Republika Turska

Post Reply
User avatar
Norman
Posts: 643
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3701 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Mirni i dostojanstveni prokurdski protesti su opet u krvi ugušeni. :oops:

U nedemokratskoj i fašističkoj Saveznoj Republici Njemačkoj, vlast je zabranila nastavak kurdskih demonstracija zbog nasilnog ponašanja demonstranata! Uhapšeno je 26 demonstranata, uzeti su lični podaci od 183 osobe, podnijeto je 27 krivičnih prijava zbog: nanošenja tjelesnih ozljeda, prijetnji, narušavanja reda, itd.

Zamišljeno je da se demonstracije održe u 6 etapa od Stuttgarta do Strasbourga. Na četvrtoj etapi demonstranti su na benzinskoj pumpi napali ženu s nekim turskim znakom na autu, gađali su kamenjem i flašama zgradu u kojoj je na balkonu visila turska zastava, itd. Povrijeđena je kamenicom i jedna policajka.

Njemačko fašističkog društvo. Kada njemački mladi fašisti premlaćuju, ubijaju i pale imovinu građana turskog porijekla - policija ne reaguje. Fašisti mogu svake sedmice bez problema održavati proteste u centru grada. Samo miroljubivi simpatizeri PKK ne mogu. Šmrc.

PKK-Gewalt hat Nachspiel 
Baden-Württemberg: „Kurdenmarsch“ nach Gewaltexzessen von PKK-Anhängern verboten

26 Festnahmen und 27 eingeleitete Strafverfahren sind die Bilanz aus vier Tagen des so genannten „Kurdenmarsches“ in Deutschland lebender PKK-Anhänger. Auf Grund der Gewaltbereitschaft der Terror-Sympathisanten entschloss sich die Polizei, die vierte Etappe am Donnerstagabend vorzeitig aufzulösen und den geplanten Aufmarsch am Freitag zu verbieten.

Baden-Württemberg: „Kurdenmarsch“ nach Gewaltexzessen von PKK-Anhängern verboten
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3702 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Njemacka je poseban slucaj. Tamo zaista ima dosta zestokih kurdskih nacionalista. Mrznja je posebno izrazena radi prisutnosti velike turske zajednice. Njemacka ne zeli da izbiju veci incidenti i da padne mrtva glava. Vec su imali nekoliko zestokih okrsaja Kurdi i Turci u Njemackoj. Nijemcima takva sranja ne trebaju.

Za sada nijedan kurdski demonstrant nije ubijen ili ranjen bojevom municijom bilo gdje izvan Turske.

Sada najavljuju velike proteste u Londonu ispred zgrade BBCa.
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#3703 Re: Republika Turska

Post by Mlohavi »

Image


Image


Image

Crossdressing glavna furka PKK omladine. Neka ih vala, mladost je to a jednom se zivi. :thumbup:
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#3704 Re: Republika Turska

Post by Mlohavi »

10tak mrtvih u napadu automobilom bombom na vojne autobuse turske vojske.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3705 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Mlohavi wrote:10tak mrtvih u napadu automobilom bombom na vojne autobuse turske vojske.
Kako razumijem stvari, Turci ce 99% optuziti ISIL, nebitno ko bude krivac.

PYD ce tesko optuziti, samo zato jer u to niko ne bi povjerovao.

Od optuzbe na racun PKK ne mogu puno profitirati. PKK vec napada tursku vojsku i jos jedan napad ne bi nista promijenio.

Najlogicnije je da optuze ISIL kako bi mogli nastaviti sa lobiranjem da se u Siriji vojno intervenise. Vjerovatno ce sada imati novu diplomatsku ofanzivu i moliti Ameri da podrze ulazak tursko-saudijskih trupa u Siriju. Ako bi usli vjerovatno bi se uglavili u Jarabulusu, pa mozda i Idlibu... Tako bi popravili pregovaracku poziciju pobunjenika.

E sad, Amere je na foru tesko uhvatiti, a bez Amera ulazak u Siriju bi bio VEOMA rizican...
User avatar
Norman
Posts: 643
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3706 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Kikibombona wrote:Njemacka je poseban slucaj. Tamo zaista ima dosta zestokih kurdskih nacionalista. Mrznja je posebno izrazena radi prisutnosti velike turske zajednice.
Ims još država slučajeva.

U Austriji je 80 hrabrih mladih Kurda prebilo ovog čovjeka i ostavilo ga bez svijesti, samo zato što je Turčin. Krenuo čovjek u granap i pokušao proći pored demonstranata. Da ne znam kako su Kurdi imuni na nacionalizam, ja bih rekao da je ovo klasično nacionalističko iživljavanje nad slabim i malobrojnim.

Naravno, problem je u tome što turska zajednica živi i u Austriji. Tamo gdje nema Turaka, e tamo već simpatizeri PKK ne pale turske džamije, ne tuku turske prolaznike i tome slično. :oops:
PKK-Bande greift 52-Jährigen an 
Österreich: PKK-Anhänger schlagen Passanten brutal zusammen

Image

Auf seinem Weg zum Einkaufen wurde ein Passant in Österreich von mehreren Anhängern der terroristischen PKK angegriffen. Die anwesende Polizei blieb tatenlos.

Österreich: PKK-Anhänger schlagen Passanten brutal zusammen
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#3707 Re: Republika Turska

Post by Mlohavi »

Kikibombona wrote:
Kako razumijem stvari, Turci ce 99% optuziti ISIL, nebitno ko bude krivac.

PYD ce tesko optuziti, samo zato jer u to niko ne bi povjerovao.

Od optuzbe na racun PKK ne mogu puno profitirati. PKK vec napada tursku vojsku i jos jedan napad ne bi nista promijenio.

Najlogicnije je da optuze ISIL kako bi mogli nastaviti sa lobiranjem da se u Siriji vojno intervenise. Vjerovatno ce sada imati novu diplomatsku ofanzivu i moliti Ameri da podrze ulazak tursko-saudijskih trupa u Siriju. Ako bi usli vjerovatno bi se uglavili u Jarabulusu, pa mozda i Idlibu... Tako bi popravili pregovaracku poziciju pobunjenika.

E sad, Amere je na foru tesko uhvatiti, a bez Amera ulazak u Siriju bi bio VEOMA rizican...
:thumbup:

Javnost vjerovatno zeli da su PKK krivci al' posto je svijet danas slab na ISIL vjerujem da ce Turci to iskoristiti. Procitah maloprije da ce turski mediji prenositi samo zvanicne informacije, ide u prilog tvom razmisljanju.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3708 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Ama Norman, kretena ima svugdje. Ne znam je li to iko ikada dovodio u pitanje...

Problem je kada su INSTITUCIJE DRZAVE zlocinacke. Lijepo sam ti pisao, 'nije problem' sto su neki bolesni vojnici vukli mrtvog covjeka po ulici, PROBLEM JE REAKCIJA DRZAVE.

Ti to izgleda nisi shvatio pa zato ovakvim tonom govoris.

Kada je YPG napadao Suluk neki kurdski aktivisti su se pribojavali da bi moglo doci do teakih zlocina. Naime, Suluk je toplo prihvatio ISIL, sve ugledne porodice su pristupile grupi. Nanijeli su veliko zlo kurdskom narodu na tom podrucju. I jasno je da je u kurdskoj vojsci bio dovoljan broj bolesnika spremnih na osvetu. Tu je reagovao autoritet nadredjenih i politika, koja je odradila sve sto je potrebno da do zlocina ne dodje.

Velika je sreca sto PKK u svojoj ideologiji nema utakan sovinizam, fasizam... Samo zato nema ciljanih napada protiv turskog civilnog stanovnistva. Ipak, PKK je prilicno anarhicna grupa. Veoma sam iznenadjen i veoma mi je drago sto unatoc svemu nema cak ni izolovanih ubistava turakog stanovnistva motivisanih osvetom.
User avatar
Norman
Posts: 643
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3709 Re: Republika Turska

Post by Norman »

Kikibombona wrote:SB UN: Turska da obustavi bombardovanje Kurda

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... id=1097452
No UN Security Council resolution on Turkey's shelling of YPG targets in N. Syria

Rafael Dario Ramirez Carreno, who holds the council's February presidency: "We expressed this morning the concern about the situation, but we don't have any product. I have to be clear to everybody, we don't have any product, any press statement, presidential declaration, any resolution about this issue."

Link na članak
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3710 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Mlohavi wrote:
:thumbup:

Javnost vjerovatno zeli da su PKK krivci al' posto je svijet danas slab na ISIL vjerujem da ce Turci to iskoristiti. Procitah maloprije da ce turski mediji prenositi samo zvanicne informacije, ide u prilog tvom razmisljanju.
Kako god obrnes, od optuzbe na racun PKK ne mogu profitirati. PKK bi svakako napao te autobuse da se nasao u prilici. Dakle, to bi bila uobicajena akcija. Zapad bi podrzao Tursku u borbi protiv terorizma i na tome bi ostalo. Zapad bi ponovio da PKK i PYD nisu isto i da napad na sirijske Kurde ne dolazi u obzir.

Od optuzbe na racun PYD bi najvise profitirali. Al ko bi u to povjerovao? PYD na njih nije ispalio metak nakon silnog granatiranja, a da napada kasarnu u Ankari? Ama bas nikakvog smisla.

Jedino ISIL. Ovo bi bio prvi napad ISILa na tursku vojsku. TURSKA JE NAPADNUTA. TURSKA MORA REAGOVATI. I ta prica, sve da se suzbiju Kurdi, oslabi SAA i popravi pozicija pobunjenika... ISILovci su svakako korisne budale.

E sad, ako Turska bude radila u ovom pravcu to ce biti veoma opasno... hod po minskom polju...
User avatar
Norman
Posts: 643
Joined: 01/03/2014 14:34
Location: Norman's Land

#3711 Re: Republika Turska

Post by Norman »

kikibonbana wrote:Ti to izgleda nisi shvatio pa zato ovakvim tonom govoris.
Ti izgleda nisi shvatio koliko je pogrešno da fanatičnim navijačkim pristupom romantiziraš terorizam, a demoniziraš cijelo tursko društvo. Ti si navođenjem izmišljenih vijesti, spinovanjem stvarnih događaja (polu-istinama) i preskakanjem vijesti koje ti ne idu u prilog - kreirao jedan lažni kontekst iz kojeg se i izvlači zaključak da je tursko društvo do srži zlo. Daleko od toga da to društvo nema ozbiljnih problema, ali tvoj uprošteni navijački prikaz obje strane je daleko od istine.
AzerVisoko
Posts: 106
Joined: 20/01/2016 21:28

#3712 Re: Republika Turska

Post by AzerVisoko »

Vehbosi, ista buducnost i Bosnu ceka ako 'vako nastavimo... :(
User avatar
Point.
Posts: 27799
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#3713 Re: Republika Turska

Post by Point. »

Sta supak Erdogan napravi od Turske, svako drugi dan teroristicki napad. Bravo kralju. :thumbup:
nikimostar
Posts: 646
Joined: 09/05/2010 15:42

#3714 Re: Republika Turska

Post by nikimostar »

Point objasni ovo malo sta uradi

Inace zao mi je Turske :(
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#3715 Re: Republika Turska

Post by Mohamad Sissoko »

Nadam se da ce Turci istrijebit do zadnjeg odgovorne za ove teroristicke napade.
User avatar
Point.
Posts: 27799
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#3716 Re: Republika Turska

Post by Point. »

nikimostar wrote:Point objasni ovo malo sta uradi

Inace zao mi je Turske :(
Pa bombe po turskim gradovima ti sve govore.
ambienta
Posts: 70
Joined: 04/11/2011 14:05

#3717 Re: Republika Turska

Post by ambienta »

Odbilo im se što su primili tolike izbjeglice iz Sirije , među njma dosta ubačenog elemnta :roll:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3718 Re: Republika Turska

Post by Challenger__ »

At least 18 dead and 45 others injured in suspected car bomb targeting Turkish armed forces personnel in Ankara
update:
#AnkaraBlast Update: - Car bomb hit Turkish military bus at red light

- 28 dead
- 61 wounded

- PKK being blamed by gov. - Media blackout
Last edited by Challenger__ on 17/02/2016 21:03, edited 1 time in total.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#3719 Re: Republika Turska

Post by vivaldi »

rat u siriji me ne dotice, ali to ne mogu reci i za terorizam koji je stvarno zlo
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#3720 Re: Republika Turska

Post by uglavnomja »

28 mrtvih :sad:
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#3721 Re: Republika Turska

Post by Danguba »

vivaldi wrote:rat u siriji me ne dotice, ali to ne mogu reci i za terorizam koji je stvarno zlo
Da, da i dodje Kiki sa slikama i igra se emocijama(vjerovatno da bi opravdao borbu terorista).
Zrtva je zrtva ma cija bila i nista nije jednostrano.

Poslije 90-tih jedino sto mrzim je terorizam.
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#3722 Re: Republika Turska

Post by handžar88 »

Evo i ovde laznih oplakivaca civila.. pa il placite i kad sultan ubija kurde po turskoj il sutite u oba slucaja nabijem i vas i vase osjecaje. A ako cemo vec plakat treba pocet uveliko ne samo za ovim danas nego za ogromne zrtve koje ce se desiti u buducnosti, i kurdske i turske.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#3723 Re: Republika Turska

Post by vivaldi »

Danguba wrote:
vivaldi wrote:rat u siriji me ne dotice, ali to ne mogu reci i za terorizam koji je stvarno zlo
Da, da i dodje Kiki sa slikama i igra se emocijama(vjerovatno da bi opravdao borbu terorista).
Zrtva je zrtva ma cija bila i nista nije jednostrano.

Poslije 90-tih jedino sto mrzim je terorizam.
ma jebes forum i nase navijacke strasti, to je nebitno.

ali imati porodicu, djecu i zivit cijeli zivot u strahu od autobombi, budala sa kalasima...to je uzas zivi. to mi je nekako gore od rata.

kad se samo sjetim cike i vriske zena na poslu kad je mevlid zarafalo...u tim prvim minutama niko ne zna sta je sem da neko roka oko masinske skole.

zovu djecu, neko se javi, neko se ne javi, neko nedsostupan...placu, trce ko lude...izbezumljneost..i zamisli imati takva sranja na sedmicnoj bazi..

sve sto sa strane zaradim vec godinama trosim iskljucivo na putovanja, ali sada mi je sigurnost destinacije top prioritet
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#3724 Re: Republika Turska

Post by Danguba »

vivaldi wrote:
ma jebes forum i nase navijacke strasti, to je nebitno.

ali imati porodicu, djecu i zivit cijeli zivot u strahu od autobombi, budala sa kalasima...to je uzas zivi. to mi je nekako gore od rata.

kad se samo sjetim cike i vriske zena na poslu kad je mevlid zarafalo...u tim prvim minutama niko ne zna sta je sem da neko roka oko masinske skole.

zovu djecu, neko se javi, neko se ne javi, neko nedsostupan...placu, trce ko lude...izbezumljneost..i zamisli imati takva sranja na sedmicnoj bazi..

sve sto sa strane zaradim vec godinama trosim iskljucivo na putovanja, ali sada mi je sigurnost destinacije top prioritet
moj vivaldi, gdje je sudjeno i kako od toga se ne moze pobjeci. daleko od toga da imam strah od toga jer sam to davno prevazisao jos kada smo se zezali jeduci konzervu ''u kome li ce je crvi jesti''...

od sudbine se ne moze pobjeci(iako se treba cuvati) pa se sjeti onog petrovica iz lipnice, ustao naopako pa opleti po neduznom narodu. neko posao u grad, neko na posao, neko u kupovinu...znaci, nema mjesta i vremena idealno sigurnog.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#3725 Re: Republika Turska

Post by vivaldi »

Danguba wrote:moj vivaldi, gdje je sudjeno i kako od toga se ne moze pobjeci. daleko od toga da imam strah od toga jer sam to davno prevazisao jos kada smo se zezali jeduci konzervu ''u kome li ce je crvi jesti''... od sudbine se ne moze pobjeci(iako se treba cuvati) pa se sjeti onog petrovica iz lipnice, ustao naopako pa opleti po neduznom narodu. neko posao u grad, neko na posao, neko u kupovinu...znaci, nema mjesta i vremena idealno sigurnog.
ma ima svega svugdje, ali ja nisam vjernik i vise se drzim one cuvaj se pa ce te i bog cuvati. ali znam da nema te plate koja bi me odvela u npr bagdad da zivim
Post Reply