Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

lajkujMe
Posts: 12254
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#154026 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »

512MB wrote: 30/03/2023 23:11
mishic wrote: 30/03/2023 22:00 Panter KF51 (T-14 Armata killer)

Nešto se njemačka vojska žalila na ove tenkove. Tehničke performanse su jako dobre ali je govoreno o kvarljivost.
Da ne misliš na Puma?
To je i za ocekivati, svaki novi vojni projekat mora da sazrije.

F35 je bio godinama mucen s problemima kvalitete tj cestih kvarova na bitnim dijelovima aviona.

Svaki put kad se nadje slabost radi se korekcija dizajna ili proizvodnje ili odrzavanja dok se ne dobije finalni proizvod.

Tako ce i Njemacki tenk imati period od par godina dok se ne skontaju greske i poprave.
statixx
Posts: 8793
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#154027 Re: Ukrajina

Post by statixx »

Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4137
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#154028 Re: Ukrajina

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

drug_profi wrote: 30/03/2023 22:15
zigzag wrote: 30/03/2023 20:42

Postao na temi : gdje na more
:lol:
Da i on ne sanja krimske plaze. :D
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#154029 Re: Ukrajina

Post by trambusek88 »

Dangubic wrote: 31/03/2023 00:57
drndalo wrote: 30/03/2023 23:30 Ja bih samo da podsjetim da je BiH za UKR i dalje zapad...
po cemu?
Bosna je zapad i za Japan!
User avatar
deer_hunter
Posts: 1012
Joined: 28/09/2012 15:46

#154030 Re: Ukrajina

Post by deer_hunter »

Distortion wrote: 30/03/2023 23:38 Parlament Turske glasao za ulazak Finske u NATO. :thumbup:

Svedska sad i ne mora u NATO, svakako je okruzena NATO teritorijem. Rusi jedino mogu pokusati s mora napasti, ali to bi bila klaonica :izet:
code-switch
Posts: 40
Joined: 09/10/2022 11:59

#154031 Re: Ukrajina

Post by code-switch »

Lahko je biti spijun zato je su oni ti koji su ekstremisti, kako vojnom sektoru nije pun kofer svega meni nije jasno..

Aktuelno Vulkan Leaks - Ruska Hakerska baza koja se abvi sigurnosnim napadima na infrastrukture diljem svijeta.

Na njemackom je ali imaju titlovi:
https://www.youtube.com/watch?v=Kig6ntVnH-w&t=888s
A_A_AKCIJA
Posts: 5942
Joined: 16/11/2009 02:54

#154032 Re: Ukrajina

Post by A_A_AKCIJA »

geralt wrote: 31/03/2023 03:13
A_A_AKCIJA wrote: 31/03/2023 00:53 Malo na temu "kritike" vlasti u Ukrajini.

Dosta toga je Ruska špijunska akcija.
U prilogu "Ukrajinac" koji ne poznaje svoju zemlju i priča ruski
Vojska im se nije pokazala, ali Rusija i dalje ima jako opasne spijune. Mene je iznenadilo kad sam danas procitao da su najekstremniji lideri Desnog sektora bili agenti FSB-a.

U Rusiji je zadnjih 100 godina obavjestajna karijera jedina koja garantuje uspjeh u zivotu. Jedini preduslovi su ambicija i sociopatski poremecaj licnosti.
Iskreno, Putin je na tom polju, prekucao igricu.

Dugo će se pričati šta je sve poklopio, koga je kupio i dokle je uspio dobaciti. A pogotovo kako je sistematski i dugoročno trovao javnost sa ciljem izazivanja nepovjerenja.

Ono što znamo:

Novcem od prodaje nafte, a u pitanju je preko milijardu dolara DNEVNO, raspolagao je sam. Novac je korišten za plaćanje navedenih operacija.

Finansirao ultra desne partije po svijetu i EU kako bi urušio sistem vrijednosti koji je i doveo do osnivanja EU. Udario u temelje. LePen, Orban, Milanović, Draghi, Schtrahe, Vučić, Dodik... Ogromna je lista saveznika koji su čekali da Putin sruši svjetski poredak. Tako su to i nazivali i tome su se nadali. Svi su koristili istu leksiku. Najluđe od svega, ta ekstremna desnica mu je trebala biti alibi da se umiješa u Evropu i malo je denacifikuje.

Uspio je potkupiti ogroman broj političara u Francuskoj a posebno Njemačkoj, koji su mu bili vjerni saveznici. Tu će se tek otkrivati skandali ko je sve bio na platnoj listi. Rezultat je da su sankcije prema Rusiji uvedene 2014. bile smijurija i da su ih sve zemlje EU kršile u milijardama Eura.

Mi smo to na svojoj koži osjetili kao njemačko i francusko podilaženje Vučiću, ideju otvorenog Balkana, kojeg su u Srbiji, otvoreno nazivali srpskim svetom. Zahvaljujući tome, zapadni Balkan je stao sa EU integracijama, a Srbiju su htjeli promovirati u faktor stabilnosti.

Bio je glavni saveznik i finansijer Trumpa, sa kojim je ozbiljno narušio povjerenje među Amerikancima. Odavno nije bila ovako jaka podjela. Sve je kulminiralo napadom na Capitol. Postoje ozbiljni dokazi da je za usluge Putinu, Trump bio plaćen sa 19% dionica ruske naftne kompanije Rosnjeft, američke verzije Gazproma.

Trump je imao dvije uloge: poticati rastakanje EU i NATO saveza. Danas javno govori da se ne bi miješao u Ukrajini i da bi odmah zaustavio rat.

Da ne govorim o medijima poput Fox Newsa, Carlsson Tuckera koji i danas u Americi o ratu u Ukrajini izvještava kao Russia Today.

Ali, po meni najstrašnije i nešto čije ćemo posljedice dugo još osjećati, izmislio je farme trolova koji su po zadatku rušili javno mišljenje na zapadu i kreirali nova. Znao je da za tektonske promjene u svijetu, mora imati podršku javnosti. I da ta javnost mora izgubiti povjerenje u svoje vlade, društvo i sistem vrijednosti. Zato je lansirao teorije zavjere, od epidemije korone, izazivanja nepovjerenja u nauku i medicinu potpirivanjem antivaxerskog pokreta, širenjem glasina o vakcinama, pljuvanja po električnim automobilima, o tajnim društvima koja upravljaju svijetom, o zlim bogatašima, zlom i nemoralnom zapadu, chemitrailsima kojima vlasti truju narod kako bi ga držali pod kontrolom...

Po standardima FSB-a, u društvu koje žele okupirati i preuzeti, potrebno je da imaju podršku od najmanje 8%. U BiH je definitivno uspio, kada se vidi koliko se ljudi navuklo na tu propagandu.

Ja i danas srećem ljude u Sarajevu koji me ubjeđuju da Putin može zauzeti Ukrajinu kad hoće, da Rusi ne ratuju ni sa pola snage, kako je rat tu da se zaradi novac i da Putin tu rastura... To su Sarajlije koje dijele vijesti sa opskurnih portala o "antiratnim" protestima u Evropi, gdje dominiraju ruske zastave. Koji mrze Zelinskog ko Karadžića, vjeruju da ga je postavio zapad, da je on marioneta u rukama Amerike...

Ovo je iskreno, zastrašujuće. Bog sami zna koliko će trebati da se kutarišemo ovih sranja koja su se uvukla u naše društvo, a rezultat su briljantno odrađenog obavještajnog posla.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#154033 Re: Ukrajina

Post by zavrzlama »

A_A_AKCIJA wrote: 31/03/2023 09:20
geralt wrote: 31/03/2023 03:13
Vojska im se nije pokazala, ali Rusija i dalje ima jako opasne spijune. Mene je iznenadilo kad sam danas procitao da su najekstremniji lideri Desnog sektora bili agenti FSB-a.

U Rusiji je zadnjih 100 godina obavjestajna karijera jedina koja garantuje uspjeh u zivotu. Jedini preduslovi su ambicija i sociopatski poremecaj licnosti.
Iskreno, Putin je na tom polju, prekucao igricu.

Dugo će se pričati šta je sve poklopio, koga je kupio i dokle je uspio dobaciti. A pogotovo kako je sistematski i dugoročno trovao javnost sa ciljem izazivanja nepovjerenja.

Ono što znamo:

Novcem od prodaje nafte, a u pitanju je preko milijardu dolara DNEVNO, raspolagao je sam. Novac je korišten za plaćanje navedenih operacija.

Finansirao ultra desne partije po svijetu i EU kako bi urušio sistem vrijednosti koji je i doveo do osnivanja EU. Udario u temelje. LePen, Orban, Milanović, Draghi, Schtrahe, Vučić, Dodik... Ogromna je lista saveznika koji su čekali da Putin sruši svjetski poredak. Tako su to i nazivali i tome su se nadali. Svi su koristili istu leksiku. Najluđe od svega, ta ekstremna desnica mu je trebala biti alibi da se umiješa u Evropu i malo je denacifikuje.

Uspio je potkupiti ogroman broj političara u Francuskoj a posebno Njemačkoj, koji su mu bili vjerni saveznici. Tu će se tek otkrivati skandali ko je sve bio na platnoj listi. Rezultat je da su sankcije prema Rusiji uvedene 2014. bile smijurija i da su ih sve zemlje EU kršile u milijardama Eura.

Mi smo to na svojoj koži osjetili kao njemačko i francusko podilaženje Vučiću, ideju otvorenog Balkana, kojeg su u Srbiji, otvoreno nazivali srpskim svetom. Zahvaljujući tome, zapadni Balkan je stao sa EU integracijama, a Srbiju su htjeli promovirati u faktor stabilnosti.

Bio je glavni saveznik i finansijer Trumpa, sa kojim je ozbiljno narušio povjerenje među Amerikancima. Odavno nije bila ovako jaka podjela. Sve je kulminiralo napadom na Capitol. Postoje ozbiljni dokazi da je za usluge Putinu, Trump bio plaćen sa 19% dionica ruske naftne kompanije Rosnjeft, američke verzije Gazproma.

Trump je imao dvije uloge: poticati rastakanje EU i NATO saveza. Danas javno govori da se ne bi miješao u Ukrajini i da bi odmah zaustavio rat.

Da ne govorim o medijima poput Fox Newsa, Carlsson Tuckera koji i danas u Americi o ratu u Ukrajini izvještava kao Russia Today.

Ali, po meni najstrašnije i nešto čije ćemo posljedice dugo još osjećati, izmislio je farme trolova koji su po zadatku rušili javno mišljenje na zapadu i kreirali nova. Znao je da za tektonske promjene u svijetu, mora imati podršku javnosti. I da ta javnost mora izgubiti povjerenje u svoje vlade, društvo i sistem vrijednosti. Zato je lansirao teorije zavjere, od epidemije korone, izazivanja nepovjerenja u nauku i medicinu potpirivanjem antivaxerskog pokreta, širenjem glasina o vakcinama, pljuvanja po električnim automobilima, o tajnim društvima koja upravljaju svijetom, o zlim bogatašima, zlom i nemoralnom zapadu, chemitrailsima kojima vlasti truju narod kako bi ga držali pod kontrolom...

Po standardima FSB-a, u društvu koje žele okupirati i preuzeti, potrebno je da imaju podršku od najmanje 8%. U BiH je definitivno uspio, kada se vidi koliko se ljudi navuklo na tu propagandu.

Ja i danas srećem ljude u Sarajevu koji me ubjeđuju da Putin može zauzeti Ukrajinu kad hoće, da Rusi ne ratuju ni sa pola snage, kako je rat tu da se zaradi novac i da Putin tu rastura... To su Sarajlije koje dijele vijesti sa opskurnih portala o "antiratnim" protestima u Evropi, gdje dominiraju ruske zastave. Koji mrze Zelinskog ko Karadžića, vjeruju da ga je postavio zapad, da je on marioneta u rukama Amerike...

Ovo je iskreno, zastrašujuće. Bog sami zna koliko će trebati da se kutarišemo ovih sranja koja su se uvukla u naše društvo, a rezultat su briljantno odrađenog obavještajnog posla.
:thumbup:
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#154034 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

Dangubic wrote: 31/03/2023 00:57
drndalo wrote: 30/03/2023 23:30 Ja bih samo da podsjetim da je BiH za UKR i dalje zapad...
po cemu?
Po geografiji... :wink:
User avatar
apsidejzi
Posts: 8259
Joined: 25/05/2013 23:49

#154035 Re: Ukrajina

Post by apsidejzi »

drug_profi wrote: 31/03/2023 01:20
Realno upravu je. Jedna jahta moze odskolovati djecu svih ovih poginulih. Jedna jedina jahta, koju su englezi svakako oduzeli.
Dimu1927
Posts: 3994
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#154036 Re: Ukrajina

Post by Dimu1927 »

cuj upravu, sto ih salje u smrt pa sad kmeci... ko ga yebe i njega i njegove placenike agresorske i njihove ucviljene porodice

slava ukrajinj :bih:
elk
Posts: 2800
Joined: 14/08/2006 12:03

#154037 Re: Ukrajina

Post by elk »

A sta je spavaca tek na forumu :? Registrovan 2010, 16 nemustih postova ukupno i sad se aktiviralo na forumu bas na ovoj temi i kenja li kenja... Dobro, tu su i trecerimljani. Zabrinuti obaska :lol:
Bravo za post akcija :thumbup:
Bilo je srecom dovoljno kriticne mase da ovo ne prodje. Ali nije jos gotovo. Ni blizu.
User avatar
Peacean
Posts: 2666
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#154038 Re: Ukrajina

Post by Peacean »

BiBi911 wrote: 30/03/2023 22:37
mishic wrote: 30/03/2023 22:00 Panter KF51 (T-14 Armata killer)

Nešto se njemačka vojska žalila na ove tenkove. Tehničke performanse su jako dobre ali je govoreno o kvarljivost.
Kf51 je prototip, vise je u digitalnom obliku. Bundeswehr je tražio izmjenu na motoru, sistema komande,

I armata ne postoji tak daa
Mislim da nije ni prototip već tehnološki demonstrator kao što je AbramsX. Zainteresovani sada gledaju šta im se tu nudi pa na osnovu svojih potreba traže odgovarajuće izmjene.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#154039 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

Dimu1927 wrote: 31/03/2023 10:06 cuj upravu, sto ih salje u smrt pa sad kmeci... ko ga yebe i njega i njegove placenike agresorske i njihove ucviljene porodice

slava ukrajinj :bih:
Taman nek on proda upravnu zgradu grupe, da ih prehrani altruisticki...
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#154040 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

drndalo wrote: 31/03/2023 10:59
Dimu1927 wrote: 31/03/2023 10:06 cuj upravu, sto ih salje u smrt pa sad kmeci... ko ga yebe i njega i njegove placenike agresorske i njihove ucviljene porodice

slava ukrajinj :bih:
Taman nek on proda upravnu zgradu grupe, da ih prehrani altruisticki...
Zzačudo ovaj Prigožin jedini tamo izgleda kao iole normalan lik, koji ne bunca o nekim nuklearnim glavama i nepobjedivoj armiji.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#154041 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

Sto ovo zabrinuti kasne danas...?

Sve tece po planu, pripreme za docek , Celendzera, Leoparda i Abramsa na frontu...

User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#154042 Re: Ukrajina

Post by studiorum_tuzlaensis »

Gledaj PATova ganc novi 100mm hahaha, odakle ih vadi Putalj samo :D
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#154043 Re: Ukrajina

Post by Dope_Man »

drug_profi wrote: 31/03/2023 11:00
drndalo wrote: 31/03/2023 10:59

Taman nek on proda upravnu zgradu grupe, da ih prehrani altruisticki...
Zzačudo ovaj Prigožin jedini tamo izgleda kao iole normalan lik, koji ne bunca o nekim nuklearnim glavama i nepobjedivoj armiji.
Lik je biznismen. Istina, biznis mu je sijanje smrti, al tako gleda na to, i mislim da je najsvjesniji toga da je ovo bio los potez, al briga ga sve dok od drzave lijezu uplate za njegove "catering" usluge, njemu je butni da ide profit, a nisam nigdje vidio da skace nekim ultra nacionalistickim/imperijalistickim glupostima kao medzedev i kadirov.

Al mislim da zeli da napravi i sebi opciju izlaza gdje ce prezivjeti na kraju svega ovog bez zapadnih potjernica, i eventualno se uvuci u sami vrh ruske politike.
Honda Rajvosa
Posts: 791
Joined: 02/11/2021 09:44

#154044 Re: Ukrajina

Post by Honda Rajvosa »

Bolesno mi izgleda ova hrpa plocica.... fakat mi je nekako previse bolesno da mašeš uokolo sa tim....
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#154045 Re: Ukrajina

Post by agent_zero »

Čitalac wrote: 30/03/2023 14:14 Monasi odani Moskovskoj patrijaršiji odbijaju da napuste Kijevsko-pečersku lavru, iako im je iz ministarstva kulture naloženo da to učine i zdanje prepuste na upravu državi, odnosno Ukrajinskoj pravoslavnoj crkvi koju u Moskvi smatraju "šizmatičkom". Mitropolit Pavle, poznatiji u tamošnjoj javnosti kao „Paša mercedes“, juče je upozorio Zelenskog da će ga „stići Božja kazna“, a danas se umalo sukobio sa novinarima.
Spoiler
Show
Spoiler
Show
Potrpat' u kamion i otjerati do granice!
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#154046 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

Rokabili show, "s nogu"...

User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#154047 Re: Ukrajina

Post by agent_zero »

zigzag wrote: 30/03/2023 20:20 Ne mogu ja ovo shvatiti. Znaju da će biti sprženi i opet na isti način sjedaju u tenkove i kreću u koloni.
A čuj, ima se, može se...
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#154048 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

Po svemu sudeci, ovdje je pomocu dronovskog osmatranja korigovana vatra iz tenka (indirektno) kao iz art. topa...

User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#154049 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

UK kaze da je jos jedan RU kontra-artiljerijski radar zaplatio... Valjda cetvrti dokumentovani.

User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#154050 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

Post Reply