Ukrajina

Post Reply

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#22051 Re: Ukrajina

Post by AliceInChains »

dEnver wrote:
"pici"
Malo je off..ali pitanje za komiku klixa?

Zasto mrzis svoje srbe? (moze i na PM)
Hvala!

Manje vise nepotrebno pitanje. Nego, zasto se neki usuduju poistovjecavati Bosnjake sa pravoslavnim Ukrajincima? Nidze veze. Kao da su stajali na nasoj strani u mukama devedesetih, tokom Srpske agresije, jer su eto bili zrtve Ruske politike, kao onomad jadni Crnogorci :roll: ma bjezi.
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#22052 Re: Ukrajina

Post by pici »

AliceInChains wrote:
dEnver wrote:
"pici"
Malo je off..ali pitanje za komiku klixa?

Zasto mrzis svoje srbe? (moze i na PM)
Hvala!

Manje vise nepotrebno pitanje. Nego, zasto se neki usuduju poistovjecavati Bosnjake sa pravoslavnim Ukrajincima? Nidze veze. Kao da su stajali na nasoj strani u mukama devedesetih, tokom Srpske agresije, jer su eto bili zrtve Ruske politike, kao onomad jadni Crnogorci :roll: ma bjezi.
Image
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#22053 Re: Ukrajina

Post by pici »

Mađarska: Simulirane borbe u UKR
Izvor: Tanjug

Budimpešta -- Mađarski i američki vojnici su izveli zajedničku vojnu vežbu kojom su simulirane "svakodnevne" borbene situacije u Ukrajini, izjavio je mađarski premijer Orban.


U vežbi je učestvovalo oko 350 mađarskih i 60 vojnika iz SAD, a održana je kod mesta Vesprem, 110 kilometara zapadno od Budimpešte, prenosi AFP.

Tokom vežbi vojnici, tenkovi i avioni koristili su bojevu municiju, navodi AFP.

Zamenik komandanta združenih snaga NATO za Evropu general Edrijen Bredšo je prisustvovao vežbama zajedno sa posmatračima iz nekoliko NATO zemalja.

"Naši vojnici su simulirali situacije koje se svakodnevno događaju (na ukrajinsko-ruskoj granici)", rekao je mađarski premijer Viktor Orban, prenosi AFP.

On je dodao da je mađarska vojska na početku procesa tehnološke modernizacije. Mađarska je u NATO ušla 1999. godine, podseća AFP.

Bog i Madjari :thumbup: :bih:
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#22054 Re: Ukrajina

Post by AliceInChains »

pici wrote:
AliceInChains wrote:
dEnver wrote:

Manje vise nepotrebno pitanje. Nego, zasto se neki usuduju poistovjecavati Bosnjake sa pravoslavnim Ukrajincima? Nidze veze. Kao da su stajali na nasoj strani u mukama devedesetih, tokom Srpske agresije, jer su eto bili zrtve Ruske politike, kao onomad jadni Crnogorci :roll: ma bjezi.
Image
Na kraju krajeva je mogucnost vrlo velika, da ce mu klepnuti Kineski panda na bekane, jer se ne smije usuditi da pusti niz vodu Ruse. Meni svejedno. Samo se nadam, da su "nasi" to dobro promislili i da se Ukrajinska kriza nece prosiriti na druge dijelove Evrope.

Sad nastavi provocirati :thumbup: :kiss:

:bih: :bih:
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#22055 Re: Ukrajina

Post by AliceInChains »

pici wrote:
Mađarska: Simulirane borbe u UKR
Izvor: Tanjug

Budimpešta -- Mađarski i američki vojnici su izveli zajedničku vojnu vežbu kojom su simulirane "svakodnevne" borbene situacije u Ukrajini, izjavio je mađarski premijer Orban.


U vežbi je učestvovalo oko 350 mađarskih i 60 vojnika iz SAD, a održana je kod mesta Vesprem, 110 kilometara zapadno od Budimpešte, prenosi AFP.

Tokom vežbi vojnici, tenkovi i avioni koristili su bojevu municiju, navodi AFP.

Zamenik komandanta združenih snaga NATO za Evropu general Edrijen Bredšo je prisustvovao vežbama zajedno sa posmatračima iz nekoliko NATO zemalja.

"Naši vojnici su simulirali situacije koje se svakodnevno događaju (na ukrajinsko-ruskoj granici)", rekao je mađarski premijer Viktor Orban, prenosi AFP.

On je dodao da je mađarska vojska na početku procesa tehnološke modernizacije. Mađarska je u NATO ušla 1999. godine, podseća AFP.

Bog i Madjari :thumbup: :bih:
Sto Bosanska zastava? Sta mi od toga imamo? Kao da ce ih stacionirati na Srpskoj granici :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#22056 Re: Ukrajina

Post by pici »

AliceInChains wrote: Sto Bosanska zastava? Sta mi od toga imamo? Kao da ce ih stacionirati na Srpskoj granici :mrgreen:

Image

:thumbup: :bih:
Captain Ahab
Posts: 807
Joined: 17/08/2014 04:01

#22057 Re: Ukrajina

Post by Captain Ahab »

Vezano za donjecki aerodrom, zanimljiv intervju u ruskim novinama sa komandantom (iz Rusije) jedne od grupa koje ga napadaju.

Par crtica: 'U nasem odredu je 90% Rusa ... juce su nas izdali (na aerodromu) ... od nas 100 vratilo se 60...'
...
— Каково соотношение в вашем подразделении россиян и местных?

— В нашем отряде 90% россиян, остальные — жители Донецка. Они себя называют русскими. Из россиян половина уральцев, половина — сибиряков.

— Почему так мало местных?

— Сам в шоке: они едут в Россию, а мы приезжаем сюда! Они свою землю не хотят защищать! Мне вчера один дедушка сказал: «Да мне без разницы, кто будет, лишь бы пенсию платили». Ветеран войны, весь в орденах и медалях. У меня челюсть отвисла, я ничего больше сказать не мог. Что сказать человеку, который имеет ордена и медали, а ему без разницы, кто будет платить пенсию — фашисты или наши.
...
— Как в ситуации со штурмом аэропорта?

— Уже восьмой день воюем. Позавчера нас просто предали. Расстреливали, как хотели. Неграмотное руководство командования нас «слило». Из-за этого понесли очень большие потери и устали выносить своих товарищей. Один боец принес своего брата-близнеца мертвого, потому что у нас закон: своих не оставляем.

— Что там произошло?

— Когда захватили терминал, командование согнало всех в одно здание. По нам тут же ударили «Грады», минометы, танки. В упор расстреливали. Много убитых и раненых. Зашло 100 человек, а вышло где-то 60, остальные раненые и убитые — так не должно быть. Из-за такого командования нас выбили с позиции. Благодаря своему командиру, который нас, военную контрразведку ДНР, в сторону отвел, мы все ушли и просто обнимались. А там, где нас собрали и где мы стояли, уже падали тяжелые мины.
...
http://ura.ru/content/chel/01-10-2014/a ... 63086.html
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#22058 Re: Ukrajina

Post by daxon »

Challenger__ wrote:
AliceInChains wrote:Neko hoce da eskalira situaciju, cini mi se. U Minsku se dogovorilo, da ce se Ukrajinska vojska povuci sa tog istog aerodroma.Sta jos tamo traze?

Sad su jos spalili granatu na sjediste crvenog kriza u po Donecka i ubili jednog Svajcarca. Naravno se ne moze tacno reci, ko je to bio. I vec su nazvali PUtina da porazgovaraju i obmane. A Svajcarske medije objavlile unisono, da su pogodeni od Ukrajinske "vojske". Smijurija :-D

I onda se povlace paralele Rusa sa Cetama. :mrgreen:
Da dodam. I pogođen krug škole u Donjecku, stradalo desetak ljudi, krivac - ukrajinske trupe sa aerodroma. Zločin se desio isti dan kada su pred školom, od terorista u Siriji, ubijena djeca u Homsu.
Šta su ubijali sa aerodroma ubijali su. Aerodrom oslobođen od ukrajinskih naci terorista.

Čudi me da niko ne pominje masovne grobnice koje se pojavljuju gotovo svakodnevno na područjima koje napuštaju teroristi desnog sektora, nacionalne garde i slične fašističke skupine. Preko 400 ubijenih civila je pronađeno na tim stratištima. Oebs je također izvjestio o ovome.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#22059 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

daxon wrote:Šta su ubijali sa aerodroma ubijali su. Aerodrom oslobođen od ukrajinskih naci terorista.

Čudi me da niko ne pominje masovne grobnice koje se pojavljuju gotovo svakodnevno na područjima koje napuštaju teroristi desnog sektora, nacionalne garde i slične fašističke skupine. Preko 400 ubijenih civila je pronađeno na tim stratištima. Oebs je također izvjestio o ovome.
Ko će to da pominje? Korporacijski mediji koji su u rukama kreatora ukrajinske krize? Oni ne informišu javnost, oni je kreiraju.

Daxe, ne budi naivan.
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#22060 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

Danima na rt.u pricaju o masovnim grobnicama..i spominju 3,6,9 civila......
Tu brojku treba uzeti s rezervom pogotvu kad postoji podatak o 300njak rusa nestalih u ukrajini.....na privremenom radu.....
A propaganda je jaka na obje strane.sve je moguce...
Captain Ahab
Posts: 807
Joined: 17/08/2014 04:01

#22061 Re: Ukrajina

Post by Captain Ahab »

daxon wrote:
Challenger__ wrote:
AliceInChains wrote:Neko hoce da eskalira situaciju, cini mi se. U Minsku se dogovorilo, da ce se Ukrajinska vojska povuci sa tog istog aerodroma.Sta jos tamo traze?

Sad su jos spalili granatu na sjediste crvenog kriza u po Donecka i ubili jednog Svajcarca. Naravno se ne moze tacno reci, ko je to bio. I vec su nazvali PUtina da porazgovaraju i obmane. A Svajcarske medije objavlile unisono, da su pogodeni od Ukrajinske "vojske". Smijurija :-D

I onda se povlace paralele Rusa sa Cetama. :mrgreen:
Da dodam. I pogođen krug škole u Donjecku, stradalo desetak ljudi, krivac - ukrajinske trupe sa aerodroma. Zločin se desio isti dan kada su pred školom, od terorista u Siriji, ubijena djeca u Homsu.
Šta su ubijali sa aerodroma ubijali su. Aerodrom oslobođen od ukrajinskih naci terorista.

Čudi me da niko ne pominje masovne grobnice koje se pojavljuju gotovo svakodnevno na područjima koje napuštaju teroristi desnog sektora, nacionalne garde i slične fašističke skupine. Preko 400 ubijenih civila je pronađeno na tim stratištima. Oebs je također izvjestio o ovome.
Dezinformacija, vec deset dana govore da je '90% oslobodjen' i onda opet nanovo ginu jurisajuci na njega, a ovo za 400 ubijenih civila na stratistima je cista laz koju su i sami separatisti demantirali...
Last edited by Captain Ahab on 04/10/2014 11:01, edited 1 time in total.
User avatar
arman1
Posts: 5341
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#22062 Re: Ukrajina

Post by arman1 »

Avetinho wrote:
arman1 wrote:Otišao Barak Obama kod nekog poznatog proroka:
- "Kaži mi, koliko ću dugo ja biti predsednik?"
Ovaj pogleda u karte ... pa kaže:
- "Ovde vidim da ćete i kroz 4 godine ponovo biti izabrani!"
- "Lepo, lepo ... A hoće li biti mira u svetu dok sam ja predsednik?"
Ovaj opet pogleda u karte:
- "Nažalost, ne! Vidim da će za 5 godina izbiti rat izmedju Rusije i Amerike!"
- "Hm ... a ko će da pobedi?"
- "Eee to već ne smem da Vam odgovorim!"
Vidi Obama da sa ovim likom mora lukavo, pa upita:
- "Dobro, a reci mi barem hoće li se posle toga proizvoditi COCA-COLA?"
- "Hoće, naravno?"
- "Aha. A koliko će da košta?"
A ovaj pogleda opet u karte pa odgovori:
- "Dvanaest rubalja."
Hajde sad brze baci jednu drkicu.
Prerastao sam to dijete, zovni mamu.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11528
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#22063 Re: Ukrajina

Post by japin_mutapi »

Rusi ušli u rusiju
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#22064 Re: Ukrajina

Post by pici »

daxon wrote: Šta su ubijali sa aerodroma ubijali su. Aerodrom oslobođen od ukrajinskih naci terorista.

Čudi me da niko ne pominje masovne grobnice koje se pojavljuju gotovo svakodnevno na područjima koje napuštaju teroristi desnog sektora, nacionalne garde i slične fašističke skupine. Preko 400 ubijenih civila je pronađeno na tim stratištima. Oebs je također izvjestio o ovome.

polako sa dezinformacijama pretecesH bracu ruse :roll:

petak 3.10.2014 | 19:53
Donjeck: Nastavak borbe za aerodrom
Izvor: Beta

Donjeck -- Proruski pobunjenici intenzivirali su ofanzivu na aerodrom u Donjecku u istočnoj Ukrajini, dok im snage Vlade iz Kijeva pružaju žestok otpor.


Reporter agencije AP video je tri pobunjenička tenka kako ispaljuju projektile na glavni terminal aerodroma u Donjecku, koji drže vladine snage. U celoj oblasti čuje se snajperska paljba.

Pobunjenici su ostvarili manji napredak u oblasti oko aerodroma, osvojivši nekoliko zgrada na njegovom obodu, koristeći ih za napade na glavni terminal.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#22065 Re: Ukrajina

Post by General War »

AliceInChains wrote:
Challenger__ wrote:
AliceInChains wrote:Neko hoce da eskalira situaciju, cini mi se. U Minsku se dogovorilo, da ce se Ukrajinska vojska povuci sa tog istog aerodroma.Sta jos tamo traze?

Sad su jos spalili granatu na sjediste crvenog kriza u po Donecka i ubili jednog Svajcarca. Naravno se ne moze tacno reci, ko je to bio. I vec su nazvali PUtina da porazgovaraju i obmane. A Svajcarske medije objavlile unisono, da su pogodeni od Ukrajinske "vojske". Smijurija :-D

I onda se povlace paralele Rusa sa Cetama. :mrgreen:
Da dodam. I pogođen krug škole u Donjecku, stradalo desetak ljudi, krivac - ukrajinske trupe sa aerodroma. Zločin se desio isti dan kada su pred školom, od terorista u Siriji, ubijena djeca u Homsu.
Samo neka nastave. Ne znam, odakle im sigurnost, da ce ih zapad u slucaju ozbiljne konfrontacije odbraniti. Ko vuce dzavola za rep......Nista nisu pametniji od nase susjedne ortodoksne brace. Ali dobro, ko kako misli. U demokratiji smo, hvala bogu.
Odkud tebi s druge strane ta sigurnost da ce Rusi poslati regularnu vojsku na ukrajinu?...ovo sto je poslala su profesionalci i ono ato je mogla skupiti za jedan mali dio ukrajine, pa ni to nije ostalo nezapazeno kod ruske javnosti u negativnom smislu.
A sankcije rade svoj dio posla.
Captain Ahab
Posts: 807
Joined: 17/08/2014 04:01

#22066 Re: Ukrajina

Post by Captain Ahab »

Danasnji snimci, Rusi i dalje napadaju aerodrom koji su juce navodno 'oslobodili'. Jedno je sigurno, municije im ne fali...



User avatar
KAMI666
Posts: 1141
Joined: 02/07/2006 01:45
Location: Aljaska

#22067 Re: Ukrajina

Post by KAMI666 »

Captain Ahab wrote:Danasnji snimci, Rusi i dalje napadaju aerodrom koji su juce navodno 'oslobodili'. Jedno je sigurno, municije im ne fali...



User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#22068 Re: Ukrajina

Post by General War »

Image

:lol:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11528
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#22069 Re: Ukrajina

Post by japin_mutapi »

šta je ovo tema zamrla nema svršavanja na putina i rusiju
zapeli nešto ruski oslobodioci a tako malo im fali do berlina

nadam se da putin neće biti pi*ki?a i da će udariti svom silom na fašiste naciste četnike i ostalu bagru
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#22070 Re: Ukrajina

Post by AliceInChains »

Mozda zbog ovoga?
Germany factories hammered by Russia as orders drop at swiftest pace since 2009
Ongoing tensions over Ukraine and tit-for-tat sanctions between Russia and the eurozone saw foreign orders for German goods drop by 8.5pc in August
http://www.telegraph.co.uk/finance/econ ... -2009.html


O drugim pseudo drzavicama da ne pricamo.

Ne, da su se samo fanboys svih strana ucutili. Nego je jaka galama oko ultimativnih sankcija (izbacivanje Rusije iz SWIFTA) nestala iz gotovo svih zapadnih print medija, isto kao i pucanje oko Donetska (kao fol pimirje)

I jos za neke gotovo banalna stvar: Nemaju Rusi mozak od cigle (kao npr. nase komsije Ravnogorci), da prijete zavrtavanjem pipe u po' ljeta.
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#22071 Re: Ukrajina

Post by pici »

Valensa: SAD izdale Ukrajinu
Izvor: Beta

Varšava -- Bivši predsednik Poljske Leh Valensa optužio je SAD za izdaju Ukrajine zato što su dopustile da se liši nuklearnog oružja, a sada joj ne garantuju bezbednost.


"Gde su te garancije, dogovorene u Budimpešti 1994. godine? Gde je ta Amerika? Umeli su da oduzmu oružje a šta je sa ispunjavanjem obaveza? O tome treba pričati, jer da Ukrajina ima nuklearno oružje Rusija bi morala da razmisli", rekao je Valensa u Kijevu koji je posetio na poziv gradonačelnika ukrajinske prestonice, Vitalija Klička.

Nekadašnji vođa otpora Poljaka komunističkom režimu i pretvaranju zemlje u satelit Sovjetskog Saveza podsetio je time da su i SAD jedna od zemalja koje su garantovale Ukrajini bezbednost pošto se odrekla nuklearnog oružja po Memorandumu iz Budimpešte 1994. godine.

"Razoružali su Ukrajinu i onda je ostavili samu", poručio je Valensa američkoj administraciji i zemljama potpisnicama Memoranduma iz Budimpešte.

Ukrajincima je Valensa uputio apel da budu jedinstveni i okupe se oko težnje da se priključe Evropi, a Rusima je poručio da ih Poljaci vole, ne žele sa njima nikakve sukobe, ali da ako Kremlju padne na pamet da napadne Gdanjsk može da očekuje uzvratni napad na Moskvu.

Valensa je i u Kijevu ponovio svoje reči da bi u slučaju napada na Poljsku i on stao u prve redove iako je dobitnik Nobelove nagrade za mir.

"Ako neko dođe na poljsko tlo bez poziva Poljska će se braniti. Ako napadnu Gdanjsk mi ćemo napasti Moskvu. Nećemo ratovati na svom terenu. Nikome ne pretimo, volimo Ruse, nećemo ih nikada mi napasti. Ali ako oni napadnu nas biće vruće. Da bude jasno", istakao je Valensa.

BOG I POLJACI :thumbup: :bih:


http://vimeo.com/83212768



Poljska u mome srcu

gdanjsk osamdesete
kada je jesen rekla
ne
gdanjsk osamdesete
drzali smo palceve
rudari
studenti
brodogradiliste
svi mi
gdanjsk osamdesete
uzavrele tvornice
dva puta se ne salju
tenkovi na radnike
nisu se usudili
pobjedili smo
svi mi
poljska
u mome srcu
mazurka
poljska
nikad nije dala quislinga
svaki dan
poloneza
zvoni na mojim vratima
poljski jantar
narukvice
volodjine cuke
siber u pola cijene
papa wojtyla
i ja
gdanjsk osamdesete
redovi za novine
nezavisni sindikati
komiteti zastite

gdanjsk osamdesete
uzavrele tvornice
dva puta se ne salju
tenkovi na radnike
tenkovi na radnike
tenkovi na nas
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#22072 Re: Ukrajina

Post by AliceInChains »

Izvini, ali Poljaci i ratovanje na SVOM TLU.....a kamoli na tudem. :lol: Kasnje ce vjerovatno jos neko doci na ideju, da citira nekog predsjednika Gibraltara koji prijeti Spaniji na temelju nepostojece slavne borbene proslosti. Hajd', kad bi to neko izjavo iz neke Balticke drzave...makar se ti isti nisu historijsi obrukali :mrgreen:
Last edited by AliceInChains on 06/10/2014 19:38, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#22073 Re: Ukrajina

Post by pici »

AliceInChains wrote:Izvini, ali Poljaci i ratovanje na SVOM TLU.....a kamoli na tudem. :lol: Kasnje ce vjerovatno jos neko doci na ideju, da citira nekog predsjednika Gibraltara koji prijeti Spaniji na temelju slavne borbene proslosti :mrgreen:
Image
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#22074 Re: Ukrajina

Post by pici »

"RUS poštuje referendum u Donjecku"
Izvor: Tanjug

Moskva -- Rusija poziva na primenu rezultata referenduma u Lugansku i Donjecku, gde je prorusko stanovništvo proglasilo republiku, izjavio je danas Sergej Lavrov.


Ruski šef diplomatije Sergej Lavrov predlaže da se to ostvari kroz dijalog sa ukrajinskim zvaničnicima u Kijevu, prenosi Tass.

"Dijalog je počeo, održava se u Minsku, mi ga aktivno podržavamo, štaviše, želimo da ga proširimo, što inicira predsednik Vladimir Putin", rekao je ruski šef diplomatije.

On je naglasio da Rusija poštuje volju žitelja istočno-ukrajinskih regiona Donjecka i Luganska.
Image
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#22075 Re: Ukrajina

Post by AliceInChains »

pici wrote:
AliceInChains wrote:Izvini, ali Poljaci i ratovanje na SVOM TLU.....a kamoli na tudem. :lol: Kasnje ce vjerovatno jos neko doci na ideju, da citira nekog predsjednika Gibraltara koji prijeti Spaniji na temelju slavne borbene proslosti :mrgreen:
Image
U Ruskim ocima su Poljaci sa njihovim izjavama definitivno smor. Zavrnuli im Rusi pipu, i odmah junacki prestadose snabdjevati Ukrajinu :mrgreen:

Pst, napast ce.....cim pojedu visak jabuka :mrgreen:
Post Reply