RUSIJA

Hame_

#7176 Re: RUSIJA

Post by Hame_ » 05/04/2017 23:33

Smatram te plaćenikom, ne čitam šta pišeš, samo preskočim.

Imam poruku iz nezavisne države za tebe...

Image

:mrgreen:

Point.

#7177 Re: RUSIJA

Post by Point. » 05/04/2017 23:37

Hame_ wrote:Hajmo još jednostavnije - koja to evropska zemlja je na strani ruskih interesa, uz ruse?
Srbija i bolja polovina BiH. To ti govori sve.

Altair_SA

#7178 Re: RUSIJA

Post by Altair_SA » 06/04/2017 00:03

Point. wrote:
Hame_ wrote:Hajmo još jednostavnije - koja to evropska zemlja je na strani ruskih interesa, uz ruse?
Srbija i bolja polovina BiH. To ti govori sve.
A sto je najjače ti isti Rusi su se toliko puta popiskili po njima :-D

NajdraziVodjaa

#7179 Re: RUSIJA

Post by NajdraziVodjaa » 06/04/2017 00:38

Dobro, onda i ja tebe smatram placenikom i sta sad?

jefferson

#7180 Re: RUSIJA

Post by jefferson » 06/04/2017 07:42

Bodkin wrote:
jefferson wrote:
NajdraziVodjaa wrote:Otkinuto je i vise od jednog dijela no to nije poenta onoga sto sam htio reci eto nek nije krnja ako ce ti biti lakse ali jeste banana drzava ciji stanovnici nemaju pravo da se smiju jednoj Rusiji. Nista mi nema smijesnije nego kad vidim komentare o ruskoj tehnologiji i industriji totalno potcijenjivacke da ne kazem ismijavajuce od likova cijoj je drzavi vrhunac industrije napraviti presvlaku za novog golfa i porshea :lol:
Caka je u tome sto BH firma pravi presvlaku za Golfa a Ruska to nikad nece moci.
Ne zaboravi, Rusi su bivsoj Jugi prodali MIG-21 za dva miliona pari cipela napravljenih u Borcu i Borovu za koje su se redovi u Moskvi fatali.
Sutra kada bi nafte nestalo vratili bi se votki i pisanju tragicnih knjiga.
Jos jedan ideolog. Australiia vec 30 godina u recesiji nije bila iako se ekonomija bazira na izvozu ruda. Nafte nece skoro nestati, kao ni gasa ni drugih plemenitih i neplemenitih metala. Rusija 1980 i rusija danas su dva pojma. Jebote pisete ovdje gluposti bez da trepnete
Nafte nece nestati, ali je upitno koja ce cijena biti za 20-30 godina.
Australijska ekonomija se ne bazira na rudama ni slicno kao ruska na nafti.

jefferson

#7181 Re: RUSIJA

Post by jefferson » 06/04/2017 07:43

NajdraziVodjaa wrote:
jefferson wrote:
NajdraziVodjaa wrote:Otkinuto je i vise od jednog dijela no to nije poenta onoga sto sam htio reci eto nek nije krnja ako ce ti biti lakse ali jeste banana drzava ciji stanovnici nemaju pravo da se smiju jednoj Rusiji. Nista mi nema smijesnije nego kad vidim komentare o ruskoj tehnologiji i industriji totalno potcijenjivacke da ne kazem ismijavajuce od likova cijoj je drzavi vrhunac industrije napraviti presvlaku za novog golfa i porshea :lol:
Caka je u tome sto BH firma pravi presvlaku za Golfa a Ruska to nikad nece moci.
Ne zaboravi, Rusi su bivsoj Jugi prodali MIG-21 za dva miliona pari cipela napravljenih u Borcu i Borovu za koje su se redovi u Moskvi fatali.
Sutra kada bi nafte nestalo vratili bi se votki i pisanju tragicnih knjiga.
Ma naravno ne mogu presvlaku napraviti :lol: ali mogu zato avion...
Rusi su uvijek to mogli napraviti, ali ima je sve ostalo slabo za rukom polazilo. Npr. Austrija ne pravi avione, ali je 10 svjetlosnih godina naprednija.

Bodkin

#7182 Re: RUSIJA

Post by Bodkin » 06/04/2017 08:16

jefferson wrote:
Bodkin wrote:
Jos jedan ideolog. Australiia vec 30 godina u recesiji nije bila iako se ekonomija bazira na izvozu ruda. Nafte nece skoro nestati, kao ni gasa ni drugih plemenitih i neplemenitih metala. Rusija 1980 i rusija danas su dva pojma. Jebote pisete ovdje gluposti bez da trepnete
Isto pitanje se postavljalo i prije 20-30 pa gdje smo danas. Nafta je prije 7 godina bika 120$. Rusija nema samo naftu nego i prirosni gas i masu drugih metala.
Australija se itekako oslanja na proizvodnju ruda (nema nafte).

Mislim jebo rusiju. Da nema tako jaku vojsku koja se kacila 50 godina sa amerikom, ne bi nikome bila zanimljiva ali ovo sto vi ovdje pisete su totalne gluposti svakome ko ili radi sa rusijom ili je bio gore 3 puta

LBVIEW

#7183 Re: RUSIJA

Post by LBVIEW » 06/04/2017 11:52

Bodkin wrote:Ma glupan totalni. Ovdje ima jedan lik koji drka na ruse i to je to. Samo sto na ovom forumu ako ne hraknes na ruse, ovako ide slijed logike: nije rekao da je rusija go kurac-podrzava ruse-garant cetnik
Ma nije Rusija go kurac, ali da podrzava srpsku politiku stoji. Ili i ti mozda smatras, poput par dezurnih rusofila na forumu sto se lazno predstavljaju :D , kako su priopcenja Ivancova u kojima raspravlja o odlukama Ustavnog suda zemlje-domacina, blokiranje rezolucije o genocidu i sl., u stvari dobro za BiH, samo sto to mi ostali ne kontamo. Kako je krenulo, pocece nas ubijedivati da je i Vucicevo lobiranje protiv rezolucije o genocidu, kao i negiranje istog u duhu dobrosusedskih odnosa.

Black swan

#7184 Re: RUSIJA

Post by Black swan » 06/04/2017 11:57

Hame_ wrote:
Black swan wrote:...treba ustvrditi koje su to zaista nezavisne drzave pa onda dati odgovor
Eto utvrdi koje su to u Evropi nazvisne države i odgovori koje od tih nezavisnih država podržavaju rusiju.

I nikoga ja nisam optužio, samo razmjenjujemo mišjenja, a ja sam skontao da u toj razmjeni neko i pare od rusije prima.

Evo ja se zalažem za drugo mišljenje ali niko me ne plaća, obradili su me da to džaba odrađujem, a meni se čini da je i tebe druga strana isto tako obradila i da banke ne primaš za zalaganje na njihovu stranu :mrgreen:
iskreno ne znam koja je to nezavisna država
kada su sve ili članice EU ili članice NATO-a

ostale su ili krnje (SRB, UKRAJINA) ili nedemokratske (BJELORUSIJA, možda i Moldavija zbog siromaštva)...
neke su tradicionalno protiv rusa, druge su daleko pa ih to ne zanima ali se priklanjaju mejnstrimu da je rusija neprijatelj

pada mi na pamet island

AleksoMKD

#7185 Re: RUSIJA

Post by AleksoMKD » 06/04/2017 11:58

General War wrote: Pa ja pricam o sukobu sa NVA a ne VC...a NVA je imala iteakavu podrsku od cccp-a.
Eh, to bi bila super tema (sukobi Ruskog sa Americkim oruzjem) na podforumu istorija ali bi bila zakljucana do 7-8 stranice :D
General War wrote: Ali uredu...vratimo se rusiji.
Na primer:
It’s now illegal in Russia to share an image of Putin as a gay clown
Image

https://www.washingtonpost.com/news/wor ... b3920856c5

:lol:

Black swan

#7186 Re: RUSIJA

Post by Black swan » 06/04/2017 11:59

LBVIEW wrote:
Bodkin wrote:Ma glupan totalni. Ovdje ima jedan lik koji drka na ruse i to je to. Samo sto na ovom forumu ako ne hraknes na ruse, ovako ide slijed logike: nije rekao da je rusija go kurac-podrzava ruse-garant cetnik
Ma nije Rusija go kurac, ali da podrzava srpsku politiku stoji. Ili i ti mozda smatras, poput par dezurnih rusofila na forumu sto se lazno predstavljaju :D , kako su priopcenja Ivancova u kojima raspravlja o odlukama Ustavnog suda zemlje-domacina, blokiranje rezolucije o genocidu i sl., u stvari dobro za BiH, samo sto to mi ostali ne kontamo. Kako je krenulo, pocece nas ubijedivati da je i Vucicevo lobiranje protiv rezolucije o genocidu, kao i negiranje istog u duhu dobrosusedskih odnosa.

OK

ja sam čitao da su neka ruska oružja pomogla hrvatskoj vojsci da rasturi krajinsku vojsku
je li to istina ne znam... ali zašto bi to neko izmišljao

kakva je sad to podrška rusije srbima ako su podržali i priznali nezavisnosti svih republika SFRJ
:?

Bodkin

#7187 Re: RUSIJA

Post by Bodkin » 06/04/2017 12:37

LBVIEW wrote:
Pa to je politicka dimenzija. Nema nikakve veze sa ekonomijom o kojom ja pisem dvije stranice

NajdraziVodjaa

#7188 Re: RUSIJA

Post by NajdraziVodjaa » 06/04/2017 13:31

LBVIEW wrote:
hahaha pa ko ej rekao da je blokiranje rezolucije dobro za BiH? Jedino sto je napisano je da blokiranje rezolucije je sasvim ocekivan cin obzirom da je BiH u safu sa ruskim neprijateljima a Srbija nije, stoga ne kontam zasto bi ti ocekivao bilo sta drugo osim blokiranja Rusije u korist svojih saveznika? Politika je to tu nema emocija, sta ti ocekujes da Rus kaze jes nema veze sto nasi neprijatelji dizu rezoluciju mi smo savjesni necemo blokirati? :mrgreen: Toga u politici nema emocije i savjest, sve je to trgovina, Srbija ce morati da se dobro naguzi za tu ruku i to je jedini razlog dizanje ruke Rusiije.

Ivancov komentarise odluke suda je nenormalno ali da amerikanac sudi u tom sudu je normalno :mrgreen:

LBVIEW

#7189 Re: RUSIJA

Post by LBVIEW » 06/04/2017 14:33

NajdraziVodjaa wrote:
LBVIEW wrote:
hahaha pa ko ej rekao da je blokiranje rezolucije dobro za BiH? Jedino sto je napisano je da blokiranje rezolucije je sasvim ocekivan cin obzirom da je BiH u safu sa ruskim neprijateljima a Srbija nije, stoga ne kontam zasto bi ti ocekivao bilo sta drugo osim blokiranja Rusije u korist svojih saveznika? Politika je to tu nema emocija, sta ti ocekujes da Rus kaze jes nema veze sto nasi neprijatelji dizu rezoluciju mi smo savjesni necemo blokirati? :mrgreen: Toga u politici nema emocije i savjest, sve je to trgovina, Srbija ce morati da se dobro naguzi za tu ruku i to je jedini razlog dizanje ruke Rusiije.

Ivancov komentarise odluke suda je nenormalno ali da amerikanac sudi u tom sudu je normalno :mrgreen:
Ma ja, ne bi oni da se kao mi bismo svrstali na stranu njihovih "neprijatelja". Tipicna zamjena teza, ni od koga je nije se ni cuditi- tako ste govorili i za Slobino divlljanje 90-tih.

General War

#7190 Re: RUSIJA

Post by General War » 06/04/2017 14:49

AleksoMKD wrote:
General War wrote: Pa ja pricam o sukobu sa NVA a ne VC...a NVA je imala iteakavu podrsku od cccp-a.
Eh, to bi bila super tema (sukobi Ruskog sa Americkim oruzjem) na podforumu istorija ali bi bila zakljucana do 7-8 stranice :D
General War wrote: Ali uredu...vratimo se rusiji.
Na primer:
It’s now illegal in Russia to share an image of Putin as a gay clown
Image

https://www.washingtonpost.com/news/wor ... b3920856c5

:lol:
Joj kad te se Chelli i Vodza docepaju :D

NajdraziVodjaa

#7191 Re: RUSIJA

Post by NajdraziVodjaa » 06/04/2017 15:06

Necu ta je vise ubjedjivati ti i dalje zivi u zabludi da se politika vodi emocijama pa da je taj veto iz razloga sto tebe Rus hoce da unisti i jer te mrzi (inace svijet se vrti oko nas) a onaj sto je digao rezoluciju je to ucinio jer su mu bitne zrtve i pravda (opet smo kao bitni) a ne visi interesi.

Najjace je kad spomenu Slobu i divljanje i Ruse u istom kontekstu :lol: Valjda mu je lakse kada se laze da su Rusi pustali Milosevica da divlja a ne njegovi miljenici i bosnjacki "saveznici" sa zapada, ali dobro Rusi su dezurna babaroga lakse je njih okriviti za divljanje Slobe a ne zapad. Iako je Rusija sve zemlje koje su proglasile nezavisnost odma priznala, iako je zapad udario embargo na oruzje Rusi su krivi za Slobu :mrgreen:

Jos malo i kroz koju godinu samo ce zamjeniti redoslijed na trobojci i ovde ce se pisati da je Ruski mirovni bataljon kriv za pad zasticene enklave Srebrenice :lol:

General War

#7193 Re: RUSIJA

Post by General War » 06/04/2017 17:08

NajdraziVodjaa wrote:Necu ta je vise ubjedjivati ti i dalje zivi u zabludi da se politika vodi emocijama pa da je taj veto iz razloga sto tebe Rus hoce da unisti i jer te mrzi (inace svijet se vrti oko nas) a onaj sto je digao rezoluciju je to ucinio jer su mu bitne zrtve i pravda (opet smo kao bitni) a ne visi interesi.

Najjace je kad spomenu Slobu i divljanje i Ruse u istom kontekstu :lol: Valjda mu je lakse kada se laze da su Rusi pustali Milosevica da divlja a ne njegovi miljenici i bosnjacki "saveznici" sa zapada, ali dobro Rusi su dezurna babaroga lakse je njih okriviti za divljanje Slobe a ne zapad. Iako je Rusija sve zemlje koje su proglasile nezavisnost odma priznala, iako je zapad udario embargo na oruzje Rusi su krivi za Slobu :mrgreen:

Jos malo i kroz koju godinu samo ce zamjeniti redoslijed na trobojci i ovde ce se pisati da je Ruski mirovni bataljon kriv za pad zasticene enklave Srebrenice :lol:
koji bezvezni spin :-) :lol:

haos1

#7194 Re: RUSIJA

Post by haos1 » 06/04/2017 18:34

General War wrote: :lol:
...bila su previdzanja da ce biti i smak svijeta :D
:lol: :lol: hahahahahahaha hahahah hahahahahahaha hahahahahahaha blage veze nemaš sa životom, sreća pa će tvoja vrsta izumrijeti.
rusija ima sve faktore da bude vodeća evropska ekonomija, stručni kadar, veličinu, resurse...

ako ti se to ne sviđa, evo imaš rješenja:

Image

LBVIEW

#7195 Re: RUSIJA

Post by LBVIEW » 06/04/2017 18:53

NajdraziVodjaa wrote:Necu ta je vise ubjedjivati ti i dalje zivi u zabludi da se politika vodi emocijama pa da je taj veto iz razloga sto tebe Rus hoce da unisti i jer te mrzi (inace svijet se vrti oko nas) a onaj sto je digao rezoluciju je to ucinio jer su mu bitne zrtve i pravda (opet smo kao bitni) a ne visi interesi.

Ti nisi samo zadojen vec si i ogranicen, te ocigledno ne razumijes sto ti se pise. To poredenje sa Slobom je bilo u kontekstu tipicne zamjene teza dezurnih rusofila po kojoj su Bosnjaci krivi zbog ruske podrske Srbima, zato sto su se stavili na stranu njihovih "neprijatelja". Slicno ste ti i tebi slicni,da te podsjetim, govorili i kad je Sloba izvrsio agresiju na BiH, ono "da niste surovali s Hrvatima", kako ste tumacili rezultate legitimnog referenduma, iste ne bi bilo. Dakle, ista matrica i antilogika dezurnih rusofila, odnosno srpskog forumskog pucanstva, sad sto ti nesto drugo glumatas po forumu, ne znaci kako si uspio nekog prevariti.

LBVIEW

#7196 Re: RUSIJA

Post by LBVIEW » 06/04/2017 18:53

haos1 wrote:
:lol: :lol: hahahahahahaha hahahah hahahahahahaha hahahahahahaha blage veze nemaš sa životom, sreća pa će tvoja vrsta izumrijeti.
rusija ima sve faktore da bude vodeća evropska ekonomija, stručni kadar, veličinu, resurse...

Image
Vas i Rusa tristo meliona. :D

NajdraziVodjaa

#7197 Re: RUSIJA

Post by NajdraziVodjaa » 06/04/2017 19:05

LBVIEW wrote:

Ti nisi samo zadojen vec si i ogranicen, te ocigledno ne razumijes sto ti se pise. To poredenje sa Slobom je bilo u kontekstu tipicne zamjene teza dezurnih rusofila po kojoj su Bosnjaci krivi zbog ruske podrske Srbima, zato sto su se stavili na stranu njihovih "neprijatelja". Slicno ste ti i tebi slicni,da te podsjetim, govorili i kad je Sloba izvrsio agresiju na BiH, ono "da niste surovali s Hrvatima", kako ste tumacili rezultate legitimnog referenduma, iste ne bi bilo. Dakle, ista matrica i antilogika dezurnih rusofila, odnosno srpskog forumskog pucanstva, sad sto ti nesto drugo glumatas po forumu, ne znaci kako si uspio nekog prevariti.
Ja ogranicen i zadojen lik hladno ispisa tekst sizokonstrukcija i nebuloza ravan likovima sa Jagomira. Nisam ja poceo na temi o Rusiji pricati o Milosevicu o ratu to je cilj tebe i tebi slicnih dje svaki dogadjaj vezan za Rusiju prebacujes u kontekst domacih ratova. Pazi ti molim te kolicine nebuloza ja negdje govorio o Slobi i BiH i surovanju sa Hrvatima jesi ti normalan? Dje sam to pisao. Vecu kolicinu sizokonstrukcija i lazi na jednom mjestu nisam vidio prekucao si Mengelea i Djogu. Dezruni ste kad treba spomenuti Ruse koji su od svih sila najmanje bili umjesani u ratove devedesetih nisam te vidio da kmecis na temama o zapadnim zemljama a imas mnostvo razloga...

Bodkin

#7198 Re: RUSIJA

Post by Bodkin » 06/04/2017 19:33

haos1 wrote:

Image
Vodeca evropska ekonomija? Sigurno :D

jefferson

#7199 Re: RUSIJA

Post by jefferson » 06/04/2017 20:17

Bodkin wrote:
jefferson wrote:
Bodkin wrote:
Isto pitanje se postavljalo i prije 20-30 pa gdje smo danas. Nafta je prije 7 godina bika 120$. Rusija nema samo naftu nego i prirosni gas i masu drugih metala.

Mislim jebo rusiju. Da nema tako jaku vojsku koja se kacila 50 godina sa amerikom, ne bi nikome bila zanimljiva ali ovo sto vi ovdje pisete su totalne gluposti svakome ko ili radi sa rusijom ili je bio gore 3 puta
Prije 20-30 godina nisu imao Teslu, Priusa, itd. Amerika nije pumpala 9-10 miliona barela, itd. Rusi apsolutno zaviso od zapadne tehnologije za busenje, a o tome da niko ne zna sta i kako nakon velikog vodje je suvisno i pricati.

Bodkin

#7200 Re: RUSIJA

Post by Bodkin » 06/04/2017 20:25

jefferson wrote:
Bodkin wrote:

Prije 20-30 godina nisu imao Teslu, Priusa, itd. Amerika nije pumpala 9-10 miliona barela, itd. Rusi apsolutno zaviso od zapadne tehnologije za busenje, a o tome da niko ne zna sta i kako nakon velikog vodje je suvisno i pricati.
Po svim prognozama auta na alternativni pogon nece zauzeti vise od 15-20% trzista. Baterije nisu the next big thing. A i ne koristi se nafta samo za auta. A i nemaju rusi samo naftu

Post Reply