Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

Bossona
Posts: 5243
Joined: 21/12/2020 03:28

#105576 Re: Ukrajina

Post by Bossona »


Opet neko pušio u skladištu MES-a na Krimu
statixx
Posts: 8786
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#105577 Re: Ukrajina

Post by statixx »

Bossona
Posts: 5243
Joined: 21/12/2020 03:28

#105578 Re: Ukrajina

Post by Bossona »

Ima Bosne_Bice Bosne wrote: 16/08/2022 07:49
sumirprimus wrote: 15/08/2022 15:31
Buahahaha
Njega lazu njegovi generali nema drugog objasnjenja on je u glavi pred berlinom 100%
A tamo hapse inzinjere, fizicare, i ko zna koga jos, a siguran sam da hapsenja imaju veze sa neefikasnoscu oruzja koje Putko reklamira. :lol:
Rusko smeće ni afrikancima više neće moći podvaliti. Tenkovi su im pokretni krematoriji. Neki ih zovu pokretne pećnice za posade a PVO S-300 i S-400 koriste za gađanje ciljeva na zemlji,... :D
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#105579 Re: Ukrajina

Post by pici »

Poslije najavljivane poBede u roku 96 saHata, valjaju se u ukrajinskom blatu evo sesti mjesec.Ovi su sve nadmasili u porazu, cak i amerikance u vijetnamu.Koji debakl rusofila, onaj pickousti se naoruzava, samo da mi je znat kome, otrest ce ih NATO ko seljak slinu od beton.
Ja bi da sam na njihovom mjestu skino gače i molio da budu blagi.
Ovaj put nece biti petro dolara da ih vadi iz govana kad ekonomija bidne ko u zanzibaru.
Ukrajinci postaju sve jaci i jaci dok se u orkistanu prijavjuju dedice sa pivskim stomacima i pokoji placenik za rublje i lanc pakete.
Ukrajinci su sva sela i gradove, potencijalne gubitke, ispraznili od stanovnistva, ves masina, vodokotlica, tako da se sibirskoj fHukari vise ne isplati ratovati i gubiti glavu za par metara zemlje.Odjubravanje istocne ukrajine je u punom jeku, ima da rodi dogodine insallah.
emirolini
Posts: 3500
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#105580 Re: Ukrajina

Post by emirolini »

Ah lijepog prizora ujutro, gori gori :izet:

A gle Rusisticko fasistickih cetnika, oni bi da idu siriti svoje fasisticke simbole kao turisti po Kazakstanu... ali ne ide..

User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#105581 Re: Ukrajina

Post by pici »

Korupcija je pojela rusku vojnu industriju.Oligarsi su nemjerljivo zlo po ruse a i narod je slican nasem mentalitetu.Daj samo meni a komsiji nek crkne krava.Sistem u rukama jednog covjeka i par oligarha nit jednoj drzavi nije donio dobro, istorijska cinjenica.Rusija ce se raspast poslije debakla u ukrajini, to je neminovno, ovaj put ih zapad nece spasavati i slati milijarde, nego ce sa strane posmatrat i gledat kako se gicaju.Strahovita bura ocekuje ruse.
emirolini
Posts: 3500
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#105582 Re: Ukrajina

Post by emirolini »

pici wrote: 16/08/2022 08:21 Korupcija je pojela rusku vojnu industriju.Oligarsi su nemjerljivo zlo po ruse a i narod je slican nasem mentalitetu.Daj samo meni a komsiji nek crkne krava.Sistem u rukama jednog covjeka i par oligarha nit jednoj drzavi nije donio dobro, istorijska cinjenica.Rusija ce se raspast poslije debakla u ukrajini, to je neminovno, ovaj put ih zapad nece spasavati i slati milijarde, nego ce sa strane posmatrat i gledat kako se gicaju.Strahovita bura ocekuje ruse.
Slazem se, njihovi ratovi izmedju sebe ce biti krvaviji nego ex-Yu.
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#105583 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Ovo je žestoko baš.
Očigledno više dolazaka. Opet Grom? Daleko je za Himarse.


A BTW, ovo je nova vadiona: Wagner je namjerno odao adresu štaba da privuče vatru Himarsa da otkriju položaj. :mrgreen: :lol:

Bossona
Posts: 5243
Joined: 21/12/2020 03:28

#105584 Re: Ukrajina

Post by Bossona »

Image


Image
Rusko skladište MES-a na Krimu, selo Azovske. 200 kilometara iza neprijateljskih linija.
lajkujMe
Posts: 12249
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#105585 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »

Gandalf wrote: 16/08/2022 07:56 izgleda da je sinoć wagner band dobio po tamburi u luganskoj oblasti, nadam se i nekim konkretnim "dobro veče iz Ukrajine" snimcima
Ove sedmice omiljene mete Ukrajincima Wagner baze i Krimske plaze :D




Moglo bi ovo biti SOF akcija bacanja granatica iz dronova
Otvoreni magacin...

Gledao sam mnoge analize za napad na avio bazu ni jedna nema dokaz za bilo koju teoriju.
Ostaje ? Sta je Atacms, Grom-2 ili SOF...
Last edited by lajkujMe on 16/08/2022 08:37, edited 1 time in total.
Bossona
Posts: 5243
Joined: 21/12/2020 03:28

#105586 Re: Ukrajina

Post by Bossona »

Ministarstvo odbrane Ruske Federacije potvrdilo je eksplozije u skladištu MES-a na okupiranom Krimu. Kažu da je na području vojne jedinice "izbio požar".
Mještani se evakuišu.
Image
Značio opet je pušenje uzrok eksplozije skladišta :D
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#105587 Re: Ukrajina

Post by pici »

emirolini wrote: 16/08/2022 08:23
pici wrote: 16/08/2022 08:21 Korupcija je pojela rusku vojnu industriju.Oligarsi su nemjerljivo zlo po ruse a i narod je slican nasem mentalitetu.Daj samo meni a komsiji nek crkne krava.Sistem u rukama jednog covjeka i par oligarha nit jednoj drzavi nije donio dobro, istorijska cinjenica.Rusija ce se raspast poslije debakla u ukrajini, to je neminovno, ovaj put ih zapad nece spasavati i slati milijarde, nego ce sa strane posmatrat i gledat kako se gicaju.Strahovita bura ocekuje ruse.
Slazem se, njihovi ratovi izmedju sebe ce biti krvaviji nego ex-Yu.
Sagletati samo jednu cinjenicu.Rusi su se strahovito precjenili, kepec se umislio da je Petar Veliki i da poslije dvajs godina vladavine i uvlacenja zapadu u paksu, moze mjenjati svjetski poredak.
To samo imbecil moze zavrtiti sebi u glavi.Nema sad teoretskih sansi ni u promilima da dodju do neke poBede ili cak pregovora.
Amerika je uspavani div al kad ga bocnes i probudi se, najebo si.Europa je mlohava cuna al ekonomski moze srozati i rusiju i kinu na nivo mjesne zajednice.
Najgore je kad pocnes rat a umislis se da si pobijedio.
Rusi su mogli dugorocno da kulturoloski i politicki sjebu ukrajini al ko ce toliko cekat, daj odmah popali, siluj, zakolji i rijesimo to.E qurqo, da je ukrajina u africi pa hajde de.
User avatar
deer_hunter
Posts: 1012
Joined: 28/09/2012 15:46

#105588 Re: Ukrajina

Post by deer_hunter »

sumirprimus wrote: 15/08/2022 23:50
:lol:
Ovog ne treba gadjati, ovaj ce umrijeti od trcanja
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#105589 Re: Ukrajina

Post by pici »

Bossona wrote: 16/08/2022 08:35 Ministarstvo odbrane Ruske Federacije potvrdilo je eksplozije u skladištu MES-a na okupiranom Krimu. Kažu da je na području vojne jedinice "izbio požar".
Mještani se evakuišu.
Image
Značio opet je pušenje uzrok eksplozije skladišta :D
Pod hitno uvest zabranu pusenja i tocenja alkohola, ko se ne pridrzava toga, dobrovoljac za vojsku.HaJa.
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#105590 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

lajkujMe wrote: 16/08/2022 08:35 Gledao sam mnoge analize za napad na avio bazu ni jedna nema dokaz za bilo koju teoriju.
Ostaje ? Sta je Atacms, Grom-2 ili SOF...
Pa uvijek je ono sto najlogicnije izgleda.
Tri kratera smo vidjeli. Ti krateri nisu na mjestima gdje bi neko podmetao eksploziv. Izgledaju bas kao precizni dolasci sa odstupanjem od desetak metara. Tri eksplozije su zahvatile desetak aviona direktno.
Krateri su veliki sto znaci da je velika kolicina eksploziva. Ne znamo za UA dron koji nosi tolike bombe.

Na pamet mi je palo da bi mogli biti i Harpuni mozda, ispaljeni negdje sa aviona iza Zmijskog ostrva. 30-40 km od njega na istok i vracas se, ai oni su radarom navođeni i ne vjerujem da bi prosli pored objekata. E sad da nisu napravili điđu tipa Neptun sa GPS navođenjem umjesto radara ili tako nesto.
Uglavnom, moje je mišljenje da su to bili projektili 99%.
Grom 2, vjerovatno. ili ovo gore sto sam isfantazirao.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8236
Joined: 25/05/2013 23:49

#105591 Re: Ukrajina

Post by apsidejzi »

deer_hunter wrote: 16/08/2022 08:36
sumirprimus wrote: 15/08/2022 23:50
:lol:
Ovog ne treba gadjati, ovaj ce umrijeti od trcanja
Iskren da budem i ja bih trcao kad bih znao da me dron gleda :D Najgore prodju oni koji stoje i koji se krecu u istom pravcu. Ostavljaju mogucnost da izracunas i naciljas. VJerovatno se nagledao kako mu dronovi gadjaju drugove pa skontao, dok se krecem, ne mogu me naciljat :D
lajkujMe
Posts: 12249
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#105592 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »



Iako ove podatke ne treba uzeti zdravo za gotovo ipak treba obratiti paznju na tehniku koja nije svaki dan bucana.

Za primjer u jutrosnjem izvjestaju su stavljena 2 PVO sistema kao unistena.

To treba povezati s jucerasnjim napadom na Jugu Ukrajinske avijacije Su24 i Su25 koji su poklopili Rusku kolonu...

UA je promjenila taktiku upotrebe avijacije nije vise shoot and scoot taktika gdje koriste avijaciju kao leteci MLRS.

Izgleda da Mig29 uleti i ispali AGM-88 rakete unisti PVO na lokaciji djelovanja i onda Su24 i Su25 u letu od 4 i vise aviona ide na misiju direktnih udara po utvrdjenim lokacijama.
To mora boli jer su u pitanju direktni udari....
Ovo je NATO taktika
Primjetili smo jos u maju da su Ukrajinci promjenili taktiku letova ne lete vise standardnom Sovjetskom formacijom od 2 aviona nego se koristi NATO formacija od 4 aviona za veci efekat uz podrsku PVO i Mig29 koji cuvaju strike avione od Ruskih aviona
lajkujMe
Posts: 12249
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#105593 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »



Najbolji snimak napada na Krimu trenutno...

Ja vidim minimalno 3 sigurne lokacije dima to jest eksplozija.
Izgleda kao 3 zasebna udara s tim da vidim i 4 lokaciju dima ali nisam siguran izmedju lijevog i srednjeg ima jedan manji.

Ovo izgleda kao udar 3 zasebne rakete na cilj
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#105594 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Cekamo F16. To bi mogao biti sljedeći gamechanger u Ukrajini prije svega radi municije koja je dostupna za njega.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#105595 Re: Ukrajina

Post by Milenkov buraz »

drug_profi wrote: 16/08/2022 09:02 Cekamo F16. To bi mogao biti sljedeći gamechanger u Ukrajini prije svega radi municije koja je dostupna za njega.
Bilo bi dobro vidjeti F16 protiv ruske PVO i aviona ali i obratno mada smatram da F16 ako nije uklopljen i čitav sistem podrške po US i NATO standardu da neće donijeti nikakvu važnu prevagu na ratištu. Možda griješim
Last edited by Milenkov buraz on 16/08/2022 09:05, edited 1 time in total.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#105596 Re: Ukrajina

Post by Point. »

Ne kontam fakat ove Ruse što puše ovoliko blizu skladišta sa municijom, pušenje je štetno za zdravlje i opasno po okolinu.

Haj makar će biti đubriva. Rodiće žito.
Bossona
Posts: 5243
Joined: 21/12/2020 03:28

#105597 Re: Ukrajina

Post by Bossona »

drug_profi wrote: 16/08/2022 08:48
lajkujMe wrote: 16/08/2022 08:35 Gledao sam mnoge analize za napad na avio bazu ni jedna nema dokaz za bilo koju teoriju.
Ostaje ? Sta je Atacms, Grom-2 ili SOF...
Pa uvijek je ono sto najlogicnije izgleda.
Tri kratera smo vidjeli. Ti krateri nisu na mjestima gdje bi neko podmetao eksploziv. Izgledaju bas kao precizni dolasci sa odstupanjem od desetak metara. Tri eksplozije su zahvatile desetak aviona direktno.
Krateri su veliki sto znaci da je velika kolicina eksploziva. Ne znamo za UA dron koji nosi tolike bombe.

Na pamet mi je palo da bi mogli biti i Harpuni mozda, ispaljeni negdje sa aviona iza Zmijskog ostrva. 30-40 km od njega na istok i vracas se, ai oni su radarom navođeni i ne vjerujem da bi prosli pored objekata. E sad da nisu napravili điđu tipa Neptun sa GPS navođenjem umjesto radara ili tako nesto.
Uglavnom, moje je mišljenje da su to bili projektili 99%.
Grom 2, vjerovatno. ili ovo gore sto sam isfantazirao.
Po kraterima na mjestima eksplozije da se zaključiti da se radilo o raketnim projektilima, jer pored razorne eksplozije dubina kratera na mjestima eksplozije govori da je bilo i kinetičko gravitacionog udara prilikom eksplozije aktivirane upaljačem koji se aktivira nakon udara. Da je bila diverzija krater bi bio plići ali mnogo širi. Svako ko zna balistiku zna da ekslozija balističkog projektila napravi krater na mjestu eksplozije, ovisno o težini, količini i vrsti eksploziva kao i vrsti i namjeni projektila. Ove najnovije eksplozije na Krimu mi govore da su velikodometni raketni projektili korišteni u udarima na ovim dubinama. Da li su ispaljeni iz Aviona ili raketnih lansernih sistema ili drona to je za sada tajna koju ukrajinci neće da odaju jer im je tako rečeno .
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#105598 Re: Ukrajina

Post by Gandalf »

emirolini wrote: 16/08/2022 08:23
pici wrote: 16/08/2022 08:21 Korupcija je pojela rusku vojnu industriju.Oligarsi su nemjerljivo zlo po ruse a i narod je slican nasem mentalitetu.Daj samo meni a komsiji nek crkne krava.Sistem u rukama jednog covjeka i par oligarha nit jednoj drzavi nije donio dobro, istorijska cinjenica.Rusija ce se raspast poslije debakla u ukrajini, to je neminovno, ovaj put ih zapad nece spasavati i slati milijarde, nego ce sa strane posmatrat i gledat kako se gicaju.Strahovita bura ocekuje ruse.
Slazem se, njihovi ratovi izmedju sebe ce biti krvaviji nego ex-Yu.
a bome su debelo i zaslužili svako koje ih snađe
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#105599 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Bossona wrote: 16/08/2022 09:06
drug_profi wrote: 16/08/2022 08:48

Pa uvijek je ono sto najlogicnije izgleda.
Tri kratera smo vidjeli. Ti krateri nisu na mjestima gdje bi neko podmetao eksploziv. Izgledaju bas kao precizni dolasci sa odstupanjem od desetak metara. Tri eksplozije su zahvatile desetak aviona direktno.
Krateri su veliki sto znaci da je velika kolicina eksploziva. Ne znamo za UA dron koji nosi tolike bombe.

Na pamet mi je palo da bi mogli biti i Harpuni mozda, ispaljeni negdje sa aviona iza Zmijskog ostrva. 30-40 km od njega na istok i vracas se, ai oni su radarom navođeni i ne vjerujem da bi prosli pored objekata. E sad da nisu napravili điđu tipa Neptun sa GPS navođenjem umjesto radara ili tako nesto.
Uglavnom, moje je mišljenje da su to bili projektili 99%.
Grom 2, vjerovatno. ili ovo gore sto sam isfantazirao.
Po kraterima na mjestima eksplozije da se zaključiti da se radilo o raketnim projektilima, jer pored razorne eksplozije dubina kratera na mjestima eksplozije govori da je bilo i kinetičko gravitacionog udara prilikom eksplozije aktivirane upaljačem koji se aktivira nakon udara. Da je bila diverzija krater bi bio plići ali mnogo širi. Svako ko zna balistiku zna da ekslozija balističkog projektila napravi krater na mjestu eksplozije, ovisno o težini, količini i vrsti eksploziva kao i vrsti i namjeni projektila. Ove najnovije eksplozije na Krimu mi govore da su velikodometni raketni projektili korišteni u udarima na ovim dubinama. Da li su ispaljeni iz Aviona ili raketnih lansernih sistema ili drona to je za sada tajna koju ukrajinci neće da odaju jer im je tako rečeno .
Evo sto mi jos na pamet pade.
F16 + AGM158
Ko zna.
emirolini
Posts: 3500
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#105600 Re: Ukrajina

Post by emirolini »

Nece Rusi ni vidjeti F16 vec samo raketu od F16.

Najbolje je to opisao onaj Srbijanski pilot, kaze mi se podigli u zrak, jedno upozorenje, drugo i iskoci. Nigdje aviona nismo vidjeli osim daleko negdje na radaru.
Post Reply