Irak

Post Reply
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#9801 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Challenger__ »

Razumijem... Blizak sam ovom tvom stavu i skoro sasvim saglasan, uz jedan izuzetak. Ja sam duboko uvjeren da arapske elite i zapad ne mogu riješiti ovaj problem. Ne mogu sve i da hoće, a neće. Oni su toliko bolesni da je ovaj jad za njih sasvim prirodno stanje... Problem BI će riješiti oni 1. koji se sada, na različte načine, suprotstavljaju politici zapada i korumpiranih arapskih elita i 2. oni najbolji (iz arapskog svijeta) koji će tek doći, koji će odbaciti korumpirane elite i koji neće paktirati sa arogantnom, licemjernom i na BI, neizlječivo bolesnom politikom zapada.
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#9802 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by emillio estevez »

Challenger__ wrote:Razumijem... Blizak sam ovom tvom stavu i skoro sasvim saglasan, uz jedan izuzetak. Ja sam duboko uvjeren da arapske elite i zapad ne mogu riješiti ovaj problem. Ne mogu sve i da hoće, a neće. Oni su toliko bolesni da je ovaj jad za njih sasvim prirodno stanje... Problem BI će riješiti oni 1. koji se sada, na različte načine, suprotstavljaju politici zapada i korumpiranih arapskih elita i 2. oni najbolji (iz arapskog svijeta) koji će tek doći, koji će odbaciti korumpirane elite i koji neće paktirati sa arogantnom, licemjernom i na BI, neizlječivo bolesnom politikom zapada.

Ispada da arapske zemlje i podupiru ISIL-ovu politiku ,metodu djelomicno.
Zapadu dobro dodje taj isti ISIL ,jer mogu prstom upirati u zlo koje rade te misliti da au svi isti.zrokati ce ih kada dodje kriticna masa ili spasavanje nekih arapskih vladaoca.
Do tada ce i jedne i druge hraniti i imati kontrolu nad najhrabrijim islamistima u sklopu ISIL-a.

Najbitnije je da ih drzi u Iraku i Siriji ,dalje od svojih zemalja te da sto vise europskih muslimana se vrati tamo odakle su i dosli.
I meni je draze da bosanski borac za Islam ,pogine tamo negdje a ne da sece sa svojim idejama medju normalnim ljudima.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#9803 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sarajevoxxxx »

Dženaza iračkim vojnicima koji su poginuli u borbama sa pripadnicima isila prije nekoliko dana:

Image

Image

Image

Image
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#9804 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Opetja033 »

sarajevoxxxx wrote:Ne smatram isil alternativom.Za mene je isil samo jedno ogledalo muslimanskog svijeta.Sve ono što se tiho govorilo, ili učilo na univerzitetima, isil to praktikuje.Isil je megafon putem kojeg se cijeli svijet upoznaje sa onim što se tiho govorilo, ili što se na mnogim islamskim fakultetima studiralo.Ta organizacija nije alternativa, daleko je od islamskih principa, i ono šta radi nema veze sa islamom, vjerovatno su mnogo bliže klasičnoj mafiji, kriminalcima, koji će vjerovatno odgovarati za sva nedjela koja su počinili.

Ne opravdavam ničim njihove postupke, niti se kriminal, ubijanje, može opravdati.Oni su dio problema, dio je Asad, dio je Zapad, i ja smatram da muslimani, elita, također, snose odgovornost.Muslimanska elita i Zapad su prvi promovisali licemjerstvo kao nešto najnormalnije.Razlog što njih najviše spominjem, je taj što realno su oni ti koji mogu riješiti problem, mogu zaustaviti nasilje, ali moje lično mišljenje je da ne žele.
Ma bravo :thumbup:
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#9805 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by zrakomlat »

sarajevoxxxx wrote:
Challenger__ wrote:
sarajevoxxxx wrote:Ne postoje potencijalni neprijatelji.To je jadni pokušaj Zapada da opravda nasilje na Bliskom istoku za kojeg su daleko najodgovorniji...

Opravdanom kritikom promašene zapadne (američke) politike na BI pokušavaš opravdati Daeš. A zaboravljaš da je i njegov "rodni list" sasvim zapadni. ISIL je priodni nastavak, metastaza destruktvne zapadne (američke) politike na Bliskom istoku, a ne njegova alternativa.

To je tvoj temeljni previd.
Ne smatram isil alternativom.Za mene je isil samo jedno ogledalo muslimanskog svijeta.Sve ono što se tiho govorilo, ili učilo na univerzitetima, isil to praktikuje.Isil je megafon putem kojeg se cijeli svijet upoznaje sa onim što se tiho govorilo, ili što se na mnogim islamskim fakultetima studiralo.Ta organizacija nije alternativa, daleko je od islamskih principa, i ono šta radi nema veze sa islamom, vjerovatno su mnogo bliže klasičnoj mafiji, kriminalcima, koji će vjerovatno odgovarati za sva nedjela koja su počinili.

Ne opravdavam ničim njihove postupke, niti se kriminal, ubijanje, može opravdati.Oni su dio problema, dio je Asad, dio je Zapad, i ja smatram da muslimani, elita, također, snose odgovornost.Muslimanska elita i Zapad su prvi promovisali licemjerstvo kao nešto najnormalnije.Razlog što njih najviše spominjem, je taj što realno su oni ti koji mogu riješiti problem, mogu zaustaviti nasilje, ali moje lično mišljenje je da ne žele.
Možeš li mi objasniti značenje ovoga boldiranog dijela s naglaskom na podvučeno. Nešto ga ne kontam.
Ili cheli i opetja, pošto vidim da se slažu :)
Fala unaprijed.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#9806 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Opetja033 »

dragma wrote:
Point. wrote:I ove šije su udarene dobro u glavu. Nek se tamane stoka.
Stoka je blaga riječ i za jedne i za druge. Zadnjih par dana užasne slike iz Iraka:

+18
https://www.youtube.com/watch?v=HTw7onRDoYc&app=desktop

https://www.screenr.com/47PN

https://www.screenr.com/L7PN
Pustio sam da prodje par dana da vidim hoce li iko od ovih teheranskih pudlica osuditi ovaj zlocin? Naravno svi mudro sute, niko od njih nije nasao za shodno da iskaze bilo kakav vid kritike prema ovim zvjerstvima.
Zar postoji neka razlika izmedju ovih i isisovaca? Nije vrijedno osude samo zato jer su zrtve Sunni Arapi? Da su nekim slucajem zrtve Kurdi, prvi bi @Kiki ovdje cvilio danima. Ili da su ubili nekog Alevita ili siita iz Najafa citava garda assadista bi se stvorila ovdje na celu sa @Chellijem, @Klavijem, @piromanom sa sibicama, @salikom, @azurom itd.
Zasto sutite? U cemu je problem? Sta je razlog? @Chelli bi vodio monologe o drevnoj borbi izmedju dobra i zla, metafizickim nivoima kosmicke borbe yina i yanga.
Sta je bilo? Zasto se niste ni osvrnuli? Maca pojela jezik? Zivot sunnita nije vrijedan kao zivot krscanina, Jezida, siita, Alevita, Druza?

Licemjeri!
User avatar
svjedok_007
Posts: 189
Joined: 10/02/2012 22:53

#9807 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by svjedok_007 »

SUNITSKA PLEMENA DALA PRISEGU ISIL-u

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/su ... ost-isil-u
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#9809 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Challenger__ »

Opetja033 wrote:Pustio sam da prodje par dana da vidim hoce li iko od ovih teheranskih pudlica osuditi ovaj zlocin? Naravno svi mudro sute, niko od njih nije nasao za shodno da iskaze bilo kakav vid kritike prema ovim zvjerstvima.
Zar postoji neka razlika izmedju ovih i isisovaca? Nije vrijedno osude samo zato jer su zrtve Sunni Arapi? Da su nekim slucajem zrtve Kurdi, prvi bi @Kiki ovdje cvilio danima. Ili da su ubili nekog Alevita ili siita iz Najafa citava garda assadista bi se stvorila ovdje na celu sa @Chellijem, @Klavijem, @piromanom sa sibicama, @salikom, @azurom itd.
Zasto sutite? U cemu je problem? Sta je razlog? @Chelli bi vodio monologe o drevnoj borbi izmedju dobra i zla, metafizickim nivoima kosmicke borbe yina i yanga.
Sta je bilo? Zasto se niste ni osvrnuli? Maca pojela jezik? Zivot sunnita nije vrijedan kao zivot krscanina, Jezida, siita, Alevita, Druza?

Licemjeri!
Ne znam što će ti ovo... Lijepo sam napisao, svjedočimo "prepoznatljivom rukopisu" spoljne politika USA, GB i Fra koje pomenute zemlje (Irak, Libiju i Siriju) ostavljaju "u živom pijesku građanskog rata" (M. Memija). Osuđiivati tu piromansku politiku, znači osuđivati i njene posljedice (bombaške napade, pokolje na nacionalnoj, vjerskoj ili sektaškoj osnovi. Ne možeš, jarane moj, osuđivati marionete a ne osuđivati piromane, "osuđivatii" posljedice a ne osuđivati uzrok, kao ti.

Ovo je jadna, tužna i sasvim očekivana posljedica te piromanske politike na BI kojoj si se i ti oduševljavao (Libija, "Arapsko proljeće" itd).
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#9810 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Challenger__ »

Ne osuđvati sve aspekte ove promašene politike je, ako ne licemjerno, a onda u najmanju ruku površno.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#9811 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Avetinho »

Challenger__ wrote:Ne osuđvati sve aspekte ove promašene politike je, ako ne licemjerno, a onda u najmanju ruku površno.
Pa gdje je ta pravednicka Rusija da spasi napaceni narod? Gledati svo to zlo a ne uciniti nista, jednako je saucesnistvu u zlocinu.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9812 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by insomnia78 »

Avetinho wrote:
Challenger__ wrote:Ne osuđvati sve aspekte ove promašene politike je, ako ne licemjerno, a onda u najmanju ruku površno.
Pa gdje je ta pravednicka Rusija da spasi napaceni narod? Gledati svo to zlo a ne uciniti nista, jednako je saucesnistvu u zlocinu.
Ne smiju bez rezolucije UN-a
Znas da oni uvijek rade po PS-u, nije to Obama i ljudi gusteri
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11528
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#9813 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by japin_mutapi »

USA u zraku IRAN na zemlji ... kasim u damasku isil u bagdadu
User avatar
dragma
Posts: 3620
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#9814 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by dragma »

Ovo još nisam vidio...

18+

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#9815 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Kikibombona »

Dragma

Ko su ti i sta rade, ne smijem pogledati... :-)

U Kurdistanu nista novo, cekaju da vide sta ce napraviti ove budale od iracke vojske u narednom periodu. ISIL je dobio po njusci, odustali su od vecih ofanziva na Kurdistan. Borbe su naravno svakodnevne, ali se ne desava nista znacajno...
Kurdish MP: the three new Peshmerga brigades are armed and equipped by US.
Zoroastrian faith returns to Kurdistan in response to ISIS violence

http://rudaw.net/english/kurdistan/020620153

Zanimljivi komentari ispod clanka :D :D
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#9816 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Chisum »

dragma wrote:Ovo još nisam vidio...

18+



Izgleda da je u Krmetnjaku rezanje ruku, bacanje ljudi sa zgrada i unistavanje kulturnog naslijedja jedini open air dogadjaj u kojem babuni mogu da uzivaju. Sve drugo je ili smrtni grijeh, ili su - a u cemu nisu? - karina, pa i da hoce ne bi znali.


Meanwhile u civilizaciji...

Last edited by Chisum on 04/06/2015 23:11, edited 1 time in total.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#9817 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Opetja033 »

dragma wrote:Ovo još nisam vidio...

18+

:shock: :shock:
Moraju pod nekim jakim sedativima biti, lokalna anestezija, nesto... Prvi mi je ubjedljivo najjaci, e ono fakat nikada u zivotu nisam vidio.

Svasta.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#9818 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Kikibombona »

Opetja033 wrote:
:shock: :shock:
Moraju pod nekim jakim sedativima biti, lokalna anestezija, nesto... Prvi mi je ubjedljivo najjaci, e ono fakat nikada u zivotu nisam vidio.

Svasta.
Pa daj prepricaj u kratkim crtama. Ja fakat ne smijem pustiti, jos sam maloprije vecerao, tako da...

Inace, ovaj clanak sa Rudawa i komentari ispod clanka i na fb stranici pokazuju koliko su Kurdi drugaciji od Arapa. Zestoki su nacionalisti, nesto kao Albanci. Da vlast ozbiljnije pogura Zoroastrijanizam, jebes mi sve ako svi ne bi promijenili vjeru, samo da se distanciraju od susjeda. :D
User avatar
dragma
Posts: 3620
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#9819 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by dragma »

Kikibombona wrote:Dragma
Ko su ti i sta rade, ne smijem pogledati... :-)
ISIL-hairlije odsjekoše po ruku nekoj dvojici njihovih dilbera, ništa novo, uobičajen dan u kalifatu, nego meni zijan pravo kako prvi od te dvojice ustade sav sretan, izljubi sve oko sebe (možda im se i zahvalio, ne znam) i ode kao da ništa nije bilo :-)

Ne zna se ko je gori, on ili ovi što ga nagrdiše..
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#9820 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Opetja033 »

Kikibombona wrote:
Opetja033 wrote:
:shock: :shock:
Moraju pod nekim jakim sedativima biti, lokalna anestezija, nesto... Prvi mi je ubjedljivo najjaci, e ono fakat nikada u zivotu nisam vidio.

Svasta.
Pa daj prepricaj u kratkim crtama. Ja fakat ne smijem pustiti, jos sam maloprije vecerao, tako da...

Inace, ovaj clanak sa Rudawa i komentari ispod clanka i na fb stranici pokazuju koliko su Kurdi drugaciji od Arapa. Zestoki su nacionalisti, nesto kao Albanci. Da vlast ozbiljnije pogura Zoroastrijanizam, jebes mi sve ako svi ne bi promijenili vjeru, samo da se distanciraju od susjeda. :D
Nema nista eksplicitno, ne mogu ni ja to gledati pa sam bukvalno drzao zvuk iskljucenim i spreman da okrenem glavu, medjutim od ranije sam primjetio da u ovim propagandnim video zapisima vec duze vrijeme izbacuju sam "cin". Uglavnom: frajeru odsjekose ruku, lik k'o da je na manikiru bio. :shock:
Ni traga boli u glasu, pun hvale za Daesh, itd. Pogledaj. Ako sam ja mogao, mozes i ti. Prvi je glavni, ostalo i ne moras.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#9821 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Kikibombona »

dragma wrote:
Kikibombona wrote:Dragma
Ko su ti i sta rade, ne smijem pogledati... :-)
ISIL-hairlije odsjekoše po ruku nekoj dvojici njihovih dilbera, ništa novo, uobičajen dan u kalifatu, nego meni zijan pravo kako prvi od te dvojice ustade sav sretan, izljubi sve oko sebe (možda im se i zahvalio, ne znam) i ode kao da ništa nije bilo :-)

Ne zna se ko je gori, on ili ovi što ga nagrdiše..
:shock: :shock: :shock: :shock:

Hajde, bjezi... Krv lipti iz ruke, a on se ljubi sa njima. :shock: Cekaj, jesu mu ukazali pomoc na licu mjesta ili? :-)
Nema nista eksplicitno, ne mogu ni ja to gledati pa sam bukvalno drzao zvuk iskljucenim i spreman da okrenem glavu, medjutim od ranije sam primjetio da u ovim propagandnim video zapisima vec duze vrijeme izbacuju sam "cin". Uglavnom: frajeru odsjekose ruku, lik k'o da je na manikiru bio. :shock:
Ni traga boli u glasu, pun hvale za Daesh, itd. Pogledaj. Ako sam ja mogao, mozes i ti. Prvi je glavni, ostalo i ne moras.
Svasta... :-) . Garant su ga urokali tabletama pa nista ne osjeti. :-)

Mozda sutra pogledam, sada ne mogu....
User avatar
Man of steel
Posts: 1295
Joined: 28/02/2012 00:58

#9822 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Man of steel »

dragma wrote:Ovo još nisam vidio...

18+

Evropa je sve ove bolesti proživjela u Srednjem vijeku kada su se vršile inkvizicije, spaljivale vještice i zbog hereze gubila glava.

To je sve bilo prije nekoliko stotina godina.

Glupi i neuki Arapi upravo toliko zaostaju za Evropom.

Daleko im kuća bila, i svima onima koji ovo podržavaju treba omogući besplatnu jednosmjernu kartu da uživaju u ovom blagostanju.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#9823 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Challenger__ »

:arrow: Libya: Isis Kidnaps 86 Eritrean Christian Migrants, Sparks Beheading Fear

I ovo mrcvarenje afričke sirotnje od samozvane "Islamske države" je, pretpostavljam, odgovor na "politiku zapada i šiitsko nasilje".

:oops:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40828
Joined: 29/06/2011 23:39

#9824 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by dječak sa šibicama »

dragma wrote:
Kikibombona wrote:Dragma
Ko su ti i sta rade, ne smijem pogledati... :-)
ISIL-hairlije odsjekoše po ruku nekoj dvojici njihovih dilbera, ništa novo, uobičajen dan u kalifatu, nego meni zijan pravo kako prvi od te dvojice ustade sav sretan, izljubi sve oko sebe (možda im se i zahvalio, ne znam) i ode kao da ništa nije bilo :-)

Ne zna se ko je gori, on ili ovi što ga nagrdiše..
Ili je drogiran, ili je na djelu klasicno ispiranje mozga.

Tako su nekad pojedine Staljinove zrtve po gulazima u Sibiru klicali velikom vodji i Partiji, i zahvaljivali na kazni jer "ako sam kaznjen, onda sam kriv, Partija ne moze pogrijesiti".

To je duboki stadij nekakve hipnoze, ludila, ko zna.
User avatar
Joe McCarthy
Posts: 1164
Joined: 09/11/2012 18:23
Location: Dežurni forumski homofob, šovinista i majorizator

#9825 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Joe McCarthy »

sarajevoxxxx wrote:
Challenger__ wrote:
sarajevoxxxx wrote:Ne postoje potencijalni neprijatelji.To je jadni pokušaj Zapada da opravda nasilje na Bliskom istoku za kojeg su daleko najodgovorniji...

Opravdanom kritikom promašene zapadne (američke) politike na BI pokušavaš opravdati Daeš. A zaboravljaš da je i njegov "rodni list" sasvim zapadni. ISIL je priodni nastavak, metastaza destruktvne zapadne (američke) politike na Bliskom istoku, a ne njegova alternativa.

To je tvoj temeljni previd.
Ne smatram isil alternativom.Za mene je isil samo jedno ogledalo muslimanskog svijeta.Sve ono što se tiho govorilo, ili učilo na univerzitetima, isil to praktikuje.Isil je megafon putem kojeg se cijeli svijet upoznaje sa onim što se tiho govorilo, ili što se na mnogim islamskim fakultetima studiralo.Ta organizacija nije alternativa, daleko je od islamskih principa, i ono šta radi nema veze sa islamom, vjerovatno su mnogo bliže klasičnoj mafiji, kriminalcima, koji će vjerovatno odgovarati za sva nedjela koja su počinili.

Ne opravdavam ničim njihove postupke, niti se kriminal, ubijanje, može opravdati.Oni su dio problema, dio je Asad, dio je Zapad, i ja smatram da muslimani, elita, također, snose odgovornost.Muslimanska elita i Zapad su prvi promovisali licemjerstvo kao nešto najnormalnije.Razlog što njih najviše spominjem, je taj što realno su oni ti koji mogu riješiti problem, mogu zaustaviti nasilje, ali moje lično mišljenje je da ne žele.

Zovi Šlomu, Sarajtripleksu su hakovali račun.
Post Reply