Ukrajina

sluga_okupatora

#16776 Re: Ukrajina

Post by sluga_okupatora » 04/08/2014 08:57

daxon wrote:
pici wrote:ako je aneksija krima legalan demokratski ćin onda je sve moguće...granice se mogu mjenjat i otvara se pandorina kutija
Dakle, zbog istine, to nije aneksija već secesija, secesija ostvarena demokratskim plebiscitom naroda Krima, aneksija je bila kada je Hruščov uzeo Krim Rusiji i pripojio ga Ukrajini, bez da Ruse i Krimljane išta pita šta oni misle o tome.

A pandorina kutija, pandorina kutija je već davno otvorena na Kosovu, i to, izravnom vojnom intervencijom USA, a tada su im to Rusi jasno i rekli, "svojim činom bez presedana, otvorili ste pandorinu kutiju", a vidimo ovih dana, jedan po jedan zapadni lider to i javno priznaje.

Prema tome, za otvaranje pandorine kutije, obrati se onima sa druge strane.

Cuj ovo "tada su im Rusi jasno i rekli" :lol: Ruje su se tad nogama u guzicu sutali bjezeci sa pristinskog aerodroma kad su culi da idu ameri :izet:

japin_mutapi
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#16777 Re: Ukrajina

Post by japin_mutapi » 04/08/2014 09:10

daxon wrote: A pandorina kutija, pandorina kutija je već davno otvorena na Kosovu, i to, izravnom vojnom intervencijom USA,
boli boli kosovo znam ja to ali sami ste krivi kad niste htjeli ljudski i da pustite druge da žive
nakaratali vas ameri i pritisli ne daju disat pa sada kontate ako majčica rusija bude u mogućnosti da malo pripomogne da ćete moći malo podići glavu
zato vam se i diže na sam pomen rusija i putina ... kontate i vi malo karat oko sebe

sluga_okupatora

#16778 Re: Ukrajina

Post by sluga_okupatora » 04/08/2014 09:20

japin_mutapi wrote:
daxon wrote: A pandorina kutija, pandorina kutija je već davno otvorena na Kosovu, i to, izravnom vojnom intervencijom USA,
boli boli kosovo znam ja to ali sami ste krivi kad niste htjeli ljudski i da pustite druge da žive
nakaratali vas ameri i pritisli ne daju disat pa sada kontate ako majčica rusija bude u mogućnosti da malo pripomogne da ćete moći malo podići glavu
zato vam se i diže na sam pomen rusija i putina ... kontate i vi malo karat oko sebe

Vala jesu ih ameri iskarindZali, ono ljudski :D

nosara

#16779 Re: Ukrajina

Post by nosara » 04/08/2014 09:35

sluga_okupatora wrote:
daxon wrote:Ja imam osjećaj da se Putin u svemu ovome i odlično zabavlja, a pored svega, popularnost mu divlje raste, i to ne samo u Rusiji već u gotovo svim zemljama EU, pa čak i u USA.

Sta velis, popularnost mu DIVLJA :lol: pa cak i u USA :lol:
Jos postano prije 3 mjeseca - dosad je garant popularniji od Obame :lol:

:D
Amerikanci smatraju da je predsednik Rusije Vladimir Putin jači vođa od njihovog predsednika Baraka Obame, pokazalo je ispitivanje javnog mnjenja koje je sprovela Međunarodna analitička agencija YouGov.

Putin je "izuzetno jak" vođa, smatra 33 posto ispitanih. Takvo mišljenje o Obami ima samo 14 posto ispitanih. Da je ruski predsednik "prilično jak" misli 45 posto ispitanika, a Obama je "prilično jak" po mišljenju 31 posto anketiranih. Petnaest posto anketiranih ubeđeno je da je Putin "prilično slab", a osam posto da je "veoma slab".

S druge strane, 26 posto ispitanih smatra da je Obama "prilično slab", a čak 29 posto smatra da je "veoma slab".Takođe, većina ispitanika veruje da predsedik SAD prekoračuje svoja ustavna ovlašćenja; čak 45 posto anketiranih tako misli, a 42 posto se ne slaže s njima.Inače, istraživanje je obavljeno na uzorku od 8.000 do 10.000 Amerikanaca.

GAU8

#16780 Re: Ukrajina

Post by GAU8 » 04/08/2014 09:40

Naš precjednik je jači od vašeg precjednika :lol: :lol:

Možemo mi pričati do sutra, ali činjenično stanje stvari je da USA ima daleko najjaču vojsku.

Doduše Ruje imaju dovoljno nuklearnog naoružanja da unište USA i cijeli svijet, ali to isto imaju i Ameri.
Dok god imamo tu pat poziciju, mala je šansa da će doći do "zagarantiranog uzajamnog uništenja"

sluga_okupatora

#16781 Re: Ukrajina

Post by sluga_okupatora » 04/08/2014 09:43

nosara wrote:
:D
Amerikanci smatraju da je predsednik Rusije Vladimir Putin jači vođa od njihovog predsednika Baraka Obame, pokazalo je ispitivanje javnog mnjenja koje je sprovela Međunarodna analitička agencija YouGov.

Putin je "izuzetno jak" vođa, smatra 33 posto ispitanih. Takvo mišljenje o Obami ima samo 14 posto ispitanih. Da je ruski predsednik "prilično jak" misli 45 posto ispitanika, a Obama je "prilično jak" po mišljenju 31 posto anketiranih. Petnaest posto anketiranih ubeđeno je da je Putin "prilično slab", a osam posto da je "veoma slab".

S druge strane, 26 posto ispitanih smatra da je Obama "prilično slab", a čak 29 posto smatra da je "veoma slab".Takođe, većina ispitanika veruje da predsedik SAD prekoračuje svoja ustavna ovlašćenja; čak 45 posto anketiranih tako misli, a 42 posto se ne slaže s njima.Inače, istraživanje je obavljeno na uzorku od 8.000 do 10.000 Amerikanaca.
[/quote]

YouGov.com is a website that allows anyone to become a panel member for free, in order to collect real peoples’ opinions from across the nation. :lol:

P.S. ako si njihov clan mozes skupljati poencice pa ce dobijes majice, solje za kafu i sl :lol:

pici

#16782 Re: Ukrajina

Post by pici » 04/08/2014 11:26

daxon wrote:
pici wrote:ako je aneksija krima legalan demokratski ćin onda je sve moguće...granice se mogu mjenjat i otvara se pandorina kutija
Dakle, zbog istine, to nije aneksija već secesija, secesija ostvarena demokratskim plebiscitom naroda Krima, aneksija je bila kada je Hruščov uzeo Krim Rusiji i pripojio ga Ukrajini, bez da Ruse i Krimljane išta pita šta oni misle o tome.

A pandorina kutija, pandorina kutija je već davno otvorena na Kosovu, i to, izravnom vojnom intervencijom USA, a tada su im to Rusi jasno i rekli, "svojim činom bez presedana, otvorili ste pandorinu kutiju", a vidimo ovih dana, jedan po jedan zapadni lider to i javno priznaje.

Prema tome, za otvaranje pandorine kutije, obrati se onima sa druge strane.
znao sam da ĆETE se namaH navezaz na Državu Kosovo...Država Kosovo je Država a južna osetija, abhazija i krim to nisu...samo su vraćeni "mirnim putem" plebiscitom :mrgreen: MATICI...ja nešto nevidjaH oko Kijeva i Tbilisija masovne grobnice rusa 8-)

i jaH za pandorinu kutiju obratiti se aktuelnim VoŽdovima od Crbiju premijeru od jevrejsko groblje i prdCeniku vojvodi grobaru...koji su tada sjeĐŽeli u skupštinskim klupama Crbije :mrgreen:

AleksoMKD

#16783 Re: Ukrajina

Post by AleksoMKD » 04/08/2014 14:00

Challenger__ wrote:Ukrajinski vojnici i dalje prelaze rusku granicu i sklanjaju se u RF:

Jašta. Ko im *ebe mater. Neka gine Hunter Biden i babo mu psihopat.
Navodno iz 72-ge brigade koja je opkoljena vec prilicno vremena. Nisu vise imali ni hrane ni vode pa su dosli u Rusiju.

JohnnyS

#16784 Re: Ukrajina

Post by JohnnyS » 04/08/2014 14:08

U civiliziranom svijetu to što je netko "jači, snažniji" ne mora nužno značiti da je bolji i popularniji. "Snažan=dobar" je samo u plemenskim zajednicama i među životinjama.

A apropo ovoga nacizam/fašizam, olako se razbacuje tim pojmovima te se devalviraju strahote koje su te dvije ideologije donijele svijetu u sredini prošlog stoljeća. Hrpa nejeba sa svastikama na rukavu ne znači da su nacisti već budale, jednako kao što agresija na susjednu državu nije fašizam već agresija...

GAU8

#16785 Re: Ukrajina

Post by GAU8 » 04/08/2014 14:13

Što duže traje ova situacija, ja sve više mislim da je zapravo krajnji cilj bilo uvlačenje Rusije kako bi se nametnule sankcije i tako uzrokovali ekonomski problemi. Reći ćete, pa ko ih jebe, nisu morali da pristanu i budu uvučeni u sukob...
Eh, to je druga stvar, tu su se očigledno prekalkulisali, odnosno dali preveslati od strane zapada. Šta su oni lično mislili postići, pojma nemam... bilo im je pametnije da su jednostavno zadržali Krim i sačekali razvoj situacije.
Ovako su najvjerovatnije uljuljkani lakim osvajanjem Krima mislili da će i ostatak ići bez problema...

Naivno, da ne kažem glupo...

Challenger__

#16786 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ » 04/08/2014 14:15

Pa gdje su ih to "uvukli"?

GAU8

#16787 Re: Ukrajina

Post by GAU8 » 04/08/2014 14:19

JohnnyS wrote:U civiliziranom svijetu to što je netko "jači, snažniji" ne mora nužno značiti da je bolji i popularniji. "Snažan=dobar" je samo u plemenskim zajednicama i među životinjama.
Ja mislim da baš mora i da ne neminovno da je tako.
Mi jesmo "civilizirani" i pokazatelji moći su dosta apstraktniji nego kod načih životinjskih predaka, ali naši instinkti su još uvijek isti kao kod naših pećinskih srodnika... Ženke će se otimati za jačega (šta god to značilo) a ostali iole jači mužjaci će mu se uvlačiti u šipak sve dok ne budu u prilici da mu ga sami šuknu iza leđa i preuzmu njegovo mjesto. Sitnija buranija će se sjatiti oko jačih kako bi izmolila kakve zaštite i crkavice...
I tako će da bude još dugo dugo. Sva "civilizacija" je samo fasada.

GAU8

#16788 Re: Ukrajina

Post by GAU8 » 04/08/2014 14:20

Challenger__ wrote:Pa gdje su ih to "uvukli"?
Dovoljno da mogu izreći sankcije... Njima dosta

Challenger__

#16789 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ » 04/08/2014 14:25

GAU8 wrote:
Ni približno. Niti su uzeli Krim, niti su vojsku RF navukli u Ukrajinu, niti su od Ukrajine stvorili "ruski Vijetnam", niti će teret raspale ukrajinske ekonomije opteretiti ekonomiju RF; naprotiv, dobili su Vijetnam rusko-ukrajinskog jugoistoka sa režimom u Kijevu čiji je životni vijek krajnje upitan.

Baš su ih "uvukli" i "zajebali" u p.m.
Last edited by Challenger__ on 04/08/2014 14:29, edited 1 time in total.

GAU8

#16790 Re: Ukrajina

Post by GAU8 » 04/08/2014 14:28

Challenger__ wrote:
GAU8 wrote:
Ni približno. Niti su uzeli Krim, niti su vojsku RF navukli u Ukrajinu, niti su od Ukrajine stvorili "ruski Vijetnam"; naprotiv, dobili su Vijetnam rusko-ukrajinskog jugoistoka sa režimom u Kijevu čiji je životni vijek krajnje upitan.

Nemoj reći da im je ono baš svejedno za ovaj posljednji talas sankcija.
Nisam pretjeran ekonomski stručnjak, ali ne trebam ni biti, da znam da Rusima padaju teže od USA i EU

GAU8

#16791 Re: Ukrajina

Post by GAU8 » 04/08/2014 14:30

Challenger__ wrote:
GAU8 wrote:
Ni približno. Niti su uzeli Krim, niti su vojsku RF navukli u Ukrajinu, niti su od Ukrajine stvorili "ruski Vijetnam", niti će teret raspale ukrajinske ekonomije opteretiti ekonomiju RF; naprotiv, dobili su Vijetnam rusko-ukrajinskog jugoistoka sa režimom u Kijevu čiji je životni vijek krajnje upitan.

I BTW, ne znam šta su "ovi" dobili, ali Rusi su svejedno dobili sankcije :skoljka: :skoljka:

Challenger__

#16792 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ » 04/08/2014 14:32

:lol:

Mislim da je primjerenije reći, Njemačka i EU su dobili sankcije od sojih "saveznika":
NJEMAČKE KOMPANIJE U PANICI ZBOG SANKCIJA

Image

'Imat ćemo dvostruko veći gubitak od Rusije'
izvor - LINK

Ali, postoji šteta, nije da ne postoji... :zzzz:

madner

#16793 Re: Ukrajina

Post by madner » 04/08/2014 14:34

Tsk, pa izvoz u Rusiju je manje od 5% eksporta Njemacke.

Mnogo su ludi ovi Rusi, ne mogu sastaviti kako treba Ladu a furaju se da im nista ne treba. :D

GAU8

#16794 Re: Ukrajina

Post by GAU8 » 04/08/2014 14:36

A pa to si upravu, misliš da USA nije znala da će sankcijama Rusiji zajebat i haman cijelu EU....
"igre" su to što bi rekli :lol: :lol: :lol: :lol:

Ovo ozbiljno mislim :)
Kakva demokratija i qrci... samo drži kurs dolara a ostalo ništa nije važno... to je US politika

Challenger__

#16795 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ » 04/08/2014 14:39

GAU8 wrote:A pa to si upravu, misliš da USA nije znala da će sankcijama Rusiji zajebat i haman cijelu EU....
"igre" su to što bi rekli :lol: :lol: :lol: :lol:

Ovo ozbiljno mislim :)
Kakva demokratija i qrci... samo drži kurs dolara a ostalo ništa nije važno... to je US politika
Slažem se.

Isto tako čitam kako grčko turističko tržište trpi. Mislim ne znam šta očekuje administracija, da će se građani Rusije početi ubijati što umjesto u Grčku idu u Tursku na odmor... Da će zbog toga izbiti nemiri u Moskvi?

____

Mnogo su željeli sa ukrajinskom krizom a NIŠTA su postigli, ništa.
Last edited by Challenger__ on 04/08/2014 14:41, edited 1 time in total.

GAU8

#16796 Re: Ukrajina

Post by GAU8 » 04/08/2014 14:40

Challenger__ wrote: Mnogo su željeli sa ukrajinskom krizom a NIŠTA su postigli, ništa.
To još tek treba da se vidi...

Challenger__

#16797 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ » 04/08/2014 14:43

GAU8 wrote:
Challenger__ wrote: Mnogo su željeli sa ukrajinskom krizom a NIŠTA su postigli, ništa.
To se već vidi. Sa Krimom je uspostavljena jedna nova bezbebjedonosnsa arhitektura u Evropi, a novo širenje NATO-a na istok je u domenu želja. Za sada.

Ali, stoji, što-šta tek treba da se vidi, slažem se.

JohnnyS

#16798 Re: Ukrajina

Post by JohnnyS » 04/08/2014 14:44

Šteta što je Krim premal da prihvati to silno mnoštvo Rusa koje bi na ljetovanje pa da onda u Tursku moraju :D

GAU8

#16799 Re: Ukrajina

Post by GAU8 » 04/08/2014 14:50

Challenger__ wrote:
GAU8 wrote:
To se već vidi. Sa Krimom je uspostavljena jedna nova bezbebjedonosnsa arhitektura u Evropi, a novo širenje NATO-a na istok je u domenu želja. Za sada.

Ali, stoji, što-šta tek treba da se vidi, slažem se.
Ako se ostatak Ukranije otme zagrljaju Rusije (što najvjerovatnije hoće, taman da se ista i federalizuje), eto im NATO-a na južnoj strani. A onda tu je i Turska.A to što Krim neće pod NATO neće mnogo toga promijeniti...
Uostalom, na sjeveru Rusija već graniči sa par država članica.
Image

Challenger__

#16800 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ » 04/08/2014 14:54

Sve su to samo puste špekulacije. Ovi iz Kremlja su rekli šta je njihova "crvena linija" i uvjeren sam da neće dozvoliti njeno prelaženje, niti Evropa i EU žele taj hazard.

Uostalom, kako si sam rekao, sve to tek treba da se vidi.

Post Reply