Republika Turska

User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#25151 Re: Republika Turska

Post by ovo_malo_duse »

The 51st State wrote: 23/08/2020 14:42
HarTar wrote: 23/08/2020 14:07 Naručeni novi sistemi S-400 https://www.savunmasanayist.com/turkiye ... -imzaladi/
Jos spominju tech transfer, nek bace oko sta imaju rusi jos kvalitetn9 za ponuditi s obzirom na licemjernost i nepozdanost amerike.
Cuj sta imaju ponudit. Sve sto im treba. Dok EU turizam na izdisaju zbog korone. Spanija, Italija, Grci a o ovoj nasoj susjedskoj bijedi da i ne govorim, Antalija puna Rusa, Ukrajinaca. Poljaka i nesto Rumuna.
Trenutno sam u Side, hotelski kompleks 5 hotela svi dupke puni. Info iz prve ruke. Korona folovi golovi, maske distance bla, bla. Hotel pun do vrha.
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#25152 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

ovo_malo_duse wrote: 23/08/2020 20:33
The 51st State wrote: 23/08/2020 14:42
HarTar wrote: 23/08/2020 14:07 Naručeni novi sistemi S-400 https://www.savunmasanayist.com/turkiye ... -imzaladi/
Jos spominju tech transfer, nek bace oko sta imaju rusi jos kvalitetn9 za ponuditi s obzirom na licemjernost i nepozdanost amerike.
Cuj sta imaju ponudit. Sve sto im treba. Dok EU turizam na izdisaju zbog korone. Spanija, Italija, Grci a o ovoj nasoj susjedskoj bijedi da i ne govorim, Antalija puna Rusa, Ukrajinaca. Poljaka i nesto Rumuna.
Trenutno sam u Side, hotelski kompleks 5 hotela svi dupke puni. Info iz prve ruke. Korona folovi golovi, maske distance bla, bla. Hotel pun do vrha.
Ma nije moguće, Tvrtko & co tvrdi da je turizam skroz propao :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#25153 Re: Republika Turska

Post by @mba »

Nakon ublažavanja restriktivnih mjera protiv panemije koronavirusa poznata turistička mjesta u Mugli, Bodrumu, Fethiyi i Marmarisu u Turskoj ispunjena su posjetiocima i turistima, javlja Anadolu Agency (AA).

Antaliju kao sigurno odmaralište u jeku pandemije posjetilo više od milion turista
- Nije to zanemariva brojka u ovakvim uvjetima u kojima smo mogli lako imati situaciju da ne dođe niti jedan turist. Malo je destinacija u svijetu koje je milion turista posjetilo ove godine, kazao je turistički zvaničnik Yavuz
U Antaliju u jednom danu sletjelo čak 80 aviona iz Rusije
Antalija, jedna od najpoznatijih turističkih destinacija u svijetu, omiljeno je ljetovalište ruskih turista.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12383
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#25154 Re: Republika Turska

Post by dr_Evil »

Kakva crna Rusija ljudi dodjite sebi. Nikad niko nije se obogatio od saveza sa rusima, nemaju oni ni za sebe. Imaju dva grada Moskvu i Petersburg sta dobro zive ostalo je veca fukara od nas.

FIno to zvuci samostalnost, ali naplatit ce Putko to sve, kao sto ce i Siriji
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#25155 Re: Republika Turska

Post by ovo_malo_duse »

turgut wrote: 24/08/2020 08:32
ovo_malo_duse wrote: 23/08/2020 20:33
The 51st State wrote: 23/08/2020 14:42

Jos spominju tech transfer, nek bace oko sta imaju rusi jos kvalitetn9 za ponuditi s obzirom na licemjernost i nepozdanost amerike.
Cuj sta imaju ponudit. Sve sto im treba. Dok EU turizam na izdisaju zbog korone. Spanija, Italija, Grci a o ovoj nasoj susjedskoj bijedi da i ne govorim, Antalija puna Rusa, Ukrajinaca. Poljaka i nesto Rumuna.
Trenutno sam u Side, hotelski kompleks 5 hotela svi dupke puni. Info iz prve ruke. Korona folovi golovi, maske distance bla, bla. Hotel pun do vrha.
postoji li ikakva mogućnost da postaviš par slika?
Evo jedna ne znam hoce li valjat. Nemam razlog da lazem oca mi. Ja sa familiom dosao u petak komercijalnim letom preko Istanbula . U subotu i juce bila smjena Rusa doslo 5 Autobusa. 8 od 10 konobara govori Ruski. Rusi kompletne familije 5-6 clanova. Ima 2-3 familie engleza. Uglavnom hotel je pun. Nema nekih grupnih aktivnosti u bazenima i kuhinju su prepravili ne uzimas hranu sam nego imaju staklene pregrade i vidis sve kao inace samo nemos nista dirat oni ti daju sve samo pokazes sta hoces. Sto je u principu i dobro jer nema onog hrljanja dirne 10 dok jedno uzme.
Organizacija za 10. Svo osoblje konstant o nosi maske i rukavice. Imam dva konobara Halil i Adnan odmah skontala da smo Bosanci gotive nas samo tako. Pitam ga kako korona. Kaze stalno mjenjaju maske i rukavice misli na na osoblje. Za goste su gratis maske na recepciji i na ulazu u restoran nema uci bez maske osim djece ostalo sve ok. Ako ti treba test na povratku prijavis se na na recepciji 30 eura 2 dana prije puta dodzu urade. Dobijes papir kad krenes kuci. Ako si pozitivan smjeste te u bolnicu na tvoj trosak.
https://ibb.co/Pmvs48D
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#25156 Re: Republika Turska

Post by @mba »

"Namjenska industrija nije oblast koja može čekati i trpiti stagnaciju. Zato moramo ići dalje te proizvoditi naprednije oružje", kazao je Erdogan u obraćanju u Istanbulu na ceremoniji isporuke novih pomorskih sistema.

Naglasio je da zemlje koje nisu snažne i nezavisne u oblasti odbrane ne mogu koračati u budućnost hrabro i sa samopouzdanjem.

"Oni koji su uznemireni zbog utjecaja i moći naše zemlje, čine sve kako bi Tursku zarobili u močvari nestabilnosti kao ranije. Međutim, Turska nastavlja svojim putem tako što zaustavlja sve napade na njeno demokratsko i pravno uređenje te blokira njihove razne spletke. Naš je cilj izgraditi infrastrukturu za razvoj i proizvodnju namjenske industrije koja ni u kojem smislu neće biti ovisna o drugima u ključnim segmentima", kazao je Erdogan.

Podsjetio je kako je Turska trenutno jedna od deset zemalja u svijetu koje dizajniraju i proizvode vlastite ratne brodove, te dodao kako je danas turskoj mornarici isporučena nova vojna oprema.

"Želimo u oblasti namjenske industrije preći na još viši nivo kako bi bili zemlja koja ne samo da koristi i troši nego ima i vlastitu proizvodnju. Također, naš cilj je da dostignemo nivo na kojem će naše kopnene, zračne i pomorske snage, uključujući bespilotne letjelice i autonomna morska vozila, zajedno obavljati zadatke", dodao je turski predsjednik.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#25157 Re: Republika Turska

Post by ovo_malo_duse »

Nit sm Turkofil, nit ideoliski zadojen kao Kikki, ali Turci su ovu industriju podigli na nivo o kom susjedi mogu samo snjati. Orjentisu se prema onome ko dolazi i placa. Niti kukaju niti cekaju hoce li se EU smilovati da otvori. Rusi koji su ovdje trose nemilice. Sad odakle dolaze i kako i zasto imaju para to ne znam. Ali 1 % nek dodje godisnje sa podrucja bivseg SSSR to je 3-5 miliona gostiju. Sve sa zapada sto dodje to je pride. Turci su to skontala i uzimaju ih lopatom. Pored nas 2 familie Rusa, proda im ovaj turcin Rafting i neki Safari 250 Eura.
Ne znam kako im poljoprivreda moze pratit. Dok smo se vozi li prema hotelu gledam pored puta prave na novo ogromno polje plastenika. Kad skontas koliko samo paradajza treba proizvest za sve ove hotele. Ni je ni cudo sto su odjebali MMF. I moze lira past do nule kad se slijeva ovolika kolicina eura i dolara. Sve se placa u eurima.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#25158 Re: Republika Turska

Post by The 51st State »

ovo_malo_duse wrote: 24/08/2020 12:01 Nit sm Turkofil, nit ideoliski zadojen kao Kikki, ali Turci su ovu industriju podigli na nivo o kom susjedi mogu samo snjati. Orjentisu se prema onome ko dolazi i placa. Niti kukaju niti cekaju hoce li se EU smilovati da otvori. Rusi koji su ovdje trose nemilice. Sad odakle dolaze i kako i zasto imaju para to ne znam. Ali 1 % nek dodje godisnje sa podrucja bivseg SSSR to je 3-5 miliona gostiju. Sve sa zapada sto dodje to je pride. Turci su to skontala i uzimaju ih lopatom. Pored nas 2 familie Rusa, proda im ovaj turcin Rafting i neki Safari 250 Eura.
Ne znam kako im poljoprivreda moze pratit. Dok smo se vozi li prema hotelu gledam pored puta prave na novo ogromno polje plastenika. Kad skontas koliko samo paradajza treba proizvest za sve ove hotele. Ni je ni cudo sto su odjebali MMF. I moze lira past do nule kad se slijeva ovolika kolicina eura i dolara. Sve se placa u eurima.
ne da moze pratiti nego izvoze nemilice u rusiju prvenstveno, te u eu. zato ih napadaju jer postaju ozbiljna konkurencija etabliranim jakim drzavama, ti padovi lire nemaju veze sa realnim stanjem ekonomije nego burzvonim mesetarenjem iz vana, trenutno u bankama su nikad veci depoziti u usd, oko 300 milijardi usd.
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#25159 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Najgore mi je kada se Bošnjo pravda da nije turkofil, a drugi sa ponosom kažu da su rusofili...
User avatar
dr_Evil
Posts: 12383
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#25160 Re: Republika Turska

Post by dr_Evil »

HarTar wrote: 24/08/2020 14:27 Najgore mi je kada se Bošnjo pravda da nije turkofil, a drugi sa ponosom kažu da su rusofili...
Zato sto Bosnjo zna ko je i sta je, i da mu je taj turcin ucinio dovoljno zla kroz historiju. Domovina Bosna i Hercegovina, jedna jedina. Turci mogu biti braca po vjeri, a sve ostalo tek treba da pokazu, nikad nam nisu pomogli kroz historiju, a milioni Bosnja su za tursku zivot dali. Pametnom dosta

Rusija je Srbiji dala drzavu kroz Balkanske ratove, nama su turci poslali srbina Latasa da nam pobije sve obrazovano u zemlji, pa nas prodali Austriji
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#25161 Re: Republika Turska

Post by MorningStar »

dr_Evil wrote: 24/08/2020 14:57
HarTar wrote: 24/08/2020 14:27 Najgore mi je kada se Bošnjo pravda da nije turkofil, a drugi sa ponosom kažu da su rusofili...
Zato sto Bosnjo zna ko je i sta je, i da mu je taj turcin ucinio dovoljno zla kroz historiju. Domovina Bosna i Hercegovina, jedna jedina. Turci mogu biti braca po vjeri, a sve ostalo tek treba da pokazu, nikad nam nisu pomogli kroz historiju, a milioni Bosnja su za tursku zivot dali. Pametnom dosta

Rusija je Srbiji dala drzavu kroz Balkanske ratove, nama su turci poslali srbina Latasa da nam pobije sve obrazovano u zemlji, pa nas prodali Austriji
Ma nije to tako “viri ti ikona sa tavana” a braca po vjeri kroz historiju svih vjera se pokazalo kao veoma nepouzdan pojam (pazi da te sjekirom sa ledja brat po vjeri..)
User avatar
dr_Evil
Posts: 12383
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#25162 Re: Republika Turska

Post by dr_Evil »

MorningStar wrote: 24/08/2020 15:02
dr_Evil wrote: 24/08/2020 14:57
HarTar wrote: 24/08/2020 14:27 Najgore mi je kada se Bošnjo pravda da nije turkofil, a drugi sa ponosom kažu da su rusofili...
Zato sto Bosnjo zna ko je i sta je, i da mu je taj turcin ucinio dovoljno zla kroz historiju. Domovina Bosna i Hercegovina, jedna jedina. Turci mogu biti braca po vjeri, a sve ostalo tek treba da pokazu, nikad nam nisu pomogli kroz historiju, a milioni Bosnja su za tursku zivot dali. Pametnom dosta

Rusija je Srbiji dala drzavu kroz Balkanske ratove, nama su turci poslali srbina Latasa da nam pobije sve obrazovano u zemlji, pa nas prodali Austriji
Ma nije to tako “viri ti ikona sa tavana” a braca po vjeri kroz historiju svih vjera se pokazalo kao veoma nepouzdan pojam (pazi da te sjekirom sa ledja brat po vjeri..)
Ako iko ima ikakvih iluzija u vezi panislamizma neka pogleda stanje Palestina, vjerovali da ce doci velika arapska vojska i spasiti dok su napustali kuce bez ispaljenog metka.

Ako iko ima ikakvih iluzija u vezi panslavenizma nek pogleda sta su Rusi uradili Ukrajincima, i koliko zena silovase po Srbiji dok ih je Tito pustio da pomognu u oslobodjenju Jugoslavije.

Svima hvala!
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#25163 Re: Republika Turska

Post by MorningStar »

dr_Evil wrote: 24/08/2020 15:05
MorningStar wrote: 24/08/2020 15:02
dr_Evil wrote: 24/08/2020 14:57

Zato sto Bosnjo zna ko je i sta je, i da mu je taj turcin ucinio dovoljno zla kroz historiju. Domovina Bosna i Hercegovina, jedna jedina. Turci mogu biti braca po vjeri, a sve ostalo tek treba da pokazu, nikad nam nisu pomogli kroz historiju, a milioni Bosnja su za tursku zivot dali. Pametnom dosta

Rusija je Srbiji dala drzavu kroz Balkanske ratove, nama su turci poslali srbina Latasa da nam pobije sve obrazovano u zemlji, pa nas prodali Austriji
Ma nije to tako “viri ti ikona sa tavana” a braca po vjeri kroz historiju svih vjera se pokazalo kao veoma nepouzdan pojam (pazi da te sjekirom sa ledja brat po vjeri..)
Ako iko ima ikakvih iluzija u vezi panislamizma neka pogleda stanje Palestina, vjerovali da ce doci velika arapska vojska i spasiti dok su napustali kuce bez ispaljenog metka.

Ako iko ima ikakvih iluzija u vezi panslavenizma nek pogleda sta su Rusi uradili Ukrajincima, i koliko zena silovase po Srbiji dok ih je Tito pustio da pomognu u oslobodjenju Jugoslavije.

Svima hvala!
Sa naglaskom da ih tito nije pustio nego nisu ni pitali , sreca da ih se uspio kutarisati inace bi skakali 50 godina ko poljaci cesi i co na ruski mig okom.

Braca po vjeri evropa se u toku reformacije “bratski” okupala u krvi,bagdad osmanlije i perzijanci jedno 5 puta zapalili,arape osmanlije nagazili, tada braca po vjeri francuzi i englezi vodili stogodisnji rat i tako bratski u krug..
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#25164 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Samo debili i kompleksasi okrecu guzicu Rusiji ili Turskoj.

A zauzvrat osim kurcine do jaja ne dobiju apsolutno nista.

Niko ti nece pomoci ako ne vidi da imas vrecu para. To ko nije skontao, a u zrelim je godinama, do smrti ce ostati glup.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#25165 Re: Republika Turska

Post by The 51st State »

Nema dje nema plina

User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#25166 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

dr_Evil wrote: 24/08/2020 14:57
HarTar wrote: 24/08/2020 14:27 Najgore mi je kada se Bošnjo pravda da nije turkofil, a drugi sa ponosom kažu da su rusofili...
Zato sto Bosnjo zna ko je i sta je, i da mu je taj turcin ucinio dovoljno zla kroz historiju. Domovina Bosna i Hercegovina, jedna jedina. Turci mogu biti braca po vjeri, a sve ostalo tek treba da pokazu, nikad nam nisu pomogli kroz historiju, a milioni Bosnja su za tursku zivot dali. Pametnom dosta

Rusija je Srbiji dala drzavu kroz Balkanske ratove, nama su turci poslali srbina Latasa da nam pobije sve obrazovano u zemlji, pa nas prodali Austriji
Bošnjo ne zna odakle je šupalj, ode u Njemačku, bude par mjeseci dođe u Bsnu i odmah kaže kako se ono kod vas ono kaže itd.... Toliko o tome da zna šta je.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#25167 Re: Republika Turska

Post by Challenger_ »

Đe si Hare, š'a ima? Nije te bilo neko vrijeme.
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#25168 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Challenger_ wrote: 24/08/2020 23:51 Đe si Hare, š'a ima? Nije te bilo neko vrijeme.
Ništa posebno, čekam da se zarati, pa da se uFatim Švabije ;) Bili me ban radi one male šejtanice :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#25169 Re: Republika Turska

Post by MorningStar »

HarTar wrote: 25/08/2020 00:11
Challenger_ wrote: 24/08/2020 23:51 Đe si Hare, š'a ima? Nije te bilo neko vrijeme.
Ništa posebno, čekam da se zarati, pa da se uFatim Švabije ;) Bili me ban radi one male šejtanice :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Ja ti rekoh ispisao sam "turska" na njemu pa mozes kad zavrsis turcima sisanje,challangeru lizanje malo ga i meni popusit :wink: :per:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12383
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#25170 Re: Republika Turska

Post by dr_Evil »

HarTar wrote: 24/08/2020 21:05
dr_Evil wrote: 24/08/2020 14:57
HarTar wrote: 24/08/2020 14:27 Najgore mi je kada se Bošnjo pravda da nije turkofil, a drugi sa ponosom kažu da su rusofili...
Zato sto Bosnjo zna ko je i sta je, i da mu je taj turcin ucinio dovoljno zla kroz historiju. Domovina Bosna i Hercegovina, jedna jedina. Turci mogu biti braca po vjeri, a sve ostalo tek treba da pokazu, nikad nam nisu pomogli kroz historiju, a milioni Bosnja su za tursku zivot dali. Pametnom dosta

Rusija je Srbiji dala drzavu kroz Balkanske ratove, nama su turci poslali srbina Latasa da nam pobije sve obrazovano u zemlji, pa nas prodali Austriji
Bošnjo ne zna odakle je šupalj, ode u Njemačku, bude par mjeseci dođe u Bsnu i odmah kaže kako se ono kod vas ono kaže itd.... Toliko o tome da zna šta je.
Znaci ako si turkofil, tek si onda pravi Bosnjo, jer'vo kakav je Bosnjo ako sultanu guzu ne lize, jel tako?
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#25171 Re: Republika Turska

Post by ovo_malo_duse »

HarTar wrote: 24/08/2020 14:27 Najgore mi je kada se Bošnjo pravda da nije turkofil, a drugi sa ponosom kažu da su rusofili...
Ne pravdam se ja nikom, Da me zaboli sta neko misli dikazao sam 100 puta ali ovdje ako kazes bilo sta pozitivni odmah si Turkofil.

JaTurke obucne ljude volim vise od komsija i susjeda, jer su mi dokazali da me gotive i kad im kazem Ime i da sam iz Bosne, izgube se i uradice sve da mi ugode i da me iz gotive i to svugdje imgdje sam ih god sreo. Turska mi nikad nece biti na prvom mjestu nit mi je majka. Majka je samo jedna. Sto se politike tice ja sam za isti princip koji Turci furaju a to je interest. Svima su braca al interest Turske na prvom mjestu.Tako bi i mi trebali ali mladi smo mi treba godina da sazorimo.

Turci su postal trn u oku kad su odjebali MMF, i svaki dan om postaju sve veci trn, jer se profiliraju i postaju faktor na prostoru koji je globano veoma butan. Zagazili su duboko ali su i zajeban igrac, ma sta Kikki palumudio ovdje, malo ko ima S400 i NATO baze.
I dosada su od igrali sve gotovo pefektno. Odjebali PKK og granice a da to njih nije kostalo haman nista (posijali bradonje). pojacali saradnju sa Iranom. EU im upumpava miliarde jer ih drze za muda. Francuzi pjene a nista ne mogu. Razvijaju sve grane industrije, jer mogu ponudit haman pa istu cijenu radne snage kao kinezi a roba putuje 3-5 dana umjesto mjesec. Otvori li su Rusko trziste, tu je Sultan jedino isturio dupe al isplatilo im se. Dok zapad grca u koronu Rusi pune njihov kasu
Kamara EU firmi je iz Poljske i Ceske preselila u Tursku umjesto u Kinu. Grke jebu kako hoce i samo ih Nato sputava da ih ne opale po usima. Malo malo uzbuna u grckim kasarnama. Jebu ih ko Rusi, Nato u baltickim drzavma konstanto stanje uzbune jer malo malo vojni avion uleti napravi krug i dok se ovi dignu on nazad.

I na kraju treba sa Turcima bit na oprezu izvuc maximum kao ovo sa Mesom i Jos par stvari ali uvjek imat na umu da ce nas prodat za svoje interesse.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12383
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#25172 Re: Republika Turska

Post by dr_Evil »

ovo_malo_duse wrote: 25/08/2020 08:50
HarTar wrote: 24/08/2020 14:27 Najgore mi je kada se Bošnjo pravda da nije turkofil, a drugi sa ponosom kažu da su rusofili...
Ne pravdam se ja nikom, Da me zaboli sta neko misli dikazao sam 100 puta ali ovdje ako kazes bilo sta pozitivni odmah si Turkofil.

JaTurke obucne ljude volim vise od komsija i susjeda, jer su mi dokazali da me gotive i kad im kazem Ime i da sam iz Bosne, izgube se i uradice sve da mi ugode i da me iz gotive i to svugdje imgdje sam ih god sreo. Turska mi nikad nece biti na prvom mjestu nit mi je majka. Majka je samo jedna. Sto se politike tice ja sam za isti princip koji Turci furaju a to je interest. Svima su braca al interest Turske na prvom mjestu.Tako bi i mi trebali ali mladi smo mi treba godina da sazorimo.

Turci su postal trn u oku kad su odjebali MMF, i svaki dan om postaju sve veci trn, jer se profiliraju i postaju faktor na prostoru koji je globano veoma butan. Zagazili su duboko ali su i zajeban igrac, ma sta Kikki palumudio ovdje, malo ko ima S400 i NATO baze.
I dosada su od igrali sve gotovo pefektno. Odjebali PKK og granice a da to njih nije kostalo haman nista (posijali bradonje). pojacali saradnju sa Iranom. EU im upumpava miliarde jer ih drze za muda. Francuzi pjene a nista ne mogu. Razvijaju sve grane industrije, jer mogu ponudit haman pa istu cijenu radne snage kao kinezi a roba putuje 3-5 dana umjesto mjesec. Otvori li su Rusko trziste, tu je Sultan jedino isturio dupe al isplatilo im se. Dok zapad grca u koronu Rusi pune njihov kasu
Kamara EU firmi je iz Poljske i Ceske preselila u Tursku umjesto u Kinu. Grke jebu kako hoce i samo ih Nato sputava da ih ne opale po usima. Malo malo uzbuna u grckim kasarnama. Jebu ih ko Rusi, Nato u baltickim drzavma konstanto stanje uzbune jer malo malo vojni avion uleti napravi krug i dok se ovi dignu on nazad.

I na kraju treba sa Turcima bit na oprezu izvuc maximum kao ovo sa Mesom i Jos par stvari ali uvjek imat na umu da ce nas prodat za svoje interesse.
Turska je mnogo napredovala, ali je otisla par koraka unazad. Ako odes danas u Istanbul nije isto kao prije 7-8 godina, ljudi su vise povuceni nesto kao kod nas ranih 50-ih, vidis da ekonomija je dosta pala. Jel to trenutno stanje, hoce li nabolje ili na gore, ne znam
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50431
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#25173 Re: Republika Turska

Post by Bloo »

MorningStar wrote: 25/08/2020 00:34
HarTar wrote: 25/08/2020 00:11
Challenger_ wrote: 24/08/2020 23:51 Đe si Hare, š'a ima? Nije te bilo neko vrijeme.
Ništa posebno, čekam da se zarati, pa da se uFatim Švabije ;) Bili me ban radi one male šejtanice :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Ja ti rekoh ispisao sam "turska" na njemu pa mozes kad zavrsis turcima sisanje,challangeru lizanje malo ga i meni popusit :wink: :per:
7 dana
:-?
Hakiz
Posts: 40488
Joined: 30/07/2015 20:01

#25174 Re: Republika Turska

Post by Hakiz »

Kikibombona wrote: 24/08/2020 15:32 Samo debili i kompleksasi okrecu guzicu Rusiji ili Turskoj.

A zauzvrat osim kurcine do jaja ne dobiju apsolutno nista.

Niko ti nece pomoci ako ne vidi da imas vrecu para. To ko nije skontao, a u zrelim je godinama, do smrti ce ostati glup.
Samo je interes vječan.
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#25175 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

dr_Evil wrote: 25/08/2020 08:18
HarTar wrote: 24/08/2020 21:05
dr_Evil wrote: 24/08/2020 14:57

Zato sto Bosnjo zna ko je i sta je, i da mu je taj turcin ucinio dovoljno zla kroz historiju. Domovina Bosna i Hercegovina, jedna jedina. Turci mogu biti braca po vjeri, a sve ostalo tek treba da pokazu, nikad nam nisu pomogli kroz historiju, a milioni Bosnja su za tursku zivot dali. Pametnom dosta

Rusija je Srbiji dala drzavu kroz Balkanske ratove, nama su turci poslali srbina Latasa da nam pobije sve obrazovano u zemlji, pa nas prodali Austriji
Bošnjo ne zna odakle je šupalj, ode u Njemačku, bude par mjeseci dođe u Bsnu i odmah kaže kako se ono kod vas ono kaže itd.... Toliko o tome da zna šta je.
Znaci ako si turkofil, tek si onda pravi Bosnjo, jer'vo kakav je Bosnjo ako sultanu guzu ne lize, jel tako?
Netačno, samo hoću da kažem da bi Bošnjo iz interesa (naravno ne svi, ali barem polovina) dao guzice , promjenio ime, prezime, što već mnogi rade na zapadu. To je odgovor na tvoj komentar da Bošnjo nije kao ostali :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Post Reply