Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

User avatar
AliceInChains
Posts: 3325
Joined: 09/02/2010 19:40

#137551 Re: Ukrajina

Post by AliceInChains »

@Sanjarko ne fula.

Evropske, pogotovo ekonomski razvijene države uglavnom vec sad imaju poteškoće zbog manjka radne snage. Taj trend će se za 2-3 godine ozbiljno pogoršati, jer većina baby boomer-a ide u penziju.

Ako se ne desi neki veći globalni ekonomski krah, peretpostavljam da se mnogo Ukrajinaca nece ni vratiti iz izbjeglištva. Vjerovatnoca povratka je sve gora, sto duže traje rat. E sad hoce li im biti gore nego nama, ili onima oko nas / na Balkanu, šta se ekonomskog oporavka tiče, vidit ćemo.

Kao sto sam napisao, ovo ih je ekonomski i kulturno-civilizacijski vratilo 100 godina unazad. I npr. jedna Mađarska kao članica EU im puno teritorije i plodne zemlje, ali ne i razvijenu industriju pa ih možeš glatko zaboraviti. Ljudi bježe u miru, mimo silnih EU fondova.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#137552 Re: Ukrajina

Post by Sanjarko »

AliceInChains wrote: 04/12/2022 12:11 @Sanjarko ne fula.

Evropske, pogotovo ekonomski razvijene države uglavnom vec sad imaju poteškoće zbog manjka radne snage. Taj trend će se za 2-3 godine ozbiljno pogoršati, jer većina baby boomer-a ide u penziju.

Ako se ne desi neki veći globalni ekonomski krah, peretpostavljam da se mnogo Ukrajinaca nece ni vratiti iz izbjeglištva. Vjerovatnoca povratka je sve gora, sto duže traje rat. E sad hoce li im biti gore nego nama, ili onima oko nas / na Balkanu, šta se ekonomskog oporavka tiče, vidit ćemo.

Kao sto sam napisao, ovo ih je ekonomski i kulturno-civilizacijski vratili 100 godina unazad. I npr. jedna Mađarska im puno teritorije i plodne zemlje, ali ne i razvijenu industriju pa ih možeš glatko zaboraviti. Ljudi bježe u miru
Ma lazem, fulam itd. Od Vehabije do Ruskog propagandiste sam. Sto u lice istinu kazujem. Ima slika, citavom svijetu ce zbog svega TFR da poplavi tj da padne ispod 2,10 tj odrzivosti populacije. Zadnji bastion ce biti ako se nevaram Cad ili Niger, uglavnom neka Africka drzava.
User avatar
AliceInChains
Posts: 3325
Joined: 09/02/2010 19:40

#137553 Re: Ukrajina

Post by AliceInChains »

Sanjarko wrote: 04/12/2022 12:16
AliceInChains wrote: 04/12/2022 12:11 @Sanjarko ne fula.

Evropske, pogotovo ekonomski razvijene države uglavnom vec sad imaju poteškoće zbog manjka radne snage. Taj trend će se za 2-3 godine ozbiljno pogoršati, jer većina baby boomer-a ide u penziju.

Ako se ne desi neki veći globalni ekonomski krah, peretpostavljam da se mnogo Ukrajinaca nece ni vratiti iz izbjeglištva. Vjerovatnoca povratka je sve gora, sto duže traje rat. E sad hoce li im biti gore nego nama, ili onima oko nas / na Balkanu, šta se ekonomskog oporavka tiče, vidit ćemo.

Kao sto sam napisao, ovo ih je ekonomski i kulturno-civilizacijski vratili 100 godina unazad. I npr. jedna Mađarska im puno teritorije i plodne zemlje, ali ne i razvijenu industriju pa ih možeš glatko zaboraviti. Ljudi bježe u miru
Ma lazem, fulam itd. Od Vehabije do Ruskog propagandiste sam. Sto u lice istinu kazujem. Ima slika, citavom svijetu ce zbog svega TFR da poplavi tj da padne ispod 2,10 tj odrzivosti populacije. Zadnji bastion ce biti ako se nevaram Cad ili Niger, uglavnom neka Africka drzava.
Sabur, nemoj da te previše sikira. Većina njih se mentalno nalazi u ratnom stanju, sto radi naše bolne prošlosti i razumijem. Ne godi im tematika ili izjava / prognoza onih, koja u suštini nije skroz pozitivna za Ukrajinu. Dvije stranice bambiranja, jer sam remizirao izjave Bidena, Putina i Macrona i dao hint, u kojem parvcu bi moglo iči politicko rješenje.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#137554 Re: Ukrajina

Post by Sanjarko »

AliceInChains wrote: 04/12/2022 12:35
Sanjarko wrote: 04/12/2022 12:16

Ma lazem, fulam itd. Od Vehabije do Ruskog propagandiste sam. Sto u lice istinu kazujem. Ima slika, citavom svijetu ce zbog svega TFR da poplavi tj da padne ispod 2,10 tj odrzivosti populacije. Zadnji bastion ce biti ako se nevaram Cad ili Niger, uglavnom neka Africka drzava.
Sabur, nemoj da te previše sikira. Većina njih se mentalno nalazi u ratnom stanju, sto radi naše bolne prošlosti i razumijem. Ne godi im tematika ili izjava / prognoza onih, koja u suštini nije skroz pozitivna za Ukrajinu. Dvije stranice bambiranja, jer sam remizirao izjave Bidena, Putina i Macrona i dao hint, u kojem parvcu bi moglo iči politicko rješenje.
Ma opet ih dzaba nemogu skontati. Svijet im pred nogama danas. Informacija na sve strane. Malo samo pregledas i jednu i drugu stranu price itd i kao razumno bice doneses kakav takav zakljucak, nekad neispravan, ali je vise cesto ispravan, logican itd. Kad doneses nelogican, neispravan i sl zakljucak kazes da si pogrijesio i promjenis ga.

Znam i ja pogrijesiti, pogresno informaciju zapamtiti i sl ali sukladno tome se ispravim, promjenim misljenje tj zakljucak i sl.

Vodim se logikom, ali kazem znam pogrijesiti. A logika je vodzena naukom. Znaci vodzen sam naukom.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#137555 Re: Ukrajina

Post by ovo_malo_duse »

Pljackasi. Tu se sva blabla pregovori , garantovana sigurnost prica zavrsava.
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/rusi ... /221204009
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#137556 Re: Ukrajina

Post by Blixen »

Gandalf wrote: 04/12/2022 08:19

razvaljotka
Tooooooo samo rokaj ruse
saimidin
Posts: 2753
Joined: 20/05/2011 17:53

#137557 Re: Ukrajina

Post by saimidin »

Kakve veze sad tfr u africi ima sa ukrajinom, alisu razumijem, pusi putlerovu propagandu, I ne zeli da vidi pored ociju, pa je jos I siri, zato I jeste na foe

Ukrajina da se ne bori, ne bi ni postojala, kao ni ukrajinci, sto je I putler objavio u tom svom eseju I u govoru 24.2, sve ostalo je suplja orkovska propaganda
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#137558 Re: Ukrajina

Post by Sanjarko »

saimidin wrote: 04/12/2022 12:51 Kakve veze sad tfr u africi ima sa ukrajinom, alisu razumijem, pusi putlerovu propagandu, I ne zeli da vidi pored ociju, pa je jos I siri, zato I jeste na foe

Ukrajina da se ne bori, ne bi ni postojala, kao ni ukrajinci, sto je I putler objavio u tom svom eseju I u govoru 24.2, sve ostalo je suplja orkovska propaganda
Ne kontate. Bez rata joj je trebala ici populacija s oko 39 miliona na oko 20 miliona, nekad u buducnosti, relativno brzo, za jedan ljudski zivot/vijek, mozes misliti kako ce im ici populacija s ratom. Pa pisao sam. Nama bez rata s emigracijom bi bila sad populacija oko 3 miliona.

Skrisio nas demografski rat pravo. Sta mislite sta ce s Ukrajinom biti. Volio bi i ja da se izglave, da pobijede itd. Ali moraju se cinjenice tj nauka uzeti u obzir. Zna nauka i omanuti tj pogrijesiti, ali ne cesto.

Nit trolam, nit ista. Samo iznosim sta nauka i cinjenice govori/e.

Neki dan Lavrov rece jednu cinjenicu. Da Zapad tj Amerika i EU i ostali vode rat protiv Rusije u Ukrajini. I to je istina. S*pak prvi put rekao istinu mozda. Vode proksi rat, i neka, i nek ih poklapaju koliko to god mogu. Kad su ovi/Rusi agresori, srusili UN-ov poredak, prekrsili konvencije itd.

Ali je rekao istinu.
User avatar
Rothmans
Posts: 2848
Joined: 21/11/2019 21:32

#137559 Re: Ukrajina

Post by Rothmans »

sumirprimus wrote: 04/12/2022 00:16
Realno mi smo podbacili s ukrajinom zestoko a znamo kukat i trazit pomoc.
Ja ne znam sta cekas onda ? Il da neko drugi skupi cetu, ode tamo, uslika se, pa da ti tvit linkujes ?
saimidin
Posts: 2753
Joined: 20/05/2011 17:53

#137560 Re: Ukrajina

Post by saimidin »

Sanjarko wrote: 04/12/2022 12:59
saimidin wrote: 04/12/2022 12:51 Kakve veze sad tfr u africi ima sa ukrajinom, alisu razumijem, pusi putlerovu propagandu, I ne zeli da vidi pored ociju, pa je jos I siri, zato I jeste na foe

Ukrajina da se ne bori, ne bi ni postojala, kao ni ukrajinci, sto je I putler objavio u tom svom eseju I u govoru 24.2, sve ostalo je suplja orkovska propaganda
Ne kontate. Bez rata joj je trebala ici populacija s oko 39 miliona na oko 20 miliona, nekad u buducnosti, relativno brzo, za jedan ljudski zivot/vijek, mozes misliti kako ce im ici populacija s ratom. Pa pisao sam. Nama bez rata s emigracijom bi bila sad populacija oko 3 miliona.

Skrisio nas demografski rat pravo. Sta mislite sta ce s Ukrajinom biti. Volio bi i ja da se izglave, da pobijede itd. Ali moraju se cinjenice tj nauka uzeti u obzir. Zna nauka i omanuti tj pogrijesiti, ali ne cesto.

Nit trolam, nit ista. Samo iznosim sta nauka i cinjenice govori/e.

Neki dan Lavrov rece jednu cinjenicu. Da Zapad tj Amerika i EU i ostali vode rat protiv Rusije u Ukrajini. I to je istina. S*pak prvi put rekao istinu mozda. Vode proksi rat, i neka, i nek ih poklapaju koliko to god mogu. Kad su ovi/Rusi agresori, srusili UN-ov poredak, prekrsili konvencije itd.

Ali je rekao istinu.
Rat je pokrenuo putler, da bi istrijebio ukrajince potpuno, zapad je samo djelomicno podrzao ukrajince, jer jedni su se nadali da ce putler brzo zavrsiti (de, fr,...), a drugi pogotovo ovi sto su bili pod orkovskom cizmom ce I gace skinuti da pomognu da im orci opet ne sjedu za vrat I vriste americi spasite nas, pa I usa pocela slati ozbiljnu pomoc umjesto prognoza o padu kijeva za x sati

Fulas loptu potpuno, jebo demografiju ako ces zivjeti u cccp2.0, sto ovaj patuljak zeli, jer sam je rekao sta misli o propasti gulag arhipelaga

Ljudi ima evo preko 8 milijardi, jel stvarno mislis da je to malo, samo ce se bolje rasporediti I svesti na realnu mjeru, sto je tesko reci koliko, ali samo ce se pokazati
sumirprimus
Posts: 80738
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#137561 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

Samo iznosi sto nauka kaze? Koja nauka, sta si i gdje studirao i na koji se naucno istrazivaki rad pozivas?trolas ovde stvarima nebtinim za temu a tema je Ukrajina snajarko. Ne trebas ti nama otvarat oci nego sebi jarane a znas i sam zbog cega.
sumirprimus
Posts: 80738
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#137562 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

Ima raznih nacina da se Ukrajini pomogne i pored neprijatepjskih a proruskih snaga u bih. Naravno ko i na ovoj temi u februaru lakkse zabit glavu u pijesak i rec nas se to ne tice, a drugi nek nas predstavljaju u tom svjetlu. Imat cemo se kad kajati ko i za sve ostalo.
sumirprimus
Posts: 80738
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#137563 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »


Kad je ovo bilo
sumirprimus
Posts: 80738
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#137564 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »



Vezana vijest :(

5 gruzijaca i par ukrajinaca je poginulo u tim dijelu, kako kazu
Last edited by sumirprimus on 04/12/2022 14:47, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#137565 Re: Ukrajina

Post by pici »

sumirprimus wrote: 04/12/2022 14:34 Ima raznih nacina da se Ukrajini pomogne i pored neprijatepjskih a proruskih snaga u bih. Naravno ko i na ovoj temi u februaru lakkse zabit glavu u pijesak i rec nas se to ne tice, a drugi nek nas predstavljaju u tom svjetlu. Imat cemo se kad kajati ko i za sve ostalo.
Ako ti dodik dobije MVP, vidjeces prcvajza.Cak ce se glasat za rusiju i ovako smo bili na rubu neke neutralnosti, eno zadnje glasanje u UN-u.Mi smo nebitni.
sumirprimus
Posts: 80738
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#137566 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

pici wrote: 04/12/2022 14:47
sumirprimus wrote: 04/12/2022 14:34 Ima raznih nacina da se Ukrajini pomogne i pored neprijatepjskih a proruskih snaga u bih. Naravno ko i na ovoj temi u februaru lakkse zabit glavu u pijesak i rec nas se to ne tice, a drugi nek nas predstavljaju u tom svjetlu. Imat cemo se kad kajati ko i za sve ostalo.
Ako ti dodik dobije MVP, vidjeces prcvajza.Cak ce se glasat za rusiju i ovako smo bili na rubu neke neutralnosti, eno zadnje glasanje u UN-u.Mi smo nebitni.
Oa zato i govorim. Nismo mi neutralni, mi smo vise na ruskoj strani jer su oni koji nas predstavljaju isto zabili glave u pijesak i prave se da ne postoje. Avaj imat cemo se kad kajati.
sumirprimus
Posts: 80738
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#137567 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »


:lol: eee svasta
User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#137568 Re: Ukrajina

Post by apsidejzi »

Malo zanimljive statistike o broju poginulih ruskih vojnika po mjesecu:

Novembar 2022 - 16.970 (dnevni prosjek 566)
Oktobar 2022 - 12.860 (dnevni prosjek 415) - od Oktobra imamo mobilizovane na ratistu
Septembar 2022 - 11.010 (dnevni prosjek 367)
Ostali mjeseci - cca 7800 mjesecno (dnevni prosjek 263)

Vise je nego jasno da mobilizirani ginu vise nego duplo od profesionalnih vojnika. RUski narod vec prica o novom mobilizaciji iza nove godine. GOvori se brojci od 1.000.000 novih vojnika od cega ce biti 300.000 zena.

U jednom od prethodnih postova racunao sam i ranjene (ovo iznad su samo poginuli). U prosjeku, u novembru je 45.000 ljudstva izbaceno iz stroja. skoro 17k je ubijeno a ostatak ranjen. Dio ranjenika ce se vratiti vjerovatno, ali dio nece. Hajde da zaokruzimo da ce se pola ranjenih vratiti. To opet daje cca 30k mjesecno onih izbacenih iz stroja. Ovo suskanje od milion novih u mobilizaciji iza nove godine nije ni malo nerealno. Mozda ne odmah pocetkom januara ali do februara ce vec poceti da se urusava ruska armija ako ne dodju nove snage.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#137569 Re: Ukrajina

Post by agent_zero »

sumirprimus wrote: 04/12/2022 00:16
Spoiler
Show
Realno mi smo podbacili s ukrajinom zestoko a znamo kukat i trazit pomoc.
Totalno podbacili... da ne bi one posjete Forte i Čudićke Kijevu, ne bi se za nas ni znalo na čijoj smo strani.
sumirprimus
Posts: 80738
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#137570 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

sumirprimus
Posts: 80738
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#137571 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

agent_zero wrote: 04/12/2022 14:55
sumirprimus wrote: 04/12/2022 00:16
Spoiler
Show
Realno mi smo podbacili s ukrajinom zestoko a znamo kukat i trazit pomoc.
Totalno podbacili... da ne bi one posjete Forte i Čudićke Kijevu, ne bi se za nas ni znalo na čijoj smo strani.
Eh da jedna od rijetkih svijetlih tacaka. I ono jedno glasanje u un koliko se sjecam i tjt
Last edited by sumirprimus on 04/12/2022 14:59, edited 1 time in total.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#137572 Re: Ukrajina

Post by agent_zero »

sumirprimus wrote: 04/12/2022 14:34 Ima raznih nacina da se Ukrajini pomogne i pored neprijatepjskih a proruskih snaga u bih. Naravno ko i na ovoj temi u februaru lakkse zabit glavu u pijesak i rec nas se to ne tice, a drugi nek nas predstavljaju u tom svjetlu. Imat cemo se kad kajati ko i za sve ostalo.
:thumbup:
User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#137573 Re: Ukrajina

Post by apsidejzi »

sumirprimus wrote: 04/12/2022 14:48
pici wrote: 04/12/2022 14:47

Ako ti dodik dobije MVP, vidjeces prcvajza.Cak ce se glasat za rusiju i ovako smo bili na rubu neke neutralnosti, eno zadnje glasanje u UN-u.Mi smo nebitni.
Oa zato i govorim. Nismo mi neutralni, mi smo vise na ruskoj strani jer su oni koji nas predstavljaju isto zabili glave u pijesak i prave se da ne postoje. Avaj imat cemo se kad kajati.
Slazem se! Imali su idealnih 10 mjeseci da lobiraju u svijetu za nas ali to nisu uradili. Da li je u pitanju strah, nesposobnost, ucjena, neki "poslovni interesi" ili nesto drugo, ne znam. Jedino sto znam, jeste da su mogli ukopati Dodika kad su pozelili. Ali nisu. Dodik se mudro usudio. Vise ne prica o onim zakonima koje je proslog Decembra odgodio na 6 mjeseci znajuci da ce rusi napasti ukrajinu u februaru. Racunao papak da ce tih 6 mjeseci biti taman dovoljno da rusi pregaze ukre i onda on uvede te zakone i razbije Bosnu u dijelove. To mu vise niko ne spocitava. Ni bosnjacka pozicija ni opozicija, ni srpska opozicija. Svi su zaboravili zakone na koje je pritisnuta pauza.

Nasi politicari su de facto na ruskoj strani i zalosno je sto su opet dobili dosta glasova na izborima. Doduse, ni opozicija nije bila nesto glasna i nije ni pokusala srbe pozvati na odgovornost i traziti da objasne sta je onih 6 mjeseci zapravo znacilo i sto se o njima vise ne govori?

Nekako u dubini sebe, zelio bih da su nasi politicari samo zlobni i da imaju talove sa srbima te da zbog korupcije ne zele da ih pozivaju na odgovornost. Medjutim, isto tako u dubini sebe, mislim da je u pitanju jos strasnija stvar: oni ni ne znaju da imaju priliku. TOliko su nesposobni da nisu toga ni svjesni. Kazem ti, lakse bi mi bilo prihvatiti da su zlobni i da su u talu, nego da su nesposobni. Zlobnih ljudi bi se kad tad rijesili. GLupih necemo nikad!
sumirprimus
Posts: 80738
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#137574 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

apsidejzi wrote: 04/12/2022 14:53 Malo zanimljive statistike o broju poginulih ruskih vojnika po mjesecu:

Novembar 2022 - 16.970 (dnevni prosjek 566)
Oktobar 2022 - 12.860 (dnevni prosjek 415) - od Oktobra imamo mobilizovane na ratistu
Septembar 2022 - 11.010 (dnevni prosjek 367)
Ostali mjeseci - cca 7800 mjesecno (dnevni prosjek 263)

Vise je nego jasno da mobilizirani ginu vise nego duplo od profesionalnih vojnika. RUski narod vec prica o novom mobilizaciji iza nove godine. GOvori se brojci od 1.000.000 novih vojnika od cega ce biti 300.000 zena.

U jednom od prethodnih postova racunao sam i ranjene (ovo iznad su samo poginuli). U prosjeku, u novembru je 45.000 ljudstva izbaceno iz stroja. skoro 17k je ubijeno a ostatak ranjen. Dio ranjenika ce se vratiti vjerovatno, ali dio nece. Hajde da zaokruzimo da ce se pola ranjenih vratiti. To opet daje cca 30k mjesecno onih izbacenih iz stroja. Ovo suskanje od milion novih u mobilizaciji iza nove godine nije ni malo nerealno. Mozda ne odmah pocetkom januara ali do februara ce vec poceti da se urusava ruska armija ako ne dodju nove snage.
Damn 45k ovo su brojke kakvih nije bilo od ww2.
sumirprimus
Posts: 80738
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#137575 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

apsidejzi wrote: 04/12/2022 15:03
sumirprimus wrote: 04/12/2022 14:48
Oa zato i govorim. Nismo mi neutralni, mi smo vise na ruskoj strani jer su oni koji nas predstavljaju isto zabili glave u pijesak i prave se da ne postoje. Avaj imat cemo se kad kajati.
Slazem se! Imali su idealnih 10 mjeseci da lobiraju u svijetu za nas ali to nisu uradili. Da li je u pitanju strah, nesposobnost, ucjena, neki "poslovni interesi" ili nesto drugo, ne znam. Jedino sto znam, jeste da su mogli ukopati Dodika kad su pozelili. Ali nisu. Dodik se mudro usudio. Vise ne prica o onim zakonima koje je proslog Decembra odgodio na 6 mjeseci znajuci da ce rusi napasti ukrajinu u februaru. Racunao papak da ce tih 6 mjeseci biti taman dovoljno da rusi pregaze ukre i onda on uvede te zakone i razbije Bosnu u dijelove. To mu vise niko ne spocitava. Ni bosnjacka pozicija ni opozicija, ni srpska opozicija. Svi su zaboravili zakone na koje je pritisnuta pauza.

Nasi politicari su de facto na ruskoj strani i zalosno je sto su opet dobili dosta glasova na izborima. Doduse, ni opozicija nije bila nesto glasna i nije ni pokusala srbe pozvati na odgovornost i traziti da objasne sta je onih 6 mjeseci zapravo znacilo i sto se o njima vise ne govori?

Nekako u dubini sebe, zelio bih da su nasi politicari samo zlobni i da imaju talove sa srbima te da zbog korupcije ne zele da ih pozivaju na odgovornost. Medjutim, isto tako u dubini sebe, mislim da je u pitanju jos strasnija stvar: oni ni ne znaju da imaju priliku. TOliko su nesposobni da nisu toga ni svjesni. Kazem ti, lakse bi mi bilo prihvatiti da su zlobni i da su u talu, nego da su nesposobni. Zlobnih ljudi bi se kad tad rijesili. GLupih necemo nikad!
Mislim da je pocetni sok i nesnalazenje(nesposobnost kako i sam mislis) zamijenila borba za licni opstanak oreko nadolazecih opcih izbora. Tipa, aa njasra u ruandi.
Post Reply