Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#90026 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »


🇸🇰⚡️ The Minister of Defense of Slovakia officially confirmed the transfer of eight self-propelled guns "Zuzana 2" to Ukraine
stizu sa svih strana, smao rokaj miki :izet:
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#90027 Re: Ukrajina

Post by DEMONIKA »

SanskiBiser wrote: 30/05/2022 07:40
DEMONIKA wrote: 30/05/2022 05:57 Ukraina rat
21. vijek

1. informacije širom neta 90% fejk

2. vremena kada možeš na gugl mapi naći nečiju kuću...

3. kada mobitelom možeš snimati u full rezoluciji,

4. kada sateliti mogu pratiti 24/7 sva dešavanja...

meanwhile
5. informacije sa rusko ukrajinskog ratišta su tviter postovi (od kojih 40% budu uklonjeni sa tvitera jer su fejk, a ostali prođu igrom slučaja),

6. tiktok cirkus,

7. instagram djevojke u ratnim "odorama" spremne za boj, manipulativni intervjui sa sluđenim civilima koji ne znaju šta ih je snašlo, etc etc...

8. u ww2 je bilo više vjerodostojnih snimaka, slika i videa, nego u ovo vrijeme lijepe slobode aka cenzure.

9. ako mislite da je zataškavanje pravog stanja na ratištu podizanje morala, varate se

10. osobe koje su svoj život stavile u ruke obrane, moraju znati tačno stanje na ratištima, čisto da nebi u svoj toj euforiji izginuli kao glineni golubovi ili ostali odsječeni, u okruženju, jer su im rekli kako napreduju i rade super strategiju

11.pa vi navijajte za moralnu podršku fejk tvitova, dok ljudi ginu i upadaju u klopke usljed dezinformacija.
1. ih 90% onako odokativno ili ti imas neki scientific proof, evo ja ti kazem da je 90% istinito a 10% fejk onako po intuiciji. Ko hoce pravu informaciju nadje je uvijek ako imalo mucka glavom i potrudi se.

2,3,4,5 hoces reci da extraordinary claims require extraordinary proof tj. hoces 4K snimke svega da bi vjerovala? sve je laz los CGI?

6,7 to su ti ili ratni profiteri ili propagandisti sa zadatkom narocito sa ruske strane kojima je zabranjena kreativnost i samoinciijativa pa svi ponavljaju kao papagaji ono sto im se kaze a promovisu onda te sedmice ili dana..ovim ukrajinskim dali koncept pa sami da razradjuju dalje...

8. dragi lijepi WW2...propagandni news reels izrezirani sa vojnim jedinicama, pa onda Gebels, 10ak sati ukupno snimaka stvarne borbe sa svih strana iz rata koji je trajao od 41 do 45..ma kako da ne....

9. ovo je upuceno forumasima, koji se optuzuju da zastaskavaju pravo stanje da bi dizali moral i pri tome se varaju dok u samom postu tvrdis da neamamo uvid u pravo stanje na ratistu jer je 90% informacija laz...ali zanimljivo je da impliciras da forumasi znaju pravo stanje ali ga zataskavaju...
Image

I zataskavamo ga...pssst :!: Dio forumaske specijalne operacije da navede Ruse i njihove agente na lazni trag. 8-)

10. Ne moraju znati, i ne znaju, nema u vojsci demokratije ni individualizma, znaju sve uglavnom od cina majora navise (stabovi brigada navise) na nizi nivo ide samo koliko treba i koliko je nuzno informacije, ostali su tu da ispunjavaju borbene zadatke i slusaju. Ono sto mogu gledati je "90% fake news" na Twitteru i Instagramu itd i to u pauzama i kad imaju intereneta. :roll:

11. Dakle shodno onom sto sam napisao u stavki 10. ljudi mogu da ginu i upadaju u klopke samo zbog toga sto sami na liniji gledaju Twitter i Instagram a ne zbog nas na forumu, previse nam dajes vaznosti i kredita, i ne navijamo mi ovdje za moralnu podrsku fejk tvitova vec za moralnu podrsku Ukrajini, to sto tebi smeta je vjerovatno ili sto si proruski orjentisana ili imas stav tipa
Image

ako, tvoje pravo i tvoj izbor ali ne osudjuj nas koji smo odabrali stranu i koji zelimo toj strani da se izbori i pobijedi u ovom ratu. Mi nismo Ukrajinci ni Rusi i ne mozemo u njihove cipele i carape tj. obojke da se stavimo pa da znamo kako im je, dobar dio nas dozivljava ovaj rat kroz nase ratno iskustvo 90ih i traume koje je taj rat ostavio na nas..i zato navijamo za Ukrajinu... :thumbup:
kao snimci nlo-a, sve u mutnoj verziji
deba
stani na loptu, navijaj do besvijesti
ali mi ne prosipaj procente, govoreći da su moji procenti falši (a ja u startu rekla odokativno) :mrgreen:
moralna podrška ukrajini fejk tvitovima je kontradiktorna, znam da znaš
ja rekoh više snimaka iz ww2, ne rekoh da li su bili fejk ili izrezani, jer ne znam, kao što ni ti ne znaš
osim ako hoćeš reći da su gas fabrike bile fejk?
neise
plješći, mada bi ti bilo bolje da se spremiš za mogućnost napada sa obje ti strane
umjesto da trošiš vrijeme analizirajući ua-ru rat
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#90028 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#90029 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »



sjev. donjevck
lajkujMe
Posts: 12254
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#90030 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »

Za onog sto kaze Rusa je 140miliona

Oficijelna statistika Ruske federacije

Populacija 145 miliona

Od toga:

Ispod 18 godina : 23%
18-44 god: 34%
45-64: 26%
65 i vise : 15%

Sto znaci da 41% populacije je starije od 45 god.
Oko 40% je od 18 do 45 godina
60 miliona Rusa je u godinama da mogu sluziti vojsku.
Koliko od toga je fizicki spremno za takvo nesto ne znamo

Inace stopa Radjanja je 1.6 premalo za odrzavanje populacije
Smrtnost je skoro duplo veca od novorodjenih
Rusija bi bila jos vise siromasna i jadna i bez rata i bez sankcija u narednih 20 godina.
Premalo omladine da radi i da izdrzavaju stariju penzioneraku populaciju.
A sad je jos mlade bacio u grotlo Ukrajine s 30.000 mrtvih do dana danasnjeg.

Hajmo reci da je pola od njih moze sluziti vojsku to znaci 30 miliona potencijalnih Orca.

Ali nema od toga nista cisto da se razumijemo.
Rusija mulu moci da snabdjeva, opremi i obuci sadasnje vojnik na frontu.

Da mobilizuju 1 milion, prvo te ljude treba obuciti, hraniti, obuci i snabdjeti oruzjem.
Treba ih poslati na front i organizovati u stare/nove jedinice.
I onda odrzavati logistiku za te ljude.

Ne mozes im samo dati puski i poslati ga na front bez hrane i svega sto ide uz to.

Znaci ovo sto Rusija sad ima je maksimum njihovih kapaciteta mogu mozda jos neke rezerve izvuci ali sve je to beznacajno.
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#90031 Re: Ukrajina

Post by DEMONIKA »

BiBi911 wrote: 30/05/2022 06:29
DEMONIKA wrote: 30/05/2022 05:57 Ukraina rat
21. vijek

informacije širom neta 90% fejk
vremena kada možeš na gugl mapi naći nečiju kuću...kada mobitelom možeš snimati u full rezoluciji, kada sateliti mogu pratiti 24/7 sva dešavanja...
meanwhile
informacije sa rusko ukrajinskog ratišta su tviter postovi (od kojih 40% budu uklonjeni sa tvitera jer su fejk, a ostali prođu igrom slučaja), tiktok cirkus, instagram djevojke u ratnim "odorama" spremne za boj, manipulativni intervjui sa sluđenim civilima koji ne znaju šta ih je snašlo, etc etc...
u ww2 je bilo više vjerodostojnih snimaka, slika i videa, nego u ovo vrijeme lijepe slobode aka cenzure
ako mislite da je zataškavanje pravog stanja na ratištu podizanje morala, varate se
osobe koje su svoj život stavile u ruke obrane, moraju znati tačno stanje na ratištima, čisto da nebi u svoj toj euforiji izginuli kao glineni golubovi ili ostali odsječeni, u okruženju, jer su im rekli kako napreduju i rade super strategiju
pa vi navijajte za moralnu podršku fejk tvitova, dok ljudi ginu i upadaju u klopke usljed dezinformacija
Cek jel zelis neki live feed sa vojnika u 4K rezoluciji sa titlovima jer ne razumijes Ukrainski.

Onaj ko treba da zna sta se desava oko njega on/a zna, nesto ne vidim da teroristi prave neke sacekuse Ukraincima, vecinom je obrnuto.

Kako bi se ti osjecala da si u rovu cekas orke I cujes na radiu da su 180km od tebe se isti probili I tako svaki dan a znas da je laz. Vjeruj smorilo bi te to I dala bi nogama vjetra I za Poljsku.



Ako zelis svaki dan neki live napad dronovima, artiljerijom mogu te prebacit Do Ukraine za dž.
kad djeca pišu.....
u rovu mi bili najbliži...

ne 4k ali hd bi bio ok, titami pročitajte s razumijevanjem

sateliti kruže, stoje, a ono ništa...
ne treba meni lajv, ja imala lajv u sarajevu 3 god

a sad pročitaj svoju rečenicu
Onaj ko treba da zna sta se desava oko njega on/a zna, nesto ne vidim da teroristi prave neke sacekuse Ukraincima, vecinom je obrnuto.
što bi reklo, teroristi su kul, ne prave sačekuše da fataju i ubijaju naokolo
titami :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#90032 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

i jedni i drugi su sad u trci s vremenomm, s tim da su ukri u prednosti jer su proglasili prije opstu mobilizaciju.
rujama ono armije sto su imali nije dovoljno. a opstu nisu proglasili. sad valja nahvatat dobrovoljaca, produzavat ugovore, kanibalizirat jedinice, sastavat od vise njih jednu a da je funkcionalna, i slat nove trupe.
ko se prije izorganizuje, na ljeto napada.
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#90033 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »



na izjum pravcu kazu da su dejstovvali, e sad cifre manje vise kaze da su isli u paru su 25 i su 24?zar ih jos imaju? :skoljka: :izet:
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#90034 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »



makronova ministtrica VP u Kijevu.
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#90035 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »



ovde on kaze od nas 600 u btg 215 ostalo.. znaci btg jacine 600njak ljudi.. 10 btg 6k..okeeuj

evo i transkripta razgovora

Image
Last edited by sumirprimus on 30/05/2022 12:43, edited 1 time in total.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8752
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#90036 Re: Ukrajina

Post by SanskiBiser »

DEMONIKA wrote: 30/05/2022 11:36
Spoiler
Show
SanskiBiser wrote: 30/05/2022 07:40

1. ih 90% onako odokativno ili ti imas neki scientific proof, evo ja ti kazem da je 90% istinito a 10% fejk onako po intuiciji. Ko hoce pravu informaciju nadje je uvijek ako imalo mucka glavom i potrudi se.

2,3,4,5 hoces reci da extraordinary claims require extraordinary proof tj. hoces 4K snimke svega da bi vjerovala? sve je laz los CGI?

6,7 to su ti ili ratni profiteri ili propagandisti sa zadatkom narocito sa ruske strane kojima je zabranjena kreativnost i samoinciijativa pa svi ponavljaju kao papagaji ono sto im se kaze a promovisu onda te sedmice ili dana..ovim ukrajinskim dali koncept pa sami da razradjuju dalje...

8. dragi lijepi WW2...propagandni news reels izrezirani sa vojnim jedinicama, pa onda Gebels, 10ak sati ukupno snimaka stvarne borbe sa svih strana iz rata koji je trajao od 41 do 45..ma kako da ne....

9. ovo je upuceno forumasima, koji se optuzuju da zastaskavaju pravo stanje da bi dizali moral i pri tome se varaju dok u samom postu tvrdis da neamamo uvid u pravo stanje na ratistu jer je 90% informacija laz...ali zanimljivo je da impliciras da forumasi znaju pravo stanje ali ga zataskavaju...
Image

I zataskavamo ga...pssst :!: Dio forumaske specijalne operacije da navede Ruse i njihove agente na lazni trag. 8-)

10. Ne moraju znati, i ne znaju, nema u vojsci demokratije ni individualizma, znaju sve uglavnom od cina majora navise (stabovi brigada navise) na nizi nivo ide samo koliko treba i koliko je nuzno informacije, ostali su tu da ispunjavaju borbene zadatke i slusaju. Ono sto mogu gledati je "90% fake news" na Twitteru i Instagramu itd i to u pauzama i kad imaju intereneta. :roll:

11. Dakle shodno onom sto sam napisao u stavki 10. ljudi mogu da ginu i upadaju u klopke samo zbog toga sto sami na liniji gledaju Twitter i Instagram a ne zbog nas na forumu, previse nam dajes vaznosti i kredita, i ne navijamo mi ovdje za moralnu podrsku fejk tvitova vec za moralnu podrsku Ukrajini, to sto tebi smeta je vjerovatno ili sto si proruski orjentisana ili imas stav tipa
Image

ako, tvoje pravo i tvoj izbor ali ne osudjuj nas koji smo odabrali stranu i koji zelimo toj strani da se izbori i pobijedi u ovom ratu. Mi nismo Ukrajinci ni Rusi i ne mozemo u njihove cipele i carape tj. obojke da se stavimo pa da znamo kako im je, dobar dio nas dozivljava ovaj rat kroz nase ratno iskustvo 90ih i traume koje je taj rat ostavio na nas..i zato navijamo za Ukrajinu... :thumbup:
kao snimci nlo-a, sve u mutnoj verziji
deba
stani na loptu, navijaj do besvijesti
ali mi ne prosipaj procente, govoreći da su moji procenti falši (a ja u startu rekla odokativno) :mrgreen:
moralna podrška ukrajini fejk tvitovima je kontradiktorna, znam da znaš
ja rekoh više snimaka iz ww2, ne rekoh da li su bili fejk ili izrezani, jer ne znam, kao što ni ti ne znaš
osim ako hoćeš reći da su gas fabrike bile fejk?
neise
plješći, mada bi ti bilo bolje da se spremiš za mogućnost napada sa obje ti strane
umjesto da trošiš vrijeme analizirajući ua-ru rat
Image
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#90037 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »


bub jubilarni, vdv se haman paho navozo po ukrjaini :oops:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8752
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#90038 Re: Ukrajina

Post by SanskiBiser »



Nismo odavno Acu Nevzorova stavljali. :D
Ove figure sada će biti predstavljene u vitrinama i zbirkama ruskih vojnika. Svijet se oprostio od mita o ruskom vojniku. Nema više heroja heroja. Nema velikodušnog prijatelja. I ovaj vojnik pritišće u srce ne "spašeno dijete", već zahodsku školjku, koju je uspio izbiti u ukrajinskoj kolibi. Ovaj rat je mnogo toga uništio. Zakopala je i sliku koju je stvarala propaganda gotovo stotinu godina. Nakon ovog rata, ruski vojnik je lopov, okupator, silovatelj i kukavica ubojica, koji bezumno izvršava zločinačke naloge. Neće uspjeti promijeniti novu sliku.- Nevzorov
Ruski Nenad Čanak :thumbup:
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#90039 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

rijetki medju pravednim nazalost, nazalost zbog toga sto je medju rijetkima, vecina suti znaci odobrava. kako u ruskom svetu tako i u satelitima.
lajkujMe
Posts: 12254
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#90040 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »




Auuuuuuuuu izgleda da je Putko otiso pred Boga
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#90041 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »


bubić drončić
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#90042 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

lajkujMe wrote: 30/05/2022 12:16


Auuuuuuuuu izgleda da je Putko otiso pred Boga
auu mojne da otvaram tamjaniku dzaba :lol:
Naslovnica
Posts: 27896
Joined: 20/03/2013 15:38

#90043 Re: Ukrajina

Post by Naslovnica »

lajkujMe wrote: 30/05/2022 12:16


Auuuuuuuuu izgleda da je Putko otiso pred Boga
?
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#90044 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

jelto uzivo il je snimak od nekad?
samo ak jeuzivo pika se....
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#90045 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

i zasto bas ova numera? jel iko ikad razjasnio?
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#90046 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »



hehe jel to nesto stvarno ima mojne da se dzaba nadamo :lol:
zilog
Posts: 7546
Joined: 06/03/2009 11:19

#90047 Re: Ukrajina

Post by zilog »

mirota wrote: 30/05/2022 09:33
Spoiler
Show
Zumbul2 wrote: 29/05/2022 14:47

E svaka čast poljacima brate. Skontali ljudi da ruse treba razjebati u Ukrajini a ne na svojoj granici. 18 komada prava stvar, a ne kao kanađani dali 4 haubice...
ahaaa, jednog dana ce Rus i to naplatiti, zivi bili
Tako'e Milojko, dogodine u... - aha Varsavi... :pisnuo:
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#90048 Re: Ukrajina

Post by DEMONIKA »

ok Bisere
odjavljujem se sa teme gdje ukrajinu i naciazov veličate uz usklike za koje nemate pojma o pozadini
pri tome zanemarujući hiljade djece koja svakodnevno ginu u ratovima
i još mi poredite ukrajinu, korumpiranu američku prćiju bidenovu, s našim ratom
gdje smo bosi goli nenaoružani, pod embargom, ginuli i išli naprijed
dok su ukro-rusi ovdje sijali smrt

odjav
Excel2
Posts: 1319
Joined: 03/10/2020 10:22

#90049 Re: Ukrajina

Post by Excel2 »

DEMONIKA wrote: 30/05/2022 12:22 ok Bisere
odjavljujem se sa teme gdje ukrajinu i naciazov veličate uz usklike za koje nemate pojma o pozadini
pri tome zanemarujući hiljade djece koja svakodnevno ginu u ratovima
i još mi poredite ukrajinu, korumpiranu američku prćiju bidenovu, s našim ratom
gdje smo bosi goli nenaoružani, pod embargom, ginuli i išli naprijed
dok su ukro-rusi ovdje sijali smrt

odjav
Hvala ti Boze. Nemoj ovdje vise da dolazis. Sta ces ti sa nama nacistima? Nije ovo za tebe.
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#90050 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

Slava UKRAJINI, slava svim braniteljima ukrajine, i herojima mariupola, :bih:
-1.20




kako ruske "antifasiste" misle, hrak pljuc.
Post Reply