Egipat (pročitati prvi post)

Post Reply
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11527
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3776 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by japin_mutapi »

ako pepsi ulaže u egipat onda je jasno da je egipat to zaslužio nečim
saradnjom sa izraelom možda
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#3777 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by @mba »

Vojni udar generala Sisija je najvažnije čudo u korist Izraela u posljednjih nekoliko desetljeća


Jedan od najistaknutijih židovskih rabina, koji živi na Zapadnoj obali u naselju Efrat koje je izgrađeno na palestinskoj zemlji, Yoel Bin Nun, izjavio je za desničarski list ”Makor Rishon” da je vojni udar koji je u Egiptu izveo general Sisi, svrgnuvši legalno izabranog predsjednika Mursija, najvažnije ”čudo” u korist Izraela u posljednjih nekoliko desetljeća. Osim toga, on je u članku objavljenom u spomenutom listu, još kazao: ”General Sisi je spriječio pretvaranje Egipta u neprijateljsku državu prema Izraelu. Nastavak vladavine Muhameda Mursija bio bi ozbiljan izvor jačanja Hamasa i drugih palestinskih pokreta otpora. Da se nije desio vojni udar na čelu sa generalom Sisijem, Sinaj bi se pretvorio u arenu za dalekometne rakete koje bi pogađale srce Izraela, a time bi se udvostručile i Hamasove zalihe razornih projektila.” Zatim je dodao: ”U toku vladavine generala Sisija, sigurnosna saradnja između Izraela i Egipta se povećala do neslučenih razmjera, posebno u toku rata protiv Gaze. Sisi je ponudio svesrdnu pomoć Izraelu u riješavanju problema oko palestinskih izbjeglica i predložio da se oni presele na sjever Sinaja. On je, također, odigrao ključnu ulogu u pokretanju rata protiv islamističkih organizacija na Sinaju i zaustavio je krijumčarenje oružja za palestinske borce u toku operacija u Pojasu Gaze, a da ne spominjem odluke egipatskog pravosuđa koje je organizaciju Hamas, proglasilo terorističkom organizacijom.”
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#3778 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by madner »

Ovi fanovi Mursija jos gori nego na pocetku ove teme.
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#3779 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by jastuk1 »

Challenger__ wrote:Cool. Donjecki/Luganski izvori govore da su samo njihovi vojni gubici skoro 6.000 ljudi. Da,da... Bez civilnih žrtava. Bez kijevskih gubitaka, bez Odesse, likvidacija širom Ukrajine. Jedno je ratna propaganda a nešto sasvim drugo gorka istina.

_____

Jastuk. Ideologija ti je zatvorila oči. Pogledaj okruženje Egipta i sve će ti se samo kazati. Još jednom: Da je Bog d'o Ukrajina imala svog Sisija, danas svijet ne bi bio na rubu globalne katastrofe. Neću više da se ponavljam. Ako ti do sada nije jasno, neće ni od sad.
Ma stipu mi te šuplje. Šta okruženje Egipta? Šta? MB nije bio prisutan u Siriji. Zna se koja je stranka zasrala, israla i rasrala, jeste RAS-RA-LA sve dole!

I šta si se NAAAKEEE "ideologije" nadovezo ko pjan plota? :-) MB su politički diletanti, glupi romantičari koji su mislili da mogu vladati prije nego vojsku dovedu pod svoje. Meni se lično samo neki aspekti Turske AKP partije sviđaju, i to samo neki.

To ako neko kritikuje zločinca protiv čovječnosti Sisoubicu, ne znači da nužno smatra da je Mursi super ili whatever. Isto što kad kritikujem fašisoidnu Ukrajinu za zločine u Donbasu, ne znači da smatram da je Rusija super!

Svaka zemlja ima svoje okruženje I DJELUJE KAKO ZNA I UMIJE. A TI TOLIKO NAČITAN I TOLIKO GENERALIZUJEŠ STVARI.... NE ZNAM KAKO MOŽEŠ TAKO PERFIDNO SVE POD JEDAN TEPIH ZGRTAT????

Za koje babe zdravlje sve generalizuješ i crno-bjeliziraš?????? A vamo najmanje 500 nijansi sive. Ma bježi...
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#3780 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by ema_ »

Čuj, molim te, ja nacist :lol: , i to mi kaže neko pravo iz Bosne, a nije bio u Egiptu ni u vrijeme Mursija ni u vrijeme njegovog svrgnuća, a ni sad - već svoje sudove donosi na osnovu poznatih senzacionalističko-lažljivih medija.

Samo još jednom ponoviti, ko je željan nereda i ratova, u kući mu bilo. Ovdje neki se uhvatili Sisija kao jedinog lošeg insana koji je ikad bio na svijetu, jel to nije bilo nikakve krivice s druge strane možda? Jel neko tjerao narod da pravi masovne proteste i nered po ulicama? Naravno, kriv je onaj koji puca, al je vala kriv i onaj ko je navukao narod da svjesno ide u smrt, a znalo se da se neće ništa postići sa tim. Opet kažem, niko neće ostati ravnodušan na Raba3 i ostale Sisijeve katastrofalne poteze, ali da nije sve crno i bijelo, vala nije.

Također, svako sa 2 grama mozga zna da je Morsi došao u krivo vrijeme na krivo mjesto i da nije bio ličnost koja je mogla obnašat funkciju, iz prostog razloga što su arapi kao narod većinom hajvani i sloboda i tepanje kao kod Mursija što je bio stil samo izazove kontra efekt i narod poludi totalno, zato svako ko hoće da vlada bilo kojim arapskim narodom mora imati notu diktatorstva između ostalog. Morsi je mogao opstati u nekoj bajci, ali u ovom vremenu ne. Naravno, žao mi je nevina čovjeka kao i svih ostalih, ali politika je bitch svakako, i bolje ju je ostaviti onima koji su na tom nivou.

Egipat u vrijeme Morsija i danas je nebo i zemlja po pitanju napretka i poboljšanja u svakom smislu, i još će samo biti bolje. Oni kojima je krivo i koji su željni ratova i akcije, nek se pridruže voljenom IDIŠU pa nek pale, razbijaju i kolju sa njima.

Peace :sax: .
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#3781 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Co0l »

Jasno je ko ovdje hvali egipatske ubice i krvoloke,tu bar nema dileme.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#3782 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by @mba »

ema_ wrote:Čuj, molim te, ja nacist :lol: , i to mi kaže neko pravo iz Bosne, a nije bio u Egiptu ni u vrijeme Mursija ni u vrijeme njegovog svrgnuća, a ni sad - već svoje sudove donosi na osnovu poznatih senzacionalističko-lažljivih medija.

Samo još jednom ponoviti, ko je željan nereda i ratova, u kući mu bilo. Ovdje neki se uhvatili Sisija kao jedinog lošeg insana koji je ikad bio na svijetu, jel to nije bilo nikakve krivice s druge strane možda? Jel neko tjerao narod da pravi masovne proteste i nered po ulicama? Naravno, kriv je onaj koji puca, al je vala kriv i onaj ko je navukao narod da svjesno ide u smrt, a znalo se da se neće ništa postići sa tim. Opet kažem, niko neće ostati ravnodušan na Raba3 i ostale Sisijeve katastrofalne poteze, ali da nije sve crno i bijelo, vala nije.

Također, svako sa 2 grama mozga zna da je Morsi došao u krivo vrijeme na krivo mjesto i da nije bio ličnost koja je mogla obnašat funkciju, iz prostog razloga što su arapi kao narod većinom hajvani i sloboda i tepanje kao kod Mursija što je bio stil samo izazove kontra efekt i narod poludi totalno, zato svako ko hoće da vlada bilo kojim arapskim narodom mora imati notu diktatorstva između ostalog. Morsi je mogao opstati u nekoj bajci, ali u ovom vremenu ne. Naravno, žao mi je nevina čovjeka kao i svih ostalih, ali politika je bitch svakako, i bolje ju je ostaviti onima koji su na tom nivou.

Egipat u vrijeme Morsija i danas je nebo i zemlja po pitanju napretka i poboljšanja u svakom smislu, i još će samo biti bolje. Oni kojima je krivo i koji su željni ratova i akcije, nek se pridruže voljenom IDIŠU pa nek pale, razbijaju i kolju sa njima.

Peace :sax: .


cuj to egipat u vrijeme mursija i danas, kao da je mursi vodio zemlju 30 godina pa eto sada vidljivi pomaci u drzavi?! :-)
Egipatski novinar Amr Adib je u svom programu na jednoj satelitskoj stanici veoma oštro reagirao na interes predsjednikaa Sisija za izgradnju nuklearnog reaktora dok su egipatske ulice zatrpane smećem. Tom prilikom je ukazao na potrebu da se Sisi počne baviti stvarnim problemima društva.

Vijesti o izgradnji nuklearnog reaktora pokrenule su i bujice satiričnih komentara na društvenim mrežama, zbog teške ekonomske situacije u kojoj se Egipat trenutno nalazi, kao i pojavu sarkastičnih hashtaga, poput #nuklearni reaktor i #izmisli ime nuklearnom reaktoru.

Wael Abbas, aktivista za ljudska prava, objavio je na svojoj Facebook stranici da su na pruzi u metrou ukradene šine te se s nevjericom pita kako će država izgraditi nuklearni reaktor u vrijeme kada nestaju i šine na pruzi.

Huda Hamid iznenađena je govorom Sisija o izgradnji nuklearnog reaktora, budući da predsjednik spominje nabavku nuklearnog reaktora i u isto vrijeme najavljuje kako će za omladinu bez posla obezbijediti kolica za prodaju povrća, pa je napisala: "Govori o nabavci kolica za prodaju povrća za fakultetski obrazovanu omladinu!"
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/eg ... -nego-java

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/oz ... nske-brace
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3783 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Kikibombona »

Challenger__ wrote:
Čeli da te pitam...
Od kako je ona kockoglava budaletina preuzela Egipat, zemlja je počela da tone i počela je da se dijeli. Ljudi su počeli da lete sa zgrada, kao u Siriji, a zemlja je bila na rubu građanskog rata. Da su Egipćani i sam Sisi bili inertni, jadni i nikakvi kao onaj korumpirani bijednik Janukovič, danas bi Egipat gorio kao njegovo okruženje: Libija, Sirija i Irak. Žali Bože svakoga čovjeka, ali bolje nekoliko stotina nego nekoliko stotina hiljada mrtvih... Ili miliona, ne daj Bože. Da je Bog d'o Ukrajina imala svog Sisija, imala bi par stotina ili par hiljada mrtvih ljudi, a ne 50.000 mrtvih kao danas, imala bi Krim, ne bi imala razvaljena sela i gradove a penzije ne bi bile Somalijske, kao danas.

Bojim se da si se zaletio sa etiketama-
:thumbup:

Neki bi u svojoj oholosti samo da dokazu sebi nesto voljeli da je u Egiptu buknulo. Mene su ovdje isti ovi likovi ubjedjivali da ce Sisi izazvati gradjanski rat. Medjutim, bilo je onako kako sam tada govorio, Sisi je spasio Egipat od libijskog i sirijskog scenarija.

Vidim Jastuk ponovo ordinira temom.... Pobjegao sam teme Irak nakon sto su se sve njegove prognoze pokazale kao netacne. Sa Kurdima se posebno isfulao. Valjda su izvucene neke pouke i misljenje korigovano...
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#3784 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by jastuk1 »

Kikibombona wrote: Neki bi u svojoj oholosti samo da dokazu sebi nesto voljeli da je u Egiptu buknulo. Mene su ovdje isti ovi likovi ubjedjivali da ce Sisi izazvati gradjanski rat. Medjutim, bilo je onako kako sam tada govorio, Sisi je spasio Egipat od libijskog i sirijskog scenarija.

Vidim Jastuk ponovo ordinira temom.... Pobjegao sam teme Irak nakon sto su se sve njegove prognoze pokazale kao netacne. Sa Kurdima se posebno isfulao. Valjda su izvucene neke pouke i misljenje korigovano...
Hajde ne bulazni bezveze. Pobornici Sisonjetine su JEDINI koji sz spominjali da je "izbjegnut" građanski rat u Egiptu, nakon što je Sisonja silom došao na vlast. Drugi na temi nisu spominjali rat, već su osuđivali Sisonjin pokolj. Tebe mora da je neka fantazma ubjeđivala.

Moje prognoze za Irak? Nisam izlazio ni sa kakvim prognozama osim što smatram da Kurdi odrađuju posao za nekoga drugog (isto ko Ukrajinci), a od toga neće imati nikakvu korist za sebe - jer im i sami njihovi saveznici neće dati nezavisnost (znaju da bi se vremenom ovi mogli ujediniti sa perzijanerima na jezičkoj osnovi!!!). Na sceni je na provšini ideološki, a u skuštini uobičajeni etnički sukob arapa i kurda da se utvrdi ko kontrolište šta. I to je sva "pamet" u vezi toga.
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#3785 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by AliceInChains »

Najbolje je bilo oko puca. Ne znam, ko se sjeca (bez da gotivim, vojnu diktaturu)

Kriza vlade oko Mursija, protesti, opsti haos

Istom pocese Evropska Unija i SAD sa poslanicima, EU je stovrila specijalno izaslanstvo za Egipat oko Astonove (mislim, i onaj svedski levat Karl Bildt je imao uplitene prste u dogadaje)

Nisu se za to vrijeme fermali ni za "S" od Egipatskog suvereniteta

Onda dode Sisi sa vojskom, obori vladu i po kratkom postupku izbaci sve zapadne poslanike iz drzave :mrgreen:

Cudo, protesti, ovo, ono. I onda Amerikanci: Sankcije

Prvi postupak Sisija: Lik mrtvo hladan ode drugi dan u Moskvu i sklopi ugovor sa Putinom oko oruzja

Odgvor zapada, otprilike: Ma kakve sankcije, mala sala :mrgreen:

Iako nikako ne gotovim vojne represalije: Taj isti Sisi je zavrsio vojnu skolu u Britaniji, znaci lik je bio zapadno nadahnut. Ali covjek valjda vidio, sta su mu spremni bili uraditi drzavi, pa mu puk'o cejf.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3786 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger__ »

AliceInChains wrote:Iako nikako ne gotovim vojne represalije: Taj isti Sisi je zavrsio vojnu skolu u Britaniji, znaci lik je bio zapadno nadahnut. Ali covjek valjda vidio, sta su mu spremni bili uraditi drzavi, pa mu puk'o cejf.
Sve si dobro zapazio osim ovog zadnjeg. Naime, nije se školovao u Britaniji, niti je "zapadno nadahnut". Školovao se u Egiptu, gdje završio vojnu akadamiju a vojnički se usavršavao u SAD, ali, to nema nikakve veze sa njegovom "orijentacijom", već sa praksom, zatečenim stanjem akorda iz Camp Davida. Tokom specijalizacije, bio je svjedok čitavog niza ekscesa i tuča između američkih i arapskih oficira (vrijeme poslije invazije na Irak). Što se tiče njegove orijentacije, o njoj govori njegov specijalistički rad u SAD (imaš ga na temi u PDF-u, poastavio sam ga) u kome je pisao o kontrastima između američkih vrijednosti i sistema vrijednosti muslimanskog svijeta osvrćući se na temeljne vrijednosti islama i elegičan osvrt na nekadašnji halifat prema kome muslimanski svijet gaji jake emocije.

Niti se školovao u Britaniji niti je "zapadno nadahnut".
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#3787 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by jastuk1 »

Challenger__ wrote:
AliceInChains wrote:Iako nikako ne gotovim vojne represalije: Taj isti Sisi je zavrsio vojnu skolu u Britaniji, znaci lik je bio zapadno nadahnut. Ali covjek valjda vidio, sta su mu spremni bili uraditi drzavi, pa mu puk'o cejf.
Sve si dobro zapazio osim ovog zadnjeg. Naime, nije se školovao u Britaniji, niti je "zapadno nadahnut". Školovao se u Egiptu, gdje završio vojnu akadamiju a vojnički se usavršavao u SAD, ali, to nema nikakve veze sa njegovom "orijentacijom", već sa praksom, zatečenim stanjem akorda iz Camp Davida. Tokom specijalizacije, bio je svjedok čitavog niza ekscesa i tuča između američkih i arapskih oficira (vrijeme poslije invazije na Irak). Što se tiče njegove orijentacije, o njoj govori njegov specijalistički rad u SAD (imaš ga na temi u PDF-u, poastavio sam ga) u kome je pisao o kontrastima između američkih vrijednosti i sistema vrijednosti muslimanskog svijeta osvrćući se na temeljne vrijednosti islama i elegičan osvrt na nekadašnji halifat prema kome muslimanski svijet gaji jake emocije.

Niti se školovao u Britaniji niti je "zapadno nadahnut".
I ti vjeruješ "zvaničnom" scenariju objavljenom u vezi njega kao da je "čista istina," kao da se ništa nije moglo potmetnut, lažirat?! A vamo vjeruješ kad su druge stvari i cijeli pokreti podmetnuti. Zašto, čemu takav selektizam? Pogotovu u državi kao što je Egipat kojom upravlja svako samo ne Egipćani.

Znači, kad objava u vezi nekoga odgovara našim političko-ideološkim uzusima onda ćemo vjerovati toj objavi, a kad ne odgovara onda nećemo vjerovati. :roll: Daj ba Čeli nismo djeca.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3788 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Kikibombona »

jastuk1 wrote:
Hajde ne bulazni bezveze. Pobornici Sisonjetine su JEDINI koji sz spominjali da je "izbjegnut" građanski rat u Egiptu, nakon što je Sisonja silom došao na vlast. Drugi na temi nisu spominjali rat, već su osuđivali Sisonjin pokolj. Tebe mora da je neka fantazma ubjeđivala.

Moje prognoze za Irak? Nisam izlazio ni sa kakvim prognozama osim što smatram da Kurdi odrađuju posao za nekoga drugog (isto ko Ukrajinci), a od toga neće imati nikakvu korist za sebe - jer im i sami njihovi saveznici neće dati nezavisnost (znaju da bi se vremenom ovi mogli ujediniti sa perzijanerima na jezičkoj osnovi!!!). Na sceni je na provšini ideološki, a u skuštini uobičajeni etnički sukob arapa i kurda da se utvrdi ko kontrolište šta. I to je sva "pamet" u vezi toga.
Mogu se ujediniti sa Perzijancima na jezickoj osnovi kao sto mogu Bosnjaci i Hrvati sa Srbima. Jos jedan pokazatelj da ne znas sta pricas. Toliko si se isprovaljivao sa Kurdima da to nije humano. Kurdi su jedinstveni kao nikada, zajedno se bore na svim frontovima. Jedino je upitno ko im je mrzi, Arapi, Turci ili Perzijanci. Rekao bih da Perzijance najbolje 'podnose', mada su im i oni vise nego mrski (vidi link ispod i komentare koji su u procentu od 100% negativni prema Arapima i Perzijancima..)

http://forum.klix.ba/isis-zauzeo-mosul- ... #p11159431

U Iraku se suni Arapi suocavaju sa golgotom zato sto su se priklonili ISILu. Bice porazena strana i stisak Bagdada ce biti jaci nego ikad. Kurdi ce dobiti nezavisnost sasvim sigurno, samo je pitanje kada. Barzani je izjavio da Kirkuk i druga osvojena podrucja ostaju trajno u sastavu Kurdistana itd.

Toliko o tome, necu ti odgovarati na ovoj temi na komentare vezane za Irak, da ne offtopicimo. Htio sam ti samo malo naribati nos posto temu Irak radi pogresnih procjena izbjegavas u sirokom luku. :lol:

Egipat je spasen. General Sisi je sa drzavom uplovio u mirnu luku. Koristi geostrateski polozaj da bi osigurao potrebna sredstva za razvoj. Genijalac. :thumbup:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3789 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger__ »

Pazi Kiki... Oni koji su stvorili ISIL ublehu, sada je jačaju u Africi; Magrebu i dolje u Nigeriji (Boko Haram im izrazio lojalnost). Sada se ide na viši nivo, a Egipat traži od Rusije da izvrši pomorsku blokadu Libije, da bi egipatska armija istjerala genocidne žohare (kao što sam davno predvidio). To će malo sačekati, ali mislim da je budućnost Libije u federaciji ili konfederaciji sa Egiptom.

_____

Ovo je tek početak dešavanja i velikih planova.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3790 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Kikibombona »

Challenger__ wrote:Pazi Kiki... Oni koji su stvorili ISIL ublehu, sada je jačaju u Africi; Magrebu i dolje u Nigeriji (Boko Haram im izrazio lojalnost). Sada se ide na viši nivo, a Egipat traži od Rusije da izvrši pomorsku blokadu Libije, da bi egipatska armija istjerala genocidne žohare (kao što sam davno predvidio). To će malo sačekati, ali mislim da je budućnost Libije u federaciji ili konfederaciji sa Egiptom.

_____

Ovo je tek početak dešavanja i velikih planova.
Ovo bi bilo sjajno. Mislim da je to jedini nacin da se u Libiji zaustave sukobi.

Medjutim, smatram da zapad to nece dozvoliti. Njima ne odgovara ujedinjavanje islamskih drzava. Ne odgovara im jak Egipat, lider Afrike.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3791 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger__ »

Naravno da neće dozvoliti. Zato one budaletine izvode terorističke napade na Sinaju, na vojsku Egipta, dok istovremeno nisu ispalili niti jedan jedini metak na Izrael (koji takođe graniči sa sinajskim dijelom Egipta).

Međutim, stvari se polako mijenaju i vrijeme ne radi za taj mitski "zapad".
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#3792 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Fantassin »

Challenger__ wrote:Naravno da neće dozvoliti. Zato one budaletine izvode terorističke napade na Sinaju, dok istovremeno nisu ispalili niti jedan jedini metak na Izrael (koji takođe graniči sa sinajskim dijelom Egipta).

Međutim, stvari se polako mijenaju i vrijeme ne radi za taj mitski "zapad".
Radi itekako
.. gledaj Arapi sami sebi ruse drzave :D

Salu na stranu zapad uopste nije neprijatelj nikome specificno osim onim koji ih ne slusaju :D
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3793 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger__ »

Od sirijske drame su izgubili uticaj na nemali broj zemalja, uključujući i Egipat. To što ti to ne zapažaš, tvoj problem. BTW nije riječ o zapadu, nego o svega nekoliko zemalja koje se skrivaju iza te prazne floskule.
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#3794 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Fantassin »

Challenger__ wrote:Od sirijske drame su izgubili uticaj na nemali broj zemalja, uključujući i Egipat. To što ti to ne zapažaš, tvoj problem. BTW nije riječ o zapadu, nego o svega nekoliko zemalja koje se skrivaju iza te prazne floskule.
Egipat je jednako uz Zapad kao i prije... cak i pojacali su diplomatske odnose sa Izraelom koji im je u znal dobre volje dopustio da povecaj broj vojske na Sinaju..
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3795 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger__ »

Jeste, u pravu si. Sporazum o slobodnoj trgovini sa EAU, nabavka ruskog naoružanja, izgradnja ruskih nuklearnih termoelektrana i velike (ruske) baze uz Suec su tipična obilježja "zapadnih" saveznika.

____

Eto, Egipat je "zapad".
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#3796 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Fantassin »

Challenger__ wrote:Jeste, u pravu si. Sporazum o slobodnoj trgovini sa EAU, nabavka ruskog naoružanja, izgradnja ruskih nuklearnih termoelektrana i velike (ruske) baze uz Suec su tipična obilježja "zapadnih" saveznika.

____

Eto, Egipat je "zapad".
Koje Ruske baze :D

naravno da je Egipat uz UAE pa i jedni i drugi su saveznici Amerike... pogledaj ako dje ima listu u velicinu Americkih vojnih instalacija u Emiratima... cak i Francuzi su prisutni tamo a za Engleze ne znam.

O i pogledaj koliko vojne pomoci Amerika salje Egiptu :)

Sto se tice nuklearnih elektrana to su komercijalne stvari ... :)
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3797 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger__ »

Nemaš ti blage veze šta se dešava u svijetu, a posebno u Egiptu. Uživaj.

_____
Last edited by Challenger__ on 15/03/2015 16:53, edited 1 time in total.
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#3798 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Fantassin »

Challenger__ wrote:Nemaš ti blage veze šta se dešava u svijetu. Uživaj.

_____
Dobar argument :D priznajem da si upravu :lol:
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#3799 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by jastuk1 »

Challenger__ wrote:Pazi Kiki... Oni koji su stvorili ISIL ublehu, sada je jačaju u Africi; Magrebu i dolje u Nigeriji (Boko Haram im izrazio lojalnost). Sada se ide na viši nivo, a Egipat traži od Rusije da izvrši pomorsku blokadu Libije, da bi egipatska armija istjerala genocidne žohare (kao što sam davno predvidio). To će malo sačekati, ali mislim da je budućnost Libije u federaciji ili konfederaciji sa Egiptom.

_____

Ovo je tek početak dešavanja i velikih planova.
Wow. Kolariću paniću. Sami sebe zaplićemo, sami sebe rasplićemo...

LOL. Egipatska armija je DOKAZALA da je jaka samo kad treba vršiti zločine protiv čovječnosti nad vlastitim narodom Egipta.

Al zipa Libija. Možda ih za neopsluh i saradnju s Rusijom zapadni lihvaro cionsti i navuku na takav tanak led i dozvole upad u Libiju, pa da to posluži kao inicijalna kapisla za šire sukobe unutar samog Egipta. Egipatska vojska - šahisti bez presedana. :roll:
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#3800 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by jastuk1 »

Fantassin wrote:
Challenger__ wrote:Jeste, u pravu si. Sporazum o slobodnoj trgovini sa EAU, nabavka ruskog naoružanja, izgradnja ruskih nuklearnih termoelektrana i velike (ruske) baze uz Suec su tipična obilježja "zapadnih" saveznika.

____

Eto, Egipat je "zapad".
Koje Ruske baze :D

naravno da je Egipat uz UAE pa i jedni i drugi su saveznici Amerike... pogledaj ako dje ima listu u velicinu Americkih vojnih instalacija u Emiratima... cak i Francuzi su prisutni tamo a za Engleze ne znam.

O i pogledaj koliko vojne pomoci Amerika salje Egiptu :)

Sto se tice nuklearnih elektrana to su komercijalne stvari ... :)
Ja ma koliko bih volo da je Čeli u pravu, okrutna i hladna realnost navodi na drugačije i nažalost suprotne zaključke.
Last edited by jastuk1 on 15/03/2015 18:07, edited 1 time in total.
Post Reply