AMERIKA

Post Reply
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2401 Re: AMERIKA

Post by Challenger_ »

Nekada su ugledni Rusi publikovali stvari preko američkih medija i izdavača. Danas je izgleda obrnuto, tako da ne bih bio tako isključiv.
zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#2402 Re: AMERIKA

Post by zilog »

Brkas privatne i drzavne medije i izdavace... :roll:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#2403 Re: AMERIKA

Post by salik79 »

zilog wrote: 27/03/2021 23:27 Brkas privatne i drzavne medije i izdavace... :roll:
Ne brka, ti privatni mediji oblikuju javno mnijenje u Americi.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#2404 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote: 28/03/2021 00:04
zilog wrote: 27/03/2021 23:27 Brkas privatne i drzavne medije i izdavace... :roll:
Ne brka, ti privatni mediji oblikuju javno mnijenje u Americi.
Naravno da oblikuju.

Cuj bogati mediji oblikuju misljenje. Ko bi reko. :-)

Poenta je da ne dolaze svi mediji iz jednog te istog izvora i sa jednom te istom porukom.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#2405 Re: AMERIKA

Post by ultima_palabra »

salik79 wrote: 27/03/2021 22:03
ultima_palabra wrote: 27/03/2021 19:40
salik79 wrote: 27/03/2021 19:38

Nikada i nigdje. To sto si ti popusio tu propagandu, koja opravdava sve, bas kao i agresiju na Irak, to je tvoja stvar.
Pa jel agresija kad Iran djeluje po Iraku, ili samo Amerika moze biti agresor?
Gdje je iracki parlament, vlada, ili bilo ko prozvao Iran za "djelovanje" po Iraku?! Sta su izglasali po pitanju Amerike? Da li se Amerika i pocesala po tom pitanju? Da li je Amerika krivac za haos koji od 2003. vlada u Iraku? Ja mislim da su Iracani presretni sto im Ameri svakodnevno sire "demokraciju" po drzavi, na svim poljima, pa tako i po pitanju hortikulture :oops:

Pa da nije bilo americke agresije, ne bi nikad Iran dosao u priliku da se nesto pita u Iraku. A proiranska struja u parlamentu i vladi nikad ne bi pristala da se Iran prozove za svoja dejstva.
zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#2406 Re: AMERIKA

Post by zilog »

salik79 wrote: 28/03/2021 00:04
zilog wrote: 27/03/2021 23:27 Brkas privatne i drzavne medije i izdavace... :roll:
Ne brka, ti privatni mediji oblikuju javno mnijenje u Americi.
Je li ti oupste pratis nit, ili si samo onako lupio?
Oblikuju? Pa ko bi trebao oblikovati? RT?

Sve dok to ne radi samo jedna interesna grupa, ili jos gore - drzava, nema problema.

Samo mi nije jasno da o medijima u USA pricate vi koji podrzavate Rusiju i Iran, a ne neko iz Svedske recimo... :mrgreen:
User avatar
vaučer
Posts: 8897
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#2407 Re: AMERIKA

Post by vaučer »

jeza u ledja wrote: 27/03/2021 22:30 Kao sto vidis, nije u pitanju “misljenje”, vec fakat.

Ti si taj koji zivi u svijetu misljenja i alternativne stvarnosti, pa mislis da i sav ostali svijet funkcionira tako.

Chris Hedges je uposlenik Russia Today, vec godinama. RT je propagandno glasilo Putinovog aparata, s direktnim ciljem sirenja ruskih rezimskih interesa, sve sa dozom zaglupljivanja naroda teorijama zavjere.
Kao takav, Hedges nikako nije objektivan arbitar americke ili svjetske buducnosti.
Nisam vidio nikakvu pro-rusku propagandu u spomenutoj knjizi. Vidim zašto bi Russia Today htjela imati glas nekog tko je vrlo kritičan prema američkoj administraciji, a s obzirom da je Hedges izbrisan iz javnog života u američkim mainstream medijima nakon kritiziranja invazije Iraka - nek gostuje gdje hoće. Njegovi nastupi na RT ne mjenjaju ni za milimetar sadržaj knjige, a stavovi u knjizi nisu novi i formirani su prije Putinove ekspanzije kroz dezinformacije.

Da li će Amerika implodirati u narednoj deceniji kako Hedges predviđa? Vjerojatno ne, jer isto je predviđao i 2009-te pa se nije ostvarilo. No jesu li svi simptomi jednog nepravednog i poremećenog sistema čiji su temelji u rasizmu i hegemoniji korporativnog i vojnog sektora prisutni i točno opisani - mislim da jesu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#2408 Re: AMERIKA

Post by Sanjarko »

vaučer wrote: 28/03/2021 11:08
jeza u ledja wrote: 27/03/2021 22:30 Kao sto vidis, nije u pitanju “misljenje”, vec fakat.

Ti si taj koji zivi u svijetu misljenja i alternativne stvarnosti, pa mislis da i sav ostali svijet funkcionira tako.

Chris Hedges je uposlenik Russia Today, vec godinama. RT je propagandno glasilo Putinovog aparata, s direktnim ciljem sirenja ruskih rezimskih interesa, sve sa dozom zaglupljivanja naroda teorijama zavjere.
Kao takav, Hedges nikako nije objektivan arbitar americke ili svjetske buducnosti.
Nisam vidio nikakvu pro-rusku propagandu u spomenutoj knjizi. Vidim zašto bi Russia Today htjela imati glas nekog tko je vrlo kritičan prema američkoj administraciji, a s obzirom da je Hedges izbrisan iz javnog života u američkim mainstream medijima nakon kritiziranja invazije Iraka - nek gostuje gdje hoće. Njegovi nastupi na RT ne mjenjaju ni za milimetar sadržaj knjige, a stavovi u knjizi nisu novi i formirani su prije Putinove ekspanzije kroz dezinformacije.

Da li će Amerika implodirati u narednoj deceniji kako Hedges predviđa? Vjerojatno ne, jer isto je predviđao i 2009-te pa se nije ostvarilo. No jesu li svi simptomi jednog nepravednog i poremećenog sistema čiji su temelji u rasizmu i hegemoniji korporativnog i vojnog sektora prisutni i točno opisani - mislim da jesu.
Nece implodirati i sl. Ganjat ce se s Kinom kao svjetska sila za poziciju no.1, populacija Americi treba da naraste na oko 450 miliona. Ako zadrze isti GDP po glavi koji sad imaju bit ce jos jaci.

Njima samo neka katastrofa moze presudit i prekinut niz dominacije.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#2409 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

vaučer wrote: 28/03/2021 11:08
jeza u ledja wrote: 27/03/2021 22:30 Kao sto vidis, nije u pitanju “misljenje”, vec fakat.

Ti si taj koji zivi u svijetu misljenja i alternativne stvarnosti, pa mislis da i sav ostali svijet funkcionira tako.

Chris Hedges je uposlenik Russia Today, vec godinama. RT je propagandno glasilo Putinovog aparata, s direktnim ciljem sirenja ruskih rezimskih interesa, sve sa dozom zaglupljivanja naroda teorijama zavjere.
Kao takav, Hedges nikako nije objektivan arbitar americke ili svjetske buducnosti.
Nisam vidio nikakvu pro-rusku propagandu u spomenutoj knjizi. Vidim zašto bi Russia Today htjela imati glas nekog tko je vrlo kritičan prema američkoj administraciji, a s obzirom da je Hedges izbrisan iz javnog života u američkim mainstream medijima nakon kritiziranja invazije Iraka - nek gostuje gdje hoće. Njegovi nastupi na RT ne mjenjaju ni za milimetar sadržaj knjige, a stavovi u knjizi nisu novi i formirani su prije Putinove ekspanzije kroz dezinformacije.

Da li će Amerika implodirati u narednoj deceniji kako Hedges predviđa? Vjerojatno ne, jer isto je predviđao i 2009-te pa se nije ostvarilo. No jesu li svi simptomi jednog nepravednog i poremećenog sistema čiji su temelji u rasizmu i hegemoniji korporativnog i vojnog sektora prisutni i točno opisani - mislim da jesu.
Sam naziv i premisa knjige su proruska propaganda zar ne? Nije on gost na RT vec voditelj emisije.

Kritizirali su i drugi invaziju Iraka, tipa Amy Goodman ili Michael Moore, pa nisu postali instrumenti ruskog drzavnog aparata. Mislim, malo je isprazno kritikovati Ameriku istovremeno primajuci platu od Putinovog rezima.
User avatar
vaučer
Posts: 8897
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#2410 Re: AMERIKA

Post by vaučer »

Book by the cover much? :-D
Mislim ok, tvoja stvar. Ti si prekrižio čovjeka jer ima platformu na RT. Ne znam koje su mu teme i gosti u toj emisiji, nešto sumnjam da su išta drugačije od stavova koje inače zastupa - da je SAD transformirana u korpokraciju koja je pod isprikom vanjskih neprijatelja uzela slobode i prava vlastitih građana. Sama knjiga je napisana s puno suosjećanja prema ogromnim dijelovima američke populacije koji su jednostavno odbačeni od strane vlasti, jednako kritična prema demokratima i republikancima i vrlo jasna u opisivanju gubitnika i dobitnika velikih promjena u minulim decenijama.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#2411 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Da, ja sam prekrizio covjeka i objasnio sam i zasto.
Slicno kao sto sam prekrizio Noama Chomskog jer je pravio od Srbije zrtvu.

Jednostavno, na velikim stvarima se prepoznaje karakter. Ako na njima padas, sve ostalo sto govoris pada, jer u pitanju su krucijalne stvari.

Tako sam naucio razmisljati 1992-e, kad su nas mnogi ljudi sto iz javnog zivota, sto iz privatnog, izdali.


Ako si novinar, politicar, trebas biti sposoban razluciti da ne moras izabirati stranu da bi drugu kritikovao.


Inace, Hedges je bio ratni reporter iz Sarajeva i dosta doprinjeo sklapanju slike na Zapadu o zlocinima agresora na BiH. Hvala mu na tome. Ali ocigledno je negdje u medjuvremenu izgubio kompas. Jebiga, hubris i $$$.
User avatar
vaučer
Posts: 8897
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#2412 Re: AMERIKA

Post by vaučer »

Zanimljivo binaran pogled.
Meni ništa ne mjenja njegova emisija (nominirana za Emmy jer je tako prokleto propagandna valjda). Valjda su i svi gosti u emisiji, kao spomenuti Chomski, jednako Putinovi pijuni?

Osim stavljaja datuma na predviđanja o kolapsu carstva - sve napisano u knjizi je ravno u kost uzroka, posljedica uz dobru dozu povijesnog konteksta i lekcija. Rekao to Hedges ili netko treći - činjenice govore za sebe. Trump se ne bi dogodio bez vojske obespravljenih. Kao što se ni naredna, opasnija i kontroliranija, verzija Trumpa neće ustoličiti bez te iste mase. Ili će se reformirati da narod ima prava i neku nadu ili će klizati u autokraciju niz dvije paralelne šine republikanske i demokratske stranke.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#2413 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

vaučer wrote: 28/03/2021 17:24 Zanimljivo binaran pogled.
Meni ništa ne mjenja njegova emisija (nominirana za Emmy jer je tako prokleto propagandna valjda). Valjda su i svi gosti u emisiji, kao spomenuti Chomski, jednako Putinovi pijuni?

Osim stavljaja datuma na predviđanja o kolapsu carstva - sve napisano u knjizi je ravno u kost uzroka, posljedica uz dobru dozu povijesnog konteksta i lekcija. Rekao to Hedges ili netko treći - činjenice govore za sebe. Trump se ne bi dogodio bez vojske obespravljenih. Kao što se ni naredna, opasnija i kontroliranija, verzija Trumpa neće ustoličiti bez te iste mase. Ili će se reformirati da narod ima prava i neku nadu ili će klizati u autokraciju niz dvije paralelne šine republikanske i demokratske stranke.
Ne mozes govoriti o buducnosti i stavljati tome etiketu sigurnosti.

Ja ti garantujem da je u zadnjih 200 godina bilo more raznih Chris Hedgesa koji su predvidjali "pad imperije", u raznim njenim periodima. Naravno, svaka imperija nekad propadne, tako da ce jedan od njih ubosti.

Chomsky ne radi za RT kao Hedges, koliko znam, tako da to nije isto. No nemam uopste visoko misljenje o njemu, a rekao sam vec zbog cega.

A sto se tice binarnog pogleda, upravo tako, on je kljucan. U borbi protiv fasizma, nacionalizma, rasizma i sovinizma, nema mjesta za sjedenje sa strane, a kamo li da radis kao uposlenik nekoga ko je u prvim redovima promoviranja takvog sistema vrijednosti.

I jos nesto da dodam. Prvo, analiticari uvijek prave gresku donoseci zakljucke na osnovu trenutnih desavanja. Drugo, sta bi trebala da prestavlja opasnija verzija Trumpa? Mnogi ce reci da su neki drugi predsjednici vec bili opasniji po svijet nego Trump. (Ne mogu reci da se 100% slazem s tim, ali dalo bi se o tome polemisati).
Po meni je najveca opasnost u Trumpu upravo bila njegova nekontroliranost, a ne obratno. Kontrolirani Trump nije Trump. To je nesto sasvim drugo.
User avatar
vaučer
Posts: 8897
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#2414 Re: AMERIKA

Post by vaučer »

Sve ok. On je za tebe moralno korumpiran. Bez obzira na sadržaj. Meni je puno zanimljivije čitati nečija razmišljanja bez da sam tako ‘brz na okidaču’. Naročito jer autor nije, što je valjda jasno iz aviona, nikakav pro-ruski agitator.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#2415 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

vaučer wrote: 28/03/2021 17:53 Sve ok. On je za tebe moralno korumpiran. Bez obzira na sadržaj. Meni je puno zanimljivije čitati nečija razmišljanja bez da sam tako ‘brz na okidaču’. Naročito jer autor nije, što je valjda jasno iz aviona, nikakav pro-ruski agitator.
Pa, nije agitator ali jeste pro-ruski. Mislim, RT postoji jedino zato da siri ruske interese. Ako imas emisiju na RT to znaci da znaci po definiciji da radis za ruske interese.,

Al dobro da ne davimo vise.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2416 Re: AMERIKA

Post by Challenger_ »

jeza u ledja wrote: 28/03/2021 17:42A sto se tice binarnog pogleda, upravo tako, on je kljucan. U borbi protiv fasizma, nacionalizma, rasizma i sovinizma, nema mjesta za sjedenje sa strane, a kamo li da radis kao uposlenik nekoga ko je u prvim redovima promoviranja takvog sistema vrijednosti.
To promovira bagra koju favorizuješ. Bez pravnog osnova, na osnovu lažnih optužbi razorili Irak; u Libiji, Siriji i Jemenu paktiraju sa franšizama AQ, a u Ukrajini sa najcrnjim neonacistima.

"Binarni" pogled na svijet tvoje favorite preporučuje za električnu stolicu.
Last edited by Challenger_ on 28/03/2021 22:26, edited 1 time in total.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2417 Re: AMERIKA

Post by Challenger_ »

vaučer wrote: 28/03/2021 11:08No jesu li svi simptomi jednog nepravednog i poremećenog sistema čiji su temelji u rasizmu i hegemoniji korporativnog i vojnog sektora prisutni i točno opisani - mislim da jesu.
Priča o gubitnicima ekonomske globalizacije, kako u američkom društvu tako i globalno, ne interesuje one koji se sa takvom vrstom globalizacije identifikuju. Niti ih interesuje kritika rasizma i prevlast finansijskog, korporativnog i vojnog sektora. Niti ih interesuje sudbina običnog čovjeka.

Njih interesuje "konačni" imaginarni cilj globalizacije po mjeri tih krugova, a koga neće dostići ni po cijenu nuklearnog rata.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#2418 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote: 28/03/2021 21:48
jeza u ledja wrote: 28/03/2021 17:42A sto se tice binarnog pogleda, upravo tako, on je kljucan. U borbi protiv fasizma, nacionalizma, rasizma i sovinizma, nema mjesta za sjedenje sa strane, a kamo li da radis kao uposlenik nekoga ko je u prvim redovima promoviranja takvog sistema vrijednosti.
To promovira bagra koju favorizuješ. Bez pravnog osnova, na osnovu lažnih optužbi razorili Irak; u Libiji, Siriji i Jemenu paktiraju sa franšizama AQ, a u Ukrajini sa najcrnjim neonacistima.

"Binarni" pogled na svijet tvoje favorite preporučuje za eletričnu stolicu.
Po obicaju nesto bi da napises, ali ne znas sta. Nauci jezik kojim govoris i nauci citati sa razumijevanjem, umjesto da konstantno izbacujes nemusto sklopljene, besmislene recenice.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#2419 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote: 28/03/2021 21:53
vaučer wrote: 28/03/2021 11:08No jesu li svi simptomi jednog nepravednog i poremećenog sistema čiji su temelji u rasizmu i hegemoniji korporativnog i vojnog sektora prisutni i točno opisani - mislim da jesu.
Priča o gubitnicima ekonomske globalizacije, kako u američkom društvu tako i globalno, ne interesuje one koji se sa takvom vrstom globalizacije identifikuju. Niti ih interesuje kritika rasizma i prevlast finansijskog, korporativnog i vojnog sektora. Niti ih interesuje sudbina običnog čovjeka.

Njih interesuje "konačni" imaginarni cilj globalizacije po mjeri tih krugova, a koga neće dostići ni po cijenu nuklearnog rata.
Evo ti vaucere ovaj iznad od kad je na forumu predvidja raspad Amerike i cijelog sistema. Jos malo kaze i to je to. Evo vec 10-ak godina.

Do konacne pobjede. :lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2420 Re: AMERIKA

Post by Challenger_ »

Podržavaš ratne zločine (Gadafi), podržavaš one koji se koriste franšizama AQ u političke i geopolitiče svrhe, podržavaš one koji paktiraju sa neonacistima.

Razumiješ ti to vrlo dobro, samo bez ikakvog pokrića popuješ sa visine.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#2421 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote: 28/03/2021 21:59 Podržavaš ratne zločine (Gadafi), podržavaš one koji se koriste franšizama AQ u političke i geopolitiče svhre, podržavaš one koji paktiraju sa neonacistima.

Razumiješ ti vrlo dobro samo bez ikakvog pokrića popuješ sa visine.
Da li bi ti podrzao ubistvo Hitlera van sudova? Ili bi trubio o ratnom zlocinu? Da ili ne?

Ovo ostalo su gluposti koje su fikcije tvojih podrzavaca diktatorskih rezima. Tih kojima je nacionalizam i fasizam smisao postojanja.
saimidin
Posts: 2753
Joined: 20/05/2011 17:53

#2422 Re: AMERIKA

Post by saimidin »

vaučer wrote: 28/03/2021 17:24 Zanimljivo binaran pogled.
Meni ništa ne mjenja njegova emisija (nominirana za Emmy jer je tako prokleto propagandna valjda). Valjda su i svi gosti u emisiji, kao spomenuti Chomski, jednako Putinovi pijuni?

Osim stavljaja datuma na predviđanja o kolapsu carstva - sve napisano u knjizi je ravno u kost uzroka, posljedica uz dobru dozu povijesnog konteksta i lekcija. Rekao to Hedges ili netko treći - činjenice govore za sebe. Trump se ne bi dogodio bez vojske obespravljenih. Kao što se ni naredna, opasnija i kontroliranija, verzija Trumpa neće ustoličiti bez te iste mase. Ili će se reformirati da narod ima prava i neku nadu ili će klizati u autokraciju niz dvije paralelne šine republikanske i demokratske stranke.
Ono sto meni ne ide, kako ta masa obespravljenih vjeruje da ce ih trump spasiti, lik koji misli samo na sebe I sebi slicne kompanjone bilionere

Mislim da je tu u toj masi trumpovaca vise onih kojima se ne svidja koliko su prava dobile manjine, dakle rasizam, ksenofobija, homofobija, islamofobija ... I da naravno da je dobar dio njih ljut na demokrate, jer hajd sto daju sve vise prava tim manjinama, vec vec se i njihova finansijka stabilnost kakvu su navikli da imaju sada ljulja, pa je potreban zrtveni jarac
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2423 Re: AMERIKA

Post by Challenger_ »

Hitleri naše epohe su oni umobolnici koji su angažirali franšize AQ u Libiji i Siriji. A notorni mentalni bolesnici koji se onakvoj livkidaciji i post-mortem postupku raduju.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#2424 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote: 28/03/2021 22:14 Hitleri naše epohe su oni umobolnici koji su angažirali franšize AQ u Libiji i Siriji. A notorni mentalni bolesnici koji se onakvoj livkidaciji i post-mortem postupku raduju.
Kao sto rekoh, gomila rijeci nabacanih u nemusto slozenim recenicama.
User avatar
vaučer
Posts: 8897
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#2425 Re: AMERIKA

Post by vaučer »

jeza u ledja wrote: 28/03/2021 21:57
Evo ti vaucere ovaj iznad od kad je na forumu predvidja raspad Amerike i cijelog sistema. Jos malo kaze i to je to. Evo vec 10-ak godina.

Do konacne pobjede. :lol:
Ne predviđam raspad sustava, ali je vrlo lako predviditi da će sadašnji sustav rezultirati u daljnjoj eskalaciji klimatskih promjena i da će većina stanovništva biti nezaštićena od neizbježnih posljedica iste. Naravno, unutarnje nestabilnosti u SAD-u će iskoristiti i pokušati eskalirati drugi igrači, od Kine do Putina. To je neizbježno. Trenutno još uvijek ima manevarskog prostora za ublažiti posljedice, ali ga je manje svakom godinom. Dakle, mislim da je važno razgovarati o reformi - ne kozmetičkoj, nego stvarnoj jebenoj reformi. Ta reforma sigurno nije Joe Biden, bez obzira što je bolja opcija od Donalda Trumpa. Ta reforma također neće doći od 'filantropa' s Davos Summita. Ili će se ozbiljno raditi na zaustavljanju tempa kojim ova forma kapitalizma reže granu na kojoj sjedi, ili će doći do pucanja. Pet, deset, koliko već godina - nije bitno, jer kako sam rekao, uskoro bi mogli ući u ciklus eskalacije drugih, puno stvarnijih problema - a onda više neće biti vremena za reformu sustava koji je ostavio toliko ljudi u rupi iz koje ne mogu izaći.
Post Reply