Željko Komšić-član Predsjedništva

Jara

#451 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by Jara » 22/03/2012 15:46

popajic wrote:
Jara wrote:
DaysleepeR wrote:razvlače vam pamet ljudi dragi, jedan ima sindrom boga, drugi je najveći neradnik ikad u predsjedništvu, troduplo više rezultata ima živko radišić od komšića i to za dobrobit BiH...

kad god SDP-u imidž u javnosti ode na dno, eto Željka da nekim potezom pokaže kako je SDP stranka sa obrazom, i onda opet isto, Željko na skijanje na Bjelašnicu a Zlaja šta već radi...

Komšić je jedna lijena neradnička neznalica
E ovo mi nije jasno... :? Zbog čega su Radišić i Izetbegović bolji članovi Predsjedništva, tj. šta su konkretno uradili a šta Komšić nije uradio a mogao je. :? :skoljka:
Jeko ovaj ?
Ovaj podvučeno - boldirani iz Daysleeperovog posta.

sabina1
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.

#452 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by sabina1 » 22/03/2012 19:40

Ama ljudi šta je Vama više ? Zašto zaista ovoliki hvalospjevi?
Željko Komšić je Zlatni ljiljan. Hvala mu u vlastito i u ime moje porodice. Od srca hvala bez zrna sarkazma.

Ostalo nije vrijedno spomena. Prvo DVA puta bude izabran pretežno bošnjačkim glasovima na mjesto hrvatskog člana predsjedništva bezobrazno iskoristivši petostruko veći broj Bošnjaka u odnosu na Hrvate.
Nije protivustavno ali je neetički , dozlaboga neetički i daje povod svakom hrvatskom nacionalisti da dokazuje da je - "ugrožen".
I šta smo čuli za ovih ŠEST godina na toj poziciji? Jedno veliko NIŠTA , ŠIPAK ILI PRAZNA KAPA. (pardon Koštunica je trebao dobiti "po nosu". Ma kako antipatičan bio Koštunica to nikako nije diplomatsko komuniciranje).
I nakon šest godina njemu pukne film , da ostavku na SDP-ovske pozicije.PA ŠTA ?
U Hrvatskoj predsjednik ne može biti član niti jedne stranke. I ? Šta smo dobili ? Povlačenje iste.
I sad se neko nada da će nakon ŠEST godina blijedila i anemije Željko Komšić uspjeti (pazi sad ) smijeniti ili uzdrmati strasti unutar SDP-a ? (kao nepošteni će biti kažnjeni , veća radna etika i sl.) Pa šta ???

Zlatko Lagumdžija je LEGALAN predsjednik stranke. Strankom predsjedava na način kako želi većina. Ukoliko to većina ne želi , na kongresu se izabere novi predsjednik. To što će Željko Komšić biti protivkandidat ili će formirati neki treći SDU je za ovu državu nevažno bar do izbora 2014. Važnije je kako će njegova ostavka utjecati na njegov trenutni posao u predsjedništvu. S obzirom da se njegov posao u predsjedništvu sveo na otvaranje američkih lanaca restorana (mislim najveća diplomatska bruka u istoriji ove zemlje-nakon "nosa" !!!) i njegova ostavka u SDP-u nimalo ne utječe na BOLJI rad u predsjedništvu jer on jednostavno nije političar tog kalibra.Klasični populist.Prazan. (bez uvrede i njemu i njegovoj porodici).

Već sam par puta raspravljala da je SDP....veliko razočarenje.Izgubili su veliki broj glasača. Ranije sam mislila (naivno) da će njihovim dolaskom na vlast sistem biti RADIKALNO rekonstruisan na bolje. No neće. I nije problem u Lagumdžiji,Komšiću ili Peri Periću , problem je u sistemu koji nemilosrdno uvlači sve u ralje korupcije i nepotizma. I nemojte se uzalud nadati promjenama od onih koji vedre i oblače našom zemljom već dvadeset godina. Ne gajite lažnu nadu. Sve moramo bukvalno ispočetka....
P.S Emir Suljagić je pokušao mijenjati sistem unutar jedne od stranaka koje vedre i oblače već 20 godina...nažalost bili smo svjedoci njegovog povlačenja..
Last edited by sabina1 on 22/03/2012 19:46, edited 1 time in total.

Corto Maltese

#453 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by Corto Maltese » 22/03/2012 19:43

Ma sam je sebe zajeb'o. Sad će biti pod budnim okom javnosti, pa će morat, bar neko vrijeme, u osam na posao, a ne u deset kako je navik'o.

StupskaBitanga

#454 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by StupskaBitanga » 22/03/2012 19:45

Već sam par puta raspravljala da je SDP....veliko razočarenje.Izgubili su veliki broj glasača. Ranije sam mislila (naivno) da će njihovim dolaskom na vlast sistem biti RADIKALNO rekonstruisan na bolje. No neće. I nije problem u Lagumdžiji,Komšiću ili Peri Periću , problem je u sistemu koji nemilosrdno uvlači sve u ralje korupcije i nepotizma. I nemojte se uzalud nadati promjenama od onih koji vedre i oblače našom zemljom već dvadeset godina. Ne gajite lažnu nadu. Sve moramo bukvalno ispočetka....
To Karleušo
Nakon onoga sa Emirom svaka ti je zlatna

poznanik

#455 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by poznanik » 22/03/2012 19:46

Skijaš wrote:
LeonardoAC wrote:jesi li ti portparol stranke ili ?
Na svaku si odgovorio... titat' kol'ko si plaćen ?
Dali mi s filozofskog fakulteta dvije pionirke da me paze. I tako .... crnčim
Jesi li ti ponekad svjestan svog pisanja ovdje? :? :shock:

popajic

#456 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by popajic » 22/03/2012 21:10

@tvsabina
Prvo DVA puta bude izabran pretežno bošnjačkim glasovima na mjesto hrvatskog člana predsjedništva bezobrazno iskoristivši petostruko veći broj Bošnjaka u odnosu na Hrvate.
On valjda bezobrazno primorao 350.000 LJUDI da glasaju za njega :?
Bem ti zivot uvijek ista spika - kao da smo na izborima bili poredani u tri kolone sa tri razlicite oznake na rukavu i onda bili primorani da zaokruzimo samo i iskljucivo " svoju" sortu :roll:

webby-x

#457 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by webby-x » 22/03/2012 21:19

Vidi nam predsjednika, hahaha.
"Pa pitajte ga bola', šta mene pitate!"
http://www.youtube.com/watch?v=NyK2XzT6 ... r_embedded#!

:lol:

Kaže ljudima da je i on imao par teških dana.
Narod plješće i drago im. Jadna žena kaže "Ja ne znam kako
se vi borite s njima". S kime moja ženo se on bori?

:-)

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#458 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by plain vanilla » 22/03/2012 21:26

i sta je poenta webby, neces bise nikad glasati za SDP?

@rman

#459 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by @rman » 22/03/2012 21:59

Ama citam :D i vidim pise " bezobrazno iskoristio " , a nikakvog bezobrazluka tu nema .
I nije on hrvatski clan predsjednistva nego iz reda hrvatskog naroda. Nije to isto.
itekako je bezobrazno, međutim, ko to vjeruje da je politika časna stvar...

I usput, hajd mi objasni u čemu je ta razlika između hrvatskog člana predsjednistva i predsjednika iz reda hrvatskog naroda? :-)

Jay Gatsby

#460 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by Jay Gatsby » 22/03/2012 22:17

I što bih kritizirao Komšića, postavim se u njegovu situaciju, razmislim malo šta bih ja sam radio i oštrica kritike mi nekako otupi.

Edin Wien

#461 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by Edin Wien » 22/03/2012 22:36

Da Komšić ima pameti i hrabrosti mogao bi odigrati pozitivnu ulogu u SDP-u ali tako neće biti.
Uvijek mi je izgledao kao pošten čovjek ali ne zna da pliva u moru ajkula.

Ovaj gore video me pravo rastužio jer onako izgleda kada razgovara nemoćni s nemoćnim i izigrani s izigranim. :(
A neko sjedi u onoj zgradi iza njih i puca mu k. za sve....

plain vanilla

#462 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by plain vanilla » 22/03/2012 22:40

@rman wrote:
Ama citam :D i vidim pise " bezobrazno iskoristio " , a nikakvog bezobrazluka tu nema .
I nije on hrvatski clan predsjednistva nego iz reda hrvatskog naroda. Nije to isto.
itekako je bezobrazno, međutim, ko to vjeruje da je politika časna stvar...

I usput, hajd mi objasni u čemu je ta razlika između hrvatskog člana predsjednistva i predsjednika iz reda hrvatskog naroda? :-)
kad su pravili Dayton, htjeli su da u Predsjednistvu sjede (da ne kazem rade) pripadnici sva tri konstutivna naroda
zato se kaze clan Predsjednistva iz ____ naroda

medjutim, valjda su racunali da ce ljudi uvijek glasati "za svoje", tako da nece moci do preglasavanja..medjutim..

Banksy

#463 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by Banksy » 22/03/2012 22:49

Izgleda da se Kebo vraća političkom novinarstvu,

Odličan

Kebini zapisi

"Neopoziva" Komšićeva ostavka

SDP je u totalnom haosu. A i šire...

Autor ozren kebo

Obratite pažnju na ovu suptilnu, iznijansiranu izjavu: „Razgovarali smo o svemu. A i šire.“ Tako je Zlatko Lagumdžija prokomentirao prvi razgovor sa Željkom Komšićem, nakon što je član Predsjedništva BiH dao uzaludnu ostavku na sve funkcije u SDP-u.

KUD BRODI SDP

Ova Lagumdžijina poruka javnosti više nego bilo šta drugo svjedoči o totalnoj stranputici kojom brode naši političari, na čelu sa SDP-om. Oni nemaju elementarnu svijest o trenutku u kojem žive i o ozbiljnosti situacije s kojom se svi – i to isključivo njihovom krivicom – suočavamo. Lagumdžija je jednu tešku kriznu nepriliku iskoristio za plasiranje šege, iako ovdje nikome nije do zevzečenja.

U trenutku dok Komšić i on daju izjavu, stotine boraca sprema se na štrajk glađu, država ima pola miliona nezaposlenih, hiljade firmi se gasi, a stotinama hiljada penzionera ne treba nikakav štrajk kojim prijete razočarani borci, jer oni ionako žive na ivici gladi. Ili su duboko u tom delikatnom procesu. I nije im do dosjetki. I ne samo to, ti se ljudi opasno ljute na svakog ko se pokušava šaliti s njihovim nesnosnim položajem.

Odašiljati pošalice u takvoj situaciji – znači ne biti svjestan intenziteta krize u kojoj se ova tužna država nalazi. A Zlatko Lagumdžija ionako svaki javni nastup iskoristi za novu nepriličnost. U Beogradu je tokom razgovora s Vukom Jeremićem spominjao izvjesno pilićarenje, što je bila šifrirana poruka nekome ovdje, vrlo moguće baš Željku Komšiću. Izabrao je najnepriličniji od svih nepriličnih modela obraćanja: da se šef diplomatije i čelnik jedne od dvije najjače stranke u zemlji sa sopstvenim oponentima obračunava tokom oficijelnih posjeta susjednim državama. Kad već dobace dotle da ga jedan drugom šukaju, znači da među njima nema elementarnog dijaloga, koji bi otklonio uzroke nesporazuma i razloge šukanja.

Pravo na humor ovdje imaju svi osim Zlatka Lagumdžije i njegovih kolega iz slavne šestorke. Humor priliči i ovdašnjoj sirotinji, koja od muke više ne zna šta bi, i ogorčenim uposlenicima kojima je posao sve neizvjesniji, a plate sve manje, i zbunjenim poduzetnicima koji više nemaju šta poduzeti. Čak i novinari, umjetnici, estradne zvijezde, imaju pravo na humor. Ali ne i Lagumdžija. On je davno prestao biti dio rješenja, dugo je već dio problema. Ne ide mu ni na jednom nivou: ni na partijskom, ni na federalnom, ni na državnom, ni na međunarodnom. Sve što dotakne - krene nizbrdo.

SDP već najesen ima mogućnost da se suoči s rezultatima takve politike. Eto prilike da vidimo kome je do pošalica i je li nam situacija, što bi se ono reklo – humoristična.

PITANJA HRABROSTI

Problem Željka Komšića druge je prirode. Kad je objavio povlačenje, znalo se da od toga neće biti ništa. U zemlji neopozivih ostavki ništa nije tako relativno kao ta naša slavna, česta i neobavezujuća, a pri tome neopoziva odstupanja s vlasti. Od Harisa Silajdžića, preko Emira Suljagića, do evo sad Komšića, ovdje su mnogi odlazili i ponovo se vraćali. Tek kad se suoče s metkom, postanu neopozivi.

Kad neko kaže da daje ostavku, on sebe unaprijed kandidira za glavni predmet poruge u raji, a i šire, jer svi znaju da od toga neće biti ništa. Ako je ovo Komšiću bio samo probni balon, indirektni način da se bolje pozicionira u stranci, onda je izabrao pogrešan balon. A ako je ozbiljno vjerovao u svoje riječi, onda nije smio dozvoliti da ga nagovore. Osim toga, napravio je logičko-političku grešku kada je – izvinjavajući se što ne može odmah obrazložiti iznenadni čin – zamolio svih svojih 340 hiljada glasača da se strpe još jedan dan, dok im ne ponudi razloge.

Kao član Predsjedništva BiH i kao pripadnik jedne od stranaka na vlasti, on ne odgovara samo svojim biračima, nego cjelokupnoj javnosti, te je obrazloženja dužan ponuditi svima. Evidentno je da takav potez nije, kao što su s hinjenom političkom korektnošću priopćili iz SDA – „unutarstranački problem SDP-a“, nego bi mogao da ima dalekosežne posljedice na ukupno stanje u zemlji.

Imat će ga i ovako. Nabrajajući (naknadno) razloge ostavke, Komšić je precizno naveo glavne boljke svoje stranke. SDP apsolutno nije dorastao izazovima savremenog bh. političkog trenutka. Ta je stranka iznevjerila ulogu alternative prokazanom nacionalističkom bloku. Politička snaga čiji je glavni zadatak bio vraćanje nade i dogradnja, odnosno izgradnja demokratskog društva, već je 15 godina vrlo nedemokratski ustrojena, a nadu su vratili jedino sebi. Nepotizam, jaranizam, korupcija, neispunjena obećanja, nedostatak političke i ekonomske vizije, izostanak sluha za društvene nedaće...

Kad neki politički belaj ispliva na površinu, svima je jasno da on nije odraz trenutnog stanja ili nekog akutnog nesporazuma, nego je plod hroničnih sukoba i trajno loših odnosa. Nema boljeg dokaza za to od ove neprihvaćene ostavke. Komšić je nakon sjednice SDP-a prenio poruku Hakije Meholjića, koji mu je rekao da nema hrabrosti. Možda je u tome problem? Poznat kao hrabar čovjek, nije imao hrabrosti da istraje u odluci.

I tako je još jedna neopoziva ostavka preselila u opozive.

Banksy

#464 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by Banksy » 22/03/2012 22:53

Ovo je promaklo, a vrlo je važno.
Veliki izazov i test snage.

Komšić je izričito protiv podržavanja Jeremićeve kandidature dok je Lagumdžija prilikom nedavne posjete Beogradu izjavio kako bi bilo dobro da se zemlje regiona usaglase oko jednog kandidata, aludirajući na Jeremića. Na osnovu informacija Žurnala, Komšićev zahtjev odnosi se na definisanje vanjske politike BiH u Predsjedništvu koje bi kasnije provodilo MVP bez različitih stavova.

- Normalno je da Predsjedništvo donosi odluke o vanjskoj politici. O glasanju za kandidaturu Jeremića odluku će donijeti Predsjedništvo a ne Zlatko Lagumdžija. Ministar vanjskih poslova i ambasador mogu da glasaju samo kako im kaže Predsjedništvo. Moj stav je poznat i ostaje isti: neću podržati Jeremića a za tu odluku je potreban konsenzus - izjavio je Komšić na konferenciji za novinare.
Učiniće sve da ga otjeraju, i to što prije. Samo da bude pametan i izdrži.

oridjidji

#465 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by oridjidji » 22/03/2012 23:15

webby-x wrote:Vidi nam predsjednika, hahaha.

pa nije demokratija magija, a željko čarobnjak merlin da može sam uz pomoć štapića mjenjati svijet. on je došao tim ljudima i popričao s njima, sam, bez ijednog stranačkog kolege. gdje su mu drugovi iz stranke da ga podrže? nigdje. što zlatko nije došao da s njima priča sam, ne smije. još vuče komplekse od vojnika koji su ga protresli zajedno sa behmennom i binom zadnji put na istome mjestu gdje su objeručke danas dočekali komšića.

Nacionalniid_BOSANCI

#466 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by Nacionalniid_BOSANCI » 22/03/2012 23:35

Pa evo Zeljko Komsic je ukratko objasnio da je on Zlatku Lagumdziji i ostalima samo marioneta i da ne moze nista uraditi samostalno bez njih. Zlatko Lagumdzija i kompanija su iskoristili Komsica da SDP dobije izbore. Kada je SDP dobio izbore Lagumdzija i kompanija su odmah okrenuli politiku, prevarili su odmah svoje bosnjacko/bosanske i hrvatske birace i Komsica i okrenuli se Beogradu i Dodiku u RS zbog svojih licnih i privatnih interesa.

hrasno38

#467 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by hrasno38 » 22/03/2012 23:44

Jadan komentar da jadniji ne moze biti a ustvari pokazuje koliko jadnika i bijednika se moze sresti u cyber svijetu. A sa kim se ti boris i za sta se ti boris i za sta si se ti borio. Ni za sta!!!!!!! Drugi su ti omogucili a medju njima i Komsic da mozes sjesti za svoj PC i srati dan i noc.S kim se Komsic bori? Upravo sa takvim istim kao sto si i ti. A za koga se borio i bori......ocito za puno pogresnih ljudi kojima je ovo "ljudi" vrlo diskutabilan epitet.

hrasno38

#468 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by hrasno38 » 23/03/2012 00:00

Nacionalniid_BOSANCI wrote:

Pa evo Zeljko Komsic je ukratko objasnio da je on Zlatku Lagumdziji i ostalima samo marioneta i da ne moze nista uraditi samostalno bez njih. Zlatko Lagumdzija i kompanija su iskoristili Komsica da SDP dobije izbore. Kada je SDP dobio izbore Lagumdzija i kompanija su odmah okrenuli politiku, prevarili su odmah svoje bosnjacko/bosanske i hrvatske birace i Komsica i okrenuli se Beogradu i Dodiku u RS zbog svojih licnih i privatnih interesa.
Ne nije to objasnio nego je objasnio da kao clan predsjednistva koji daje prijedlog budzeta on ne moze odluciti nista sam kao sto je sucaj i po svim ostalim pitanjima. Los ti je prevod a dobra slika....doduse moyda se tebi tvoja verzija vise svidja.

JoeyTribbiani

#469 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by JoeyTribbiani » 23/03/2012 00:06

hrasno38 wrote:

Jadan komentar da jadniji ne moze biti a ustvari pokazuje koliko jadnika i bijednika se moze sresti u cyber svijetu. A sa kim se ti boris i za sta se ti boris i za sta si se ti borio. Ni za sta!!!!!!! Drugi su ti omogucili a medju njima i Komsic da mozes sjesti za svoj PC i srati dan i noc.S kim se Komsic bori? Upravo sa takvim istim kao sto si i ti. A za koga se borio i bori......ocito za puno pogresnih ljudi kojima je ovo "ljudi" vrlo diskutabilan epitet.
:thumbup:

Chuckie

#470 Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by Chuckie » 23/03/2012 00:22

hrasno38 wrote:

Potpis ko kuca, svaka cast.

Sent from my iPhone

Ja_Ja

#471 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by Ja_Ja » 23/03/2012 01:44

Davno sam ja rekao da se svakakve mrake nakotilo u ovom cyber svijetu.

atko

#472 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by atko » 23/03/2012 01:59

steta sto komsic nije istrajo u ostavci i da se samo jednu noc simbolicno pridrzio borcima sa cebetom preko ramena ... kako god sutradan da nazove stranku ... predizborna kampanja bi bila zavrsena...

steta sto je prokocko momenat ...

blue_sky

#473 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by blue_sky » 23/03/2012 02:03

aferim hrasno :thumbup:

nosara

#474 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by nosara » 23/03/2012 07:49

atko wrote:steta sto komsic nije istrajo u ostavci i da se samo jednu noc simbolicno pridrzio borcima sa cebetom preko ramena ... kako god sutradan da nazove stranku ... predizborna kampanja bi bila zavrsena...

Bolno tacno... Pod uslovom da je ostavka nije bila jos jedan spin esdepeovih "stratega"...

plain vanilla

#475 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by plain vanilla » 23/03/2012 08:12

nosara wrote:
atko wrote:steta sto komsic nije istrajo u ostavci i da se samo jednu noc simbolicno pridrzio borcima sa cebetom preko ramena ... kako god sutradan da nazove stranku ... predizborna kampanja bi bila zavrsena...

Bolno tacno... Pod uslovom da je ostavka nije bila jos jedan spin esdepeovih "stratega"...
mah
nekad idealizirate politicare, a nekad sebe

a s njima nek spava onaj koji ih je penzionisao s 40 godina starosti

Post Reply