Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

lajkujMe
Posts: 12255
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#89701 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »

Čitalac wrote: 28/05/2022 13:36 Zanimljiva epizoda sa Porošenkom. I drugi put je pokušao da napusti Ukrajinu kako bi učestvovao na međunarodnim konferencijama, ali ga je na graničnom prelazu opet zaustavila ukrajinska policija. Porošenko je sa sobom nosio kopiju naloga šefa ukrajinskog parlamenta, ali su službenici posumnjali da se radi o falsifikatu.
Ako se sugerise da bjezi nevjerujem u to.
On je od pocetka rata veoma aktivan i radi na vanjskopolitickom i medijskom dijelu za UA vladu.
Jest da je lopov al makar patriota.

Poslao ga Predsjednik Vrhovne Rade na samit NATO ja mislim
lajkujMe
Posts: 12255
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#89702 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »



:(
User avatar
Čitalac
Posts: 5709
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#89703 Re: Ukrajina

Post by Čitalac »

I ja mislim da je to isključeno. Iz njegove stranke kažu da očito postoji "crna lista", odnosno da vlada ne dopušta tako lako baš svima da istupaju u inostranstvu. Opet može biti da je sumnjiv samim tim što je protiv njega podignuto više od stotinu krivičnih prijava. Pitanje je sad koliki je u ovom trenutku uopšte njegov uticaj u samoj Ukrajini s obzirom na to da u parlamentu ima tek 27 poslanika.
BiBi911
Posts: 2911
Joined: 09/12/2018 17:47

#89704 Re: Ukrajina

Post by BiBi911 »

lajkujMe wrote: 28/05/2022 12:41 Ja sam vec stavio boce na hladjenje :D



Nova tura M113 :thumbup:
Ja Sam Vola spremio...
Mrljavi
Posts: 956
Joined: 16/07/2016 01:48
Location: Mlohavi, samo se sjebO

#89705 Re: Ukrajina

Post by Mrljavi »

Mrvice_ba
Posts: 1338
Joined: 28/01/2020 08:33

#89706 Re: Ukrajina

Post by Mrvice_ba »

BiBi911 wrote: 28/05/2022 14:05
lajkujMe wrote: 28/05/2022 12:41 Ja sam vec stavio boce na hladjenje :D



Nova tura M113 :thumbup:
Ja Sam Vola spremio...
Ima u sierri ovoga na desetine hiljada.
saimidin
Posts: 2796
Joined: 20/05/2011 17:53

#89707 Re: Ukrajina

Post by saimidin »

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/svi ... sta-762997

E ovo je problem, ako budaletina se vrati, ili neko slican, ode UA na milost putleru

Dakle prozor za djelovanje je dvije godine, I UA u tom periodu mora sto vise izvuci, a nakon toga ako sta bude dobro I jest, ali moraju stati na svoje noge

Istina upravu je narandzasti da su onolike pare bacene u afganistan I irak, ali I corava koja jedno zrno ubode
Zumbul2
Posts: 1531
Joined: 23/04/2022 23:34

#89708 Re: Ukrajina

Post by Zumbul2 »

90minut wrote: 28/05/2022 12:03
Black swan wrote: 28/05/2022 10:53

Ja mislim da postoji samo 20 30 srba koji su spremni danas ginuti
Svakako srbi nece napadati nego mi pitanje je koliko ima kod nas spremnih ginuti..
53 mi je godine, nisam za ofanzivna dejstva mada mogu istrčati 3.000.m, ali bih Bogami se vratio za svoj minobacač opet.... A vjerujem da nas ima ovakvih podosta.
Zumbul2
Posts: 1531
Joined: 23/04/2022 23:34

#89709 Re: Ukrajina

Post by Zumbul2 »

japin_mutapi wrote: 28/05/2022 12:20 iranci su.vazda bili.supci
Nama u Gž a bogami i BiH su valjali. Mi bi bili gotovi da preko Grepka na konjima ne dođe stotine RPG-ova.
Zumbul2
Posts: 1531
Joined: 23/04/2022 23:34

#89710 Re: Ukrajina

Post by Zumbul2 »

sumirprimus wrote: 28/05/2022 12:11

Heh vecinom vojna oprema za wagner tako kazu, ali sumnjaju i u dijelove za dronove jer im fali svega airan ima svoju indistriju..
Svejedno iran gura prst u oko ukraijini.
Iran kao i Turska i tamo i vamo gledaju interese. Prve krstareće rakete serije Kh je Iran nabavio od Ukrajine i sumnjam da im sad gura prst u oko. Imali su i drugu vojnu saradnju, npr IrAN 140 tj Antonov 140 Iran proizvodi po ukrajinskoj licenci. Ima još dosta toga. Malo daju rusima ali sigurno i sa Ukrajinom tajno surađuju.
User avatar
mirota
Posts: 2349
Joined: 11/01/2018 11:42

#89711 Re: Ukrajina

Post by mirota »

Ruski predsednik Vladimir Putin potpisao je zakon kojim se u ukida gornja starosna granica za pridruživanje tamošnjoj vojsci, javlja gencija TASS. Do sada su se ruskoj vojci mogli pridružiti državljani Rusije u godinama između 18 i 40 i stranci u dobi između 18 i 30 godina.

Tamošnji parlament odobrio je ovaj predlog još u sredu, ali je bio potreban Putinov potpis kako bi zakon prošao. Autori nacrta zakona su šef odbora Dume za obranu, Andrej Kartapolov i njegov prvi zamenik Andrej Krasov.

Oni veruju da će ovim izmenama zakona, prenosi TASS, u vojsku privući "stručnjake u području medicine, inženjeringa i komunikacije". :| :twisted:
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#89712 Re: Ukrajina

Post by amko761 »

Oh ne, Iran riskira da mu uvedu sankcije.

:lol: :lol: :lol:
CrveniKuk
Posts: 2935
Joined: 22/04/2022 21:54

#89713 Re: Ukrajina

Post by CrveniKuk »

Bajdenova administracija je odobrila američke MLRS.
User avatar
Čitalac
Posts: 5709
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#89714 Re: Ukrajina

Post by Čitalac »

Macron, Scholz i Putin razgovarali 80 minuta...
More on today’s conversation between Vladimir Putin, Olaf Scholz and Emmanuel Macron.

Agence France-Presse reports that Scholz and Macron asked Putin for “serious direct negotiations” with Volodymyr Zelenskiy to find “a diplomatic solution to the conflict.” During an 80-minute conversation with the Russian president, the two EU leaders “insisted on an immediate ceasefire and a withdrawal of Russian troops,” the German chancellor’s office said.

The German chancellor and the French president also “called on the Russian President to ensure an improvement in the humanitarian situation of the civilian population” in Ukraine. The two European leaders “took positive note of the Russian president’s commitment to treat captured fighters in accordance with international humanitarian law, in particular the Geneva Conventions, and to ensure unhindered access to the International Committee of the Red Cross”.

The global food supply, which has been hit by Russia’s action in Ukraine, was also discussed. Putin assured that he “wants to allow the export of grain from Ukraine, especially by sea,” the German chancellery added. The three leaders also agreed on the “central role” the United Nations has to play to guarantee exports.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#89715 Re: Ukrajina

Post by duh_sa_sjekirom »

Scholz i Macron nahvališe Putka...
Kako su krenuli, za dva mjeseca će ga proglasiti za generatora mira i stabilnosti... :lol:
Koji đubretari, hebote...
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#89716 Re: Ukrajina

Post by Grean »

Iranci nikad ne mogu biti shupci, zaduzili su nas kad nam je bilo najgore. I oni i Pakistan.

Realno, nije nam iz Ukrajine dolazilo oruzje, zna se ko nam je pomagao.
poostar
Posts: 1217
Joined: 22/01/2008 13:15
Location: Picin Han

#89717 Re: Ukrajina

Post by poostar »

duh_sa_sjekirom wrote: 28/05/2022 16:52 Scholz i Macron nahvališe Putka...
Kako su krenuli, za dva mjeseca će ga proglasiti za generatora mira i stabilnosti... :lol:
Koji đubretari, hebote...
Nekad su to bili Helmut Kohl i Mitterand kada je kod nas bio rat . Evropa, stara kurvetina.
mrzio sam Engleze zbog Brexita, danas ih potpuno razumijem.
poostar
Posts: 1217
Joined: 22/01/2008 13:15
Location: Picin Han

#89718 Re: Ukrajina

Post by poostar »

Grean wrote: 28/05/2022 16:58 Iranci nikad ne mogu biti shupci, zaduzili su nas kad nam je bilo najgore. I oni i Pakistan.

Realno, nije nam iz Ukrajine dolazilo oruzje, zna se ko nam je pomagao.
Sve zbog interesa. Danas bi ti Ukrajinci i Poljaci pomagali protiv Ruskog satelita Srbije. Da nema britanaca i amera cijela Bosna bi bila Srbija. Činjenica
Bossona
Posts: 5272
Joined: 21/12/2020 03:28

#89719 Re: Ukrajina

Post by Bossona »

CrveniKuk wrote: 28/05/2022 16:47 Bajdenova administracija je odobrila američke MLRS.
:thumbup:
Jedini način da se Ukrajina odbrani o agresorskih rašista je da ih udaraju dalekometnom artiljeriom u dubini Rašije uz granicu a ovim MLRS-a ih mogu udarati stotinama kilometara od linije fronta. Sada im je i Krim na dometu. Ako dobiju ovih stotinjak MLRS-a dolazi do preokreta u korist Ukrajine na svim frontovima uz M777 i M109 howitzer haubice i samohotke, dronove a dobijaju sve više borbenih aviona i helikoptera.
saimidin
Posts: 2796
Joined: 20/05/2011 17:53

#89720 Re: Ukrajina

Post by saimidin »

Čitalac wrote: 28/05/2022 16:51 Macron, Scholz i Putin razgovarali 80 minuta...
More on today’s conversation between Vladimir Putin, Olaf Scholz and Emmanuel Macron.

Agence France-Presse reports that Scholz and Macron asked Putin for “serious direct negotiations” with Volodymyr Zelenskiy to find “a diplomatic solution to the conflict.” During an 80-minute conversation with the Russian president, the two EU leaders “insisted on an immediate ceasefire and a withdrawal of Russian troops,” the German chancellor’s office said.

The German chancellor and the French president also “called on the Russian President to ensure an improvement in the humanitarian situation of the civilian population” in Ukraine. The two European leaders “took positive note of the Russian president’s commitment to treat captured fighters in accordance with international humanitarian law, in particular the Geneva Conventions, and to ensure unhindered access to the International Committee of the Red Cross”.

The global food supply, which has been hit by Russia’s action in Ukraine, was also discussed. Putin assured that he “wants to allow the export of grain from Ukraine, especially by sea,” the German chancellery added. The three leaders also agreed on the “central role” the United Nations has to play to guarantee exports.
Slabo je to, nekada su isli putleru da ih :izet: uzivo, sad samo phonesex, na sta spade ljubav, ali sto kazu uhar je I kad im muha uleti u paksu, kad vec ne moze putler :izet: :lol:

Ispade tacno ovo sto se pricalo kako putler ima pola eu na kur...khm platnom spisku, ali ako ameri popizde, plakat ce I svabe kad im uceraju jednu recesiju da oci spadaju, a francuze su vec malo jebnuli sa onim podmornicama, ali haman sporo kopcaju pa ce morat ponoviti :lol:
toska
Posts: 2986
Joined: 26/09/2016 14:08

#89721 Re: Ukrajina

Post by toska »

mirota wrote: 28/05/2022 16:22 Ruski predsednik Vladimir Putin potpisao je zakon kojim se u ukida gornja starosna granica za pridruživanje tamošnjoj vojsci, javlja gencija TASS. Do sada su se ruskoj vojci mogli pridružiti državljani Rusije u godinama između 18 i 40 i stranci u dobi između 18 i 30 godina.

Tamošnji parlament odobrio je ovaj predlog još u sredu, ali je bio potreban Putinov potpis kako bi zakon prošao. Autori nacrta zakona su šef odbora Dume za obranu, Andrej Kartapolov i njegov prvi zamenik Andrej Krasov.

Oni veruju da će ovim izmenama zakona, prenosi TASS, u vojsku privući "stručnjake u području medicine, inženjeringa i komunikacije". :| :twisted:
nije ovo ništa neobično bez detalja, svugdje ima strarijih vojnika,
taj detalj je da se dopušta starijima od 40 prvi ugovor za službu u vojsci kao profesionalac,
ono, postaješ ponosni profi vojnik sa 45 ili 55
Bossona
Posts: 5272
Joined: 21/12/2020 03:28

#89722 Re: Ukrajina

Post by Bossona »

Grean wrote: 28/05/2022 16:58 Iranci nikad ne mogu biti shupci, zaduzili su nas kad nam je bilo najgore. I oni i Pakistan.

Realno, nije nam iz Ukrajine dolazilo oruzje, zna se ko nam je pomagao.
Ne treba zaboraviti iransku pomoć kada nam je bilo najteže i za to im zauvijek hvala jer su nam od svih muslimansko arapskih zemalja najviše pomogli, vojno i logistički, ali su to uradili da bi povećali svoj politički uticaj i pokušali da se pozicioniraju unutar Bosne i time direktno zasmetali američko zapadnjačkim i NATO interesima pa je Amerika tražila od Alije i SDA da se taj uticaj spriječi i iskrojeni.
Hasan Čengić i drugi koji su bili njihovi agenti su došli na američku crnu listu i dolaskom NATO trupa nakon daytona su potisnuti iz Bosne.
U politici ne postoje vječni prijatelji već samo interesi.
Iran je bogat naftom i plinom i gledaju kako da profiraju na tome i kako da se nametne u novom svjetskom poretku koji se uspostavlja nakon agresije rašista na Ukrajinu.
Bossona
Posts: 5272
Joined: 21/12/2020 03:28

#89723 Re: Ukrajina

Post by Bossona »

Čitalac wrote: 28/05/2022 16:51 Macron, Scholz i Putin razgovarali 80 minuta...
More on today’s conversation between Vladimir Putin, Olaf Scholz and Emmanuel Macron.

Agence France-Presse reports that Scholz and Macron asked Putin for “serious direct negotiations” with Volodymyr Zelenskiy to find “a diplomatic solution to the conflict.” During an 80-minute conversation with the Russian president, the two EU leaders “insisted on an immediate ceasefire and a withdrawal of Russian troops,” the German chancellor’s office said.

The German chancellor and the French president also “called on the Russian President to ensure an improvement in the humanitarian situation of the civilian population” in Ukraine. The two European leaders “took positive note of the Russian president’s commitment to treat captured fighters in accordance with international humanitarian law, in particular the Geneva Conventions, and to ensure unhindered access to the International Committee of the Red Cross”.

The global food supply, which has been hit by Russia’s action in Ukraine, was also discussed. Putin assured that he “wants to allow the export of grain from Ukraine, especially by sea,” the German chancellery added. The three leaders also agreed on the “central role” the United Nations has to play to guarantee exports.
Najveća dva EU Putinova rukoljuba koji su ga posjetili neposredno pred agresije na Ukrajinu. Od ljigavca Makrona očekivano ali od političkog kepeca Schultza sam očekivao da je drugačiji od Merkelove. Orban je iskreniji Putinovac bez rukavica, za razliku ova dva Putinova dvolična ljigava patuljka.
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#89724 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »


Zanimljiv dokument dole u tredu imaj i prevod, nacin na koji se sugerise ork pjesadiji da govori i koje rijeci da izbjegava ..
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#89725 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »


pocinju improvizirat i Ukri
Post Reply