RUSIJA

Post Reply
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#14501 Re: RUSIJA

Post by sumirprimus »

stvari treba nazivati pravim imenom, rusija jeste sada kao naci njemacka 30tih i 40tih.
retorika, plan djelovanja, propaganda.sirenje lebensrauma.
polikitcka korektnost je u ovom trenutku nebitna. ko je jbe.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#14502 Re: RUSIJA

Post by Sanjarko »

sumirprimus wrote: 03/02/2023 13:25 stvari treba nazivati pravim imenom, rusija jeste sada kao naci njemacka 30tih i 40tih.
retorika, plan djelovanja, propaganda.sirenje lebensrauma.
polikitcka korektnost je u ovom trenutku nebitna. ko je jbe.
+1 :kakoste:
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#14503 Re: RUSIJA

Post by Bossona »

dr.gog wrote: 02/02/2023 22:00
Bossona wrote: 02/02/2023 16:25
VlAdolfovi rašisti su nacisti 21 vijeka koji prijete svima ratom zato što pomažu oružjem, novcem i diplomatiom Ukrajinu i Ukrajince da se odbrane od agresorskih rašista i njihove zločinačko hegemonističko genocidne ideologije krvi i tla u stvaranju rašističkog svijeta.
Pregledao sam popriličan broj postova na temi.
Namjerno nisam čitao naše diskusije duže vrijeme. Razgovaram i sa jednima i sa drugima, običnim ljudima. Vidim da se i ovdje kopira šablonski jezik dehumanizacije koji sam pomno proučio na jezivim Telegram kanalima i službenim VK stranicama, te Facebooku.
Uspio sam, uz nešto truda, i naučiti dosta riječi, sintaksa je slična itd..Pa bih pokušao , svim usijanim uberpatriotskim glavama, zamoliti :

Будь ласка, не підтримуйте нові мови ворожнечі..

Особливо з квитком "нацист".

Полако закуцавате и висине телевизије Сјеверне Кореје. Ни Пригожин , ни ретард Кличко не би написали боља бљувања. **ем ти сунце... :D


Ko ih bre zavadi doktore, mora da su zli Ameri ???. Pratiš li kako napreduje Duginova misja ujedinjenja Rusa i malorusa ???.
Tvoje izjednačavanje Putlerovog zloglasnog ubice, ratnog zlikovca i naonaciste Prigožina sa Kličkovom koji je napadnut kao i njegova država kojeg nazivaš retardom govori dovoljno o tebi i tvojim frustracijama izjednačavanjem žrtve i agresora. :wink:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#14504 Re: RUSIJA

Post by jeza u ledja »

Bossona wrote: 02/02/2023 16:25
VlAdolfovi rašisti su nacisti 21 vijeka koji prijete svima ratom zato što pomažu oružjem, novcem i diplomatiom Ukrajinu i Ukrajince da se odbrane od agresorskih rašista i njihove zločinačko hegemonističko genocidne ideologije krvi i tla u stvaranju rašističkog svijeta.
Ovaj idiot izgleda misli da su Sovjeti sami pobijedili WWII. I pazi kakve fasisticke postapalice o susjedima. Nepostojece balticke drzave, iskompleksirani Poljaci, eto ih do engleskog kanala. Kako to da vas toliko susjeda mrzi, idiote?
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#14505 Re: RUSIJA

Post by dr.gog »

Bossona wrote: 03/02/2023 16:05
dr.gog wrote: 02/02/2023 22:00
Pregledao sam popriličan broj postova na temi.
Namjerno nisam čitao naše diskusije duže vrijeme. Razgovaram i sa jednima i sa drugima, običnim ljudima. Vidim da se i ovdje kopira šablonski jezik dehumanizacije koji sam pomno proučio na jezivim Telegram kanalima i službenim VK stranicama, te Facebooku.
Uspio sam, uz nešto truda, i naučiti dosta riječi, sintaksa je slična itd..Pa bih pokušao , svim usijanim uberpatriotskim glavama, zamoliti :

Будь ласка, не підтримуйте нові мови ворожнечі..

Особливо з квитком "нацист".

Полако закуцавате и висине телевизије Сјеверне Кореје. Ни Пригожин , ни ретард Кличко не би написали боља бљувања. **ем ти сунце... :D


Ko ih bre zavadi doktore, mora da su zli Ameri ???. Pratiš li kako napreduje Duginova misja ujedinjenja Rusa i malorusa ???.
Tvoje izjednačavanje Putlerovog zloglasnog ubice, ratnog zlikovca i naonaciste Prigožina sa Kličkovom koji je napadnut kao i njegova država kojeg nazivaš retardom govori dovoljno o tebi i tvojim frustracijama izjednačavanjem žrtve i agresora. :wink:
Hej, hej...te floskule i kopipejst "prave strane "upućuješ krajnje pogrešnoj osobi.
Ja govorim kao očevidac koji je već imao jedan rat iza sebe. Naime, umjesto debilarijuma interneta, postoji i mogućnost da se ode i vidi. Frustracije? Da.

O Ruskoj militarističkoj hunti sa kloniranom sistemom paravojske sam se osvjedočio videći koliko ih danima leže po cesti hraneći pse, ili gledajući sadržaj kesice iz džepa bezimenog vagnerovca, sa tabletama haloperidola koje su gutali istovremeno sa ruskom verzijom Aderala.
Isto tako , boreći se da ne povratim, sam slušao naqrčene banderiste.
Zajedničko tim pacovima je ono što me je frustriralo i 1992-95, kada su u izvjesnom sarajevskom "motelu" ušljivi dojučerašnji banditi "komandanti" i diplomatski špijuni žderali oradu, teletinu i voćnu salatu a od Vrbanje do Jevrejskog se raspoređivao jedan kazan skašenog graška.

Gomila bandita i raznih protuha je tamo od 2012, a Bošnjo se o tome obavEstio( kao notorni Koštunica) tek prošlog februara, valjda omamljen od stalne internet bojišnice naspram srBskih patriota i opreza ka "majoriziranim" okotima preživjelih pacova iz Bleiburga.

Zaista, možda sam vidio suviše. Završiću sa par istinitih činjenica: Broj poginulih je zastrašujući. Život ne vrijedi ništa osim ako se drugovi ne čuvaju međusobno
Oficiri su često obični profiterski gangsteri, jer ja vidjeh kartone Maribora za tu-i- tu brigadu, a vojnici motaju duhan.

I trajaće ovo još, i tek će postati ekstremno do potpunog ludila.

Meni lično je bilo jako stalo do sudbine mojih prijatelja medicinara i činjenice da sanitetski materijal nestaje odmah iza granice. Imaju oni Šaja i Arkana napretek, a mali klovn to pere svojim dnevnim cirkusanjem na internetu, kako bi opstao u blatu koje nije očistio na vrijeme.
Srećom su neobično dosjetljivi momci , pa se na linijama drže vlastitim kanalima komunikacije i pomoći. Glede Amerikanaca, službenici su đubrad, a vojnicima istinski pomažu samo bivši iskusni vojnici, posebno artiljerci i izviđači.
Kličko?...Ne znam koji bih od gnusnih termina upotrijebio, ali ono što znam i pratim od tzv Majdana, tjera me da zamišljam tog njemačkog sluganera , koji nosi diplomatski pasoš Njemačke, kako boksa zid tranšeje na - 15 stepeni, a jadnik nije ponio steroide i kokain, pa je idealan da pokupi ruski metak umjesto nekog pristojnog ukrajinskog vojnika.
*ebo mu BND familiju.

I da, na kraju , ta priča o žrtvi i agresoru ne postoji dok se melje topovsko meso.
Četalji koji su stupili u sluganerstvo Rusima, dobro razumiju stvari. Čak ih se boji i Prigožin. Pravi štakori ubjeđeni u jednu viziju, ali dovoljno pametni da ne iskaču gdje ne treba, kao što su iskakale hrvatske ustaše u Azovu- pa ih banderisti zavališe bez najave.

Opet...na stranu sve ovo, najteže mi je lično bilo gledati svoje kolege kako plaču dok ranjenici umiru. Tu prestaje propaganda. Tu naše balkansko navijanje izgleda uvredljivo.

Ako si baš nabrijan, nije problem.
U 72 sata možeš postati branitelj, ali BiH pasoš zaboravi bar na 5 godina. Jer naši gov*ari su isti kao i Vučić i Vulin, ili hrvatska SOA.

Poslaću ti prijavnicu za bolničara, njih najviše treba. I mnogo ih cijene i poštuju svi.

Možda jednom shvatiš koliko je laži servirano na internetu, ali to je već druga tema .

Do tada- Припинит' пропагандистське лайно і навчитися...

Sve najbolje.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#14506 Re: RUSIJA

Post by ultima_palabra »

Apstrakcija filmskog izraza kao jezika specifikuma i apstrakcija umjetničkog akta uopšte, de iure predstavlja jednu vrstu sakralne ratifikacije vlastite inferiornosti i vlastitog infalicizma. Bez obzira o kojoj se vrsti supremacije na tom istom jeziku kao specifikumu radi i bez obzira na kojem nivou aspiracije mi o njemu govorili.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#14507 Re: RUSIJA

Post by jeza u ledja »

dr.gog wrote: 04/02/2023 19:10 I da, na kraju , ta priča o žrtvi i agresoru ne postoji dok se melje topovsko meso.
Pa onda nije postojala ni kod nas. Rusi dosli pred Kijev ali eto glupa prica o agresoru? :roll:

Naravno da ovaj rat nije crno-bijel kakvim se predstavlja, malo koji jeste, ali cemu potreba da to ovdje objasnjavas?



Boze moj Rusi se dehumaniziraju na bosanskom forumu, propascemo.



Relativiziras, kratko i jasno. Do tebe je, ne do nabrijane djece. :wink:
zigzag
Posts: 5608
Joined: 18/04/2014 11:26

#14508 Re: RUSIJA

Post by zigzag »

Kao gleda ljudsku stranu patnje.

Ali mora se izjednačiti i žrtva i agresor.
Hoće se to kod nas.

Ničim izazvano. Kao trebalo bi se agresorima i divljacima pravdati.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#14509 Re: RUSIJA

Post by jeza u ledja »

ultima_palabra wrote: 04/02/2023 19:18 Apstrakcija filmskog izraza kao jezika specifikuma i apstrakcija umjetničkog akta uopšte, de iure predstavlja jednu vrstu sakralne ratifikacije vlastite inferiornosti i vlastitog infalicizma. Bez obzira o kojoj se vrsti supremacije na tom istom jeziku kao specifikumu radi i bez obzira na kojem nivou aspiracije mi o njemu govorili.
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
zigzag
Posts: 5608
Joined: 18/04/2014 11:26

#14510 Re: RUSIJA

Post by zigzag »

zigzag wrote: 04/02/2023 20:19 Kao gleda ljudsku stranu patnje.

Ali mora se izjednačiti i žrtva i agresor.
Hoće se to kod nas.

Ničim izazvano. Kao trebalo bi se agresorima i divljacima pravdati.
Ja sam do prošlog februara imao neko poštovanje prema rusima, pa i prema njihovim interesima koliko god ti interesi bili i protiv nas lično.

Sad je već jasno da su kolektivno bagra. Ne zato što napadaju drugu državu.
Nego što im hiljade ljudi besmisleno ginu a oni šute ili čak podržavaju i ohrabruju te što ginu ko muhe kao da je 1936. godina.

Jeb..š takav glup mentalitet u 21. vijeku.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#14511 Re: RUSIJA

Post by Sanjarko »

zigzag wrote: 04/02/2023 20:26
zigzag wrote: 04/02/2023 20:19 Kao gleda ljudsku stranu patnje.

Ali mora se izjednačiti i žrtva i agresor.
Hoće se to kod nas.

Ničim izazvano. Kao trebalo bi se agresorima i divljacima pravdati.
Ja sam do prošlog februara imao neko poštovanje prema rusima, pa i prema njihovim interesima koliko god ti interesi bili i protiv nas lično.

Sad je već jasno da su kolektivno bagra. Ne zato što napadaju drugu državu.
Nego što im hiljade ljudi besmisleno ginu a oni šute ili čak podržavaju i ohrabruju te što ginu ko muhe kao da je 1936. godina.

Jeb..š takav glup mentalitet u 21. vijeku.
Nisi cuo ili neznas za Ruski fasisticki|nacisticki pokret NASI. Ja kad sam to jos davno vidio dok je bila ziva ona novinarka Ruskinja sta su je ubili i kad su pretukli onog Ruskog da li novinara ili nesto je drugo po zanimanju, odmah sam znao da smo u g*vnima samo takvim s njima.

To je bilo ima vec, sad ce godisnjica rata u Ukrajini, 9 godina skoro, otprilike u to vrijeme je DW izvjestavao o tome i njih dvoje. Nju nazalost ubise, njega prebise i izbjeze on negdje u EU.
zigzag
Posts: 5608
Joined: 18/04/2014 11:26

#14512 Re: RUSIJA

Post by zigzag »

Nije NASI nego Naši.

Sve znam i kažem, sve se to može velikoj naciji opravdati.

Ali ovakvo besmisleno i divljačko ponašanje prema svojoj vojsci nikako.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#14513 Re: RUSIJA

Post by Sanjarko »

zigzag wrote: 04/02/2023 20:42 Nije NASI nego Naši.

Sve znam i kažem, sve se to može velikoj naciji opravdati.

Ali ovakvo besmisleno i divljačko ponašanje prema svojoj vojsci nikako.
Znam, namjerno tako jer je slicno s NACI. Fasisti|nacisti im uzor. Nju novinarku ubili, onog neznam sta je bio, pretukli skoro nasmrt. To je bilo ima decenija skoro. Znao sam da smo u g*vnima jos tad. A opoziciju su i tad premlacivali i presretali prije nego sta bi se okupila.

Deceniju su imali fore da ostatak populacije idoktriniraju itd.
zigzag
Posts: 5608
Joined: 18/04/2014 11:26

#14514 Re: RUSIJA

Post by zigzag »

Opet ću reći, a govorim već dugo.

Jeb.š takvu naciju ako ih u 21. vijeku mogu indoktrinirati da svoju djecu besmisleno šalju u smrt kao da je 1930 i neka godina.

I zaslužuju da ih se ogradi željeznim zidom za narednih 50 godina.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#14515 Re: RUSIJA

Post by Sanjarko »

zigzag wrote: 04/02/2023 20:53 Opet ću reći, a govorim već dugo.

Jeb.š takvu naciju ako ih u 21. vijeku mogu indoktrinirati da svoju djecu besmisleno šalju u smrt kao da je 1930 i neka godina.

I zaslužuju da ih se ogradi željeznim zidom za narednih 50 godina.
Pa moze, never underestimate human stupidity, ali ne onu glupost kao intelektualnu, u intelektualnom smislu, hocu reci kognitivnu, jer neko je stvarno ogranicenih kapaciteta sta se tice toga IQ-a i slicnoga, nego glupost u smislu da je spreman klicati i podrzavati ovakve sociopate i psihopate na vlasti i svuda ostalome.

Nije od ovoga izuzeta samo Rusija, nego citav svijet moze u ovo upasti, dokaz Bush jr i Trump.

Ja bi na ovu izreku gore dodao i ignorace, jer iz neznanja podrzase ljudi iz Europe i Amerike i ostatka svijeta ove u Rusiji vec deceniju i vise i dobismo sta smo dobili, monstruma. Sa Kinom imamo isti, mozda i gori problem.

Jos ako se i Amerika ili EU povampire, nastat ce opsti belaj i bit ce veliko sr*nje. Dok god je razumnih ljudi na pozicijama to se nece desiti ili ce se sprijeciti ili usporiti, ali ovoga ce uvijek biti, nazalost.
zigzag
Posts: 5608
Joined: 18/04/2014 11:26

#14516 Re: RUSIJA

Post by zigzag »

Opet me nisi razumio.

Nije problem imperijalizam i povampirenje. Može im se to opravdati.

Ali slati SVOJE vojnike,djecu na ukrajinske livade da ih skidaju ko glinene golubove , da ih onako neopremljene ganjaju drončićima, da se mrznu bez adekvatne logistike i da im se vraćaju kući u crnim vrećama a tog imperijalističkog rezultata nigdje.

I onda cijela ruska populacija to podržava. " Eto,heroj.. slika u školi.... Vječnaja pamtjat...."

A on skončo ko najveći bijednik na nekoj livadi.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#14517 Re: RUSIJA

Post by Sanjarko »

zigzag wrote: 04/02/2023 21:36 Opet me nisi razumio.

Nije problem imperijalizam i povampirenje. Može im se to opravdati.

Ali slati SVOJE vojnike,djecu na ukrajinske livade da ih skidaju ko glinene golubove , da ih onako neopremljene ganjaju drončićima, da se mrznu bez adekvatne logistike i da im se vraćaju kući u crnim vrećama a tog imperijalističkog rezultata nigdje.

I onda cijela ruska populacija to podržava. " Eto,heroj.. slika u školi.... Vječnaja pamtjat...."

A on skončo ko najveći bijednik na nekoj livadi.
Ma razumio sam. Nako palamudisemo, komuniciramo. To je tako. Evo Srbija primjerice, imali su sve, od dokaza i snimka u vezi Skorpiona pa nadalje i opet su im Skorpioni, RM i co heroji, i opet bi se to ponovilo od strane mnogih njih iz Srbije.

Jednostavno se s opozicijom obracunalo, kad je se s rezimom trebalo tj kad ga je trebalo dokosuriti.

Bila nedavno dobra emisija na FTV o tome. Drugo lice Srbije.
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2708
Joined: 14/12/2005 21:21

#14518 Re: RUSIJA

Post by jednonogi_Jack »

Sanjarko wrote: 04/02/2023 20:48
zigzag wrote: 04/02/2023 20:42 Nije NASI nego Naši.

Sve znam i kažem, sve se to može velikoj naciji opravdati.

Ali ovakvo besmisleno i divljačko ponašanje prema svojoj vojsci nikako.
Znam, namjerno tako jer je slicno s NACI. Fasisti|nacisti im uzor. Nju novinarku ubili, onog neznam sta je bio, pretukli skoro nasmrt. To je bilo ima decenija skoro. Znao sam da smo u g*vnima jos tad. A opoziciju su i tad premlacivali i presretali prije nego sta bi se okupila.

Deceniju su imali fore da ostatak populacije idoktriniraju itd.
Naši su kamilica u odnosu na druge radikalne pokrete u rusiji.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#14519 Re: RUSIJA

Post by Sanjarko »

jednonogi_Jack wrote: 04/02/2023 23:16
Sanjarko wrote: 04/02/2023 20:48

Znam, namjerno tako jer je slicno s NACI. Fasisti|nacisti im uzor. Nju novinarku ubili, onog neznam sta je bio, pretukli skoro nasmrt. To je bilo ima decenija skoro. Znao sam da smo u g*vnima jos tad. A opoziciju su i tad premlacivali i presretali prije nego sta bi se okupila.

Deceniju su imali fore da ostatak populacije idoktriniraju itd.
Naši su kamilica u odnosu na druge radikalne pokrete u rusiji.
To neznam, znam da su ovi podrzani od rezima bili, i da su za rezim radili, opoziciju rastjerivali, presretali, premlacivali itd u to tad vrijeme. 2005 su formirani, 20 godina skoro idoktrinacije. Malo prije pocetka rata u Ukrajini 2014 su ovog novinara, valjda je bio novinar, na smrt prebili, a ko je onu novinarku Anu Politkovskaju ubio nikad se tacno nije utvrdilo.

Uglavnom danasnja Rusija, fasisticko-nacisticka drzava je.
mishic
Posts: 6091
Joined: 28/04/2011 16:29

#14520 Re: RUSIJA

Post by mishic »

"Dok vode osvajački rat u Ukrajini, iz Kremlja prijete i drugim zemaljama u okruženju. Naime, na pitanje jednog od vodećih ratnohuškačkih novinara Dmitrija Kiseljova - koja bi zemlja bivšeg SSSR-a "mogla postati novi antiruski centar" prvi Putinov diplomat i jedan od vodećih kremaljskih jastrebova Sergej Lavrov kratko je kazao - Moldavija."

Svima onima koji izržavaju skepsu prema potrebi da se Rusija svede na prosječnu zemlju sa neznatnom vojnom moći odgovor je u gore citiranoj rečenici. Ne svede li se taj diktatorski militantni režim na vojne efektive koji neće biti ništa superiorniji od onih u njihovom okruženju opet ćemo i to odmah nakon Ukrajine gledati nove osvajačke ratove. Ovo tim prije što će i posrnuloj privredi trebati pljačka da koliko toliko popravi stanje ali to bi bilo i opravdanje za ovu silnu dubiozu doživljenu u Ukrajini.

Kratko i jasno Rusija se mora urušiti do mjere da decenijama ne može postati realnom prijetnjom nikome ili pak da svi narodi kojima je dosta njihove diktature bez strah mogu pokrenuti procese svog osamostaljenja.
User avatar
Čitalac
Posts: 5582
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#14521 Re: RUSIJA

Post by Čitalac »

Aktuelni moskovski patrijarh Kiril bio je svojevremeno agent KGB-a u Ženevi pod pseudonimom „Mihailov“, objavili su tamošnji mediji pozivajući se na podatke državnog arhiva.
Početkom 1970-ih, sadašnji patrijarh službeno je predstavljao Moskovsku patrijaršiju u Svjetskom vijeću crkava, a zadaća mu je bila, među ostalim, utjecati na sabor. Cilj tadašnjeg sovjetskog vodstva bio je natjerati ženevsku instituciju da osudi SAD i njihove saveznike te ublaži kritike zbog manjka vjerskih sloboda u Sovjetskom Savezu.
https://www.tagesanzeiger.ch/priester-s ... w_user=yes
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#14522 Re: RUSIJA

Post by Sanjarko »

Kruzi prica nestala neka opet Ruska podmornica? Dmitry Donskoy?

Edit: Postoji li ovo podmornica.
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#14523 Re: RUSIJA

Post by Bossona »


Bila je velika vizionarka u vezi nadolazećeg sovjetsko-ruskog imperialnog zla i Kine. Bila je uz nas devedesetih i veliki kritičar zapada zbog sramnog i kukavičkog odnosa prema agresorsko hegemonističkoj Srbiji i režimu Miloševića.
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#14524 Re: RUSIJA

Post by Bossona »


Vladolfovo režimsko pravosuđe progoni i sudi novinare ako kažu i objave istinu o zločinima u Ukrajini.
zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#14525 Re: RUSIJA

Post by zilog »

dr.gog wrote: 04/02/2023 19:10 I da, na kraju , ta priča o žrtvi i agresoru ne postoji dok se melje topovsko meso.
Da, da, sada je vrijeme za pricu o kartonima Marlbora i onom *upku Klicku... :roll:

Jos od vremena Kopakabaninog preporucivanja "obaveznog diplomatskog stiva", ne procitah morbidniji pokusaj obmane, jos potkrepljen, apsolutno neprovjerljivom, pricom - "ja bio i vidio"...

Nisi otkrio nista novo, u svakom ratu postoje profiteri i izdajnici, ali ni jednom na celu to ne pise. Za neke se moralo cekati desetljecima da se dokaze ko su.

Ostatak uravnilovke, me podsjeca na onu o zavadjenim balkanskim plemenima - devedesetih.

Neka ti je sa srecom doktore...
Post Reply