RUSIJA

Post Reply
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11044
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#11351 Re: RUSIJA

Post by Tito_i_Partija »

ultima_palabra wrote: 12/11/2021 19:14 Porazili su nacisticko-fasisticke debile u Budimpesti 1956., i fasisticko-nacisticke imbecile u Pragu 1968. Napravili jedini zid u Evropi da separisu nadarene istocnjake od genocidno glupavih zapadnih Nijemaca. A tek sta su onim idiotskim Poljacima napravili u Katinskoj sumi.

Pa tek junacke akcije protiv islamista u Ceceniji i uspostava neislamistickog rezima kasnije. Pa podrska slobodarskom Slobodanu. RAO Krajine po vecini susjednih drzava i marionetski rezim u Minsku kojem zavidi ceo svet.

Kakva blistava istorija! Hocemo jos!
Pitaj ih za Holodomor, tu se pogotovo vole pravit' blesavi. :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#11352 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

Pitaj ti, sto se sakrivas iza palabrinih skuta. :P

Podji putem kojim iduuuu, kukakaviceeeee :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55624
Joined: 15/12/2008 16:53

#11353 Re: RUSIJA

Post by ultima_palabra »

_BataZiv_0809 wrote: 12/11/2021 19:28
ultima_palabra wrote: 12/11/2021 19:14 Porazili su nacisticko-fasisticke debile u Budimpesti 1956., i fasisticko-nacisticke imbecile u Pragu 1968. Napravili jedini zid u Evropi da separisu nadarene istocnjake od genocidno glupavih zapadnih Nijemaca. A tek sta su onim idiotskim Poljacima napravili u Katinskoj sumi.

Pa tek junacke akcije protiv islamista u Ceceniji i uspostava neislamistickog rezima kasnije. Pa podrska slobodarskom Slobodanu. RAO Krajine po vecini susjednih drzava i marionetski rezim u Minsku kojem zavidi ceo svet.

Kakva blistava istorija! Hocemo jos!
Kad istorija pocinje od 1956....

Podrska Slobodanu?
Pa mozemo i dalje, Holodomor, gulazi, pakt Ribbentrop-Molotov...

Podrska jakako, vidi samo glasanje u UN-u tih godina.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#11354 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

ultima_palabra wrote: 12/11/2021 19:34
Pa mozemo i dalje, Holodomor, gulazi, pakt Ribbentrop-Molotov...

Podrska jakako, vidi samo glasanje u UN-u tih godina.
Sta je bilo prije Molotov-Ribentropa, ko je kupovao "mir za nase doba"? Berija? Kosigin? Ili Chemberlain :P

Rusija je odbila podrzati Kadijevica u namjeri da izvrsi vojni udar... nas je priznala medju prvima, npr. prije jedne Svedske, sve rezolucije koje su predlozile stalne clanice VS UN Rusija je podrzala.

Prije Daytona je trebala biti mirovma konferencija u Moskvi, ali se odustalo jer se Jeljcin razbolio (izvor: Richard Hoolbrooke-To end a war).

Nije to bas tako crno-bijelo, ali eto....
User avatar
video
Posts: 6816
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#11355 Re: RUSIJA

Post by video »

Challenger_ wrote: 12/11/2021 18:58 - Ne razumijem što bi se, whatsoever, trebalo ograđivati od "1000 godina ruske politike" kao da su oni po Balkanu instalirali nacističke genocidne režime ili slali armiju koja je odsjekla glavu posljednjem bosanskom kralju, posjekla ostatke plemstva, što milom što silom nametalo novu vjeru, praktikovalo devširmu i instalirala pijace robljem koje su, BTW, u sred Sarajeva (At Mejdan) egzistirale sve do Berlinskog kongresa?

- Sjebali su Hazarski kaganat koji se bavio trgovinom ljudi i djece, neka su ga sjebali! Do nogu su potukli papine krstaše tevtonce koji su mačem htjeli da nametnu katolicizam, neka su ih potukli! Poslije pada Kijeva, u borbi za oslobođenje od mongloskog i tatarskog okupatora su se širili na istok, pa šta? Odazvali su se pozivu Bogdana Hmeljnickog i kozačkog sabora da se oslobode poljske i litvanske okupacije. Pomogli u oslobađanju svoje kolijevke, Kijevske Rusi, pa šta? Najzaslužniji su za poraz potpuno prevaziđenog Osmanskog carstva koje je nadomak 19. vijeka baštinilo ropstvo, neka su! Potukli dvije evropske gluperde, Napoleona i o onu austrijsku budalu, ulazeći u Pariz i Berlin i sad se treba od toga ograđivati da bi se dopao polupismenom glupanu koji ne zna je li poš'o ili doš'o.

Taman posla,

neka su!
Dobro.

Znaci, svu ovu halabuku koji rade poslije 2000 na zap. Balkanu a posebno u mojoj jedinoj drzavi(nisam zaboravio one onolike dobrovoljce koji su se borili sa cetnicima) cemo halaliti sve zbog ovog tvog gore navedenog :?

Ti opet po starom, izbjegavas konkretne odgovore.
Covjek jedostavno pita nesto sto je SADA, i tice se NAS sviju u nasoj nam drzavi
Tvrtko II Kotromanić wrote: 12/11/2021 08:43 gdje su forumski rusofili da pojasne podrsku secesiji rs?
kaze govno ambasadorsko rusko da podrzava nezavisnu rs u okviru BiH (neki Transnistrija fazon)

@Challenger hajde ziv bio pojasni bas sam radoznao, vjerovatno mi koji nismo obdareni velikom inteligencijom ne mozemo shvatiti da nas Rusija, zastitnik malih naroda i slobode, zapravo brani?
I dobije ono sta dobije.

Klasika!
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#11356 Re: RUSIJA

Post by Challenger_ »

_BataZiv_0809 wrote: 12/11/2021 19:38Nije to bas tako crno-bijelo, ali eto....
U portretiranju ljudi ne možeš naći crno-bijelu sliku a kamo li u politikama velikih sila, da ne kažem predatora. To samo u infantilnom svijetu postoje savršeno crni i sašvršeno bijeli akteri.

I sad, ako podržavaš odbrambene ratove i antifašizam, predstavnici podaničkog mentaliteta podmeću Gulage i Budimpešte, kao da je 1000 godina jedinstveni paket aranžman tipa uzmi ili ostavi.


Smijurija.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#11357 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

Challenger_ wrote: 12/11/2021 19:45
_BataZiv_0809 wrote: 12/11/2021 19:38Nije to bas tako crno-bijelo, ali eto....
U portretiranju ljudi ne možeš naći crno-bijelu sliku a kamo li u politikama velikih sila, da ne kažem predatora. To samo u infantilnom svijetu postoje savršeno crni i sašvršeno bijeli akteri.

I sad, ako podržavaš odbrambene ratove i antifašizam, predstavnici podaničkog mentaliteta podmeću Gulage i Budimpešte, kao da je 1000 godina jedinstveni paket aranžman tipa uzmi ili ostavi.


Smijurija.
Ma dobro, palabru cijenim, sa njim cu rado razmijeniti koju makar se posvadjali. Sa ostalim klaunima necu makar se slozili o svemu :D
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#11358 Re: RUSIJA

Post by Challenger_ »

video wrote: 12/11/2021 19:43I dobije ono sta dobije.
Klasika!
Dobije savršeno jasan odgovor: Naklonsti-filije su prvenstveno kulturna preferenca a ne odobravanje političkih poteza ili advokatiranje trećerazrednim službenicima.

Njegovo pitanje je maliciozno i dobro je da je dobio bilo kakav odgovor. Kao uostalom i ti, hinjaus sa dna kace.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#11359 Re: RUSIJA

Post by Challenger_ »

_BataZiv_0809 wrote: 12/11/2021 19:49Ma dobro, palabru cijenim, sa njim cu rado razmijeniti koju makar se posvadjali. Sa ostalim klaunima necu makar se slozili o svemu :D
Cijenim ga i ja. Zato i odgovaram.

Evo, u muzičkom smislu sam notorni germanofil (mojih top 5 kompozitora su etnički Nijemci), notorni germanofil, ali nemoj mi za to trpati Hitlera u krilo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#11360 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

Challenger_ wrote: 12/11/2021 19:51
Evo, u muzičkom smislu sam notorni germanofil (mojih top 5 kompozitora su etnički Nijemci), notorni germanofil, ali nemoj mi za to trpati Hitlera u krilo.
Logy.

U filmskom smislu ja sam "latinoamerikofil" i "istocnoeuropofil" ali mi nemoj narkokartele i trgovce bijelim robljem trpati u krilo.

Inace, ti dobar?
User avatar
video
Posts: 6816
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#11361 Re: RUSIJA

Post by video »

Challenger_ wrote: 12/11/2021 19:49
video wrote: 12/11/2021 19:43I dobije ono sta dobije.
Klasika!
Dobije savršeno jasan odgovor: Naklonsti-filije su prvenstveno kulturna preferenca a ne odobravanje političkih poteza ili advokatiranje trećerazrednim službenicima.

Njegovo pitanje je maliciozno i dobro je da je dobio bilo kakav odgovor. Kao uostalom i ti, hinjaus sa dna kace.
Nisam ja nikakav hinjak vec neko ko je bio na braniku otadzbine onda kad je trebalo biti i jasno zna ko je bio sa one strane nisana.
Ti nisi!
Ti te sa one strane nisana pravdas na taj tvoj hinjski, salonski nacin.
Mojne meni muda pod bubrege prodavati ;-)

A sad nastavi braniti ono sto se braniti ne moze!
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#11362 Re: RUSIJA

Post by Challenger_ »

_BataZiv_0809 wrote: 12/11/2021 19:55Inace, ti dobar?
Dobar, jašta.

Malo zabrinut zbog aktuelne političke krize kod nas i to je to.

Sve ostalo, potaman.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#11363 Re: RUSIJA

Post by Challenger_ »

video wrote: 12/11/2021 19:56Nisam ja nikakav hinjak vec neko ko je bio na braniku otadzbine onda kad je trebalo biti i jasno zna ko je bio sa one strane nisana.
Ti nisi!
Ti te sa one strane nisana pravdas na taj tvoj hinjski, salonski nacin.
Mojne meni muda pod bubrege prodavati ;-)

A sad nastavi braniti ono sto se braniti ne moze!
Vidiš da si hinjaus. Notorni. Insinuirao si mi da sam neki Ilidžanac a Ilidže vidio nisam, ni ja niti iko moj. U Sarajevu sam od rođenja do danas, uključujući i rat, a usuđuješ se da tvrdiš da nisam bio ovdje kada je bilo najgore i još gore, da sam "salonac".

Ti si, paša moj, jedan primitivac koji ne shvata ni sebe a kamo li druge.

Za ovaj upis ideš hladno u entiteski podrum iz opisa, što sam ti odgovarao, odgovarao sam.


_______
User avatar
video
Posts: 6816
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#11364 Re: RUSIJA

Post by video »

Challenger_ wrote: 12/11/2021 20:00
video wrote: 12/11/2021 19:56Nisam ja nikakav hinjak vec neko ko je bio na braniku otadzbine onda kad je trebalo biti i jasno zna ko je bio sa one strane nisana.
Ti nisi!
Ti te sa one strane nisana pravdas na taj tvoj hinjski, salonski nacin.
Mojne meni muda pod bubrege prodavati ;-)

A sad nastavi braniti ono sto se braniti ne moze!
Vidiš da si hinjaus. Notorni. Insinuirao si mi da sam neki Ilidžanac a Ilidže vidio nisam, ni ja niti iko moj. U Sarajevu sam od rođenja do danas, uključujući i rat, a usuđuješ se da tvrdiš da nisam bio ovdje kada je bilo najgore i još gore, da sam "salonac".

Ti si, paša moj, jedan primitivac koji ne shvata ni sebe a kamo li druge.

Za ovaj upis ideš hladno u entiteski podrum iz opisa, što sam ti odgovarao, odgovarao sam.


_______
Suti bruko jedna, vrlo dobro se sjecas birvaktile da si izbjegavao dati odgovor ko je napravio masakr na Markalama. Tek na kraju, poslije puno prepiske si napisao da je onako kako pise na Wikipediji.

Sramota od jednog rodjenog sarajlije koji je citav rat proveo u konc logoru zvanom Sarajevo.

I da, necu te staviti na off, nisam nikad nikog pa necu ni tebe.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#11365 Re: RUSIJA

Post by Challenger_ »

video wrote: 12/11/2021 20:06Suti bruko jedna, vrlo dobro se sjecas birvaktile da si izbjegavao dati odgovor ko je napravio masakr na Markalama. Tek na kraju, poslije puno prepiske si napisao da je onako kako pise na Wikipediji.
Lažeš kao pas.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#11366 Re: RUSIJA

Post by Challenger_ »

U svom životu ni jedna moja misao nije ušla u tom pravcu, a kamo li da tako nešto pišem ili ne napišem. Psihopat a ne hinja.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4820
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#11367 Re: RUSIJA

Post by Tvrtko II Kotromanić »

Challenger_ wrote: 12/11/2021 19:49
video wrote: 12/11/2021 19:43I dobije ono sta dobije.
Klasika!
Dobije savršeno jasan odgovor: Naklonsti-filije su prvenstveno kulturna preferenca a ne odobravanje političkih poteza ili advokatiranje trećerazrednim službenicima.

Njegovo pitanje je maliciozno i dobro je da je dobio bilo kakav odgovor. Kao uostalom i ti, hinjaus sa dna kace.
maliciozan je stav Rusije pasa moj dobri, a ne moje pitanje
pa ti do sutra guslaj
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#11368 Re: RUSIJA

Post by Challenger_ »

Tvrtko II Kotromanić wrote: 12/11/2021 20:10maliciozan je stav Rusije pasa moj dobri, a ne moje pitanje
Meni je jasno da su svi predatori maliciozni, ja po tom pitanju nemam nikakvu iluziju.
User avatar
video
Posts: 6816
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#11369 Re: RUSIJA

Post by video »

Challenger_ wrote: 12/11/2021 20:08
video wrote: 12/11/2021 20:06Suti bruko jedna, vrlo dobro se sjecas birvaktile da si izbjegavao dati odgovor ko je napravio masakr na Markalama. Tek na kraju, poslije puno prepiske si napisao da je onako kako pise na Wikipediji.
Lažeš kao pas.
Nemoj covjece da ti srusim sav kredibilitet koji si stvorio na ovom forumu.
Koliko god mislio svasta o meni ipak volim nekad i procitati sta napises. Bar ovo novije.
Trenutno gledam kvalifikacije i nemam namjeru postavljati stare screen shot-ove.
Budi mi pozdravljen "djecace plavi" ;-)
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#11370 Re: RUSIJA

Post by Challenger_ »

video wrote: 12/11/2021 20:17Nemoj covjece da ti srusim sav kredibilitet koji si stvorio na ovom forumu.
Koliko god mislio svasta o meni ipak volim nekad i procitati sta napises. Bar ovo novije.
Trenutno gledam kvalifikacije i nemam namjeru postavljati stare screen shot-ove.
Budi mi pozdravljen "djecace plavi" ;-)
Znam ja vrlo dobro šta pišem i o čemu je bilo riječ. Ja ili nekoliko nas je na temi Sirija tvrdilo da je hemijski napad bio false-flag a onda si ti ili neko drugi postavio paralelu sa Markalama. Takva paralela me šokirala, istina, a kako znam da si sariji od mene, ne bi me čudilo da izvučeš nešto što ni ja ne znam sa ko zna kojim ciljem.

BTW, ja sam tad doživio flash back jer mi je na istu tvrdnju (za Gutu) identično pitanje postavio jedan Amerikanac.


To što sam bio zatečen takvim razmišljanjima i neprimjerenim paralelama ni u snu ne znači to što ti insinuiraš, moj "bordo navijaču".
User avatar
video
Posts: 6816
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#11371 Re: RUSIJA

Post by video »

Ma nema veze, mozda sam i ja malo prenaglio vadjenjem kostura iz ormara.
Cinjenica je da bi ovaj danasnji Cheli ko iz topa napisao da su to bili cetnicki agresori sa brda.
Mogu se kladiti za to.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#11372 Re: RUSIJA

Post by Challenger_ »

Možeš se kladiti da bolesno insinuiraš. Tvoja zabluda u pogledu mene i mojih shvatanja je takvih razmjera da čudu ne mogu da se načudim. No, nebitno.

Ne stavljam te u podrum, neka ostane ovako, za sada.


Ćao.
zilog
Posts: 7502
Joined: 06/03/2009 11:19

#11373 Re: RUSIJA

Post by zilog »

Challenger_ wrote: 12/11/2021 14:10
Tvrtko II Kotromanić wrote: 12/11/2021 14:01naravno, trebao sam biti jasniji, mislim na rusofile koji od tolike filije :-) opravdavaju svaki postupak Rusije

a kultura, tradicija i sve sto spada u bastinu jednog naroda i drzave je druga stvar skroz, iskreno, niko objektivan ne moze poreci sve sto je ruska kultura (i kultura drugih naroda u Rusiji) proizvela
Kulturna preferencija jeste temeljno obilježje franko, anglo, germano, irano, sino, arabo ili rusofila, a ne podanički odnos prema svakom političkom potezu ili trećerazrednom službeniku.

Ti si rusofile pomješao sa izdancima podaničkog mentaliteta.
Interesantan je taj antiglobalizam... :mrgreen:

Za dogadjanja hiljadama kilometara od BiH se sudi, presjeca, anatemise, prolivaju litri i cisterne zuci.
Kada se dogadjaji primaknu BiH, onda to postaju kulturoloske preferencije... :roll:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11044
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#11374 Re: RUSIJA

Post by Tito_i_Partija »

_BataZiv_0809 wrote: 12/11/2021 19:33 Pitaj ti, sto se sakrivas iza palabrinih skuta. :P

Podji putem kojim iduuuu, kukakaviceeeee :D
Zato što sam te već pit'o, a ti se napravio glup pa na to odgovorio sa postavljanjem bezveznog gifa. Ko je ovde tačno kukavica, pitam se.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#11375 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

Tito_i_Partija wrote: 12/11/2021 22:21
_BataZiv_0809 wrote: 12/11/2021 19:33 Pitaj ti, sto se sakrivas iza palabrinih skuta. :P

Podji putem kojim iduuuu, kukakaviceeeee :D
Zato što sam te već pit'o, a ti se napravio glup pa na to odgovorio sa postavljanjem bezveznog gifa. Ko je ovde tačno kukavica, pitam se.
Jer si whataboutismom izbjegavo odgovor otkud toliko domorodacke djece zakopane ispod finih krasnih uljudnih kanadskih skola.

Pomozi kukavici da umre muski i starcuuuu da se opet rodiii :serbo:
Post Reply