekonomski, nadati se da ne odu u sigurnosne probleme

Tako sve u svemu nemam pojma sta I ko ce doci, ali I erdoganu je vrijeme I politicki I po godinama da ide sa scene, I bolje izborima, nego kako kod njih zna vojnim pucem

I kako ce sa takvom nikakvom alternativom Erdogan izgubiti?

A visok stepen inflacijeje najvise razultat pokusaja 'disciplinovanja' Erdogana i jos jedan u nizu pokusaja da mu se oslabi popularnost i da se skine sa vlasti...

Naravno niko ne zeli oslabiti Erdogana jer zeli dobro Turskoj i njenom narodu nego jer je Turska u ekonomskom i industrijskom zaletu i konstantno jaca i postaje dominantna sila u tom dijelu svijeta a to naravno svjetskim mesetarima ne odgovara.
Pa kazem da ne pratim najbolje, ali inflacija u onim %, narod bi trebao traziti promjenu, dakle ili ce je provesti erdogan ili neko drugi, ako postoji demokratija, ako ne onda ce se cekati pobuna

Naravno ja ne tvrdim da se to moze lahko popraviti, niti da ce, ali istrazivanja pokazuju pad akp I rast opozicije

Sada ima jos vremena da se to promijeni, popravkom ekonomske situacije I nekim sigurnosnim pitanjima, kao da sam vidio nesto opet sa pkk funtaju, da privuku podrsku

Ovo da neko zbog erdogana rusi tursku ekonomiju nisam upratio, nije nemoguce, ali vise je pogresna monetarna politika, da imaju ekonomiju u rastu I dobru osnovu da idu dalje, ali trebaju stabilnu inflaciju do 10%, I naravno mir, kako u turskoj tako I oko
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3145
Joined: 22/07/2017 18:36

#33674 Re: Republika Turska

Post by Leopard_SA »

MUNAFIK wrote: 24/05/2022 11:21 :?
Smiješna mi je baš ta priča kako se ostatak svijeta, koji je naravno "zao" okrenuo protiv Turske koja je navodno sila "dobra" na ovome svijetu i trudi se da je svim sredstvima uništi.
Kada ćete vi svi shvatiti da je Turska ništa više nego regionalna sila kakvih ima u svim dijelovima svijeta koja se prvenstveno bori za svoje interese, a ne neka utopijska država koja se kao "sila dobra" bori protiv "zla".

Čudna mi je baš veza dosta Bošnjaka sa Turskom koji u njoj vide nekog zaštitnika. Nažalost, imali smo puno prilika od 1878. da vidimo koliko je Turskoj do nas stalo. Kada ćete shvatiti više da opstanak Bosne i Bošnjaka kao etničke grupe zavisi najviše od nas samih. Neće se niko drugi boriti za nas i naše dobro. Za sve koji smatraju da ovo što sam napisao nije tačno, odgovorite mi samo na jedno pitanje. Gdje je Turska bila tokom agresije na Republiku Bosnu i Hercegovinu. Šta je Tursku spriječilo da pomogne prijateljskoj zemlji koja je bori za opstanak i slobodu? Ili šta je npr spriječilo Tursku da ne pomogne opremanju Vojske Federacije Bosne i Hercegovine tokom "Train and Equip" programa? Turska je poslala oko 2 miliona dolara u pomoći, odnosno 10 T-55 tenkova, dok su npr UAE poslali 135 miliona dolara(15 miliona u novcu i 120 miliona USD u opremi) ili USA koja je poslala 109 miliona USD u opremi. Toliko o prijateljstvu...

Manite se ba te priče i glorifikovanja Turske. Ne znam da li ste mi gori vi koji glorifikujete Tursku bez razloga ili dosta drugih na forumu koji svaku vijest o Turskoj dočekuju na nož i umanjuju svaki turski uspjeh
User avatar
Ludzak
Posts: 5467
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#33675 Re: Republika Turska

Post by Ludzak »

Leopard_SA wrote: 24/05/2022 17:40
MUNAFIK wrote: 24/05/2022 11:21 :?
Smiješna mi je baš ta priča kako se ostatak svijeta, koji je naravno "zao" okrenuo protiv Turske koja je navodno sila "dobra" na ovome svijetu i trudi se da je svim sredstvima uništi.
Kada ćete vi svi shvatiti da je Turska ništa više nego regionalna sila kakvih ima u svim dijelovima svijeta koja se prvenstveno bori za svoje interese, a ne neka utopijska država koja se kao "sila dobra" bori protiv "zla".

Čudna mi je baš veza dosta Bošnjaka sa Turskom koji u njoj vide nekog zaštitnika. Nažalost, imali smo puno prilika od 1878. da vidimo koliko je Turskoj do nas stalo. Kada ćete shvatiti više da opstanak Bosne i Bošnjaka kao etničke grupe zavisi najviše od nas samih. Neće se niko drugi boriti za nas i naše dobro. Za sve koji smatraju da ovo što sam napisao nije tačno, odgovorite mi samo na jedno pitanje. Gdje je Turska bila tokom agresije na Republiku Bosnu i Hercegovinu. Šta je Tursku spriječilo da pomogne prijateljskoj zemlji koja je bori za opstanak i slobodu? Ili šta je npr spriječilo Tursku da ne pomogne opremanju Vojske Federacije Bosne i Hercegovine tokom "Train and Equip" programa? Turska je poslala oko 2 miliona dolara u pomoći, odnosno 10 T-55 tenkova, dok su npr UAE poslali 135 miliona dolara(15 miliona u novcu i 120 miliona USD u opremi) ili USA koja je poslala 109 miliona USD u opremi. Toliko o prijateljstvu...

Manite se ba te priče i glorifikovanja Turske. Ne znam da li ste mi gori vi koji glorifikujete Tursku bez razloga ili dosta drugih na forumu koji svaku vijest o Turskoj dočekuju na nož i umanjuju svaki turski uspjeh
Veza između Bošnjaka i Turaka je prvenstveno Islam. Turci su njima doveli Islam, i oni će dozivotno biti zahvalni njima.
Post Reply