Republika Turska

Post Reply
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#16076 Re: Republika Turska

Post by salik79 »

Krokodajl wrote:@salik , Čuo na vijestima, kaže u Turskom Halepu genocid, hajmo ga sad spriječit ko što smo i u Turskoj Srebrenici.
Kojem sad turskom Halebu?! :-)
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#16077 Re: Republika Turska

Post by prog321 »

sargon wrote:
prog321 wrote:S kojim pravom ti nekoga zoves smradom ?? :-?
Onoga ko genocid počinjen nad mojim narodom koristi u svoje dnevnopilitičke svrhe, i ne samo to već izvrće činjenice na način da su ustvari holanđani počinitelji genocida.

Naravno, nije sada popularno da se markira Srbija ili Srbi jer se kod njih ulaže i prvi se biznis.

Zbog pravila foruma neću izreći još teže kvalifikacije, ali neka ostane na tome, SMRAD i to veliki SMRAD!
hmm. ok.
mozda te nisam odmah razumio. :-D
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#16078 Re: Republika Turska

Post by zagortenej »

Banksy wrote:Za to smo se borili, da bolesnik mlati Bosnom i Srebrenicom k'o svojom slamom, i neka, Alija mu je ostavio u amanet. I njih i njega ste birali.

Turski premijer Tajip Erdogan izjavio je danas da mu je Alija Izetbegović ostavio "Bosnu u amanet".

"Rekao mi je u bolnici: Bosna je ostavština Osmanlija", kazao je Erdogan.


Image
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#16079 Re: Republika Turska

Post by kiligonzales »

salik79 wrote:
kiligonzales wrote:
salik79 wrote:
Upravo!A Srebrenica, po potrebi, dobro dodje. Kao, uostalom, i nasim politicarima.
Image
1.Cemu zabrana lobiranja van granica Turske medju samim Turcima koji imaju pravo da iznesu svoj stav o referendumu o predsjednickim ovlastima u svojoj zemlji?
2.Cemu prekomjerna sila prema istima i zabrane?
3.Zar nije onemogucavanje te populacije da iznese svoje misljenje o tome , uplitanje EU zemalja u politicke prilike Turske?
4.Jeli isto u skladu sa demokratijom jer referendum i jeste legitimno demokratsko pravo ?
5.Otkud Evropljanima pravo da odlučuju šta je dobro za Tursku, a šta ne pored njih samih?

...

Ne piši o nečemu o čemu ništa ne znaš. Visoka vjerovatnoca je da je bilo strijeljanja, nego da nije. E sad dali je to bilo na nivou sela Suhe kraj Bratunca ili Srebrenice, upitno je, ali da nema dokaza da su strijeljali ijednog civila u Alepu, to je naivnost, kad se uzme u obzir da Asadov režim nije mnogo mario koga ubija i kako tokom svih ovih godina rata, bacajući barel bombe po Siriji.

Holanđani su kao kontigent koji je trebao štiti Srebrenicu, prvi su zaribali u njoj. Da se podsjetimo. Aj što su Armiji BiH poravnali rovove 1993. godine, zbog onog glupog sporazuma koje je naša vlada potpisala na aerodrumu Sarajevo čineći Srebrenicu zonom koju će UN štititi i poprilično je razoružali, drugo je što su pred sami pad Srebrenice tvrdili da su oni tu da zaštite samo sebe. Treći razlog zašto su šupci možete pogledati, ovo se dešavalo dok se u okolice Srebrenice ubijalo njeno civilno stanovništvo.


Erdogan nije upravu kad se Bosnom brane turska prava, ali jeste upravu kad im ukazuje na njihov evropski licemjerluk prema muslimanima.
Srecom pa ti sve znas...Nije tema o Siriji, ali SAA je tjerala upravo ovu bandu iz Haleba , slobodno pritisni PLAY, ciji dvojnici su, izmedju ostalog, cinili okosnicu protesta:

Image
Image

Za njima da zalim i da ih povezujem sa vojnicima ARBiH je uvreda kosmickih razmjera!

Nemoj me krivo shvatiti, ja znam da su zapadnjaci licemjeri, ali nista manji licemjer nije ni sultan, koji mlati Srebrenicom kao sto je mlatio Palestinom u Davosu, da bi se kasnije izvinjavao cionistima, tvrdeci da je pogresno protumacen. Njemu je jedino stalo do trenutnog efekta, ne prezajuci ni od cega, a kasnije, sve sto popljuje, nakon sto se odusevljena raja razidje, ispod stola, u miru, sve polize...Zivi bili pa vidjeli i ovaj ce put biti ista stvar. A Srebrenica mu ni na kraj pameti nece biti. Sve do sljedece "potrebe".
Ne znam ni ja, ali pricamo o vjerovatnocama, kao sto rekoh ko baci barel bombu na jedno naselje, bas ne mari ko je dole. Reci da u Alepu neko nije strijeljan, nakon vidjenog malo je naivno. Kad je Sirija u pitanju odes na liveleaks i pogledas, svakakvog raznolikog nacina ubijanja vezanog i za jedne i druge, a narod u sendviču manijaka.Nažalost što vrijeme više protiče, taj rat postaje besmisleniji.

Pregledo snimak i?

Ko uopšte poredi sirijsku opoziciju sa Armijom BiH? Ne našivaj ono što nisam ni rekao.

Erdogan vodi politiku kakvu vodi, to njemu ide na čast, kao i Evropljanima ono što rade. Po meni se oni direktno upliču u ono što se tiče volje samog turskog naroda i njihove države. Licemjerluka u politici ima na pretek, što bi on bio izuzetak.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4379
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#16080 Re: Republika Turska

Post by Pandakonda »

Gdje su ti brodovi po Neumu bili 92-e ? :-)
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#16081 Re: Republika Turska

Post by Krokodajl »

salik79 wrote:
Krokodajl wrote:@salik , Čuo na vijestima, kaže u Turskom Halepu genocid, hajmo ga sad spriječit ko što smo i u Turskoj Srebrenici.
Kojem sad turskom Halebu?! :-)
čuj kojem, I ti svašta pričaš, mogla bi se i kod tebe biblioteka pregledati, da nema kakvih FETO Gulen knjiga :D :D :D

A Turci ko Turci, oni genocid nikad nisu znali spriječit, dobro znaju napraviti, ali dobro.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#16082 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

POVEDI NAS ODABRANI
In a speech televised live on Tuesday Erdogan said: "We know the Netherlands and the Dutch from the Srebrenica massacre. We know how rotten their character is from their massacre of 8,000 Bosnians there."
:bih:
LIDER KOJI JE USTAO ZA ODBRANU ALEPA, USTAO PROTIV NEPRAVDE U PALESTINI, SUPROSTAVIO SE KINI ZBOG GENOCIDA NAD UJGURIMA, LIDER KOJI NIJE ZABORAVIO NI BOSNU NI SREBRENICU :bih: I KAO STO SE JUCE NIJE BOJAO NI IZRAELA NI KINE, NI RUSIJE, DANAS I JUCE SE NE BOJI RECI ISTINU O SREBRENICKOM GENOCIDU U LICE EVROPSKIH ZLOCINACA I ISLAMOFOBA :bih: :thumbup:
LEBEYKE YA ERDDOGAN, LEBEYK
salik79 wrote:
Krokodajl wrote:@salik , Čuo na vijestima, kaže u Turskom Halepu genocid, hajmo ga sad spriječit ko što smo i u Turskoj Srebrenici.
Kojem sad turskom Halebu?! :-)
http://www.sabah.com.tr/yazarlar/guzel/ ... n-esiginde
davne 2012. turski Sabah je upozoravao na pokolj u drevnom turkmenskom gradu Halepu-gradu koji je hiljadu godina turski :thumbup: kako kazu u clanku prema podacima osmanskog arhiva halep je bio i ostao turkmenski, osim toga i u 21. vijeku, vecinu stanovnistva halepa cinili su turkmeni-protiv kojih je asad poveo rat kako bi ih zbriosao sa lica zemlje :-? zajedno su, prema clanku nusajrije asadove i kurdi (PKK/PYD) provodili nezapamcene masakre (genocid) nad turkmenima i arapima s ciljem etnickog ciscenja i formiranja nusajrijske i kurdske drzave...na outu im je stajao slobodni turkmenski Halep :-?
sandromen wrote:
sunceKOtepsija wrote:Image
Turčin u Bosni zove nas pogrdno Bošnjama. I nikome ništa, to je normalno. Jesmo vala kukavna raja. :(
ima ga pravo, turci su narod spomenut u hadisima, a ko smo mi?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#16083 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Novi slucaj je Belgija. Ne znam sto im je ovo trebalo, od cega ce zivjeti kada im AKP nametne sankcije!?

Turci pale francuske zastave, misle da su holandske. :lol: Zanimljivo je da su dokazani turkofobi, Francuzi, jedini dozvolili kampanju AKP fasistima na evropskom tlu.

To je pomalo iznenadjujuce...
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#16084 Re: Republika Turska

Post by pici »

Puna podrska nasHem vozdu Erdi i njegovoj vladavini... skinite Ataturkove biste i slike i metnite Erdine... uz MAticu :bih:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#16085 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Sovinizam i turkofobija na ulicama Bazela :-)

Image

A vidite ovo :shock:

Image
User avatar
Truba
Posts: 81655
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#16086 Re: Republika Turska

Post by Truba »

maske su pale :mrgreen:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#16087 Re: Republika Turska

Post by Bodkin »

Dosli ovi sa sirijske teme i vec se osjeti :D samo naprijed sultane, ovaj put da bec padne :thumbup:
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#16088 Re: Republika Turska

Post by dr.gog »

TurSSka vs. NizozemSSka.

Kratko bih poručio obožavateljima brkatog musolinija sa Bosfora da zakolju koju narandžu, te da odjebu sa svojom propagandom.
Rado ću im donijeti topli čaj pred holandsku ambasadu, da tamo arlauču skupa sa turskim studentima i obavještajcima, te da podsjećaju holanđane na njihovu SS mladež u UNPROFOR-u koja je za naše žene tvrdila da smrde i da imaju brkove, u ono isto vrijeme dok je u Zenici muda hladio do zuba naoružan bataljon "prijateljskih Turaka", a omiljeni Alijini lijaba generali Delić i Mahmuljin držali svečanost....dok je Perišić Mladiću logistički spremao osvetu za Bunu protiv Dahija.

Dakle, neka se napuši qrca svaki ljubitelj Turske ili holandske "demokratije", uz obavezni prethodni test pušenja Erdoganu ili Wildersu. :D :bih:
User avatar
fazer
Posts: 402
Joined: 14/12/2009 17:39

#16089 Re: Republika Turska

Post by fazer »

sunceKOtepsija wrote:LIDER KOJI JE USTAO ZA ODBRANU ALEPA, USTAO PROTIV NEPRAVDE U PALESTINI, SUPROSTAVIO SE KINI ZBOG GENOCIDA NAD UJGURIMA, LIDER KOJI NIJE ZABORAVIO NI BOSNU NI SREBRENICU :bih: I KAO STO SE JUCE NIJE BOJAO NI IZRAELA NI KINE, NI RUSIJE, DANAS I JUCE SE NE BOJI RECI ISTINU O SREBRENICKOM GENOCIDU U LICE EVROPSKIH ZLOCINACA I ISLAMOFOBA
Zaboravio si jos nesto:
LIDER KOJI NEGIRA GENOCID NAD ARMENICMA

https://www.theguardian.com/world/2015/ ... el-erdogan
“Whatever decision the European parliament makes today would go in one ear and out from the other because it is not possible for Turkey to accept such a sin or crime,” Erdoğan told reporters
http://www.politico.eu/article/turkish- ... la-merkel/
Turkish President Recep Tayyip Erdoğan said Saturday that the resolution the German parliament passed, declaring the 1915 massacre of Armenians an act of genocide, “has no value” and will not change Turkey’s position on the killings.
Zasto nije ustao protiv nepravde koja je nanesena armencima?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#16090 Re: Republika Turska

Post by jeza u ledja »

@mba wrote:
na osnovu cega zakljucuejs to?

jeli zato sto sam naglas mislio i napisao kako vidim te stvari jer znam i jednu i drugu stranu!

ako nisi zu nas protiv si nas!
Na osnovu cega zakljucujem sta? Da ti gajis animozitet prema Zapadu? Pa prema tvojem pisanju.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#16091 Re: Republika Turska

Post by jeza u ledja »

Bodkin wrote:
Novak20 wrote:
prog321 wrote:Holandija, Danska su politički patuljci.
ne bi oni stali sami.protiv Turske.
iza njih stoji Njemacka.
Turska moze veoma lako unistiti EU ako to zeli. zato Nijemci ne.smiju direktno protiv Turaka.
koriste proxije kao Holandija i Danska :-D
:lol:

Mora da se šališ.
:lol: :lol: nominujem post za provalu godine iako je tek mart
Pih. Nije ovo nista. Vidim fulili ste njegov post par strana ranije:
prog321 wrote:nonsense.
u Turskoj si prije puča imao vojnu. huntu koja je bila zakonodavni i politički izvršilac vlasti.
Erdogan samo. hoće ovlasti predsjednika koje imaju u Njemačkoj, USA i ostalim demokratijama.
tj. sa ogranicavanjem moci hunte.
:lol:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#16092 Re: Republika Turska

Post by Bodkin »

jeza u ledja wrote:
Pih. Nije ovo nista. Vidim fulili ste njegov post par strana ranije:

:lol:
Ma na bloku mi je. Vidim samo kad ga neko citira :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#16093 Re: Republika Turska

Post by uglavnomja »

vijesti na norveskoj tv pocinju erdoganovim govorom o karakteru holandjana koji su pokazali 95. u srebrenici i dopustili masakr 8000 bosanaca
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#16094 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »


nekad su se nizozemcima pjevale pjesme u produkciji TRTa a dans su svojom nepromisljenom politikom prema muslimanima (kao sto je rekao ministar inostranih poslova Turske-napadom na islam i muslimane i lidera muslimana Erdogana) doveli sebe do sramotne pozicije da ih mrzi sve i svako muslimansko celjade-od masrika do magreba, od besike do groba...realno, za situaciju u koju su se doveli gradani nizozemske nemogu kriviti nikoga osim sebe...Turska je za njih preveliki zalogaj, Predsjednik Erdogan im je podsjecajuci ih na srebrenicu udjelio moralnu samrcinu od koje se nece oporaviti dok je svijeta i vijeka :thumbup:
Image
Image
Image
tamo gdje je sunce, tamo gdje su zvijezde
tamo gdje je nebo bez oblaka
gdje se ciste duse gnijezde
gdje se oci odmicu od mraka

na tu stranu ja okrecem glavu
u te dvore glas sve zove
sklapam oci, pruzam ruke
pustim snove da zaplove

sklapam oci, pruzam ruke
pustim snove da zaplove

ne bi sjala ovako jako
ova moja lijepa planeta
ja bi svjetlo zvao mrakom
da mi nije Tajipa

slutio sam rijeci, slutio sam pjesme
mislio sam grijeh je, da se ne smije
mislio sam nema ko da slusa
ima kako nema, slusa moja dusa

mislio sam nema ko da slusa
ima kako nema, cuje moja dusa

ne bi sjala ovako jako
ova moja lijepa planeta
ja bi svjetlo zvao mrakom
da mi nije Tajipa :bih:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#16095 Re: Republika Turska

Post by Bodkin »

uglavnomja wrote:vijesti na norveskoj tv pocinju erdoganovim govorom o karakteru holandjana koji su pokazali 95. u srebrenici i dopustili masakr 8000 bosanaca
STeta pa turci nisu imali cime pomoci tad. Garant ce sad prica kako ta turska i ova danas nisu iste :izet:
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#16096 Re: Republika Turska

Post by zagortenej »

Erdogan: Holandiju znamo, vidjeli smo genocid u Srebrenici
Turski predsjednik Recep Tayyip Erdogan rekao je da je poznato kako se Holandija odnosi prema civilizaciji i moralu kroz njenu ulogu u genocidu u Srebrenici.

Prema njegovim riječima, odnos Holandije prema ministarskoj delegaciji Turske, na čelu sa ministarkom za porodična pitanja Fatmom Betil-Sajan-Kajom je podsjećanje na ulogu koju je Holandija imala u genocidu nad Bošnjacima koji je počinjen 1995. godine u Srebrenici.
Image
https://www.fokus.ba/vijesti/globus/erd ... no/661044/
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#16097 Re: Republika Turska

Post by jeza u ledja »

zagortenej wrote:Erdogan: Holandiju znamo, vidjeli smo genocid u Srebrenici
Turski predsjednik Recep Tayyip Erdogan rekao je da je poznato kako se Holandija odnosi prema civilizaciji i moralu kroz njenu ulogu u genocidu u Srebrenici.

Prema njegovim riječima, odnos Holandije prema ministarskoj delegaciji Turske, na čelu sa ministarkom za porodična pitanja Fatmom Betil-Sajan-Kajom je podsjećanje na ulogu koju je Holandija imala u genocidu nad Bošnjacima koji je počinjen 1995. godine u Srebrenici.
Image
https://www.fokus.ba/vijesti/globus/erd ... no/661044/
Kakav supak.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#16098 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

NajdraziVodjaa wrote: Obicni mit i laz, sve staro bolesno raspada se :lol: samo iz par zemalja istocne evrope mozes nakrcati tri holandije...Evropa nece propasti cak i da je istinita ta laz o tome da ce se prepoloviti stanovnistvno.
Ma ja ba, lazem Putine, Dodiku, Slobodane, Karadzicu, Mladicu, Biljano, Seselju, Aleksandre, Vuce... [Nastavi Niz].
Ko god ti je najdrazi vodza vec. ;-)

Sto se mene tice nek ne primaju vise ni jednog migranta. Niko po Europi, ni Majcica, Majka Rusija. ;-)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#16099 Re: Republika Turska

Post by JThomas »

pa to i jeste priča diktatora i poludiktatora iz "istočnog bloka", kurva evropa demografski izumire, čuvari pravih vrijednosti iz rusije, turske i srbije... :-D
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#16100 Re: Republika Turska

Post by Challenger__ »

Paranoik kao libtardi i neokoni. Libtard, neokon ili islamista, isti (cionisticki) *urac.
Post Reply