Republika Turska

User avatar
Point.
Posts: 27506
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#36151 Re: Republika Turska

Post by Point. »

HarTar wrote: 25/01/2023 10:20
Point. wrote: 25/01/2023 10:14

Ti sanjaš nekakvu kristalnu noć, ne ja :D . Ne boj se, sve će biti ok.

Hm, zaista čudno da Banjalučanin, Bošnjak, Bosanac "visi" na bosanskohercegivačkom forumu :?
Drug, sve ide ka novom globalnom sukobu, a muslimani će biti novi Jevreji (u Evropi), nažalost. A ti ako to ne vidiš..... Ja se uopšte ne bojim, mi u Bosni nećeno biti sami, ali muslimani u zapadnoj Evropi hoće.... Kako god, nadam se da griješim u procijeni....
Sukobu između Zapada i ruskog svijeta možda a muslimani trebaju izabrati bolju stranu i onu koja će neminovno pobijediti. Dakle, Zapadnu.
User avatar
Point.
Posts: 27506
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#36152 Re: Republika Turska

Post by Point. »

PM72 wrote: 25/01/2023 10:34
Point. wrote: 25/01/2023 10:03 Previše si agresivan starac, prošetaj malo, godiće ti svjež vazduh.

Tema je Tursk...pardon, Turkiye.
Starac od 50 godina? :D
Šveđanine,postao si drzak i bezobrazan.Turaš nos u tuđu avliju-gledaj u svoju.Amidža neda tvojoj zemlji pristup u NATO a rusi blizu nego spremaj kofere,ti i tvoji ste navikli uteć da ne braniš zemlju.
Pajdo, ti si opsjednut sa mnom u zadnje vrijeme, šta je reći? :D
Prozivaš konstanto sa oftopicom i smaraš me dječijim glupostima i onda ja drzak?

Imaš dvije alternative. Ili prihvati da je ovo forum za sve i da ti jednostavno ne možeš odlučivati ko će gdje pisati ili da me metneš na foe ako sam ti toliko bezobrazan.
Last edited by Point. on 25/01/2023 13:10, edited 2 times in total.
User avatar
Point.
Posts: 27506
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#36153 Re: Republika Turska

Post by Point. »

HarTar wrote: 25/01/2023 11:53 I Finci Švede puštaju niz vodu.... :mrgreen:

Image

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/mini ... /230124031
Fake news. Ipak idu zajedno. ;-)
PM72
Posts: 17537
Joined: 30/04/2012 16:54

#36154 Re: Republika Turska

Post by PM72 »

Point. wrote: 25/01/2023 13:01
PM72 wrote: 25/01/2023 10:34

Starac od 50 godina? :D
Šveđanine,postao si drzak i bezobrazan.Turaš nos u tuđu avliju-gledaj u svoju.Amidža neda tvojoj zemlji pristup u NATO a rusi blizu nego spremaj kofere,ti i tvoji ste navikli uteć da ne braniš zemlju.
Pajdo, ti si opsjednut sa mnom u zadnje vrijeme, šta je reći? :D
Prozivaš konstanto sa oftopicom i smaraš me dječijim glupostima i onda ja drzak?

Imaš dvije alternative. Ili prihvati da je ovo forum za sve i da ti jednostavno ne možeš odlučivati ko će gdje pisati ili da me metneš na foe ako sam ti toliko bezobrazan.

Ne smaraj me više života ti.
Ti si ovdje padobranac i strani državljanin a ne ja.Državljanin si zemlje gdje poderu svetu knjigu muslimana a volio bih da nam pokažeš jesi li protestovao ili uputio kakav mail.
Ja u stvari brinem za tebe jer ti valja bježat i iz Švedske ako dođe do sranja.
User avatar
Point.
Posts: 27506
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#36155 Re: Republika Turska

Post by Point. »

PM72 wrote: 25/01/2023 13:08
Point. wrote: 25/01/2023 13:01
Pajdo, ti si opsjednut sa mnom u zadnje vrijeme, šta je reći? :D
Prozivaš konstanto sa oftopicom i smaraš me dječijim glupostima i onda ja drzak?

Imaš dvije alternative. Ili prihvati da je ovo forum za sve i da ti jednostavno ne možeš odlučivati ko će gdje pisati ili da me metneš na foe ako sam ti toliko bezobrazan.

Ne smaraj me više života ti.
Ti si ovdje padobranac i strani državljanin a ne ja.Državljanin si zemlje gdje poderu svetu knjigu muslimana a volio bih da nam pokažeš jesi li protestovao ili uputio kakav mail.
Ja u stvari brinem za tebe jer ti valja bježat i iz Švedske ako dođe do sranja.
A treba pokazati kopiju državljanstva da se piše na forumu :lol:

Elem, rođen u BiH i sa bosanskim državljanstvom moja avlija je BiH pa ako ćemo tvojom logikom ti turaš nos u tuđu avliju na ovoj temi jer nemaš ništa ni sa Turskom ni Švedskom jer si obje vidio samo na globusu. U najboljem slučaju. :D

Ovdje je to stara vijest i nikome zanimljiva. Sad se malo Erdogan upalio da pofata koji jeftini glas populizmom, nisam ga nešto čuo da je režao ljetos kada je ovaj danac isto palio na tucet različitih mjesta.
PM72
Posts: 17537
Joined: 30/04/2012 16:54

#36156 Re: Republika Turska

Post by PM72 »

Point. wrote: 25/01/2023 13:21
PM72 wrote: 25/01/2023 13:08

Ti si ovdje padobranac i strani državljanin a ne ja.Državljanin si zemlje gdje poderu svetu knjigu muslimana a volio bih da nam pokažeš jesi li protestovao ili uputio kakav mail.
Ja u stvari brinem za tebe jer ti valja bježat i iz Švedske ako dođe do sranja.
A treba pokazati kopiju državljanstva da se piše na forumu :lol:

Elem, rođen u BiH i sa bosanskim državljanstvom moja avlija je BiH pa ako ćemo tvojom logikom ti turaš nos u tuđu avliju na ovoj temi jer nemaš ništa ni sa Turskom ni Švedskom jer si obje vidio samo na globusu. U najboljem slučaju. :D

Ovdje je to stara vijest i nikome zanimljiva. Sad se malo Erdogan upalio da pofata koji jeftini glas populizmom, nisam ga nešto čuo da je režao ljetos kada je ovaj danac isto palio na tucet različitih mjesta.
:thumbup: :bih:
User avatar
doox
Posts: 884
Joined: 30/04/2010 08:35

#36159 Re: Republika Turska

Post by doox »

Vole se ovi brkati diktatori, oba su ojadili i osiromašili vlastiti narod, velike ublehe i smradovi.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7753
Joined: 03/06/2016 16:31

#36160 Re: Republika Turska

Post by Dope_Man »

Ak kad ono svrsi jer je jedan diktator ojadjene drzave rekao da njegovi robovi vole drugog ditatora drzave koja ce tek da se ojadi :lol:

To su te paralele, Venecuela, rusija, Turska, Kina i Sjeverna Koreja.. moze se ubaciti jos africkih za zabavu.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#36161 Re: Republika Turska

Post by tranquil »

Meni je bizarna činjenica da se o nekom aktivnom političaru, trenutnom šefu države, priča ovim rječnikom - "benevolentan", "velikog srca".

Ako se ikada u normalnoj konverzaciji priča na sličan način, to je kada neki odapne, pa onda, posebno ako je imao neke zasluge, onda o njemu sve najbolje. I ako je prošlo dosta vremena da se zaborave njegove greške.

A ovako pričati za živog čovjeka koji je još na položaju, to mi instant smrdi na kult ličnosti.
User avatar
Point.
Posts: 27506
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#36162 Re: Republika Turska

Post by Point. »

Budala budali ruku mije.
konami666
Posts: 2393
Joined: 11/05/2015 21:57

#36163 Re: Republika Turska

Post by konami666 »

GDP Turske: 852mijardi USD
GDP Švedske: 536milijardi USD
Turska: 84 miliona stanovnika
Švedska: 10 miliona stanovnika

Kaže lik Švedska banana država :D pa veću NATO sigurnost ima jedna Švedska koja nije NATO članica od jedne Turske koja je NATO članica.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#36164 Re: Republika Turska

Post by MUNAFIK »

Point. wrote: 25/01/2023 06:49
MUNAFIK wrote: 24/01/2023 22:33

Sve na jednu stranu ali misliti da vlasti i vlada nemaju ništa sa policijom i dopuštanjem ili zabranjivanjem necega je ozbiljan simptom nesvjesnosti.
Ti znaš kako to funkcioniše u Švedskoj? Vlada ne odlučuje o zabrani/dopuštanju nekakvih demonstracija, vlada ima preča posla nego se baviti o demonstracijama svakakvih hahara.

To je posao lokalne policije.
Ma sve je to suplja jer stvari su jednostavne.

Ako želiš mir i sigurnost onda sprijecis debila, idiota koji želi da radi neku jako ružnu stvar u ovom slucaju paljenje svete knjige.

Akk ne zeliš mir i sigurnost onda pustiš idiote da rade ove grozne stvari i još im daš policijsku zaštitu...

Nema tu nikakvih komplikacija, Švedska je izabrala ovo drugo i to je to... Sve ostalo je šuplja
User avatar
Point.
Posts: 27506
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#36165 Re: Republika Turska

Post by Point. »

MUNAFIK wrote: 26/01/2023 22:26
Point. wrote: 25/01/2023 06:49
Ti znaš kako to funkcioniše u Švedskoj? Vlada ne odlučuje o zabrani/dopuštanju nekakvih demonstracija, vlada ima preča posla nego se baviti o demonstracijama svakakvih hahara.

To je posao lokalne policije.
Ma sve je to suplja jer stvari su jednostavne.

Ako želiš mir i sigurnost onda sprijecis debila, idiota koji želi da radi neku jako ružnu stvar u ovom slucaju paljenje svete knjige.

Akk ne zeliš mir i sigurnost onda pustiš idiote da rade ove grozne stvari i još im daš policijsku zaštitu...

Nema tu nikakvih komplikacija, Švedska je izabrala ovo drugo i to je to... Sve ostalo je šuplja
Vlada sa ovim nema ništa, opet ponavljam. Švedska je pravna država, zna se neki red i zakon, nije Turska gdje jedan debil na vlasti o svemu odlučuje.

Ovo dansko govedo je palilo i proljetos i to na više mjesta i ja nisam nešto čuo Brkana da mu je tada smetalo niti se javljao, jesi li ti?

Al izbori dolaze, poraz više nije daleko pa daj šta daš da se ubere kakav populistički, jeftini poen. Sve po ostalo je šuplja.
Last edited by Point. on 26/01/2023 22:40, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#36166 Re: Republika Turska

Post by Bloo »

MUNAFIK wrote: 26/01/2023 22:26
Point. wrote: 25/01/2023 06:49
Ti znaš kako to funkcioniše u Švedskoj? Vlada ne odlučuje o zabrani/dopuštanju nekakvih demonstracija, vlada ima preča posla nego se baviti o demonstracijama svakakvih hahara.

To je posao lokalne policije.
Ma sve je to suplja jer stvari su jednostavne.

Ako želiš mir i sigurnost onda sprijecis debila, idiota koji želi da radi neku jako ružnu stvar u ovom slucaju paljenje svete knjige.

Akk ne zeliš mir i sigurnost onda pustiš idiote da rade ove grozne stvari i još im daš policijsku zaštitu...

Nema tu nikakvih komplikacija, Švedska je izabrala ovo drugo i to je to... Sve ostalo je šuplja
Paljenje dzamija (bio slucaj) - krivicno djelo, terorizam, hapsenje, zatvor... ima osnova.
Svastike i neonacisti - kaznjivo i definisano zakonom.

Paljenje religijskih tekstova nije definisano kao kaznjivo zakonom (postojali su zakoni o blasfemiji u 19. stoljecu) te na koji nacin namjeravas da sprijecis? Govor/djelo vjerske mrznje? Huškanje naroda?
Potrebno je kazneni zakon izmijeniti na način da ograničava slobodu govora/djela na taj način. To bi onda uključilo i eventualne umjetničke performanse, satirične stripove...
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#36167 Re: Republika Turska

Post by MUNAFIK »

Bloo wrote: 26/01/2023 22:40
MUNAFIK wrote: 26/01/2023 22:26

Ma sve je to suplja jer stvari su jednostavne.

Ako želiš mir i sigurnost onda sprijecis debila, idiota koji želi da radi neku jako ružnu stvar u ovom slucaju paljenje svete knjige.

Akk ne zeliš mir i sigurnost onda pustiš idiote da rade ove grozne stvari i još im daš policijsku zaštitu...

Nema tu nikakvih komplikacija, Švedska je izabrala ovo drugo i to je to... Sve ostalo je šuplja
Paljenje dzamija (bio slucaj) - krivicno djelo, terorizam, hapsenje, zatvor... ima osnova.
Svastike i neonacisti - kaznjivo i definisano zakonom.

Paljenje religijskih tekstova nije definisano kao kaznjivo zakonom (postojali su zakoni o blasfemiji u 19. stoljecu) te na koji nacin namjeravas da sprijecis? Govor/djelo vjerske mrznje? Huškanje naroda?
Potrebno je kazneni zakon izmijeniti na način da ograničava slobodu govora/djela na taj način. To bi onda uključilo i eventualne umjetničke performanse, satirične stripove...
E cuj kako bi zabranio... pa samo da nesto proglasis da nosi visok stepen nesigurnosti i zabranjeno je... to je samo jedan nacin, a ima ih jos...

Mislim iza nas je 2 godine najglupljih zabrana koje pamtimo pa su ih sprovodili...

Širenje mržnje nikad ne može biti sloboda govora to je podvala i to je u suštini samo sloboda širenja mržnje, uvreda, nesigurnosti i sukoba.

A neko napisa da je ista vlada zabranila spaljivanje Tore... tako kad se zeli moze se.
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#36168 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

MUNAFIK wrote: 27/01/2023 00:59
Bloo wrote: 26/01/2023 22:40

Paljenje dzamija (bio slucaj) - krivicno djelo, terorizam, hapsenje, zatvor... ima osnova.
Svastike i neonacisti - kaznjivo i definisano zakonom.

Paljenje religijskih tekstova nije definisano kao kaznjivo zakonom (postojali su zakoni o blasfemiji u 19. stoljecu) te na koji nacin namjeravas da sprijecis? Govor/djelo vjerske mrznje? Huškanje naroda?
Potrebno je kazneni zakon izmijeniti na način da ograničava slobodu govora/djela na taj način. To bi onda uključilo i eventualne umjetničke performanse, satirične stripove...
E cuj kako bi zabranio... pa samo da nesto proglasis da nosi visok stepen nesigurnosti i zabranjeno je... to je samo jedan nacin, a ima ih jos...

Mislim iza nas je 2 godine najglupljih zabrana koje pamtimo pa su ih sprovodili...

Širenje mržnje nikad ne može biti sloboda govora to je podvala i to je u suštini samo sloboda širenja mržnje, uvreda, nesigurnosti i sukoba.

A neko napisa da je ista vlada zabranila spaljivanje Tore... tako kad se zeli moze se.
Tora i Talmud nisu Kuran, i Jevreja ima malo na planeti, jos prezivili genocid, Holokaust, pa zato. Ovdje kod nas bi involvirani u bilo sta takvo bili uhapseni za sirenje vjerske i medzunacionalne mrznje i remecenje javnog reda i mira.

Ali eto u Svedskoj jedno moze, drugo nemoze. Sta je to?
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7476
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#36169 Re: Republika Turska

Post by AleksoMKD »

Ako sam dobro shvatio Paludan ce svaki petak paliti po jedan primerak Kurana sve dok Turska ne ukine veto za ulazak Svedske u NATO

https://samnytt.se/paludan-jag-eldar-ko ... edlemskap/

Kada/ako se ukine veto na ulazak Svedske u NATO obecava da nikad u zivotu nece vise zapaliti Kuran (pred Turskom ambasadom.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#36170 Re: Republika Turska

Post by MUNAFIK »

AleksoMKD wrote: 27/01/2023 12:04 Ako sam dobro shvatio Paludan ce svaki petak paliti po jedan primerak Kurana sve dok Turska ne ukine veto za ulazak Svedske u NATO

https://samnytt.se/paludan-jag-eldar-ko ... edlemskap/

Kada/ako se ukine veto na ulazak Svedske u NATO obecava da nikad u zivotu nece vise zapaliti Kuran (pred Turskom ambasadom.
Treba mu neko javiti da je jedini ispravan nacin 'odlaganja' Kur'ana spaljivanje.

:mrgreen:
Bossona
Posts: 5117
Joined: 21/12/2020 03:28

#36171 Re: Republika Turska

Post by Bossona »


Historijskim neprijateljima i njihovi saveznicima ne treba vjerovati !
melac
Posts: 1542
Joined: 25/08/2008 19:33

#36172 Re: Republika Turska

Post by melac »

MUNAFIK wrote: 27/01/2023 00:59
Bloo wrote: 26/01/2023 22:40

Paljenje dzamija (bio slucaj) - krivicno djelo, terorizam, hapsenje, zatvor... ima osnova.
Svastike i neonacisti - kaznjivo i definisano zakonom.

Paljenje religijskih tekstova nije definisano kao kaznjivo zakonom (postojali su zakoni o blasfemiji u 19. stoljecu) te na koji nacin namjeravas da sprijecis? Govor/djelo vjerske mrznje? Huškanje naroda?
Potrebno je kazneni zakon izmijeniti na način da ograničava slobodu govora/djela na taj način. To bi onda uključilo i eventualne umjetničke performanse, satirične stripove...
E cuj kako bi zabranio... pa samo da nesto proglasis da nosi visok stepen nesigurnosti i zabranjeno je... to je samo jedan nacin, a ima ih jos...

Mislim iza nas je 2 godine najglupljih zabrana koje pamtimo pa su ih sprovodili...

Širenje mržnje nikad ne može biti sloboda govora to je podvala i to je u suštini samo sloboda širenja mržnje, uvreda, nesigurnosti i sukoba.

A neko napisa da je ista vlada zabranila spaljivanje Tore... tako kad se zeli moze se.
E pa u Svedskoj nije bilo zabrana posljednje 2 godine, bas zato sto je ustavom tako propisano, a oni se doista drze svog Ustava, kako za vrijeme Covida tako i sada kada je budaletina dosla da provocira.

A ne znam jesi li upratio da je like koji je pokrenuo sve zapravo bio, a vjerovatno jos uvijek jeste bio novinara na RT i povezan sa ruskom propagndnom masinerijom. I da je on organizirao i pozvao Mlatimudana da mozda ucini nesto sto ce poremetiti planove da se i Svedska prikljuci NATO paktu?
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#36173 Re: Republika Turska

Post by MUNAFIK »

melac wrote: 27/01/2023 18:14
MUNAFIK wrote: 27/01/2023 00:59

E cuj kako bi zabranio... pa samo da nesto proglasis da nosi visok stepen nesigurnosti i zabranjeno je... to je samo jedan nacin, a ima ih jos...

Mislim iza nas je 2 godine najglupljih zabrana koje pamtimo pa su ih sprovodili...

Širenje mržnje nikad ne može biti sloboda govora to je podvala i to je u suštini samo sloboda širenja mržnje, uvreda, nesigurnosti i sukoba.

A neko napisa da je ista vlada zabranila spaljivanje Tore... tako kad se zeli moze se.
E pa u Svedskoj nije bilo zabrana posljednje 2 godine, bas zato sto je ustavom tako propisano, a oni se doista drze svog Ustava, kako za vrijeme Covida tako i sada kada je budaletina dosla da provocira.

A ne znam jesi li upratio da je like koji je pokrenuo sve zapravo bio, a vjerovatno jos uvijek jeste bio novinara na RT i povezan sa ruskom propagndnom masinerijom. I da je on organizirao i pozvao Mlatimudana da mozda ucini nesto sto ce poremetiti planove da se i Svedska prikljuci NATO paktu?
U Svedskoj su imali kolko tolko strucan i normalan krizni stab koji je rekao ono sto u USA I EU niko nije smio a to je da maske daju samo lažnu i prividnu zastitu... da lockdwni ne pomazu, da djeca mogu i trebaju ici u skolu itd... Al nebitno je to sad svakako sustina je da se ovakve stvari mogu zabraniti.


A to za Rusiju moze i ne mora biti istina u svakom slucajj ko god da je lik vlasti ne bi trebale dozvoljavat ovakve stvari.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#36174 Re: Republika Turska

Post by Bloo »

MUNAFIK wrote: 27/01/2023 00:59 A neko napisa da je ista vlada zabranila spaljivanje Tore... tako kad se zeli moze se.
Evo guglam, ne mogu da nadem vijest da li je zabranjeno ili je otkazano od strane samog pokretaca dogadaja?
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#36175 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Bloo wrote: 28/01/2023 02:32
MUNAFIK wrote: 27/01/2023 00:59 A neko napisa da je ista vlada zabranila spaljivanje Tore... tako kad se zeli moze se.
Evo guglam, ne mogu da nadem vijest da li je zabranjeno ili je otkazano od strane samog pokretaca dogadaja?
https://www.bing.com/search?form=MOZLBR ... g+of+Torah
ALBAWABA - The Israeli Embassy in Sweden prevented the burning of the Torah in front of its premises in Stockholm. On hearing there was to be a Torah burning, it quickly mobilized efforts with the Israeli Foreign Ministry and pressured the Swedish government to stop the the extreme act to be made outside the Jewish embassy last Thursday .
Post Reply