Republika Turska

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#16126 Re: Republika Turska

Post by Chmoljo » 14/03/2017 21:10

pa prvo je smiješno poistovjećivati predsjednika USA i Njemačke, a pogotovo predsjednika Njemačke stavljati u kontekst pozicije koja ima neku ključnu ulogu.

koliko je bitan, raspitaj se koliko ljudi uopšte zna ko je njemački predsjednik bez guglanja.

i onda ispada Tayyip izazvao diplomatski rat jer mu se reže vrpca na novootvorenim dionicama autoputa i elektranama. hau jes nou.

prog321

#16127 Re: Republika Turska

Post by prog321 » 14/03/2017 21:15

kad kazem predsjednik Njemačke mislio sam kancelar/kom.
koja naravno.ima manje.ovlasti od jednog predsjednika Amerike ali princip je u svakom slučaju isti.
sadašnji predsjednik Turske nema nikakve ovlasti.
zelja da smanji utjecaj vojnog vijeća je sasvim normalno u parlamentarnoj demokraciji.

Sanjarko

#16128 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko » 14/03/2017 21:21

Banksy wrote:Za to smo se borili, da bolesnik mlati Bosnom i Srebrenicom k'o svojom slamom, i neka, Alija mu je ostavio u amanet. I njih i njega ste birali.

Turski premijer Tajip Erdogan izjavio je danas da mu je Alija Izetbegović ostavio "Bosnu u amanet".

"Rekao mi je u bolnici: Bosna je ostavština Osmanlija", kazao je Erdogan.

http://www.inmedia.ba/wp-content/upload ... 168318.jpg
Borili smo se da spasimo svoj zivot, cak se tolko ni za Bosnu nismo borili, nego za Goli Opstanak.

I vidim ovo svi ko papagaji ponavljate, al niko da neki dokaz za ovo da.
Ne kazem da ga nema, nego samo copy paste tekst.
Imal kakav dokaz da je ovo rekao.

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#16129 Re: Republika Turska

Post by Chmoljo » 14/03/2017 21:21

ništa, od sad ćemo pogađati šta misliš.

farisovo

#16130 Re: Republika Turska

Post by farisovo » 14/03/2017 21:23

sunceKOtepsija wrote:Image
26 uposlenika Turkish airlinesa medu kojima i 7 pilota otpusteno zbog veza sa gulenovskom teroristickom organizacijom-ukupno do danas iz Turkish airlinesa je otpusteno 211 teororista

Ne terorista, vec uposlenika koji su radili protiv drzavnih interesa - a bili uposlenici u drzavnoj kompaniji Turkisha.

prog321

#16131 Re: Republika Turska

Post by prog321 » 14/03/2017 21:31

ulogu predsjednika u vecini demokratskih drzava
u Njemackoj tu ulogu obavlja kancelor.
moja je greska sto neke stvari koje su za mene common sense uzimam da je i drugima.
ocigledno nije :roll:

Sanjarko

#16132 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko » 14/03/2017 21:34

kiligonzales wrote:
1.Cemu zabrana lobiranja van granica Turske medju samim Turcima koji imaju pravo da iznesu svoj stav o referendumu o predsjednickim ovlastima u svojoj zemlji?
2.Cemu prekomjerna sila prema istima i zabrane?
3.Zar nije onemogucavanje te populacije da iznese svoje misljenje o tome , uplitanje EU zemalja u politicke prilike Turske?
4.Jeli isto u skladu sa demokratijom jer referendum i jeste legitimno demokratsko pravo ?
5.Otkud Evropljanima pravo da odlučuju šta je dobro za Tursku, a šta ne pored njih samih?
Ma samo trkeljate a veze nemate sta se desilo i sta je Holandija uradila.
Srusila ovim cinom i Holandija i svi koji je podrzavaju u tome Medzunarodno, Un pravo, Diplomatsko Pravo koje postoji ne znam kolko godina.

Halo kontate li vi sta su Tokmaci uradili. Zabranili Ministrici Turske i Ministru da udzu u Tursku Ambasadu u Holandiji i da dodzu do te Ambasade.

Kada se zna da Ambasadori imaju Imunitet Diplomatski, kada Ambasada ima Diplomatski Imunitet i kada je Ambasada jedne drzave u drugoj teritorij upravo te drzave.

Komotno sutra Erdogan moze pohapsit Ambasadore Holandije i onih koji Holandiju podrzavaju u ovome recimo pod optuzbom da su Vojni Puc u Turskoj podrzavali i ucestvovali u tome.

Ovo je Diplomatski Incident samo takav i Sranje samo takvo i Presedan.

Niste skontali nista kakvo su Holandzani sranje napravili.

PS. Lobiranje i Posjeta zajednice je tu manje bitna.
PPS. I to je bitno ali sporedno. Ni ovo nisu imali pravo da zabrane.

Sta mislite kako bi Srbija, Rusija, Amerika, Kina... [k_rci palci] reagovali da njihovim zvanicnicima neko zabrani posjetu njihovim gradzanima, i jos posjetu AMBASADI.

desni

#16133 Re: Republika Turska

Post by desni » 14/03/2017 21:36

Vizionar 1985 wrote:
Vizionar 1985 wrote:
Ma upravu covjek. Nek zrtve ostave na miru. Ako ne misle pomoc, nek ne odmagaju.
Koji klinac zrtve u ovaj sukob uvlace.
    Igraju na emocije.U pitanju je majstor populizma.Znači govori ono što će izazvati emocije kod naroda sa ciljem da dobije političke poene.

farisovo

#16134 Re: Republika Turska

Post by farisovo » 14/03/2017 21:40

desni wrote:
    Vizionar 1985 wrote:
    Vizionar 1985 wrote:
    Ma upravu covjek. Nek zrtve ostave na miru. Ako ne misle pomoc, nek ne odmagaju.
      Igraju na emocije.U pitanju je majstor populizma.Znači govori ono što će izazvati emocije kod naroda sa ciljem da dobije političke poene.
      Populizam?

Holandija je te iste vojnike iz holandskog bataljona UN-a iz Srebrenice po povratku u Holandiju nagradila Zlatnom medaljom za hrabrost, a vec se tada znalo sta se dogodilo u Srebrenici.

sunceKOtepsija

#16135 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija » 14/03/2017 21:41

farisovo wrote:
      26 uposlenika Turkish airlinesa medu kojima i 7 pilota otpusteno zbog veza sa gulenovskom teroristickom organizacijom-ukupno do danas iz Turkish airlinesa je otpusteno 211 teororista

Ne terorista, vec uposlenika koji su radili protiv drzavnih interesa - a bili uposlenici u drzavnoj kompaniji Turkisha.
      terorista moze radit i u obdanistu, ili kao zuibar, profesor...ili u turkish airlinesu...svima im je zajednicko da su otpusteni zbog clanstva u gulenovskoj teroristickoj organizaciji, za one za koje sud procjeni da su bili kolovode slijedi procesuiranje pred licem Pravde

Challenger__

#16136 Re: Republika Turska

Post by Challenger__ » 14/03/2017 21:44

:lol:

Sanjarko

#16137 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko » 14/03/2017 21:47

Pandakonda wrote:Gdje su ti brodovi po Neumu bili 92-e ? :-)
      Niciji, al ti Erdo tad nije ni bio u Turskoj na vlasti. Uopste pa ne kontam.

farisovo

#16138 Re: Republika Turska

Post by farisovo » 14/03/2017 21:47

sunceKOtepsija wrote:
      farisovo wrote:

terorista moze radit i u obdanistu, ili kao zuibar, profesor...ili u turkish airlinesu...svima im je zajednicko da su otpusteni zbog clanstva u gulenovskoj teroristickoj organizaciji, za one za koje sud procjeni da su bili kolovode slijedi procesuiranje pred licem Pravde
      I Tito je zatvarao nakon '48. Nakon toga se znalo sta je drzava i ko je za drzavu, red, ustrojstvo...jer bez reda nema ni drzave. A bas me interesuje kako bi hanuma Merkel postupila da joj veceras helikoperi zapucaju nad Berlinom, tenkovi u Hamburgu... garant bi halalila.

Sanjarko

#16139 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko » 14/03/2017 21:50

desni wrote:
      Vizionar 1985 wrote:
      Vizionar 1985 wrote:
        Ma i Holandzani isto. Vjerovatno zbog izbora i Vildersa, al su sranje Diplomatsko samo tako napravili. Ovdje se ljudi smiju, a ne shvacaju uopste sta su Holandzani uradili.

Ne bi da se ponavljam.

Pisao sam ne samo na ovoj temi.

Izgleda ide svijet dovraga. Skroz.

sunceKOtepsija

#16140 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija » 14/03/2017 21:53

ONE MINUTE HOLANDIJO, ONE MINUTE
        Image
        Image
        Image
        Last edited by sunceKOtepsija on 14/03/2017 21:54, edited 2 times in total.

farisovo

#16141 Re: Republika Turska

Post by farisovo » 14/03/2017 21:54

Vizionar 1985 wrote:
        Ma i Holandzani isto. Vjerovatno zbog izbora i Vildersa, al su sranje Diplomatsko samo tako napravili. Ovdje se ljudi smiju, a ne shvacaju uopste sta su Holandzani uradili.

Ne bi da se ponavljam.

Ma, znaju ovdje svi sta je Holandija uradila - diplomatski skandal, ali se radi o Turskoj pa na to zatvore oci.

Nijednom diplomati ne moze se u diplomatskom protokolu zabraniti pristup maticnoj ambasadi ili konzulatu, jer se radi o teritoriji njegove zemlje.

Sanjarko

#16142 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko » 14/03/2017 21:54

Vizionar 1985 wrote:

Ne bi da se ponavljam.

Drugi bi im Uhapsili sve diplomate i nogirali iz zemlje.

Ko one Rusko Americke igre bez granica.

Black swan

#16143 Re: Republika Turska

Post by Black swan » 14/03/2017 22:00

Vizionar 1985 wrote:
        Vizionar 1985 wrote:
        Vizionar 1985 wrote:
        Istina jest da nisu nista htjeli da genocid sprijece, ubijanja, klanja, silovanja, svo sranje i svo zlo.
        Al ne kontam sta to ima veze sa ovim sukobom. Barem ja ne kontam.
        gdje ti dodjes topik vise ne raste

sunceKOtepsija

#16144 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija » 14/03/2017 22:03

farisovo wrote:
        sunceKOtepsija wrote:
        farisovo wrote:
        I Tito je zatvarao nakon '48. Nakon toga se znalo sta je drzava i ko je za drzavu, red, ustrojstvo...jer bez reda nema ni drzave. A bas me interesuje kako bi hanuma Merkel postupila da joj veceras helikoperi zapucaju nad Berlinom, tenkovi u Hamburgu... garant bi halalila.
        Image
        Image
        Image
        Image
        tamo gdje je sunce, tamo gdje su zvijezde
        tamo gdje je nebo bez oblaka
        gdje se ciste duse gnijezde
        gdje se oci odmicu od mraka

na tu stranu ja okrecem glavu
        u te dvore glas sve zove
        sklapam oci, pruzam ruke
        pustim snove da zaplove

sklapam oci, pruzam ruke
        pustim snove da zaplove

ne bi sjala ovako jako
        ova moja lijepa planeta
        ja bi svjetlo zvao mrakom
        da mi nije Tajipa

slutio sam rijeci, slutio sam pjesme
        mislio sam grijeh je, da se ne smije
        mislio sam nema ko da slusa
        ima kako nema, slusa moja dusa

mislio sam nema ko da slusa
        ima kako nema, cuje moja dusa

ne bi sjala ovako jako
        ova moja lijepa planeta
        ja bi svjetlo zvao mrakom
        da mi nije Tajipa :bih:
        :thumbup:

NajdraziVodjaa

#16145 Re: Republika Turska

Post by NajdraziVodjaa » 14/03/2017 22:14

Vizionar 1985 wrote:
        NajdraziVodjaa wrote: Obicni mit i laz, sve staro bolesno raspada se :lol: samo iz par zemalja istocne evrope mozes nakrcati tri holandije...Evropa nece propasti cak i da je istinita ta laz o tome da ce se prepoloviti stanovnistvno.
        Ma ja ba, lazem Putine, Dodiku, Slobodane, Karadzicu, Mladicu, Biljano, Seselju, Aleksandre, Vuce... [Nastavi Niz].
        Ko god ti je najdrazi vodza vec. ;-)

Sto se mene tice nek ne primaju vise ni jednog migranta. Niko po Europi, ni Majcica, Majka Rusija. ;-)
        Zapravo je Zdravko Mamic ali nesto mi ne da da stavim avatar...

A naravno da su laz te price o demografskoj katastrofi, sta ti mislis da populacija treba stalno da raste i tako u nedogled? Broj stanovnika od drugog svjetskog rata na ovamo je konstatno u porastu i to mora nekad stati i to je pozeljno da se smanji broj stanovnika tako da pad populacije uopste ne treba biti problem.

farisovo

#16146 Re: Republika Turska

Post by farisovo » 14/03/2017 22:15

@sunceKOtepsija

Ti kao da ne znas da Turska nije zemlja koja mora podici dva prsta da bi nesto uradila ili rekla. Nastavi i dalje uzivati u teletabisima.

NajdraziVodjaa

#16147 Re: Republika Turska

Post by NajdraziVodjaa » 14/03/2017 22:16

JThomas wrote:pa to i jeste priča diktatora i poludiktatora iz "istočnog bloka", kurva evropa demografski izumire, čuvari pravih vrijednosti iz rusije, turske i srbije... :-D
        Nisu li to rijeci Federice Mogherini i Angele Merkel evropa je stara i izumire treba joj svjeza krv?

Sanjarko

#16148 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko » 14/03/2017 22:18

dr.gog wrote: u ono isto vrijeme dok je u Zenici muda hladio do zuba naoružan bataljon "prijateljskih Turaka", a omiljeni Alijini lijaba generali Delić i Mahmuljin držali svečanost
        U ratu bili, ja kako znam poslije rata dosli sa Nato trupama, i da su tada svi dobili ovlast da djeluju.

Sanjarko

#16149 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko » 14/03/2017 22:21

Black swan wrote: gdje ti dodjes topik vise ne raste
        Cuj.

A gdje ti dodzes cvate.

:lol:

Sanjarko

#16150 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko » 14/03/2017 22:23

Vizionar 1985 wrote:
        Black swan wrote: gdje ti dodjes topik vise ne raste