Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

User avatar
GandalfSivi
Posts: 18190
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#28626 Re: Ukrajina

Post by GandalfSivi »

Da je meni samo znati odakle geniju ideja da se insistira na "tajnosti". Jucer Blinken izasao pred novinare i objasnio ko je pisao pismo, ko je aminovao pismo, i sta je u pismu. Ovo isto nadrealisti kada hoce lik da bude anoniman :lol: :lol: :lol:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18190
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#28627 Re: Ukrajina

Post by GandalfSivi »

jeza u ledja wrote: 27/01/2022 16:15
Point. wrote: 27/01/2022 15:45

Pa ja, sve je to maslo mrskog Zapada i njihovih sluga.
Pa nije mi jasno, ovo sto je on stavio valjda treba da "dokaze" da su lazirani krvni nalazi, sto bi znacilo da nije uopste otrovan. :-)

A ovamo lice mu se valjda magicno pretvorilo u lice starca preko noci.
Ne budi ba bezobrazan. Fino ti pise na hrvatskoj Wikipediji :lol: :lol: :lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#28628 Re: Ukrajina

Post by Challenger_ »

Znam da je uzaludno, ali evo:

The letter would not be made public, "because we think that diplomacy has the best chance to succeed," Blinken said.

:arrow: LINK
kakabanja213
Posts: 2088
Joined: 10/12/2012 22:16

#28629 Re: Ukrajina

Post by kakabanja213 »

jeza u ledja wrote: 27/01/2022 16:20
kakabanja213 wrote: 27/01/2022 16:17 Kakvi Rusi, zapad (Amerikanci) su pobijedili, ne vojno, nego jer su izmedju ostalih i Rusima, obicnom narodu isporucili americki san. I sad ga cijeli svijet sanja. I Evropa i Rusija i Kina i Japan svi. Ruski narod je stvorio odredjen standard zivota, a to je kupovina osjecaja zadovljstva posjedovanja necega sto je izmislio zapad-Amerika. Nije Abramovic kupio Zenit pa u njega lupa pare vec Celzi, nije mu brod pravilo brodogradiliste u nekom *insku vec neko u Britaniji, Usa... Na ruci mu nije neki Vostok nego Hublot. I tako sad mali Aljosa u Permu sanja to isto. Sad bi trebao Putin da mu kaze, pusti sad cemo mi svi opet na puru ali ce Ukrajina biti nasa. Mozda ga, Aljosu iz Perma u startu i navuce ali kada mu ostane samo pura onda ce Putko vilama iz Kremlja biti istjeran. To je i njemu jasno. Zato ce Putko krenuti na Ukrajinu samo i iskljucivo ako mu Bajden to kaze i ako su to americki interesi.
Ne znam bas za to zadnje. Mislio sam da ces napisati zato se Putko nece upustati ni u kakve akcije jer nikome se ne igra pravog rata. Za ostalo se savrseno slazem. :thumbup:
Ne znam ali nikakve logike ruski potezi mi nemaju. Cuj smeta im sto ce eventualno Ukrajina u Nato. Sta to njih dodiruje sto ce Nato postaviti rakete u Ukrajinu. Za Nato-Ameriku je to samo jos jedan nacin da se pare vrte da zamisljaju neke sukobe , da se trosi lova. Pa vec ih imaju porazene. Ako ce upaliti komp americki um je softver ako ce pricati na telefon isto im je, ako ce pogledati nesto na televiziji takodje. Ako ce otici kupiti hljeb i mlijeko i izvadi karticu da plati odredjeni procenat ide u Ameriku. Pa kad prodaju plin ne ide sve njima ide dio Amerikancima.
Ako je ovo Putko smislio onda je skroz lud.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18190
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#28630 Re: Ukrajina

Post by GandalfSivi »

Niko fakat ne zna sta je u pismu :lol: :lol: :lol:
The document we’ve delivered includes concerns of the United States and our allies and partners about Russia’s actions that undermine security, a principled and pragmatic evaluation of the concerns that Russia has raised, and our own proposals for areas where we may be able to find common ground.

We make clear that there are core principles that we are committed to uphold and defend – including Ukraine’s sovereignty and territorial integrity and the right of states to choose their own security arrangements and alliances.

We’ve addressed the possibility of reciprocal transparency measures regarding force posture in Ukraine, as well as measures to increase confidence regarding military exercises and maneuvers in Europe.

And we address other areas where we see potential for progress, including arms control related to missiles in Europe, our interest in a follow-on agreement to the New START treaty that covers all nuclear weapons, and ways to increase transparency and stability.

We’ve put these ideas forward because they have the potential – if negotiated in good faith – to enhance our security and that of our allies and partners while also addressing Russia’s stated concerns through reciprocal commitments.
Again, without going into the specifics of the document, I can tell you that it reiterates what we’ve said publicly for many weeks and, in a sense, for many years: that we will uphold the principle of NATO’s open door, and that’s, as I’ve said repeatedly in recent weeks, a commitment that we’re bound to. And so the document, as I said, makes very clear some of the basic principles that we are standing by, committed to, and will uphold, much of which has been stated in public, including by me in recent days and weeks. And that goes to NATO’s “Open Door” policy.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#28631 Re: Ukrajina

Post by Challenger_ »

To je puka interpretacija, ne nužno tačna, a ne sadržaj odgovora.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#28632 Re: Ukrajina

Post by Challenger_ »

Uostalom, druga strana ga je rekla publikovati, vidjećemo odgovor uskoro. Za sada su dobili ono upozorenje ispisano gore.
toska
Posts: 2959
Joined: 26/09/2016 14:08

#28633 Re: Ukrajina

Post by toska »

Challenger_ wrote: 27/01/2022 16:33 @toska, vidi ovo:

Napetost raste - iz Moskve upozoravaju: "Nova nuklearna raketna kriza postaje neizbježna - tražimo od SAD-a da odmah vrati sve nuklearno oružje natrag u SAD, a infrastruktura za brzo raspoređivanje mora biti likvidirana"
...
izmještanje američkih projektila iz zapadne Europe, u istočnoj ih i nema, i ruskog u azijski dio, bio bi veliki napredak za planetu.
UK i Fr vode svoju politiku i tu ni Nato ne oderđuje ništa.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#28634 Re: Ukrajina

Post by Challenger_ »

toska wrote: 27/01/2022 16:52izmještanje američkih projektila iz zapadne Europe, u istočnoj ih i nema, i ruskog u azijski dio, bio bi veliki napredak za planetu.
Agree, 100 percent.

:thumbup:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45176
Joined: 29/12/2005 01:20

#28635 Re: Ukrajina

Post by jeza u ledja »

kakabanja213 wrote: 27/01/2022 16:42
jeza u ledja wrote: 27/01/2022 16:20

Ne znam bas za to zadnje. Mislio sam da ces napisati zato se Putko nece upustati ni u kakve akcije jer nikome se ne igra pravog rata. Za ostalo se savrseno slazem. :thumbup:
Ne znam ali nikakve logike ruski potezi mi nemaju. Cuj smeta im sto ce eventualno Ukrajina u Nato. Sta to njih dodiruje sto ce Nato postaviti rakete u Ukrajinu. Za Nato-Ameriku je to samo jos jedan nacin da se pare vrte da zamisljaju neke sukobe , da se trosi lova. Pa vec ih imaju porazene. Ako ce upaliti komp americki um je softver ako ce pricati na telefon isto im je, ako ce pogledati nesto na televiziji takodje. Ako ce otici kupiti hljeb i mlijeko i izvadi karticu da plati odredjeni procenat ide u Ameriku. Pa kad prodaju plin ne ide sve njima ide dio Amerikancima.
Ako je ovo Putko smislio onda je skroz lud.
Malo zveckas oruzjem i stvoris pritisak za ustupcima. Sto ih dodiruje sto ce NATO postaviti rakete....pa valjda zato sto ih to stavlja u losiji geostrateski polozaj. Sve je igra zveckanja oruzjem, a ne pravih ratova. (bar ne izmedju sila). Na EU se takodje pravi pritisak jer oni ovise od ruskog gasa. Doslovce od ovog zveckanja neki tajkun zaradjuje.

A sad, sta Rusi vide u tome da budu "samostalni" u nekom lafu paktu sa Kinom koja ih koristi kao buldoga protiv Zapada...to ne znam.
Osmi Socrates
Posts: 8096
Joined: 19/10/2020 15:33

#28636 Re: Ukrajina

Post by Osmi Socrates »

Meni se čini da je u Rusiji panika, čim petorica pričaju.

Ne zna se više ni ko je zadužen za šta.
User avatar
eltroxin
Posts: 2049
Joined: 30/08/2009 23:35

#28637 Re: Ukrajina

Post by eltroxin »

Challenger_ wrote: 27/01/2022 11:34
eltroxin wrote: 26/01/2022 23:37Budimpestanski memorandum su Rusi prekrsili tako sto su otrovali Juscenka i pokrali izbore u drugom krugu, tako da bi postavili Putinovu pudlicu Janukovica. To je fakat!
Sa hrvatske wiki:
Ukrajinski parlament je 2009. počeo istragu trovanja dioksinom s mandatom da slučaj definitivno rješi u roku godine dana. Tijekom istrage, Larisa Čeredničenko, zapovjednik odjela nadzora kriminalnih istraga u uredu ukrajinskog državnog tužioca je izjavila da Juščenko nije bio otrovan nego da je njegov krv bila poslana u SAD gdje je ubačen dioksin i tek nakon toga je ona poslana u austrijsku kliniku na analizu.[1] Ta izjava i navodne prijetnje Larisi su rezultirale usmjeravanjem parlamentarne istrage na pitanje osoba odgovornih za falsificiranje nalaza krvi.[2]
To nije fakat ni za zvanični Kijev.
“ Ta izjava i navodne prijetnje Larisi su rezultirale usmjeravanjem parlamentarne istrage na pitanje osoba odgovornih za falsificiranje nalaza krvi.[2] Stagniran proces utvrđivanja odgovornosti za trovanje Viktora Juščenka posve je prekinut dolaskom novog predsjednika Viktora Janukoviča.”

Ublahasu, zavrsi citat do kraja. Nije fakat za izdajnicki Kijev na celu sa Putinovom pudlicom. Amerikanci Juscenku ubacili dioksin u krv, vjerovatno su mu izvrsili i transplataciju lica da bude uvjerljivije.

Jos jedna potvrda da si obicni lazov, muljator i dziber.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#28638 Re: Ukrajina

Post by Challenger_ »

eltroxin wrote: 27/01/2022 17:28 “ Ta izjava i navodne prijetnje Larisi su rezultirale usmjeravanjem parlamentarne istrage na pitanje osoba odgovornih za falsificiranje nalaza krvi.[2] Stagniran proces utvrđivanja odgovornosti za trovanje Viktora Juščenka posve je prekinut dolaskom novog predsjednika Viktora Janukoviča.”

Ublahasu, zavrsi citat do kraja. Nije fakat za izdajnicki Kijev na celu sa Putinovom pudlicom. Amerikanci Juscenku ubacili dioksin u krv, vjerovatno su mu izvrsili i transplataciju lica da bude uvjerljivije.

Jos jedna potvrda da si obicni lazov, muljator i dziber.
Istraga je pokrenuta za vladavine Juščenka. Janukovič dolazi na vlast tek godinu kasnije. Ne poštuješ ti institucije Kijeva, ti samo lupetaš, hejtuješ i uz to koristiš rječnik koji je karakterističan za notorne kliničke slučajeve.

Ukratko, ideš u podrum pa pričaj sa svojim utvarama.


________
User avatar
eltroxin
Posts: 2049
Joined: 30/08/2009 23:35

#28639 Re: Ukrajina

Post by eltroxin »

:lol: Kakav ublehas!
User avatar
video
Posts: 6808
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#28640 Re: Ukrajina

Post by video »

Sve 5 ALI jesu li one dvije balticke zemlje tu, uz granicu sa Rusijom(pa i treca al ne granici) il su negdje kod Grenlanda?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#28641 Re: Ukrajina

Post by Challenger_ »

- Moskva ide još dalje:
Iz Moskve poručuju: "Ni mi ni Ukrajinci ne želimo rat, Zapad želi provesti scenarij prema kojem Rusija mora napasti Ukrajinu"

Iz Moskve poručuju kako prijetnja otvorenim ratom između Rusije i Ukrajine dolazi od zapadnih vlada, koje, kako se navodi, "aktivno rade na tome da se to dogodi". Izjavu je dalo danas rusko ministarstvo vanjskih poslova napominjući kako ni Moskva ni Kijev ne žele takav scenarij.

Glasnogovornik ruskog ministarstva vanjskih poslova, Aleksej Zajtsev, poručio je: "Naš narod ne želi nikoga napadati. Smatramo samu pomisao da naši ljudi mogu zaratiti jedni protiv drugih neprihvatljivom".

"Dok Kijev i Moskva nastoje spriječiti neprijateljstva, ukrajinski strani sponzori imaju druge ideje i čini se da su odlučni provesti scenarij prema kojem Rusija mora napasti Ukrajinu, a onda se suočiti s osvetom Zapada zbog toga", dodao je ruski dužnosnik.

Zajtsev je kao primjere koji prizivaju rat naveo i poteze poput evakuacije diplomatskog osoblja iz Ukrajine od strane nekih zapadnih zemalja i najnovije pošiljke oružja za Ukrajinu.
Osmi Socrates
Posts: 8096
Joined: 19/10/2020 15:33

#28642 Re: Ukrajina

Post by Osmi Socrates »

:lol:
Osmi Socrates
Posts: 8096
Joined: 19/10/2020 15:33

#28643 Re: Ukrajina

Post by Osmi Socrates »

Je l' to Putinu sad guza radi?

Blefir'o? :lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#28644 Re: Ukrajina

Post by Challenger_ »

Uh, previdio sam zanimljiv detalj iz saopštenja ruskog MVP-a:
U međuvremenu, dužnosnici koji javno dovode u pitanje taj narativ riskiraju reakciju i posljedice u karijeri zbog svog izjašnjavanja, poručio je. Kao primjer naveo je bivšeg zapovjednika njemačke ratne mornarice Kay-Achima Schonbacha, ali i hrvatskog predsjednika Zorana Milanovića koji je otvoreno doveo u pitanje službeni zapadni narativ oko aktualne krize na istoku Europe te se zbog toga već našao na meti žestokih kritika.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3598
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#28645 Re: Ukrajina

Post by RtrnOfSalisbury »

zoc dobija ulicu u moskvi :thumbup: :bih:
ostati ce zapisano, na vijeke vjekovah
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#28646 Re: Ukrajina

Post by Challenger_ »

RtrnOfSalisbury wrote: 27/01/2022 18:43 zoc dobija ulicu u moskvi :thumbup: :bih:
ostati ce zapisano, na vijeke vjekovah
A Hrvatska betoniranje svog statusa u narednih 100 godina.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3598
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#28647 Re: Ukrajina

Post by RtrnOfSalisbury »

Challenger_ wrote: 27/01/2022 18:48
RtrnOfSalisbury wrote: 27/01/2022 18:43 zoc dobija ulicu u moskvi :thumbup: :bih:
ostati ce zapisano, na vijeke vjekovah
A Hrvatska betoniranje svog statusa u narednih 100 godina.
jel mi se cini jal su braca rvati i srbi kanda na istoj strani 8) ...ak se gleda zoc
zivjece bratstvo i jedinstvo na ovijem prostorima :run:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45176
Joined: 29/12/2005 01:20

#28648 Re: Ukrajina

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote: 27/01/2022 18:35 - Moskva ide još dalje:
Iz Moskve poručuju: "Ni mi ni Ukrajinci ne želimo rat, Zapad želi provesti scenarij prema kojem Rusija mora napasti Ukrajinu"

Iz Moskve poručuju kako prijetnja otvorenim ratom između Rusije i Ukrajine dolazi od zapadnih vlada, koje, kako se navodi, "aktivno rade na tome da se to dogodi". Izjavu je dalo danas rusko ministarstvo vanjskih poslova napominjući kako ni Moskva ni Kijev ne žele takav scenarij.

Glasnogovornik ruskog ministarstva vanjskih poslova, Aleksej Zajtsev, poručio je: "Naš narod ne želi nikoga napadati. Smatramo samu pomisao da naši ljudi mogu zaratiti jedni protiv drugih neprihvatljivom".

"Dok Kijev i Moskva nastoje spriječiti neprijateljstva, ukrajinski strani sponzori imaju druge ideje i čini se da su odlučni provesti scenarij prema kojem Rusija mora napasti Ukrajinu, a onda se suočiti s osvetom Zapada zbog toga", dodao je ruski dužnosnik.

Zajtsev je kao primjere koji prizivaju rat naveo i poteze poput evakuacije diplomatskog osoblja iz Ukrajine od strane nekih zapadnih zemalja i najnovije pošiljke oružja za Ukrajinu.
Morali smo ih napasti. :lol:

Ovo ko kad saljes malca da podapne nekome pa kad ga ovaj udari uletimo i isaketamo ga.
User avatar
Point.
Posts: 27713
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#28649 Re: Ukrajina

Post by Point. »

Što bi dr. Arsla rekao, mi smo primorani da napadnemo Ukrajinu.
User avatar
srce_ruke_lopata
Posts: 409
Joined: 09/09/2007 17:23
Location: Čeljugovići

#28650 Re: Ukrajina

Post by srce_ruke_lopata »

Putin blefira, trebaju mu kojekakvi ustupci garant, ko zna kakav šah igra. Putin i njgova garnitura oligarhije / milijardera bi najvise popušila da ih Ameri izbace is SWIFT bankarskog sistema, što bi se na kraju mozda i moglo desiti. Glavni izvor finansija im je izvoz nafte i plina, sad zamisli ako im bar i privremeno obustave sistem naplate. Ja mislim da od rata i invazije nema ništa.
Post Reply