Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

Romanija
Posts: 2006
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#143951 Re: Ukrajina

Post by Romanija »

skrbavi-admin wrote: 27/01/2023 21:21 smijem li bit skeptican da ne budem cetnik i upitat za sta tacno ce ti avioni sluzit.....
F16 je jednako ranjiv kao i MIG29.... na kraju krajeva cetnici su oborili jedan a kamo li rusi....
Je li to samo za fensi reklame ili za stvarnu borbenu upotrebu posto F16 nije bas magare da mozes nakrcat bombi i oruzja za blisku zracnu podrsku.....
Je li to neki A B C block ili ce neki jeben setup bit sa mocnim radarima i elektronikom - jer nesto sumnjam da ce im ameri dat setup tehnoloski osjetljiv da padne u neprijateljske ruke ....

Imam jos pitanja.... al kao sto rekoh ovo mi prvo pada napamet.....

jedino sto mi pada napamet - al jedino je napad na koncentrovani zbor oklopno mehanizovanih snaga u nekim kolonama, skladistima i slicno - ali to vec mogu sa HIMARSom radit.... i opet F16ki to nije namjera nego A10 avionu.
F-16, narocito poslednji blokovi i Fulcrum se ne mogu porediti, ti ko da si preskocio nekoliko ratova od 90-ih naovamo. Ukrajinci sa 5-6 eskadrila F-16 minimum - i to na srednjrocne staze - bi potpuno preuzeli situacionu kontrolu nad svim frontovima.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4233
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#143952 Re: Ukrajina

Post by skrbavi-admin »

Romanija wrote: 28/01/2023 00:11
skrbavi-admin wrote: 27/01/2023 21:21 smijem li bit skeptican da ne budem cetnik i upitat za sta tacno ce ti avioni sluzit.....
F16 je jednako ranjiv kao i MIG29.... na kraju krajeva cetnici su oborili jedan a kamo li rusi....
Je li to samo za fensi reklame ili za stvarnu borbenu upotrebu posto F16 nije bas magare da mozes nakrcat bombi i oruzja za blisku zracnu podrsku.....
Je li to neki A B C block ili ce neki jeben setup bit sa mocnim radarima i elektronikom - jer nesto sumnjam da ce im ameri dat setup tehnoloski osjetljiv da padne u neprijateljske ruke ....

Imam jos pitanja.... al kao sto rekoh ovo mi prvo pada napamet.....

jedino sto mi pada napamet - al jedino je napad na koncentrovani zbor oklopno mehanizovanih snaga u nekim kolonama, skladistima i slicno - ali to vec mogu sa HIMARSom radit.... i opet F16ki to nije namjera nego A10 avionu.
F-16, narocito poslednji blokovi i Fulcrum se ne mogu porediti, ti ko da si preskocio nekoliko ratova od 90-ih naovamo. Ukrajinci sa 5-6 eskadrila F-16 minimum - i to na srednjrocne staze - bi potpuno preuzeli situacionu kontrolu nad svim frontovima.
polako gosn Pametar. time will tell.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#143953 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

doox wrote: 27/01/2023 22:58

Ovo je izgleda bila samo fora da se Njemce gurne da dignu veto sa leoparda. Jer abramsi će biti poslani, samo se ne zna kada, možda i nakon rata :mrgreen:
Tri mjeseca. rekli su vec. Potpuno novi naruceni iz fabrike. Top modeli.
Romanija
Posts: 2006
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#143954 Re: Ukrajina

Post by Romanija »

skrbavi-admin wrote: 28/01/2023 00:18
Romanija wrote: 28/01/2023 00:11 F-16, narocito poslednji blokovi i Fulcrum se ne mogu porediti, ti ko da si preskocio nekoliko ratova od 90-ih naovamo. Ukrajinci sa 5-6 eskadrila F-16 minimum - i to na srednjrocne staze - bi potpuno preuzeli situacionu kontrolu nad svim frontovima.
polako gosn Pametar. time will tell.
Vrijeme je vec pokazalo.... ima jedno 30 godina. Druga je stvar da li je realno ocekivati da ce ih Ukr i dobiti.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4233
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#143955 Re: Ukrajina

Post by skrbavi-admin »

Romanija wrote: 28/01/2023 00:26
skrbavi-admin wrote: 28/01/2023 00:18

polako gosn Pametar. time will tell.
Vrijeme je vec pokazalo.... ima jedno 30 godina. Druga je stvar da li je realno ocekivati da ce ih Ukr i dobiti.
Jest pokazalo je - oboren F16 kod Banjaluke. I to od strane usljivog sistema koji je tad bio 30 godina star. :-)
F 16 se mogao pokazat u "borbi" sa ulicnom bandom Hamasa, Gadafijevom nepostojecom vojskom, Sadamovom raspalom armijom......
Cim je naletio na iole ozbiljnije naoruzanog neprijatelja bio je oboren.

Procitaj nekad Sun Cu Vua i podcjenjivanju neprijatelja..... najgori je kad je najslabiji.....

I BTW sta ti mislis da ce im poslat batch od 30-40-50 komada :-)
Doci ce im mozda 10-15 i to je sve.
Romanija
Posts: 2006
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#143956 Re: Ukrajina

Post by Romanija »

skrbavi-admin wrote: 28/01/2023 00:31
Romanija wrote: 28/01/2023 00:26 Vrijeme je vec pokazalo.... ima jedno 30 godina. Druga je stvar da li je realno ocekivati da ce ih Ukr i dobiti.
Jest pokazalo je - oboren F16 kod Banjaluke. I to od strane usljivog sistema koji je tad bio 30 godina star. :-)
F 16 se mogao pokazat u "borbi" sa ulicnom bandom Hamasa, Gadafijevom nepostojecom vojskom, Sadamovom raspalom armijom......
Cim je naletio na iole ozbiljnije naoruzanog neprijatelja bio je oboren.

Procitaj nekad Sun Cu Vua i podcjenjivanju neprijatelja..... najgori je kad je najslabiji.....
:izet: Lahka ti noc domacine :bih:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4233
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#143957 Re: Ukrajina

Post by skrbavi-admin »

Romanija wrote: 28/01/2023 00:40
skrbavi-admin wrote: 28/01/2023 00:31

Jest pokazalo je - oboren F16 kod Banjaluke. I to od strane usljivog sistema koji je tad bio 30 godina star. :-)
F 16 se mogao pokazat u "borbi" sa ulicnom bandom Hamasa, Gadafijevom nepostojecom vojskom, Sadamovom raspalom armijom......
Cim je naletio na iole ozbiljnije naoruzanog neprijatelja bio je oboren.

Procitaj nekad Sun Cu Vua i podcjenjivanju neprijatelja..... najgori je kad je najslabiji.....
:izet: Lahka ti noc domacine :bih:
ma ja - i tebi sinko. tipican "hamo vid mu glave" komentar - u biti smijesan.
jedna :lol:
Image
giannibelif
Posts: 1994
Joined: 28/01/2017 22:11

#143958 Re: Ukrajina

Post by giannibelif »

F-16 da ne valja ne bi ga pola razvijenog svijeta imalo i dan- danas ne bi bio predmet velikih narudžbi. Četrdeset godina poslije on modernizacijama i NATO i USAF modifikacijama pokazuje svoje mjesto i mjesto Rafala.
BiBi911
Posts: 2917
Joined: 09/12/2018 17:47

#143959 Re: Ukrajina

Post by BiBi911 »

giannibelif wrote: 28/01/2023 01:04 F-16 da ne valja ne bi ga pola razvijenog svijeta imalo i dan- danas ne bi bio predmet velikih narudžbi. Četrdeset godina poslije on modernizacijama i NATO i USAF modifikacijama pokazuje svoje mjesto i mjesto Rafala.
Nemoj tako vidis da ovaj gore servin kaze da su servi oborili neki avion
A_A_AKCIJA
Posts: 5975
Joined: 16/11/2009 02:54

#143960 Re: Ukrajina

Post by A_A_AKCIJA »

toska wrote: 27/01/2023 22:13 Pitanje za avione i F-16 je na mjestu,

sjeća li se iko nekog rata gdje je avijacija bila beskorisnija od ovog?
obje strane imaju odličan PVO i rušenje aviona uopšte nije tema već raznih raketa koje su teža meta.
Nema velike ofanzive bez sigurnog neba iznad. Pod velikom mislim na ofanzivu za koju Rusi budu svjesni da rješava rat.

Ogromna je šansa da Rusi pošalju avione kao očajnički potez da zaustave ofanzivu. A prodor od stotinu i više kilometara je težak za odbranu sa zemlje. Zato su tu avioni.

Da ne govorim da se mogu koristiti za obaranje krstatećih raketa koje bi isto mogle biti upotrijebljene, te za podršku na zemlji, dronova, šehida... Rusi to danas koriste kao oružje odmazde, ali šta ako im neko šapne da je to oružje efikasno i u borbi protiv vojske, a ne samo termoelektrana?

A 10 je prevaziđen kao koncept, jer mora imati sigurno nebo. Glineni golub je protiv aviona. Danas njegovu ulogu rade multirolle fighteri, a F-16 je jedan od najboljih na svijetu.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4233
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#143961 Re: Ukrajina

Post by skrbavi-admin »

giannibelif wrote: 28/01/2023 01:04 F-16 da ne valja ne bi ga pola razvijenog svijeta imalo i dan- danas ne bi bio predmet velikih narudžbi. Četrdeset godina poslije on modernizacijama i NATO i USAF modifikacijama pokazuje svoje mjesto i mjesto Rafala.
mijesas babe i zabe - to sto ti znas je trivijalna informacija..... ocito je da mnogi a ni ti bas mnogo niste na TI sa vazduhoplovstvom....

avion kao avion je invazivno a ne odbrambeno oruzje iako se moze koristit i kao takav....
avion kao F 16 sluzi da se brzo unisti neprijateljska instalacija, brzo presretne zracni uljez...
avion kao F 16 nije bombarder niti moze nositi puno municije i bombi pa da ga mozes koristit kao zracnu podrsku.... iako jeste allweather visenamjenski....
svaki avion moze tehnoloski trajati dugo ukoliko je avionika sacuvana i redovno odrzavan - kostur, mehanika i motor nisu najskuplji dijelovi aviona nego iznad svega elektronski uredjaji, radar, opticko-elektronski i infracrveni sistemi koji omogucavaju automatizaciju rada pilota...

dakle, teoretski se i od usranog MIGa21 moze napravit zvijer ako ga nadogradjujes komponentama i pruzis mehanicko odrzavanje na nivou... ako mu postavis najmoderniji radar, nadogradis ga najmodernijom elektronikom, optikom.... cak i MIG21 moze to bit.... ali... to nije to....

dalje, moje pitanje se nije odnosilo na to je li treba ili ne treba jedna drzava imat borbeni avion - pogotovo Ukrajina..... nego na smislenost nabavke i slanja u postojecoj konstalaciji.... rusima se mozemo rugat i minimalizirat njihove tehnicko-operativne i infrastrukturne mogucnosti no nije bas da nemaju tehnoloski naprednih sistema koji mogu znaciti smrt.....

ponovo i tebi i a i ostalim filozofima i vrsnim poznavaocima tehnike i tehnologije - postavljam pitanje smislenosti nabavke F 16 aviona upitne tehnoloske prednosti koja sa vecim stepenom postaje izlozena neprijatelju na uvid.... prije nego nabavke recimo naprednih raketnih sistema koje im (iako uspjesno funkcionisu) uvaljuju sa 30-35 godina starom tehnologijom.....

Ukrajina ne vodi invazivni rat kao sto su to ameri radili i rat i napade iznenadjenja na udaljene ciljeve - nego vodi odbrambeni....

PS - zaboravio sam da kazem da mi jedino sto neko gore rece, izgleda logicno, da im trebaju F 16 avioni radi kompatibilnosti zapadne municije - da li je to dovoljno da opravda potrebu - vrijeme ce reci - ja i dalje se nadam da ce dobiti navodece raketne sisteme duzeg dometa od jebenih 80 km.....

Ja se toplo nadam - da ce dobit F 16 sa naprednim radarima, IR, FLIR, sistemima navodjenja i sto razornijim oruzjem.... u trenutnoj konstalaciji stvari po mogucnosti kasetnom municijom vece razorne moci i veceg opsega djelovanja...... zbog izuzetno ekstenzivne upotrebe sile koja taljiga po poljanama i rovovima bez da joj se ne moze nanijeti odgovarajuca steta..... u biti - svega onoga sto rusi vec upotrebljavaju - od fosforne i kasetne municije kojima ih jebu mjesecima.....
Last edited by skrbavi-admin on 28/01/2023 01:32, edited 1 time in total.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4233
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#143962 Re: Ukrajina

Post by skrbavi-admin »

BiBi911 wrote: 28/01/2023 01:16
giannibelif wrote: 28/01/2023 01:04 F-16 da ne valja ne bi ga pola razvijenog svijeta imalo i dan- danas ne bi bio predmet velikih narudžbi. Četrdeset godina poslije on modernizacijama i NATO i USAF modifikacijama pokazuje svoje mjesto i mjesto Rafala.
Nemoj tako vidis da ovaj gore servin kaze da su servi oborili neki avion
svaka Ćas' - jesi ubo' ko prstom u g**o alal ti ćufta :lol:
to nase vajno proizvoljno debilno neselektivno etiketiranje.... tako su u eri bivse drzave pojedini kreteni dobijali poene potkazivanjem i inkriminacijama....

Image
Last edited by skrbavi-admin on 28/01/2023 01:38, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#143963 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

BiBi911 wrote: 28/01/2023 01:16
giannibelif wrote: 28/01/2023 01:04 F-16 da ne valja ne bi ga pola razvijenog svijeta imalo i dan- danas ne bi bio predmet velikih narudžbi. Četrdeset godina poslije on modernizacijama i NATO i USAF modifikacijama pokazuje svoje mjesto i mjesto Rafala.
Nemoj tako vidis da ovaj gore servin kaze da su servi oborili neki avion
Mislim da jesu dva aviona NATO oborena iznad BiH. Istini za volju. F16 i Mirage 2000, ako je vjerovati Wikipediji.
Ja se nesto ko kroz maglu sjecam o nekim oborenim avionima, gdje su S&R ekipe spasile pilote od zarobljavanja.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4233
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#143964 Re: Ukrajina

Post by skrbavi-admin »

drug_profi wrote: 28/01/2023 01:36
BiBi911 wrote: 28/01/2023 01:16

Nemoj tako vidis da ovaj gore servin kaze da su servi oborili neki avion
Mislim da jesu dva aviona NATO oborena iznad BiH. Istini za volju. F16 i Mirage 2000, ako je vjerovati Wikipediji.
Ja se nesto ko kroz maglu sjecam o nekim oborenim avionima, gdje su S&R ekipe spasile pilote od zarobljavanja.
I to miraz oboren manpad - Iglom.... :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#143965 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »


Kamikaze koje gledamo.
Znači bojeva glava od projektila za RB, skracena za rep koji je samo stabilizator leta. I pored svoje velicine dosta je lagana. Oko 700 grama eksploziva u konusnom punjenju. Dakle vis od pola ove glave je praznina. Vjerovatno nije teze od kilograma sve zajedno.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4233
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#143966 Re: Ukrajina

Post by skrbavi-admin »

drug_profi wrote: 28/01/2023 01:47
Kamikaze koje gledamo.
Znači bojeva glava od projektila za RB, skracena za rep koji je samo stabilizator leta. I pored svoje velicine dosta je lagana. Oko 700 grama eksploziva u konusnom punjenju. Dakle vis od pola ove glave je praznina. Vjerovatno nije teze od kilograma sve zajedno.
:thumbup:

odlicno oruzje rekao bih.... i vidio sam efekte na jutubu....pitanje je radijski i efektivni domet :?: :thumbup:

za nauku nekima kojima cetalji paradiraju pred nosom kojima su dali dozvole za prelazak oklopnih cetnickih vozila preko vlastitih teritorija :mrgreen:
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#143967 Re: Ukrajina

Post by karanana »

I ono sto sam kod rusa efikasno vidio to su oni lanceti.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#143968 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

E vidite ovo? Ovaj fasaovao sacmu u dupe. Drugi posao da mu pomogne i ostao bez nogu, a onaj filovan sacmom ostavi ovog da umre.
I na kraju pogleda lijevo na "lager".

Ba jel ovo normalno? Jesu li ovo ljudska bica?

User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4233
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#143969 Re: Ukrajina

Post by skrbavi-admin »

drug_profi wrote: 28/01/2023 01:56 E vidite ovo? Ovaj fasaovao sacmu u dupe. Drugi posao da mu pomogne i ostao bez nogu, a onaj filovan sacmom ostavi ovog da umre.
I na kraju pogleda lijevo na "lager".

Ba jel ovo normalno? Jesu li ovo ljudska bica?

rus i ljudsko bice ne ide u istu recenicu ni uz najbolju volju....
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#143970 Re: Ukrajina

Post by karanana »

Da, ono sto sam kod ovih videa vidio kod rusa je da ih zaboli neka stvar. Ja mislim da iz nekog razloga oni uopste nece bolovati od ptspa
giannibelif
Posts: 1994
Joined: 28/01/2017 22:11

#143971 Re: Ukrajina

Post by giannibelif »

skrbavi-admin wrote: 28/01/2023 01:25
giannibelif wrote: 28/01/2023 01:04 F-16 da ne valja ne bi ga pola razvijenog svijeta imalo i dan- danas ne bi bio predmet velikih narudžbi. Četrdeset godina poslije on modernizacijama i NATO i USAF modifikacijama pokazuje svoje mjesto i mjesto Rafala.
mijesas babe i zabe - to sto ti znas je trivijalna informacija..... ocito je da mnogi a ni ti bas mnogo niste na TI sa vazduhoplovstvom....

avion kao avion je invazivno a ne odbrambeno oruzje iako se moze koristit i kao takav....
avion kao F 16 sluzi da se brzo unisti neprijateljska instalacija, brzo presretne zracni uljez...
avion kao F 16 nije bombarder niti moze nositi puno municije i bombi pa da ga mozes koristit kao zracnu podrsku.... iako jeste allweather visenamjenski....
svaki avion moze tehnoloski trajati dugo ukoliko je avionika sacuvana i redovno odrzavan - kostur, mehanika i motor nisu najskuplji dijelovi aviona nego iznad svega elektronski uredjaji, radar, opticko-elektronski i infracrveni sistemi koji omogucavaju automatizaciju rada pilota...

dakle, teoretski se i od usranog MIGa21 moze napravit zvijer ako ga nadogradjujes komponentama i pruzis mehanicko odrzavanje na nivou... ako mu postavis najmoderniji radar, nadogradis ga najmodernijom elektronikom, optikom.... cak i MIG21 moze to bit.... ali... to nije to....

dalje, moje pitanje se nije odnosilo na to je li treba ili ne treba jedna drzava imat borbeni avion - pogotovo Ukrajina..... nego na smislenost nabavke i slanja u postojecoj konstalaciji.... rusima se mozemo rugat i minimalizirat njihove tehnicko-operativne i infrastrukturne mogucnosti no nije bas da nemaju tehnoloski naprednih sistema koji mogu znaciti smrt.....

ponovo i tebi i a i ostalim filozofima i vrsnim poznavaocima tehnike i tehnologije - postavljam pitanje smislenosti nabavke F 16 aviona upitne tehnoloske prednosti koja sa vecim stepenom postaje izlozena neprijatelju na uvid.... prije nego nabavke recimo naprednih raketnih sistema koje im (iako uspjesno funkcionisu) uvaljuju sa 30-35 godina starom tehnologijom.....

Ukrajina ne vodi invazivni rat kao sto su to ameri radili i rat i napade iznenadjenja na udaljene ciljeve - nego vodi odbrambeni....

PS - zaboravio sam da kazem da mi jedino sto neko gore rece, izgleda logicno, da im trebaju F 16 avioni radi kompatibilnosti zapadne municije - da li je to dovoljno da opravda potrebu - vrijeme ce reci - ja i dalje se nadam da ce dobiti navodece raketne sisteme duzeg dometa od jebenih 80 km.....

Ja se toplo nadam - da ce dobit F 16 sa naprednim radarima, IR, FLIR, sistemima navodjenja i sto razornijim oruzjem.... u trenutnoj konstalaciji stvari po mogucnosti kasetnom municijom vece razorne moci i veceg opsega djelovanja...... zbog izuzetno ekstenzivne upotrebe sile koja taljiga po poljanama i rovovima bez da joj se ne moze nanijeti odgovarajuca steta..... u biti - svega onoga sto rusi vec upotrebljavaju - od fosforne i kasetne municije kojima ih jebu mjesecima.....
Vrsni poznavaoče svih prilika u svim sferama života, nisam ni spomenuo želju Ukrajine za ovim avionima već ga otvorim generalno. Čitaj bolje poznavaoče prilika, prštiš od znanja kao vojnički pokretni kazan pun graha.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4233
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#143972 Re: Ukrajina

Post by skrbavi-admin »

sta cu, nisam ti ja kriv sto nemas pojma jebi ga.
na kraju krajeva pricas sa nekim ko je vidio i F 16 i MIG29 izbliza, cak i bombarder Lancer 8-) , bio u zracnoj bazi u kojoj su stacionirani F16 i tako dalje i tako dalje..... mogao bih jos sta reci al neke stvari nisu za forum.

nemoj ti mene pogresno shvatit - meni se ne nadjebava.... moja je kita mala.... da nije ne bi radio nocnu sad :mrgreen: ali mislim da neke stvari prije nego covjek diskutuje mora znat.... evo ja mnogo blage veze nemam oko eletronike i elektrike - sta cu glup sam i za to i mnogosta drugo....

ljubim ja tebe paša moj ne daj se :thumbup:
Last edited by skrbavi-admin on 28/01/2023 02:20, edited 1 time in total.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#143973 Re: Ukrajina

Post by DaysleepeR »

koje ludilo...

giannibelif
Posts: 1994
Joined: 28/01/2017 22:11

#143974 Re: Ukrajina

Post by giannibelif »

Ahaa, Dynacorp ili Ecolog servirka ili kuharica u Afganistanu. Pa što odmah ne kažeš...
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4233
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#143975 Re: Ukrajina

Post by skrbavi-admin »

DaysleepeR wrote: 28/01/2023 02:20 koje ludilo...

samo su preskocili dio o tome kako su preko korupcije nad vlastitom vojskom neki zaradili 200metarske jahte a neki jos nemaju solju za dje srat.... :mrgreen:
Post Reply