Republika Turska

beobasket

#16201 Re: Republika Turska

Post by beobasket » 15/03/2017 15:23

sunceKOtepsija wrote:
1.35- kakva moralna samarcina truloj holandiji :izet: HVALA NEBESIMA I BOGU JEDINOM STO GA IMAMO :bih: BOZIJA JE MILOST NEIZMJERNA ALLAHUME SALLI ALLA ERDOGAN VE ALLA ALI ERDOGAN :bih: SREBRENICA, BOSNA I BOSNJACI SU PONOSNI NA LIDERA :kiss:
Moze meni svak sta hoce reci ali ja tipam da on ipak zivi malo u svom svijetu. Ovo je tipicna demagogija ljudi koji misle kako su veci Papa od samog Pape. Tako nekako. I ovi njegovi mitinzi me podsjecaju na one na kojima je Milosevic izvaljivo svoje orgije.

sunceKOtepsija

#16202 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija » 15/03/2017 15:28

Image
KAKAV DAN-KAKAV DAN :bih: NAKON PREDSJEDNIKA, PREMIJER NAS SE UPRAVO SJETIO U ARTVINU UZIVO PREDRFRENDUMSKI SKUP :bih: "ODLICNO IH POZNAJEMO IZ POKOLJA U BOSNI" JOS JEDNA MORALNA SAMARCINA TRULOJ HOLANDIJI, JOS JEDNA CAST UKAZANA NAMA, NASEM MALOMK ALI PONOSNOM NARODU :bih: HVALA IM DO NEBESA I NAZAD, HVALA PRESJEDNIKU HVALA PREMIJERU, ZIVILI NAM HILJADU GODINA :bih: #PONOSANnaLIDERA

beobasket

#16203 Re: Republika Turska

Post by beobasket » 15/03/2017 15:29

sunceKOtepsija wrote:Image
KAKAV DAN-KAKAV DAN :bih: NAKON PREDSJEDNIKA, PREMIJER NAS SE UPRAVO SJETIO U ARTVINU UZIVO PREDRFRENDUMSKI SKUP :bih: "ODLICNO IH POZNAJEMO IZ POKOLJA U BOSNI" JOS JEDNA MORALNA SAMARCINA TRULOJ HOLANDIJI, JOS JEDNA CAST UKAZANA NAMA, NASEM MALOMK ALI PONOSNOM NARODU :bih: HVALA IM DO NEBESA I NAZAD, HVALA PRESJEDNIKU HVALA PREMIJERU, ZIVILI NAM HILJADU GODINA :bih: #PONOSANnaLIDERA
I kome oni ovi sve pricaju? Iskreno veca je samracina Turskoj sto je ista ta Holandija ne benda niti koliko je crno za noktom.

jeza u ledja

#16204 Re: Republika Turska

Post by jeza u ledja » 15/03/2017 15:40

prog321 wrote:kad kazem predsjednik Njemačke mislio sam kancelar/kom.
koja naravno.ima manje.ovlasti od jednog predsjednika Amerike ali princip je u svakom slučaju isti.
sadašnji predsjednik Turske nema nikakve ovlasti.
zelja da smanji utjecaj vojnog vijeća je sasvim normalno u parlamentarnoj demokraciji.
Vrlo jednostavno pokazuje da ne znas o cemu pricas, iako se zalazes za nesto sto direktno nema veze s tobom. Tvoje pisanje je samo dio sireg paterna u svijetu nepoznavanja osnova uloga izabranih predstavnika vlade jedne zemlje.

Uloga predsjednika Njemacke i uloga predsjednika SAD maltene ne mogu biti vise razlicite. U Njemackoj kancelar ima ulogu premijera, a predsjednik ulogu ikebane. Erdogan izmedju ostalog zeli ukinuti poziciju premijera i napraviti predsjednicki sistem, stoga reci da "Erdogan samo zeli ono sto vec postoji u Njemackoj" ne moze biti dalje od istine i tebe potpuno iskljucuje iz dalje rasprave na ovoj temi kao ozbiljnog sagovornika. (Ne da to vec nije bilo jasno onima koji prate forum.)

No opet kazem, tvoje pisanje je samo primjer sireg problema apsolutnog nepoznavanja uloge vlade u zivotu gradjana i sveopste histerije protiv etabliranih institucija drzave zasnovane na netacnim premisama. Dok je ovaca, bice i vune, vazda bilo.

Tito_i_Partija

#16205 Re: Republika Turska

Post by Tito_i_Partija » 15/03/2017 15:47

Maystor wrote:
missko wrote:Eno onaj nacista ce pobjediti u Holandiji. Ispada Erdo da je upravu
How yes no :lol:

Uzimo ovo Rutte glatko, a Wildersa je pretekao upravo zahvaljujući Erdoganu. Pendrečenje turskih fanatika je podiglo rejting vladajuće stranke

Image

Evo i gardijan plače nad nesretnom sudbinom fašiste Wildersa

https://www.theguardian.com/world/2017/ ... tion-nears

Ovo se zove win-win situacija :thumbup:
:thumbup:

Missko, po obicaju, nema blage veze o cemu prica.

prog321

#16206 Re: Republika Turska

Post by prog321 » 15/03/2017 16:02

jeza u ledja wrote:
koja naravno.ima manje.ovlasti od jednog predsjednika Amerike ali princip je u svakom slučaju isti.
zelja da smanji utjecaj vojnog vijeća je sasvim normalno u parlamentarnoj demokraciji.
Vrlo jednostavno pokazuje da ne znas o cemu pricas, iako se zalazes za nesto sto direktno nema veze s tobom. Tvoje pisanje je samo dio sireg paterna u svijetu nepoznavanja osnova uloga izabranih predstavnika vlade jedne zemlje.

Uloga predsjednika Njemacke i uloga predsjednika SAD maltene ne mogu biti vise razlicite. U Njemackoj kancelar ima ulogu premijera, a predsjednik ulogu ikebane. Erdogan izmedju ostalog zeli ukinuti poziciju premijera i napraviti predsjednicki sistem, stoga reci da "Erdogan samo zeli ono sto vec postoji u Njemackoj" ne moze biti dalje od istine i tebe potpuno iskljucuje iz dalje rasprave na ovoj temi kao ozbiljnog sagovornika. (Ne da to vec nije bilo jasno onima koji prate forum.)

No opet kazem, tvoje pisanje je samo primjer sireg problema apsolutnog nepoznavanja uloge vlade u zivotu gradjana i sveopste histerije protiv etabliranih institucija drzave zasnovane na netacnim premisama. Dok je ovaca, bice i vune, vazda bilo.
... .ono što već postoji u Njemackoj. ??
to je izvuceno iz konteksta.
rekao sam da.predjednik Turske treba imati ovlasti iste kao predsjednik USA i Njemacke. znaci, spomenuo sam i Ameriku.
pod tome sam mislio .Kancelar Njemacke.
iako su razliciti u svojim ovlastima kancelar. Njemacke je.pravno vrhovna izvrsna vlast. Kao sto je.premijer u UK ili predsjednik u Americi.
naravno nema sve ovlasti kao predsjednik Amerike( kancelar recimo ne moze proglasiti rat) ali princip je isti.
Erdogan se upravo zalaze za to. da bude predsjednik Turske sa ovlastima slicnim drugim parlamentarnim demokratijama.
vjerovatno sam trebao reci slicnijim americkim predsjednicima.
znaci, nista ni blizu diktaturi ili autokratiji kako zapadni mediji nazivaju.

jeza u ledja

#16207 Re: Republika Turska

Post by jeza u ledja » 15/03/2017 16:18

prog321 wrote: Erdogan se upravo zalaze za to. da bude predsjednik Turske sa ovlastima slicnim drugim parlamentarnim demokratijama.
:facepalm:

Pa ti se samo ukopas necim novim. :roll:

General War

#16208 Re: Republika Turska

Post by General War » 15/03/2017 16:22

beobasket wrote:
I kome oni ovi sve pricaju? Iskreno veca je samracina Turskoj sto je ista ta Holandija ne benda niti koliko je crno za noktom.
TeVsija poceo ko @HM :lol: :-)

Et kad moram citirat Fahra:
SBB poziva predsjednika Erdogana i njegovu vladajuću stranku da turski parlament, poput više država Europske unije, napokon usvoji Rezoluciju o genocidu u Srebrenici. Republika Turska, nažalost, to još nije učinila, a istovremeno na vrlo glasan način sebe predstavlja kao velikog zaštitnika Srebrenice i Bošnjaka naspram članica EU, koje su usvojile spomenutu rezoluciju", navodi se u saopćenju Press službe SBB-a.

aratet

#16209 Re: Republika Turska

Post by aratet » 15/03/2017 16:25

prog321 wrote:
jeza u ledja wrote:

rekao sam da.predjednik Turske treba imati ovlasti iste kao predsjednik USA i Njemacke. znaci, spomenuo sam i Ameriku.
iako su razliciti u svojim ovlastima kancelar. Njemacke je.pravno vrhovna izvrsna vlast. Kao sto je.premijer u UK ili predsjednik u Americi.
naravno nema sve ovlasti kao predsjednik Amerike( kancelar recimo ne moze proglasiti rat) ali princip je isti.
Erdogan se upravo zalaze za to. da bude predsjednik Turske sa ovlastima slicnim drugim parlamentarnim demokratijama.
Jesi svjestan da je lik na vlasti u Turskoj od 2003.godine, o kakvoj demokratiji govoris?

Druga stvar, jesi li svjestan razlike izmedju Njemackog Kancelara i Predsjednika SAD-a?

beobasket

#16210 Re: Republika Turska

Post by beobasket » 15/03/2017 16:27

Na kraju ce Erdogan biti isti onaj bucko kako mu ime :D iz Sjeverne Koreje. Erdogan kad pocne onim rucicama nako da mahuce isto nako zensko kad se pravda. "Ko?, Ja? Ma nisam bona".

Kikibombona

#16211 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona » 15/03/2017 16:44

missko wrote:Zasto se o da lale bave turcima uopste i prave frku
Zasto se Turci bave drugim drzavama?

Zasto su napadali vlasti u Egiptu, Izraelu i mnogim drugim drzavama?

Njihove trupe su nelegalno u Siriji i Iraku. Al' nema to veze, Erdogan je bog na zemlju, on moze sto zeli, lale ne smiju.

Kikibombona

#16212 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona » 15/03/2017 16:52

sunceKOtepsija wrote:Predsjednik je dalje nastavio te pokazao je kolika ljudska gromada i koliko brine o Bosnia i "bosanksim muslimanima":
"Platili smo veliku cijenu da bi smo stvorili jaku, snaznu Tursku boreci se protiv terorista unutar i van Domovine. A Evropa nase gradane napada na konjima, sa psima...Danas se u Holandiji odrzavaju izbori-a oni koji su naredili napade zavrsice na smetljistu historije. To su isti oni koji su u Bosni i Hercegovini poklali 8 000 bosanskih muslimana. Mi vrlo dobro znamo koliko su pokvareni..."
Odabrani se jos na kraju prisjetio evropskih genocida i pokolja nad jevrejima, romima i bosnjacima, dodavsi da su u 2. svjetskom ratu pobili 50 miliona ljudi te da oni nemogu drzati lekcije jednoj Turskoj. Rekao je da je Evropa gotova i ide putem samounistenja...
Rekao je da neprijatelji Turske strahuju jer Turska nezaustavljivo ide ka 2023. :thumbup:
Dok sultan o nama lijepo, ova gamad drsko odgovara...

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sbb-poz ... /170315081

AleksoMKD

#16213 Re: Republika Turska

Post by AleksoMKD » 15/03/2017 17:02

Turska proterije Holandske krave
https://www.yahoo.com/news/turkey-expel ... 46883.html

Istanbul (AFP) - Turkey's red meat association has ordered a consignment of prize Dutch cattle to be sent back to the Netherlands, saying it no longer wants to farm the cows due to the diplomatic crisis between the countries.

Bulent Tunc, the head of the Turkish Association of Red Meat Producers, told Turkish media that a symbolic consignment of 40 Holstein Friesian cattle was already being sent back to the Netherlands.

"The Dutch Holstein cows have become very common in our country. But this breed is starting to cause serious problems," he told the Anadolu news agency.

"In future we do not want animal products from Holland. The first batch of Holsteins have been loaded and we will send them back," he added.
Bas me interesuje kakve probleme su krave pravile? Dali su agitirale medju Turskim kravama? Sirile propagandu protiv Erdogana?

sunceKOtepsija

#16214 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija » 15/03/2017 17:07

Kikibombona wrote:
sunceKOtepsija wrote:Predsjednik je dalje nastavio te pokazao je kolika ljudska gromada i koliko brine o Bosnia i "bosanksim muslimanima":
"Platili smo veliku cijenu da bi smo stvorili jaku, snaznu Tursku boreci se protiv terorista unutar i van Domovine. A Evropa nase gradane napada na konjima, sa psima...Danas se u Holandiji odrzavaju izbori-a oni koji su naredili napade zavrsice na smetljistu historije. To su isti oni koji su u Bosni i Hercegovini poklali 8 000 bosanskih muslimana. Mi vrlo dobro znamo koliko su pokvareni..."
Odabrani se jos na kraju prisjetio evropskih genocida i pokolja nad jevrejima, romima i bosnjacima, dodavsi da su u 2. svjetskom ratu pobili 50 miliona ljudi te da oni nemogu drzati lekcije jednoj Turskoj. Rekao je da je Evropa gotova i ide putem samounistenja...
Rekao je da neprijatelji Turske strahuju jer Turska nezaustavljivo ide ka 2023. :thumbup:
Dok sultan o nama lijepo, ova gamad drsko odgovara...

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sbb-poz ... /170315081
Image
nakon Predsjednika i Premijera sjetio nas se je i licno Bilal "moreplovac" Erdogan :thumbup: Bilal Erdogan je odvalio jos jednu moralnu samarcinu holandiji i Evropi rijecima:"Vidimo i dobro znamo tvoju dvolicnost Evropo. Evropa je pogazila ljudska prava. Gledali ste kako u vasem dvoristu ubijaju 250 000 Bosnjaka, isto kao sto gledate kako se u Siriji i Iraku ubijaju ljudi, njih milion do sada..."
Nevjerovatno-tri put u jednom danu- da citiram predsjednika Bakira: "BOSNA SIIIZI ČOK SEVIYOR" #EdoganPonosBosanski VOLIM STO SAM OVO DOZIVIO VISE NEGO DA SAM BIO SA TRI NOGAJSKE DJEVICE :thumbup:
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:

prog321

#16215 Re: Republika Turska

Post by prog321 » 15/03/2017 17:16

aratet wrote:
prog321 wrote:
jeza u ledja wrote: Vrlo jednostavno pokazuje da ne znas o cemu pricas, iako se zalazes za nesto sto direktno nema veze s tobom. Tvoje pisanje je samo dio sireg paterna u svijetu nepoznavanja osnova uloga izabranih predstavnika vlade jedne zemlje.

Jesi svjestan da je lik na vlasti u Turskoj od 2003.godine, o kakvoj demokratiji govoris?

Druga stvar, jesi li svjestan razlike izmedju Njemackog Kancelara i Predsjednika SAD-a?
i FDR je imao 4 predsjedništva po 4 godine. pa.sta?

deer_hunter

#16216 Re: Republika Turska

Post by deer_hunter » 15/03/2017 17:20

Bogu hvala, pa oni (Turci) nisu samo gledali nego su konkretno pomogli. ,Tri sahat kule sto izgradise 10 godina poslije = "250 000" zrtava. Cista racunica, mozda su cak malo i pretjerali s kulama, dvije su i vise nego dovoljne.Hvala, Turci :thumbup:

jeza u ledja

#16217 Re: Republika Turska

Post by jeza u ledja » 15/03/2017 17:22

AleksoMKD wrote:Turska proterije Holandske krave
https://www.yahoo.com/news/turkey-expel ... 46883.html

Istanbul (AFP) - Turkey's red meat association has ordered a consignment of prize Dutch cattle to be sent back to the Netherlands, saying it no longer wants to farm the cows due to the diplomatic crisis between the countries.

Bulent Tunc, the head of the Turkish Association of Red Meat Producers, told Turkish media that a symbolic consignment of 40 Holstein Friesian cattle was already being sent back to the Netherlands.

"The Dutch Holstein cows have become very common in our country. But this breed is starting to cause serious problems," he told the Anadolu news agency.

"In future we do not want animal products from Holland. The first batch of Holsteins have been loaded and we will send them back," he added.
Bas me interesuje kakve probleme su krave pravile? Dali su agitirale medju Turskim kravama? Sirile propagandu protiv Erdogana?
Donjele su kravlje ludilo, koje je ocigledno zahvatilo velike dijelove drustva. :D

Bez zajebancije, fakat ima neki problem s tim holstein kravama. Ekoloski. Nesto tipa trosi se na njih mnogo vise vode za uzgajanje plus seru da izvines drasticno vise, jer i proizvode mnogo vise mlijeka (krave su jedni od najvecih zagadjivaca staklenickim plinovima (metan).

Tito_i_Partija

#16218 Re: Republika Turska

Post by Tito_i_Partija » 15/03/2017 17:26

sunceKOtepsija wrote:
Image
nakon Predsjednika i Premijera sjetio nas se je i licno Bilal "moreplovac" Erdogan :thumbup: Bilal Erdogan je odvalio jos jednu moralnu samarcinu holandiji i Evropi rijecima:"Vidimo i dobro znamo tvoju dvolicnost Evropo. Evropa je pogazila ljudska prava. Gledali ste kako u vasem dvoristu ubijaju 250 000 Bosnjaka, isto kao sto gledate kako se u Siriji i Iraku ubijaju ljudi, njih milion do sada..."
Nevjerovatno-tri put u jednom danu- da citiram predsjednika Bakira: "BOSNA SIIIZI ČOK SEVIYOR" #EdoganPonosBosanski VOLIM STO SAM OVO DOZIVIO VISE NEGO DA SAM BIO SA TRI NOGAJSKE DJEVICE :thumbup:
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
Koliko nas uzimaju u usta, rek'o bi covjek da stoje uz nas k'o Amerika uz Izrael. Ko ih ne zna, skupo bi ih plac'o. :D

Al' sad ozbiljno, ovo konstantno spominjanje Bosne i genocida uprkos mnogim apelima nasih ljudi i organizacija da nas ne uplicu u svoju svadju sa Holandijom, je bas bezobrazno. Kako samo lahko koriste patnju drugog naroda, samo zato sto brkati hoce vise vlasti...pa picka im materina, kako ih vise nije stid?

Krokodajl

#16219 Re: Republika Turska

Post by Krokodajl » 15/03/2017 17:53

Ne treba nam veća nagrada nego da nas je odabrani spomenuo @tepsija je li još šta pričao, da je zlato dostojno riječi Odabranog sad bi naručio rabiu sa ovim riječima, ali nije.

AleksoMKD

#16220 Re: Republika Turska

Post by AleksoMKD » 15/03/2017 17:55

https://mobile.twitter.com/abdbozkurt/s ... 2497219585

#Turkey: #Erdogan's chief aide Yiğit Bulut claimed on TV #Dutch soldiers harvested organs from kids in Bosnia & run women trafficking scheme

Cekam potvrdu da je Erdogan naredio da svi gradovi u Turskoj koji su pobratimljeni sa nekim Holandskim gradom prekinu svaku suradnju.
jeza u ledja wrote:
Donjele su kravlje ludilo, koje je ocigledno zahvatilo velike dijelove drustva. :D

Bez zajebancije, fakat ima neki problem s tim holstein kravama. Ekoloski. Nesto tipa trosi se na njih mnogo vise vode za uzgajanje plus seru da izvines drasticno vise, jer i proizvode mnogo vise mlijeka (krave su jedni od najvecih zagadjivaca staklenickim plinovima (metan).
Ali samo 40 krava je u pitanju. Bas me interesuje sta je sledece.

Holandjani se zajebavaju da su njihovi novinari u Turskoj prinudjeni da se predstavljaju kao Belgijanci te da zbog toga trpe psihicku bol :lol:

listopad

#16221 Re: Republika Turska

Post by listopad » 15/03/2017 18:01

Odakle mu ovaj broj od 250.000 Bosnjaka? A to sto Erdogovan Bosnjake uopce zloupotrebljava u svoje svrhe je moguce zahvaljujuci SDA naravno i vjernim sljedbenicima dede Alije koji svoju buducnost vide u Turskoj. Jeste da je drsko sto instrumentalizira tragediju bosnjackog naroda, ali glavne krivce morate traziti u svojim redovima. Isto tako je drsko poistovjecavanje jednog nizozemskog bataljona sa Nizozemcima.

Reci nam tepsija, pale li se francuske zastave?

Krokodajl

#16222 Re: Republika Turska

Post by Krokodajl » 15/03/2017 18:05

listopad wrote:Odakle mu ovaj broj od 250.000 Bosnjaka? A to sto Erdogovan Bosnjake uopce zloupotrebljava u svoje svrhe je moguce zahvaljujuci SDA naravno i vjernim sljedbenicima dede Alije koji svoju buducnost vide u Turskoj. Jeste da je drsko sto instrumentalizira tragediju bosnjackog naroda, ali glavne krivce morate traziti u svojim redovima. Isto tako je drsko poistovjecavanje jednog nizozemskog bataljona sa Nizozemcima.

Reci nam tepsija, pale li se francuske zastave?
Ako je Odabrani rekao da su Holanđani krivi, otkud nama običnim smrtnicima pravo da o tome raspravljamo :-) :-) :-)

Kejn

#16223 Re: Republika Turska

Post by Kejn » 15/03/2017 18:09

Kakvo je ovo svršavanje na Erdogana od strane Tepsije? Tepsija nije ti ovo više Osmansko carstvo. Ovi govnari nas uizmaju u usta ko malo vode na dlanu a fabrike otvaraju prekodrinskoj vlahadiji. A mi trebamo ovdje da se prositituišemo za lijepu riječ. Nek i nama otvori fabriku ko što je neki dan otvorio u Nišu pa ću ja ev' prvi da mašem Turskom zastavom nasred Baščaršije.

Krokodajl

#16224 Re: Republika Turska

Post by Krokodajl » 15/03/2017 18:12

Kejn wrote:Kakvo je ovo svršavanje na Erdogana od strane Tepsije? Tepsija nije ti ovo više Osmansko carstvo. Ovi govnari nas uizmaju u usta ko malo vode na dlanu a fabrike otvaraju prekodrinskoj vlahadiji. A mi trebamo ovdje da se prositituišemo za lijepu riječ. Nek i nama otvori fabriku ko što je neki dan otvorio u Nišu pa ću ja ev' prvi da mašem Turskom zastavom nasred Baščaršije.
Šta će nam fabrika kad nas je Odabrani pomenuo, to je veći berićet od 100 fabrika.

Ne damo Ahiret zbog Dunjaluka :bih: :bih: :bih:

sunceKOtepsija

#16225 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija » 15/03/2017 18:13

Image
:thumbup:
Image
LEBEYKE YA ERDOGAN LEBEYK :bih:

Image
Image
HOLANDANI SU NA LIJEVOM KRILU ZAJEDNO SA IZRAAELOM I (edit Irska nije italija ali sve je to isto...) :-x
Kejn wrote:Kakvo je ovo svršavanje na Erdogana od strane Tepsije? Tepsija nije ti ovo više Osmansko carstvo. Ovi govnari nas uizmaju u usta ko malo vode na dlanu a fabrike otvaraju prekodrinskoj vlahadiji. A mi trebamo ovdje da se prositituišemo za lijepu riječ. Nek i nama otvori fabriku ko što je neki dan otvorio u Nišu pa ću ja ev' prvi da mašem Turskom zastavom nasred Baščaršije.
to bi bila ljubav iz interesa...
Image

Post Reply