AMERIKA

Post Reply
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45268
Joined: 29/12/2005 01:20

#3426 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Javite kad zavrsite da odrasli mogu nastaviti sa pricom.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3427 Re: AMERIKA

Post by exliberal-ex »

Cudna je amerika...sa jedne strane imas extreme left koja je I te kako radikalna samo sto se krije iza zastite manjina. Onda imas extreme right koji vide teorije zavjere na svakom cosku, ekstremni kriscani koji mrze imigrante...sad su u usponu vidi se kako mjenjaju zakone ..ako nastave ovako vratit ce us demokratiju u 19 vijek. I naravno normalne demokrate I republikance koji se sve vise nalaze sabijeni izmedju ovih ekstrema.
Bio sam u us vise puta, sto poslovno sto kad sam isao na odmor..nekako mi nije legla (osim ny).
Smijesno mi bilo neki dan bila utakmica.izmedju dalasa I nekog kanadskog time...I navijaci se prepucavaju ovi iz kanade vicu nesto kao imate li Healthcare....I mi smo spalili white house..kontam se da dozivite evropsko skandiranje.
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#3428 Re: AMERIKA

Post by djugum »

jeza u ledja wrote: 25/05/2022 20:00
djugum wrote: 25/05/2022 19:25

Ma usrali su demokrate motku s Hillary, plus arogancija i podcjenjivanje Trump-a. Ni Joe nije najbolji kandidat al eto, odradio je posao i skino budalu.
Nek jednom puste nekog i iz lijevog krila, mozda se iznenande rezultatom?! Kad republikanci mogu kandidirati Tumpa onda mogu i demokrate valjda diametralno...
Mene ne interesuju Demokrati, vec konkretne odluke koje uticu na mene.

Ja nemam apsolutno nista od konstatacije da su Demokrate usrale.
Izbori nisu takmicenje koje dodjeljuje nagrade, kao da je u pitanju sport, pa da kazem usrali su sa izmjenama, sami su krivi.

Jesu sami krivi. Radi sebe. Ali nisu meni bitne njihove fotelje, vec ono sto ce oni uraditi za mene i za nas, i ono sto mogu, tj. ne mogu.

Ne brinem se ja za Hillary. Ona ce prodati novo izdanje knjige ili sta vec, kasirati jos koji milioncic. Isto vazi za svakog drugog kandidata. Nisu mi oni briga, vec sigurnost mog djeteta u skoli, jer neki idiot moze slobodno kupiti gomilu automatskog oruzja, jer to tako Vrhovni sud dozvoljava, jer je njega postavio Trump, jer je neko bio pametan pa mu je bilo bitnije da Hillary ne zasjedne guzicu u fotelju i zadovolji svoj ego.

Politika je kompromis.
Velika vecina ljudi glasa, i to dobrim djelom nesvjesno, po nagonu emocija, dakle iracionalno. Simpatisanje i identifikacija sa politicarom kao motivator se ne mogu podcjeniti. A lakse je promjeniti i prilagoditi kandidata nego milione glasaca....
P.S. Poznajem pokojeg da glasa po novcaniku, dakle sabere sve i podvuce crtu. I to je posteno.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45268
Joined: 29/12/2005 01:20

#3429 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

djugum wrote: 25/05/2022 21:10
jeza u ledja wrote: 25/05/2022 20:00

Mene ne interesuju Demokrati, vec konkretne odluke koje uticu na mene.

Ja nemam apsolutno nista od konstatacije da su Demokrate usrale.
Izbori nisu takmicenje koje dodjeljuje nagrade, kao da je u pitanju sport, pa da kazem usrali su sa izmjenama, sami su krivi.

Jesu sami krivi. Radi sebe. Ali nisu meni bitne njihove fotelje, vec ono sto ce oni uraditi za mene i za nas, i ono sto mogu, tj. ne mogu.

Ne brinem se ja za Hillary. Ona ce prodati novo izdanje knjige ili sta vec, kasirati jos koji milioncic. Isto vazi za svakog drugog kandidata. Nisu mi oni briga, vec sigurnost mog djeteta u skoli, jer neki idiot moze slobodno kupiti gomilu automatskog oruzja, jer to tako Vrhovni sud dozvoljava, jer je njega postavio Trump, jer je neko bio pametan pa mu je bilo bitnije da Hillary ne zasjedne guzicu u fotelju i zadovolji svoj ego.

Politika je kompromis.
Velika vecina ljudi glasa, i to dobrim djelom nesvjesno, po nagonu emocija, dakle iracionalno. Simpatisanje i identifikacija sa politicarom kao motivator se ne mogu podcjeniti. A lakse je promjeniti i prilagoditi kandidata nego milione glasaca....
P.S. Poznajem pokojeg da glasa po novcaniku, dakle sabere sve i podvuce crtu. I to je posteno.
Kandidata je lako promjeniti, ali za to je kasno kad dodje novembar. Kada dodje novembar imas binarni izbor pred sobom.

Sta je do tada uradila stranka, politicar, mediji, bla bla, je nebitno. Imas izbor. Ako ostanes kuci do tebe je....
User avatar
Pandakonda
Posts: 4384
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#3430 Re: AMERIKA

Post by Pandakonda »

Neki kazu da je taj malac bio latino transrodna osoba u red state-u. Isplivale su slike koje to potvrđuju ali su mu ubrzo ugasili IG profil gdje je to sve bilo. Ako je to istina, boga pitaj kakve je stvari i diskriminaciju prolazio radi svog identiteta prvo u kuci kao latinos, pa tek onda u konzervativnom drustvu. Logicno da ga ne opravdavam ali u tako jebenim godinama svi teze ka nekoj validaciji u drustvu i u ekstremnim slucajevima se desi ovo sto se desi. Mislim da amerika ima vise taj drustveni problem nego problem sa puskama. Jednostavno nacija koja toliko sadrzaja proizvodi koji su ti dostupni na dlanu telefona i mogu misliti sa kojim ocekivanjima se suocavao ne samo on, nego svi u njegovim godinama koji se kljucaju Kardashian fufnjarama i slicno.

Ako pogledamo samo neke pucnjave:

Elliot Rodger i pucnjava u Isla Visti, gdje je covjek ubio 6 osoba a 14 ih je ranio. Razlog ? Momka su maltretirali u osnovnoj skoli i poceo je mrziti zene jer nije mogao da ostvari nikakvu konekciju sa njima misleci da je ruzan. Prije pucnjave je imao incidente koji su strucne sluzbe morale upratiti i reagovati. Frajer je prosuo prvo kafu na par na koji je bio ljubomoran, onda je opet prolio kafu na dvije djevojke koje mu se nisu nasmjesile u prolazu nakon sto je on njima dao osmjeh. Bilo je tu jos incidenata ali ono sto je najbitnije je to da su roditelji alarmirali policiju kada su vidjeli neke njegove klipove na youtube i kada su culi za ovo sve, i naravno policija nije uradila nista po tom pitanju nego su samo izignorisali nakon sto je on rekao da je to bio neki nesporazum i sala. Amerikanci su izgleda operisani od prevencije ovakvih stvari i to je po meni veci problem nego puske.

Sandy Hook pucnjava, najkrvavija u USA, za pocetak oruzja koja je on tu koristio su po zakonu bila ilegalna za njega, on je jednostavno uzeo ona koja je imao kuci jer su bila registrovana na njegovu majku. Momak ubi majku i sve sto je stigao u skoli dok su mu na kompjuteru nasli opsesiju skolskim pucnjavama i ovi sto su ga znali su rekli da se tesko povezivao sa ljudima. Opet niko nista nije uspio da predvidi od skolskih psihologa ili slicno.

Kao sto neko gore rece, povecanjem kontrola oružja se nece nuzno smanjiti pucnjave jer ako neko hoce da napravi pizdariju onda ce je napraviti u ovom obliku ili nekom drugom. Neka potvrdi neko ko ima iskustva ali vjerujem da u USA postoji barem neka vrsta kontrole oruzja da nije toliko jednostavno da cim navrsis 18 godina bez ikakve kontrole odes u prodavnicu kao u pekaru i kupis rafal ? Suludo je ocekivati da ce nacija koja pociva na fundamentima toga sto su puskama ustali protiv britanaca i dobili drzavu, samo odjednom tako doci i pustiti svoje oruzja ili podrzati neke strozije zakone.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45268
Joined: 29/12/2005 01:20

#3431 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Pa naravno da su u pitanju neka djeca koju su maltretirai u skoli, koja se nisu mogla snaci u drustvu, itd. Ko drugo moze ciljano ici ovako da ubija djecu u skoli.

Inace u tom kraju je 90% Latinosa. Ne bih rekao da se po tome isticao.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3432 Re: AMERIKA

Post by exliberal-ex »

jeza u ledja wrote: 25/05/2022 23:04 Pa naravno da su u pitanju neka djeca koju su maltretirai u skoli, koja se nisu mogla snaci u drustvu, itd. Ko drugo moze ciljano ici ovako da ubija djecu u skoli.

Inace u tom kraju je 90% Latinosa. Ne bih rekao da se po tome isticao.
Mene interesuje dali ce fox I ekipa iskoristit to sto je Latino I trans za svoju propagandu?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45268
Joined: 29/12/2005 01:20

#3433 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Zar jeste transrodna osoba?
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3434 Re: AMERIKA

Post by exliberal-ex »

jeza u ledja wrote: 25/05/2022 23:55 Zar jeste transrodna osoba?
Meni se ucini da je neko napisao....mozda grijesim?
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3435 Re: AMERIKA

Post by exliberal-ex »

Upravo citam oko odbijanja republikanaca da nesto urade u vezi kontrole prodaje kad mi ovo upade u oci

Gun violence seems to be worsening amid a proliferation of firearms in the U.S. More than 45,000 Americans died in shootings in 2020 as the firearm homicide rate increased 35%, reaching its highest level since 1994, according to the most recent data from the Centers for Disease Control and Prevention. Gun violence became the leading cause of death among children and adolescents in 2020, according to an analysis of CDC data by researchers at the University of Michigan.

https://www.huffpost.com/entry/texas-sc ... d98450b451
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45268
Joined: 29/12/2005 01:20

#3436 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

exliberal-ex wrote: 25/05/2022 23:56
jeza u ledja wrote: 25/05/2022 23:55 Zar jeste transrodna osoba?
Meni se ucini da je neko napisao....mozda grijesim?
Neko je napisao da neki kazu.
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#3437 Re: AMERIKA

Post by karanana »

Par stvari mi nije jasno i nekako je promrmljano na guvernerovoj presici:
1. Kazu da je neki skolski policajac susreo pucaca pred ulazom u skolu. Prvo su rekli da nije bilo konfrontacije a onda su spomenuli da je bila pucnjava. Pa sta je onda bilo sa tim osiguranjem? Samo pustio frajera da udje u skolu nakon pucanja ili ako pucanja nije bilo onda ga samo pustio da s puskom udje.
2. I onda nakon toga 40 minuta dok ga nisu skinuli. Sta su radili 40 minuta?
3. Bojim se da ce biti cover up u ovim propustima pri intervenciji a isto je pitanje cover upa o tome da li su sve zrtve ubijene od strane ovog frajera ili i od policije. Jer frajer je vlasnik puske 4 dana, nije mogao nanu da ubije point blank a sad odjednom roka policiju i ovoliko djece. A ovi cekaju ispred ucionice dok on sve ne poubija.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45268
Joined: 29/12/2005 01:20

#3438 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

A jest tesko poubijat osmogodisnjake zakljucane s tobom u jednoj ucionici…
Ti zastitari, ja ne znam sta oni ocekuju, John McClanenove? To su vjerovatno neki slabo placeni penzioneri koji gledaju kako izvuci zivu glavu.
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#3439 Re: AMERIKA

Post by DEMONIKA »

Black swan wrote: 25/05/2022 20:12
DEMONIKA wrote: 25/05/2022 18:42 izbjegli exjugovci u ameriku i oni bi sad njima davali i oduzimali oružje i krojili amandmane :lol: :lol:
tragikomedija...
:mrgreen: dopusti izbjeglicama da mijenjaju 200+ godina tradicije
Osnujes partiju s tim ciljem i vidis da dobijes 0.01% glasova i skontas da nije to za tebe
jaba
neprocjenljivo :mrgreen:

kada imaš predsjednika koji počinje rečenice sa
"Hey, Look folks, Cmon man" :lol:
u rangu ovog koji kaže "Ja, i?"

titami :lol: :run:
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#3440 Re: AMERIKA

Post by Maxxtro »

Black swan wrote: 25/05/2022 20:12 :mrgreen: dopusti izbjeglicama da mijenjaju 200+ godina tradicije
Osnujes partiju s tim ciljem i vidis da dobijes 0.01% glasova i skontas da nije to za tebe
Sjajna tradicija fakat. Pucnjave u skoli su unikatno americki fenomen i jedino u Americi se djeca uce vjezbama sta ciniti u slucaju aktivne pucnjave. Al ne treba mijenjat tradiciju, nema govora, samo odat pocast hrabroj djeci koja polazu svoje zivote u ocuvanju te tradicije.
DEMONIKA wrote: 25/05/2022 18:42 jaba
neprocjenljivo :mrgreen:

kada imaš predsjednika koji počinje rečenice sa
"Hey, Look folks, Cmon man" :lol:
u rangu ovog koji kaže "Ja, i?"

titami :lol: :run:
Pa cek, hoces da kazes da prosjecni konzervativac ne zeli average Joe-a, onog "who tells it like it is", koji prica narodskim jezikom? Zar nije to jedan od glavnih razloga zbog kojeg su ne samo tolerisali nago stavise obozavali Trumpove ksenofobne/rasisticke/imbecilne ispade? Cudno vidis kako se to mijenja svako malo, ne mogu nikako da skontam koji je razlog.
salik79 wrote: 25/05/2022 20:09 Sto se djece tice, ne bi se bas usrecio s Killary...

Image
Image
Neko bi mogao imati full-time posao samo da redom opovrgava sve lazi, gluposti i bljuvotine koje ti postas na ovom forumu, pocevsi od onih postova na temi o kovidu gdje sam direktno, uz nepobitne dokaze opovrgnuo lazi koje si pisao. Imas li ti osnovnu skolu, ikakvu skolu? Tesko mi je zamisliti, jer ne znam kako covjek prodje kroz zivot a da ne savlada neke osnove zdravorazumskog, kritickog razmisljanja. Je li ima ikakav pritajeni, gotovo necujni glas u pozadini tvog uma koji u ovakvim situacijama kaze da je ovo tako grozna, tako karikaturno zla izjava da bi mozda, samo mozda, trebalo potraziti izvor i provjeriti njenu istinitost? Ili ti je toliko otupio mozak, da si prestao potpuno razmisljati, pa samo znas reagovati?

Ove rijeci nikad nisu izgovorene. Snimak na koji se referiras postoji ali je ovo gore totalna izmisljotina. Postavi ga ovdje sad, dosta suplje! Ako sam ja taj koji je u zabludi evo ti prilike. Evo, kao neko ko poziva na razum i cinjenice imas priliku da me usutis. Postavi ga ovdje i ja se obavezujem na trajni samo-ban. Trazio bih i od tebe isto, ali znam da nemas niti integriteta niti prisustva uma da zapravo priznas da si nasamaren najnizom i najglupljom vrstom propagande.
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3441 Re: AMERIKA

Post by Truba »

ovo je dobro ostarjelo :( :( :(

Image
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3442 Re: AMERIKA

Post by Truba »

Maxxtro wrote: 26/05/2022 10:59
Black swan wrote: 25/05/2022 20:12 :mrgreen: dopusti izbjeglicama da mijenjaju 200+ godina tradicije
Osnujes partiju s tim ciljem i vidis da dobijes 0.01% glasova i skontas da nije to za tebe
Sjajna tradicija fakat. Pucnjave u skoli su unikatno americki fenomen i jedino u Americi se djeca uce vjezbama sta ciniti u slucaju aktivne pucnjave. Al ne treba mijenjat tradiciju, nema govora, samo odat pocast hrabroj djeci koja polazu svoje zivote u ocuvanju te tradicije.
očito nisi skontao :D nemoguće je to promijeniti u ovakvoj polarizaciji odnosa u toj vašoj mega popularnoj državi za život imigranata
ne znam kako da ti pokušam objasniti ali sigurno shvataš...

nema političke volje

kod vas je oružje isto kao kod srba priznanje kosova
ko to potpiše mrtav je čovjek
a neki novi političar ne može osvojiti dovoljno glasova da započne proceduru

to je višedecenijski proces
pa koliko je trebalo samo da bude amandman o 2 mandata ili da se ukine prohibicija :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23275
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3443 Re: AMERIKA

Post by Sanjarko »

morat ce se uvest koliko toliko psiholoske procjene pri kupovini oruzja ili nesto jer ce Americi narast populacija za 100 miliona do oko 2100-te godine, jedna mi stvar upada u oci da Amerika zacudo nema neki veci klub u nekom sportu, imenom Amerika, dok Meksiko ima, Latino-Amerikanci ubise pare u Estados Unidos, s kumom o tome pricao prosle godine, porodicni biznisi, drze se familijarno pravo
toska
Posts: 2983
Joined: 26/09/2016 14:08

#3444 Re: AMERIKA

Post by toska »

Laži o Hillary od momenta kandidature za izbore 2016 su nešto što bi moglo označiti i početak ere kampanja vodenih fake news, prvenstveno na društvenim mrežama i portalima kao Infowars, kod nje se ciljano išlo na navodno iskorištavanje djece u svim mogućim oblicima, ovo iznad je kamilica ali isti obrazac.

primjer:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Pizzaga ... acy_theory
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#3445 Re: AMERIKA

Post by biglebovski »

biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#3446 Re: AMERIKA

Post by biglebovski »

User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#3447 Re: AMERIKA

Post by karanana »

Kako sam i najavio jucer sa nekim upitnicima koje sam imao, dobijamo informacije da policijake snage nisu djelovale pravovremeno nego su pustili ubicu da bude u skoli 40 minuta. Zasto? Nije bila talacka situacija nego ubijanje, zato ne znam razlog oklijevanja. Nadam se da se ovo nece zataskati nego da ce se provesti istraga ne samo o ubici nego i o procesu i proceduri koju su pratili ili nisu pratili policijski organi. Dosta stvari smrdi. Moglo se barem nesto sprijeciti.
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3448 Re: AMERIKA

Post by Truba »

biglebovski wrote: 26/05/2022 17:02
Pistolj za zene kad krene prema tebi prosviras mu koljeno otreses prijatelje u guzicu i sacekas policiju
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18320
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#3449 Re: AMERIKA

Post by GandalfSivi »

biglebovski wrote: 26/05/2022 16:49
Pa mater mu jebem, zgoljo nakav u metrou, vidi se da nema oruzja na sebi, sto mu niko usta ne razvali, sve nakve pizde snimaju…
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#3450 Re: AMERIKA

Post by biglebovski »

GandalfSivi wrote: 26/05/2022 19:37 Pa mater mu jebem, zgoljo nakav u metrou, vidi se da nema oruzja na sebi, sto mu niko usta ne razvali, sve nakve pizde snimaju…
Ne bi niko da mu se zamjeri. :roll:
Post Reply