Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#96226 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Ja ne vjerujem da su TOLIKO ludi u tom Kremlju.
Ali ako i jesu, to je to onda.
Armagedon, Sjeverna hemisfera ce biti nenastanjiva milion godina, a ljudi i civilizacija ce vjerovatno opstati na jugu.
Excel2
Posts: 1319
Joined: 03/10/2020 10:22

#96227 Re: Ukrajina

Post by Excel2 »

Ma ja se ne sekiram za WW3. Jebote, ne mozes nazor da zivis :D
Ako je umirati umrijet cemo. Ali dok zivim hocu da zivim kako treba, a ne da strijepim da me ove podguzne muhe Putinove jebu vise i vise iz godine u godinu.
Honda Rajvosa
Posts: 791
Joined: 02/11/2021 09:44

#96228 Re: Ukrajina

Post by Honda Rajvosa »

lajkujMe wrote: 27/06/2022 15:41

Prevod leakovanih dokumenata to jest mailova FSB.
Nimalo dobro.

Po ovome Ruska vlast, FSB i Vojna komanda smatraju da moraju pod svaku cijenu zapoceti svjetski rat gdje bi uvukli mnostvo zemalja u isti da bi unistili sadasnji svjetski poredak i kreirali svoj.
Po njima treba napasti Litvaniju i spojiti sve Ruske teritorije u jednu (Rusko srpski svijeti)
Zapoceti rat s NATOM zapoceti ratove na Balkanu, Kina navodno zeli napasti Tajvan na Jesen i druge saveznike i prijateljske zemlje uvuci u lokalne ratove.

Iran-Venecuela-Sirija itd itd i time razvuci zapadne snage ma sve strane i uzeti sta se moze sve u svrhu ocuvanja Rusije i njene vlasti...

Ako je ovo 1% tacno nas ceka najtezi period u svjetskoj historiji.
A mislim da to Zapadne obavjestajne snage znaju za ovo i da se vrsi priprema

Previse je atmosfera nabrijana u svijetu da bi se zajebavali na ove tvrdnje.

Za Kinu se javno zna (Xi licno drzao govor) da ce Tajvan biti Kineski milom ili silom.

Ameri tvrde da ce Kinezi sigurno napasti Tajvan do 2030 godine.
I sva Americka masinerija se priprema za taj scenario.
Cak novi program 6 generacije aviona je po dizajnu namjenjen pacifickom teatru.
Ko bi bio na jednoj strani? rusija, srbija i bjelorusija i mozda madjarska (u europi) i tamo kina protiv svih... evo i da dodje do toga, pa ti rusi ne mogu skupiti dovoljno vojske da osvoje ukrajinu, a kako da skupe vojsku koja ce da ratuje duz citave europe? potciniti ukrajince (hipoteticki) - NEMOGUCE? to bi sve izazvalo urusavanje rusije iznutra. iscrpila bi se rusija za 2 mjeseca svjetskog rata i podigla bijelu zastavu.
User avatar
Ironmen
Posts: 6040
Joined: 29/07/2015 17:36

#96229 Re: Ukrajina

Post by Ironmen »

lajkujMe wrote: 27/06/2022 15:48
zigzag wrote: 27/06/2022 15:46 Znači žrtvovali bi sve za upitan cilj?
Oni polaze od teze ako ne zapocnu svjetski rat da ce svakako izgubiti a u takvom ratu sanse su 50/50.

Oni polaze od toga da ce izgubiti sve ako ne zapocne globalni konflikt.

Oni smatraju ako ne pobjede Ukrajinu da je to kraj Rusije, Ruske vlasti, Ruskog uticaja i Ruskog svijeta.
A izgleda da smatraju da sami ne mogu pobjediti u Ukrajini i idu na sve ili nista.
Rusija ne moze da zauzme 2-3 omanja gradica na istoku Ukrajine a zapocela bi 3 svjetski rat, Rusija je ovim ratom izgubila sav kredibilitet koji je imala kao vojna sila. To mozda jos samo nadrogiranom Putinu nije jasno.
toska
Posts: 2977
Joined: 26/09/2016 14:08

#96230 Re: Ukrajina

Post by toska »

lajkujMe wrote: 27/06/2022 15:48
zigzag wrote: 27/06/2022 15:46 Znači žrtvovali bi sve za upitan cilj?
Oni polaze od teze ako ne zapocnu svjetski rat da ce svakako izgubiti a u takvom ratu sanse su 50/50.

Oni polaze od toga da ce izgubiti sve ako ne zapocne globalni konflikt.

Oni smatraju ako ne pobjede Ukrajinu da je to kraj Rusije, Ruske vlasti, Ruskog uticaja i Ruskog svijeta.
A izgleda da smatraju da sami ne mogu pobjediti u Ukrajini i idu na sve ili nista.
problem je što sad tačno zaključuju
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#96231 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Rusi si majstori obmana, pa je mozda i ovakva vijest poturena da se Zapad malo zabrine ili zaustavi.
I to je jedna mogucnost.

BTW, kad Rusi budu htjeli napasti, znace to NATO prije ruskih komandanata na terenu.
lajkujMe
Posts: 12254
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#96232 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »

Ako je Ruska vlast i Ruski drzavni aparat ista dokazao o sebi to je da ne razmisljaju razborito.
Citav rat protiv Ukrajine je dokaz tome....

Oni vise gledaju na ovo sve kao historijsku i mozda jedinu sansu da osiguraju buducnost jake Rusije.
A vjerovatno misle da je sadasnja Rusija dosegla svoj maksimalni potencijal u sadasnjem svjetskom poretku.

Nije kao da njihova medijska propaganda prica o ovome citavo vrijeme... Konstanto pozivaju na rat protiv zla Zapada i NATOa
Oni mozda pripremaju svoj narod za ovaj sukob.

Stvarno me ne bi iznenadilo da opet imaju mitomanski nacin razmisljanja o citavoj situaciji.

A isto negiranje da Rusi nisu LUDI smo imali 23 februara.
Niko sem SADa nije smatrao da ce Rusi zaista napasti.
24 februara svi redom smo dobili samar.

Pa ako cemo gledati ko bi im pomogao, Ruske manjine po okolnim zemljama (Latvija, Litvanija, Estonija)
Kina i njeni saveznici
Juzno Americke zemlje tipa Venecuela i Kuba (jos iko?)
Srbija i srbi na Balkanu...
Sirija i drugi Arapski saveznici...
Africki saveznici

Svijet se u zadnjih par godina izrazito podjelio na 2 tabora


Ako Rusija zaista smatra da im je jedina sansa za opstanak svjetski rat to ce i uraditi.

Za ove sto ponavljaju

Ne mogu ni protiv Ukrajine kako ce onda protiv NATOa
Pa tu lezi caka, hoce da izazovu globalno rat jer ce to znaciti da nisu vise sami pikaju na to da ce im drugi pomoci protiv "zajednickog neprijatelja"
User avatar
pici
Posts: 43572
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#96233 Re: Ukrajina

Post by pici »

Bobi wrote: 27/06/2022 15:04
lajkujMe wrote: 27/06/2022 13:47

Zanimljivo 3 NATO aviona lete kruznom putanjom na ovom mjestu + imaju tanker da ih drzi u zraku.

Nesto se desava na Zmijskom ostrvu ili Crnom Moru blizu Rumunije i Ukrajine
Nevidljivi a vidimo ga :D svi.


Lupaju ukri po ostrvu a fantomi su tu da poskidaju balisticke ako krenu na one visecjevne bacace koje su isporucili ukrajini.

Kad mogu rusi koristiti bjelorusiju i gadjati ukrajinu, mogu i ameri iz rumunije braniti svoje oruzije.
Last edited by pici on 27/06/2022 16:06, edited 2 times in total.
zigzag
Posts: 5741
Joined: 18/04/2014 11:26

#96234 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

Zašto bi svi stavili sve na kocku radi grešaka putina i njegovih bolesnika?

Ok je imati neke poslovne, političke, pa i ideološke veze ali svoju zemlju i svoje građane izložiti neviđenom zlu zato što je putin sam sebe natego, nije logično.
A_A_AKCIJA
Posts: 5940
Joined: 16/11/2009 02:54

#96235 Re: Ukrajina

Post by A_A_AKCIJA »

drug_profi wrote: 27/06/2022 15:49 Ja ne vjerujem da su TOLIKO ludi u tom Kremlju.
Ali ako i jesu, to je to onda.
Armagedon, Sjeverna hemisfera ce biti nenastanjiva milion godina, a ljudi i civilizacija ce vjerovatno opstati na jugu.
Rusi kao kakav pijanac u kafani, prijete daljnjom eskalacijom, a zapravo su ispuhali i jedva stoje na nogama i svi to vide.

Prvo je bila prijetnja eskalacijom nuklearka, a sada i trećim svjetskim ratom. Njima očajno treba povod za mobilizaciju, tako da me ne bi čudilo da odmah prebace u najveću brzinu, od specijalne operacije do trećeg svjetskog rata. Mislim, sve će ostati isto, ratovaće za neku Ukrajinsku Brezu poslije Vareša, samo će oni to zvati drugačije.

Nema od toga ništa ni u naznakama. Ko bi to pristupio njima i rizikovao uništenje? Mađarska i RS :mrgreen:

Njima bi to valjalo, ko budali šamar. Samo nema ko da se žrtvuje za ruski svet. :D
lajkujMe
Posts: 12254
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#96236 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »

Izvinite za duge tekstove ali isuvise bitno da ne pricamo o tome.

Ono sto je mene najvise zainteresovalo za Rusku propagandu od one Marije do Solovyeva izrazito agresivno poturaju da zapravo ratuju protiv NATO kao i svi vi ja sam bio u rezonu to je zato sto gube pa im treba izlaz...

Ali ne prestaju, sta vise sve su agresivniji u tim tvrdnjama, od NATO tajnih baza, nato generala nato vako nato nako

Kad uzmes u obzir sa je njihova propaganda namjenjena iskljucivo Ruskoj populaciji onda se zapitas zasto...
Mogli su krenuti drugacije da Nato ispadne krivac ali njihova propaganda mi se cini kao priprema i radikalizacija Rusa za rat protiv Rusije.

Evo prekjucerasnji primjer, zasto Rusija mapira Litvaniju i Poljsku i Suvalski Gap avionima?
Oni vec imaju mape tih terena, nove mape samo znace da im za "nesto" trebaju im najnoviji info o tom podrucju, pogotovo o odbranbenim lokacijama....

Zasto Bjelorusi i Rusi premjestaju svoje snage agresivno na zapadnu granice Bjelorusije?
Rusi vrlo vrlo dobro znaju da Nato nece prvi napasti,nemaju nikakvog razloga da vjeruju da ce biti napadnuti...

Meni je sve ovo suhveli

A rovare po NATO drzavama vec desetljecima pogotovo tamo od sredine 2000tih ...


Upravo zato sto su na koljenima od njih cini opasnu zvijer, znaju oni da ne mogu sami pobjediti protiv NATO zato im treba da citav svijet pocne ratovati.
User avatar
pici
Posts: 43572
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#96237 Re: Ukrajina

Post by pici »

zigzag wrote: 27/06/2022 16:05 Zašto bi svi stavili sve na kocku radi grešaka putina i njegovih bolesnika?

Ok je imati neke poslovne, političke, pa i ideološke veze ali svoju zemlju i svoje građane izložiti neviđenom zlu zato što je putin sam sebe natego, nije logično.
Greska koju zapad placa je da su kepeca digli u idola.Mnogi na zapadu su mu se klanjali kako rjesava stvari u rusiji sa mocnicima sa nalivperom.Sad se to odbija svima od glavu.Rusi su narod jednog vodze i oni ne znaju za drugo.Njima je demokratija da vodza ima 120% glasova na izborima i malo ko se pocese po gujici.
Na zapadu lete predsjednici i ministri sto su presli preko pjesackog a crveno svjetlo, dok u rusiji zgazis pun autobus i unaprijede te.
Druga dimenzija, svijet, kosmos.
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#96238 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Ne pokrece narod nuklearni rat, vec vrhuska.
Koliko god da imaju dobre bunkere, trebali bi znati da zivota na povrsini vise nema. A hrana gorivo i oprema za recikliranje zraka i vode nece do vijeka trajati.
zigzag
Posts: 5741
Joined: 18/04/2014 11:26

#96239 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

lajkujMe wrote: 27/06/2022 16:12

Zasto Bjelorusi i Rusi premjestaju svoje snage agresivno na zapadnu granice Bjelorusije?
gdje je to objavljeno
lajkujMe
Posts: 12254
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#96240 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »



Onda ovo, zasto bi NATO povecao Response Force s 40 na 300 hiljada
To je skoro 10x uvecanje koje realno nije opravdano....

Pogledajte ostale NATO zemlje od Poljske i Njemacke do drugih.
Zapocelo jedno od najmasovnijih programa naoruzavanja u historiji NATO.
Pricamo o stotinama milijardi Eura koje se pumpaju za veoma kratki rok
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#96241 Re: Ukrajina

Post by JoseMujica »

lajkujMe wrote: 27/06/2022 15:48
zigzag wrote: 27/06/2022 15:46 Znači žrtvovali bi sve za upitan cilj?
Oni polaze od teze ako ne zapocnu svjetski rat da ce svakako izgubiti a u takvom ratu sanse su 50/50.

Oni polaze od toga da ce izgubiti sve ako ne zapocne globalni konflikt.

Oni smatraju ako ne pobjede Ukrajinu da je to kraj Rusije, Ruske vlasti, Ruskog uticaja i Ruskog svijeta.
A izgleda da smatraju da sami ne mogu pobjediti u Ukrajini i idu na sve ili nista.
plakat za Adolfom kakvi so ovo luđaci :-)

ovo kažem jer 1938 svijet nije bio tehnički sposoban za totalno uništenje, a sada jeste i ovi kreteni svjesno idu u to :shock:

ko mi ruse spomene u ma kom kontekstu odma ga križam
geoxx
Posts: 1144
Joined: 08/08/2015 23:39

#96242 Re: Ukrajina

Post by geoxx »

Zivota mi, ovdje je samo bitno da se u tweetu spominje Rusija ili Ukrajina, odmah lijepi na temu. Nit je bitno ko tweeta nit sta se tweeta. Te Putin bolestan, operise se poslije devetog maja, ruski avioni misterioznog razloga lete ka Uralu etc.

Pa evo i sad teorija da je jedina da Rusi opstanu je da izazovu nuklerani rat. Imaju dva carobna dugmica - jedan pritisnes i bez pogovora na tvoju stranu ustanu Kinezi, Sirijci, Srbi i ovi iz Venecuele, a sa drugim dugmicem onesposobis 6000 nukleraki NATOa.

De okanite se sci fi price.
zigzag
Posts: 5741
Joined: 18/04/2014 11:26

#96243 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

a kreno voz koji nikad ne staje...
lajkujMe
Posts: 12254
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#96244 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »

zigzag wrote: 27/06/2022 16:14
lajkujMe wrote: 27/06/2022 16:12

Zasto Bjelorusi i Rusi premjestaju svoje snage agresivno na zapadnu granice Bjelorusije?
gdje je to objavljeno

Bilo proteklih sedmica 2-3 vijesti o vojnim vjezbama na Zapadu Bjelorusije.
Vaka naka vjezba ali sve na zapadu
Pola Bjeloruske armije uz Ruske formacije je na zapadu trenutno ostatak kod Ukrajine u Gomel regiji
planinar60
Posts: 272
Joined: 05/06/2022 16:24

#96245 Re: Ukrajina

Post by planinar60 »

Sutra ujutro kad krenu na litvaniju(a tu bi im bio i kraj) zapamtiti da se nakon zavsetka rata rusija preore i zemlja posoli, a i kina isto ako krene na tajvan.
zigzag
Posts: 5741
Joined: 18/04/2014 11:26

#96246 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

Gledam po internetu i ne vidim nikakvu vijest o vježbama još od maja
User avatar
pici
Posts: 43572
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#96247 Re: Ukrajina

Post by pici »

lajkujMe wrote: 27/06/2022 16:12 Izvinite za duge tekstove ali isuvise bitno da ne pricamo o tome.

Ono sto je mene najvise zainteresovalo za Rusku propagandu od one Marije do Solovyeva izrazito agresivno poturaju da zapravo ratuju protiv NATO kao i svi vi ja sam bio u rezonu to je zato sto gube pa im treba izlaz...

Ali ne prestaju, sta vise sve su agresivniji u tim tvrdnjama, od NATO tajnih baza, nato generala nato vako nato nako

Kad uzmes u obzir sa je njihova propaganda namjenjena iskljucivo Ruskoj populaciji onda se zapitas zasto...
Mogli su krenuti drugacije da Nato ispadne krivac ali njihova propaganda mi se cini kao priprema i radikalizacija Rusa za rat protiv Rusije.

Evo prekjucerasnji primjer, zasto Rusija mapira Litvaniju i Poljsku i Suvalski Gap avionima?
Oni vec imaju mape tih terena, nove mape samo znace da im za "nesto" trebaju im najnoviji info o tom podrucju, pogotovo o odbranbenim lokacijama....

Zasto Bjelorusi i Rusi premjestaju svoje snage agresivno na zapadnu granice Bjelorusije?
Rusi vrlo vrlo dobro znaju da Nato nece prvi napasti,nemaju nikakvog razloga da vjeruju da ce biti napadnuti...

Meni je sve ovo suhveli

A rovare po NATO drzavama vec desetljecima pogotovo tamo od sredine 2000tih ...


Upravo zato sto su na koljenima od njih cini opasnu zvijer, znaju oni da ne mogu sami pobjediti protiv NATO zato im treba da citav svijet pocne ratovati.
Ja sam nedavno napisao, da rusima ovaj debakl u ukrajini znaci raspad drzave, sistema.Oni da bi se izvukli iz ukrajinske kaljuze, MORAJU da prezentuju svojoj javnosti da su u sukobu sa NATO-m.Njima za zaustavljanje rata treba otvoren konflikt sa NATO-m da bi zaokruzili teritorij pa cak i napustili al ne da ih je porazio Ukrajinski vojnik nego NATO.Bio sam ubjedjen da je crnomorska flota ta koja ce inicirati konflikt, al sad je u opticaju taj koridor, koji im dobro dodje da pregovaraju.
Kremlj zna da ovo dugorocno je za njih poraz i moraju inicirati i isprovocirati zapad.Smjena generala i cistke su vec na djelu.Nesto se sprema.
TomANDJerry
Posts: 1155
Joined: 21/09/2012 18:23

#96248 Re: Ukrajina

Post by TomANDJerry »

Ali ideja da ce još 10 drzava ici zajedno sa Rusijom u nestanak planete zemlje mi je malo off. Mislim, išla bi Srbija i Bjelorusija(par sedmica, dok se nebi desilo budjenje naroda).

Kina bi voljela Tajvan, ali nakon ovoga svega šansa da oni nešto pokušaju po meni je manja nego prije. Dovoljna su dva americka nosaca aviona i Kina ostaje bez hrane i nafte, a sve to da bi se pokazali kao štovatelji lika i djela Vladimira Putina (nekako nije dobar trade). Mislim da su Kinezi mnogo racionalniji nego ih neki dozivljavaju, eto 30 godina su pravili drzavu da bih je sad poslali u pepeo jer im je to kepec iz Kremlja naredio preko telefona.

Ako se krene na nešto gore, krenut ce ovi ludjaci iz Kremlja sami bez ikoga, a ako i tamo nekom padne na pamet nuklearno oruzje ... vjerujem da je to drzavni udar u Rusiji --- jer koliko god ti ljudi oko Putina bili odani, to je iz razloga što im je dobro. Kada nuklearnka padne na njihov grad, kucu, porodicu i sve ostalo, pitam se da li su toliko lojalni (i treba da svi budu da se zrtvuju zajedno za porodicama za malog kepeca).
lajkujMe
Posts: 12254
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#96249 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »

Mislim da je greska lidera zapada a vala i mnogih ovdje na forumu je sto mi predpostavljamo da Putin i Ruski drzavni aparat razmislja kao "mi" kao normalne individue...

Da li je Hitler po svojim akcijama i reakcijama po bilo kakvom kriterijumu bio normalan i razborit?
Nije... Zato je uradio to sto je uradio.
Zapoceo rat osvajanje iskljucivo zbog duboke mrznje i uvjerenja da je on i Njemacki narod superioran....

On je bio lud

Japan je to uradio iz istih razloga s tim da su njima resursi i sirenje Japanske imperije bili vazniji razlog od mrznje prema ne Japancima...


Rat za osvajanje i ostvarenje zelje imperijalizma i velicine naroda i lider se ne zapocinje iz uma normalnog covjeka koji razborito razmislja kao i svi ostali...
Nikad nije niti ce ikada

Putin je psihopata, egomanijak i Narcis... Koji zivi u uvjerenju da je on licno i njegovi pijuni da su nadmocniji i jaci i da zasluzuju sve sto zele...


Na kraju krajeva, uopste nije bitno sta mi mislimo, sta zapadni lideri misle, sta misli Xi u Kini ili neki africki lider...

Bitni je jedino sta Putin razmislja i nista vise.
Ostali se ne pitaju on ako hoce da zapocne Svjetski rat ima sve mogucnosti na raspolaganju.
Drugim rijecima od 1 osoba medju 7 milijardi osoba ima moc da zapocne svjetski rat to je njegova moc

On ga moze zapoceti pod losim predpostavkama kao i za Ukrajinu

Oni su mislili da ce ih Ukrajina docekati otvorenih ruku i da ce sve glat proci za 12 do 72 sata.... Ko kaze da su naucili iz te greske?
zigzag
Posts: 5741
Joined: 18/04/2014 11:26

#96250 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

I druga stvar... ako se putin nategao jednom, hoće li i drugi put sa gorim posljedicama

Da je on pregazio UKR pa sad prijeti Litvaniji to bi bilo ozbiljno.
Last edited by zigzag on 27/06/2022 16:30, edited 1 time in total.
Post Reply