Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#98501 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

Dope_Man wrote: 07/07/2022 07:48 Ignore, foe, i idemo dalje.
nije stvar u foeu, kad im ljudi repliciraju, nego kad dobiju prostor i vrijeme za gnusne lazi i direktnu rusku propagandu i sirenje iste. necu ba da gledam rusku propagandu na nasim temama, ja na njihove forume iteme ne idem nit me interesuju ne postoje za mene. i onda se postavlja pitanje koji ce ovde? da nekog u nesto ubjedjuju razvodnjavaju priccu, kvare nama zadovoljstvo, gledanja i komentiranja rastakanja ruske agresorske naci vojske?
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#98502 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »



a evo nami zatvorasa.. presusuje ork bazen sa manjinama haman...
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#98503 Re: Ukrajina

Post by Milenkov buraz »

@DEMONIKA

Nit će Amerika nestati nit Rusija a ti nećeš imati tu zadovoljštinu nekog "boljeg svjetskog poretka" ne zato jer ja tako kažem jer jednostavno stvari ne funkcionišu na taj način. Patetične snimke Rusa koji maltretiraju ljude u civilnoj odjeći mogu samo miševi i kvazi ljudi jer u tome pronalaze zadovoljštinu a možda im je fetiš takve stvari. Rusi da sutra za 24h osvoje komplet Ukrajinu izgubili su jer su za vijeke vijekova razorili bratsko tkivo Ukrajinaca i Rusa, niko to više ne sastavi, tako da su svakako izgubili iako možda vojno mogu i pobijediti na određenim sektorima. Rusija je sama sebi uz granicu napravila dugoročan problem koji siguran sam neće uvijek moći rješavati sa vojskom no to je budućnost i problemi sa kojim se moraju nositi.
lajkujMe
Posts: 12259
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#98504 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »

Slobodna drzava Sumire sloboda misljenja.
I ja se gnusam na njih ali goe i ne vidim ih vise.
Sve dok ne vrijedjaju, prijete i slicno neka ih.

Ali eto volio bih se nadovezati na Karananu.

Kad ste vec ovdje de objasnite svoje stajaliste zasto podrzavate Rusiju i kako mozete kao ljudsko bice podrzavati drzavu i politiku kojoj je gadjanje teznih centara s 1000 ljudi sasvim cool, ili masakri od Buche pa nadalje.

Znam znam vi ce te reci to je fejk news a jeste li se ikada potrudili malo da kopate za informacije a ne da gledate pink, happy i Russia today?

Ono cisto da vidimo zasto ste tog stava.
Jer meni u glavu ne ulazi kako neko moze srcem navijati za Putlera ili Hitler da tako kazem.


Umjesto da objasnite svoje stajaliste sve sto radite je da kontrirate i da namjerno izazivate trenje na temi a da bi docarao trenje stavite linkove sranje izvora ili Ukrajinske gubitke.
A nista da objasnite polozaj
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#98505 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »



Slava UKRAJINI :bih:
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#98506 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

lajkujMe wrote: 07/07/2022 08:01 Slobodna drzava Sumire sloboda misljenja.
I ja se gnusam na njih ali goe i ne vidim ih vise.
Sve dok ne vrijedjaju, prijete i slicno neka ih.

Ali eto volio bih se nadovezati na Karananu.

Kad ste vec ovdje de objasnite svoje stajaliste zasto podrzavate Rusiju i kako mozete kao ljudsko bice podrzavati drzavu i politiku kojoj je gadjanje teznih centara s 1000 ljudi sasvim cool, ili masakri od Buche pa nadalje.

Znam znam vi ce te reci to je fejk news a jeste li se ikada potrudili malo da kopate za informacije a ne da gledate pink, happy i Russia today?

Ono cisto da vidimo zasto ste tog stava.
Jer meni u glavu ne ulazi kako neko moze srcem navijati za Putlera ili Hitler da tako kazem.


Umjesto da objasnite svoje stajaliste sve sto radite je da kontrirate i da namjerno izazivate trenje na temi a da bi docarao trenje stavite linkove sranje izvora ili Ukrajinske gubitke.
A nista da objasnite polozaj
nema ba slobode misljenja s neprijateljima drzave. ne interesuje me njihoov misljejne iskreno, nit sirenje rusko cetnicke popagande.
User avatar
nota1969
Posts: 922
Joined: 27/02/2022 09:05

#98507 Re: Ukrajina

Post by nota1969 »

Awakened wrote: 07/07/2022 06:53
DEMONIKA wrote: 07/07/2022 01:15

moji fašisti, zanimljivo

btw nemam muda, ali ću se pošutat s tobom rado, posebno ako si sarajlija
a još posebnije ako rata našeg vidio nisi pa se sad kofrčiš, drug

ne trebam u moskvu da doprinesem stvaranju svjetskog poretka
zasovoljština bi mi bila da se usa toliko istroši pa joj petrodolar nestane

šega mi kako ste se upalili na dva posta koja nisu fake

E cuj "rado cu se posutati, posebno ako si sarajlija." 😂
Molim te, ostani gdje si odrasla i ne "sutaj" ljude po gradu.
a odakle će bit,mokro ili hreša
User avatar
janje_
Posts: 2240
Joined: 05/04/2007 14:05

#98508 Re: Ukrajina

Post by janje_ »

nota1969 wrote: 07/07/2022 08:06
Awakened wrote: 07/07/2022 06:53

E cuj "rado cu se posutati, posebno ako si sarajlija." 😂
Molim te, ostani gdje si odrasla i ne "sutaj" ljude po gradu.
a odakle će bit,mokro ili hreša
Neko selo oko Zenice. Predgradje u najbolju ruku.
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#98509 Re: Ukrajina

Post by splinter »



Mapa djestava HIMARSA.
U proteklih 9 dana , rusi su izgubili 11 velikih skladiša municije.
Ruski generalštab sad ozbiljno razmatra mogućnost uvođenja zabrane pušenja u okolini ovakvih objekata jer opušak može prouzročiti cijeli niz nekonktrolisanih reakcija i na kraju izazvati veliku štetu.
Dakle HIMARS cigarete dokazano djeluju štetno po zdravlje. Nečije.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#98510 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

DEMONIKA wrote: 07/07/2022 01:15
btw nemam muda, ali ću se pošutat s tobom rado, posebno ako si sarajlija
a još posebnije ako rata našeg vidio nisi pa se sad kofrčiš, drug

ne trebam u moskvu da doprinesem stvaranju svjetskog poretka
zasovoljština bi mi bila da se usa toliko istroši pa joj petrodolar nestane
Pakaš.
Foe.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4137
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#98511 Re: Ukrajina

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Piaty wrote: 07/07/2022 00:48
DEMONIKA wrote: 07/07/2022 00:43 i tako
[youtube][/youtube]
Jarane, sta ce nama ovaj link i sto si ti nama ovo stavio?
Bio je banovan zbog takvih stvari. I opet ce. :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#98512 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Interesantan prizor u luci u Baltimoru



Američki brodovi sa ukrajinskim oznakama.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#98513 Re: Ukrajina

Post by Milenkov buraz »

lajkujMe wrote: 07/07/2022 08:01 Slobodna drzava Sumire sloboda misljenja.
I ja se gnusam na njih ali goe i ne vidim ih vise.
Sve dok ne vrijedjaju, prijete i slicno neka ih.

Ali eto volio bih se nadovezati na Karananu.

Kad ste vec ovdje de objasnite svoje stajaliste zasto podrzavate Rusiju i kako mozete kao ljudsko bice podrzavati drzavu i politiku kojoj je gadjanje teznih centara s 1000 ljudi sasvim cool, ili masakri od Buche pa nadalje.

Znam znam vi ce te reci to je fejk news a jeste li se ikada potrudili malo da kopate za informacije a ne da gledate pink, happy i Russia today?

Ono cisto da vidimo zasto ste tog stava.
Jer meni u glavu ne ulazi kako neko moze srcem navijati za Putlera ili Hitler da tako kazem.


Umjesto da objasnite svoje stajaliste sve sto radite je da kontrirate i da namjerno izazivate trenje na temi a da bi docarao trenje stavite linkove sranje izvora ili Ukrajinske gubitke.
A nista da objasnite polozaj
Srbi, barem ovaj nacionalistički dio tog naroda, je uvijek onanisao na Ruse, prvo zbog iste religije a drugo zbog "bratskih" veza sa Rusima. Slično kao kod dijela Bošnjaka prema Turcima. U ovih 3-4 mjeseca može se napraviti analiza i presjek stanja te pro ruske svijesti kod Srba. Ja sam negdje na početku ove agresije pisao o tom pravoslavnom faktoru kod Rusa i Srba pa sam od pojedinih ismijan jer kao ovaj rat nema veze sa pravoslavljem. Možda, ali samo možda nema direktno veze sa pravoslavljem i vjerom ali ima itekako indirektno što se može lijepo vidjeti po ikonografiji koja se upotrebljava i koristi na društvenim mrežama pro ruske strane. Ta ikonografija polako ali sigurno poprima oblik "pravoslavnih talibana", militantnog pravoslavlja i elemenata koji su do sada bili strani pravoslavnim kršćanima ili ne toliko zastupljeni u tom folklornom obliku iskazivanja podrške Rusima. Takva politika i takvi ljudi koji podržavaju taj narativ rade to iz nade da će u povoljnom političko-vremenskom okviru Srbija samostalno ili uz pomoć Rusije moći povratiti Kosovo na isti način kao što je Rusija izvršila agresiju na Ukrajinu a RS se također po sličnom scenariju odvojiti od BiH ili barem napraviti takvu atmosferu i situaciju da će bilo kakav pa i formalan život između Srba i Bošnjaka postati nemoguć. Naravno Rusija aktivno radi na ostvarivanju tog plana i samo nepovoljna situacija na frontu za Ruse i neostvarivanje prvobitnog plana u Ukrajini je spriječila stvaranje gore pomenutih uslova. Također u tom presjeku možemo vidjeti i naglo probuđenu ljubav prema muslimanima Bliskog istoka kod te većinske populacije pa tako glavni argument pro-ruske podrške je taj da Amerika i Engleska ubija ili je ubijala muslimane Iraka, Avganistana, Libije, Sirije (Rusi kao nisu ali o tome neću sada), te da Rusi imaju isto pravo u Ukrajini intervenisati...iako se dobro zna da je Putin lično dao podršku Americi u "borbi protiv terorizma" i dobio gromoglasan pljesak mislim u UN-u ili negdje gdje je bio sastanak svjetskih lidirea nakon 9/11. Ta naglo probuđena ljubav prema muslimanima svijeta je licemjerna i obična farsa za dnevno političke potrebe dok god negiraju zločine i genocid nad svojim komšijama muslimanima. To je otpirlike taj neki presjek do sada ono što sam ja zapazio a vjerujem da ima dosta toga za analizirati. Ono što je bitno da Bošnjaci pa i Hrvati znaju stanje stvari i budu svjesni toga. Hrvati u BiH misle da će koketiranjem sa Rusima iskamčiti nešto u BiH dok su na nivou Hrvatska-Srbija duboko suprostavljeni ali se taj desničarski dio, kako su sami rekli, 99,8% slažu oko BiH. Po meni samo rad na samom sebi, učenje, edukacija djece, ulaganje u nove generacije, osvještavanje starijih generacija, čuvanje resursa (ljudskih i materjalnih), pravljenje energetske neovisnosti koliko god je to moguće je put koji nam može garantovati opstanak na ovim prostorima jer mislim da sve drugo vodi u krivu stranu ali sigurno ima i pametnijih od mene koji će moći reći da, to je ispravno ili to je pogrešno.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#98514 Re: Ukrajina

Post by Milenkov buraz »

sumirprimus wrote: 07/07/2022 07:57

a evo nami zatvorasa.. presusuje ork bazen sa manjinama haman...
Dakle krenuli su zatvorenike slati u rat, na prve linije dabome, za uzvrat nude da ih oslobode nakon nekog vremena. Strašna sila je ta Rusija. :oops:
User avatar
Kyuss
Posts: 970
Joined: 13/07/2007 14:17

#98515 Re: Ukrajina

Post by Kyuss »

sumirprimus wrote: 07/07/2022 07:53
Dope_Man wrote: 07/07/2022 07:48 Ignore, foe, i idemo dalje.
nije stvar u foeu, kad im ljudi repliciraju, nego kad dobiju prostor i vrijeme za gnusne lazi i direktnu rusku propagandu i sirenje iste. necu ba da gledam rusku propagandu na nasim temama, ja na njihove forume iteme ne idem nit me interesuju ne postoje za mene. i onda se postavlja pitanje koji ce ovde? da nekog u nesto ubjedjuju razvodnjavaju priccu, kvare nama zadovoljstvo, gledanja i komentiranja rastakanja ruske agresorske naci vojske?
Sve za budžav ruski sendvič.
Jebeni hambi ne znaju da naprave, a pokoravali bi svet.

Zumbul2
Posts: 1531
Joined: 23/04/2022 23:34

#98516 Re: Ukrajina

Post by Zumbul2 »

Warzone kaže da će ukrajinci dobiti slovačke Mig-ove 29 a česi će patrolirati i pokrivati slovačko nebo ako sam dobro razumio. Radi se o 11 komada jednosjeda i dvosjeda, na kojem su nivou upgrade ne znam.

https://www.thedrive.com/the-war-zone/u ... atrol-deal
Last edited by Zumbul2 on 07/07/2022 08:52, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#98517 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#98518 Re: Ukrajina

Post by agent_zero »

DEMONIKA wrote: 07/07/2022 00:59
slažem se drug
Spoiler
Show
Degutantan si Putinofilčiću... idi vozaj tutu u rikverc do šiti foruma.

I povedi lulla i ekipu.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#98519 Re: Ukrajina

Post by agent_zero »

telllindemann wrote: 07/07/2022 02:00 Bolest ne bira... sta reci
postavljati vieo materijal kako OKUPATOR ubija vojnike koji brane SVOJU zemlju moze samo oosoba ozbiljno poremećenih moralnih vrijednosti kojoj fali dobar kubik daske u glavi...

Žali Boze zraka koji uzima ljudima sposobbnim da imaju neki vide empatije prema ljudima koji se bore za zivot i svoju zemlju i slobodu a ne da budu dio zemlje koja ubija novinare, politicare, neistomisljenike, napada zemlje oko sebe i uzima teritorij, gađa civilne avione, na kraju ako si bar malo Bosanac, ta stoka je zaustavila rezoluciju o srebrenici, pomaze četnicima u svemu sto mogu im pomoci...

no, meni se cini ida ipak posao se mora raditii
Psihičkih rusofilskih bolesnika se nakotilo na temi zadnjih dana, da te Bog dragi sačuva!
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#98520 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Evo malo potrazio po tredu i nađem da je ova oznaka na dimnjaku americkog broda u stvari neka njihova oznaka vjerovatno nevezana za Ukrajinu.

Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#98521 Re: Ukrajina

Post by Milenkov buraz »

agent_zero wrote: 07/07/2022 08:53
DEMONIKA wrote: 07/07/2022 00:59
slažem se drug
Spoiler
Show
Degutantan si Putinofilčiću... idi vozaj tutu u rikverc do šiti foruma.

I povedi lulla i ekipu.

Da citiram jednog forumaša tamo pred početak agresije...
Osmi Socrates wrote: 16/02/2022 20:27 Sve su ovo ovdje Emiri Kusturice. Redovno idu u Moskvu da Putina savjetuju oko toga gdje svijet ide.

Ne znaju ruski, već engleski, ali su pod uticajem ruskih klasičnih pisaca. Gledaju američke serije, slušaju američku muziku, tipkaju na američkim izumima, dočepali se interneta, koji, vidi čuda, je američko čedo, ali, su, inače, svi, duboko u duši, Rusi.

K'o što rek'o Chello, "obviously".
Gdje je čovjek, je li živ?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#98522 Re: Ukrajina

Post by agent_zero »

Ma zna se dobro koja sorta balkanskih umobolnika podržava Putina i Rusiju u ovome što rade:

- srbo-četnici
- hzd-ovci i milanovićevci
- turkofili
- arapofili
- sda balije (ista šema kao turkofili - erdoan)
- tzv. "slobodni mislioci" (čitaj: plaćenici)
Last edited by agent_zero on 07/07/2022 09:03, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#98523 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »



samo bub
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#98524 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

Image

Image

Image
zmijsko ostrvo
Last edited by sumirprimus on 07/07/2022 09:05, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#98525 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Milenkov buraz wrote: 07/07/2022 08:38 Ja sam negdje na početku ove agresije pisao o tom pravoslavnom faktoru kod Rusa i Srba pa sam od pojedinih ismijan jer kao ovaj rat nema veze sa pravoslavljem. Možda, ali samo možda nema direktno veze sa pravoslavljem i vjerom ali ima itekako indirektno što se može lijepo vidjeti po ikonografiji koja se upotrebljava i koristi na društvenim mrežama pro ruske strane. Ta ikonografija polako ali sigurno poprima oblik "pravoslavnih talibana", militantnog pravoslavlja i elemenata koji su do sada bili strani pravoslavnim kršćanima ili ne toliko zastupljeni u tom folklornom obliku iskazivanja podrške Rusima. Takva politika i takvi ljudi koji podržavaju taj narativ rade to iz nade da će u povoljnom političko-vremenskom okviru Srbija samostalno ili uz pomoć Rusije moći povratiti Kosovo na isti način kao što je Rusija izvršila agresiju na Ukrajinu a RS se također po sličnom scenariju odvojiti od BiH ili barem napraviti takvu atmosferu i situaciju da će bilo kakav pa i formalan život između Srba i Bošnjaka postati nemoguć.
Upravo ovo što pričaš je tako jasno vidljivo iz YT klipa sa neke od prethodnih strana, dijaloga u studiju neke TV u Beogradu, gdje je onaj penzionisani potpukovnik pravoslavni taliban sukobljavao svoje deluzije sa faktima koje je iznosio poslanik skupstini Srbije Dragan Šormaz, zagovornik Srbije u NATO.
Post Reply