Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

Excel2
Posts: 1319
Joined: 03/10/2020 10:22

#97376 Re: Ukrajina

Post by Excel2 »

AliceInChains wrote: 03/07/2022 13:05
Excel2 wrote: 03/07/2022 12:33 Ko je rekao da nije stetno po nas isto? Ali kad imas jedan takav rezim, kojeg prezires, zar nije bitnije im stati u kraj, pa cak i po tvoju stetu?
Uostalom, na koji se nacin boriti protiv takvog rezima vrijednog prezira?
Daj nam plan napravi. Ja sam plitak, pa ne mogu da napravim, jbg, svi imamo svoja ogranicenja.
Ja i ti nismo oni koji imaju šta odlučivati. Mi samo možemo posmatrati i odluke, desavanja i posljedice analizirati i komentirati, pa i (suprotna) misljenja dijeliti.

Opet, moje misljenje je: Sankcije ja, ali…..ne možeš u euforiji kroz neselektivno sankcioniranje riskirati (u najgorem slučaju) samouništenje.

Ko zna, možda 100% griješim. Onda me probaj uvjeriti u moju lošu procjenu.
Najbolje mozes provjeriti da li je neka odluka dobra tako sto ju poredis sa alternativom. Daj ti reci alternativu, pa cemo ju porediti.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#97377 Re: Ukrajina

Post by @mba »

emigrazione wrote: 03/07/2022 12:59 Udarilo 200 hiljada ljudi na drzavu od 40 miliona...realno veci otpor su pruzali oni u Kninu
od 40M stanovnika, koliko imaju po oruzjem, imaju li negdje kakvi podatci?
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#97378 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

emigrazione wrote: 03/07/2022 12:59 Udarilo 200 hiljada ljudi na drzavu od 40 miliona...realno veci otpor su pruzali oni u Kninu
Knin je pao za 3 dana, ko sto je kiev trebo.slabo poredjenje mozes ti i bolje.
Leon16v
Posts: 5788
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#97379 Re: Ukrajina

Post by Leon16v »

Bezveze quotate četu
zilog
Posts: 7546
Joined: 06/03/2009 11:19

#97380 Re: Ukrajina

Post by zilog »

Evo vam karte od 11.03. (skoro cetri mjeseca), pa kada vas uhvati beznadje, kako orci napreduju, da vidite koliko je teritorije zauzela druga vojna sila svijeta, nakon sto je sve snage povukla sa sjevera Ukrajine... :roll:
meridiyan wrote: 11/03/2022 20:39 Image
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#97381 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

Kakvo beznadje? Ruski svet sa satelititma se topi na dnevnoj bazi u ukrajini.treba da slavimo.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#97382 Re: Ukrajina

Post by JoseMujica »

sumirprimus wrote: 03/07/2022 13:18 Ma bjezi ba tragikomicno poredjenje, ima nas svakakvih fakat. Osim salonaca, ima tu i truska i iranska ekipa koja navija za ruje iz ovog ili onog razloga.
Imali smo mi opsade jelte i brojeve, al dzaba ti broj kad ljudi imaju fajrpauvr.
turci su okrenuli ćurak...čekaj dok instrukcije dođu :lol: :lol: :lol:

ostaje Iranaca, Rusa i Srba 500 miliona :D
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#97383 Re: Ukrajina

Post by AliceInChains »

Excel2 wrote: 03/07/2022 13:08
AliceInChains wrote: 03/07/2022 13:05

Ja i ti nismo oni koji imaju šta odlučivati. Mi samo možemo posmatrati i odluke, desavanja i posljedice analizirati i komentirati, pa i (suprotna) misljenja dijeliti.

Opet, moje misljenje je: Sankcije ja, ali…..ne možeš u euforiji kroz neselektivno sankcioniranje riskirati (u najgorem slučaju) samouništenje.

Ko zna, možda 100% griješim. Onda me probaj uvjeriti u moju lošu procjenu.
Najbolje mozes provjeriti da li je neka odluka dobra tako sto ju poredis sa alternativom. Daj ti reci alternativu, pa cemo ju porediti.
Nemogu ti odogovoriti, jer ne znam po kojem scenariju Ukrajina nebi izgubila. I iskreno, ne volim o tome razmišljati, jer mi ih žao.

U potpuni slom i povlačenje Rusije ne vjerujem a i ne priželjkujem, jer ako ih se ponizi….može doći do kolateralne štete, pa i kod nas….jednostavno se ne može isključiti. Kad međed pobjesni…


Sto me najvise iritira, je da se troše Ukrajinski životi, da bi se Rusi dugorocno oslabili. Brojke mrtvih nisu bitne.

Iskreno, najbolje bi bilo da su ih Rusi vec na prvom danu vojno i politički poklopili, bez ispaljenog metka. Pa kad dođe sljedeća prilika, se osamostali. Ukrajini nije prijetio nestanak nacije u tom slučaju, sad je stvar drugačija. Ovako, glumi naciju ispod zemlje.

Ako vi možete lako odgovoriti na pitanje, dobro za vas. Mirnije spavate.
Sociolog
Posts: 4347
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#97384 Re: Ukrajina

Post by Sociolog »

Mislim da ce se ako se digorocno nastavi...dici pobuna sibirskih azijskih naroda...garantujem.
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#97385 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »


Nekadasnja u papirima mocna ruska armija. Kako su ostali bez pametnijeg dijela iz ex sssra u vidu baltickih republika i ukrajine tacno se vidi koliki je realan domet barbara sa istocnih tajgi.
Da je benzin 1o maraka samo rokajte braco
1.20 Slava Ukrajini :bih:
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#97386 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

JoseMujica wrote: 03/07/2022 13:21
sumirprimus wrote: 03/07/2022 13:18 Ma bjezi ba tragikomicno poredjenje, ima nas svakakvih fakat. Osim salonaca, ima tu i truska i iranska ekipa koja navija za ruje iz ovog ili onog razloga.
Imali smo mi opsade jelte i brojeve, al dzaba ti broj kad ljudi imaju fajrpauvr.
turci su okrenuli ćurak...čekaj dok instrukcije dođu :lol: :lol: :lol:

ostaje Iranaca, Rusa i Srba 500 miliona :D
Imaju i oni ostaci bivse sluzbe.. i njima je godio treci rim, objektivnost i neutralnost.boca viskija u arapskoj nedodjiji na racun sluzbe bolje je od penzije i nemrdanja iz bosne
EME91
Posts: 344
Joined: 13/05/2018 20:28
Location: https://zdravljeizdravzivot.com/

#97387 Re: Ukrajina

Post by EME91 »

Cuj cete bezobraznog nestanak nacije. Ama svi su isti do jednog. Neki dan sa jednom ceta damom, kontam visoka pozicija, faks obrazovana kad ona za Putina navija. Svima je do jednog Putin na dusi.
Ukrajina je zahvaljujuci ovom konacno stvorila naciju. Putinu u sred Lavova da podignu spomenik.
Ukrajinska ortodoksna crkva Moskovskog patrijarhata je raskinula odnose sa moskvom , te rusija nema vise vjersku polugu u Ukrajini. Pandan tome bilo bi da je Amfilohije Prslo Radovic raskinuo vezu sa Irinejem.
Takodjer desava se masovna jezicka reforma gdje masa raje pocinje koristiti Ukrajinski jezik mjesto ruskog.
Ukrajina transfromise vojsku po Nato strukturi.

24.02 treba da bude novi Ukrajinski dan nezavisnosti
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#97388 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#97389 Re: Ukrajina

Post by AliceInChains »

Sociolog wrote: 03/07/2022 13:30 Mislim da ce se ako se digorocno nastavi...dici pobuna sibirskih azijskih naroda...garantujem.
U slučaju da Rusija ojadi i svi drugi oko nje prosperiraju. Nego, ko to garantuje?

Šta ako svi manje vise izgubimo? Ko nam garantuje da će Rusi prvo riknuti?

Udaraj ih tamo gdje tebe manje boli, ali ne u sferama, u kojima nisi siguran, dali možeš dugorocno istrajati.

Kao sto prakticiraju uglavnom Amerikanci
User avatar
sime_cipol
Posts: 16282
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#97390 Re: Ukrajina

Post by sime_cipol »

Da je Rusija za dan poklopila Ukrajinu, danas bi Bosnjake kukom po Drini trazili. I premjestali ih u tercijarne grobnice.
zilog
Posts: 7546
Joined: 06/03/2009 11:19

#97391 Re: Ukrajina

Post by zilog »

sumirprimus wrote: 03/07/2022 13:21 Kakvo beznadje? Ruski svet sa satelititma se topi na dnevnoj bazi u ukrajini.treba da slavimo.
Ne mislim na tebe. :lol:

Samo treba pogledati kartu od 11.03. i vidjeti da su Rusi vecinu svoga "uspjeha" napravili prvih dana agresije.

Image
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#97392 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »


Idemo jako na jugu zadajte im ga bar koje selo dnevno, ako moze i koji oficir pride za ststistike :bih:
toska
Posts: 2979
Joined: 26/09/2016 14:08

#97393 Re: Ukrajina

Post by toska »

AliceInChains wrote: 03/07/2022 13:25
Spoiler
Show
Excel2 wrote: 03/07/2022 13:08

Najbolje mozes provjeriti da li je neka odluka dobra tako sto ju poredis sa alternativom. Daj ti reci alternativu, pa cemo ju porediti.
Nemogu ti odogovoriti, jer ne znam po kojem scenariju Ukrajina nebi izgubila. I iskreno, ne volim o tome razmišljati, jer mi ih žao.

U potpuni slom i povlačenje Rusije ne vjerujem a i ne priželjkujem, jer ako ih se ponizi….može doći do kolateralne štete, pa i kod nas….jednostavno se ne može isključiti. Kad međed pobjesni…


Sto me najvise iritira, je da se troše Ukrajinski životi, da bi se Rusi dugorocno oslabili. Brojke mrtvih nisu bitne.
Iskreno, najbolje bi bilo da su ih Rusi vec na prvom danu vojno i politički poklopili, bez ispaljenog metka. Pa kad dođe sljedeća prilika, se osamostali. Ukrajini nije prijetio nestanak nacije u tom slučaju, sad je stvar drugačija. Ovako, glumi naciju ispod zemlje.

Ako vi možete lako odgovoriti na pitanje, dobro za vas. Mirnije spavate.
ok, mirni otpor i čekati vrijeme koje će možda nekada doći, ali i ne mora. postoji i ta opcija u teoriji.

stvar je u tome da je svakome zagarantovano pravo na samodbranu i ako neko hoće da se brani niko mu ne smije ništa prigovoriti. nije moralno po poznatim kodeksima, ali pomoći mu jeste.

tvrdnje da su naloženi, žrtvovani itd. su najveće poniženje koje im se trenutno može uputiti.
bore se prvenstveno zbog sebe, sve drugo su nuspojave.
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#97394 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

sime_cipol wrote: 03/07/2022 13:39 Da je Rusija za dan poklopila Ukrajinu, danas bi Bosnjake kukom po Drini trazili. I premjestali ih u tercijarne grobnice.
Ma ne bi, vjeruj i pored sve negative,loseg rukovodstva i apatije, bilo bi im guravo u najmanjju ruku, da ne kajem pojeli bi ih na štesrce
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#97395 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

One of four Russian bases in Melitopol hit, another heavy blast in Belgorod, another large depot destroyed in Popasna.
It’s a daily, organized campaign to wipe out Russian military infrastructure and undermine its immediate war effort in Ukraine. We did not have this before.

Ja bih da u startu izrazim zabirnutost za istocnjacke barbare sa tunugskih tajgi. Ako vako nastave, fejt no more stara je grupa nek pocnu slusat.
Helios
Posts: 160
Joined: 06/03/2022 12:59

#97396 Re: Ukrajina

Post by Helios »

sumirprimus wrote: 03/07/2022 13:31
Nekadasnja u papirima mocna ruska armija. Kako su ostali bez pametnijeg dijela iz ex sssra u vidu baltickih republika i ukrajine tacno se vidi koliki je realan domet barbara sa istocnih tajgi.
Da je benzin 1o maraka samo rokajte braco
1.20 Slava Ukrajini :bih:
Ok sumir uredu je to sve treba rokati orke,ali ti si izgleda dobro statuiran ,pun para i svejedno ti il bilo 2km ili 10km litar goriva,sta sa onima koji nemaju,Bosna je puna ljudi koji su siromašni i na granici siromaštva, sta sa njima?
Meni je takodjer svejedno neka bude 10km litar što se mene tiče,ali većini naroda to nije baš tako cool.
I još uz to uvijek ima ali i ako.Sta ako Ukraijina ne pobjedi,sta ako orci uzmu istok i jug ukr te potpisu sporazum i rat stane.Sankcije bile,ruši dobili sta su htjeli a cijene goriva i dalje 10km.Ode Bosna naša u helac .
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#97397 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

Ma znam ja sta je glad i sta je gladan lec, ii pjeske hodat i godinu sve znam.al imaju prioriteti, sloboda porodica drzava, da je 1o maraka samo rokajte braco :bih:
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#97398 Re: Ukrajina

Post by AliceInChains »

toska wrote: 03/07/2022 13:42
AliceInChains wrote: 03/07/2022 13:25
Spoiler
Show

Nemogu ti odogovoriti, jer ne znam po kojem scenariju Ukrajina nebi izgubila. I iskreno, ne volim o tome razmišljati, jer mi ih žao.

U potpuni slom i povlačenje Rusije ne vjerujem a i ne priželjkujem, jer ako ih se ponizi….može doći do kolateralne štete, pa i kod nas….jednostavno se ne može isključiti. Kad međed pobjesni…


Sto me najvise iritira, je da se troše Ukrajinski životi, da bi se Rusi dugorocno oslabili. Brojke mrtvih nisu bitne.
Iskreno, najbolje bi bilo da su ih Rusi vec na prvom danu vojno i politički poklopili, bez ispaljenog metka. Pa kad dođe sljedeća prilika, se osamostali. Ukrajini nije prijetio nestanak nacije u tom slučaju, sad je stvar drugačija. Ovako, glumi naciju ispod zemlje.

Ako vi možete lako odgovoriti na pitanje, dobro za vas. Mirnije spavate.
ok, mirni otpor i čekati vrijeme koje će možda nekada doći, ali i ne mora. postoji i ta opcija u teoriji.

stvar je u tome da je svakome zagarantovano pravo na samodbranu i ako neko hoće da se brani niko mu ne smije ništa prigovoriti. nije moralno po poznatim kodeksima, ali pomoći mu jeste.

tvrdnje da su naloženi, žrtvovani itd. su najveće poniženje koje im se trenutno može uputiti.
bore se prvenstveno zbog sebe, sve drugo su nuspojave.
Tvoja perspektiva je samo jedna. Ko sam ja da im brani otpor.

Iz perspektive golog života taj scenarij koji sam ja opisao bi bio bolji, jer bi se spriječilo dosta mrtvih. Ukrajina bi bila dio EAEU i u ruskoj sferi, ali joj nebi prijetio nestanka nacije pod ruskim krovom. Ne miješajte ovo sa svinjarijom Karadžića, ne mislim na taj način.
Excel2
Posts: 1319
Joined: 03/10/2020 10:22

#97399 Re: Ukrajina

Post by Excel2 »



Top 🤣
Excel2
Posts: 1319
Joined: 03/10/2020 10:22

#97400 Re: Ukrajina

Post by Excel2 »



From the inhabitants of Melitopol. After the missile and artillery strike on the base of the Russian occupiers, not a single Russian helicopter or plane took off again. Headquarters, barracks, equipment destroyed. And in residential buildings, windows just flew out. People are surprised by the accuracy of hits.
Post Reply