AMERIKA

Post Reply
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#5126 Re: AMERIKA

Post by Osmi Socrates »

Pence ima male šanse da bude izabran za predsjednika i u svojoj kući.

On je svoju istorijsku ulogu odigrao, i bolje da je tako. Nije ni mala. Naprotiv. Vjerovatno i nema potpredsjednika koji je bio ili koji će biti značajniji.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#5127 Re: AMERIKA

Post by ultima_palabra »

Mislim da bi veci procenat republikanaca Pencea volio vidjeti na vjesalima nego kao predsjednika, toliko ih je ona budala nahajcala na njega.

Ko s djecom spava, upisan se budi... bilo i ostalo.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72585
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#5128 Re: AMERIKA

Post by Velkoski »

Democrat Katie Hobbs defeats MAGA favorite Kari Lake in high-stakes race for governor in Arizona
kakav potop

a na temu Pencea
Pence blasts Trump over January 6 in harshest comments yet: 'He endangered me and my family'
jako kasno, ali bolje ikad nego nikad

Trump je gotov, možda ovo otvori vrata i zatvora :mrgreen:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#5129 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Velkoski wrote: 15/11/2022 04:49
Democrat Katie Hobbs defeats MAGA favorite Kari Lake in high-stakes race for governor in Arizona
kakav potop

a na temu Pencea
Pence blasts Trump over January 6 in harshest comments yet: 'He endangered me and my family'
jako kasno, ali bolje ikad nego nikad

Trump je gotov, možda ovo otvori vrata i zatvora :mrgreen:
Ma kakvi gotov.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72585
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#5130 Re: AMERIKA

Post by Velkoski »

ma čim ga svi puštaju niz vodu to je to

ne sumnjam ja da će taj napraviti neko sranje u narednom periodu, ali podrška van svog kulta više nema
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#5131 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Ama ne pusta ga niko niz vodu. Gro republikanskih glasaca i dalje svrsavaju na njega. Stranka ko stranka, lideri stranke.d ne mogu mu nista. Ne mogu mu nista ni bogati donatori. Ne moze mu nista ni Rupert Murdoch.
Da se Trump sutra kandiduje kao nezavisni kandidat, ja garantujem da bi bar trecina njihovih glasaca glasala za njega.

Jednostavno drzi ih na uzici. Nisu imali muda da ga proceduralno ukinu, sad se nadaju da ce ga Department of Justice zatvoriti. Kurko. Trazili ste gledajte.
Ako se ne varam, sutra Trump zvanicno objavljuje da je kandidat za 2024. Bas da vidim tog Republikanca koji ce mu stati na crtu.

I kazem, sve i da izgubi predizbore protiv tog nekog Republikanca iza kojeg ce magicno stati MAGA rulja, on ce proglasiti te izbore namjestenim i kandidovati se kao nezavisni.

Njemu je jedino bitan on sam.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72585
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#5132 Re: AMERIKA

Post by Velkoski »

puštaju ga niz vodu u smislu da podršku stranke više nema, makar tako djeluje po svim ovim izjavama :D

glasači su druga priča, ali i ta baza je 100% značajno smanjena
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#5133 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Velkoski wrote: 15/11/2022 06:04 puštaju ga niz vodu u smislu da podršku stranke više nema, makar tako djeluje po svim ovim izjavama :D

glasači su druga priča, ali i ta baza je 100% značajno smanjena
Volio bih da je tako, ali gledali smo vec ovaj film. Kad su mu se nakon Jan 6 vratili uz nogu u roku par sedmica ne vjerujem sto da bi sad uradili suprotno. Mozda ih odustane jos par, ili postotak glasaca, ali vecina ce i dalje pusiti istu pricu.

A kazem cak i da izgubi predizbore on ce im napraviri problem.

Taj se nece smiriti dok silom ne bude uklonjen ili dok ne krepa. Znaci ili DOJ, ili impeachment, ili jos pet poraza na izborima, ili bolest i smrt.
Njemu je to M.O. i u njegovoj karijeri - kad je donji, proglasava bankrot, dize kontratuzbe. I tako dok se boje ne rastope.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#5134 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Hehe, vidim da je i Kare Lake izgubila u Arizoni trku za guvernera. :izet:

Ovo je MAGA tupanima bila najveca uzdanica. Ovo im je gori poraz od svih na ovim izborima.

Sad ce kukumavka poceti o kradji u Arizoni, taman da se pridruzi Trumpu.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#5135 Re: AMERIKA

Post by ultima_palabra »


:lol:
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#5136 Re: AMERIKA

Post by Osmi Socrates »

Bogami, DeSantis danas pozitivan.

Nazvao sve ono što Trump priča o njemu običnom bukom. Ja ne vidim da će on ustuknuti što se tiče traženja nominacije.

Kako sada stvari stoje, DeSantis, Trump i, vjerovatno Pompeo. Naravno, biće tu još, ali, ova trojica su zasad najvjerovatnija. Pitanje je jedino kako će se Pompeo distancirati od Trumpa u ovoj mogućoj trci. Kako će ubjediti glasače da je bolji kandidat od Trumpa? DeSantis barem ima neku podlogu.
Rob_Atl
Posts: 5319
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#5137 Re: AMERIKA

Post by Rob_Atl »

Surprise , surprise king is back! :lol:

Joj ja mu govora , sve ja ja ja ja ja... Ako ne bude neka recesija i potop ekonomije ovo je landslide za demokrate.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72585
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#5138 Re: AMERIKA

Post by Velkoski »

očekivano najavio kandidaturu :mrgreen:
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#5139 Re: AMERIKA

Post by Osmi Socrates »

Ko će ga sad gledati minimum godinu i po, najvjerovatnije dvije, a u najgorem jebenom slučaju preko šest godina. :lol:

Jedina utjeha je da je počeo raditi očekivane stvari, a to je loša vijest za njega.

Danas onaj njegov whatever (CFO) svjedočio na sudu i povezao ga sa tax fraud. Samo u Americi. :lol: Na isti dan čovjek objavi kandidaturu za predsjednika i nedvosmisleno bude povezan sa poreskom prevarom.

Čeka se odgovor svih Repunlikanaca. McCarthy je danas obezbjedio republikansku nominaciju za Speakera.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#5140 Re: AMERIKA

Post by karanana »

Ako bi dobio, da li bi se mogao kandidovati i za drugi term ili su dva terma maksimum neovisno o tome sto nisu u komadu?
Da li je bilo drugih slucajeva gdje dobije pa izgubi i onda se opet kandiduje i dobije?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#5141 Re: AMERIKA

Post by ultima_palabra »

Osmi Socrates wrote: 16/11/2022 00:18 Bogami, DeSantis danas pozitivan.

Nazvao sve ono što Trump priča o njemu običnom bukom. Ja ne vidim da će on ustuknuti što se tiče traženja nominacije.

Kako sada stvari stoje, DeSantis, Trump i, vjerovatno Pompeo. Naravno, biće tu još, ali, ova trojica su zasad najvjerovatnija. Pitanje je jedino kako će se Pompeo distancirati od Trumpa u ovoj mogućoj trci. Kako će ubjediti glasače da je bolji kandidat od Trumpa? DeSantis barem ima neku podlogu.
Ma kakav Pompeo, ljudi su zaboravili da je postojao.

DeSantis mora balansirati, vjerovatno ce govoriti da je Trump bio dobar predsjednik, ali da je sada star i da je luzer :mrgreen: Ali i dalje ne vidim nacin da neko pobjedi Trumpa u republikanskim primaries.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#5142 Re: AMERIKA

Post by ultima_palabra »

karanana wrote: 16/11/2022 04:06 Ako bi dobio, da li bi se mogao kandidovati i za drugi term ili su dva terma maksimum neovisno o tome sto nisu u komadu?
Da li je bilo drugih slucajeva gdje dobije pa izgubi i onda se opet kandiduje i dobije?
Dva terma maksimum, bez obzira u komadu ili ne.

Samo jedan valjda, Grover Cleveland nekad pri kraju 19. vijeka.
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#5143 Re: AMERIKA

Post by Osmi Socrates »

ultima_palabra wrote: 16/11/2022 04:11
Osmi Socrates wrote: 16/11/2022 00:18 Bogami, DeSantis danas pozitivan.

Nazvao sve ono što Trump priča o njemu običnom bukom. Ja ne vidim da će on ustuknuti što se tiče traženja nominacije.

Kako sada stvari stoje, DeSantis, Trump i, vjerovatno Pompeo. Naravno, biće tu još, ali, ova trojica su zasad najvjerovatnija. Pitanje je jedino kako će se Pompeo distancirati od Trumpa u ovoj mogućoj trci. Kako će ubjediti glasače da je bolji kandidat od Trumpa? DeSantis barem ima neku podlogu.
Ma kakav Pompeo, ljudi su zaboravili da je postojao.

DeSantis mora balansirati, vjerovatno ce govoriti da je Trump bio dobar predsjednik, ali da je sada star i da je luzer :mrgreen: Ali i dalje ne vidim nacin da neko pobjedi Trumpa u republikanskim primaries.
Pompeo je u nekoliko država ovih mjesec dana financirao neke reklame, gdje se gura u prvi plan. Ispituje vjerovatno raspoloženje.

Što se tiče DeSantisa, u nekoliko ključnih država mu je značajno porasla popularnost od izbora. Njegov najbolji bet je da ističe da Trump nije electable. Bez obzira koliko je đubre, bilo bi uživanje raditi na njegovoj kampanji i smišljanju plana kako da pobjedi Trumpa. :lol: Dugo još ima do primaries. Svašta se tu da isplanirati.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#5144 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Samo sto je to 2 terma max izglasano tek na kraju WWII mescini. FDR je bio 4 terma predsjednik za redom.
User avatar
srce_ruke_lopata
Posts: 407
Joined: 09/09/2007 17:23
Location: Čeljugovići

#5145 Re: AMERIKA

Post by srce_ruke_lopata »



:D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#5146 Re: AMERIKA

Post by ultima_palabra »

Osmi Socrates wrote: 16/11/2022 04:24
ultima_palabra wrote: 16/11/2022 04:11

Ma kakav Pompeo, ljudi su zaboravili da je postojao.

DeSantis mora balansirati, vjerovatno ce govoriti da je Trump bio dobar predsjednik, ali da je sada star i da je luzer :mrgreen: Ali i dalje ne vidim nacin da neko pobjedi Trumpa u republikanskim primaries.
Pompeo je u nekoliko država ovih mjesec dana financirao neke reklame, gdje se gura u prvi plan. Ispituje vjerovatno raspoloženje.

Što se tiče DeSantisa, u nekoliko ključnih država mu je značajno porasla popularnost od izbora. Njegov najbolji bet je da ističe da Trump nije electable. Bez obzira koliko je đubre, bilo bi uživanje raditi na njegovoj kampanji i smišljanju plana kako da pobjedi Trumpa. :lol: Dugo još ima do primaries. Svašta se tu da isplanirati.
Vidim ja zasto je DeSantis atraktivan republikanskom birackom tijelu, ali Trump ima svoj kult. Vrlo je tesko skinuti se sa toga ako je on svaki dan u medijima, a bit ce. Baza ga voli, mediji ga vole, demokrati ga vole jer je svako njegovo pojavljivanje $$$ za njihove kandidate i jer se ne moraju puno ni truditi kad idu na izbore protiv njega :mrgreen:
Rob_Atl
Posts: 5319
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#5147 Re: AMERIKA

Post by Rob_Atl »

Uh malo sam pogledao utrku za senatore 2024, tesko ce bit demokratama odbraniti, imamo ohio, penslivaniju , wisconsin, west virginia, nevada i arizona. Ohio ce izgubiti sigurno, west virginija ja nemam pojma kako je tu demokrata uopste izabran ovog ce vaditi samo ime, nevada oept gusto, arizona isto, wisconsin vjerovatno gube. Uglavnom ako Trump pobjedi, vjerovatno ce i ovi senatori.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#5148 Re: AMERIKA

Post by ultima_palabra »

Rob_Atl wrote: 16/11/2022 04:47 Uh malo sam pogledao utrku za senatore 2024, tesko ce bit demokratama odbraniti, imamo ohio, penslivaniju , wisconsin, west virginia, nevada i arizona. Ohio ce izgubiti sigurno, west virginija ja nemam pojma kako je tu demokrata uopste izabran ovog ce vaditi samo ime, nevada oept gusto, arizona isto, wisconsin vjerovatno gube. Uglavnom ako Trump pobjedi, vjerovatno ce i ovi senatori.
Kad izgradis takvu reputaciju kao Manchin, onda nije tesko. Realno je on bio najvazniji senator u zadnje 2 godine i sve ga se pitalo. U svaki zakon ubaci nesto za WV. I onda on kaze biracima, bolje da imate senatora poput mene nego samo jos jednog republikanca sa serijskim brojem. Uostalom, ko je drugi senator iz WV? Exactly.

Eh sad, Tester iz Montane i Sherrod Brown iz Ohia nisu taj kalibar i bit ce laksa meta. Ovo ostalo su klasicni swing state okrsaji koje demokrati dobivaju u zadnje vrijeme. Trump je tu samo teret republikancima.
breba
Posts: 1696
Joined: 19/01/2005 04:37

#5149 Re: AMERIKA

Post by breba »

Stabilni genije je čudan magnet, pozitivno ili negativno.
DeSantisu je bolje da sačeka lakši meč.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#5150 Re: AMERIKA

Post by ultima_palabra »

breba wrote: 16/11/2022 04:53 Stabilni genije je čudan magnet, pozitivno ili negativno.
DeSantisu je bolje da sačeka lakši meč.
Evo puse mu kurac opet na Foxu :lol: Ratovali su sa njim ukupno sest dana... jedan govor, svi zaboravljaju tri izgubljena izborna ciklusa i padaju na koljena.

Kako rekoh, kult je mocna stvar.

Post Reply