Makedonija

Post Reply
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#1801 Re: Makedonija

Post by stakasa »

sherbett wrote:
Bandit88 wrote:Kosovski Srbi su prevaranti koji su prodavali zemlju siptarima po 15 puta,uzeli stotine hiljada eura i lade jaja po beogradu jebe im se da se vrate dole. Izbeglim naravno,oni koji su ostali muce muku zive u enklavama,negde na ulicu ne smeju da izadju nocu,krade im se imovina,napdaju se i tretiraju gore skoro kao jevreji u naci nemackoj,ako hoces mogu i dokumentovano da ti pokazem cime deca od 7 godina u skolu idu u nekim mestima,tipa drenice tako da te price okaci macku o rep.
A zasto nam je to parce zemlje vazno,govori istorija sama,nasa je sramota sto se tako odnosimo prema istoj,mada ima organizacija koje stvarno pomazu te ljude dole.
Ja i pricam o kosovskim srbima koji zive u enklavama a ne o ovima koje ti spominjes
A o bijedi u Srbiji nije potrebno govoriti.. vama samo Bg sija.. Vojvodina je neyto drugo

To da su par puta prodali istu zemlju im je omogucio sustav i drzave
Ti ljudi su ostavljeni i napusteni
Ja vidim kako nasi ljudi dole zive.. meni kosovo ne izaziva bas nikakve emocije.. to nikad ni nije bila nasa zemlja ili otadzbina.. jer su svi gledali u RH.. kako se raspla juvoslavija svi su i otusli. Dole ima 200 ljudi.. jad i bijeda
Neki dan mi prica rodjak napali babu od 80 god i uzeli joj pare.. u skoro sve kuce su provalili i opljackali ih.. nema posla za njh... svojataju nase ljude krste u sva imena.. ne racaju imovinu.. kao da brisu trag svih drugih naroda
Dosli u cetrnestom vjeku i sad kazes da vam nije otadbina
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#1802 Re: Makedonija

Post by stakasa »

sherbett wrote:Pa eto.. ja ne znam nikoga tko ima emocije prema Kosovu.. imaju prema Janjevu.. a valjda bi i ostali dolje da je
Sest vjekova! Da je decenija nije mala shala
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#1803 Re: Makedonija

Post by radostan dan »

sherbett wrote: Ja vidim kako nasi ljudi dole zive.. meni kosovo ne izaziva bas nikakve emocije.. to nikad ni nije bila nasa zemlja ili otadzbina.. jer su svi gledali u RH.. kako se raspla juvoslavija svi su i otusli. Dole ima 200 ljudi.. jad i bijeda
Neki dan mi prica rodjak napali babu od 80 god i uzeli joj pare.. u skoro sve kuce su provalili i opljackali ih.. nema posla za njh... svojataju nase ljude krste u sva imena.. ne racaju imovinu.. kao da brisu trag svih drugih naroda

Ma nije moguce...odbijam vjerovati u ovo. :mrgreen:

Ako je pak istina, to.su sigurno traume visedecenijske srpske torture, pa se sad manifestuje...siroti albanci. :mrgreen:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11523
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#1804 Re: Makedonija

Post by japin_mutapi »

sherbett wrote:
Crkaj ti cekaj.. eno vec se za decane prica i uci u skolama da su ih gradili stari albanski pravoslavci :mrgreen:
mozda je to i istina, sta znas
krhko je znanje
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#1805 Re: Makedonija

Post by AleksoMKD »

¤ jelena ¤ wrote:
AleksoMKD wrote:
¤ jelena ¤ wrote: koliko je meni poznato....pastrma (a možda i paštrma, ne znam) je to suho ovčije meso, a cijelo jelo, ta pizza sa pastrmom je pastrmajlija.
Ovo je tacno, celo jelo je pastramajlija a pastrma je meso, navodno se najbolja pastramajlija pravi u Stipu ali moja baka ipak pravi najbolju :D

Normalno sada je prave i sa piletinom, svinjetinom i curetinom ali najukusnija je sa suvim ovcim mesom pa premazano jajima i jos odozgo ljute papricice.
E.hvala na pojašnjenju iz prve ruke. :)

Ih, bake i nene su ti kod nas u Bosni institucija :D a vidim da je to i u Makedoniji tako. :)

Priznajem da ja ne volim ovčije suho meso, ali zato sve ostale nabrojane kombinacije dolaze u obzir. :gladna: :D



Srećno, Alekso, nadam se da kriza i nemiri u Makedoniji neće potrajati i da će se situacija smiriti.
:thumbup: sluzimo narodu. Hvala na lepim mislim koleginice.
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#1806 Re: Makedonija

Post by radostan dan »

Pa to je poznata stvar, ko je pravio Decane...dosta vise starozavetne srpske istorije, kad imamo najnoviju, a najstariju takorekuČ - najprviju.. :mrgreen:

Kirice, javni se roćko...
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11523
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#1807 Re: Makedonija

Post by japin_mutapi »

srbi su staro siptarsko pleme - srbaj
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#1808 Re: Makedonija

Post by Mx »

sherbett wrote:E hvala Challangeru :kiss:
Te dubrovacke kolonije su zapravo i najstarja hrvatska dijaspora. Kad pricamo o Hrvatima na Kosovu treba spomenuti i Letnicu kod Crnegore skopske.. no oni su manje poznati jer su bili i jos su zemljoradnici. Njih tamo vise ni nema svi su preselili u RH.. a mislim da ih je najvise oko Bjelovara.. Dugo selo i to.. Janjevci su poznatiji jer su trgovci i zlatari.. sto znaci da su vise i putivali i rasprsili se. Najvise u Zagreb al ih ima i u Srbiji i dosta njih u Makedoniji.
Ima podataka da su te dubrovacke kolonije isle i u Bosnu.. tocno. Sve su stare sarajevske trgovacke radnje zapravo drzali potomci tih dubrovcana. Tako imamo i neka ista prezimena, npr. Đurić i Brkić, koja su jedna od najpoznatijih janjevackih prezimena a ima ih u Bosni. Glasnović, baš rasprostranjeno janjevacko prezime potjece cini mi se, sa Konavla.. a i danas ih ima tamo kao i inacica tog prezimena...
Njihov je izvorni govor kao i nosnja, zapravo bio dubrovacki stari Hrvatski.
Dolaskom turaka na balkan i islamizacije, Albanci koji su presli na Islam vrsili su velik pritisak na Janjevce katolike. Biskup Matej Mazareku, prizrensko skopski biskup, koji je bio iz Skadra, u pismima se obracao Papi i svjedocio o losem polozaju katolika.. jer su odbijali preci na islam. Bila je prava tortura.. to je bilo vec 18. Stoljece.. tada Janjevke oblace dimije.. iako na nasim dimijama ima elemenata stare dubrovacke nosnje.. te time pocinje zapravo to vizualno mijesanje identiteta. Ima prica da je spomenuti biskup pokrenuo te kamuflaze kako bi se stopili da se ne izdvajaju previse, tako su prihvatili dio identiteta Albanca turaka i srba koji su opet prihvatili neke obicaje turaka, a zadrzali su katolicku vjeru do danas. Taj se stih osjeca do danas. Druga prica kaze da od masovnih albanskih napada su zene obukle dimije da se zastite od silovatelja. Albanci su konstantno napadali Janjevo.. bile su pljacke, silovanja, palezi... ali ti Hrvati nisu presli na Islam ni na Pravosljavlje.. iako nema zabiljezenih napada pravoslavnih.. radi krscanstva i jezika uvijek su bili bolji sa Srbima.. a i prirodniji su im od Albanaca. Taj animozitet prema Albancima se osjeca i danas.

U Janjevu ima i dzamija i katolicka crkva.. bilo je i nekih ostataka pravoslavnih crkava.. ali je uvijek bilo multietnicko. Bilo je i Turaka i Bosnjaka, Goranaca, Roma, mozda cak i askalija .. i svi su zivkeli u ok odnosima.
U skoli uce po srpskim knjigama a Misa je oduvijek na standardnom hrvatskom jeziku i za sada je jos nas svecenik zupnik. Kada biskupija odluci da postavi albanca u zupu u Janjevo, mozemo isbrisati svaki nas trag jer ta crkva je jos jedini stup koji okuplja nase ljude koji dolaze odasvud u Janjevo. To je ova crkva na brdu.

Tuzno je sve to jer mi ne mozemo zastiti Janjevo... ne mozemo u toj bijedi zadrzati jos tih 200 tinjak ljudi sta je ostalo
Hvala na odgovoru sherbett, vrlo interesantna prica :-D

Koje su Albanci bili religije prije nego sto su Osmani/Turci zauzeli Balkan?
Ima li sposobnih Albanaca zlatara i trgovaca?
Da li su Janjevci naucili albanski jezik radi bolje komunikacije sa Albancima i da bi se bolje razumjeli sa njima?

Hvala unaprijed :)
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#1809 Re: Makedonija

Post by Mx »

stakasa wrote:
sherbett wrote:E hvala Challangeru :kiss:
Te dubrovacke kolonije su zapravo i najstarja hrvatska dijaspora. Kad pricamo o Hrvatima na Kosovu treba spomenuti i Letnicu kod Crnegore skopske.. no oni su manje poznati jer su bili i jos su zemljoradnici. Njih tamo vise ni nema svi su preselili u RH.. a mislim da ih je najvise oko Bjelovara.. Dugo selo i to.. Janjevci su poznatiji jer su trgovci i zlatari.. sto znaci da su vise i putivali i rasprsili se. Najvise u Zagreb al ih ima i u Srbiji i dosta njih u Makedoniji.
Ima podataka da su te dubrovacke kolonije isle i u Bosnu.. tocno. Sve su stare sarajevske trgovacke radnje zapravo drzali potomci tih dubrovcana. Tako imamo i neka ista prezimena, npr. Đurić i Brkić, koja su jedna od najpoznatijih janjevackih prezimena a ima ih u Bosni. Glasnović, baš rasprostranjeno janjevacko prezime potjece cini mi se, sa Konavla.. a i danas ih ima tamo kao i inacica tog prezimena...
Njihov je izvorni govor kao i nosnja, zapravo bio dubrovacki stari Hrvatski.
Dolaskom turaka na balkan i islamizacije, Albanci koji su presli na Islam vrsili su velik pritisak na Janjevce katolike. Biskup Matej Mazareku, prizrensko skopski biskup, koji je bio iz Skadra, u pismima se obracao Papi i svjedocio o losem polozaju katolika.. jer su odbijali preci na islam. Bila je prava tortura.. to je bilo vec 18. Stoljece.. tada Janjevke oblace dimije.. iako na nasim dimijama ima elemenata stare dubrovacke nosnje.. te time pocinje zapravo to vizualno mijesanje identiteta. Ima prica da je spomenuti biskup pokrenuo te kamuflaze kako bi se stopili da se ne izdvajaju previse, tako su prihvatili dio identiteta Albanca turaka i srba koji su opet prihvatili neke obicaje turaka, a zadrzali su katolicku vjeru do danas. Taj se stih osjeca do danas. Druga prica kaze da od masovnih albanskih napada su zene obukle dimije da se zastite od silovatelja. Albanci su konstantno napadali Janjevo.. bile su pljacke, silovanja, palezi... ali ti Hrvati nisu presli na Islam ni na Pravosljavlje.. iako nema zabiljezenih napada pravoslavnih.. radi krscanstva i jezika uvijek su bili bolji sa Srbima.. a i prirodniji su im od Albanaca. Taj animozitet prema Albancima se osjeca i danas.

U Janjevu ima i dzamija i katolicka crkva.. bilo je i nekih ostataka pravoslavnih crkava.. ali je uvijek bilo multietnicko. Bilo je i Turaka i Bosnjaka, Goranaca, Roma, mozda cak i askalija .. i svi su zivkeli u ok odnosima.
U skoli uce po srpskim knjigama a Misa je oduvijek na standardnom hrvatskom jeziku i za sada je jos nas svecenik zupnik. Kada biskupija odluci da postavi albanca u zupu u Janjevo, mozemo isbrisati svaki nas trag jer ta crkva je jos jedini stup koji okuplja nase ljude koji dolaze odasvud u Janjevo. To je ova crkva na brdu.

Tuzno je sve to jer mi ne mozemo zastiti Janjevo... ne mozemo u toj bijedi zadrzati jos tih 200 tinjak ljudi sta je ostalo
Joj sto ti nakiti ove Janjevce katolike, pomislio bi covjek to plave krvi, da nisi spomenula Mazreku ne bi ni znao o cemu je rijec. Bilo ih po Mostaru - slasticarna, zlatara, tuljumbara. Recimo stepenica iznad koshpicara i onih sto peku kestenje i kuhaju kukuruz. Popusti malo brate dragi, "sve stare sarajevske trgovacke radnje" itd
stakasa.
A sta ti u stvari hoces da kazes, budi konkretniji, nesto se previse uzdizes. Da vama u Hercegovini nije bilo kako ti kazes tih tulubara Albanaca, Janjevaca, Bosanaca i ostalih nebi se znali najesti a kamoli sta vise. Do unazad 50 godina ste na magaradima jahali a zene su vam na ledzima nosile drva i ostalo kao stocni prevoz? :D
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#1810 Re: Makedonija

Post by Mx »

sherbett wrote:
Mx wrote: Hvala na odgovoru sherbett, vrlo interesantna prica :-D

Koje su Albanci bili religije prije nego sto su Osmani/Turci zauzeli Balkan?
Ima li sposobnih Albanaca zlatara i trgovaca?
Da li su Janjevci naucili albanski jezik radi bolje komunikacije sa Albancima i da bi se bolje razumjeli sa njima?

Hvala unaprijed :)
Nisam sigurna, al cini mi se da su vecina bili pravoslavni buduci da svojataju pravoslavne crkve i manastire. Ima i katolika dan danas na Kosovu iako im je uporiste u Skadru u Albaniji. Dan danas ima katolickih sela albanskih osobito oko Prizrena. Ima ih sposobnih da.. oni su dan danas zlatari.. pretezito. Pekari su muslimani a makedonski slasticari i ugostitelji.. pretezito
Nisu Janjevci nikad ucili albanski al ima ih koji znaju albanski. Zapravo, ne smijes im ni spomenuti ikakvu vezu s Albancima :mrgreen: iako je istina da u su u nedostatku zena neki zenili albanke katolkinje.
Bilo je prebjega Janjevki za albance.. sto je bila katastrofa apsolutna.
To je valjda turska ostavstina.. djeca su od muza i njegove familije tako da je sasvim svejedno tko je majka iako je naravno, bolje da je "naša".
Zasto je takva razlika izmedzu vas primjer Janjevaca i Albanaca u mentalitetu, ti kazes da je to kod Albanaca mozda ostavstina od Otomana, ali kako nemate slican mentalitet kada zivite na zejednickom prostoru kako kazes vec 400 godina? U cemu je tolika razlika, da li zbog jezika, razlicitost religija tu nebi trebala biti nazadak nego napredak sto po religioznim sto po normalnim ljudskim normama ili knjigama.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1811 Re: Makedonija

Post by Connaisseur Karlin »

sherbett wrote:Imamo vise slicnosti u obicajima bas kao i sa juznim Srbima. Mentalitet balkanca se mjeri u miligramima
S time da nemamo one neke radikalne obicaje.. ipak.. nema krvne osvete, nema ugovaranja brakova, nema oduzimanja djece, nema ako umre muz ides za brata.. itd.. doduse i ti su obicaji kod Albanaca danas rijetkost.
I da ga je** religija itekako odredjuje stosta sociolosko. A i nasi su ljudi bili trgovci.. puno su putovali. Netko tko se bavi zemljom, ne izlazi puno iz svoje avlije i ne donosi nista nova...

Imamo jednu zajednicku crtu.. takni jednog od nas, imas ih 50 za vratom :mrgreen:

Ja sam rasla i rodjena u Zg.. moj drugi dida je stara becka skoa.. to je bilo sve po spagi.. skola, dobre ocjene. Gimnazija, fakultet. Muzeji teatri.. al ja kad sam prvi puta dosla dole.. uzavrela mi je krv.
Prilicno sam se izdvajala i fizionomijom i govorom i mimikom i gestikulacijom.. al kad sam prvi put osjetila opasnost, nekim automatizmom sam se jednako postavila.. cudno nesto :mrgreen: imam i ja to u sebi. Taj gen koji nose ljudi takvih krajeva po potezu dinarida.. ono.. divljak pravi
genetika i geografija, oba faktora nisu toliko presudna za ponasanje, kao sto se cesto pretpostavlja :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1812 Re: Makedonija

Post by Connaisseur Karlin »

sherbett wrote:E bome jesu :mrgreen:
Pogotovo kad dodjes na to tlo

Nemoj reci da i u Bosni rodnoj glumis?
nisam rodjena u BiH :-D a nije mi ni porijeklo cisto bosanskoihercegovacko :D

nemam potrebe za glumom, to nije moj stil ponasanja :-D

ti si vjerovatno previse nerelana, a to je opet , iskjucivo tvoja verzija vlastitog identiteta :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1813 Re: Makedonija

Post by Connaisseur Karlin »

sherbett wrote:Ovisi o kojem identitetu govorimo.
Nego, jesi ti saznala sta ti pise u rodnom listu pod narodnost?
nisam, ali mislim da mi nije obiljezena :-D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1814 Re: Makedonija

Post by Connaisseur Karlin »

sherbett wrote:Zar je to moguce? :-D
jeste :) mozda su trebali napisati "narodnost oca i narodnsot majke" :D
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#1815 Re: Makedonija

Post by radostan dan »

Sta je ono u sobranju, svi sa flasterima, zavojima oko glave, ko da šojic snima belu lađu...
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#1816 Re: Makedonija

Post by KENJAC »

radostan dan wrote:Sta je ono u sobranju, svi sa flasterima, zavojima oko glave, ko da šojic snima belu lađu...
Nizak štok !
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#1817 Re: Makedonija

Post by CSKA »

Cestitke Vardaru sampionu Evrope :thumbup:

User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1818 Re: Makedonija

Post by Vitezanin »

Šteta što se skoro pa izvjesni dogovor Grčke i Makedonije oko novog imena Makedonije ne prati na forumu. :) Naime, već neko vrijeme dvije države intezivno pregovaraju uz dakako patronat UN-a. Pet prijedloga je na stolu:
- Republika Nova Makedonija
- Republika Vardarska Makedonija
- Republika Makedonija (Skopje)
- Republika Gornja Makedonija
- Republika Sjeverna Makedonija.

Favoriti su "Nova Makedonija" koji favorizira makedonska strana, i "Vardarska Makedonija" koji favorizira grčka strana.

I jedni i drugi su spremni na kompromise: sadašnja vlast Grčke prihvatila je da naziv "Makedonija" ostane u nekom obliku (za razliku od dosadašnjih, uglavnom desnih, vlada), a Makedonija je prihvatila da promijeni naziv skopskog aerodroma s "Aleksandar Veliki" na neki drugi naziv. Navodno će "letjeti" neki od mnogih spomenika koji su osvanuli u centru Skopja za vrijeme vladavine desne konzervativne vlade, a koji su posvećeni antici ili čemu već.

Makedonci će biti nazivani "etnički Makedonci", a jezik "slavomakedonski".

U međuvremenu su se održali protesti u Solunu i Ateni, ali ni s približno velikim brojem ljudi kako se očekivalo. Kao ni u Skopju. Valjda im je svima preko glave ovog mučenja s imenom.

http://greece.greekreporter.com/2017/12 ... -to-agree/
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#1819 Re: Makedonija

Post by mousstapha »

Ah sretno im sa ovim i da konacno zavrse ovu pricu. Ovo valjda pokazuje koliko se vise moze napraviti kada se pokaze spremnost za kompromise, za razliku od iskljucivih stavova.
El_comadante
Posts: 7919
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#1820 Re: Makedonija

Post by El_comadante »

trebaju ovo makedonci završiti, pa onda ući u NATO. tu kad udju onda ih nesmije niko dirati nadam se
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#1821 Re: Makedonija

Post by radostan dan »

ja ne znam šta zatežu, trebaju što prije prihvatiti ovaj prijedlog...se da grcima ne digne da ih nazovu - fk poliester.
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#1822 Re: Makedonija

Post by radostan dan »

morel mi ko dat odgovor, jel se sad zovu severnomakedonci, il se vraćaju opet na makedonci, sad kad su ih izjebali za otvaranje poglavlja za pristup eu...

kiro, kiki, znaš li ti, kirooo....
User avatar
ElRe
Posts: 10799
Joined: 12/12/2011 11:28

#1823 Re: Makedonija

Post by ElRe »

Ide raspad Makedonije. Albanci uzimaju svoje prirodne teritorije, ono što ostane od kršćana biće podijeljeno.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#1824 Re: Makedonija

Post by AleksoMKD »

radostan dan wrote:morel mi ko dat odgovor, jel se sad zovu severnomakedonci, il se vraćaju opet na makedonci, sad kad su ih izjebali za otvaranje poglavlja za pristup eu...

kiro, kiki, znaš li ti, kirooo....
Dobro su nas sjebali ko sto sam predpostavio, osim Grcke koja nas jos uvek zove Skopje (umesto dogovorene Severne Makedonije) sada i Bugarska postavlja zahteve (ko bi reko).

Sve u svemu najebali smo.

Slede izbori i ako nas ekspresno ne prime u NATO pre izbora ili ce propasti izbori zbog neizlaznosti ili ce se vratiti govna iz VMRO na vlast, vratiti Gruevskog i pocet glumiti sudjenje za korupciju sadasnjoj vlasti (koja glumi sudjenja za korupciju predhodnoj).

Ucite od nasih gresaka, ne verujte nikome a najmanje nasmejanim stranim diplomatama i domacim politicarima.
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#1825 Re: Makedonija

Post by radostan dan »

AleksoMKD wrote:
radostan dan wrote:morel mi ko dat odgovor, jel se sad zovu severnomakedonci, il se vraćaju opet na makedonci, sad kad su ih izjebali za otvaranje poglavlja za pristup eu...

kiro, kiki, znaš li ti, kirooo....
Dobro su nas sjebali ko sto sam predpostavio, osim Grcke koja nas jos uvek zove Skopje (umesto dogovorene Severne Makedonije) sada i Bugarska postavlja zahteve (ko bi reko).

Sve u svemu najebali smo.

Slede izbori i ako nas ekspresno ne prime u NATO pre izbora ili ce propasti izbori zbog neizlaznosti ili ce se vratiti govna iz VMRO na vlast, vratiti Gruevskog i pocet glumiti sudjenje za korupciju sadasnjoj vlasti (koja glumi sudjenja za korupciju predhodnoj).

Ucite od nasih gresaka, ne verujte nikome a najmanje nasmejanim stranim diplomatama i domacim politicarima.
ništa, sad nađi onu temu koja u naslovu isto ima makedoniju, pa se podsjeti svih onih likova što su ti čestitali zaeva i njegovu politiku, kao i likova koji su te ubjeđivali kako je to prava stvar - promjena imena, zaev, eu integracije, nato bato, i tako te stvari.

ja i @čeli ćemo kokice i taj rad....
Post Reply