AMERIKA

Post Reply
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#3251 Re: AMERIKA

Post by salik79 »

smijesni_ste wrote: 02/05/2022 15:17
salik79 wrote: 02/05/2022 15:09
Rusija nije jos imala ni priliku, a ako ce k'o Ameri, bolje da nista ne diraju. Jos veca uvreda za zrtve.
Jesi vidio ovo? Malo je duži tekst, ali dovoljan ti je i naslov da skontaš o čemu se radi

Ako ovako spašavaju anonimuse iz inih organizacija, šta onda očekivati kada su u pitanju vojna lica u ratnim zonama, diplomati itd :roll:

https://news.yahoo.com/peace-corps-work ... 42bLsIP3pN
Pretpostavljam da je i ovo bio neki spijun. Nije on turisticki ("peace corpse") bio tamo. Slicno onom Lionelu Dumontu sto ga vozilo francuske ambasade odveze ispred Centralnog zatvora...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#3252 Re: AMERIKA

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote: 02/05/2022 15:22
salik79 wrote: 02/05/2022 15:16

Mislis kao u slucaju Kunduzke bolnice? Ili mali milion slicnih slucajeva...

Nista sustinski ne mijenja, sve i da su priznali i da ovi priznaju.
Da. Mislim u bilo kom slucaju.

Ako nista sustinski ne mijenja cak i da priznaju, zasto onda o tome pricas?
Vrati se na pocetak tvoje replike na ono sto sam postavio. A poenta je upravo bila apsurdnost svega.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45220
Joined: 29/12/2005 01:20

#3253 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote: 02/05/2022 15:26
jeza u ledja wrote: 02/05/2022 15:22

Da. Mislim u bilo kom slucaju.

Ako nista sustinski ne mijenja cak i da priznaju, zasto onda o tome pricas?
Vrati se na pocetak tvoje replike na ono sto sam postavio. A poenta je upravo bila apsurdnost svega.
Postavio si sliku one glupace iz Abu Ghraiba, zajedno sa izjavom Bidena o zlocinima Rusa u Ukrajini. Kad Rusi budu pricali o tome i vodili polemiku u javnosti onda mozemo govoriti o nekoj usporedbi.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#3254 Re: AMERIKA

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote: 02/05/2022 15:44
salik79 wrote: 02/05/2022 15:26

Vrati se na pocetak tvoje replike na ono sto sam postavio. A poenta je upravo bila apsurdnost svega.
Postavio si sliku one glupace iz Abu Ghraiba, zajedno sa izjavom Bidena o zlocinima Rusa u Ukrajini. Kad Rusi budu pricali o tome i vodili polemiku u javnosti onda mozemo govoriti o nekoj usporedbi.
Nije glupaca, nego hladnokrvna zlocinka. De se ti malo vrati i ponovo pogledaj sta sam postavio i o cemu smo diskutovali.

Uz sve to, zar nije Amerika "lider slobodnog, demokratskog, bla, bla, bla,..." svijeta, a ne Rusija?! Zar ne bi Ameri trebali biti primjer, a ne Rusi? Ne furaju se Rusi na demokraciju i nekakva demokratska prava i slobode, nego upravo Ameri, koji su sebi dali za pravo da tu demokraciju "izvoze" sirom svijeta.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11523
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3255 Re: AMERIKA

Post by japin_mutapi »

long live usa
dole tiranija
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45220
Joined: 29/12/2005 01:20

#3256 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote: 02/05/2022 21:31
jeza u ledja wrote: 02/05/2022 15:44

Postavio si sliku one glupace iz Abu Ghraiba, zajedno sa izjavom Bidena o zlocinima Rusa u Ukrajini. Kad Rusi budu pricali o tome i vodili polemiku u javnosti onda mozemo govoriti o nekoj usporedbi.
Nije glupaca, nego hladnokrvna zlocinka. De se ti malo vrati i ponovo pogledaj sta sam postavio i o cemu smo diskutovali.

Uz sve to, zar nije Amerika "lider slobodnog, demokratskog, bla, bla, bla,..." svijeta, a ne Rusija?! Zar ne bi Ameri trebali biti primjer, a ne Rusi? Ne furaju se Rusi na demokraciju i nekakva demokratska prava i slobode, nego upravo Ameri, koji su sebi dali za pravo da tu demokraciju "izvoze" sirom svijeta.
Ne moze bit glupaca i zlocinka istovremeno? :-)

Pogledao sam sta si postavio i na osnovu toga odgovorio. Spomenuo si sve ovo u kontekstu dogadjanja u Ukrajini. U stilu sta ima Amerika da govori drugima. Ako sam ja to pogresno shvatio mozes me ispraviti.

I naravno da Amerika treba biti primjer, zato o ovome i pricamo, zato se o ovome i raspravlja, zato je uopste ovoliko informacija o tome i poznato. I koliko god je malo ucinjeno da se kazne zlocinci, naredbodavci, itd, u cemu se potpuno slazem, utoliko je to vise nego ono sto rade drugi, kao npr. Rusija. Sama otvorena rasprava o tome, ne ovdje na forumu, nego u medijima i medju politicarima, je pozitivna u smislu bacanja svjetla na ono sto radi Amerika u svijetu.

To sto Rusija ili neko treci ne predstavlja sebe kao primjer demokracije, ljudskih prava i slicno, sigurno im ne daje izgovor da ta ljudska prava krse. I apsolutno nije "uvreda" ako se ne cini dovoljno. Uvreda je ako se ne cini nista, te ako se zlocini, strahovlada, krsenje ljudskih prava, normalizuju, jer je zaboga to tako njima normalno.

Naravno, ko hoce moze verglat istu pricu sa istim low-hanging fruits. Klasicni whataboutizam.
smijesni_ste
Posts: 5974
Joined: 09/10/2009 16:46

#3257 Re: AMERIKA

Post by smijesni_ste »

Priča se i u Srbiji o genocidu u Srebrenici i Mladiću i ratu pa znamo koliko je to iskreno i dosljedno.

Bitna su djela...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45220
Joined: 29/12/2005 01:20

#3258 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

smijesni_ste wrote: 02/05/2022 22:21 Priča se i u Srbiji o genocidu u Srebrenici i Mladiću i ratu pa znamo koliko je to iskreno i dosljedno.

Bitna su djela...
Tako je. A djelo je to da je ljudima sudjeno i da su dobili zatvorske kazne. Drugi su rijeseni svojih funkcija. U Srbiji su za ovakve stvari jos i nagradjivani, a likovi poput Mladica se smatraju herojima.
smijesni_ste
Posts: 5974
Joined: 09/10/2009 16:46

#3259 Re: AMERIKA

Post by smijesni_ste »

Postavio sam danas video lika koji nije razriješen funkcije kao i masa drugih iz glavne komande kao što je Salik već naveo

Što se tiče zločina, sudi se u Srbiji, ali treba pratiti jbg...ima naravno svega kao i u Americi od sramotnih presuda do poštenih...
Last edited by smijesni_ste on 02/05/2022 22:59, edited 1 time in total.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#3260 Re: AMERIKA

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote: 02/05/2022 22:10
salik79 wrote: 02/05/2022 21:31

Nije glupaca, nego hladnokrvna zlocinka. De se ti malo vrati i ponovo pogledaj sta sam postavio i o cemu smo diskutovali.

Uz sve to, zar nije Amerika "lider slobodnog, demokratskog, bla, bla, bla,..." svijeta, a ne Rusija?! Zar ne bi Ameri trebali biti primjer, a ne Rusi? Ne furaju se Rusi na demokraciju i nekakva demokratska prava i slobode, nego upravo Ameri, koji su sebi dali za pravo da tu demokraciju "izvoze" sirom svijeta.
Ne moze bit glupaca i zlocinka istovremeno? :-)

Pogledao sam sta si postavio i na osnovu toga odgovorio. Spomenuo si sve ovo u kontekstu dogadjanja u Ukrajini. U stilu sta ima Amerika da govori drugima. Ako sam ja to pogresno shvatio mozes me ispraviti.

I naravno da Amerika treba biti primjer, zato o ovome i pricamo, zato se o ovome i raspravlja, zato je uopste ovoliko informacija o tome i poznato. I koliko god je malo ucinjeno da se kazne zlocinci, naredbodavci, itd, u cemu se potpuno slazem, utoliko je to vise nego ono sto rade drugi, kao npr. Rusija. Sama otvorena rasprava o tome, ne ovdje na forumu, nego u medijima i medju politicarima, je pozitivna u smislu bacanja svjetla na ono sto radi Amerika u svijetu.

To sto Rusija ili neko treci ne predstavlja sebe kao primjer demokracije, ljudskih prava i slicno, sigurno im ne daje izgovor da ta ljudska prava krse. I apsolutno nije "uvreda" ako se ne cini dovoljno. Uvreda je ako se ne cini nista, te ako se zlocini, strahovlada, krsenje ljudskih prava, normalizuju, jer je zaboga to tako njima normalno.

Naravno, ko hoce moze verglat istu pricu sa istim low-hanging fruits. Klasicni whataboutizam.
Ma da, u sustini sve se svodi na onu kada je edendija sa mimbere objasnjavao sta je to (zapadna, tipicno Americka) demokratija. (Demokratija je to da ja mogu pisati po vama sa mimbere, a vi mi imate pravo uzvratiti).

Te mizerne kazne (od kojih ni tu mizeriju polovicno nisu odsluzili) za hiljaditi dio zlocina i to iskljucivo za najnize rangirane tj. direktne izvrsioce mozes, kao sto rekoh, objesiti macku o rep.

Usput, gdje su pare, zlato i pokradeni artefakti i nacionalno blago? Sve snimano, dokumentovano i sta bi? Je li ko odgovarao? Je li ista od toga vraceno?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45220
Joined: 29/12/2005 01:20

#3261 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Svodi se na to da ti ovdje trenutno supljiras o Iraku da bi skretao s onoga sto se trenutno desava u Ukrajini. :wink:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72791
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3262 Re: AMERIKA

Post by Velkoski »

zamisli porediš Ameriku sa bilo kojom državom sa istoka :lol:

normalno da postoji dobar dio psihopata (nisu likovi poput Trumpa slučajno izabrani, mada je simptomatično da je baš on idealan Amerikanac za ove što konstantno kače alternativne linkove), ali svejedno niko normalan ne bi izabrao ni Sankt PeterSburg prije nekog suburba u Indiani i to govori dovoljno samo za sebe
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#3263 Re: AMERIKA

Post by salik79 »

Ti supljiras, ja pisem o ogavnom licemjerju korporatokratskog rezima...

Usput, zar ruska agresija na Ukrajinu ne pretstavlja "porodjajne muke" neke nove istocne Europe, ili Euroazije, bas kao sto je to, prema Condoleezzi Rice, za The new ME pretstavljala cionisticka agresija na Liban? :oops:
breba
Posts: 1707
Joined: 19/01/2005 04:37

#3264 Re: AMERIKA

Post by breba »

Ako nisu kamenovani, nista to, logicno. :oops:
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#3265 Re: AMERIKA

Post by Dado dijasporitus »

salik79 wrote: 02/05/2022 15:07
Dado dijasporitus wrote: 02/05/2022 14:55

Za zločine sa prve slike, Abu Ghraib zatvor, počinioci su dobili ukupno oko 25 godina zatvora sa najvećom kaznom za pojedinca od 10 godina zatvora.

https://www.baltimoresun.com/news/bal-ghraib-story.html

Poredjenja radi, Darko Elez je za ubistvo 1500 muslimana u Srebrenici od Haškog suda dobio 5 godina zatvora.
Da nam navedes koliko je ko odlezao i izrazio kajanje za pocinjene zlocine?! Darko Elez nije ubio 1500 muslimana.

Koliko su dobili nalogadavci, tj. sami vrh vojno-politicke strukture za te zlocine u Srebrenici?!
Korekcija, mislio sam na Dražena Erdemovica, zamijenio sam lika.
MMM1977
Posts: 4582
Joined: 15/07/2009 12:56

#3266 Re: AMERIKA

Post by MMM1977 »

Gdje god se salik pojavi, tema ode u 3pm. Kako je Kiki uvijek sve svodio na Kurde tako ovaj svede na Iran.

Daleko od toga da su USA savršene, naravno, ali su ipak daleko otišli sa slobodama na svim poljima. Neuporedivo je to i sa Rusijom, Kinom, Turskom ili Iranom, gdje za pogrešnu riječ ostaješ bez najvažnijeg dijela tijela.

Da li su USA radile zločine? Naravno, svi znamo za Abu Graib, Guantanamo i slične projekte a mnogo je onih za koje ne znamo. Ali to donosi uloga svjetskog policajca, kojeg svi zovu upomoć kada zapne.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45220
Joined: 29/12/2005 01:20

#3267 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote: 02/05/2022 23:45 Ti supljiras, ja pisem o ogavnom licemjerju korporatokratskog rezima...
:lol:

De ne nasmijavaj me. :D

Licemjernost ganjaju licemjerni.
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3268 Re: AMERIKA

Post by Truba »

Image
samo otaj rad :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#3269 Re: AMERIKA

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote: 03/05/2022 01:45
salik79 wrote: 02/05/2022 23:45 Ti supljiras, ja pisem o ogavnom licemjerju korporatokratskog rezima...
:lol:

De ne nasmijavaj me. :D

Licemjernost ganjaju licemjerni.
Zar ruska agresija na Ukrajinu ne pretstavlja "porodjajne muke" neke nove istocne Europe, ili Euroazije, bas kao sto je to, prema Condoleezzi Rice, za The new ME pretstavljala cionisticka agresija na Liban? :oops:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#3270 Re: AMERIKA

Post by salik79 »

MMM1977 wrote: 03/05/2022 01:25 Gdje god se salik pojavi, tema ode u 3pm. Kako je Kiki uvijek sve svodio na Kurde tako ovaj svede na Iran.

Daleko od toga da su USA savršene, naravno, ali su ipak daleko otišli sa slobodama na svim poljima. Neuporedivo je to i sa Rusijom, Kinom, Turskom ili Iranom, gdje za pogrešnu riječ ostaješ bez najvažnijeg dijela tijela.

Da li su USA radile zločine? Naravno, svi znamo za Abu Graib, Guantanamo i slične projekte a mnogo je onih za koje ne znamo. Ali to donosi uloga svjetskog policajca, kojeg svi zovu upomoć kada zapne.
Vi svodite na Iran, i to redovno, bez obzira sta je tema, ja ga spomenuo nisam.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#3271 Re: AMERIKA

Post by salik79 »

Dado dijasporitus wrote: 03/05/2022 01:21
salik79 wrote: 02/05/2022 15:07

Da nam navedes koliko je ko odlezao i izrazio kajanje za pocinjene zlocine?! Darko Elez nije ubio 1500 muslimana.

Koliko su dobili nalogadavci, tj. sami vrh vojno-politicke strukture za te zlocine u Srebrenici?!
Korekcija, mislio sam na Dražena Erdemovica, zamijenio sam lika.
Ono, totalno polup'o loncice...Erdemovic je bio svjedok pokajnik, koji je svjedocio protiv nalogodavaca (odbranu je zasnivao da je bio natjeran na zlocine, inace bi i sam bio ubijen, a njegovo svjedocenje je bilo izuzetno dragocjeno u dokaznom postupku). Svi su osudjeni na dozivotne i dugogodisnje robije, jedino Milosevic (protiv kojeg je, takodjer, svjedocio) je umro prije presude.

Razlika - drasticna.
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#3272 Re: AMERIKA

Post by djugum »

Sta ce biti na Midterms? Polls-i pokazuju pusionu demokrata...ne vjerujem da ih ovaj rat u Ukrajini moze odrzati. Biraci su im letargicni, u 2 godine nijedan zakon nisu donijeli a imali su vecinu u obje kuce...sranje.
Hoce li se narandzasti ponovo kandidirati 2024?
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3273 Re: AMERIKA

Post by Truba »

User avatar
jeza u ledja
Posts: 45220
Joined: 29/12/2005 01:20

#3274 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote: 03/05/2022 11:56
MMM1977 wrote: 03/05/2022 01:25 Gdje god se salik pojavi, tema ode u 3pm. Kako je Kiki uvijek sve svodio na Kurde tako ovaj svede na Iran.

Daleko od toga da su USA savršene, naravno, ali su ipak daleko otišli sa slobodama na svim poljima. Neuporedivo je to i sa Rusijom, Kinom, Turskom ili Iranom, gdje za pogrešnu riječ ostaješ bez najvažnijeg dijela tijela.

Da li su USA radile zločine? Naravno, svi znamo za Abu Graib, Guantanamo i slične projekte a mnogo je onih za koje ne znamo. Ali to donosi uloga svjetskog policajca, kojeg svi zovu upomoć kada zapne.
Vi svodite na Iran, i to redovno, bez obzira sta je tema, ja ga spomenuo nisam.
Nisi nigdje spomenuo Iran ali si stigao spomenuti Izrael, i evo ponavljas drugi put, sto si ocigledno negdje skoro procitao neku izjavu neoconke Condoleeze Rice koju je neko nekako povezao sa dogadjajima u Ukrajini.

Ne zanima me sta je ona trabunjala, niti bilo sta sto je ona trabunjala ima ikakve poveznice ili moze opravdati ovo sto se desava u Ukrajini.

Hajd da cujemo kakav ce nam novi whatabaoutizam tvoj tweeter feed donjeti danas. :meza1:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45220
Joined: 29/12/2005 01:20

#3275 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Inace, Roe vs Wade ce po svemu sudeci biti overturned uskoro. Pedeset godina napretka pusteno niz vodu.

Nek se sjete ovog milioni mladih koji su prije 6 godina presjedili kuci, umjesto da glasaju. :oops:

I sad, ako je vec ljudima toliko stalo, a ocigledno nije, trebalo bi marsirati milion mladih ljudi na DC. I ono u Texasu i drugim drzavama se lagano presutalo....jebiga, moze im se.....jer oni koji si mogu priustiti nece biti dotaknuti s ovom presudom.


Naravno, sve dok republikanski Kongres i novi republikanski predsjednik ne donesu zakon koji abortus zabranjuje u cijeloj zemlji. :oops:
Post Reply