Desničari osvajaju Evropu!

Post Reply
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#3576 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Osmi Socrates »

Pa nije isto ta socijaldemokratska partija i ta koju su naveo.

Ti što si naveo su komunisti, i kad sam vidio da podržavaju savez evropskih komunističkih stranaka da svi zajedno protjeraju NATO iz Evrope dobio sam otprilike sliku koja mi je dovoljna o njima. Bože sačuvaj.

Anyway, oni su nebitni jer nikad nisu bili na vlasti. Socijaldemokratska premijerka je sama rekla da se u Švedskoj dozvolilo mnogo loših stvari. Izričito je navela islamizam i ekstremnu desnicu. Ona je bitna, jer je na vlasti.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3577 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Ommadawn »

Piaty wrote: 12/09/2022 17:32
Ommadawn wrote: 12/09/2022 15:09

Nacije su svakako izmišljena stvar.
Migracije su se dešavale dok je svijeta i vijeka.
A ja nudim sve i jednom SD-ovcu da na osnovu DNK-analize provjere odakle oni vuku porijeklo.

Misliš da si Bogom dan samo zato jer si rođen u jednoj zemlji pa te nakon nekoliko generacija proglase “svojim”?
Ovdje će čistokrvnim Šveđanom prozvati tek moje unuče,
- ne i moje dijete iako je rođena ovdje.
I onda to isto unuče će nekom migrantu jebavati majku jer je - migrant?

O kakvim se tu kriterijama radi?
Kakve veze sa tim ima to što su nacije izmišljena stvar? Kakve veze sa tim ima nešto što je izmišljeno, ako je to što je "izmišljeno" temelj progresa te ključni faktor društva u širem smislu?
Nacije i države su faktori u svijetu, jel tako? Globalnim ili regionalnim odlukama prethodi konsenzus NACIJA pa se one dalje provode. Jelde da je tako?
...i onda, ima li nešto iznad nacije/države?
Pa nema.
Ne govorim ni o kakvim pokretima ili strankama nego samo o državi i naciji.

Nacionalnim pokretima možeš zahvaliti na današnjem modernom zapadnom društvu. Jebiga ali to je tako.
I nacije i države i zastave su prolazna stvar.
Znači kad ja konkurišem za posao za koji sam školovan i sposoban a za isti konkuriše Šveđanin - on treba da ima pravo prvenstva, jer je ipak on Šveđanin?

Znači problem su kriminalne organizacije koje vladaju stranci ali je okej imati kriminalne organizacije koje imaju Šveđani?

Problem je kad stranac prima socijalu ali nije problem kada je prima Šveđanin?

Jebiga, tako je. U pravu si.
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#3578 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Osmi Socrates »

Ne znam kako tvoje mišljenje da su nacije prolazna stvar ikako doprinosi razjašnjavanju ove situacije.

Ja mislim da je i ova planeta prolazna stvar, pa neću zagovarati da je neki idiot eliminira nuklearnim oružjem. Očigledno je da neki Šveđani ne misle da je njihova nacija prolazna stvar i zbog toga su ljuti.

Valjda imaju pravo ljudi da se osjećaju Šveđani.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3579 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Ommadawn »

Osmi Socrates wrote: 12/09/2022 17:41 Ne znam kako tvoje mišljenje da su nacije prolazna stvar ikako doprinosi razjašnjavanju ove situacije.

Ja mislim da je i ova planeta prolazna stvar, pa neću zagovarati da je neki idiot eliminira nuklearnim oružjem. Očigledno je da neki Šveđani ne misle da je njihova nacija prolazna stvar i zbog toga su ljuti.

Valjda imaju pravo ljudi da se osjećaju Šveđani.
I time će imati pravo prvenstva u svemu?
Aha, just det.
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#3580 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Osmi Socrates »

Prvenstva po čemu?

Ne mogu se ja praviti da razumijem švedsku političku situaciju, kao što razumijem druge, ali, ja bih volio konkretno da se priča o nekim stvarima.

Ako premijerka koja ima progresivna shvatanja sama kaže da su kreirana dva posebna svijeta, dva posebna društva, u Švedskoj, i time priznaje i svoju krivicu i krivicu svoje stranke, onda bih da pričamo o tome.

Ja svakog čovjeka gledam isto, i apsolutno me zaboli ona stvar da li je Afghanistanac ili Šveđanin. Međutim, kada se počne pričati o tome da je, recimo, neka nacija prolazna stvar, onda imam problema sa tim.

Šveđani su kao nacija stvorili prosperitetnu Švedsku.
toska
Posts: 2964
Joined: 26/09/2016 14:08

#3581 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by toska »

Najiskrenije, poznavajuci narode sa ovih prostora ja se divim Šveđanima i ostalim na toleranciji prema migrantima i pravima koja uživaju, između ostalog i na rad.

PIitati zašto bi Šveđanin u Švedskoj imao prednost prilikom zapošljavanja ili neku drugu privilegiju je iz naše perspektive kao iz druge dimenzije.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16250
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#3582 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by sime_cipol »

Treba priznati da Arapi i ne zele da se integrisu u Svedsko društvo. Sirija, Irak, Afganistan, zive gore 10 godina, beknuti Svedski ne znaju. Ne rade nista, imaju po 5-6-7 ili desetoro djece i zive od socijale. Djeca to gledaju. Kad odrastu, hoce ko roditelji da nista ne rade, a da lova kapa. A nemaju djecu da ubiru socijalu. Sta je rješenje? Mozete jednom pogadjati.
Bolje su se integrisali Somalijci, Sudanci, jedino Arapska marva ne zeli. Sve na avion i mars u pm.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3583 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Ommadawn »

Osmi Socrates wrote: 12/09/2022 17:57 Prvenstva po čemu?

Ne mogu se ja praviti da razumijem švedsku političku situaciju, kao što razumijem druge, ali, ja bih volio konkretno da se priča o nekim stvarima.

Ako premijerka koja ima progresivna shvatanja sama kaže da su kreirana dva posebna svijeta, dva posebna društva, u Švedskoj, i time priznaje i svoju krivicu i krivicu svoje stranke, onda bih da pričamo o tome.

Ja svakog čovjeka gledam isto, i apsolutno me zaboli ona stvar da li je Afghanistanac ili Šveđanin. Međutim, kada se počne pričati o tome da je, recimo, neka nacija prolazna stvar, onda imam problema sa tim.

Šveđani su kao nacija stvorili prosperitetnu Švedsku.
Bez pomoći migranata im to nikada ne bi uspjelo.

1960-ih i 70-ih su useljenike bukvalno autobusima uvozili. Zapamti da su sa tadašnjom Jugoslavijom prvi sklopili ugovor 1965 o uvoženju radne snage.
Šta misliš da useljenici nisu imali nikakvog uticaja na promjene švedskog društva prosperitetnim?

Ministrica nas je uvela u NATO savez bez da je pitala stanovništvo kako se po tom pitanju izjašnjava.
Taj isti NATO je nekoliko puta podmornicama povrijedio teritoriju Švedske a da se o tome i ne priča toliko. No kad to Rus uradi - odmah uzbuna “Eto Rusa, napadaju nas!”. Ne znam samo ko je sa Putinom surađivao i koliko milijardi kruna je otišlo tamo. :oops:
Drugo, ministrica je unazadila svojim mandatom što nam je podigla nove granice, nešto što su Socijaldemokrate godinama brisale. FYI only, rat u Ukrajini nije počeo 2022 nego 2014. Socijaldemokrate prije ministrice nikada ne bi ušle u alijansu sa Erdoganom, koji zahtijeva da se preko 70 ljudi njemu izruči.

Demokratija se ne bira sa oružjem i na frontu nego za pregovaračkim stolom.

A nacije jesu prolazna stvar. Pitaj svoje unuče šta će biti - Kanađanin ili Bosanac?
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#3584 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Osmi Socrates »

Ne pričaj bolan o stvarima koje i ne želiš da razumiješ.

NATO nikad neće biti egzistencijalna (ni bilo kakva druga) opasnost po Švedsku. Rusija jeste, i biće, ako nastave ovako.

To o imigrantima neću raspravljati. Za prosperitetnu državu je potreban uređen sistem, a njega nisu gradili imigranti, nego sami Šveđani.

Meni je prosto nevjerovatno da moram i pisati ovakve stvari.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3585 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Ommadawn »

sime_cipol wrote: 12/09/2022 18:34 Treba priznati da Arapi i ne zele da se integrisu u Svedsko društvo. Sirija, Irak, Afganistan, zive gore 10 godina, beknuti Svedski ne znaju. Ne rade nista, imaju po 5-6-7 ili desetoro djece i zive od socijale. Djeca to gledaju. Kad odrastu, hoce ko roditelji da nista ne rade, a da lova kapa. A nemaju djecu da ubiru socijalu. Sta je rješenje? Mozete jednom pogadjati.
Bolje su se integrisali Somalijci, Sudanci, jedino Arapska marva ne zeli. Sve na avion i mars u pm.
Te što spominješ reprezentatira i ogroman broj ljudi sa naših prostora.
Također i dobar dio Šveđana. Svake godine mi na obuku dođu ljudi, čistokrvni Šveđani, sa 50 godina u guzici a da nemaju sastavljenih ni dva mjeseca radnog staža. Na kraju ih sistem natjerao. I jedino se razlikuju po tome od tih koje navodiš, da su rođeni ovdje i znaju švedski. I on će ko biva da eto promijeni život tako što će proći neke kurseve na koje, ako uopšte i dođe, u 99% slučajeva obavezno kasni i pola sata plače kako je njegov život težak.
Misliš da su im djeca bolja? Jesu kurac.

Ništa, što kažeš, u avion i marš u pm.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13604
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3586 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by JohnnyS »

Švedska je očito Božjim davanjem i balkanskom imigracijom postala to što jest, Šveđani nemaju nikakve veze s tim, oni samo prodaju oružje Africi i dolaze pred mirovinu na obuku kad ih sila natjera :D
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3587 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Ommadawn »

Osmi Socrates wrote: 12/09/2022 18:43 Ne pričaj bolan o stvarima koje i ne želiš da razumiješ.

NATO nikad neće biti egzistencijalna (ni bilo kakva druga) opasnost po Švedsku. Rusija jeste, i biće, ako nastave ovako.

To o imigrantima neću raspravljati. Za prosperitetnu državu je potreban uređen sistem, a njega nisu gradili imigranti, nego sami Šveđani.

Meni je prosto nevjerovatno da moram i pisati ovakve stvari.
Ne moraš. Niko te ne tjera da budeš na forumu.

NATO nema pravo da ulazi u teritorijalne vode zemlje koja nije članica iste. Neka su nam postavili novi zid ka Istoku, dugo ga nije bilo. To vi tamo iz Amerike najbolje znate. Eto sad ćemo i mi biti ko i vi, braća po Nato-u.

Po čemu su to egzistencionalno Rusi bili opasnost za Švedsku? Mogli su je napasti kad su htjeli pa nisu. Nisu ni u decembru 1981 kad su im došetali podmornicom, pa je kasnije htjeli izvući a Švedi rekli “Ne može! Stanite gdje ste!!”. Pa Rus ne napade, tad kad je bio najjači.
Nego valja narod nečim strašiti pa čime će drugo, nego Rusom. Kad nema Rusa, dobri su i muslimani, po želji Arapi.

Imigranti su sistem gradili, Soc! Imigranti!! A ti vjeruj u šta hoćeš!
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3588 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Ommadawn »

JohnnyS wrote: 12/09/2022 18:49 Švedska je očito Božjim davanjem i balkanskom imigracijom postala to što jest, Šveđani nemaju nikakve veze s tim, oni samo prodaju oružje Africi i dolaze pred mirovinu na obuku kad ih sila natjera :D
Sami su dolazili autobusom u komunističku zemlju i kupili radnu snagu.
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#3589 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Osmi Socrates »

Ma meni je uopšte nevjerovatno da neko odseli u neku zemlju za stalno, dobije državljanstvo i sve što uz to ide, i da se postavlja u situaciju Mi vs Šveđani.

Možda je to problem imigranata. WTF. Ili si Šveđanin ili nisi. Ako nisi Šveđanin, napusti zemlju. Ima toga i u Kanadi, nije da nema. Pa se nalaze načini da se to prevaziđe, or whatever.

Doduše, ja sam u Kanadu došao sa 11 godina, pa sam odmah postao Kanađanin, od prvog dana u školi, jer su me ljudi prihvatili kao svog. To ne znači da nisam i Bosanac. To su gluposti, da moram nešto da biram, ili da je to neki sukob kultura.

Prije svega, svi smo Kanađani.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66027
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3590 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by _BataZiv_0809 »

JohnnyS wrote: 12/09/2022 17:13
Ommadawn wrote: 12/09/2022 17:08 U Švedskoj nemiri, zdra’o.

Eto. Konkretno.
Desničari poriču klimatske promjene, ekstemisti smatraju da svi problemi potiču od migranata i oni će to riješiti tako što će, pazite sad, ovim riječima (a provjerite na Google ako mi ne vjerujete), “poslati vozom u Kabul”.
To je njihova izjava.
I za njih je majoritet glasao.

To je logična posljedica toga što je ljevica napustila radničku klasu u korist transgender rasnih manjina. Woke tzv. kultura će sahraniti ljevicu
Doslovno
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#3591 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Osmi Socrates »

Ommadawn wrote: 12/09/2022 18:55
Osmi Socrates wrote: 12/09/2022 18:43 Ne pričaj bolan o stvarima koje i ne želiš da razumiješ.

NATO nikad neće biti egzistencijalna (ni bilo kakva druga) opasnost po Švedsku. Rusija jeste, i biće, ako nastave ovako.

To o imigrantima neću raspravljati. Za prosperitetnu državu je potreban uređen sistem, a njega nisu gradili imigranti, nego sami Šveđani.

Meni je prosto nevjerovatno da moram i pisati ovakve stvari.
Ne moraš. Niko te ne tjera da budeš na forumu.

NATO nema pravo da ulazi u teritorijalne vode zemlje koja nije članica iste. Neka su nam postavili novi zid ka Istoku, dugo ga nije bilo. To vi tamo iz Amerike najbolje znate. Eto sad ćemo i mi biti ko i vi, braća po Nato-u.

Po čemu su to egzistencionalno Rusi bili opasnost za Švedsku? Mogli su je napasti kad su htjeli pa nisu. Nisu ni u decembru 1981 kad su im došetali podmornicom, pa je kasnije htjeli izvući a Švedi rekli “Ne može! Stanite gdje ste!!”. Pa Rus ne napade, tad kad je bio najjači.
Nego valja narod nečim strašiti pa čime će drugo, nego Rusom. Kad nema Rusa, dobri su i muslimani, po želji Arapi.

Imigranti su sistem gradili, Soc! Imigranti!! A ti vjeruj u šta hoćeš!
Izvini, prijatelju, ali vi svoju sigurnost na guzovače dobijate od NATO. Fol-gol neutralni, ali sami znate da vas Rusi napadnu da će vam NATO pomagati i više nego Ukrajini. Direktno će vas braniti.

Otprilike ste kao bivša Jugoslavija. Tito bi kurac smio Staljinu reći Ne da nije bio siguran da će ga zapadni saveznici braniti u slučaju SSSR invazije.

To je znao i Staljin i više nego dobro.
User avatar
sinuhe
Posts: 11478
Joined: 03/06/2011 11:33

#3592 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by sinuhe »

Zadovoljava li ovakva Svedska uslove da je prime u NATO? :D
User avatar
Truba
Posts: 81652
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3593 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Truba »

Sve zavisi od toga koliko vrijedi ciji glas :mrgreen:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3594 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Ommadawn »

Osmi Socrates wrote: 12/09/2022 19:00
Ommadawn wrote: 12/09/2022 18:55

Ne moraš. Niko te ne tjera da budeš na forumu.

NATO nema pravo da ulazi u teritorijalne vode zemlje koja nije članica iste. Neka su nam postavili novi zid ka Istoku, dugo ga nije bilo. To vi tamo iz Amerike najbolje znate. Eto sad ćemo i mi biti ko i vi, braća po Nato-u.

Po čemu su to egzistencionalno Rusi bili opasnost za Švedsku? Mogli su je napasti kad su htjeli pa nisu. Nisu ni u decembru 1981 kad su im došetali podmornicom, pa je kasnije htjeli izvući a Švedi rekli “Ne može! Stanite gdje ste!!”. Pa Rus ne napade, tad kad je bio najjači.
Nego valja narod nečim strašiti pa čime će drugo, nego Rusom. Kad nema Rusa, dobri su i muslimani, po želji Arapi.

Imigranti su sistem gradili, Soc! Imigranti!! A ti vjeruj u šta hoćeš!
Izvini, prijatelju, ali vi svoju sigurnost na guzovače dobijate od NATO. Fol-gol neutralni, ali sami znate da vas Rusi napadnu da će vam NATO pomagati i više nego Ukrajini. Direktno će vas braniti.

Otprilike ste kao bivša Jugoslavija. Tito bi kurac smio Staljinu reći Ne da nije bio siguran da će ga zapadni saveznici braniti u slučaju SSSR invazije.

To je znao i Staljin i više nego dobro.
Jebo je majku koga je NATO branio.

Vidjet ćemo ishod situacije u Ukrajini.

I da. Ja sam Šveđanin samo na papiru. Kad mi vide prezime i čuju ono tvrdo “R” i “L”, mogu ja svirati kurcu.
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#3595 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Osmi Socrates »

Situacija u svijetu se mjenja, pa se i uslovi mjenjaju.

Mene čudi da još nisu promijenjeni, ali nikad ne reci nikad.
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#3596 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Osmi Socrates »

Onda jbg, napusti Švedsku i bori se protiv nje na strani Rusije da je okupiraš.

Šta da ti drugo kažem?

Ako si automatski Mi vs Šveđani, nije to sretna situacija za tebe.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3597 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Ommadawn »

Dobro, hvala ti na savjetu.

Boriti se ipak ne mislim ni za koga.
Oružje uzimam u ruku samo na takmičenjima u strijeljaštvu.

Rat u Bosni me naučio ko su pobjednici svih ratova.
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#3598 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Osmi Socrates »

Zašto bi bilo ko ostajao u zemlji u kojoj može svirati kurcu? Ili u kojoj osjeća da može svirati kurcu?

Apsolutno neshvatljivo. Ako te toliko diskriminiraju, jbt, logično je da je napustiš, jer te ništa ne veže za nju.

Ostavljam mogućnost da će imigranti u budućnosti možda zaista u Švedskoj svirati kurcu, a takvu situaciju smo došli ovdje da raspravimo.
User avatar
Point.
Posts: 27751
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#3599 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Point. »

Apsolutno podržavam ulazak Švedske u NATO. Trebalo je i ranije.

I živim u Švedskoj dugi niz godina i ni u jednom trenutku se nisam osjećao Šveđaninom.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66027
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3600 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by _BataZiv_0809 »

Sta je R i L?
Post Reply