Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

sumirprimus
Posts: 80782
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#121001 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »


Sta je ovo? Isto plinske boce a nisu :-)
User avatar
ala7
Posts: 1346
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#121002 Re: Ukrajina

Post by ala7 »

pici wrote: 01/10/2022 12:06
pici wrote: 10/09/2022 13:51 by pici » 10/09/2022 12:51

Image

Rusima jedino predstoji tri mjesta gdje zaustaviti Ukre, crvena linija ako se prodje, mogu kapitulirati i prestati ratovati, jer vise nema smisla ista traziti u tudjoj zemlji,
Prije 20 dana postano, jos izjum nije pao a vec na twiteru se pisalo o napredavanju prema Svatove, Liman i SD. Tako da ono za ove bojovnike, ne rise previse dok voz stoji.
Pa eto sad je SD na redu. Pa stvarno, čemu pesimizam Pici :D :D :D
User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1582
Joined: 19/10/2014 21:31

#121003 Re: Ukrajina

Post by Crvene_brigade »

Zločinci su završili svoje postojanje...

statixx
Posts: 8768
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#121004 Re: Ukrajina

Post by statixx »

Samo nek salju. :D

User avatar
video
Posts: 6769
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#121005 Re: Ukrajina

Post by video »

Aaaaaaaaaa Babo ruco :thumbup: :izet:

Sto ce suncokreti roditi dogodine oko limana :izet:
Lopez1981
Posts: 1014
Joined: 19/07/2016 22:27

#121006 Re: Ukrajina

Post by Lopez1981 »

pici wrote: 01/10/2022 12:06
pici wrote: 10/09/2022 13:51 by pici » 10/09/2022 12:51

Image

Rusima jedino predstoji tri mjesta gdje zaustaviti Ukre, crvena linija ako se prodje, mogu kapitulirati i prestati ratovati, jer vise nema smisla ista traziti u tudjoj zemlji,
Prije 20 dana postano, jos izjum nije pao a vec na twiteru se pisalo o napredavanju prema Svatove, Liman i SD. Tako da ono za ove bojovnike, ne rise previse dok voz stoji.
Legendo nije rat igrica. Zivoti su u pitanju, treba sacuvati te momke koji oslobadjaju svoju zemlju, i uciniti sve da zivi i zdravi izvrse operaciju. Nece ih slati kao kurbane u smrt. Imaju neki pametniji i strucniji od nas koji vode operacije.
emirolini
Posts: 3493
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#121007 Re: Ukrajina

Post by emirolini »

Nadam se da su ovi momci jos zivi da snime novi video ulaska u Lyman



Slava Ukrajini!!! Smrt Rusisticko fasistickim cetnicima!
User avatar
pici
Posts: 43539
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#121008 Re: Ukrajina

Post by pici »

Kakav pesimizam, ja baratma sa cinjenicama.I mene je ponjela euforija prije dvadeset dana pa sam pisao o ulasku u Luganjsk i Donjeck vrlo brzo.Zatim slijedi jedna po meni ne shvatljiva pauza od nekih deset dana kad je neprijatelj u rasulu i ne da se povlaci vec bjezi, ostavlja oklope i oruzje baca, znaci potpuni poraz i sta se desava, daje se neprijatelju da se regrupise, mobilise, osvjezi i sad imamo ovo sto sad imamo.
Uzimanje Izjuma je velika pobjeda i otklonjena je opasnost od uzimanja Donbasa i prodora prema Djepru.Liman bi morao pasti ALI, tvrdoglavost rusa pobudjuje sumnju u dvije stvari.Pravljenje odbrane ili kontraofanzive, to su Ukri radili kod SD, sjeti ce se forumasi koji prate ovo, zato i pisem da mi se ne svidja ovo.Mariupolj su mjesecima branili a bili okruzeni, rusi sad pokusavaju isto u Limanu, kupuju vrijeme, za sta, nisam vidovita Dzemila.
User avatar
video
Posts: 6769
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#121009 Re: Ukrajina

Post by video »

Pici presao u trolere.
Maliodmene
Posts: 2147
Joined: 10/01/2020 13:36

#121010 Re: Ukrajina

Post by Maliodmene »

Kad vec baratas cinjenicama trebo bi znat da nisu kupili nikakvo vrijeme jer su ga zaobisli.
User avatar
pici
Posts: 43539
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#121011 Re: Ukrajina

Post by pici »

Posto sam rusofilski trol, samo bi zamolio lajkume i sumija da me obavjeste kad Liman krhne, Slava Ukraini, pici out.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4117
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#121012 Re: Ukrajina

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

JoseMujica wrote: 01/10/2022 09:55 odlična analiza australijskog generala Putlerovog govora...ukratko kaže čoek da je jučerašnje obraćanje za domaću javnost i da još jednom pokazuje da politički ciljevi koje je istakao ne korespondiraju sa mogućnostima ruske vojske na terenu. Da se još jednom pokazalo da Putler igra na sve ili ništa i dalje eskalira, što samo daje zapadu pravo da pojača pomoć Ukrajini.

Ja bih se kladio da kepec nema pojma sta se desava na frontu.Lazu ga jer se plase za svoje zivote.

I za ovih 300K rezevista su mu djenerali rekli da im trebaju za zadnji juris na Berlin. :lol:
User avatar
pici
Posts: 43539
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#121013 Re: Ukrajina

Post by pici »



:thumbup:
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#121014 Re: Ukrajina

Post by Point. »

Daj @pici odvadi malo, ukrajinci rade što najbolje mogu i znaju bolje teren od nas. Voljeli bi oni sigurno više od mene, tebe ili nekog trećeg ovdje što prije i što više osloboditi svoje teritorije al ne valja se ni zalijetat ko sivonja. Maestralno su ovo do sad odradili i ne vidim razloga da tražimo daj još, daj još. Nezahvalno je to.

De malo pozitive, evo Liman pao.

Slava Ukrajini!
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#121015 Re: Ukrajina

Post by Korisničkoime »

pici wrote: 01/10/2022 11:15
lajkujMe wrote: 01/10/2022 09:50 @pici

Da te razveselim Lyman i Zarichne padaju uz ogromne Ork gubitke.
A za tebe i sve ostalo samo da napomenem.
Poslije Zarichne ne postoji odbrana narednih dana ako AFU nestane sljedi ogromni napredak naprijed.
Govorimo o dimenzijama Harkiv ofanzive.
Nekoliko hiljada Kvadratnih kilometara ocekujem oslobodjene ovih dana.
Liman je trebao davno pasti.Ovo mi se sad uopste nista ne svidja, presporo to sve ide.Rusi imaju gubitke strasne al i Ukri nisu postedjeni istih.Liman drze i prema Kupljansku da bi se ukopali oko Svatove-SD.Napisao sam da ce ukri poslije piš pauze, svaki metar skupo placati.Dati neprijatelju da se regrupise i oporavi, to je stasno losa vojna odluka.Harkivska ofanziva je bila u punom zamahu prije dvadeset dana, ovo sada je taktiziranje i uzimanje selo po selo, livadu po livadu.Volio bi da grijesim aj poslije uzimanja Limana, ofanziva ce stati.
Nije ovo lose, cak je super, jer vise nema opasnosti od kotla u Donbasu, poravnat ce se front i to je to.
Rusi ce slati meso u talasima, isto ko u WW2, nek od njih deset ubije jedan ukrajinca to im je uspjeh.
Kovitla se desnica u EU a oni prizeljkiju ruski uspjeh radi sopstvenih ciljeva.Mucne scene iz Ukrajine za zapadne snobove vec postaju zamorne a amerika nece vjecno slati pakete vojne pomoci od nekoliko milijardi.Na to kremlj i racuna, nisu samo radi domace javnosti anektirali ukrajinsku zemlju, vec i da zamore zapad i pokazu da ovo nece stati ili bez necijeg sloma ili Deytona.
Zivi bili pa vidjeli.
Slazem se sa @pici da vrijeme nije na strani Ukrajinaca, upitah prije par stranica sta je s tom rasputnicom jel treba opet da krene, jel to haman dva puta godisnje niko ne odgovori. Kako god vrijeme ide u korist rusima, sada rusima treba vremena platili bi ga suhim zlatom da mogu kako bi koliko toliko usopostavili linije odbrane. Medjutim citajuci ovaj forum i listajuci pro Ukrajinske stranice na drustvenim mrezama stice se lazni dojam da ukrajinci raspale sa Himrasima i artljerijom, sravne i pobiju sve i onda se lagano usetaju. To bas i nije tako i to bi svi mi trebali imati na umu, i Ukrajinci imaju zrtava i onu gube ljude i tehniku. Nije to sve tako prosto kao samo šibaj naprijed nema stajanja. Ruska vojska jest i rasulu ali jos uvijek moze da nanese velike gubitke ukrajincim ako ovi ne budu bili pametni i ako budu srljali grlom u jagode. Vrijeme nije na njihov strani ali isto tako ne mogu tako jednostavno se prosetati do npr. Svatova, i oni snose gubitke i njima jedan pogresan potez moze da znaci katastrofu, ne bori se ovdje US Army protiv Zulu plemena pa da to ide glatko kao sto bi se stekao dojam.
User avatar
hatemondays
Posts: 1192
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#121016 Re: Ukrajina

Post by hatemondays »

Masalah sto nam branioci napreduju, samo polako. Hvala sumi na grafickom prikazu, jebo mape, crtanje I ostala sranja kad ih vidim ovako zavaljene prosto mi srce ko Liman.
Ovako pici oko nase, rat je gadna stvar i zelje su jedno a stvarnost drugo. Zaboravljas glavnu stvar a to je da Ameri odredjuju gdje kada i koliko. Samo glupani mogu misliti da se tu Ukrajinski generali nest pitaju. Ovo je rat USA protiv ovih genocidnih pijandura na Ukr teritoriji. Guess what ko ce biti porazen.Ne daju se silne miliharde da bi tamo neki ukr general izmisljao ofanzive. Nego znamo gdje te svrbi, zamolicemo nase branioce da ti naprave tour u Izjumu, Limanu i ostalim buduce oslobodjenim carsijama a ja sa klokanskom stelom cu zamoliti da te provozaju u bushmasteru ali moras nesto dati nazad a to je da se fokusiras na topic u kojem si najjaci a to je u ovladavanju nadobudnih omladinki. Bice nesto i za bete kad se ovo zavrsi Ukrajina puna ljepote a ti jos gradonacelnik voljenog grada.
Samo hrabro SINOVI gazite do zadnjeg usranog ruskog smeca. Sumi brate vise grafike bice cireva na zelucu za ove njihove simpatizere.
Mrvice_ba
Posts: 1338
Joined: 28/01/2020 08:33

#121017 Re: Ukrajina

Post by Mrvice_ba »

Izgleda da su orkovske trupe anhilirane, sad pravac do debaljceva. Pali, przi primjeni mongolsku taktiku.
CrveniKuk
Posts: 2887
Joined: 22/04/2022 21:54

#121018 Re: Ukrajina

Post by CrveniKuk »

Liman!
User avatar
JoseMujica
Posts: 27570
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#121019 Re: Ukrajina

Post by JoseMujica »

pici wrote: 01/10/2022 12:29 Kakav pesimizam, ja baratma sa cinjenicama.I mene je ponjela euforija prije dvadeset dana pa sam pisao o ulasku u Luganjsk i Donjeck vrlo brzo.Zatim slijedi jedna po meni ne shvatljiva pauza od nekih deset dana kad je neprijatelj u rasulu i ne da se povlaci vec bjezi, ostavlja oklope i oruzje baca, znaci potpuni poraz i sta se desava, daje se neprijatelju da se regrupise, mobilise, osvjezi i sad imamo ovo sto sad imamo.
Uzimanje Izjuma je velika pobjeda i otklonjena je opasnost od uzimanja Donbasa i prodora prema Djepru.Liman bi morao pasti ALI, tvrdoglavost rusa pobudjuje sumnju u dvije stvari.Pravljenje odbrane ili kontraofanzive, to su Ukri radili kod SD, sjeti ce se forumasi koji prate ovo, zato i pisem da mi se ne svidja ovo.Mariupolj su mjesecima branili a bili okruzeni, rusi sad pokusavaju isto u Limanu, kupuju vrijeme, za sta, nisam vidovita Dzemila.
brate de jedan :gunjastajl: da se opušćaš gavrane naš crni :lol:
User avatar
sime_cipol
Posts: 15992
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#121020 Re: Ukrajina

Post by sime_cipol »

Ko da Ukrajinci ne bi sutra voljeli da oslobode cijelu zemlju.
Rat je, taktika, nadmudrivanje. Polako ljudi, malo po malo, dan po dan. Ljudi u vrhu armije znaju bolje od nas navijaca.
emirolini
Posts: 3493
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#121021 Re: Ukrajina

Post by emirolini »

sumirprimus wrote: 01/10/2022 12:13
Sta je ovo? Isto plinske boce a nisu :-)
Hemijski otrov, strasno, ali ocekivano poslije fosforskih bombi. Rusi ne zasluzuju zajednicki kisik. Koja su to gamad, gdje li je ovo? Kherson ili?

Srecom Ukrajinci snimise i sigurno ce odmah reagovati. Ovo se ne smije ni granatirati, vidi koje su kolicine.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27570
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#121022 Re: Ukrajina

Post by JoseMujica »

emirolini wrote: 01/10/2022 12:53
sumirprimus wrote: 01/10/2022 12:13
Spoiler
Show
Sta je ovo? Isto plinske boce a nisu :-)
Hemijski otrov, strasno, ali ocekivano poslije fosforskih bombi. Rusi ne zasluzuju zajednicki kisik. Koja su to gamad, gdje li je ovo? Kherson ili?

Srecom Ukrajinci snimise i sigurno ce odmah reagovati. Ovo se ne smije ni granatirati, vidi koje su kolicine.
još i ne znaš šta je unutra....kad bi se moglo ovo geolocirati da vidimo čdje se nalazi...moja neka pretpostavka, mada mi je to naivno, da rusi prave neđe neke linije odbrane...ono kad UA naleti tuda pa da deknu ovo :?
splinter
Posts: 7350
Joined: 08/10/2011 12:28

#121023 Re: Ukrajina

Post by splinter »



Maksimalno utrenirana i zadatku posvećena borbena jedinica.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8695
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#121024 Re: Ukrajina

Post by SanskiBiser »

CrveniKuk wrote: 01/10/2022 12:52 Liman!
Ovo je na putu od Dobrisheva par kilometara prema Lymanu Rusi su tu nastradali prije dva dana kad su pokusali da pobjegnu iz Dobrisheva u Lyman...

Image

crvena crtica gdje je tu bi trebala ova unistena kolona biti.
User avatar
laserShow
Posts: 4053
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#121025 Re: Ukrajina

Post by laserShow »

emirolini wrote: 01/10/2022 12:53 Hemijski otrov, strasno, ali ocekivano poslije fosforskih bombi. Rusi ne zasluzuju zajednicki kisik. Koja su to gamad, gdje li je ovo? Kherson ili?
I onda ja crna ovca kada ukazem na ovakve stvari. Kako mozete pisati ovakve mitomanske postove, bez ikakve anlaize, vec bubnuti sta se prvo stvori u glavi?

Cuj hemijski otvor na mjestu gdje se kopaju rovovi :lol: :lol:
Post Reply