Republika Turska

User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#32476 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

swanfilter wrote: 23/01/2022 12:01
Zasto nisi potrcao objaviti vijest o novinarci u slobodarskoj Turskoj, a domaca ti tema i zemlja.

Dok si se na temi Iran zaletio ko june ocrniti ...


Munafici sendvicari ...
Nemam potrebe jer je vas petorica to već objavilo bez ikakve provjere da li je već objavljeno, samo nek je šta negativno o Turskoj, odmah se zaletite ko ovce da to slavodobitno objavite...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#32477 Re: Republika Turska

Post by Bloo »

HarTar wrote: 23/01/2022 13:00 Nemam potrebe jer je vas petorica to već objavilo bez ikakve provjere da li je već objavljeno, samo nek je šta negativno o Turskoj, odmah se zaletite ko ovce da to slavodobitno objavite...
Top
https://www.aa.com.tr/tr/gundem/sedef-k ... i-/2482411

A novinarka je izjavila sljedece:

"There is a very famous proverb that says that a crowned head becomes wiser. But we see it is not true," she said on the Tele1 channel. "A bull does not become king just by entering the palace, but the palace becomes a barn."

Dovoljno?
I ovo nije negativno o Turskoj, već o totalitarnom režimu i slobodi medija.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#32478 Re: Republika Turska

Post by salik79 »

HarTar wrote: 23/01/2022 13:00
swanfilter wrote: 23/01/2022 12:01

Zasto nisi potrcao objaviti vijest o novinarci u slobodarskoj Turskoj, a domaca ti tema i zemlja.

Dok si se na temi Iran zaletio ko june ocrniti ...


Munafici sendvicari ...
Nemam potrebe jer je vas petorica to već objavilo bez ikakve provjere da li je već objavljeno, samo nek je šta negativno o Turskoj, odmah se zaletite ko ovce da to slavodobitno objavite...
Ruku na srce, otidji na temu Iran, pa provjeri kako to isto ti radis i to svaki put kada je kakva negativna vijest u pitanju...Uz licemjerni komentar "U slobodarskom Iranu nista novo..." i slicno.

A ne sjecam se da si ikada objavio vijest o smrtima zatvorenika u "Turkiji" nakon strajka gladju, kao sto je bila ona advokatica ili ono dvoje muzicara, itd, itd...A nije da nisi znao.
User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#32479 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Bloo wrote: 23/01/2022 13:07
HarTar wrote: 23/01/2022 13:00 Nemam potrebe jer je vas petorica to već objavilo bez ikakve provjere da li je već objavljeno, samo nek je šta negativno o Turskoj, odmah se zaletite ko ovce da to slavodobitno objavite...
Top
https://www.aa.com.tr/tr/gundem/sedef-k ... i-/2482411

A novinarka je izjavila sljedece:

"There is a very famous proverb that says that a crowned head becomes wiser. But we see it is not true," she said on the Tele1 channel. "A bull does not become king just by entering the palace, but the palace becomes a barn."

Dovoljno?
I ovo nije negativno o Turskoj, već o totalitarnom režimu i slobodi medija.
Realno i uvrijedila je instituciju predsjednika. Nego meni je nešto drugo zanimljivo, da niko ne primjećuje duple standarde ovdje, ali i inače u svijetu. Njemački general objavi, to jeste kaže da je Krim izgubljen i da se Putko mora poštovati, i odmah je primoran da podnese ostavku. Gdje je ta sloboda govora i mišljenja u Njemačkoj i zapadu općenito, da ne spominjem Assangea....?
User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#32480 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

salik79 wrote: 23/01/2022 13:07
HarTar wrote: 23/01/2022 13:00

Nemam potrebe jer je vas petorica to već objavilo bez ikakve provjere da li je već objavljeno, samo nek je šta negativno o Turskoj, odmah se zaletite ko ovce da to slavodobitno objavite...
Ruku na srce, otidji na temu Iran, pa provjeri kako to isto ti radis i to svaki put kada je kakva negativna vijest u pitanju...Uz licemjerni komentar "U slobodarskom Iranu nista novo..." i slicno.

A ne sjecam se da si ikada objavio vijest o smrtima zatvorenika u "Turkiji" nakon strajka gladju, kao sto je bila ona advokatica ili ono dvoje muzicara, itd, itd...A nije da nisi znao.
Zašto ti onda ne objaviš takve vijesti o Iranu pošto nisi licemjeran? :mrgreen: :lol:
Bangalore_
Posts: 573
Joined: 30/12/2020 03:50

#32481 Re: Republika Turska

Post by Bangalore_ »

Danas četnićki brat Vučić sponzoriše "mir" da bi neutralizirao najavljene sankcije, žali se da je zapad "neodgovoran, neozbiljan i jednostran". Isti taj zapad sjetimo se koji je najavljivao sankcije a Turska drkala kurac.

Ističe Vučić kako je loše što je Amerika najavila sankcije predsjedniku BiH Dodiku. Mrcina koja što, osim sadašnje blokade institucija i nelegalnog tzv. vračanja nadležnosti, uvijek govorio kako to nije nikakva država i negirao vlastitu funkciju.

Ako Erdogan nije dio anti-sancijskog fronta onda on to treba i da izjavi i da se ditancira ko-autorstva koji Vučić mu pripisuje.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#32482 Re: Republika Turska

Post by salik79 »

HarTar wrote: 23/01/2022 13:28
salik79 wrote: 23/01/2022 13:07

Ruku na srce, otidji na temu Iran, pa provjeri kako to isto ti radis i to svaki put kada je kakva negativna vijest u pitanju...Uz licemjerni komentar "U slobodarskom Iranu nista novo..." i slicno.

A ne sjecam se da si ikada objavio vijest o smrtima zatvorenika u "Turkiji" nakon strajka gladju, kao sto je bila ona advokatica ili ono dvoje muzicara, itd, itd...A nije da nisi znao.
Zašto ti onda ne objaviš takve vijesti o Iranu pošto nisi licemjeran? :mrgreen: :lol:
De pogledaj kada sam ja sta objavljivao na temi o Iranu, dok ti svakodnevno jases na temi o "Turkiji". Ne bih ni ovo objavio da te nisam na zicer docek'o za identicnu stvar za koju letis objaviti na temi o Iranu, dok istu takvu presucujes na temi o Turskoj. Cisto da ukazem na tvoju nevjerovatnu kolicinu licemjerstva.
User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#32483 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

salik79 wrote: 23/01/2022 13:33
HarTar wrote: 23/01/2022 13:28

Zašto ti onda ne objaviš takve vijesti o Iranu pošto nisi licemjeran? :mrgreen: :lol:
De pogledaj kada sam ja sta objavljivao na temi o Iranu, dok ti svakodnevno jases na temi o "Turkiji". Ne bih ni ovo objavio da te nisam na zicer docek'o za identicnu stvar za koju letis objaviti na temi o Iranu, dok istu takvu presucujes na temi o Turskoj. Cisto da ukazem na tvoju nevjerovatnu kolicinu licemjerstva.
Nisi mi toliko zanimljiv da pratim kada šta objavljuješ, svašta :-)
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#32484 Re: Republika Turska

Post by salik79 »

HarTar wrote: 23/01/2022 13:38
salik79 wrote: 23/01/2022 13:33

De pogledaj kada sam ja sta objavljivao na temi o Iranu, dok ti svakodnevno jases na temi o "Turkiji". Ne bih ni ovo objavio da te nisam na zicer docek'o za identicnu stvar za koju letis objaviti na temi o Iranu, dok istu takvu presucujes na temi o Turskoj. Cisto da ukazem na tvoju nevjerovatnu kolicinu licemjerstva.
Nisi mi toliko zanimljiv da pratim kada šta objavljuješ, svašta :-)
Pa, sta se, onda, pozivas na nesto sto ocito nije takvo kako ti tvrdis da jeste?!
User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#32485 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

salik79 wrote: 23/01/2022 13:39
HarTar wrote: 23/01/2022 13:38

Nisi mi toliko zanimljiv da pratim kada šta objavljuješ, svašta :-)
Pa, sta se, onda, pozivas na nesto sto ocito nije takvo kako ti tvrdis da jeste?!
Primjetio sam da si bio slabije aktivan jedno vrijeme, mislio sam da te nije korona safatala i pitao sam za tebe... Znači ne pišeš na temi Iran, ali si se satrao da onom malom botu dokažeš da je Iran moćnija država od Turske... Ili ti, preselio si djelovanje sa Irana na ovu temu :lol: :lol: :lol:
Hakiz
Posts: 39925
Joined: 30/07/2015 20:01

#32486 Re: Republika Turska

Post by Hakiz »

HarTar wrote: 23/01/2022 13:26
Bloo wrote: 23/01/2022 13:07

https://www.aa.com.tr/tr/gundem/sedef-k ... i-/2482411

A novinarka je izjavila sljedece:

"There is a very famous proverb that says that a crowned head becomes wiser. But we see it is not true," she said on the Tele1 channel. "A bull does not become king just by entering the palace, but the palace becomes a barn."

Dovoljno?
I ovo nije negativno o Turskoj, već o totalitarnom režimu i slobodi medija.
Realno i uvrijedila je instituciju predsjednika. Nego meni je nešto drugo zanimljivo, da niko ne primjećuje duple standarde ovdje, ali i inače u svijetu. Njemački general objavi, to jeste kaže da je Krim izgubljen i da se Putko mora poštovati, i odmah je primoran da podnese ostavku. Gdje je ta sloboda govora i mišljenja u Njemačkoj i zapadu općenito, da ne spominjem Assangea....?
Ti apsolutno miješaš stvari.

Ta ista Amerika koja Asangea lovi zbog objavljivanja povjerljivih dokumenata dozvoljava da se predsjedniku otvoreno, ne kroz metaforu nego direktno, kaže da je glup ili idiot.

Tako da ne možeš koristiti Ameriku kao primjer u pitanju uvrede predsjednika.

Ni taj general nije rekao da je kancelar glup, nego je dao politički komentar, a to ne smije zato što u demokratijama civili naređuju vojsci, vojska izvršava. Ne komentariše. Neka da ostavku kao general, pređe u civile i može komentarisati. A i kao general je "samo" smijenjen, nije otišao na sud pod prijetnjom kazne od 15 godina robije.

Nisi dobre primjere izabrao za temu uvrede. Za neku drugu temu možda, ali za zatvor zbog uvrede predsjednika, primjeri ti nisu najbolji.
Last edited by Hakiz on 23/01/2022 13:52, edited 1 time in total.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#32487 Re: Republika Turska

Post by salik79 »

HarTar wrote: 23/01/2022 13:45
salik79 wrote: 23/01/2022 13:39

Pa, sta se, onda, pozivas na nesto sto ocito nije takvo kako ti tvrdis da jeste?!
Primjetio sam da si bio slabije aktivan jedno vrijeme, mislio sam da te nije korona safatala i pitao sam za tebe... Znači ne pišeš na temi Iran, ali si se satrao da onom malom botu dokažeš da je Iran moćnija država od Turske... Ili ti, preselio si djelovanje sa Irana na ovu temu :lol: :lol: :lol:
Imam drugih obaveza, a korona me, hvala Bogu, ni okrznula nije. Hvala na pitanju.

Malo se ukljucih, a kako i ne bi, kada lik pocne onakve gluposti i lazi lupati....

Ali, recimo, bio sam i na godisnjici obiljezavanja sehadeta generala Sulejmanija i el Muhandisa, a nisam ni o tome pisao, ni slike postavljao...A nije da nije bilo vijesti koje sam mogao postavljati i na ovoj i na onoj temi.

Reagujem samo kada neko bas zastrani, kao onaj bot. Kao sto si primjetio, nisam reagovao ni na tvoje upise na temi o Iranu.
User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#32488 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Hakiz wrote: 23/01/2022 13:51
HarTar wrote: 23/01/2022 13:26

Realno i uvrijedila je instituciju predsjednika. Nego meni je nešto drugo zanimljivo, da niko ne primjećuje duple standarde ovdje, ali i inače u svijetu. Njemački general objavi, to jeste kaže da je Krim izgubljen i da se Putko mora poštovati, i odmah je primoran da podnese ostavku. Gdje je ta sloboda govora i mišljenja u Njemačkoj i zapadu općenito, da ne spominjem Assangea....?
Ti apsolutno miješaš stvari.

Ta ista Amerika koja Asangea lovi zbog objavljivanja povjerljivih dokumenata dozvoljava da se predsjedniku otvoreno, ne kroz metaforu nego direktno, kaže da je glup ili idiot.

Tako da ne možeš koristiti Ameriku kao primjer u pitanju uvrede predsjednika.

Ni taj general nije rekao da je kancelar glup, nego je dao politički komentar, a to ne smije zato što u demokratijama civili naređuju vojsci, vojska izvršava. Ne komentariše. Neka da ostavku kao general, pređe u civile i može komentarisati. A i kao general je "samo" smijenjen, nije otišao na sud pod prijetnjom kazne od 15 godina robije.

Nisi dobre primjere izabrao za temu uvrede. Za neku drugu temu možda, ali za zatvor zbog uvrede predsjednika, primjeri ti nisu najbolji.
Primjeri su odlični, Assangea se je odrekla sopstvena država Australija pod pritiskom Amerike, a ovamo se iživljavaju na Đoki pod izgovorom zaštite vlastitih građana! Zašto nisu zaštitili i Assangea? Licemjerje na kub, ne na kvadrat. Što se tiče njemačkog generala, čovjek ništa nije pogriješio da bi bio prinuđen da podnese ostavku, pa ti piši šta hoćeš.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#32489 Re: Republika Turska

Post by Bloo »

HarTar wrote: 23/01/2022 13:26 Realno i uvrijedila je instituciju predsjednika. Nego meni je nešto drugo zanimljivo, da niko ne primjećuje duple standarde ovdje, ali i inače u svijetu. Njemački general objavi, to jeste kaže da je Krim izgubljen i da se Putko mora poštovati, i odmah je primoran da podnese ostavku. Gdje je ta sloboda govora i mišljenja u Njemačkoj i zapadu općenito, da ne spominjem Assangea....?
Top
Moras da razlucis da treba biti dozvoljeno "vrijedati" Predsjednika, ali ne i Erdogana kao fizicko lice. Ako ga vrijedas kao fizicko lice7gradanina, onda moze tuzba za klevetu. Ako ga "vrijedas" kao Predsjednika, e to je sloboda govora.
Njemacki general ne moze na funkciji na kojoj jeste davati misljenje koje je oprecno nekom stavu drzave ciji je general. Pretpostavljam.
Ako cemo napraviti corbu od toga sta ti smatras da je sloboda misljenja ...onda da uvucemo i Charlie Hebdo u pricu? Zabranu odredenih knjizevnih djela u nekim drzavama? I tako to.

Lese-majeste :mrgreen: elem, u nekim drzavama poput Poljske, vrijedanje predsjednika je kaznjivo, te je vrijedanje kao prekrsaj prisutno u dosta drugih evropskih zemalja.

Suština je da je tvoj diskurs da je Erdogan divan i krasan i da u Turskoj vlada blagostanje i da postoji sloboda da se izrazi misljenje...što nije istina, već nam sultan opasno liči na Vucica i njegov hibridni rezim koji kontrolise sve medije, mada Vucko jos uvijek ne hapsi vec samo prije i blati. :mrgreen:

Uostalom, zena ga nije direktno uvrijedila, vec lijepo i kulturno uz izreku. :mrgreen: A politicari koji doguraju do pozicije predsjednika bi trebali da imaju malo deblju kozu, zar ne...
User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#32490 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

salik79 wrote: 23/01/2022 13:51
HarTar wrote: 23/01/2022 13:45

Primjetio sam da si bio slabije aktivan jedno vrijeme, mislio sam da te nije korona safatala i pitao sam za tebe... Znači ne pišeš na temi Iran, ali si se satrao da onom malom botu dokažeš da je Iran moćnija država od Turske... Ili ti, preselio si djelovanje sa Irana na ovu temu :lol: :lol: :lol:
Imam drugih obaveza, a korona me, hvala Bogu, ni okrznula nije. Hvala na pitanju.

Malo se ukljucih, a kako i ne bi, kada lik pocne onakve gluposti i lazi lupati....

Ali, recimo, bio sam i na godisnjici obiljezavanja sehadeta generala Sulejmanija i el Muhandisa, a nisam ni o tome pisao, ni slike postavljao...A nije da nije bilo vijesti koje sam mogao postavljati i na ovoj i na onoj temi.

Reagujem samo kada neko bas zastrani, kao onaj bot. Kao sto si primjetio, nisam reagovao ni na tvoje upise na temi o Iranu.
Nema na čemu, drago mi je da je sve ok :thumbup: Objavi to na temi Iran, bilo bi baš zanimljivo, neka vrsta putopisa i istraživačkog novinarstva....
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#32491 Re: Republika Turska

Post by Challenger_ »

HarTar wrote: 23/01/2022 14:01Nema na čemu, drago mi je da je sve ok :thumbup: Objavi to na temi Iran, bilo bi baš zanimljivo, neka vrsta putopisa i istraživačkog novinarstva....
Vala ne vidim svrhu, kada preovladava društvena nezahvalnost i nezainteresovanost. Izgleda da su takve stvari o kojima priča Salik ostale povlastica užeg kruga ljudi a masa se prepustila stihiji...
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#32492 Re: Republika Turska

Post by Challenger_ »

Daj lake note, daj lake priče, to je obilježje epohe.
Hakiz
Posts: 39925
Joined: 30/07/2015 20:01

#32493 Re: Republika Turska

Post by Hakiz »

HarTar wrote: 23/01/2022 13:59
Hakiz wrote: 23/01/2022 13:51

Ti apsolutno miješaš stvari.

Ta ista Amerika koja Asangea lovi zbog objavljivanja povjerljivih dokumenata dozvoljava da se predsjedniku otvoreno, ne kroz metaforu nego direktno, kaže da je glup ili idiot.

Tako da ne možeš koristiti Ameriku kao primjer u pitanju uvrede predsjednika.

Ni taj general nije rekao da je kancelar glup, nego je dao politički komentar, a to ne smije zato što u demokratijama civili naređuju vojsci, vojska izvršava. Ne komentariše. Neka da ostavku kao general, pređe u civile i može komentarisati. A i kao general je "samo" smijenjen, nije otišao na sud pod prijetnjom kazne od 15 godina robije.

Nisi dobre primjere izabrao za temu uvrede. Za neku drugu temu možda, ali za zatvor zbog uvrede predsjednika, primjeri ti nisu najbolji.
Primjeri su odlični, Assangea se je odrekla sopstvena država Australija pod pritiskom Amerike, a ovamo se iživljavaju na Đoki pod izgovorom zaštite vlastitih građana! Zašto nisu zaštitili i Assangea? Licemjerje na kub, ne na kvadrat. Što se tiče njemačkog generala, čovjek ništa nije pogriješio da bi bio prinuđen da podnese ostavku, pa ti piši šta hoćeš.
Kakve to ima veze sa zatvorom zbog uvrede predsjednika?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#32494 Re: Republika Turska

Post by salik79 »

HarTar wrote: 23/01/2022 14:01
salik79 wrote: 23/01/2022 13:51

Imam drugih obaveza, a korona me, hvala Bogu, ni okrznula nije. Hvala na pitanju.

Malo se ukljucih, a kako i ne bi, kada lik pocne onakve gluposti i lazi lupati....

Ali, recimo, bio sam i na godisnjici obiljezavanja sehadeta generala Sulejmanija i el Muhandisa, a nisam ni o tome pisao, ni slike postavljao...A nije da nije bilo vijesti koje sam mogao postavljati i na ovoj i na onoj temi.

Reagujem samo kada neko bas zastrani, kao onaj bot. Kao sto si primjetio, nisam reagovao ni na tvoje upise na temi o Iranu.
Nema na čemu, drago mi je da je sve ok :thumbup: Objavi to na temi Iran, bilo bi baš zanimljivo, neka vrsta putopisa i istraživačkog novinarstva....
I meni. Ma jok, nisam isao u Iran, nego u Unitic, kao i svake godine. Ova moja raja (broj je bio ogranicen zbog masovnosti skupa), kao i novinar Hamza Ridzal, koji su trebali prisustvovati tamo na komemoraciji, nisu mogli uci u Iran jer je, dan nakon sto su dobili vize, dodatni uvjet za ulazak u Iran bila i vakcinacija (sa dvije doze). Vraceni sa aerodroma u Istanbulu. :-)

Inace bi vec imali nesto takvo upravo od strane Stava.
Last edited by salik79 on 23/01/2022 14:09, edited 1 time in total.
User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#32495 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

@Bloo Slažem se sa tobom da je trebao podnijeti privatnu tužbu protiv nje zbog vrijeđanja, ali postoji zakon protiv vrijeđanja i klevete predsjednika, doduše, sam ga je i donio, što jest jest :mrgreen: Što se tiče generala, čovjek je samo rekao istinu, i indirektno "zamolio" njemačke političare da ne dovode svoju državu u prvi talas nuklearne odmazde u eventualnom sukobu Rusija - NATO... Uživajte, odoh ja prošetati, nije zdravo puno sjediti :mrgreen:
Hakiz
Posts: 39925
Joined: 30/07/2015 20:01

#32496 Re: Republika Turska

Post by Hakiz »

Bloo wrote: 23/01/2022 14:01
HarTar wrote: 23/01/2022 13:26 Realno i uvrijedila je instituciju predsjednika. Nego meni je nešto drugo zanimljivo, da niko ne primjećuje duple standarde ovdje, ali i inače u svijetu. Njemački general objavi, to jeste kaže da je Krim izgubljen i da se Putko mora poštovati, i odmah je primoran da podnese ostavku. Gdje je ta sloboda govora i mišljenja u Njemačkoj i zapadu općenito, da ne spominjem Assangea....?
Top
Moras da razlucis da treba biti dozvoljeno "vrijedati" Predsjednika, ali ne i Erdogana kao fizicko lice. Ako ga vrijedas kao fizicko lice7gradanina, onda moze tuzba za klevetu. Ako ga "vrijedas" kao Predsjednika, e to je sloboda govora.
Njemacki general ne moze na funkciji na kojoj jeste davati misljenje koje je oprecno nekom stavu drzave ciji je general. Pretpostavljam.
Ako cemo napraviti corbu od toga sta ti smatras da je sloboda misljenja ...onda da uvucemo i Charlie Hebdo u pricu? Zabranu odredenih knjizevnih djela u nekim drzavama? I tako to.

Lese-majeste :mrgreen: elem, u nekim drzavama poput Poljske, vrijedanje predsjednika je kaznjivo, te je vrijedanje kao prekrsaj prisutno u dosta drugih evropskih zemalja.

Suština je da je tvoj diskurs da je Erdogan divan i krasan i da u Turskoj vlada blagostanje i da postoji sloboda da se izrazi misljenje...što nije istina, već nam sultan opasno liči na Vucica i njegov hibridni rezim koji kontrolise sve medije, mada Vucko jos uvijek ne hapsi vec samo prije i blati. :mrgreen:

Uostalom, zena ga nije direktno uvrijedila, vec lijepo i kulturno uz izreku. :mrgreen: A politicari koji doguraju do pozicije predsjednika bi trebali da imaju malo deblju kozu, zar ne...
Biće prije da Vzčko liči na Erdoana. Naime, Turska(iye) je oduvijek hapsila novinare, nije Erdoan to počeo.

Neka društva naprosto nisu demokratska. Niti to žele biti.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#32497 Re: Republika Turska

Post by exliberal-ex »

Da sumiramo proslu sedmicu


I pored svih "pozitivnih " vijesti kojim nas harrar kljuka prosla sedmica.ce ostat upakcena po sultanovon izjavi o bosni I hapsenju novinarke koja je rekla nesto sto se sultans nije svidjelo.
User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#32498 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Gunsel, automobil koji su dizajnirli inžinjeri sa Univerziteta Yakin Dogu sa Sjevernog Kipra.

ImageImageImageImage
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#32499 Re: Republika Turska

Post by Bloo »

Sarajmen wrote: 23/01/2022 17:41 "Želimo da sazovemo tri lidera - Bošnjaka, Hrvata i Srba - i to ostvarimo. Složili smo se oko toga", rekao je Erdogan i dodao da bi razgovori mogli biti održani u Istanbulu ili Beogradu.
Brku proglasiti personom non grata u BiH.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#32500 Re: Republika Turska

Post by Grean »

Sarajmen wrote: 23/01/2022 17:41
Turska će pojačati angažman u BIH

"Želimo da sazovemo tri lidera - Bošnjaka, Hrvata i Srba - i to ostvarimo. Složili smo se oko toga", rekao je Erdogan i dodao da bi razgovori mogli biti održani u Istanbulu ili Beogradu.
Image
Ako ce ovako slobodno neka nam ne pomazu.

Turska vanjska politika stihijska, bez jasnog cilja kao i svugdje drugo a ne samo na primjeru zapadnog Balkana i BiH.

Prijatelji sigurno jesu ali nekad te i jaran moze kostati debelo a sve iz najboljih namjera. Kako kazu, bolje je znati nego imati a sasvim je jasno da oni ne znaju.
Post Reply