Republika Turska

Post Reply
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#15976 Re: Republika Turska

Post by @mba »

haos1 wrote:
ja71 wrote:ne mogu se oteti dojmu da eskalacija trenutno odgovara i Turskoj i Evropi
:shock:

erdoganu odgovara sigurno!

pa sta mislis na koji nacin danas desnica u evropi ide skupljati glasove, pricaju o zastiti okolosa, naravno ne!

prica se o islamskoj prijetnji o islamizaciji evrope itd.

brko ih samo kopira i to je to!
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#15977 Re: Republika Turska

Post by Krokodajl »

Pokušavam se staviti u kožu prosječnog Holanđanina koji pokušava skontati koji q se dešava :lol: :lol: :lol:

Turcima je manje više jasno, oni koji su uz Erdoana više i ne razmišljaju svojom glavom pa kud Sultan okom oni skokom, a ovi koji nisu uz njega su do sada već i navikli na ovakve stvari.

Al Holanđanin, mislim da im je ovo najveća kriza još odonda kada su sa biciklima iz Mastrihta bježali od Njemačkih Tigrova.

Mogu mislit da je trenutno na google.nl najtraženije "waarom is Erdogan boos op ons" "Wat hebben we gedaan naar Turkije" "wat Turkije doet"

i slično :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#15978 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Krokodajl wrote:Pokušavam se staviti u kožu prosječnog Holanđanina koji pokušava skontati koji q se dešava :lol: :lol: :lol:

Turcima je manje više jasno, oni koji su uz Erdoana više i ne razmišljaju svojom glavom pa kud Sultan okom oni skokom, a ovi koji nisu uz njega su do sada već i navikli na ovakve stvari.

Al Holanđanin, mislim da im je ovo najveća kriza još odonda kada su sa biciklima iz Mastrihta bježali od Njemačkih Tigrova.

Mogu mislit da je trenutno na google.nl najtraženije "waarom is Erdogan boos op ons" "Wat hebben we gedaan naar Turkije" "wat Turkije doet"

i slično :lol:
:thumbup: :lol: :lol: :lol:

Nesto nije u redu sa nama, juznjacima i istocnjacima. Kod nas vazda neko sranje. Sjevernjak i zapadnjak se zalete kada im pukne u glavi, poruse i pobiju sve redom, pa se onda pritaje i zive u miru neko vrijeme. Mi, istocna i juzna stoka, neprestano jedemo govna.

Valjda je do mentaliteta. Sjevernjaci i zapadnjaci su stalozeni, decenijama akumuliraju bijes, pa onda kada pukne, uslijedi tornado. Mi smo temperamentiji, pa sranje iz sebe izbacujemo na dnevnom nivou. :D
haos1
Posts: 1304
Joined: 24/10/2013 03:39

#15979 Re: Republika Turska

Post by haos1 »

Kikibombona wrote: Nesto nije u redu sa nama, juznjacima i istocnjacima. Kod nas vazda neko sranje. Sjevernjak i zapadnjak se zalete kada im pukne u glavi, poruse i pobiju sve redom, pa se onda pritaje i zive u miru neko vrijeme. Mi, istocna i juzna stoka, neprestano jedemo govna.

Valjda je do mentaliteta. Sjevernjaci i zapadnjaci su stalozeni, decenijama akumuliraju bijes, pa onda kada pukne, uslijedi tornado. Mi smo temperamentiji, pa sranje iz sebe izbacujemo na dnevnom nivou. :D
Zato su južnjaci i istočnjaci skontali da trebaju zajedno u suradnju, mislim, nadam se. Da bi ovo mogla da bude velika pomirdba južnih i istočnih naroda. Od sjevernjačkog i zapadnjačkog bijesa nema ništa do god postoji nuklearno oružje.
kakonako
Posts: 601
Joined: 20/05/2013 16:26

#15981 Re: Republika Turska

Post by kakonako »

User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#15982 Re: Republika Turska

Post by Rampage »

Tekst koji bi svaki Bošnjak trebao pročitati svaki dan, dva puta.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#15983 Re: Republika Turska

Post by Tito_i_Partija »

Odlican tekst, pogotovo ovo:
Trebalo mi je deset godina da na sudu u Holandiji dokažem odgovornost Holandije i kroz taj slučaj i odgovornost UN-a. U sudnici sam bio sam – nije bilo ni jednog Bosanca niti Turčina na desetinama ročišta i sudskih rasprava koje su se odvijale na tom sudu. Pored mene je bila jedino jedna mala grupa članova holandske nevladine organizacije, njih četvero-petero – i rekao sam im to puno puta: zbog vas ja nisam potpuno izgubio vjeru u čovječanstvo i čovječnost.

Zato, neka Turska sa Holandijom rješava svoje probleme a nas, odnosno genocid u Srebrenici, neka ostave na miru.
Brkati je prijatelj Bosnjaka samo kad mu treba poneka anegdota da napali glasace na nekom predizbornom skupu. Vidjeli smo kako su se "oglasavali" kad je bio referendum u PC. Prep'o se bijesni brko sta ce Putin rec', pa zato povuko rep medju noge. :lol:
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#15984 Re: Republika Turska

Post by Krokodajl »

Odličan tekst :thumbup:
User avatar
512MB
Posts: 10571
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#15985 Re: Republika Turska

Post by 512MB »

Ovako da vam objasnim, od ovog cirkusa profitira erdogan i trenutna vladajuca evropska kasta. Najmanje odgovara evropskoj desnici. Erdogan nabacuje loptu dok evropljani zahvalno uzimaju na volej glumeci vece naciste od nacista. Evropskoj desnici se uzima vjetar iz jedara dok Erdogan kupi lopatom. over
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#15986 Re: Republika Turska

Post by animals »

Pa bolji su prijatelji Bosnjacima Austrija i Njemacka, sto puta od Turske..
Kad vidis Bosnjaka ili Bosnjakinju, na ulicama Beca ne razlikuju se,
ni po oblacenju ni po izgledu od Austrijanaca, ali od Turaka se bogme razlikuju..
tako, oni sto navijaju za Tursku su samo vjerski fanatici..
Lopez1981
Posts: 1015
Joined: 19/07/2016 22:27

#15987 Re: Republika Turska

Post by Lopez1981 »

aratet wrote:
prog321 wrote:dobro je ba Kiki.
ti i tvojih. 100 hiljada. ljudi :-)
Da li je Hakan Sukur ucestvovao u pucu, da li je Enes Kanter ucestvovao u pucu?
Pa vjerovano nije ali su bili u organizaciji koja je organizovala puc.
Last edited by Lopez1981 on 13/03/2017 18:01, edited 1 time in total.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#15988 Re: Republika Turska

Post by Bodkin »

@mba wrote:
haos1 wrote:
ja71 wrote:ne mogu se oteti dojmu da eskalacija trenutno odgovara i Turskoj i Evropi
:shock:

erdoganu odgovara sigurno!

pa sta mislis na koji nacin danas desnica u evropi ide skupljati glasove, pricaju o zastiti okolosa, naravno ne!

prica se o islamskoj prijetnji o islamizaciji evrope itd.

brko ih samo kopira i to je to!
I jos jedna provala. Jesu desnicari na vlasti u holandiji i njemackoj pa da im odgovara sto i sultanu?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#15989 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

ERDOGAN JE DANAS POSTAO VOĐA SVIH MUSLIMANA: Evropa je sad shvatila je Turska svjetska sila…(VIDEO)

http://sandzakonline.com/2017/03/erdoga ... silavideo/

Nek crknu dusmani...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15990 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

512MB wrote:Ovako da vam objasnim, od ovog cirkusa profitira erdogan i trenutna vladajuca evropska kasta. Najmanje odgovara evropskoj desnici. Erdogan nabacuje loptu dok evropljani zahvalno uzimaju na volej glumeci vece naciste od nacista. Evropskoj desnici se uzima vjetar iz jedara dok Erdogan kupi lopatom. over
Elem, nagone vodu na sultanov mlin :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15991 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

Kikibombona wrote:ERDOGAN JE DANAS POSTAO VOĐA SVIH MUSLIMANA: Evropa je sad shvatila je Turska svjetska sila…(VIDEO)

http://sandzakonline.com/2017/03/erdoga ... silavideo/

Nek crknu dusmani...
Najgore je sto se masa ljudi stvarno lozi na ovo. Muslimanima nema spasa.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#15992 Re: Republika Turska

Post by Lincoln-Burrows »

512MB wrote:Ovako da vam objasnim, od ovog cirkusa profitira erdogan i trenutna vladajuca evropska kasta. Najmanje odgovara evropskoj desnici. Erdogan nabacuje loptu dok evropljani zahvalno uzimaju na volej glumeci vece naciste od nacista. Evropskoj desnici se uzima vjetar iz jedara dok Erdogan kupi lopatom. over
Jao analize.....
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#15993 Re: Republika Turska

Post by prog321 »

ovaj cirkus oko Erdogana jedino ima smisla ako je EU .direktno umiješana u puč.
nikakav aber ili maybe.
od kako je.puč propao brko. im je broj jedan neprijatelj.
gori od Putina.
haos1
Posts: 1304
Joined: 24/10/2013 03:39

#15994 Re: Republika Turska

Post by haos1 »

Prvi bosanski kralj nije bio fanatičan i ortodoksan, bio je pragmatik, možda je zato bio i uspješan u očuvanju Bosne između Hrvatske i Srbije, znao je on preći i na stranu Italije, pape Vatikana, Mađarske kad treba.. Dolaskom turaka to se poremetilo.

Ovaj noviji period moglo bi se reći bio je nasilniji nego u srednjem vijeku.
User avatar
fazer
Posts: 402
Joined: 14/12/2009 17:39

#15995 Re: Republika Turska

Post by fazer »

I on naso nekom govoriti sta je demokratija i sloboda :-)

Image

Sigurno su ovi sa duginim bojama vrsili drzavni udar takodjer :lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#15996 Re: Republika Turska

Post by jeza u ledja »

@mba wrote:

A zašto ti jadni Turci odoše u Njemačku i Holandiju, zašto ne ostadoše u Turskoj, raju na zemlji ili zašto ne odoše u arapske zemlje?

zato sto ih je holandija i evropa trebaju kao sto ih i sada trebaju, radi cega bosanci idu sada?

a kuda ce kod arapa, o tome i pametujwm cijelo vrijeme, arapi su klasicni konzumenti sa naftom koji nista ne proizvode samo konzumiraju, takvi evropi trebaju, turci po svaku cijenu teze prema tome da se ekonomski razviju , da ne budu samo konzumenti nego da postanu ranvopravni proizvodjaci kao EU, e to je uzrok problema pusti te price o demokratiji i ljudskim pravima, oko ekonomije se sve vrti i para!

zato sto treba radne snage!
Meni je neshvatljivo da neko gaji naizgled toliki animozitet prema okruzenju gdje je sam odlucio da zivi.

To je prvenstveno poraz upravo tih zemalja.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#15997 Re: Republika Turska

Post by Point. »

Evropa je nasa mati, kakva Turska i takve ublehe.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#15998 Re: Republika Turska

Post by prog321 »

nije Turska prijetnja EU na ekonomskom planu.
da si. rekao jedna Kina onda. bih razumio .
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#15999 Re: Republika Turska

Post by aratet »

Lopez1981 wrote:
aratet wrote:
prog321 wrote:dobro je ba Kiki.
ti i tvojih. 100 hiljada. ljudi :-)
Da li je Hakan Sukur ucestvovao u pucu, da li je Enes Kanter ucestvovao u pucu?
Pa vjerovano nije ali su bili u organizaciji koja je organizovala puc.
Da neka stranka bubam SBB organizuje puc i da ih sprijecimo u tome, da li treba pohapisiti sve clanove SBB, cak i one koji s bili protiv puca i one koji nisu imali veze da su puc desava?

Realnost je bila da od onog puca, velika vecina vojnika nije imala veze sta se desava.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#16000 Re: Republika Turska

Post by Bodkin »

jeza u ledja wrote:
@mba wrote:

A zašto ti jadni Turci odoše u Njemačku i Holandiju, zašto ne ostadoše u Turskoj, raju na zemlji ili zašto ne odoše u arapske zemlje?

zato sto ih je holandija i evropa trebaju kao sto ih i sada trebaju, radi cega bosanci idu sada?

a kuda ce kod arapa, o tome i pametujwm cijelo vrijeme, arapi su klasicni konzumenti sa naftom koji nista ne proizvode samo konzumiraju, takvi evropi trebaju, turci po svaku cijenu teze prema tome da se ekonomski razviju , da ne budu samo konzumenti nego da postanu ranvopravni proizvodjaci kao EU, e to je uzrok problema pusti te price o demokratiji i ljudskim pravima, oko ekonomije se sve vrti i para!

zato sto treba radne snage!
Meni je neshvatljivo da neko gaji naizgled toliki animozitet prema okruzenju gdje je sam odlucio da zivi.

To je prvenstveno poraz upravo tih zemalja.

:thumbup: poraz integracije ksenofobne elitisticke evrope
Post Reply