Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

Gvozdeni1
Posts: 115
Joined: 09/01/2023 01:19

#151951 Re: Ukrajina

Post by Gvozdeni1 »

drug_profi wrote: 19/03/2023 23:10
Avetinho wrote: 19/03/2023 17:26 Jedan od raloga zasto bi Putin volio otvoriti "Bosanski Front" je da se Evropa o sebi zabavi na drugoj strani. Valjda je to svakom jasno.
Bosanski problem bi bio relativno lako rjesiv golom silom. I opet bi tu Srbi najgore prosli i dobili nove mitove i legende za prepričavat i dodavat.
Kako mislis opet bi najgore prosli? Po cemu je to srpska strana lose prosla? Dobila pola BiH. Uz to ponajbolje komade:Posavinu, Semberiju i Lijevce. Izgubili smo Krajinu ali to je bila cjena za RS.

U nekom novom sukobu ni jedna strana ne bi imala ni snage ni motivacije za neke vece udarce da 450 Putina dodje i otvori front.
Tako da, bez neke velike brige nece do toga doci.
A s obzirom da nam sav uticaj dolazi sa zapada jedino ako amerima bude u cilju da zaratimo zaratit cemo. Rusi nemaju i nisu nikada ni imali dovoljno jak uticaj kod nas.
U Srbiji su ga izgubili jos u proslom vijeku a kod nas ga nikad nisu ni imali. Tako da bez brige
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#151952 Re: Ukrajina

Post by pici »

Grean wrote: 20/03/2023 07:44
sumirprimus wrote: 19/03/2023 23:16
Spoiler
Show

Ovo je strim koji nama najvise godi, a trebali su oslobadjat nas od nas hehehe realno karma je gospoja bicarka stara :izet:
Samo na ovoj slici pet mezara. Odakle toliki muslimani kod Wagnera.
Image


User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#151953 Re: Ukrajina

Post by Grean »

Strasno kako god da toliki ginu jer ne znamo pozadinu.

Odmah se sjetim cecenskih familija koje su dosle u Sarajevo bjezeci od rata i onda se nadigla cijela Hrvatska, dolaze strasni Ceceni i duznost BiH je da ih zaustavi.

Znaci ok je da Ukrajinci bjeze od rata ali nije OK da bjeze Ceceni.

Inace da se ne lazemo, ona premlacivanja migranata u Hr se desavaju samo jer su u pitanju muslimani. Premalo se prica o toj hrvatskoj ksenofobiji.

Bas me interesuje sta bi na kraju sa Cecenima iz Sarajeva.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14666
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#151954 Re: Ukrajina

Post by DaysleepeR »

Šta bi sa kadirovcima na frontu, nešto ih nema u zdanje vrijeme?
Otkako je babo hasta, ni njih nigdje.
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#151955 Re: Ukrajina

Post by pici »

DaysleepeR wrote: 20/03/2023 08:34 Šta bi sa kadirovcima na frontu, nešto ih nema u zdanje vrijeme?
Otkako je babo hasta, ni njih nigdje.
Mislim, to je moja predpostavka, da su otisli kod kuhara za novac.Kada sam vec u govnima de da naplatim ja to.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#151956 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Gvozdeni1 wrote: 20/03/2023 08:29
drug_profi wrote: 19/03/2023 23:10

Bosanski problem bi bio relativno lako rjesiv golom silom. I opet bi tu Srbi najgore prosli i dobili nove mitove i legende za prepričavat i dodavat.
Kako mislis opet bi najgore prosli? Po cemu je to srpska strana lose prosla? Dobila pola BiH. Uz to ponajbolje komade:Posavinu, Semberiju i Lijevce. Izgubili smo Krajinu ali to je bila cjena za RS.

U nekom novom sukobu ni jedna strana ne bi imala ni snage ni motivacije za neke vece udarce da 450 Putina dodje i otvori front.
Tako da, bez neke velike brige nece do toga doci.
A s obzirom da nam sav uticaj dolazi sa zapada jedino ako amerima bude u cilju da zaratimo zaratit cemo. Rusi nemaju i nisu nikada ni imali dovoljno jak uticaj kod nas.
U Srbiji su ga izgubili jos u proslom vijeku a kod nas ga nikad nisu ni imali. Tako da bez brige
Srbi tj.Srpska vojska izgubila je sve Hrvatske krajeve, Sarajevo, Mostar, itd. bezveze. Da nisu započinjali rat i danas bi zivjeli tu.
Sta su dobili? Mudo marjanovo ko i svi mi (ako mislis da je ovo neka sreca sto imamo danas).
Jedino je Hrvatska dobila vise nego se nadala, jer bez rata nikad ne bi imala "cistu" teritoriju.
Od ideje Velike Srbije do beogradskog pašaluka nije daleko.
I sad se narod navodi da se opet igra vatrom i da ponisti DMS. I ja ne znam zasto neko misli da bi Srbi dobili drugu priliku da imaju ovakvu autonomiju u nekom novom mirovnom sporazumu.
Da se razumijemo, ja ne zelim da Srbi odu, ja samo zelim da se pocnu ponasat normalno.
BiBi911
Posts: 2912
Joined: 09/12/2018 17:47

#151957 Re: Ukrajina

Post by BiBi911 »

zigzag wrote: 20/03/2023 08:28 Meni je to bilo čudno oružje u odnosu na klasično postavljanje mina jer granata ima odstupanje. Gađaš put i pogodiš šumarak kroz koji tenk neće prolaziti. A ostane ti kontaminirano zemljište u tvojoj državi.

Što se tiče poziva na mobilizaciju teoretski je moguće ako je neko na početku otišao u neku dobrovoljnu grupu pa kasnije prešao u regularnu vojsku. Iako izgleda kao zafrkancija. Od poziva na mobilni do snimanja ovog što ga pozivaju.

Ove mine Imaju vijek trajanja, prije no sto ispalis odredis vijek trajanja I poslije se sama detonira. Dovoljno je da jedna pukne na putu I svi bjeze u sumarak( dobro/problem je što svi idu njivama pa nema puta).
statixx
Posts: 8801
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#151958 Re: Ukrajina

Post by statixx »

Obaranje Ka-52 pomocu MANPADS.

User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#151959 Re: Ukrajina

Post by trambusek88 »

"Stanovnici Marijupolja" koji su dočekali kepeca
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#151960 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

tu su kadirovci, na desnom krilu wagneru ginu i dan danas.
sto se tice mulimana, kakve veze sto su muslimani kad su u agresorskoj vojci? isti su orvci ko i ostatak mordorata.
kazu nema izbora, uvijek ima izbor.
tito je sa narodnooslobodilackom borbom pokazao da ima izbora, pa i nas rat 92 95, svidjalo se to mnogima ili ne. ovako povinujes se sili i praivlima tlacitelja, sta si ti drukciji od njga? to je sve ista bagra i taman prodju kakozasluzuju. takodje nema moralnog popusta ni za zatvorase. da bi umanjio svoju kaznu koja je vrjetvatno zaluszena, od ubica,lpova i slicno, spreman si ici na tudju zemlju osvajati i ubijati i onda da te neko zali, mozes si mislit. jedna je istina!
Slava Ukrajini :bih: do kraja samo hrabro polomit agresoru sve zube.
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#151961 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

trambusek88 wrote: 20/03/2023 09:03 "Stanovnici Marijupolja" koji su dočekali kepeca
haman je ljudska i finansijaka kriza u mordoratu sve mu isti glumci sunce ti zarko. imal kakva druga postava il generacija :lol:
kolko je visok kepec zna l se? imal bar 150?
A_A_AKCIJA
Posts: 5969
Joined: 16/11/2009 02:54

#151962 Re: Ukrajina

Post by A_A_AKCIJA »

Grean wrote: 20/03/2023 08:31 Strasno kako god da toliki ginu jer ne znamo pozadinu.

Odmah se sjetim cecenskih familija koje su dosle u Sarajevo bjezeci od rata i onda se nadigla cijela Hrvatska, dolaze strasni Ceceni i duznost BiH je da ih zaustavi.

Znaci ok je da Ukrajinci bjeze od rata ali nije OK da bjeze Ceceni.

Inace da se ne lazemo, ona premlacivanja migranata u Hr se desavaju samo jer su u pitanju muslimani. Premalo se prica o toj hrvatskoj ksenofobiji.

Bas me interesuje sta bi na kraju sa Cecenima iz Sarajeva.
Zna se pozadina.

Čečeni su porobljeni i nemaju puno izbora.
Porobio ih je domaći izdajnik Kadirov, koji je Putinov izvršitelj. Za uzvrat je on mali kralj Čečenije, alfa i omega. Za sve se pita. Čečenijom upravlja gvozdenom rukom preko OMON policije, koja je najbolji poslodavac za mlade Čečene. Čečenija je relativno mala i Putin je održava novcem od nafte, a Kadirov je drži mirnom.

Mladima nije puno preostalo osim uloge da batinaju svoje ili druge, kao u Ukrajini. Kao tradicionalno dobri vojnici su cijenjeni gdje god se pojave. Nažalost, vijekovima su imali ulogu vojnika i boraca i danas im se ne nudi ništa drugo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#151963 Re: Ukrajina

Post by Sanjarko »

Nece opet nesto na Firefox-u ovi linkovi. Pise nije moglo napuniti, tako nekako. Juce gledam Zlutina|Zlutka i sam svuda skoro se krece. Kazem staroj boji se da ga neko ne rokne, i reko stara on nosi pancirno odijelo. Nije stara znala da nosi pancirno odijelo.
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#151964 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

Gvozdeni1 wrote: 20/03/2023 08:29
drug_profi wrote: 19/03/2023 23:10

Bosanski problem bi bio relativno lako rjesiv golom silom. I opet bi tu Srbi najgore prosli i dobili nove mitove i legende za prepričavat i dodavat.
Kako mislis opet bi najgore prosli? Po cemu je to srpska strana lose prosla? Dobila pola BiH. Uz to ponajbolje komade:Posavinu, Semberiju i Lijevce. Izgubili smo Krajinu ali to je bila cjena za RS.

U nekom novom sukobu ni jedna strana ne bi imala ni snage ni motivacije za neke vece udarce da 450 Putina dodje i otvori front.
Tako da, bez neke velike brige nece do toga doci.
A s obzirom da nam sav uticaj dolazi sa zapada jedino ako amerima bude u cilju da zaratimo zaratit cemo. Rusi nemaju i nisu nikada ni imali dovoljno jak uticaj kod nas.
U Srbiji su ga izgubili jos u proslom vijeku a kod nas ga nikad nisu ni imali. Tako da bez brige
vidi inace ne volim nikakvu komunikacju sa neprijateljskim vojnicima, ali pravim izuzetak jer si strasno drzak i bezobrazan.
ako vama na obraz i vjekovnu necast nije to da slavite genocidnu tvorevinu kao uspjeh, mi nemamo nikad i ni o cemu pricat vise. ne znam i kji krac ovde dodjete? sta ti imas ovde s nama komunicirat al ozbiljno, evo ja recimo ne idem na vaes portale ne interesujete me, ne zelim da vas citam jer odma mi pritisak skoci, samo prijezir i ignor, fuj.
i da dobro ti je reko profi, niste vi svjesni svoje nesvijesti u svoj svojoj oholosti zlu i bahatosti. nemate vi sta nama govorit o brigama vise vasa se ne pika, nit se pitate. proslo je vase, samo je bahatost nicim ptkovana ostala al neka.nije ni to lose :wink:
i nemoj mi odgovarat ne interesuje me tvoje misljenje, trajni prekid komunikacje, idi dodjaovla odakle si idosao. n zelim nikkav kontakt s tobom pa ni svadju. šic. u preventivne svrhe sibam foe i lijevo i desno.
Slava UKRJAINI, SLOBODA bOSNI I HERCEGOVINI, jedinstvenoj gradjanskoj bez entiteta abd kad tad!
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#151965 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »



kko ih babuska lijep opisa, isto se moze primjeniti i kod nasih agresora.
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#151966 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »


zbilja cudan rat, po mnogo cemu za mnoge od nas naviknutim jasno ocrtanim linijama podjele. muslimani ginu za genocidnog putina, jevreji za slobodu ukrajine.
samo cetalji ista meta isto odstojanje, uz genocidne agresore. taman mjera da se zna dje im je mjesto. :bih:
ima doduse ovde ovih ubacenih elementa sto mudrosere o lafo neutrlanosti i ozibljnosti situaicje, cista vuciceva propaganda, kao zabirnuti su za celi svet , kamol za ekonomiju, plin zimu, trgovinu, :lol: ko ih ne zna. hrrak pljuc.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4137
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#151967 Re: Ukrajina

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Grean wrote: 20/03/2023 07:44
sumirprimus wrote: 19/03/2023 23:16
Spoiler
Show

Ovo je strim koji nama najvise godi, a trebali su oslobadjat nas od nas hehehe realno karma je gospoja bicarka stara :izet:
Samo na ovoj slici pet mezara. Odakle toliki muslimani kod Wagnera.
Kada si zadnji put bio kod ocnog? :P

Ja ih nabrojao 12 bez ochala(dioptria +2.5 :( ).

Drug moj, muslimanski svijet je podjeljen na "dve na tri pole", pa ne cudi da ih ima i u Wagneru pogotovo iz siromasnih zemalja.
Dimu1927
Posts: 4035
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#151968 Re: Ukrajina

Post by Dimu1927 »

nije me bilo za vikend, pade li bakhmut, ili ce u narednoj hefti, evo cekamo od kraja novembra ?

kepec u mariupolju hahah opet ista svita glumaca
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#151969 Re: Ukrajina

Post by madner »

Cecenija nije porobljena nego je kupljena.

Nakon sto su ih Rusi porazili, napravili su dobar dil. Plus jedna od jacih mafija u Rusiji, dok slusaju lova kapa.
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#151970 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

nisu ih rusi porazili nego su napravili genocid nad tim narodom.
kupili su jedan klan.

btw
negdje su juzno od bahmuta uletili orcima u rovove.
zigzag
Posts: 5754
Joined: 18/04/2014 11:26

#151971 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

Ima Bosne_Bice Bosne wrote: 20/03/2023 09:25
Grean wrote: 20/03/2023 07:44

Samo na ovoj slici pet mezara. Odakle toliki muslimani kod Wagnera.
Kada si zadnji put bio kod ocnog? :P

Ja ih nabrojao 12 bez ochala(dioptria +2.5 :( ).

Drug moj, muslimanski svijet je podjeljen na "dve na tri pole", pa ne cudi da ih ima i u Wagneru pogotovo iz siromasnih zemalja.
Nemaju te manjine problem u rusiji. Oni se osjećaju dijelom velike države i sa te strane daće svoj doprinos na bilo koji način, da li radom da li nečim drugim.
To je činjenica.

Samo što im je ovo glupost ali vjerovatno ne znaju za bolje.
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#151972 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »



stoji bahmut jos... tenzija raste. ceka se dan d.
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#151973 Re: Ukrajina

Post by pici »

sumirprimus wrote: 20/03/2023 09:20
zbilja cudan rat, po mnogo cemu za mnoge od nas naviknutim jasno ocrtanim linijama podjele. muslimani ginu za genocidnog putina, jevreji za slobodu ukrajine.
samo cetalji ista meta isto odstojanje, uz genocidne agresore. taman mjera da se zna dje im je mjesto. :bih:
ima doduse ovde ovih ubacenih elementa sto mudrosere o lafo neutrlanosti i ozibljnosti situaicje, cista vuciceva propaganda, kao zabirnuti su za celi svet , kamol za ekonomiju, plin zimu, trgovinu, :lol: ko ih ne zna. hrrak pljuc.
Imas veliki odaziv muslimana na strani ukrajine.Po nekim procjenama to je pola-pola.Kadirovci i neke etnicke manjine koje praktikuju islam su na strani rusa.S druge strane imas Čečene koji nisu zaboravili rusko ravnanje groznog i totalnu okupaciju Čečenije.Imas Tatare pogotovo krimske itd itd.
U vagonovcima imas amerikance, engleze, njemce itd.To su placenici i njihova nacija i vjera je novac.
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#151974 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

ne sumnjam pici, i znam i taj dio price o muslimanima na ukr strani, i krimskim tatrima, samo kazem neobican rat za obicno standarne vjerske podjele.
u tom i veca vrijednost ukrajinskog fronta i borbe za slobodu ak se razumijemo. jer realno ovo nije vjerski rat, nego cista agresija.
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#151975 Re: Ukrajina

Post by pici »

sumirprimus wrote: 20/03/2023 09:39 ne sumnjam pici, i znam i taj dio price o muslimanima na ukr strani, i krimskim tatrima, samo kazem neobican rat za obicno standarne vjerske podjele.
u tom i veca vrijednost ukrajinskog fronta i borbe za slobodu ak se razumijemo. jer realno ovo nije vjerski rat, nego cista agresija.
Naravno pa nisu ih vanzemaljci napali vec susjedna "bratska" drzava rusija i sto je najzaljivije, ne priznaju ih kao naciju vec kao prisrbice, tj maloruse.To je cisti fasizam i nacizam.
Post Reply