Desničari osvajaju Evropu!

Post Reply
User avatar
Login77777
Posts: 8551
Joined: 18/05/2021 09:11

#3601 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Login77777 »

Jel nam zlOja isto glasao za desnicare u sveCkoj kao sto to radi u BiH kada glasa za sdO?
@tramvajtrojka :lol:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10479
Joined: 27/04/2021 22:52

#3602 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by tramvajtrojka »

Login77777 wrote: 12/09/2022 20:45 Jel nam zlOja isto glasao za desnicare u sveCkoj kao sto to radi u BiH kada glasa za sdO?
@tramvajtrojka :lol:
naravno da nije tamo glasa za djecu cvijeca jer valja zicagu cuvati :lol: :lol: :lol:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3603 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Ommadawn »

Point. wrote: 12/09/2022 20:37 Apsolutno podržavam ulazak Švedske u NATO. Trebalo je i ranije.

I živim u Švedskoj dugi niz godina i ni u jednom trenutku se nisam osjećao Šveđaninom.
Zašto će Švedska u NATO?
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#3604 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Osmi Socrates »

Ovo je rasprava ako ne već Šveđana a onda švedskih državljana. :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65594
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3605 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by _BataZiv_0809 »

Login77777 wrote: 12/09/2022 20:45 Jel nam zlOja isto glasao za desnicare u sveCkoj kao sto to radi u BiH kada glasa za sdO?
@tramvajtrojka :lol:
:lol:
Piaty
Posts: 5588
Joined: 01/12/2020 00:58

#3606 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Piaty »

Sa Ommom se, ni uz najveci napor, ne mogu sloziti jer je nerealan i 100% subjektivan. Nisi fer, blago da ti recem.

Svedska ne bi bila ona Svedska (u kojoj su mnogi pa i nasi ljudi nasli srecu) da nije bilo SVEDJANA!
Ali eto ko zna, mozda bi je Jugosi boljom napravili. Znaju oni napraviti drzavu po mjeri coeka
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40355
Joined: 29/06/2011 23:39

#3607 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by dječak sa šibicama »

Stvar je prilicno jasna, lijevi su navukli u drzave Europe gomilu inzinjera sa istoka, sad kad su ovi uzeli fursata, jaca desnica.

To ce biti sve izrazenije, samo logicna posljedica.

Zeleni i ljevica ce kusati svoju corbu. Multikulti drustvo ima svoju cijenu, pa eto je, dos`o konobar sa racunom.

A sve bi bilo manje vise ok da su se drzali starih pravila, medjutim nakon 2015. sve se mijenja.
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#3608 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Osmi Socrates »

Jest vala, samo inžinjeri sa istoka dolaze na Zapad.

Nema nikako drugih.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3609 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Ommadawn »

Osmi Socrates wrote: 12/09/2022 21:16 Ovo je rasprava ako ne već Šveđana a onda švedskih državljana. :lol:
Ovo je rasprava ljudi koji misle različito bez obzira što su iz istog grada, iste zemlje a žive u drugoj zemlji.

U Švedskoj si pravi Šveđanin tek trećom generacijom useljenika.
Ja sam prva, moje dijete drugo a unuče će biti treće.
Ukoliko ne preselimo u Kanadu.
Vidiš nisam o tome nikad razmišljao a imam i rodbine po Quebecu i u Torontu…
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#3610 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Osmi Socrates »

Ako vas protjeraju Šveđani, dobro došli u Kanadu.

Samo ne pravite iste greške k'o kad ste došli u Švedsku, i sve će vam biti potaman.

Za Quebec ne garantiram :lol: Perfektan francuski je poželjan.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3611 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Ommadawn »

dječak sa šibicama wrote: 12/09/2022 21:24 Stvar je prilicno jasna, lijevi su navukli u drzave Europe gomilu inzinjera sa istoka, sad kad su ovi uzeli fursata, jaca desnica.

To ce biti sve izrazenije, samo logicna posljedica.

Zeleni i ljevica ce kusati svoju corbu. Multikulti drustvo ima svoju cijenu, pa eto je, dos`o konobar sa racunom.

A sve bi bilo manje vise ok da su se drzali starih pravila, medjutim nakon 2015. sve se mijenja.
Aha.
Hajd’ da vidimo šta će ovi desničari dobrog napraviti.
Ovi ekstremni su prijetili zabranom jednog radio-kanala koji je sastavni dio švedskog državnog radija.
Smiješno, zar ne?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3612 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Ommadawn »

Osmi Socrates wrote: 12/09/2022 21:34 Ako vas protjeraju Šveđani, dobro došli u Kanadu.

Samo ne pravite iste greške k'o kad ste došli u Švedsku, i sve će vam biti potaman.

Za Quebec ne garantiram :lol: Perfektan francuski je poželjan.
A kak’e smo to greške mi napravili u Švedskoj?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3613 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Bloo »

transgender rasnih manjina
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45221
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3614 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Chmoljo »

dječak sa šibicama wrote: 12/09/2022 21:24 Stvar je prilicno jasna, lijevi su navukli u drzave Europe gomilu inzinjera sa istoka, sad kad su ovi uzeli fursata, jaca desnica.

To ce biti sve izrazenije, samo logicna posljedica.

Zeleni i ljevica ce kusati svoju corbu. Multikulti drustvo ima svoju cijenu, pa eto je, dos`o konobar sa racunom.

A sve bi bilo manje vise ok da su se drzali starih pravila, medjutim nakon 2015. sve se mijenja.
Inzenjeri se rokaju po Malmeu? Interesantno.
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#3615 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Osmi Socrates »

Ommadawn wrote: 12/09/2022 21:36
Osmi Socrates wrote: 12/09/2022 21:34 Ako vas protjeraju Šveđani, dobro došli u Kanadu.

Samo ne pravite iste greške k'o kad ste došli u Švedsku, i sve će vam biti potaman.

Za Quebec ne garantiram :lol: Perfektan francuski je poželjan.
A kak’e smo to greške mi napravili u Švedskoj?
Automatska postavka Mi vs Šveđani. To je otprilike najgora greška koju u životu možeš napraviti kada si imigrant u stranoj zemlji. Kako se postaviš tako ti i bude. Još bih dodao, bježi od "naših". Ja volim Bosance, ali što znaju biti negativni smorovi u inostranstvu, to je za priču.

Imam ja jednog u porodici. I pored toga što čitav život u Kanadi radi na veoma odgovornoj poziciji, koju možda čak ni ja ne bih dao imigrantu prve generacije :lol: , on još uvijek ima običaj reći "ovi Kanađani".

A onda ga sestra pogleda onako i prijekorno i sažaljivo istovremeno i kaže mu "o čemu pričaš, ja sam Kanađanin". :lol:
smijesni_ste
Posts: 5967
Joined: 09/10/2009 16:46

#3616 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by smijesni_ste »

dječak sa šibicama wrote: 12/09/2022 21:24 Stvar je prilicno jasna, lijevi su navukli u drzave Europe gomilu inzinjera sa istoka, sad kad su ovi uzeli fursata, jaca desnica.

To ce biti sve izrazenije, samo logicna posljedica.

Zeleni i ljevica ce kusati svoju corbu. Multikulti drustvo ima svoju cijenu, pa eto je, dos`o konobar sa racunom.

A sve bi bilo manje vise ok da su se drzali starih pravila, medjutim nakon 2015. sve se mijenja.
Sjetih se ovoga odmah, vidim stavlja još uratke, za koga li je glasao :D

User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3617 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Ommadawn »

Osmi Socrates wrote: 12/09/2022 21:45
Ommadawn wrote: 12/09/2022 21:36

A kak’e smo to greške mi napravili u Švedskoj?
Automatska postavka Mi vs Šveđani. To je otprilika najgora greška koju u životu možeš napraviti kada si imigrant u stranoj zemlji. Kako se postaviš tako ti i bude. Još bih dodao, bježi od "naših". Ja volim Bosance, ali što znaju biti negativni smorovi u inostranstvu, to je za priču.

Imam ja jednog u porodici. I pored toga što čitav život u Kanadi radi na veoma odgovornoj poziciji, koju možda čak ni ja ne bih dao imigrantu prve generacije :lol: , on još uvijek ima običaj reći "ovi Kanađani".

A onda ga sestra pogleda onako i prijekorno i sažaljivo istovremeno i kaže mu "o čemu pričaš, ja sam Kanađanin". :lol:
Aha.
Kud te ne upoznah ranije…
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3618 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Ommadawn »

smijesni_ste wrote: 12/09/2022 21:59
dječak sa šibicama wrote: 12/09/2022 21:24 Stvar je prilicno jasna, lijevi su navukli u drzave Europe gomilu inzinjera sa istoka, sad kad su ovi uzeli fursata, jaca desnica.

To ce biti sve izrazenije, samo logicna posljedica.

Zeleni i ljevica ce kusati svoju corbu. Multikulti drustvo ima svoju cijenu, pa eto je, dos`o konobar sa racunom.

A sve bi bilo manje vise ok da su se drzali starih pravila, medjutim nakon 2015. sve se mijenja.
Sjetih se ovoga odmah, vidim stavlja još uratke, za koga li je glasao :D

E to je pobro koji se uspješno integrisao pardon asimilirao u švedsko društvo.
Onomad ga intervjuisaše još radikalniji ekstremisti od ovih SD-ovaca.
Uspio čovjek u životu, ‘ta ćemo mi bagra iz getoa…
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65594
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3619 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by _BataZiv_0809 »

dječak sa šibicama wrote: 12/09/2022 21:24 Stvar je prilicno jasna, lijevi su navukli u drzave Europe gomilu inzinjera sa istoka, sad kad su ovi uzeli fursata, jaca desnica.

To ce biti sve izrazenije, samo logicna posljedica.

Zeleni i ljevica ce kusati svoju corbu. Multikulti drustvo ima svoju cijenu, pa eto je, dos`o konobar sa racunom.

A sve bi bilo manje vise ok da su se drzali starih pravila, medjutim nakon 2015. sve se mijenja.
Jako :thumbup:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3620 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Ommadawn »

Još da je znati o kakvim starim pravilima je riječ…
No dobro, šta je, tu je.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40355
Joined: 29/06/2011 23:39

#3621 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by dječak sa šibicama »

Pa recimo da ne naseljavas u Europu hiljade sumnjivih ljudi, bez papira, koji su dosli ilegalno, najvjerovatnije gomila bivsih isilovaca i slicno.

Logicna je reakcija domicilnih stanovnika.

Bice to jos radikalnije. Ako je jedna svedska skrenula u desno, sta tek ceka ostatak Europe.
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#3622 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Osmi Socrates »

Ne znam ni zašto se prigovara samo Zapadnjacima da su neprijateljski raspoloženi prema nekontroliranoj imigraciji.

Ima ovdje koliko hoćeš ljudi iz Bosne koji ne pišu baš pozitivno o imigrantima koji su prolazili kroz BiH ili se zadržali u BiH.

Ponajviše je kriva nepostojeća imigrantska politika bilo gdje u Evropi. Međutim, valjda je i budali jasno da se ne može beskonačno primati ovakvu nekontroliranu imigraciju.

Kriv je i UN, što ne radi ništa.
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#3623 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Point. »

Ommadawn wrote: 12/09/2022 21:07
Point. wrote: 12/09/2022 20:37 Apsolutno podržavam ulazak Švedske u NATO. Trebalo je i ranije.

I živim u Švedskoj dugi niz godina i ni u jednom trenutku se nisam osjećao Šveđaninom.
Zašto će Švedska u NATO?
Jebiga, hitnost situacije. Ušla Finska, ne vidim razloga da Švedska ostaje fol neutralna a faktički sarađuje sa NATO godinama i jednom nogom je u savezu. Daje sigurnost, veća mogućnost eksporta švedske vojne robe. Vjerujem da političari nešto znaju što nije za javnost čim su bukvalno preko noći odjebali stogodišnju neutralnost i zatražili pristup. Za to su bile sve stranke osim Ljevice ja mislim. Također je većina stanovništva za, tako da za mene nema dileme.
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#3624 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Point. »

Osmi Socrates wrote: 12/09/2022 21:45
Ommadawn wrote: 12/09/2022 21:36

A kak’e smo to greške mi napravili u Švedskoj?
Automatska postavka Mi vs Šveđani. To je otprilike najgora greška koju u životu možeš napraviti kada si imigrant u stranoj zemlji. Kako se postaviš tako ti i bude. Još bih dodao, bježi od "naših". Ja volim Bosance, ali što znaju biti negativni smorovi u inostranstvu, to je za priču.

Imam ja jednog u porodici. I pored toga što čitav život u Kanadi radi na veoma odgovornoj poziciji, koju možda čak ni ja ne bih dao imigrantu prve generacije :lol: , on još uvijek ima običaj reći "ovi Kanađani".

A onda ga sestra pogleda onako i prijekorno i sažaljivo istovremeno i kaže mu "o čemu pričaš, ja sam Kanađanin". :lol:
A dobro, porediti savremenu Kanadu koja je nastala na imigraciji i preko noći postajali nova nacija kanađani (slično kao USA) sa Švedskom ili čak i nekim drugim evropskim državama koji imaju daleko dublju istoriju i nije baš na mjestu.
Ne kaže Džeko za sebe da je talijan iako živi u Italiji koliko već godina ili šta ja znam Ibrahimović koji živi u Italiji od 2004 godine Italija je njihov drugi dom, sigurno, ali reći za sebe da su talijani sigurno neće. I da ostanu živjeti tamo do Ahireta.

Mislim, bezveze je ova rasprava, ne vjerujem da postoji neko univerzalno pravilo kako će se ko osjećati i da se nešto mora. Uostalom, ljudi iz bivše Jugoslavije su daleko najbolje integrisana grupa u Švedskoj, većina imaju solidne i dobre poslove, školovani, mlađa raja je po univerzitetima. Tako o nekoj greški ne bih govorio.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15990
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#3625 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by sime_cipol »

Post Reply