Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

User avatar
Ironmen
Posts: 6040
Joined: 29/07/2015 17:36

#89901 Re: Ukrajina

Post by Ironmen »

kox wrote: 29/05/2022 16:40 'Senilni starac' trenutno vraća Rusiju par decenija unazad. Činjenica je da mu se Putin nevjerovatno pogrešnim procjenama namjestio na volej ali Biden za sad majstorski igra. I mislim da niko nije očekivao ovakvu podršku Zapada, a pitanje je i da li bi je bilo da je na čelu SAD-a npr. Trump ili čak Obama.
SAD igra za cistu 10, jednim udarcem vraca Rusiju u 50 godine proslog stoljeca, drugim udarcem na volej nabija Evropu i ruski gas i sjeverni tok 2 direktno u raslje, trecim potezom ubacuje naoruzanje u Ukrajinu cime i dalje uvlaci Rusiju i blato zbog kojeg se rusi moraju povuci iz Sirije, jer nema vise topovskog mesa i na kraju realno dok se svi guse u krizi oni i dalje dobro stoje.

Tako da price o senilnom starcu padaju u vodu uz sve njegove gafove.
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#89902 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

Interesantno je da senilnog starca spominju oni Republikanci kojima su ocito Trump i Bush Jr. bili ideali smislene price...
User avatar
video
Posts: 6817
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#89903 Re: Ukrajina

Post by video »

Apsolutno.
Ravnozemljasi, tVampisti, antivakseri.
Bossona
Posts: 5241
Joined: 21/12/2020 03:28

#89904 Re: Ukrajina

Post by Bossona »

no_sekirli wrote: 29/05/2022 17:46
zilog wrote: 29/05/2022 16:59

Ukrajina, da silom zavrne gas, koji ide preko njenog teritorija, ce samo biti izgovor da Njemacka pusti Sjeverni Tok 2, a od Ukrajine bi taj potez napravio drumskog razbojnika.
Ma da, totalno je prirodno da onome koji te je napao pustas da idu resursi preko tvog teritorija, a da agresor od tih para rusi tvoju zemlju. A to sve da ne postanes drumski razbojnik, u ocima svijeta.
Ili je Stockolmski sindrom, ili je sadomazohizam. Dopustam mogucnost i da je nesto trece, ali neka barem netko suvislo to pojasni.

Dobro se sjecam kad su Ameri okupirali Irak da su Iracani masovno palili svoje naftne busotine, a Ukrajinom se transportiraju ruski energenti. I garantiram da Ukrajinci to fakturiraju Rusiji, a da ovi to uredno placaju. Zar to nije apsurdno?

A sto se tice Sjevernog toka 2, ako ga Svabe moraju pustiti, neka puste, da se napokon ogoli do kraja licemjernost njemackih vlastodrzaca, a ne da obecavaju brda i doline za pomoc Ukrajini, a na kraju bezobzirno slazu.

EU finansira Putinovu agresiju na Ukrajinu, ubijanje ukrajinaca, razaranje i pljačku Ukrajine.
Glavna dostava ruske nafte i plina za Evropu ide preko Ukrajine i Poljske, jedna je u ratu sa Rusijom a druga je pred ratom.
Image
User avatar
video
Posts: 6817
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#89905 Re: Ukrajina

Post by video »

User avatar
video
Posts: 6817
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#89906 Re: Ukrajina

Post by video »

Finci ko poljaci, samo cekaju, ko pittbulovi na lancu.

User avatar
no_sekirli
Posts: 4295
Joined: 02/10/2013 18:36

#89907 Re: Ukrajina

Post by no_sekirli »

zilog wrote: 29/05/2022 18:23

Sto odmah ne kazes, da bi ti zarko zelio da Ukrajina presjece gasovod, mada to ni na koji nacin nece ostetiti Rusiju, nego samo "da se napokon ogoli do kraja licemjernost njemackih vlastodrzaca".

Tebi svakako ne vrijedi objasnjavati, ali zbog drugih koji citaju, samo da kazem, da duz trase ovog gasovoda nije bilo nekih ruskih dejstava. Prakticno najsigurnija trasa za zransport i skladistenje oruzja i municije.
Jeste, sigurno se uz cijevi ledinom transportiraju tenkovi i haubice :mrgreen:

Bas me zanima gdje sam ja aludirao da bih zelio da se to presjece, nego se onako na glas pitam kako je moguce da prakticki glavni prihodi okupatora ostvaruju protokom energenata kroz Ukrajinu. A sa druge strane na sva zvona se poziva na poostravanje sankcija, plijene se jahte i vile ruskih oligarha. Dozvoli mi mogucnost, da ovdje javno kazem da mi je totalno kontradiktorno.
Sto bi neka Njemacka, Italija ili bilo tko drugi prestao kupovati ruske energente i uveo 100% sankcije, ako jedna Ukrajina prva ima prihode od tog istog plina, a ne koristi to da ucijeni agresora i da rusenje prestane?
Moze li se ovo totalno ogoliti do kraja, pa da i ove "neutralne" zemlje konacno zauzmu pravi stav, i da se sve angazira u rusenju Putlera?

Ili je plan mastermindova da iscrpe cijeli svijet tokom godina ovakve patnje, i sustavnog unistavanja kompletne civilizacije, barem onog dijela koji nema milion eura orocen u nekoj banci.
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#89908 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

video wrote: 29/05/2022 18:46
Sve mi se cini da ce morati biti neke turske pljenidbe ruskih brodova....
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#89909 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

video wrote: 29/05/2022 18:50 Finci ko poljaci, samo cekaju, ko pittbulovi na lancu.

Rovaniemi, taman da Deda Mraz moze jelene odmoriti malo...
A_A_AKCIJA
Posts: 5897
Joined: 16/11/2009 02:54

#89910 Re: Ukrajina

Post by A_A_AKCIJA »

drndalo wrote: 29/05/2022 18:26 Interesantno je da senilnog starca spominju oni Republikanci kojima su ocito Trump i Bush Jr. bili ideali smislene price...
Ima onaj dobar vic o senilnom starcu kada se ženi nekom ultra dobrom kokom, znate li taj? :D

Helem ženi se senilni starac, svadba, dernek, nevjesta mlada dobra ko grom, udaje se zbog para. Konta ona, haj vala nek i ovo prođe, pa da idem spavati, njemu se svakako ne diže...

Legli oni, kaže starac, odoh malo da se osvježim, pa dolazim. Vraća se on za par minuta, dobro večer, draga, opali je ko kakav momčina. Njoj ništa nije jasno, ali konta, haj dobro, bar je odradio kako treba...

Kad on ustade i kaže, lutko, odoh da se malo osvježim. Njoj ništa nije jasno. Eto njega opet za minutu i opali je još bolje nego prvi put.

I tako nekoliko puta, cijelu noć, senilni starac izlazi da se osvježi, vraća se, dobro večer, draga...

Leži mlada na leđima, jedva čeka da svane, ništa joj nije jasno, a senilni starac opet dolazi: dobro večer, draga. Kaže ona, ooo, ne, nećeš valjda opet?!

Kaže senilni starac, čekaj, jesam ja to već nešta radio večeras?

Ovako će biti kad Biden potpiše dvanaesti put 40 milijardi pomoći Ukrajini :D

Zato,
Slava Ukraini
User avatar
nota1969
Posts: 914
Joined: 27/02/2022 09:05

#89911 Re: Ukrajina

Post by nota1969 »

drndalo wrote: 29/05/2022 18:52
video wrote: 29/05/2022 18:46
Sve mi se cini da ce morati biti neke turske pljenidbe ruskih brodova....
haha,pa brkica jede govna sa kepecom,odlično je ovo.
isti obrazac vladanja,kepec,brkica,pi.kousti,ridjobradi
pas mater
Honda Rajvosa
Posts: 791
Joined: 02/11/2021 09:44

#89912 Re: Ukrajina

Post by Honda Rajvosa »

Ono sto je trenutno vidljivo sa ovih mapa odnosa snaga na terenu jeste da ce ukrajinci sigurno udariti na poezu kherson - zaporozje, te me ne bi iznenadilo opet da izadju na more ili cak vrate i mariupolj. Ocigledno da je ta operacija pomalo zapocela i da ukrajinci to pametno rade. Kherson ima slabo oklopa tako da bi dole ukrajinci mogli poprilicno dobro napredovat. Mislim da dole kad se kod rusa raspadne odbrana da ce sve to otici u pm. Drugo je istok i ogromna koncetracija vojske, ovo dole je puno manje i vise pogodno za uspjeh.
zilog
Posts: 7505
Joined: 06/03/2009 11:19

#89913 Re: Ukrajina

Post by zilog »

no_sekirli wrote: 29/05/2022 18:52
zilog wrote: 29/05/2022 18:23

Sto odmah ne kazes, da bi ti zarko zelio da Ukrajina presjece gasovod, mada to ni na koji nacin nece ostetiti Rusiju, nego samo "da se napokon ogoli do kraja licemjernost njemackih vlastodrzaca".

Tebi svakako ne vrijedi objasnjavati, ali zbog drugih koji citaju, samo da kazem, da duz trase ovog gasovoda nije bilo nekih ruskih dejstava. Prakticno najsigurnija trasa za zransport i skladistenje oruzja i municije.
Jeste, sigurno se uz cijevi ledinom transportiraju tenkovi i haubice :mrgreen:

Bas me zanima gdje sam ja aludirao da bih zelio da se to presjece, nego se onako na glas pitam kako je moguce da prakticki glavni prihodi okupatora ostvaruju protokom energenata kroz Ukrajinu. A sa druge strane na sva zvona se poziva na poostravanje sankcija, plijene se jahte i vile ruskih oligarha. Dozvoli mi mogucnost, da ovdje javno kazem da mi je totalno kontradiktorno.
Sto bi neka Njemacka, Italija ili bilo tko drugi prestao kupovati ruske energente i uveo 100% sankcije, ako jedna Ukrajina prva ima prihode od tog istog plina, a ne koristi to da ucijeni agresora i da rusenje prestane?
Moze li se ovo totalno ogoliti do kraja, pa da i ove "neutralne" zemlje konacno zauzmu pravi stav, i da se sve angazira u rusenju Putlera?

Ili je plan mastermindova da iscrpe cijeli svijet tokom godina ovakve patnje, i sustavnog unistavanja kompletne civilizacije, barem onog dijela koji nema milion eura orocen u nekoj banci.
Ne znam ni ja da li se transportuju tenkovi i haubice, samo kazem da bi moglo, jer cinjenica je, da duz te linije, gasovoda Bratstvo, od granice kod Kurska, do granice sa Slovackom, nije bilo nekih tezih ratnih dejstava. Sto li? To je i jedini dio granice sa Rusijom, koji nije bio okupiran. Drugi gasovod, Sojuz, koji ulazi juznije, iznad Luhanska, je presjecen.

Sto se tice ostalog naprdjivanja o mastermindovim-a i drugim ublehama, to mozes na adekvatnim temama i specijalizivanim ustanovama.
Bossona
Posts: 5241
Joined: 21/12/2020 03:28

#89914 Re: Ukrajina

Post by Bossona »

Dvije prijateljske države pomažu napadnutu međunaordno priznatu državu u svom komšiluku, je moralni i ljudski čin, da se odbrani od zloćestog agresorskog kabadahije koji ne priznaje međunaorde zakone, prava i pravila UN-a



Dvija ljudska ništavila i političke prostitutke zločinačkog agresora sa kojima flertuju, sa kojim na veliko trguju, za koga rade i podržavaju djelima i riječima sve ono što radi napadnutoj žrtvi.
U Estoniji se priča da da ova dva ništavila otvaraju put novim nasilničkim planovima agresorske Rusije.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#89915 Re: Ukrajina

Post by Grean »

saimidin wrote: 29/05/2022 16:54 Uglavnom ostali stariji, vjerovatno vecinom proorci, cekaju "oslobodjenje", teska situacija u severnodonjecku, ukrajinci su vec otisli, jer ih ako ostanu ceka "denacifikacija"

Nemojte im odgovarati, nek se :izet: , idu u cccp2.1 tamo je med I mlijeko a I nafta dzaba :izet: , orci I proorci su isti, samo ignore I foe
Spoiler
Show
Proorci ili ne, ne moze se ignorisati prica starca na kraju da mu neki nisu dali hljeba jer nece da hrane separatiste.

Ali toga uvijek ime s tim da stvar ne cini manje zalosnom.
Bossona
Posts: 5241
Joined: 21/12/2020 03:28

#89916 Re: Ukrajina

Post by Bossona »



Okupatorski rašisti nakon pljačke šitarica, pljačkaju proizvode metalne industrije nakon zauzimanja Azovstala i okupacije Maripolja. Koji je ono bio cilj kako rekoše specijalne vojne operacije. Kolio se sječam ovo nisu spominjali.
sumirprimus
Posts: 81487
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#89917 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »


Hehe jel bio duzi snimak.
Bio je snimak pogitka btr.a
Al ovo sa ruj
Om kad snimi dron :lol:
Mrljavi
Posts: 956
Joined: 16/07/2016 01:48
Location: Mlohavi, samo se sjebO

#89918 Re: Ukrajina

Post by Mrljavi »

sumirprimus
Posts: 81487
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#89919 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »


Sad Ukri pokusavaju pteko rijeke par km zapadno od Izuma
Excel2
Posts: 1317
Joined: 03/10/2020 10:22

#89920 Re: Ukrajina

Post by Excel2 »

@lajkujMe

Sta ima novo? Desava li se nesto?
User avatar
no_sekirli
Posts: 4295
Joined: 02/10/2013 18:36

#89921 Re: Ukrajina

Post by no_sekirli »

zilog wrote: 29/05/2022 19:40

Ne znam ni ja da li se transportuju tenkovi i haubice, samo kazem da bi moglo, jer cinjenica je, da duz te linije, gasovoda Bratstvo, od granice kod Kurska, do granice sa Slovackom, nije bilo nekih tezih ratnih dejstava. Sto li? To je i jedini dio granice sa Rusijom, koji nije bio okupiran. Drugi gasovod, Sojuz, koji ulazi juznije, iznad Luhanska, je presjecen.

Sto se tice ostalog naprdjivanja o mastermindovim-a i drugim ublehama, to mozes na adekvatnim temama i specijalizivanim ustanovama.
Pa ja o tome upravo i govorim, i pitam se "sto li"?

A ti prvo kazes da se ne dira to jer su tu najsigurnije rute za dovoz oruzja i ljudi, a u sljedecem postu kazes da ne znas vozi li se tim rutama. Imas neke informacije, ili imas samo potrebu naprdjivat?

Evo, vidimo da okupator nakon kradje moderne poljoprivredne mehanizacije, miliona tona zitarica, sad vozi i tko zna koliko zeljeza iz Ukrajine, ali Ukrajina i dalje nesmetano sigurno transportira energente istom onome tko je sustavno unistava i odvozi njene resurse.

Izvini, meni ovo nije normalno. Barem se ovo kod nas nekad zvalo sverc i ratno profiterstvo. Ne znam kako uopce nazvati ovo, jer se radi na najvecim razinama.
Naslovnica
Posts: 27895
Joined: 20/03/2013 15:38

#89922 Re: Ukrajina

Post by Naslovnica »

sumirprimus wrote: 29/05/2022 20:26
Sad Ukri pokusavaju pteko rijeke par km zapadno od Izuma
Koji bi ovo RU dron mogao biti?!
Odlična kvaliteta slike.
Ili možda koriste neki Zapadni?
User avatar
Hame_
Posts: 5501
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#89923 Re: Ukrajina

Post by Hame_ »

Pa što, koji kujrac, Ukrajina i Poljska ne zavrnu te plinovode?!

Što ih ne minira?
Bossona wrote: 29/05/2022 18:29 EU finansira Putinovu agresiju na Ukrajinu, ubijanje ukrajinaca, razaranje i pljačku Ukrajine.
Glavna dostava ruske nafte i plina za Evropu ide preko Ukrajine i Poljske, jedna je u ratu sa Rusijom a druga je pred ratom.
Image
Koji kurac je ovo?!
zilog
Posts: 7505
Joined: 06/03/2009 11:19

#89924 Re: Ukrajina

Post by zilog »

no_sekirli wrote: 29/05/2022 20:34
zilog wrote: 29/05/2022 19:40

Ne znam ni ja da li se transportuju tenkovi i haubice, samo kazem da bi moglo, jer cinjenica je, da duz te linije, gasovoda Bratstvo, od granice kod Kurska, do granice sa Slovackom, nije bilo nekih tezih ratnih dejstava. Sto li? To je i jedini dio granice sa Rusijom, koji nije bio okupiran. Drugi gasovod, Sojuz, koji ulazi juznije, iznad Luhanska, je presjecen.

Sto se tice ostalog naprdjivanja o mastermindovim-a i drugim ublehama, to mozes na adekvatnim temama i specijalizivanim ustanovama.
Pa ja o tome upravo i govorim, i pitam se "sto li"?

A ti prvo kazes da se ne dira to jer su tu najsigurnije rute za dovoz oruzja i ljudi, a u sljedecem postu kazes da ne znas vozi li se tim rutama. Imas neke informacije, ili imas samo potrebu naprdjivat?

Evo, vidimo da okupator nakon kradje moderne poljoprivredne mehanizacije, miliona tona zitarica, sad vozi i tko zna koliko zeljeza iz Ukrajine, ali Ukrajina i dalje nesmetano sigurno transportira energente istom onome tko je sustavno unistava i odvozi njene resurse.

Izvini, meni ovo nije normalno. Barem se ovo kod nas nekad zvalo sverc i ratno profiterstvo. Ne znam kako uopce nazvati ovo, jer se radi na najvecim razinama.
Napisao sam ti da i kada bi Ukrajina prekinula protok gasa, Rusija ne bi bila ostecena, cak bi i profitirala, jer bi proradio ST2.

Ti, sasvim proizvoljno i bez ijednog dokaza, pises o nekakvim mutnim poslovima i milionima za tranzit kroz Ukrajinu, jer nema nikakvog dokaza da Ukrajina trenutno prima ikakav novac za tranzit gasa. Imas li dokaz, za to sto pises?
Last edited by zilog on 29/05/2022 20:50, edited 1 time in total.
User avatar
mk ultra
Posts: 19470
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#89925 Re: Ukrajina

Post by mk ultra »

Gasovodi iz rusije

Gasovod se ne moze minirati kad ide pod zemljom :mrgreen:

Ne znam zasto Ukrajina ne zavrne a moze hladno
Post Reply