AMERIKA

Post Reply
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#3276 Re: AMERIKA

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote: 03/05/2022 14:44
salik79 wrote: 03/05/2022 11:56

Vi svodite na Iran, i to redovno, bez obzira sta je tema, ja ga spomenuo nisam.
Nisi nigdje spomenuo Iran ali si stigao spomenuti Izrael, i evo ponavljas drugi put, sto si ocigledno negdje skoro procitao neku izjavu neoconke Condoleeze Rice koju je neko nekako povezao sa dogadjajima u Ukrajini.

Ne zanima me sta je ona trabunjala, niti bilo sta sto je ona trabunjala ima ikakve poveznice ili moze opravdati ovo sto se desava u Ukrajini.

Hajd da cujemo kakav ce nam novi whatabaoutizam tvoj tweeter feed donjeti danas. :meza1:
Sta ti mislis, da ja nisam 2006. svakodnevno pratio desavanja, tokom agresije cinosta na Liban?!! Svaku izjavu od tada napamet znam, cuj "skoro procitao" :roll:

Rice je, kao americki predstavnik u UN-u i VS UN, izjavila upravo ovo sto sam citirao. Time je blokirala osudu ciinisticke agresije na Liban.

Koja razlika je u agresiji na Liban i na Ukrajinu?!
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#3277 Re: AMERIKA

Post by Dado dijasporitus »

salik79 wrote: 03/05/2022 12:10
Dado dijasporitus wrote: 03/05/2022 01:21

Korekcija, mislio sam na Dražena Erdemovica, zamijenio sam lika.
Ono, totalno polup'o loncice...Erdemovic je bio svjedok pokajnik, koji je svjedocio protiv nalogodavaca (odbranu je zasnivao da je bio natjeran na zlocine, inace bi i sam bio ubijen, a njegovo svjedocenje je bilo izuzetno dragocjeno u dokaznom postupku). Svi su osudjeni na dozivotne i dugogodisnje robije, jedino Milosevic (protiv kojeg je, takodjer, svjedocio) je umro prije presude.

Razlika - drasticna.
Da inace onim ubijenim i njihovim porodica to je jako bitno sto je napravio dil sa sudom i danas hoda slobodno dok oni jos uvijek traze koscice onih sto je likvidirao.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#3278 Re: AMERIKA

Post by salik79 »

Dado dijasporitus wrote: 03/05/2022 15:28
salik79 wrote: 03/05/2022 12:10

Ono, totalno polup'o loncice...Erdemovic je bio svjedok pokajnik, koji je svjedocio protiv nalogodavaca (odbranu je zasnivao da je bio natjeran na zlocine, inace bi i sam bio ubijen, a njegovo svjedocenje je bilo izuzetno dragocjeno u dokaznom postupku). Svi su osudjeni na dozivotne i dugogodisnje robije, jedino Milosevic (protiv kojeg je, takodjer, svjedocio) je umro prije presude.

Razlika - drasticna.
Da inace onim ubijenim i njihovim porodica to je jako bitno sto je napravio dil sa sudom i danas hoda slobodno dok oni jos uvijek traze koscice onih sto je likvidirao.
Draze im je sigurno sto su Karadzic i Mladic osudjeni na dozivotne, nego da je on osudjen na dozivotnu, a oni nikako.

On je bio svjedok pokajnik. Niti jednog svjedoka pokajnika nisi imao za zlocine u Abu Graibu.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55614
Joined: 15/12/2008 16:53

#3279 Re: AMERIKA

Post by ultima_palabra »

djugum wrote: 03/05/2022 12:15 Sta ce biti na Midterms? Polls-i pokazuju pusionu demokrata...ne vjerujem da ih ovaj rat u Ukrajini moze odrzati. Biraci su im letargicni, u 2 godine nijedan zakon nisu donijeli a imali su vecinu u obje kuce...sranje.
Hoce li se narandzasti ponovo kandidirati 2024?
Donijeli su korona zakon i infrastrukturni, slazem se da to nije dovoljno. A hajd sad donesi neki zakon koji podrazumijeva trosenje, sa ovolikom inflacijom...

Ako demokrati ne mogu pokrenuti svoje glasace, mozda ce im republikanci pomoci sa abortusima i slicnim stvarima.

Nesto imam suhvu da nece Trump biti kandidat (nije da on ne bi volio, nego mu nisu velike sanse), prije da ce se odluciti za DeSantisa.
breba
Posts: 1707
Joined: 19/01/2005 04:37

#3280 Re: AMERIKA

Post by breba »

The Supreme Court chief justice said he is opening an investigation into the leak, and stressed that the draft overturning Roe v. Wade does not represent a final ruling.
Ne znam da li pokušavaju da pripreme društvo da se malo priviknu na ideju o obaraju Roe vs Wade i da državama daju vremena da donesu zakone koje žele. Ili hoce da vide kakav politički i društveni odgovor bi odluka mogla donijeti. Sumnjam da je ovaj draft slučajno pušten, u svakom slučaju.
Bila bi velika pogreška.
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#3281 Re: AMERIKA

Post by djugum »

ultima_palabra wrote: 03/05/2022 17:33 Donijeli su korona zakon i infrastrukturni, slazem se da to nije dovoljno. A hajd sad donesi neki zakon koji podrazumijeva trosenje, sa ovolikom inflacijom...

Ako demokrati ne mogu pokrenuti svoje glasace, mozda ce im republikanci pomoci sa abortusima i slicnim stvarima.

Nesto imam suhvu da nece Trump biti kandidat (nije da on ne bi volio, nego mu nisu velike sanse), prije da ce se odluciti za DeSantisa.
Glasace demokrata je generalno teze zadovoljiti, pogotovo nakon sto vec drugi put lijevo krilo ne uspjeva da dobije svog kandidata. I budu generalno izignorisani od centra. Barem ja imam takav dojam.
Ovog Desantisa ne poznajem, predpostavaljam da pripada desnom krilu i da je 99% na trump liniji?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55614
Joined: 15/12/2008 16:53

#3282 Re: AMERIKA

Post by ultima_palabra »

djugum wrote: 03/05/2022 18:22
ultima_palabra wrote: 03/05/2022 17:33 Donijeli su korona zakon i infrastrukturni, slazem se da to nije dovoljno. A hajd sad donesi neki zakon koji podrazumijeva trosenje, sa ovolikom inflacijom...

Ako demokrati ne mogu pokrenuti svoje glasace, mozda ce im republikanci pomoci sa abortusima i slicnim stvarima.

Nesto imam suhvu da nece Trump biti kandidat (nije da on ne bi volio, nego mu nisu velike sanse), prije da ce se odluciti za DeSantisa.
Glasace demokrata je generalno teze zadovoljiti, pogotovo nakon sto vec drugi put lijevo krilo ne uspjeva da dobije svog kandidata. I budu generalno izignorisani od centra. Barem ja imam takav dojam.
Ovog Desantisa ne poznajem, predpostavaljam da pripada desnom krilu i da je 99% na trump liniji?
Guverner Floride. Ma da, u principu isti, samo sto ima manje "prtljaga" sa sobom. Republikanci su skontali da im prica o ukradenim izborima 2020. samo nanosi stetu.
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#3283 Re: AMERIKA

Post by djugum »

ultima_palabra wrote: 03/05/2022 18:36
djugum wrote: 03/05/2022 18:22

Glasace demokrata je generalno teze zadovoljiti, pogotovo nakon sto vec drugi put lijevo krilo ne uspjeva da dobije svog kandidata. I budu generalno izignorisani od centra. Barem ja imam takav dojam.
Ovog Desantisa ne poznajem, predpostavaljam da pripada desnom krilu i da je 99% na trump liniji?
Guverner Floride. Ma da, u principu isti, samo sto ima manje "prtljaga" sa sobom. Republikanci su skontali da im prica o ukradenim izborima 2020. samo nanosi stetu.
Zamisli situaciju da im je uspjelo poljuljati vjeru u izbore i demokratiju? To bi bila katastrofa za cijeli svijet, zamisli jednog autokratu ala mad vlad na celu najjace sile na svijetu. :shock:
Dodged a bullet there.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45196
Joined: 29/12/2005 01:20

#3284 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote: 03/05/2022 14:55
jeza u ledja wrote: 03/05/2022 14:44

Nisi nigdje spomenuo Iran ali si stigao spomenuti Izrael, i evo ponavljas drugi put, sto si ocigledno negdje skoro procitao neku izjavu neoconke Condoleeze Rice koju je neko nekako povezao sa dogadjajima u Ukrajini.

Ne zanima me sta je ona trabunjala, niti bilo sta sto je ona trabunjala ima ikakve poveznice ili moze opravdati ovo sto se desava u Ukrajini.

Hajd da cujemo kakav ce nam novi whatabaoutizam tvoj tweeter feed donjeti danas. :meza1:
Sta ti mislis, da ja nisam 2006. svakodnevno pratio desavanja, tokom agresije cinosta na Liban?!! Svaku izjavu od tada napamet znam, cuj "skoro procitao" :roll:

Rice je, kao americki predstavnik u UN-u i VS UN, izjavila upravo ovo sto sam citirao. Time je blokirala osudu ciinisticke agresije na Liban.

Koja razlika je u agresiji na Liban i na Ukrajinu?!
Ne mislim, siguran sam da si to procitao na twitteru zadnjih par dana.

Boli me kurac za Izraelom, ista su mraka ko Rusija i Iran.

Haj sad ne dosadjuj vise.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45196
Joined: 29/12/2005 01:20

#3285 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

djugum wrote: 03/05/2022 19:34
ultima_palabra wrote: 03/05/2022 18:36
Guverner Floride. Ma da, u principu isti, samo sto ima manje "prtljaga" sa sobom. Republikanci su skontali da im prica o ukradenim izborima 2020. samo nanosi stetu.
Zamisli situaciju da im je uspjelo poljuljati vjeru u izbore i demokratiju? To bi bila katastrofa za cijeli svijet, zamisli jednog autokratu ala mad vlad na celu najjace sile na svijetu. :shock:
Dodged a bullet there.
Ma ne moze se niko porediti sa Trumpom. Ovi ostali samo glume Trumpa.

Prave budale i fasisti su samo to, nemaju nikakvu karizmu, niti su poznate TV licnosti i dzetseteri. Mozda ako onaj Carlson napravi gresku pa se odlucio poceti baviti politikom.

Mislim da je i dalje Trump njihov frontrunner, ali to se moze promjeniti.

A mozda i krepa do tad napokon.
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#3286 Re: AMERIKA

Post by djugum »

jeza u ledja wrote: 03/05/2022 22:40
djugum wrote: 03/05/2022 19:34
Zamisli situaciju da im je uspjelo poljuljati vjeru u izbore i demokratiju? To bi bila katastrofa za cijeli svijet, zamisli jednog autokratu ala mad vlad na celu najjace sile na svijetu. :shock:
Dodged a bullet there.
Ma ne moze se niko porediti sa Trumpom. Ovi ostali samo glume Trumpa.

Prave budale i fasisti su samo to, nemaju nikakvu karizmu, niti su poznate TV licnosti i dzetseteri. Mozda ako onaj Carlson napravi gresku pa se odlucio poceti baviti politikom.

Mislim da je i dalje Trump njihov frontrunner, ali to se moze promjeniti.

A mozda i krepa do tad napokon.
Ja se iskreno nadam da necu morati gledati njegovu vizazu i slusati nebuloze jos 4 godine.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#3287 Re: AMERIKA

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote: 03/05/2022 22:36
salik79 wrote: 03/05/2022 14:55

Sta ti mislis, da ja nisam 2006. svakodnevno pratio desavanja, tokom agresije cinosta na Liban?!! Svaku izjavu od tada napamet znam, cuj "skoro procitao" :roll:

Rice je, kao americki predstavnik u UN-u i VS UN, izjavila upravo ovo sto sam citirao. Time je blokirala osudu ciinisticke agresije na Liban.

Koja razlika je u agresiji na Liban i na Ukrajinu?!
Ne mislim, siguran sam da si to procitao na twitteru zadnjih par dana.

Boli me kurac za Izraelom, ista su mraka ko Rusija i Iran.

Haj sad ne dosadjuj vise.
Jah, eto, rodjen sam prije par godina, nisam pratio desavanja 2006..

Nisam te to pitao. Pitao sam te za americki stav u VS UNa i izjavu Rice, kao predstavnika, koju sam citirao. :oops:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50406
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3288 Re: AMERIKA

Post by Bloo »

breba wrote: 03/05/2022 17:56
The Supreme Court chief justice said he is opening an investigation into the leak, and stressed that the draft overturning Roe v. Wade does not represent a final ruling.
Ne znam da li pokušavaju da pripreme društvo da se malo priviknu na ideju o obaraju Roe vs Wade i da državama daju vremena da donesu zakone koje žele. Ili hoce da vide kakav politički i društveni odgovor bi odluka mogla donijeti. Sumnjam da je ovaj draft slučajno pušten, u svakom slučaju.
Bila bi velika pogreška.
All the hell might break loose... :)
User avatar
zarko.filip
Posts: 1621
Joined: 26/02/2010 21:44

#3289 Re: AMERIKA

Post by zarko.filip »

jeza u ledja wrote: 02/05/2022 14:41 Je li to ozbiljno pitas, ili?

O tome se pisalo u Americi i Zapadnim medijima prije 10 godina.
Jbt lik mi postavlja nekog lika sa Twittera da mi otvori oci. Jos jednom pokazujes da ti je propaganda potpuno iskrivila sliku svijeta.

I da ponovim, sta god je uradjeno, ko god je kaznjen, sta god je priznato ili procurilo iz zvanicnih izvora je visestruko vise nego sto se radi u Rusiji.
E ovo ti je bas super.Uporedjujes vodecu svjetsku demokratiju i silu sa totalitarnim rezimina.Bas ti je poredjenje.E moj ti.
breba
Posts: 1707
Joined: 19/01/2005 04:37

#3290 Re: AMERIKA

Post by breba »

Bloo wrote: 04/05/2022 01:47
breba wrote: 03/05/2022 17:56

Ne znam da li pokušavaju da pripreme društvo da se malo priviknu na ideju o obaraju Roe vs Wade i da državama daju vremena da donesu zakone koje žele. Ili hoce da vide kakav politički i društveni odgovor bi odluka mogla donijeti. Sumnjam da je ovaj draft slučajno pušten, u svakom slučaju.
Bila bi velika pogreška.
All the hell might break loose... :)
Lako moguce, ako odluka ostane ovakva. Ljudi su, razumljivo, vrlo osjetljivi i emotivni po pitanju abortusa. Nema tu puno sredine.

A ne pomaže ni to sto ćemo imati čvrstu podjelu država u kojima je abortus dozvoljen ili zabranjen i koje će vjerovatno tužiti i krivično goniti doktore, osobe koji budi "saučesnici" u abortusu u drugim državama.

Vrlo opasna situacija za vrhovni sud, što je samo po sebi poraz američkog sudstva koje se donedavno smatralo nezavisnim i objektivnim. Sada su se upleli duboko u političke igre.

Ali vidjećemo.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18216
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#3291 Re: AMERIKA

Post by GandalfSivi »

Smijesna prica. Kukat ce svi po Twitteru i onda opet nece glasati… Razvaljuju ih republikanci iz dana u dan… Gube od stranke koja neka ni plana ni programa, ili isti ne smije ni spomenuti jer ga niko ne podrzava. Bas moras biti genije da te takvi jebu decenijama…
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45196
Joined: 29/12/2005 01:20

#3292 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

A sta ocekivati kad imas Vrhovni sud u kojem su 2/3 katolici, u zemlji u kojoj katolici cine max 20% stanovnistva.

Kazem ja ukidanje Roe vs Wade je nista u odnosu na to kad Republikanci odluce da ga zabrane zakonom. Naravno, cim
preuzmu Kongres i Bijelu Kucu, jer se sjedi na guzici.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55614
Joined: 15/12/2008 16:53

#3293 Re: AMERIKA

Post by ultima_palabra »

Pa nisu katolici jedini krscanski fundamentalisti u USA, daleko od toga.

Kako mislis da zabrane zakonom? Da ukinu i filibuster u Senatu? Upucali bi se u nogu sa tim jer vecina ljudi podrzava pravo na abortus.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45196
Joined: 29/12/2005 01:20

#3294 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

ultima_palabra wrote: 04/05/2022 05:24 Pa nisu katolici jedini krscanski fundamentalisti u USA, daleko od toga.

Kako mislis da zabrane zakonom? Da ukinu i filibuster u Senatu? Upucali bi se u nogu sa tim jer vecina ljudi podrzava pravo na abortus.
Kakve veze ima sta vecina ljudi podrzava? :oops:

Nisu katolici u Americi uopce fundamentalisti, ali sto se tice prava zene na izbor mnogi jesu. Strogo su fokusirani na to. Mislim, vjerovatno kad bi napravio neki presjek medju krscanskim denominacijama u Americi katolici bi bili medju liberalnijim, ali oni koji su strogo u tome, oni su fokusirani bas na ovo pitanje. I pazi cuda, bas katolici budu birani u Vrhovni sud. :oops:

Naravno da zanemarimo to da su pravi katolici takodje strogo protiv smrtne kazne, ali ono...oh well, to cemo pod tepih.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45196
Joined: 29/12/2005 01:20

#3295 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Bloo wrote: 04/05/2022 01:47
breba wrote: 03/05/2022 17:56

Ne znam da li pokušavaju da pripreme društvo da se malo priviknu na ideju o obaraju Roe vs Wade i da državama daju vremena da donesu zakone koje žele. Ili hoce da vide kakav politički i društveni odgovor bi odluka mogla donijeti. Sumnjam da je ovaj draft slučajno pušten, u svakom slučaju.
Bila bi velika pogreška.
All the hell might break loose... :)
Ah. Neke stvari ce se izgleda morati nanovo raditi 50 godina poslije. Pet decenija napretka samo tako izbrises. To je nama demokracija dala. :oops:

I jos nesto da dodam. Vec vise godina citam, eto kao Demokrate krive sto nisu XYZ...ono...sure....Medjutim, nisu politicari ti koji ce ispastati zbog ovakvih drakonskih zakona, vec djeca i djevojke koji nemaju veze sa strankama, niti sa politikom, narednih X decenija. Zaboli me za Demokratama i za politicarima, ono, they will do just fine. Oni koji ce ispastati su oni koji si ne mogu priustiti abortus.
Svi koji nisu glasali za ljude koji bi to sprijecili su odgovorni.
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3296 Re: AMERIKA

Post by Truba »



ja sam mislio da je juza i bih duboko podijeljeno društvo


kakvi komentari dolje
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#3297 Re: AMERIKA

Post by salik79 »

User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3298 Re: AMERIKA

Post by Truba »

https://www.vecernji.hr/vijesti/policaj ... na-1585288

dolijale intelektualne face nakon 10 dana

uzorna čuvarica u zatvoru i osuđenik na 75 godina

ja ne znam što ti ljudi misle...ajd barem da su se razdvojili ili što... :? :? :?
sumirprimus
Posts: 81342
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#3299 Re: AMERIKA

Post by sumirprimus »

salik79 wrote: 09/05/2022 20:37
:lol: bas haj reko da vidim sta mu je izvor, kad ne lezi vraze nisam se iznenadio, :lol: to putin, to iran, to lula silva , vidi rand pol :lol: :-)
dno dna :)
toska
Posts: 2964
Joined: 26/09/2016 14:08

#3300 Re: AMERIKA

Post by toska »

i ovo je Amerika:

SAD će pružiti više od 800 miliona dolara nove humanitarne pomoći Siriji

Post Reply