Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

zilog
Posts: 7496
Joined: 06/03/2009 11:19

#28476 Re: Ukrajina

Post by zilog »

Osmi Socrates wrote: 26/01/2022 14:20 To se dobije kad se taksisti uđu u politiku. Mislim da je napucao sebi KGB istoriju da izgleda opasan, a u stvari, običan taksist koji vara na taksimetru. :lol:

Ima on sreću da je naišao na Bidena a ne na mene. Meni ne bi izigravao nekog opasnog papka sa metar i ćevap visine.
Prva ovakva prijetnja, ja bih počeo nuklearni rat. :lol: Kad takav rat počne, ko te pita ko je krivac. Who the hell cares.
Poznata ruska fatalnost bi dovršila posao.
Nema nista od nuklearnog rata. Niko nece sadasnju guzovacu mijenjati za bunker do kraja zivota...
Problem je u tome sto zapad oklijeva poraziti i poniziti Ruse i van Rusije, jer bi to moglo dovesti do patuljkovog pada, a tada bi vec mogao napraviti nuklearnu stetu, jer mu svakako ne bi bilo zivota u Rusiji.
Tako da moraju cekati... :roll:
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#28477 Re: Ukrajina

Post by HarTar »

zilog wrote: 26/01/2022 14:39
Osmi Socrates wrote: 26/01/2022 14:20 To se dobije kad se taksisti uđu u politiku. Mislim da je napucao sebi KGB istoriju da izgleda opasan, a u stvari, običan taksist koji vara na taksimetru. :lol:

Ima on sreću da je naišao na Bidena a ne na mene. Meni ne bi izigravao nekog opasnog papka sa metar i ćevap visine.
Prva ovakva prijetnja, ja bih počeo nuklearni rat. :lol: Kad takav rat počne, ko te pita ko je krivac. Who the hell cares.
Poznata ruska fatalnost bi dovršila posao.
Nema nista od nuklearnog rata. Niko nece sadasnju guzovacu mijenjati za bunker do kraja zivota...
Problem je u tome sto zapad oklijeva poraziti i poniziti Ruse i van Rusije, jer bi to moglo dovesti do patuljkovog pada, a tada bi vec mogao napraviti nuklearnu stetu, jer mu svakako ne bi bilo zivota u Rusiji.
Tako da moraju cekati... :roll:
Top lista nadrealista :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
eltroxin
Posts: 2049
Joined: 30/08/2009 23:35

#28478 Re: Ukrajina

Post by eltroxin »

WarrenGrozni wrote: 26/01/2022 11:38
Osmi Socrates wrote: 26/01/2022 11:18
Sad, jbt, bio vojni puč na Majdanu. :-)

De ba smanjite malo igranje tih video igrica. Logika ruskih poteza je kakva?

A ako već bilo ko sa razumom posmatra svjetsku situaciju, valjda je jasno da je bolje da su na Krimu Britanci i Amerikanci, a ne Rusi. Ako već mora biti neko. A valjda je to do ukrajinskog naroda da odluči svoju sudbinu.

Putin danas uopšte ne priznaje da ukrajinski narod postoji. Pa samim tim ni nezavisna ukrajinska dežava. Zapad im barem priznaje postojanje. Gdje bi ti u takvom slučaju?
Amerikanci i Zapad su do sada 1000 puta pokazali da priznaju samo lojalne i poslušne režime.
I u tu svrhu su putem revolucija i vojnih udara spremni na vlast u nekoj zemlji dovesti i crnog vraga ili diktatora poput Pinočea.
Vidjeli smo i u Avganistanu i u Iraku i u Libiji i u Siriji koliko oni priznaju nezavisnost neke zemlje i koliko im je stalo do toga .
Po kom osnovu su oni intervenisali tamo?
Ko ih je zvao u pomoć i s kojim legitimitetom i legalitetom?

Dva puta su u Ukrajini obarali demokratski izabranu vlast.
Da, Janukovič je bio ološ , ali on je pobjedjivao na izborima.

Čiju vojsku bi mi htjeli vidjeti na Krimu je subjektivan doživljaj i potpuno nebitan.

Za Rusiju je to pitanje od vitalnog bezbjednosnog i nacionalnog značaja.
Kakve mentalne vratolomije! :lol:
Znaci, amerikanci 2004. napravili puc u Ukrajini i onda organizovali izbore na kojima pobjedi Putinova pudlica? Alal im vera, dobar im puc! :-)
Pa ni Rusi ne lazu ove gluposti o 2004., i njima valjda ofirno.

Rusi imaju legitimitet da budu u Siriji jer ih je kao Bashar pozvao, a u isto vrijeme ta logika ne vrijedi za Ukrajinu?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#28479 Re: Ukrajina

Post by Challenger_ »

eltroxin wrote: 26/01/2022 15:02Znaci, amerikanci 2004. napravili puc u Ukrajini i onda organizovali izbore na kojima pobjedi Putinova pudlica? Alal im vera, dobar im puc! :-)
Ne znači.

Te godine je pobjedio Janukovič a onda je usljedila "Narandžasta revolucija" koja je iznudila nove izbore i dovela Juščenka na vlast. Svi vi ratni huškači i rusofobi ste na isti kalup: Pišete o nečemu o čemu veze blage nemate.

Političke i opšte analfabete.


________
sumirprimus
Posts: 81283
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#28480 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

haman nista do narandzastih revolucija u moskvi, beogradu i banjojluci... kakve smo srece necemo nikad docekat, steta tu bi hladno oprostio i direktan americki utiacj :lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45171
Joined: 29/12/2005 01:20

#28481 Re: Ukrajina

Post by jeza u ledja »

zilog wrote: 26/01/2022 10:04
Challenger_ wrote: 26/01/2022 08:35 Iz Memoranduma:



Odnosno strane potpisince su se obavezale da neće koristiti "prijetnju silom ili koristenje sile protiv teritorijalnog integriteta ili politicke nezavisnosti Ukrajine".

Da naglasim: "prijetnju silom ili koristenje sile protiv teritorijalnog integriteta ili politicke nezavisnosti Ukrajine."

Znači, ne samo protiv teritorijalnog integriteta već protiv političke nazavisnosti Ukrajine, što su SAD dva puta uradile 2004 i 2014, kada su "obojenim revolucijama" srušile izabranu vlast. Oružani puč 2014-e je bio vrhunac upotrebe oružane sile protiv političke nezavisnosti Ukrajine i tada su SAD, definitivnu, srušile Memorandum.

Stvar su iz političkog preveli u vojni aspekt, Krim je bio samo logičan nastavak tog procesa.


ZAKLJUČAK: SAD su srušile Budimpeštanski memorandum.
Opet samosrozavanje vlastitog integriteta (ako ga je ista ostalo)...

Cak se ni lazljiva Rusija nije upustila da tako izvrce logiku i gore napisano nije i njihov "argument"... :roll:

Memorandum ne predvidja da, ako neka strana misli da je druga prekrsila svoje obaveze prema Ukrajini, ima pravo jos vise krsiti isti i cak ugroziti teritorijalni integritet Ukrajine. Mada je i po tom kriteriju lazljiva Rusija bila prva koja je instalirala svoje pijune na celo Ukrajine, poput trenutnog rezidenta RF. Osim toga, ucjenama sa gasom je prekrsena i ova odredba:
The Russian Federation, the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland and the United States of America reaffirm their commitment to Ukraine, in accordance with the principles of the Final Act of the Conference on Security and Cooperation in Europe, to refrain from economic coercion designed to subordinate to their own interest the exercise by Ukraine of the rights inherent in its sovereignty and thus to secure advantages of any kind.
Bas htjedoh napisati, znamo svi koliko je Yanukovich bio nezavisan od Rusije. :lol:

Kakav spin iznad ne bi mu ni Putin pozavidio.
sumirprimus
Posts: 81283
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#28482 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

Čiju vojsku bi mi htjeli vidjeti na Krimu je subjektivan doživljaj i potpuno nebitan.
samo ova recenica je dovoljna da se shvati zasto vam se nikad ne moze vjerovat, i potpuno je nebitno da li je komsijski ili susjedski subjektivni dozivljaj.
Last edited by sumirprimus on 26/01/2022 15:29, edited 1 time in total.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45171
Joined: 29/12/2005 01:20

#28483 Re: Ukrajina

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote: 26/01/2022 10:47
HarTar wrote: 26/01/2022 10:43 Čeli, ne vrijedi, ne želim ih uvrijediti, ali ograničeni su k'o balkon... Sve gledaju iz lokalnog ugla i mržnje, takvi ljudi ne uviđaju realnost...
:D

Znam ja to... Ali ja ne pišem radi balkona, već radi razumnih ljudi koji ovo čitaju iz offa a ne žele da učestvuju u raspravama gdje su ovakvi najglasniji. To sam se uvjerio povodom teme Sirija, kada sam zahvaljujući nizu banova koje sam dobio, saznao da moje upise prati čitava ex-Yu blogosfera.

I saznao još što-šta.
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Spiritbreaker
Posts: 1503
Joined: 24/06/2020 14:41

#28485 Re: Ukrajina

Post by Spiritbreaker »

Zasto obracate paznju na kretena koji je slavio barel bombe i pad Alepa kao nesto cool?
Pa taj bi vas sa Trebevica snajperom gadjao uz flasu votke.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#28486 Re: Ukrajina

Post by seln »

WarrenGrozni wrote: 26/01/2022 13:08

Možda bi i Krim mogao ostati u Ukrajini sa nekim specijalnim statusom i ruskim vojnim prisustvom.
Mozda bi i RS mogla ostati u BiH sa nekim specijalnim statusom i srpskim vojnim prisustvom?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45171
Joined: 29/12/2005 01:20

#28487 Re: Ukrajina

Post by jeza u ledja »

seln wrote: 26/01/2022 15:43
WarrenGrozni wrote: 26/01/2022 13:08

Možda bi i Krim mogao ostati u Ukrajini sa nekim specijalnim statusom i ruskim vojnim prisustvom.
Mozda bi i RS mogla ostati u BiH sa nekim specijalnim statusom i srpskim vojnim prisustvom?
Odmah se vidi s koje strane vetar duva. :wink:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45171
Joined: 29/12/2005 01:20

#28488 Re: Ukrajina

Post by jeza u ledja »

Spiritbreaker wrote: 26/01/2022 15:32 Zasto obracate paznju na kretena koji je slavio barel bombe i pad Alepa kao nesto cool?
Pa taj bi vas sa Trebevica snajperom gadjao uz flasu votke.
Mislis da bi ovo piskaralo znalo drzat pusku i sjedit u rovu? :lol:
RtrnOfSalisbury
Posts: 3598
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#28489 Re: Ukrajina

Post by RtrnOfSalisbury »

zasto se ukraina ne prikljuci otvoritom balkanu ?
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#28490 Re: Ukrajina

Post by HarTar »

RtrnOfSalisbury wrote: 26/01/2022 15:58 zasto se ukraina ne prikljuci otvoritom balkanu ?
Kako misliš otvoriti? Čime da orvorimo Balkan?
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#28491 Re: Ukrajina

Post by meridiyan »

A vi i dalje guslajte kako rat samo sto nije poceo i kako su Rusi NA GRANICI
“Ukrajinski predsjednik Zelenskij prvi je put prošli četvrtak rekao da nema rata, da nema razloga za paniku. Pozvao je građane da ne dižu novac i da ne kupuju hranu, brašno… Naravno da su preko vikenda to svi pohrlili kupiti. Ako Ukrajina govori da neće biti rata, ako Rusija stalno govori da nema razloga… Koji bi bio razlog? To ne postoji”, govori Jurišić.

Na pitanje zašto se onda gomila vojska na granicama ovih dviju zemalja, Jurišić kaže: “Neki dan je Blinken rekao da se ruske snage nalaze 400 kilometara od granice. Onda su ruski vojnici u Moskvi na granici. … Tamo je 108 tisuća ruskih vojnika i 140 tisuća ukrajinskih, prema pisanju medija. Kad ste čuli za invaziju gdje je broj napadača manji od obrambenih snaga? To jednostavno ne postoji.”

“Dizanje tenzija uglavnom odgovara SAD-u i Velikoj Britaniji koje su glavne u stvaranju te propagande. Blinken je bio u Ukrajini i nakon razgovora s njim je Zelenskij rekao da neće biti rata. Bio je u Berlinu pa je i tamo rečeno da neće biti rata. Sve strane u Europi govore da neće biti rata, a mi i dalje imamo SAD i Veliku Britaniju da huškaju na rat. To je ostvarivanje vlastitih ciljeva u SAD-u, nitko ne govori o najvećoj inflaciji u zadnjih 30 godina”, objašnjava Jurišić.

“S ovom pričom pokrijete sve. Kad god se nešto događa u SAD-u: inflacija, svađe u Demokratskoj stranci, porast ubojstava, kriminala… Sve to padne u vodu i samo se priča o Rusiji, Rusiji, Rusiji… Amerika zna, kao i Rusija, da se te dvije zemlje uključe u rat – svijeta više ne bi bilo jer bi to bio nuklearni rat. Jedna zemlja u svijetu ima hiperzvučno oružje protiv kojeg nijedna zemlja u svijetu nema obranu, a ta se zemlja zove Rusija”
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18190
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#28492 Re: Ukrajina

Post by GandalfSivi »

meridiyan wrote: 26/01/2022 16:24 A vi i dalje guslajte kako rat samo sto nije poceo
“Ukrajinski predsjednik Zelenskij prvi je put prošli četvrtak rekao da nema rata, da nema razloga za paniku. Pozvao je građane da ne dižu novac i da ne kupuju hranu, brašno… Naravno da su preko vikenda to svi pohrlili kupiti. Ako Ukrajina govori da neće biti rata, ako Rusija stalno govori da nema razloga… Koji bi bio razlog? To ne postoji”, govori Jurišić.

Na pitanje zašto se onda gomila vojska na granicama ovih dviju zemalja, Jurišić kaže: “Neki dan je Blinken rekao da se ruske snage nalaze 400 kilometara od granice. Onda su ruski vojnici u Moskvi na granici. … Tamo je 108 tisuća ruskih vojnika i 140 tisuća ukrajinskih, prema pisanju medija. Kad ste čuli za invaziju gdje je broj napadača manji od obrambenih snaga? To jednostavno ne postoji.”

“Dizanje tenzija uglavnom odgovara SAD-u i Velikoj Britaniji koje su glavne u stvaranju te propagande. Blinken je bio u Ukrajini i nakon razgovora s njim je Zelenskij rekao da neće biti rata. Bio je u Berlinu pa je i tamo rečeno da neće biti rata. Sve strane u Europi govore da neće biti rata, a mi i dalje imamo SAD i Veliku Britaniju da huškaju na rat. To je ostvarivanje vlastitih ciljeva u SAD-u, nitko ne govori o najvećoj inflaciji u zadnjih 30 godina”, objašnjava Jurišić.

“S ovom pričom pokrijete sve. Kad god se nešto događa u SAD-u: inflacija, svađe u Demokratskoj stranci, porast ubojstava, kriminala… Sve to padne u vodu i samo se priča o Rusiji, Rusiji, Rusiji… Amerika zna, kao i Rusija, da se te dvije zemlje uključe u rat – svijeta više ne bi bilo jer bi to bio nuklearni rat. Jedna zemlja u svijetu ima hiperzvučno oružje protiv kojeg nijedna zemlja u svijetu nema obranu, a ta se zemlja zove Rusija”
Ja analiticara i govana, ne znam odakle bih poceo.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45171
Joined: 29/12/2005 01:20

#28493 Re: Ukrajina

Post by jeza u ledja »

Interesantno kako se svako desavanje protiv vlasti odmah karakterizuje kao vanjska intervencija, a ne kao nesto sto taj narod zeli. Nije to volja naroda, vec je volja stranih obavjestajnih agencija, a narod glup i povodljiv. Valjda.

Nema veze sto je vlast korumpirana, nema veze sto se kradu izbori, nema veze sto je na vlasti diktator. To nije razlog sto je narod na ulici. Razlog su CIA i Mossad. :oops:

Ali ne brinite, brinemo se mi za narod te zemlje, zato cemo im instalirati diktatora, okupirati dijelove zemlje i zapoceti rat.

Standardna uhodana praksa svih diktatora na planeti - cim se desava narod uperi prst na strane sile koje pokusavaju razvaliti nase lijepo jedinstvo i fantasticnu ekonomiju. :D
Osmi Socrates
Posts: 8089
Joined: 19/10/2020 15:33

#28494 Re: Ukrajina

Post by Osmi Socrates »

Jok kad počnu o Rusiji i njihovom nadmoćnom naoružanju. :-)

Samo se papci hvale tako. I oni koji su ustrašeni. U normalnoj vojsci i zemlji, za najmoćnije naoružanje se ne zna i o njemu se ne priča.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18190
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#28495 Re: Ukrajina

Post by GandalfSivi »

jeza u ledja wrote: 26/01/2022 16:29 Interesantno kako se svako desavanje protiv vlasti odmah karakterizuje kao vanjska intervencija, a ne kao nesto sto taj narod zeli. Nije to volja naroda, vec je volja stranih obavjestajnih agencija, a narod glup i povodljiv. Valjda.

Nema veze sto je vlast korumpirana, nema veze sto se kradu izbori, nema veze sto je na vlasti diktator. To nije razlog sto je narod na ulici. Razlog su CIA i Mossad. :oops:

Ali ne brinite, brinemo se mi za narod te zemlje, zato cemo im instalirati diktatora, okupirati dijelove zemlje i zapoceti rat.

Standardna uhodana praksa svih diktatora na planeti - cim se desava narod uperi prst na strane sile koje pokusavaju razvaliti nase lijepo jedinstvo i fantasticnu ekonomiju. :D
Smijesno ba. Eto nije se narod bunio protiv Janukovica i niegove korupcije (sjeca li mu se ko imanja?)

Nego kad smo kod toga, sve americki placenici, a samo jedan od predsjednika preko noci dobi pasos i drzavljanstvo druge zemlje. Ne azil, nego drzavljanstvo.

Hocemo li pogadjati ko je u pitanju i koja je zemlja? :D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45171
Joined: 29/12/2005 01:20

#28496 Re: Ukrajina

Post by jeza u ledja »

GandalfSivi wrote: 26/01/2022 16:28
meridiyan wrote: 26/01/2022 16:24 A vi i dalje guslajte kako rat samo sto nije poceo

Ja analiticara i govana, ne znam odakle bih poceo.
Ali pazi zadnje recenice. :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65928
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28497 Re: Ukrajina

Post by _BataZiv_0809 »

Izgleda da je preko Atlantika u Novom svijetu svanuo novi dan :D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45171
Joined: 29/12/2005 01:20

#28498 Re: Ukrajina

Post by jeza u ledja »

_BataZiv_0809 wrote: 26/01/2022 16:36 Izgleda da je preko Atlantika u Novom svijetu svanuo novi dan :D
Jah, i?
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#28499 Re: Ukrajina

Post by meridiyan »

GandalfSivi wrote: 26/01/2022 16:28
meridiyan wrote: 26/01/2022 16:24 A vi i dalje guslajte kako rat samo sto nije poceo

Ja analiticara i govana, ne znam odakle bih poceo.

da pogadjamo :-D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18190
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#28500 Re: Ukrajina

Post by GandalfSivi »

meridiyan wrote: 26/01/2022 16:40
GandalfSivi wrote: 26/01/2022 16:28

Ja analiticara i govana, ne znam odakle bih poceo.

da pogadjamo :-D
Nemas sta pogadjati, kao sto Jez napisa, poceti od zadnje recenice, sve lupajuci ga u glavu i ponavljajuci Mutual Assured Destruction!!!
Post Reply