Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#98376 Re: Ukrajina

Post by Gandalf »

sumirprimus wrote: 06/07/2022 15:14
jednonogi_Jack wrote: 06/07/2022 15:13 Stig'o šleper pojačanja...
Logistika je glavna.
Samo da društvo za zaštitu životinja nešto ne ukaki.

Image
fakat šleper,druga sila svijeta :lol:
Drugo Z svijeta u najboljem slučaju, na prvom mjestu je Zelenski 8-)
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#98377 Re: Ukrajina

Post by llull »

Helios wrote: 06/07/2022 17:51
animus wrote: 06/07/2022 17:45
E ova vijest mi je jedna od dražih. Ove balije što sramote sve muslimane svijeta bi sa uživanjem otpremio na bolje mjesto
Ko je ovdje balija?

Mozda ovaj kraj ova dva četnika :D
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11529
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#98378 Re: Ukrajina

Post by japin_mutapi »

Z kao zaginovski
CrveniKuk
Posts: 2936
Joined: 22/04/2022 21:54

#98379 Re: Ukrajina

Post by CrveniKuk »

Ako nije bio,snimak na kojem se vidi danski M113 OT,u upotrebi od strane Ukrajinske vojske.
CrveniKuk
Posts: 2936
Joined: 22/04/2022 21:54

#98380 Re: Ukrajina

Post by CrveniKuk »

Sjećanje na heroja. Mislio sam da je stariji. Međutim,poginuo je u 28.godini. Slava ti kralju.
CrveniKuk
Posts: 2936
Joined: 22/04/2022 21:54

#98381 Re: Ukrajina

Post by CrveniKuk »

Još samo ovaj i pravim pauzu. Za naše rusofile i komšije. Kraljica. Cura i majka dvoje djece. Luda,u pozivitnom smislu,kao struja.
Slava Ukrajina!
EME91
Posts: 344
Joined: 13/05/2018 20:28
Location: https://zdravljeizdravzivot.com/

#98382 Re: Ukrajina

Post by EME91 »

Nisam sklon teorijama zavjere, no da budem potpuno iskren, poslije Hirosime je proslo 2 sedmice od ciscenja ulica od strane njihovog kjkp rada, a ovo ponasanje Nato pakta mi govori da nesto nisu pretjerano uplaseni od ruskih nuklearnih bombi. Kad neko u Moskvi i pomisli da aktivira nuklearno oruzje ubijedjen sam da ce tog momanta po istoj vec padati nuklearne bombe.

A ovaj patuljak Medvedev prijeti li prijeti. Svako malo. Kao horoz neki, na to mi se lici.
Kazu rasisti zijanili 7000 vojnika za napredovanje od 14 km.
CrveniKuk
Posts: 2936
Joined: 22/04/2022 21:54

#98383 Re: Ukrajina

Post by CrveniKuk »

EME91 wrote: 06/07/2022 18:42 Nisam sklon teorijama zavjere, no da budem potpuno iskren, poslije Hirosime je proslo 2 sedmice od ciscenja ulica od strane njihovog kjkp rada, a ovo ponasanje Nato pakta mi govori da nesto nisu pretjerano uplaseni od ruskih nuklearnih bombi. Kad neko u Moskvi i pomisli da aktivira nuklearno oruzje ubijedjen sam da ce tog momanta po istoj vec padati nuklearne bombe.

A ovaj patuljak Medvedev prijeti li prijeti. Svako malo. Kao horoz neki, na to mi se lici.
Kazu rasisti zijanili 7000 vojnika za napredovanje od 14 km.
Poslije ovog debakla Rusije u Ukrajini (ipak,smatrani su za drugu najveću vojnu silu u svijetu) uskoro ni okolne zemlje ih nece uzimati zaozbiljno.
Broj izgubljenih vojnika govori o tome koliko je Rusima stalo do istih.
A_A_AKCIJA
Posts: 5973
Joined: 16/11/2009 02:54

#98384 Re: Ukrajina

Post by A_A_AKCIJA »

llull wrote: 06/07/2022 15:58 https://bulgarianmilitary.com/2022/07/0 ... to-russia/
Ukraine has sold two French-donated 155mm Caesar howitzers to Russia
:D :D :D Ako je istina ovo sto bugari pisu to je cirkus ...
Jao, kakav očaj Rusa, lažu nasuho. Ni Photoshop da odrade ko ljudi.

Da su uzeli dvije, prijavili bi dvanaest, pa ih nosali okolo ko onog jednog Bayru što su oborili, pa ga slikali ko miss Universe na svakoj livadi.

Barem znamo ko je kod Bugara uzeo dvije milje Evra :D
User avatar
Kyuss
Posts: 970
Joined: 13/07/2007 14:17

#98385 Re: Ukrajina

Post by Kyuss »



Lik je balzamovan za zivota, nije mog'o cekat' da se polenjini.
Ne dize se taki gerijatriji, pa ajmo malo i druge sjebat, sta bi samo nama bilo lose.
Jebeni napuhani plasticni patuljak.
Pogledajte ga dobro putonoljubci.
Pogledajte, pa zagrizite sendvic koji ste zaradili.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#98386 Re: Ukrajina

Post by madner »

SanskiBiser wrote: 06/07/2022 16:02
madner wrote: 06/07/2022 14:44

Govorim opcenito, to je do izvora koje slusa. Pisao je da nece moci Rusi zatvoriti dzep jer su ogromna pojacanja stigla. Za Kherson, ne znam da li je istina, vjerovatno jeste ako tako javlja.
Ma to ti radis nitpicking sto bi Englezi rekli cjepidlacis :D Fakat ako ovo ukaki ako nije istina vise ga ja necu stavljati na forum...
Ma vidi meni je to skroz ok. Covjek ima takve informacije, logika mi je poprilicno ok. No mislim da polazi od nekih zapadnih predpostavki, koje su tacne kada takve armije nastupaju.

Ruska doktrina je drugacija, mene ne cudi ovaj ili buduci uspjeh Rusa, to je meni ocekivano.

Cudi me da je UA uspjela doci tako blizu Khersonu, ako je istina moram revidirati sta oni mogu.
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#98387 Re: Ukrajina

Post by mo-town »

Koga zanima moze cuti dva dijametralna stava koji se mogu cuti u Srbiji:
https://www.youtube.com/watch?v=n4NZ3VkGjGw
Nazalost, pukovnika (polupismenog sa trajnom nemogusnoscu izrazavanja) podrzava sigurno vise od 90% stanovnistva (po istrazivanjima javnog mijenja) ali je prilicno ilustrativno.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#98388 Re: Ukrajina

Post by madner »

UA je branila tih 15 km sa 20 brigada, odkazali su sve ofanzive u pokusaju da opstanu.

Malo objektivnosti nije na odmet.
plavi_E
Posts: 6564
Joined: 18/10/2021 19:47

#98389 Re: Ukrajina

Post by plavi_E »

Koje li ce mitomani po raznim mitomanskim portalima imati objasnjenje za oslobodjenje Chersona. Zmijsko ostrvo je od najvaznijeg ostrva u Crnom Moru mutiralo u potpuno beznacajan kamen nakon sto su Rusi pobjegli. Isto tako je Ukrajina od golog k...ca prvih dana rata za dvije tri sedmice mutirala u jednu od najjacih vojnih sila svijeta kojoj ni Amerika nebi mogla nista.
:lol:
User avatar
geralt
Posts: 5200
Joined: 14/09/2017 12:45

#98390 Re: Ukrajina

Post by geralt »

madner wrote: 06/07/2022 19:11
SanskiBiser wrote: 06/07/2022 16:02

Ma to ti radis nitpicking sto bi Englezi rekli cjepidlacis :D Fakat ako ovo ukaki ako nije istina vise ga ja necu stavljati na forum...
Ma vidi meni je to skroz ok. Covjek ima takve informacije, logika mi je poprilicno ok. No mislim da polazi od nekih zapadnih predpostavki, koje su tacne kada takve armije nastupaju.

Ruska doktrina je drugacija, mene ne cudi ovaj ili buduci uspjeh Rusa, to je meni ocekivano.

Cudi me da je UA uspjela doci tako blizu Khersonu, ako je istina moram revidirati sta oni mogu.
Ruska "doktrina" je rezultat kombinacije tehnoloske zaostalosti i zadrtog oficirskog kadra koji se u glavama nisu pomjerili iz WWII.

Ljudi utovaraju i istovaraju municiju rucno umjesto da koriste palete i viljuskare, o cemu dalje da pricamo.
plavi_E
Posts: 6564
Joined: 18/10/2021 19:47

#98391 Re: Ukrajina

Post by plavi_E »

Ukrajina 24 sata do agresije na nju nije vjerovala da ce biti napadnuta iako su ih Amerikanci uvjeravali preklinjujuci ih. Posljedica su im ovi gubitci i tritorije i tehnike i teritorija. Ali ukrajinci jos nisu postigli maksimum svoje vojne moci.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#98392 Re: Ukrajina

Post by madner »

Pa nije daleko od istine da je jedna od jacih vojnih sila sad, minus to za SAD.

Kada se uzme u obzir pateticno stanje NATO snaga, UA je sila.
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#98393 Re: Ukrajina

Post by tovarish »

Prava Amazonka

https://www.klix.ba/lifestyle/modailjep ... /220706042

Slava joj i počivala u miru.

Slava Ukrajini
Last edited by tovarish on 06/07/2022 19:28, edited 1 time in total.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8766
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#98394 Re: Ukrajina

Post by SanskiBiser »

madner wrote: 06/07/2022 19:11
SanskiBiser wrote: 06/07/2022 16:02

Ma to ti radis nitpicking sto bi Englezi rekli cjepidlacis :D Fakat ako ovo ukaki ako nije istina vise ga ja necu stavljati na forum...
Ma vidi meni je to skroz ok. Covjek ima takve informacije, logika mi je poprilicno ok. No mislim da polazi od nekih zapadnih predpostavki, koje su tacne kada takve armije nastupaju.

Ruska doktrina je drugacija, mene ne cudi ovaj ili buduci uspjeh Rusa, to je meni ocekivano.

Cudi me da je UA uspjela doci tako blizu Khersonu, ako je istina moram revidirati sta oni mogu.

Inace on smatra da je ovaj napad sa zapada na Herson nije bas mudar i nije mu jasno zasto to UA radi jer to je toliko predvidljiv pravac i lak za braniti Rusima jer ima laksa i brza opcija vec sedmicama da se ugrozi Herson indirektno preko prodora istocno od Dnipro u Zaporozju "The major Russian concentrations are in the area between Sloviansk and Lysychansk, in the East, and north of Kherson, in the south. Therefore, yes: I do not really understand the Ukrainian insistence on 'frontal' assault on Kherson (see: one from the West). It's not only 'much too obvious' (so much so, the Russians have heavily fortified all approaches to Kherson), but the idea with driving deep east of Dnipro appears as a much more promising one to me."


"napali" su ga prijatelji na FB a i pratioci na medium u komentarima zbog te vijesti sa ratista oko Hersona, nije im nista htio objasnjavati sta i kako ignorisao je te komentare, ljudi kazu da im je tesko u to povjerovati a opet on nece da navede izvor da barem da sugestiju ko mu je javio inace bas pazi sta objavljuje i provjerava xx puta prije nego objavi kaze mu jedan da je ovo prvi put od pocetka rata da izvali glupost :lol: A ima i vise od mjesec dana ja sam pisao vec o tome da je on objavio da su u nastupanju prema Hersonu Ukrajinci u jednom momentu bili pred Cernobajevkom (ono kad su pogodili stab ruski i i kad je poginuo neki general i visoki oficiri) ali su se morali povuci vec nakon par dana jer su bili pod zestokim udarom i artiljerije i avijacije i ruskih helikoptera. To niko nije objavio osim njega sto meni nekako indikativno izgleda kao da ima nekoga ko mu mu se povremeno javlja s tog ratista. :?
Last edited by SanskiBiser on 06/07/2022 19:30, edited 1 time in total.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#98395 Re: Ukrajina

Post by madner »

geralt wrote: 06/07/2022 19:24
madner wrote: 06/07/2022 19:11

Ma vidi meni je to skroz ok. Covjek ima takve informacije, logika mi je poprilicno ok. No mislim da polazi od nekih zapadnih predpostavki, koje su tacne kada takve armije nastupaju.

Ruska doktrina je drugacija, mene ne cudi ovaj ili buduci uspjeh Rusa, to je meni ocekivano.

Cudi me da je UA uspjela doci tako blizu Khersonu, ako je istina moram revidirati sta oni mogu.
Ruska "doktrina" je rezultat kombinacije tehnoloske zaostalosti i zadrtog oficirskog kadra koji se u glavama nisu pomjerili iz WWII.

Ljudi utovaraju i istovaraju municiju rucno umjesto da koriste palete i viljuskare, o cemu dalje da pricamo.
To je rezultat lekcija iz WW2 i manjka fiskalne moci SSSRa i Rusije. Zato nema viljuskara.

Rusi su u WW2 naucili da ne moras biti najbolji tehnicar dok imas dovoljno mase. US army je mala maca za prednost koju je Wehrmacht imao.

Shodno tome i doktrina koja je jednostavna i bez previse razmisljanja. Gubici su dio posla, pika se samo rezultat.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#98396 Re: Ukrajina

Post by llull »

User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#98397 Re: Ukrajina

Post by madner »

SanskiBiser wrote: 06/07/2022 19:28
madner wrote: 06/07/2022 19:11

Ma vidi meni je to skroz ok. Covjek ima takve informacije, logika mi je poprilicno ok. No mislim da polazi od nekih zapadnih predpostavki, koje su tacne kada takve armije nastupaju.

Ruska doktrina je drugacija, mene ne cudi ovaj ili buduci uspjeh Rusa, to je meni ocekivano.

Cudi me da je UA uspjela doci tako blizu Khersonu, ako je istina moram revidirati sta oni mogu.

Inace on smatra da je ovaj napad sa zapada na Herson nije bas mudar i nije mu jasno zasto to UA radi jer to je toliko predvidljiv pravac i jako lak za braniti Rusima jer ima laksa i brza opcija vec sedmicama da se ugrozi Herson indirektno preko prodora istocno od Dnipro u Zaporozju "The major Russian concentrations are in the area between Sloviansk and Lysychansk, in the East, and north of Kherson, in the south. Therefore, yes: I do not really understand the Ukrainian insistence on 'frontal' assault on Kherson (see: one from the West). It's not only 'much too obvious' (so much so, the Russians have heavily fortified all approaches to Kherson), but the idea with driving deep east of Dnipro appears as a much more promising one to me."


"napali" su ga prijatelji na FB a i pratioci na medium u komentarima zbog te vijesti sa ratista oko Hersona, nije im nista htio objasnjavati sta i kako ignorisao je te komentare, ljudi kazu da im je tesko u to povjerovati a opet on nece da navede izvor da barem da sugestiju ko mu je javio inace bas pazi sta objavljuje i provjerava xx puta prije nego objavi kaze mu jedan da je ovo prvi put od pocetka rata da izvali glupost :lol: A ima i vise od mjesec dana ja sam pisao vec o tome da je on objavio da su u nastupanju prema Hersonu Ukrajinci u jednom momentu bili pred Cernobajevkom (ono kad su pogodili stab ruski i i kad je poginuo neki general i visoki oficiri) ali su se morali povuci vec nakon par dana jer su bili pod zestokim udarom i artiljerije i avijacije i ruskih helikoptera. To niko nije objavio osim njega sto meni nekako indikativno izgleda kao da ima nekoga ko mu mu se povremeno javlja s tog ratista. :?
Mislim da sa Zuskom ne zele da se igraju, ta formacija je daleko najbolja u RF. Traze jednostavne poene.

Sad ako su u stanju u frontalnom napadu doci i uzeti Kherson, predpostavke o slabostima UA treba odmah revidirati.
plavi_E
Posts: 6564
Joined: 18/10/2021 19:47

#98398 Re: Ukrajina

Post by plavi_E »

madner wrote: 06/07/2022 19:25 Pa nije daleko od istine da je jedna od jacih vojnih sila sad, minus to za SAD.

Kada se uzme u obzir pateticno stanje NATO snaga, UA je sila.
Ja te potpuno razumijem.
CrveniKuk
Posts: 2936
Joined: 22/04/2022 21:54

#98399 Re: Ukrajina

Post by CrveniKuk »

Novi sistem, raketne i PVO zaštite, S-400 POP.
User avatar
nota1969
Posts: 921
Joined: 27/02/2022 09:05

#98400 Re: Ukrajina

Post by nota1969 »

plavi_E wrote: 06/07/2022 19:33
madner wrote: 06/07/2022 19:25 Pa nije daleko od istine da je jedna od jacih vojnih sila sad, minus to za SAD.

Kada se uzme u obzir pateticno stanje NATO snaga, UA je sila.
Ja te potpuno razumijem.
e čuj berića,patetično
jeste ako se ne računa UK,Poljska,Turska,
jbt pa italija ima nosač
Post Reply