AMERIKA

Post Reply
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5176 Re: AMERIKA

Post by Sanjarko »

sinuhe wrote: 03/12/2022 10:46 Cherry picking half-truth Joe. Broj zaposlenih od 158 miliona u novembru identican onom u novembru 2019. Tek 60% Amerikanaca je zaposleno.


Image
Imaju dosta domaćica. Tako ja jednom čitao. Ne znam koliko, ne sjećam se ali skoro 100 miliona.

Možda nisu samo domaćice u toj brojci bile. Znam da imaju neaktivno radnog stanovništva dosta uglavnom.

Nešto kao mi u Bosni.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#5177 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Nesto je htio pametno reci, ali ne zna ni on sta.
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#5178 Re: AMERIKA

Post by AliceInChains »

Nazalost, političari nisu na Brzezinskija slušali prije 6 godina. Dosta su zeznuli Republikanci tokom vladavine Trump-a. Značajne prilike propuštene.

“Geostrategic Challenges Facing the United States”

https://youtu.be/MKWZB_kEwUo

Otprilike kao sto je propuštena ovogodišnja prilika uvezi srpskohrvatske paralize početkom Ukrajinskog konflikta, da se jednom za svagda riješi veliko-srpskohrvatskog tumora u Bosni i šire.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#5180 Re: AMERIKA

Post by konoplja »

AliceInChains wrote: 03/12/2022 21:01 Nazalost, političari nisu na Brzezinskija slušali prije 6 godina. Dosta su zeznuli Republikanci tokom vladavine Trump-a. Značajne prilike propuštene.

“Geostrategic Challenges Facing the United States”

https://youtu.be/MKWZB_kEwUo

Otprilike kao sto je propuštena ovogodišnja prilika uvezi srpskohrvatske paralize početkom Ukrajinskog konflikta, da se jednom za svagda riješi veliko-srpskohrvatskog tumora u Bosni i šire.
Da ne gledam mozes li pojasniti sta rece, sta se trebalo uraditi?
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#5181 Re: AMERIKA

Post by AliceInChains »

konoplja wrote: 03/12/2022 22:29
AliceInChains wrote: 03/12/2022 21:01 Nazalost, političari nisu na Brzezinskija slušali prije 6 godina. Dosta su zeznuli Republikanci tokom vladavine Trump-a. Značajne prilike propuštene.

“Geostrategic Challenges Facing the United States”

https://youtu.be/MKWZB_kEwUo

Otprilike kao sto je propuštena ovogodišnja prilika uvezi srpskohrvatske paralize početkom Ukrajinskog konflikta, da se jednom za svagda riješi veliko-srpskohrvatskog tumora u Bosni i šire.
Da ne gledam mozes li pojasniti sta rece, sta se trebalo uraditi?
Malo kompleksnije, šta se tiče povezanosti. Pored procjene glavnih sila je uglavnom tematizirao ‘širu balkanizaciju’, misleći na bliski istok, i mogućih rijesenja tamošnjih konflikta od strane SAD, sto su djelomično i probali, kao npr.
putem dogovora sa Iranom. Uglavnom su ih njihova (ne)dijela koštala reputacije i uticaja na globalnom nivou, iz danasnje, i naravno moje skromne perspektive.

Vrijedno je pogledati video.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#5182 Re: AMERIKA

Post by konoplja »

AliceInChains wrote: 03/12/2022 22:49
konoplja wrote: 03/12/2022 22:29

Da ne gledam mozes li pojasniti sta rece, sta se trebalo uraditi?
Malo kompleksnije, šta se tiče povezanosti. Pored procjene glavnih sila je uglavnom tematizirao ‘širu balkanizaciju’, misleći na bliski istok, i mogućih rijesenja tamošnjih konflikta od strane SAD, sto su djelomično i probali, kao npr.
putem dogovora sa Iranom. Uglavnom su ih njihova (ne)dijela koštala reputacije i uticaja na globalnom nivou, iz danasnje, i naravno moje skromne perspektive.

Vrijedno je pogledati video.
Evo pogledao. Samo da ispravim netacan navod, video je 12 godina star. Snimljen je u januaru 2010. a stavljen na youtube 2016.
Zanimljivo. Pogodio je deglobalizaciju i stvaranje regionalni centara moci. Mislim da se to upravo desava. Bit ce vazno sklapati alijanse.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#5183 Re: AMERIKA

Post by ultima_palabra »

sinuhe wrote: 03/12/2022 10:46 Cherry picking half-truth Joe. Broj zaposlenih od 158 miliona u novembru identican onom u novembru 2019. Tek 60% Amerikanaca je zaposleno.


Image
Ali eto opet je interesantno da se zaposlenost povecava pod demokratskim predsjednicima, a republikanci su kofol business-friendly.

A nije tajna da se participation rate smanjuje iz dosta razloga. To je i jedan od razloga inflacije.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66028
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5184 Re: AMERIKA

Post by _BataZiv_0809 »

Dobro, Trumpa je jebala korona, a Bidena je zakacio postkorona oporavak
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#5185 Re: AMERIKA

Post by HarTar »

Razlike između B-2 i novog bombardera B-21 Raider. :mrgreen:

ImageImageImageImage
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#5186 Re: AMERIKA

Post by DEMONIKA »

Sanjarko wrote: 02/12/2022 06:07
DEMONIKA wrote: 02/12/2022 04:50

ako si ovo napisao bez trzaja smijeha na licu, onda ok
neću te ni citirati

jer amerika uvozi resurse, iako ima svega viška...deba

jer treba spriječiti ruse i kineze da ovladaju resursima
da bi njima vladali ameri

titami

usa je kaput što se tiče svega
to vaše, ameri imaju resurse, ali ih štede, je toliko smiješno, grohotom

šega ste kad se obadate branit usa
dok vam lik biden na oči petlja i laže i radi čuda da dolar bude dolar
pa makar glave padale
fuj
Amerika je top 1 proizvođač nafte sa 16,6 miliona bpd u 2021 godini to ti je skoro 75% proizvodnje kombinovano Rusije i KSA.

Drugi par opanaka što ona ratuje direktno ili indirektno itd po svijetu za što šta prvenstveno za svoje interese.

Ima pitke vode da može održati populaciju od 2 milijarde ljudi. Računao sam jednom. Ići će joj populacija na 450 miliona stanovnika skoro do 2100 godine.

Pod temi "Iran" vidi šta sam dalje napisao u vezi Amerike. Nije ni naivna, ni nevina, prekucala igricu tj politiku, čak i Rimsku imperiju u tome.

A mene napali na to temi što sam rekao da je odgovorna za smrt miliona ljudi nakon II svjetskog rata i to oko 15-25 miliona ljudi se procjene kreću.

Znači puna je resursa. Još ima Meksiko i Kanadu u ekonomskoj zajednici. A i Anglo svijetu nije mrsko sarađivati s njom.

Čak suprotno, lete joj pod skute.
proizvođač? nema resurse, mora proizvesti

ima pitke vode, ali svi piju iz flaše, bogami sanjarko, sanjaš puno xd
pod temu iran ću otići nekad
ako si rekao da je amerika odgovorna za smrt 4221552 ziliona ljudi, u pravu si, šta te briga ko te napao na kliks forumu, titami!

amerika nema resursa, nikad nije bila puna resursa, ubija za resurse
ukrajina i rusija su pune resursa, između ostalih eu i azijskih zemalja

amerika je isušena starica, ogrezla u krvi i ratovima za mrvu resursa XD
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5187 Re: AMERIKA

Post by Sanjarko »

DEMONIKA wrote: 05/12/2022 03:34
Sanjarko wrote: 02/12/2022 06:07

Amerika je top 1 proizvođač nafte sa 16,6 miliona bpd u 2021 godini to ti je skoro 75% proizvodnje kombinovano Rusije i KSA.

Drugi par opanaka što ona ratuje direktno ili indirektno itd po svijetu za što šta prvenstveno za svoje interese.

Ima pitke vode da može održati populaciju od 2 milijarde ljudi. Računao sam jednom. Ići će joj populacija na 450 miliona stanovnika skoro do 2100 godine.

Pod temi "Iran" vidi šta sam dalje napisao u vezi Amerike. Nije ni naivna, ni nevina, prekucala igricu tj politiku, čak i Rimsku imperiju u tome.

A mene napali na to temi što sam rekao da je odgovorna za smrt miliona ljudi nakon II svjetskog rata i to oko 15-25 miliona ljudi se procjene kreću.

Znači puna je resursa. Još ima Meksiko i Kanadu u ekonomskoj zajednici. A i Anglo svijetu nije mrsko sarađivati s njom.

Čak suprotno, lete joj pod skute.
proizvođač? nema resurse, mora proizvesti

ima pitke vode, ali svi piju iz flaše, bogami sanjarko, sanjaš puno xd
pod temu iran ću otići nekad
ako si rekao da je amerika odgovorna za smrt 4221552 ziliona ljudi, u pravu si, šta te briga ko te napao na kliks forumu, titami!

amerika nema resursa, nikad nije bila puna resursa, ubija za resurse
ukrajina i rusija su pune resursa, između ostalih eu i azijskih zemalja

amerika je isušena starica, ogrezla u krvi i ratovima za mrvu resursa XD
Proizvodi iz fracking-a naftu, ali i trosi puno. Oko 20 mil bpd trosi. Ratuje jer im je interes da ratuje, puno lobija, naftni, oruzani itd.

Piju vodu iz flasa opet zbog lobija. Pitke vode imaju. Odes na stranice i nadzes. Ima i koliko prosjecna je potrosnja vode i pitke vode u Americi. Rasipaju vodu, previse je trose i obicnu i pitku.

Pa nije me briga, briga me jer ispadosmo lazovi. Ja nisam lazov, ako jest neko drugi, ja nisam. Procjene su od 15-30 miliona. Sad kako sta ko ubraja. Indirektno/direktno odgovorna za smrt tih ljudi.

To da ubijaju i ubijali su za resurse. A UA i RU jesu pune resursa i to da.

Sa zadnjim se ne bi slozio. Ide joj populacija na oko 450 miliona stanovnika. Od ovih vecih drzava jedino ce njoj rasti populacija. A da ratuje, ratuje, i da je prolila krvi puno jest. Nekad opravdano, nekad neopravdano, nekad direktno, nekad indirektno.....
User avatar
sinuhe
Posts: 11478
Joined: 03/06/2011 11:33

#5188 Re: AMERIKA

Post by sinuhe »

Sutra u Georgiji biraju senatora.
U prednosti je reverend (velecasni) Warnock predstavnik Demokrata. Crnacki crkveni lideri su od velikog uticaja, ili ih takvim predstavljaju, prvo u crnackoj zajednici a onda i demokratskoj stranci. Kada je Obama pocinjao sa drustveno politickim radom prvo se morao upisati u crkvu iako nije odgojen u vjeri. Kako su priklonjeni demokratima tako podrzavaju pravo na abortus, gay prava i slicno iako su crnci dosta konzervativni.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#5189 Re: AMERIKA

Post by AleksoMKD »

https://www.nbcnews.com/meet-the-press/ ... -rcna60220

John Bolton says he may launch presidential bid to stop Trump
User avatar
alijagoro
Posts: 3295
Joined: 06/03/2008 18:02

#5190 Re: AMERIKA

Post by alijagoro »

Kad je vec skup budala,daj i Kanyea,nek Bolton ima konkurenciju :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#5191 Re: AMERIKA

Post by ultima_palabra »

Prati li se Gruzija veceras? :D Izgleda da velecasni dobro stoji.
breba
Posts: 1707
Joined: 19/01/2005 04:37

#5192 Re: AMERIKA

Post by breba »

Blizu za sada, ali izgleda da ima dosta još iz urbanih dijelova da se prebroji. Biće to ok. :-D

Image
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#5193 Re: AMERIKA

Post by ultima_palabra »


Wasserman je vec vidio dovoljno :D
Rob_Atl
Posts: 5329
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#5194 Re: AMERIKA

Post by Rob_Atl »

Image

Po 5ti put u 2 godine glasam za Warnocka, sad smo mirni 4 godine sto se tice senata, pa cemo 2026 opet ponovo :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#5195 Re: AMERIKA

Post by ultima_palabra »

Warnock 4 puta morao izbore dobiti za jedan mandat :lol:
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#5196 Re: AMERIKA

Post by Osmi Socrates »

Hajde i nekako prošli put, ali me interesuje koliki debil moraš biti da glasaš za Walkera jednom. Pa onda opet.

Ja i dalje naivno vjerujem da bi svi ljudi trebali glasati za boljeg kandidata. :lol:

Walker i nije kandidat. Ne znam kako bih ono nazvao.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#5197 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Vidim debil je napokon eliminisan.

So much winning. :oops:

Na kraju red wave je bio takav da su Dems uzeli dodatno mjesto u Senatu.

Kyrsten Sinema, kurcu sad masi. :izet:
User avatar
vaučer
Posts: 9135
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#5198 Re: AMERIKA

Post by vaučer »

Sad kad krene diznilend u House. :-)
Bogtemazo bit će novi impeachment svakog tjedna.
Rob_Atl
Posts: 5329
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#5199 Re: AMERIKA

Post by Rob_Atl »

Nece bas lako prolazit jer ovi novi republikanci sto su izabrani u house su se distancirali od Trumpa i njegovih gluposti, zato i jesu dobili izbore u tim distriktima gdje su demokrate vladale godinama. Tako da moraju da paze za kakve gluposti ce da glasaju, jer ce im politicka karijera trajati 2 godine :D . Republikanci su se nadali od prednosti 20+ pa su zato najavljivali impeachment ovako nisam nesto cuo zadnjih dana da ista spominju, osim naravno ovih ultra Maga fanatika sto su u house poput MTG i one Lauren.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#5200 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Rob_Atl wrote: 07/12/2022 15:33 Nece bas lako prolazit jer ovi novi republikanci sto su izabrani u house su se distancirali od Trumpa i njegovih gluposti, zato i jesu dobili izbore u tim distriktima gdje su demokrate vladale godinama. Tako da moraju da paze za kakve gluposti ce da glasaju, jer ce im politicka karijera trajati 2 godine :D . Republikanci su se nadali od prednosti 20+ pa su zato najavljivali impeachment ovako nisam nesto cuo zadnjih dana da ista spominju, osim naravno ovih ultra Maga fanatika sto su u house poput MTG i one Lauren.
Jest ali je istovremeno izabrano hipter Trumpovih budalasa all over the place. Pogotovo u deep red districts.

Sad nek se debil McCarthy pati s njima.
Post Reply