Irak

Post Reply
KingdomBosnia
Posts: 130
Joined: 02/02/2015 14:54

#6651 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by KingdomBosnia »

Ja cak mislim da ce se to i prije desiti,ovi mutanti su pri izdisanju.Vjerovatno ce "zajebat" sami sebe i uraditi neku pravo glupu stvar.Ubiti nekog amerikanca novinara ili slicno i onda tapija
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#6652 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Kikibombona »

KingdomBosnia wrote:Ja cak mislim da ce se to i prije desiti,ovi mutanti su pri izdisanju.Vjerovatno ce "zajebat" sami sebe i uraditi neku pravo glupu stvar.Ubiti nekog amerikanca novinara ili slicno i onda tapija
Poceli su lagano padati i redati poraze.... Al nema za sada nijednog teskog poraza i gubitka velikog grada, oblasti. Dakle, jos uvijek su prilicno jaki. Trenutno su u defanzivi, nigdje ne djeluju ofanzivno, osim djelimicno u Ramadiju i Deir ez Zoru (bez uspjeha). Na Kurdima su se opekli svaki put kada su krenuli, nijednu jedinu bitku nisu dobili. Mislim da njih vise nece pokusavati ozbiljnije napasti. Nemaju potencijal ni da naprave ozbiljnu stetu sirijskoj i irackoj vojsci.... Mozda jos jedino probaju protiv sirijskih pobunjnenika, vidjet cemo. Sve u svemu, godinu dana jos mogu izdrzati, koji mjesec + -.
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#6653 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

Kikibombona wrote:
KingdomBosnia wrote:Ja cak mislim da ce se to i prije desiti,ovi mutanti su pri izdisanju.Vjerovatno ce "zajebat" sami sebe i uraditi neku pravo glupu stvar.Ubiti nekog amerikanca novinara ili slicno i onda tapija
Poceli su lagano padati i redati poraze.... Al nema za sada nijednog teskog poraza i gubitka velikog grada, oblasti. Dakle, jos uvijek su prilicno jaki. Trenutno su u defanzivi, nigdje ne djeluju ofanzivno, osim djelimicno u Ramadiju i Deir ez Zoru (bez uspjeha). Na Kurdima su se opekli svaki put kada su krenuli, nijednu jedinu bitku nisu dobili. Mislim da njih vise nece pokusavati ozbiljnije napasti. Nemaju potencijal ni da naprave ozbiljnu stetu sirijskoj i irackoj vojsci.... Mozda jos jedino probaju protiv sirijskih pobunjnenika, vidjet cemo. Sve u svemu, godinu dana jos mogu izdrzati, koji mjesec + -.
dok je na nebu boga i batine amerike i njenih saveznika,kurdi i ostali ,arapi,iracani,sirijci,jordanci i ostale velesile nema da brinu... :
kake ba bitke kakvi bakraci,kad zabrujji s neba brrrrrrrrrrrrrrrrr brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.... :D
KingdomBosnia
Posts: 130
Joined: 02/02/2015 14:54

#6654 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by KingdomBosnia »

Zbog toga i kazem da ce ja mislim i prije da odu u pizdu materinu.Nemaju snage da osvoje nove teritorije tako da mislim da ce se odlucivati na dizanje u zrak i ubijanju civila
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#6655 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by ranger »

ljudi jel samo meni cudan onaj snimak spaljivanja?
pilot mi je neobicno miran, pripremaju se da ga zapale a on mirno stoji... cak i kad su zapalili vatru, kad je pocelo goriti sve oko njega i na njemu bio je miran... ocekivao sam da ce se valjat skakat il sta znam ali osim laganog kretanja po kavezu nista... nesto kontam da ga nisu cim drogirali? usudit cu se reci da mi baca fake video.. je li iko potvrdio autenticnost snimka?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#6656 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Kikibombona »

sumirprimus wrote: dok je na nebu boga i batine amerike i njenih saveznika,kurdi i ostali ,arapi,iracani,sirijci,jordanci i ostale velesile nema da brinu... :
kake ba bitke kakvi bakraci,kad zabrujji s neba brrrrrrrrrrrrrrrrr brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.... :D
Pa nije bas tako. Sjeti se Afganistana. Amerika je rokala iz zraka kao nikada, imala podrsku Sjevernog saveza na tlu. Sjeverni savez nista nije mogao napraviti protiv Talibana. Morali su kopneno intervenisati. Izgubili su puno vojnika. Dakle, indokrtriniran fanatik nije bezazlen protivnik. Imali su dosta muke sa njima i OPET ih nisu sasvim porazili. Talibani i dan danas prave haos u Afganistanu.

Mnogo si naivan ako mislis da je avijacija dovoljno. Na tlu moras imati ozbiljnu vojsku, jake obavjestajne sluzbe i antiteroristicke jedinice. Na tome upravo zapad radi sa Kurdima i Iracanima.
KingdomBosnia
Posts: 130
Joined: 02/02/2015 14:54

#6657 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by KingdomBosnia »

Iz zraka ti mozes samo onaj grubi posao uraditi,za nesto konkretno ti treba pjesadija
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#6658 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

KingdomBosnia wrote:Zbog toga i kazem da ce ja mislim i prije da odu u pizdu materinu.Nemaju snage da osvoje nove teritorije tako da mislim da ce se odlucivati na dizanje u zrak i ubijanju civila
ovisi i koliko ce se dugo lokalno stanovnistvo igrat kalifata,tj kad ce im prekipit,il kad ce tradicionalno promijenit stranu... :D
dok god imaju bazu od 5 6 7 10ak miliona nije zajebancija...
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#6659 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

Kikibombona wrote:
sumirprimus wrote: dok je na nebu boga i batine amerike i njenih saveznika,kurdi i ostali ,arapi,iracani,sirijci,jordanci i ostale velesile nema da brinu... :
kake ba bitke kakvi bakraci,kad zabrujji s neba brrrrrrrrrrrrrrrrr brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.... :D
Pa nije bas tako. Sjeti se Afganistana. Amerika je rokala iz zraka kao nikada, imala podrsku Sjevernog saveza na tlu. Sjeverni savez nista nije mogao napraviti protiv Talibana. Morali su kopneno intervenisati. Izgubili su puno vojnika. Dakle, indokrtriniran fanatik nije bezazlen protivnik. Imali su dosta muke sa njima i OPET ih nisu sasvim porazili. Talibani i dan danas prave haos u Afganistanu.

Mnogo si naivan ako mislis da je avijacija dovoljno. Na tlu moras imati ozbiljnu vojsku, jake obavjestajne sluzbe i antiteroristicke jedinice. Na tome upravo zapad radi sa Kurdima i Iracanima.
kako ba ko nikad..ko ti je to reko..vise se istreslo na libji za heftu.. :D
ovo je ozbiljniji protivnik,,spram talljibana...samo pogledaj angazman amera u afganistanu i iraku i jasno ce ti bit djej vise gorilo... kao i gubitke...
kiki miki veliki,kiki miki ... :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#6660 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by insomnia78 »

ranger wrote:ljudi jel samo meni cudan onaj snimak spaljivanja?
pilot mi je neobicno miran, pripremaju se da ga zapale a on mirno stoji... cak i kad su zapalili vatru, kad je pocelo goriti sve oko njega i na njemu bio je miran... ocekivao sam da ce se valjat skakat il sta znam ali osim laganog kretanja po kavezu nista... nesto kontam da ga nisu cim drogirali? usudit cu se reci da mi baca fake video.. je li iko potvrdio autenticnost snimka?
Eno ga, jesi ti gledo snimak kad skorpioni streljaju one djecake?
Jesi primjetio kako mirno cekaju da na njih dodje red?
Da nije fake?
Eno ih masa u komentarima na vjest o obiljezavanju godisnjice "Markala" pise kako je sve to namjestaljka, kaze isti "potpis" na Markalama, Kapiji, Siriji, Ukrajini, bagdadskim pijacama
CIA potpomognuta "sevama"
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#6661 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by ranger »

insomnia78 wrote:
ranger wrote:ljudi jel samo meni cudan onaj snimak spaljivanja?
pilot mi je neobicno miran, pripremaju se da ga zapale a on mirno stoji... cak i kad su zapalili vatru, kad je pocelo goriti sve oko njega i na njemu bio je miran... ocekivao sam da ce se valjat skakat il sta znam ali osim laganog kretanja po kavezu nista... nesto kontam da ga nisu cim drogirali? usudit cu se reci da mi baca fake video.. je li iko potvrdio autenticnost snimka?
Eno ga, jesi ti gledo snimak kad skorpioni streljaju one djecake?
Jesi primjetio kako mirno cekaju da na njih dodje red?
Da nije fake?
Eno ih masa u komentarima na vjest o obiljezavanju godisnjice "Markala" pise kako je sve to namjestaljka, kaze isti "potpis" na Markalama, Kapiji, Siriji, Ukrajini, bagdadskim pijacama
CIA potpomognuta "sevama"
da, u pravu si za srebrenicane...
al opet u trenutku dok gori sve, pilot se samo krece po kavezu i stiti lice.. jbt oprzis se u kuhinji pa skaces ko lud... cudno. moj zakljucak je da su ga drogirali necim...
Prolaznick
Posts: 135
Joined: 20/07/2013 03:38

#6662 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Prolaznick »

ISIS zauzeo Mosul ?!
Za Mosul, manje-više. Mosul je daleko i za njega će se već neko pobrinuti,
ali mi smeta što je zauzeo i Gornju Maoču kod Brčkog. To je već problem,
koji se nije smio ni dogoditi, a kojega hitno treba riješiti. Milom ili silom. Svejedno !
..
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#6663 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

Prolaznick wrote:ISIS zauzeo Mosul ?!
Za Mosul, manje-više. Mosul je daleko i za njega će se već neko pobrinuti,
ali mi smeta što je zauzeo i Gornju Maoču kod Brčkog. To je već problem,
koji se nije smio ni dogoditi, a kojega hitno treba riješiti. Milom ili silom. Svejedno !
..
to je problem svih problema..daun daun lihvaro cionisti...i ju es ej... :izet:
swanfilter
Posts: 7918
Joined: 06/06/2008 18:52

#6664 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by swanfilter »

insomnia78 wrote:Eno ga, jesi ti gledo snimak kad skorpioni streljaju one djecake?
Jesi primjetio kako mirno cekaju da na njih dodje red?
Da nije fake?
Eno ih masa u komentarima na vjest o obiljezavanju godisnjice "Markala" pise kako je sve to namjestaljka, kaze isti "potpis" na Markalama, Kapiji, Siriji, Ukrajini, bagdadskim pijacama
CIA potpomognuta "sevama"
Porediti ona streljanja sa ovim nacinom umiranja je nidje veze. Kod Srebrenicana je smrt nastupila momentalno, dok je onaj pilot gorio i u teskim mukama umirao kakvih 30-ak sekundi. I, da, njegova reakcija jeste bila mlaka. I, ne mislim na nikakve teorije urote, namjestanja, ... Momak, ili je bio drogiran da je bolove osjetio samu u licu, ili je strasno jakog karaktera pa je htio da uprkos svemu, dostojanstveno umre. Samo on zna kako mu je bilo u tom momentu ...
KingdomBosnia
Posts: 130
Joined: 02/02/2015 14:54

#6665 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by KingdomBosnia »

Danas su izbacili na mojimgaumetne.com novi video sa ovim pilotom(bar mislim da je novi) gdje prica sa kojim avionima i odakle ko napada.
Imao je neki modrica po licu,sad jel od pada ili od kundaka ko ce ga znati.
Nesto sumnjam da su ga drogirali,njima je to gotiva kad zrtva vristi i jauce.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#6666 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by aldinjo »

KingdomBosnia wrote:Malo je 55,daj jos
Dodaj nulu.
Naslovnica
Posts: 27930
Joined: 20/03/2013 15:38

#6667 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Naslovnica »

Image
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#6668 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by aldinjo »

Maystor wrote:
insomnia78 wrote:Jel' ovo uopste protuzakonito kod nas?
Nažalost, nije. Teško da mogu vlasnika kuće krivično goniti.
Ipak, postoji bezbroj načina da im se zagorča život.
Ti i slični tebi ste ste specijalisti za tako nešto.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6669 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sarajevoxxxx »

Borci IS-a i iračkih plemena zadnju godinu dana, tj od početka ovih zadnjih sukoba u Iraku oborili 32 aviona i helikoptera iračkih snaga.Zadnjih 5 aviona Suhoj koje je iračka vlada kupila, 4 su oborena u borbama a peti se prije tri dana prilikom polijetanja srušio zbog kvara na motoru.

Na portalima su objavili listu imena iračkih pilota kao i vrijeme i mjesto gdje su letjelice oborene:

Image
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#6670 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Ripicipi »

aldinjo wrote:
Maystor wrote:
insomnia78 wrote:Jel' ovo uopste protuzakonito kod nas?
Nažalost, nije. Teško da mogu vlasnika kuće krivično goniti.
Ipak, postoji bezbroj načina da im se zagorča život.
Ti i slični tebi ste ste specijalisti za tako nešto.
smrc, smrc
E "moj" kratkopantalonas :roll:
Haman
Posts: 922
Joined: 03/04/2014 18:27

#6671 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Haman »

Da Zapad zeli on bi ove psihicke bolesnike srdio za 7 dana ali Zapad to ne zeli.Sadam je imao armiju, Gadafi takodje i to puno bolje organiziranu nego sto je imaju ovi bolesnici, pa su poklekli veoma brzo. Ko snabdijeva ove bolesnike njega treba pritisnuti i bolesnici bi ostali bez logisticke podrske: naoruzanje, hrana itd. Oni nemaju tvornice za proizvodnju oruzja. Dakle, Zapad zna ko ih naoruzava i logisticki pomaze. Mozda to i cini po njihovoj preporuci. Sve su ovo politicke igre velikih u koje se uplicu psihicki bolesnici i zanesenjci nerealnim ocekivinjima.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#6672 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Bodkin »

Veci je problem kad ovi kozjebi krenu bjezati nazad na socijalu u evropu nakon sto ih nagaze i jebu im majku dole u pustinji. Evropa je mlaka kao i uvijek i bas me zanima sta ce napraviti
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#6673 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by PeppermintSA »

Bodkin wrote:Veci je problem kad ovi kozjebi krenu bjezati nazad na socijalu u evropu nakon sto ih nagaze i jebu im majku dole u pustinji. Evropa je mlaka kao i uvijek i bas me zanima sta ce napraviti
i mene je toga strah,


Evropa bi se trebala prema njima odnositi isto kao prema kvislinzima i kolaboratorima nakon WWII. U Francuskoj su žene koje su se švalerale sa nacističkim oficirima bile ošišane na keca. Kod nas....Bleiburg, suđenja, UDBA, vješala.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6674 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Challenger__ »

Haman wrote:Da Zapad zeli on bi ove psihicke bolesnike srdio za 7 dana ali Zapad to ne zeli.Sadam je imao armiju, Gadafi takodje i to puno bolje organiziranu nego sto je imaju ovi bolesnici, pa su poklekli veoma brzo. Ko snabdijeva ove bolesnike njega treba pritisnuti i bolesnici bi ostali bez logisticke podrske: naoruzanje, hrana itd. Oni nemaju tvornice za proizvodnju oruzja. Dakle, Zapad zna ko ih naoruzava i logisticki pomaze. Mozda to i cini po njihovoj preporuci. Sve su ovo politicke igre velikih u koje se uplicu psihicki bolesnici i zanesenjci nerealnim ocekivinjima.
+1
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#6675 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by shibonja »

ranger wrote:ljudi jel samo meni cudan onaj snimak spaljivanja?
pilot mi je neobicno miran, pripremaju se da ga zapale a on mirno stoji... cak i kad su zapalili vatru, kad je pocelo goriti sve oko njega i na njemu bio je miran... ocekivao sam da ce se valjat skakat il sta znam ali osim laganog kretanja po kavezu nista... nesto kontam da ga nisu cim drogirali? usudit cu se reci da mi baca fake video.. je li iko potvrdio autenticnost snimka?
Snimak je 100% istinit,nema se sta dodat ni oduzet,zavrsio je onako kao i nevine civilne zrtve koje je bombardovao i zive zapalio,dostojna kazna za zlocine koje je pochinio,samo cetnici mogu mogu kontrirat . :bih:
Post Reply