Ukrajina

Post Reply

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#16226 Re: Ukrajina

Post by zavrzlama »

Zašto Srbi i Srbija pišeš malim slovom?

Namjerno jer nisu zasluzili velikim slovima.

Ladno i Rusija malim!

I oni nisu zaslužili? Ko još?
imas mojih 7000 postova, pa trazi ko nije zasluzio velika slova :D
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#16227 Re: Ukrajina

Post by Martinez_ »

zavrzlama wrote:
Zašto Srbi i Srbija pišeš malim slovom?

Namjerno jer nisu zasluzili velikim slovima.

Ladno i Rusija malim!

I oni nisu zaslužili? Ko još?
imas mojih 7000 postova, pa trazi ko nije zasluzio velika slova :D
Nemam vremena, ti mi reci, samo Rusija i Srbija i nedostojni narodi Rusi i Srbi?
User avatar
sluga_okupatora
Posts: 674
Joined: 01/08/2013 19:47

#16228 Re: Ukrajina

Post by sluga_okupatora »

Vele da ako ukrajinska vojska osvoji Donjeck ameri ce da im doniraju 200 lavova za ZOO vrt - bogami su ga separatisti najebali :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#16229 Re: Ukrajina

Post by insomnia78 »

sluga_okupatora wrote:Vele da ako ukrajinska vojska osvoji Donjeck ameri ce da im doniraju 200 lavova za ZOO vrt - bogami su ga separatisti najebali :D
Haha


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#16230 Re: Ukrajina

Post by Truba »

sad sam pročitao da ukrajina ima 55 mil kubika :D
tako da su mirni za ovu zimu

damn propade mi i ta strategija
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#16231 Re: Ukrajina

Post by Martinez_ »

sluga_okupatora wrote:Vele da ako ukrajinska vojska osvoji Donjeck ameri ce da im doniraju 200 lavova za ZOO vrt - bogami su ga separatisti najebali :D

Lepo je videti da se nad ovim seiri:

http://rt.com/news/175956-gorlovka-done ... civilians/
User avatar
sluga_okupatora
Posts: 674
Joined: 01/08/2013 19:47

#16232 Re: Ukrajina

Post by sluga_okupatora »

Martinez_ wrote:
sluga_okupatora wrote:Vele da ako ukrajinska vojska osvoji Donjeck ameri ce da im doniraju 200 lavova za ZOO vrt - bogami su ga separatisti najebali :D

Lepo je videti da se nad ovim seiri:

http://rt.com/news/175956-gorlovka-done ... civilians/

Rasatudej msm ono :roll:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#16233 Re: Ukrajina

Post by insomnia78 »

To je ta ekipa
Vodja četnika u Ukrajini
Image
I nama dobro poznate slike
Image


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#16234 Re: Ukrajina

Post by zavrzlama »

Martinez_ wrote:
zavrzlama wrote:
Zašto Srbi i Srbija pišeš malim slovom?

Namjerno jer nisu zasluzili velikim slovima.

Ladno i Rusija malim!

I oni nisu zaslužili? Ko još?
imas mojih 7000 postova, pa trazi ko nije zasluzio velika slova :D
Nemam vremena, ti mi reci, samo Rusija i Srbija i nedostojni narodi Rusi i Srbi?
ako nemas vremena u kratkim crtama...srbi ,bosnjaci,hrvati,albanci itd,njih uvijek pisem malim slovom..imena,prezimena i drzave svih onih koji su neprijatelji moje drzave BIH uvijek pisem sa malim slovom...zadovoljan..
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#16235 Re: Ukrajina

Post by Martinez_ »

sluga_okupatora wrote:
Martinez_ wrote:
sluga_okupatora wrote:Vele da ako ukrajinska vojska osvoji Donjeck ameri ce da im doniraju 200 lavova za ZOO vrt - bogami su ga separatisti najebali :D

Lepo je videti da se nad ovim seiri:

http://rt.com/news/175956-gorlovka-done ... civilians/

Rasatudej msm ono :roll:
I šta kažeš, nije se dogodilo, kijevske snage nisu demokratski oslobodile života dvocifren broj civila u Gorlovki danas? Nije javio CNN a?
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#16236 Re: Ukrajina

Post by zavrzlama »

insomnia78 wrote:To je ta ekipa
Vodja četnika u Ukrajini
Image
I nama dobro poznate slike
Image


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
ovaj prvi na slici isti Adam iz Myth Busters-a :D
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#16237 Re: Ukrajina

Post by strong69 »

Ovi Ukrajinci odigrase prvo kolo fudbalskog prvenstva. Igrao i Shakthar u Donjecku. Igra i Zorya u 20h u Lugansku. Igraju li oni u svojim gradovima?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#16238 Re: Ukrajina

Post by insomnia78 »

Samo malo "crnji" :D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4841
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#16239 Re: Ukrajina

Post by Tvrtko II Kotromanić »

mislim da Shakhtar igra u Lavovu
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#16240 Re: Ukrajina

Post by dječak sa šibicama »

strong69 wrote:Ovi Ukrajinci odigrase prvo kolo fudbalskog prvenstva. Igrao i Shakthar u Donjecku. Igra i Zorya u 20h u Lugansku. Igraju li oni u svojim gradovima?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Ma igraju, kad ne puca :D

To je slika i prilika tog tamo rata, ljudi ginu ujutro, a popodne mozes prosetati na ljetnom suncu uz neki potok i tako to.

Mada mislim da je Ahmetov prebacio domace utakmice Rudara u Lvov. Tako su zahtjevali njegovi odmetnuti igraci, oni Brazilci sto su odbili da se vrate sa priprema u ratnu zonu.
User avatar
sluga_okupatora
Posts: 674
Joined: 01/08/2013 19:47

#16241 Re: Ukrajina

Post by sluga_okupatora »

Martinez_ wrote:
sluga_okupatora wrote:
Martinez_ wrote:

Lepo je videti da se nad ovim seiri:

http://rt.com/news/175956-gorlovka-done ... civilians/

Rasatudej msm ono :roll:
I šta kažeš, nije se dogodilo, kijevske snage nisu demokratski oslobodile života dvocifren broj civila u Gorlovki danas? Nije javio CNN a?
Neces vjerovati ali civili ginu u ratovima - problem je kada civili postanu primarna meta kao tokom agresije na BiH.
Mada to ne igra nikakvu ulogu kod likova kao sto si ti, eno pun ih forum na srbijanskoj krstarici - logika im ono, nema veze sto su hiljade djece u BiH sistematski ubijana samo zbog toga sto su se pogresno zvala, vazno je da je NATO ubio bebu na tuti tokom bombardovanja Srbije da bi se sprijecio pokusaj genocida nad kosovarima.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#16242 Re: Ukrajina

Post by dječak sa šibicama »

Ma ja, kad ginu anamo oni, onda je to "rat je, sta ces", a kad ginu "nasi" civili, onda je to genocid.

Jebote, kako neke ljude nije sramota samih sebe.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#16243 Re: Ukrajina

Post by zavrzlama »

dječak sa šibicama wrote:Ma ja, kad ginu anamo oni, onda je to "rat je, sta ces", a kad ginu "nasi" civili, onda je to genocid.

Jebote, kako neke ljude nije sramota samih sebe.
npr.eto ti se srami...covjek ti lijepo iznad objasnio,a ti se pravis naivan i licemjeran,zaobilazweci sustinu napisanog.. :wink:
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#16244 Re: Ukrajina

Post by krater »

zavrzlama wrote:
dječak sa šibicama wrote:Ma ja, kad ginu anamo oni, onda je to "rat je, sta ces", a kad ginu "nasi" civili, onda je to genocid.

Jebote, kako neke ljude nije sramota samih sebe.
npr.eto ti se srami...covjek ti lijepo iznad objasnio,a ti se pravis naivan i licemjeran,zaobilazweci sustinu napisanog.. :wink:
:thumbup:
User avatar
sluga_okupatora
Posts: 674
Joined: 01/08/2013 19:47

#16245 Re: Ukrajina

Post by sluga_okupatora »

dječak sa šibicama wrote:Ma ja, kad ginu anamo oni, onda je to "rat je, sta ces", a kad ginu "nasi" civili, onda je to genocid.

Jebote, kako neke ljude nije sramota samih sebe.

Jel' to hoces da kazes da je sve to isto?
Vjerovatno su ti isti primjeri iz agresije na BiH gdje civili ginu u Kravicama prilikom napada ARBiH na selo koje je legitiman vojni cilj i kada civile smjeste u Tomasicu samo zato sto su muslimani i sve to daleko od prvih linija?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#16246 Re: Ukrajina

Post by dječak sa šibicama »

Jeste, lijepo je objasnio, "kad ginu anamo oni, rat je jebiga, slucajno ljudi ginu, mora se ginuti u ratu, kad ginu nasi, onda je to smisljeno i planirano, ciljano ubijanje djece, nejaci, planirani genocid"

De ba...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#16247 Re: Ukrajina

Post by dječak sa šibicama »

sluga_okupatora wrote:
dječak sa šibicama wrote:Ma ja, kad ginu anamo oni, onda je to "rat je, sta ces", a kad ginu "nasi" civili, onda je to genocid.

Jebote, kako neke ljude nije sramota samih sebe.

Jel' to hoces da kazes da je sve to isto?
Vjerovatno su ti isti primjeri iz agresije na BiH gdje civili ginu u Kravicama prilikom napada ARBiH na selo koje je legitiman vojni cilj i kada civile smjeste u Tomasicu samo zato sto su muslimani i sve to daleko od prvih linija?
Ma ja, civili u Kravicama "ginu", jedan se okliznuo i pao na grabulje, dvije zene sterale ves i slucajno im se strik omotao oko vrata, par djece se igralo Teletabisa i poskakali u bunar, i tako dalje.
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#16248 Re: Ukrajina

Post by Martinez_ »

sluga_okupatora wrote: Neces vjerovati ali civili ginu u ratovima - problem je kada civili postanu primarna meta kao tokom agresije na BiH.
Mada to ne igra nikakvu ulogu kod likova kao sto si ti, eno pun ih forum na srbijanskoj krstarici - logika im ono, nema veze sto su hiljade djece u BiH sistematski ubijana samo zbog toga sto su se pogresno zvala, vazno je da je NATO ubio bebu na tuti tokom bombardovanja Srbije da bi se sprijecio pokusaj genocida nad kosovarima.
Šta ću na krstarici evo vas licemera ovde koliko ti duša ište, civilne kolateralne štete i neselektivno bombardovanje u Gazi su nedopustive stvari ali na istoku Ukrajine veoma dopustive.
User avatar
sluga_okupatora
Posts: 674
Joined: 01/08/2013 19:47

#16249 Re: Ukrajina

Post by sluga_okupatora »

dječak sa šibicama wrote:
sluga_okupatora wrote:
dječak sa šibicama wrote:Ma ja, kad ginu anamo oni, onda je to "rat je, sta ces", a kad ginu "nasi" civili, onda je to genocid.

Jebote, kako neke ljude nije sramota samih sebe.

Jel' to hoces da kazes da je sve to isto?
Vjerovatno su ti isti primjeri iz agresije na BiH gdje civili ginu u Kravicama prilikom napada ARBiH na selo koje je legitiman vojni cilj i kada civile smjeste u Tomasicu samo zato sto su muslimani i sve to daleko od prvih linija?
Ma ja, civili u Kravicama "ginu", jedan se okliznuo i pao na grabulje, dvije zene sterale ves i slucajno im se strik omotao oko vrata, par djece se igralo Teletabisa i poskakali u bunar, i tako dalje.
Poenta je da je Kravica bila legitiman vojni cilj, selo iz kojeg se dejstvovalo po teritoriju koje je kontrolirala ARBiH - jedina legitimna vojna organizacija u BiH u to vrijeme. Sve navedeno je dokazano na medjunarodnim sudovima.
Zrtve Tomasice nisu pobijene usred ratnih dejstava nego su sistematski ubijani samo zato sto su nosili "pogresno" ime i "pogresnom" bogu se molili.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#16250 Re: Ukrajina

Post by dječak sa šibicama »

Ne, poenta je da ti imas dvostruka mjerila, prema ratnim zlocinima.

To je jedina poenta.

Ubijati civile nije dopusteno ako je "selo legitiman vojni cilj". Ili grad.

Ratni zlocin je ratni zlocin, ovo sto UA radi u Lugansku i okolnim gradovima, ubija desetine civila granatiranjem, to je ratni zlocin.

Kao sto je i ubijanje civila u Gazi ratni zlocin. Identican.
Post Reply