Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

User avatar
video
Posts: 6769
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#145051 Re: Ukrajina

Post by video »

Koji su to monstrumi!
Sevap je to poslati u dzehenem
User avatar
drug_profi
Posts: 50213
Joined: 16/07/2012 16:00

#145052 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

janje_ wrote: 07/02/2023 21:17 Bend koji je godinama bio emisije ''willkommen oesterreich''..
Spoiler
Show
dobri ljudi,

moje ime je Georgij Makazaria, osnivač i pjevač benda Russkaja.

Bend Russkaja sutra puni 18 godina, a razlog za ovo pisanje je krajnje tužan.

Odlučio sam zaustaviti projekt Russkaj u ovom trenutku.

Razlog tome je eskalirajući rat u Ukrajini koji je Rusija započela 24. veljače 2022. godine.

Od tada se borim s imidžom i utjecajem benda koji se zove Russkaja, što u prijevodu znači "ruski".

Budući da je osnovna ideja i "sramota" benda bila bazirana na ruskom, vesela, vesela glazba s ruskim utjecajima pomiješanim s ruskim jezikom, javni imidž koji koketira s rusko/sovjetskim atributima, dvosmisleni dobronamjerni tekstovi, sve je to imalo potpuno drugačiji pečat. znači od početka rata i učinak. Ne mogu više stajati iza toga i još me je sram to prezentirati.

Vrijeme je da prestanem

kupati se u iluzijama i lagati samu sebe da će možda uskoro biti gotovo i da će biti dobro.

Nažalost više neće biti dobro, neće ni ovaj rat uskoro završiti, naprotiv -

rat je nažalost svakim danom sve gori i eskalira. Pa čak i ako nekim čudom završi sutra, toliko je toga polomljeno i uništeno da će trebati desetljeća da se to nekako popravi.

Uspješno sam gradio i vjerovao u bend 18 godina, što je rezultiralo dobrim međunarodnim razvojem benda. Zaoštravanjem rata to sam uvjerenje izgubio i ne vidim budućnost za daljnji razvoj ovog projekta. Nažalost, podaci o prodaji ulaznica za nadolazeću turneju ne mogu nas uvjeriti u suprotno.

Vrlo važni čimbenici koji su doprinijeli mojoj odluci su:

- da, primjerice, moja djeca više s ponosom ne nose Russkaja merch u školu iz poštovanja prema djeci koja su pobjegla iz Ukrajine i stigla u školu.

- Shvatila sam da više ne nosim Russkaja hoodice i nisam ponosna što ih ikome dajem.

- razvijamo majicu za turneju i namjerno skrivamo ime benda na leđima malim slovima - ne mogu zamisliti ništa gore.

Ovaj rat također nalazi svoje bojno polje u medijskom krajoliku, tako da je i Russkaja postala meta masovnog sranja u bendu koje raste iz dana u dan. Ovdje se radi o tome da možete vrlo dobro razumjeti i suosjećati s određenim stvarima. I to nas dovodi do najvažnije točke ove odluke – sigurnosti momčadi. Ne želim ići u detalje nabrajajući strahove, ali imamo mnogo razloga da svoju sigurnost prestanemo uzimati zdravo za gotovo.

Za mene osobno, Russkaja je bila moje životno djelo i moj život. Jako mi je žao što i mojim kolegama nastaje pakao, nas je barem 10 s ekipom koja je živjela i ovisila o tome, a sada se suočavamo s NIŠTEM. Bez obzira na to - još uvijek nije moguće igrati turneju samo za novac.

Molimo sve organizatore za razumijevanje i mogu se samo nadati da ćete razumjeti i razumjeti posebnu prirodu ove odluke.

Sve najbolje!
George
Ljudski gest, ljudski razlozi....
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14330
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#145053 Re: Ukrajina

Post by DaysleepeR »

jako jako jako slican bend Dubiozi, mislim da su dosta skupa nastupali
User avatar
Čitalac
Posts: 5582
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#145054 Re: Ukrajina

Post by Čitalac »

Netanyahu se vidno distancirao od Putina i preispituje politiku neutralnosti prema sukobu u Ukrajini, piše za CNN Anshel Pfeffer, izraelski novinar i autor biografije aktuelnog premijera.
Svaka nada u prekid vatre odavno je nestala, a Ukrajina je javno zatražila od Izraela da joj pomogne u opskrbi oružjem, posebno obrambenim raketnim sustavima kao što je Iron Dome. Izrael je poslao humanitarnu pomoć, ali je odbio poslati oružje. Posljednjih mjeseci, kada je Rusija počela koristiti iranske bespilotne letjelice za napade na ukrajinske mete, Izrael je pristao opskrbiti Kijev, preko NATO-a, obavještajnim i tehničkim informacijama o tome kako se suprotstaviti prijetnji iranskih bespilotnih letjelica.
Nisu se svi u izraelskom vodstvu slagali s Bennettovom neutralnom politikom. Njegov politički partner i tadašnji ministar vanjskih poslova Yair Lapid bio je jasniji u javnoj osudi ruskih ratnih zločina u Ukrajini. Mišljenja su podijeljena i u sigurnosnom establišmentu zemlje. Jedan mi je izraelski general rekao da je "strah od Rusije prenapuhan i da je Izrael mogao mnogo više podržavati Ukrajinu bez ikakvog straha od odmazde".
Deset mjeseci nakon ruske invazije, Netanyahu se vratio na dužnost. Odjednom je puno manje prijateljski raspoložen prema Putinu. Primio je jedan telefonski poziv s čestitkom tjedan dana prije inauguracije, ali to je bilo sve. U međuvremenu je u intervjuima rekao da preispituje izraelsku politiku prema ukrajinskom ratu, iako nije želio iznositi detalje.
"Netanyahu ima dva neposredna razloga za promjenu politike i podršku Ukrajini", rekao mi je bivši izraelski obavještajac koji je bio duboko uključen u izraelske vojne odnose s Rusijom. “Prvo, Rusija je uvelike razrijedila svoje snage u Siriji jer su bile potrebne u Ukrajini. Prijetnja Izraelu od njih sada je zanemariva”, rekao je časnik. “Drugo, Rusija sada koristi iranske bespilotne letjelice i projektile na bojnom polju, a Izrael sada ima dragocjenu priliku opskrbiti Ukrajinu obrambenim sustavima kako bismo mogli vidjeti koliko su dobri u stvarnom ratu. Jednog dana ćemo se možda morati suočiti s istim iranskim oružjem”, dodao je časnik.
Izraelski diplomat dodaje još jedan razlog zašto bi Netanyahu razmotrio snažniju potporu Ukrajini. Za razliku od Bennett-Lapidove vlade, Bidenova administracija sumnjičavo gleda na njegovu novu koaliciju krajnje desnih i ultrareligioznih stranaka i već je izrazila svoje nezadovoljstvo planovima nove vlade za zakonsku reviziju, koja drastično slabi ovlasti i neovisnost izraelskog vrhovnog suda.
Prošlog je tjedna američki državni tajnik Antony Blinken posjetio Jeruzalem, a za razliku od takvih posjeta u prošlosti, premijeru nije uputio poziv u Bijelu kuću. Izraelski zaokret prema Kijevu mogao bi biti Netanyahuova najbolja šansa da se dodvori Washingtonu.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8128
Joined: 25/05/2013 23:49

#145055 Re: Ukrajina

Post by apsidejzi »

Ko ima zeludac nek pogleda ko nema, nek izbjegne. Ovakvu smrt ne bih pozelio nikome al jbg...

Maliodmene
Posts: 2147
Joined: 10/01/2020 13:36

#145056 Re: Ukrajina

Post by Maliodmene »

Ovaj solo tenk je kupio nekoliko sati vremena, kakva glava :-)
Maliodmene
Posts: 2147
Joined: 10/01/2020 13:36

#145057 Re: Ukrajina

Post by Maliodmene »

apsidejzi wrote: 07/02/2023 23:01 Ko ima zeludac nek pogleda ko nema, nek izbjegne. Ovakvu smrt ne bih pozelio nikome al jbg...

Ruspirana
hzsa22
Posts: 973
Joined: 16/12/2011 18:25

#145058 Re: Ukrajina

Post by hzsa22 »

apsidejzi wrote: 07/02/2023 23:01 Ko ima zeludac nek pogleda ko nema, nek izbjegne. Ovakvu smrt ne bih pozelio nikome al jbg...

Ko ribica na suhom.
User avatar
drug_profi
Posts: 50213
Joined: 16/07/2012 16:00

#145059 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Pokusavam da skontam sta mu je, ali nikako.
elk
Posts: 2776
Joined: 14/08/2006 12:03

#145060 Re: Ukrajina

Post by elk »

Ovo neki bojni otrov ili nervni gas ili sta?
User avatar
drug_profi
Posts: 50213
Joined: 16/07/2012 16:00

#145061 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Meni djeluje kao da se gusi od necega, a pri tom ne vidi gdje je.
Da li je tako ranjen da ima opstrukciju disnih puteva i oslijepljen.
Nema vidljivih povreda. Nejasno.
Otrov bi bio objasnjenje, ali vidjeli smo samo obicnu bombu koja je udarila par metara od njega.

I onaj drugi je nestao, na pocetku su dvojica. Mozda ima veze jedno s drugim. Nesto na snimku nedostaje sto objasnjava ovu agoniju.

I bude mi na momente kao ljudskom bicu zao, ali onda skontam da je njegovo prisustvo tu uzrok velike tragedije.
Pa je red i da se pati.
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2708
Joined: 14/12/2005 21:21

#145062 Re: Ukrajina

Post by jednonogi_Jack »

drug_profi wrote: 08/02/2023 00:17 Meni djeluje kao da se gusi od necega, a pri tom ne vidi gdje je.
Da li je tako ranjen da ima opstrukciju disnih puteva i oslijepljen.
Nema vidljivih povreda. Nejasno.
Izgleda u lice pogođen (0:34)
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11512
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#145063 Re: Ukrajina

Post by japin_mutapi »

bile su dvije bombice, jedna odmah na pocetku videa koja je pala blizu i ranila jednog
drugi vojnik je pobjegao i ostavio ranjenog da se utopi

a i druga bombica je bila pogodak mada je pala dalje
izbusili su ga geleri od glave do pete
nije mu bilo spasa
User avatar
TheProfessional
Posts: 155
Joined: 13/04/2013 19:27

#145064 Re: Ukrajina

Post by TheProfessional »

drug_profi wrote: 07/02/2023 12:59
eyesburn wrote: 07/02/2023 10:01

također.

po meni mnogo bolji BVP od bredlija.
Ova tri IFV koaj dolaze, Marder, Bradley i CV90 su vjerovatno tri najbolja IFV koja se sada proizvode.
Nisam vidio taj thread o CV90 ali vec godinama doslovno godinama govorim da je CV90 najbolje moguce borbeno vozilo u bilo kojoj kombinaciji... PVO, inzinjerija, veza, ABHO, PO, minobac... Jedino jos nisu stavili lanser raketa al to bi bas volio vidjeti.

https://aw.my.games/sites/aw.my.com/fil ... pic1_0.jpg
User avatar
drug_profi
Posts: 50213
Joined: 16/07/2012 16:00

#145065 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

TheProfessional wrote: 08/02/2023 00:37
drug_profi wrote: 07/02/2023 12:59

Ova tri IFV koaj dolaze, Marder, Bradley i CV90 su vjerovatno tri najbolja IFV koja se sada proizvode.
Nisam vidio taj thread o CV90 ali vec godinama doslovno godinama govorim da je CV90 najbolje moguce borbeno vozilo u bilo kojoj kombinaciji... PVO, inzinjerija, veza, ABHO, PO, minobac... Jedino jos nisu stavili lanser raketa al to bi bas volio vidjeti.

https://aw.my.games/sites/aw.my.com/fil ... pic1_0.jpg
Evo da ponovim:
viewtopic.php?f=78&t=118514&p=18631224#p18631224
moee
Posts: 1380
Joined: 07/06/2011 10:44

#145066 Re: Ukrajina

Post by moee »

apsidejzi wrote: 07/02/2023 23:01 Ko ima zeludac nek pogleda ko nema, nek izbjegne. Ovakvu smrt ne bih pozelio nikome al jbg...

Jel sad "submarine soldier" 🤔
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#145067 Re: Ukrajina

Post by karanana »

Jel istina da je bahmut okruzen, tj da vise nema cesti pod ukr kontrolom? Nesto ne stima. Kako to da desetkovani demoralizovani wagner, kaznjenicka bojna, probija i zaokruzuje bahmut? Koliko vojnika treba za to? Kako mogu ovi relativno sirinom tanki proboji zaokruzit grad? Kako to da ukr vojska nije u stanju probiti taj obruc i drzati ga otvorenim jer efektivno ti tanki wagner proboji bi trebali sjebati tu napredujucu vojsku koja probija u spicu i sama sebe stavlja u klin sa najmanje dvije strane. A ne stima to da mi mislimo da ih ukri karaju gdje stignu a nije tako vjerovatno.

Ako se ljudi ne izvuku, ako vidimo hrpe pobijenih i zarobljenih ukra, neko treba platiti, mozda onaj debeli glavonja kojeg smo hvalili ovde a nista posebno.

Offtopic: shipu ga chuck pfarer, samoproglaseni ekspert, propagandist i lazov. Sta god kaze sve ce biti suprotno.
Handbanana
Posts: 114
Joined: 09/10/2022 19:39

#145068 Re: Ukrajina

Post by Handbanana »

Pa cudno je da na cijelom istocnom frontu nema nikakvih kontri, osim one kod Vuhledara, i tu je i stabilnije.
I prije dva mjeseca su kontru kod Bahmuta pa vratili onaj rudnik soli ili tako nesto. To im je kupilo dosta vremena.
Sve je nekako poslo nizbrdo od onda kad se pricalo da Ameri traze da se ne brani Bahmut tako grcevito.
Problem je sto je tamo bio Zelenski pa mi se cini da se pomalo prepusta ta rushevina od grada na nacin da se predsjedniku sacuva obraz.
Mora da se nesto vazno zna iz obavjestajnih izvora. Nesto su mi Ukri posve pasivni, kao da cekaju glavni udar o ovo koprcanje tu i tamo je priprema.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18052
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#145069 Re: Ukrajina

Post by GandalfSivi »

karanana wrote: 08/02/2023 02:12 Jel istina da je bahmut okruzen, tj da vise nema cesti pod ukr kontrolom? Nesto ne stima. Kako to da desetkovani demoralizovani wagner, kaznjenicka bojna, probija i zaokruzuje bahmut? Koliko vojnika treba za to? Kako mogu ovi relativno sirinom tanki proboji zaokruzit grad? Kako to da ukr vojska nije u stanju probiti taj obruc i drzati ga otvorenim jer efektivno ti tanki wagner proboji bi trebali sjebati tu napredujucu vojsku koja probija u spicu i sama sebe stavlja u klin sa najmanje dvije strane. A ne stima to da mi mislimo da ih ukri karaju gdje stignu a nije tako vjerovatno.

Ako se ljudi ne izvuku, ako vidimo hrpe pobijenih i zarobljenih ukra, neko treba platiti, mozda onaj debeli glavonja kojeg smo hvalili ovde a nista posebno.

Offtopic: shipu ga chuck pfarer, samoproglaseni ekspert, propagandist i lazov. Sta god kaze sve ce biti suprotno.
Nije istina, ostalo se ne isplati ni komentarisati…
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#145070 Re: Ukrajina

Post by geralt »

karanana wrote: 08/02/2023 02:12 Jel istina da je bahmut okruzen, tj da vise nema cesti pod ukr kontrolom? Nesto ne stima. Kako to da desetkovani demoralizovani wagner, kaznjenicka bojna, probija i zaokruzuje bahmut? Koliko vojnika treba za to? Kako mogu ovi relativno sirinom tanki proboji zaokruzit grad? Kako to da ukr vojska nije u stanju probiti taj obruc i drzati ga otvorenim jer efektivno ti tanki wagner proboji bi trebali sjebati tu napredujucu vojsku koja probija u spicu i sama sebe stavlja u klin sa najmanje dvije strane. A ne stima to da mi mislimo da ih ukri karaju gdje stignu a nije tako vjerovatno.

Ako se ljudi ne izvuku, ako vidimo hrpe pobijenih i zarobljenih ukra, neko treba platiti, mozda onaj debeli glavonja kojeg smo hvalili ovde a nista posebno.

Offtopic: shipu ga chuck pfarer, samoproglaseni ekspert, propagandist i lazov. Sta god kaze sve ce biti suprotno.
Ovako si nedavno pitao je li istina da je probijen front u Zaporozju, pa si pitao je li istina da je palo Ivanivske, pa si pitao je li istina da je pao Vuhledar. Vidim nisi izvukao pouku.

Slazem se za offtopic, Chuck je vjerodostojan koliko i kanadsko-ukrajinski dobrovoljac.
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#145071 Re: Ukrajina

Post by Gandalf »

Previše raja prati telegram botove sa mordorske strane.
Količina dezinformacija je ogromna. Pouka je uvijek ista, orcima se ne može vjerovati nikada. Svaka njihova "vijest" se mora provjeriti 100 puta, dok se ne utvrdi da je lažna.
User avatar
trambusek88
Posts: 4802
Joined: 03/10/2009 23:51

#145072 Re: Ukrajina

Post by trambusek88 »

Valja biti spreman ako bude kakvih olujnih vremenskih nepogoda.
https://vm.tiktok.com/ZMYjQ9Arn/
User avatar
Čitalac
Posts: 5582
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#145073 Re: Ukrajina

Post by Čitalac »

DW o famoznom „strateškom partnerstvu“ Ukrajine i Kine koje - pokazalo se tokom agresije – i nije baš partnerstvo.
Sve bliži odnos Kine s Rusijom izazvao je sumnje u Ukrajini oko njezinog strateškog partnerstva s Pekingom, a zamjenik ukrajinskog ministra vanjskih poslova Andriy Melnyk nazvao je kinesko stajalište "sve manje prihvatljivim" tijekom vanjskopolitičke rasprave u Kijevu prošlog mjeseca. Ukrajina održava strateško partnerstvo s Kinom od 2011, što je omogućilo procvat trgovinskih i obrambenih veza. Kina je bila glavni uvoznik ukrajinskih žitarica i kukuruza.
Ukrajina je također glavni dobavljač oružja za Kinu. Prvi kineski nosač zrakoplova, Liaoning, obnovljeno je sovjetsko plovilo koje je kupljeno od Ukrajine. Međutim, dok se ruski rat protiv Ukrajine nastavlja već drugu godinu, u Kijevu se vode rasprave o preispitivanju bilateralnih odnosa s Kinom.
"Godinama je Ukrajina doživljavala Kinu samo sa stajališta prilike, ali od ruske invazije ukrajinski stručnjaci postali su mnogo kritičniji prema Kini i vide kako bi Peking mogao biti rizik i izazov za ukrajinski nacionalni interes", rekao je Yurii Poita, stručnjak za Ukrajinu na Institutu za istraživanje nacionalne obrane i sigurnosti (INDSR) u Tajvanu.
Poita, stručnjak za Ukrajinu, rekao je da su se rasprave u Kijevu o promjeni odnosa s Pekingom postupno proširile iz ukrajinskih think tankova i medijskih komentara na Ministarstvo vanjskih poslova. Zamjenik ministra vanjskih poslova Melnyk rekao je tijekom panela u Kijevu prošlog mjeseca da se kinesko stajalište o ratu koji je u tijeku više ne može smatrati "neutralnim", što je stajalište za koje Peking tvrdi da ga održava. "Nisam siguran da ti odnosi i dalje mogu biti strateški", rekao je Melnyk.
Ukrajinska zastupnica Kira Rudik izjavila je za DW da Kina pomaže Moskvi da zaobiđe neke zapadne sankcije, dok otvara tržišta Rusiji.
"Nitko ne ostaje neutralan. Ili nas podržavate ili se igrate s ljudima koji nas žele uništiti. Ono što sada vidimo iz Kine je krajnje nesretno. Svaka zemlja koja podržava Rusiju u osnovi podržava agresiju. Ovo je izuzetno bolno, " rekla je.
https://www.dw.com/en/chinas-russia-tie ... a-64631531
User avatar
drug_profi
Posts: 50213
Joined: 16/07/2012 16:00

#145074 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

karanana wrote: 08/02/2023 02:12 Jel istina da je bahmut okruzen, tj da vise nema cesti pod ukr kontrolom? Nesto ne stima. Kako to da desetkovani demoralizovani wagner, kaznjenicka bojna, probija i zaokruzuje bahmut? Koliko vojnika treba za to? Kako mogu ovi relativno sirinom tanki proboji zaokruzit grad? Kako to da ukr vojska nije u stanju probiti taj obruc i drzati ga otvorenim jer efektivno ti tanki wagner proboji bi trebali sjebati tu napredujucu vojsku koja probija u spicu i sama sebe stavlja u klin sa najmanje dvije strane. A ne stima to da mi mislimo da ih ukri karaju gdje stignu a nije tako vjerovatno.

Ako se ljudi ne izvuku, ako vidimo hrpe pobijenih i zarobljenih ukra, neko treba platiti, mozda onaj debeli glavonja kojeg smo hvalili ovde a nista posebno.

Offtopic: shipu ga chuck pfarer, samoproglaseni ekspert, propagandist i lazov. Sta god kaze sve ce biti suprotno.
Idi care pitaj jel istina tamo gdje si procitao to.
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#145075 Re: Ukrajina

Post by arman1 »

apsidejzi wrote: 07/02/2023 23:01 Ko ima zeludac nek pogleda ko nema, nek izbjegne. Ovakvu smrt ne bih pozelio nikome al jbg...

Da i ribice imaju šta jesti.
Post Reply