Željko Komšić-član Predsjedništva

Post Reply
User avatar
fresh/cool
Posts: 30
Joined: 17/02/2012 08:24
Location: podstanar kod Diogena

#151 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by fresh/cool »

ultima_palabra wrote:
fresh/cool wrote:Eto sta se desava kada se stvari desavaju neprirodno .

Kada se u bosnjackoj stranci (SDP),Hrvat koji je na vlast dosao na osnovu bosnjackih glasova ,svakodnevno udvara istim tim .
A nije mu to trebao biti poso .
Njegov posao je bio da u sto vecoj mjeri zahebe Hrvate ( sto je on koliko je mogao i uradio ), i sad za njim prestaje potreba ...potrosio se, kao i svi takvi.

Dzaba mu sto je u medjuvremenu postao veci Bosnjak od Zlatana.


Ako eventualno i osnuje stranku , to ce sustinski biti jos jedna bosnjacka nacionalna partija , sastavljena od sacice srpsko-hrvatskih ''politickih janjicara''.

Pudaricu, kako si ti .. ? :)
Da probaš sa heklanjem, pošto ti politika ne ide?
Hoces reci ,da dam ostavku :D ??
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40836
Joined: 29/06/2011 23:39

#152 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by dječak sa šibicama »

nosara wrote:Samo da ponovim...
plain vanilla wrote: velicati nekoga samo jer je dao ostavku, smijesno

ali, ako sad bude hrabar i progovori, razbuca SDP i Zlaju s njegovim poltronima, to je vec hrabar i cijenjen potez
Sustina...

Inace, kita i on i njegov "ljudski minimum"...
Imate pravo, ovako se stice dojam da je Zeljko postupio Haretovski, ostaje na vlasti ali "tatrane", skuzio je da raja sve vise negoduje zbog Lagumdzijine politike pa se sad Zeljko mudro odmice (a zapravo nigdje ne ide) i skuplja poene u narodu.

Tako meni to djeluje do sada, kad vidim Lagumdzijinu reakciju, bise puno toga jasnije. Ako Zlaja krene na Zeljka ostro, a ovaj odgovori i drzi stav, onda se moze govoriti o principijelnosti.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#153 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by JThomas »

mislim da je neki prevrat u SDP-u pusta želja.

nažalost.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#154 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by Ridjobrki »

JThomas wrote:mislim da je neki prevrat u SDP-u pusta želja.

nažalost.
Ma nisu ga u stanju u jednom KO napraviti a kamoli šta više od toga.

A i da dođe taj teoretski prevrat - šta onda? Previše je štete učinjeno i previše se brižno sjekle zdrave grane...
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#155 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by plain vanilla »

JThomas wrote:mislim da je neki prevrat u SDP-u pusta želja.

nažalost.
pa ako ce sve ostati na ostavkama, jeste

zato mi i smijesno velicanje nekoga jer je dao ostavku, kao da aplaudiras kapitulaciji
sad treba zatalasti, po cijenu da se SDP raspadne..od ovakvog SDPa ionako samo pojedini SDPovci imaju koristi
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#156 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by JThomas »

ma neće ni to biti. previše je dobro tom pojedincima.

ode ovo sve u helać.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3358
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#157 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by Dupli_skalp »

fresh/cool wrote:Kada se u bosnjackoj stranci (SDP),Hrvat koji je na vlast dosao na osnovu bosnjackih glasova ,svakodnevno udvara istim tim .
još jedan pacijent u nizu...
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#158 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by delightful »

benewreck
zabranjeno kloniranje ranije baniranih
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#159 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by palermo »

JThomas wrote:ma neće ni to biti. previše je dobro tom pojedincima.

ode ovo sve u helać.
Pa ako ode sve u helać, onda će i SDP.
Pomalo stvaramo mit od Zlaje,svakome se dohakalo, pa može i njemu. Naravno, pitanje je je li Komšo ta karika koja može pokrenuti proces.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#160 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by plain vanilla »

palermo wrote:
JThomas wrote:ma neće ni to biti. previše je dobro tom pojedincima.

ode ovo sve u helać.
Pa ako ode sve u helać, onda će i SDP.
Pomalo stvaramo mit od Zlaje,svakome se dohakalo, pa može i njemu. Naravno, pitanje je je li Komšo ta karika koja može pokrenuti proces.
bio je Zlatni ljiljan u ratu, ajd nek bude i u miru...
User avatar
Cecilija
Posts: 124
Joined: 06/11/2010 20:59
Location: Kingdom of red panda

#161 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by Cecilija »

Banksy wrote:
nosara wrote:Ako neko ko je, licno i neposredno, dobio 300.000 glasova na izborima, nije u stanju srusit ova reakcionarna govna koja su bivsu partiju neopjevano sjebala, neka vrati orden i ubije se...
Nema šanse. Za to moraš imati već organizovanu mrežu i infrastukturu, a Komšić nije od tog posla.

Zamišljam: Komšić, Bogić, Pudarić, Skenderagić, Ljubiša Marković i ostatak otjeranog SDP društva + Lazović, Kljujić i SDU društvo, + mladi NS, kakvo bi to bilo društvo ...
Znam, razumijem, samo zamišljam ...
A kad su njega otjerali ? Gluho bilo...Ja sam debelo u zaostatku kad su Zlajina nedjela u pitanju! :shock:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#162 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by Banksy »

casper_ wrote:Image
Naslovnica Avaza, sinoć u Ribici s Bakirom H.

izgleda, tresla se gora ....
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#163 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by jazzer »

Cecilija wrote:
Banksy wrote: Zamišljam: Komšić, Bogić, Pudarić, Skenderagić, Ljubiša Marković i ostatak otjeranog SDP društva + Lazović, Kljujić i SDU društvo, + mladi NS, kakvo bi to bilo društvo ...
Znam, razumijem, samo zamišljam ...
A kad su njega otjerali ? Gluho bilo...Ja sam debelo u zaostatku kad su Zlajina nedjela u pitanju! :shock:
Slabo si protumacila post. Covjek ''zamislja'' partiju sa navedenim ljudima.
User avatar
kokakolas
Posts: 1445
Joined: 15/03/2008 21:35

#164 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by kokakolas »

jazzer wrote:
Cecilija wrote:
Banksy wrote: Zamišljam: Komšić, Bogić, Pudarić, Skenderagić, Ljubiša Marković i ostatak otjeranog SDP društva + Lazović, Kljujić i SDU društvo, + mladi NS, kakvo bi to bilo društvo ...
Znam, razumijem, samo zamišljam ...
A kad su njega otjerali ? Gluho bilo...Ja sam debelo u zaostatku kad su Zlajina nedjela u pitanju! :shock:
Slabo si protumacila post. Covjek ''zamislja'' partiju sa navedenim ljudima.
I bojim se da će na kraju sve završiti na tom "zamišljanju"... Taj "dream team" je "too good to be true" :-D
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#165 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by plain vanilla »

Banksy wrote:
casper_ wrote:Image
Naslovnica Avaza, sinoć u Ribici s Bakirom H.

izgleda, tresla se gora ....
o tome ja maloprije pricam..a ti se pravis da ne kontas

evo sad na radiju rekose da se Komsic tijekom dana SIGURNO nece obratiti javnosti, ali da ce se sresti s Lagumdzijom
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#166 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by -LIBERO- »

Al' najjaci su mi ovi koji se pitaju sto nije podnjeo ostavku na mjesto clana predsjednistva?

A zasto bi je podnjeo i kome ? SDP-u , Zlatku???

Njega su na tu poziciju DIREKTNIM GLASANJEM izabrli gradjani ove zemlje , i cak 70 000 vise glasova je dobio od same SDP stranke.

Sve je jasno. Njemu su taj mandat direktno dali glasaci i stranka nema nikakav monopol na to mjesto niti bilo sta slicno.
User avatar
krivorijek
Posts: 688
Joined: 13/02/2008 11:58
Location: Iščašenja ili preloma?

#167 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by krivorijek »

Banksy wrote:
nosara wrote:
Banksy wrote: Ima pocetni kapital... Bogic i Sveto, Nijaz, Ljubisa... Zasto ne...

Pusti snovi... :oops:
I to koji kapital, sve gromada do gromade ...

I onda padnu na zadatom 2+2+2 gdje birači opet zaokruže svoje: HDZ, HDZ90, SDA, SDP, SNDSD, SDS ...
:sad:

Mi nesto kombinujemo, a ovaj mozda samo hoce da se povuce iz svega... :-)

Ali, kad bi se nesto pokusalo, mislim da bi se dosta finog i postenog svijeta trgnulo iz dremeza...
Vjerovatno je samo to u pitanju. Nažalost, i da hoće, on nema snage za nešto više.

Bi, sigurno bi, sigurno ...


...ma pusti suplju pricu, tipa "I onda padnu na zadatom 2+2+2 gdje birači opet zaokruže svoje: HDZ, HDZ90, SDA, SDP, SNDSD, SDS ..."

Pa zasto se onda uopste kandidovao, kad je sve to tako predvidljivo?

Znas zasto? Zato sto u BiH ima puno ljudi, nazalost ne i vecina, koji jednostavno hoce promjenu, puuuunoooo ljudi koji hoce da ovaj rat konacno prestane, a i onih koji su vec godinama opredjeljeni lijevo ili desno (to se ne mijenja sa godinama). I tu se, moj care, glasa. Hoces stalno ovaj rat??? - ili - da prestane vec jednom???

Barem je ideja socijal-demokratije uvijek bila ona ideja koju sam razumio bez problema, a nacionalisticka ideja, nacionalisti i ostala njima prikljucna govna (ne-pravi-novinari, ne-pravi-intelektualci, ne-pravi-sportisti,...), meni su uvijek bili strasno gadljivi. Eto, toliko strasno se meni sve to gadi.

Ali pazi ti sad: ODGOVORNO TVRDIM (pod nickom:)): Lagumdzija, kao NAJODGOVORNIJI od SVIH, PRVI rusi ideju socijal-demokratije!!! I ja se bunim, a nisam clan SDP-a!!! Pa kako to...!?!?

Ko su ovi sto ga brane? Hajde, evo ovdje ima puno ljudi koji puno znaju o svemu i svacemu, pa hajmo napravit jednu check-listu, koliko je Zlatko Lagumdzija uradio, i sta je sve uradio, i sve to u dvije jednostavne kolone upisati: jedna nek bude pozitivna, a druga negativna.

Nisam clan ni jedne stranke, ali i kad umrem bicu lijevi. Samo da znate.
sablja2011
Posts: 28
Joined: 13/12/2011 14:45

#168 Ovako više ne može

Post by sablja2011 »

Pa dragi Željko izgleda da se tvoj SDP pretvorio u sve ono što su ranije zamjerali strankama desnog centra u BiH? Ali ti si pravi patriota i nisi marioneta,svaka čast.
User avatar
krivorijek
Posts: 688
Joined: 13/02/2008 11:58
Location: Iščašenja ili preloma?

#169 Re: Ovako više ne može

Post by krivorijek »

sablja2011 wrote:Pa dragi Željko izgleda da se tvoj SDP pretvorio u sve ono što su ranije zamjerali strankama desnog centra u BiH? Ali ti si pravi patriota i nisi marioneta,svaka čast.
Tako je!!!

Sad se ovi nacionalsti pretvorili u "smijace" autokratije u ideoloskom temelju SDP-a: to ti je ono veliko D :)

I gledaj sad ko im se smije...

Haaa? Smijesno?
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#170 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by Hemel »

Banksy wrote:
nosara wrote:Ako neko ko je, licno i neposredno, dobio 300.000 glasova na izborima, nije u stanju srusit ova reakcionarna govna koja su bivsu partiju neopjevano sjebala, neka vrati orden i ubije se...
Nema šanse. Za to moraš imati već organizovanu mrežu i infrastukturu, a Komšić nije od tog posla.

Zamišljam: Komšić, Bogić, Pudarić, Skenderagić, Ljubiša Marković i ostatak otjeranog SDP društva + Lazović, Kljujić i SDU društvo, + mladi NS, kakvo bi to bilo društvo ...
Znam, razumijem, samo zamišljam ...
:thumbup:

dobro zamisljas...
User avatar
krivorijek
Posts: 688
Joined: 13/02/2008 11:58
Location: Iščašenja ili preloma?

#171 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by krivorijek »

Hemel wrote:
Banksy wrote:
nosara wrote:Ako neko ko je, licno i neposredno, dobio 300.000 glasova na izborima, nije u stanju srusit ova reakcionarna govna koja su bivsu partiju neopjevano sjebala, neka vrati orden i ubije se...
Nema šanse. Za to moraš imati već organizovanu mrežu i infrastukturu, a Komšić nije od tog posla.

Zamišljam: Komšić, Bogić, Pudarić, Skenderagić, Ljubiša Marković i ostatak otjeranog SDP društva + Lazović, Kljujić i SDU društvo, + mladi NS, kakvo bi to bilo društvo ...
Znam, razumijem, samo zamišljam ...
:thumbup:

dobro zamisljas...
Odlicna ideja :thumbup:

Sutra hitni sastanak opozicije po pitanju: Raspad SDP-a - spasimo barem ideju!

Modernisticko-futuristicka rasprava, naravo.
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#172 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by Nass »

Nazalost, i ja sam nakon godina zamisljanja i razocarenja stvarnoscu shvatila da su takve kombinacije samo to - zamisljanje. Takve male stranke, iako sa pravim ljudima, na izborima jedva prelaze izborni prag, a glasači u većini slučajeva često ne prepoznaju i ne vrednuju takve osobe i stranke na pravi način, već glasaju za nekog od "velikih" sa razrađenom infrastrukturom na terenu, mnoštvom članova i sa svojim medijima i populistickom retorikom. Ko se vodi tim zamisljanjima u pracenju politike, onda zivi samo u idealima. Nazalost, ti ideali nisu realni, iako bih ja prva potpisala da budu. Sad preostaje u onome sto jeste realno naci nesto sto moze pokrenuti drzavu naprijed, ma kako valovito i neidealno. Ali, samo nek napokon krene naprijed. SDP je jedina velika ljevicarska partija, i ako nju unistimo, ostadosmo bez igdje icega

Bilo bi dobro kad bi Komsica nekako smirili i rijesili probleme unutar stranke. Ovo je glupo da se prave ovakvi incidenti i skandali u ovom trenutku. Kada budu izbori unutar stranke ili kad mu izadje mandat, neka slobodno radi sve ovo sto je uradio, ali ne ovako naprasno i djetinjasto da totalno unistava ugled cijele stranke i njenih koalicija u BiH, a ne samo Lagumdzije i ko zna koga tamo (i ja bih Lagumdziju rado mijenjala, ali ne ovako da se spali citava kuca). Ako Komsic misli da ce povuci druge SDP-ovce za sobom i da ce sada napraviti neki prevrat u stranci, bojim se da je naivan. A ako ima istine da je Komsic kivan sto Lagumdzija nije decidno negirao podrsku BiH za kandidaturu Jeremica, onda se Komsic dobro treba preispitati gdje zivi i sta uopce zna o politici.
User avatar
almirony
Posts: 1271
Joined: 10/09/2009 12:58
Location: Appiano Gentile

#173 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by almirony »

Nass wrote:Nazalost, i ja sam nakon godina zamisljanja i razocarenja stvarnoscu shvatila da su takve kombinacije samo to - zamisljanje. Takve male stranke, iako sa pravim ljudima, na izborima jedva prelaze izborni prag, a glasači u većini slučajeva često ne prepoznaju i ne vrednuju takve osobe i stranke na pravi način, već glasaju za nekog od "velikih" sa razrađenom infrastrukturom na terenu, mnoštvom članova i sa svojim medijima i populistickom retorikom. Ko se vodi tim zamisljanjima u pracenju politike, onda zivi samo u idealima. Nazalost, ti ideali nisu realni, iako bih ja prva potpisala da budu. Sad preostaje u onome sto jeste realno naci nesto sto moze pokrenuti drzavu naprijed, ma kako valovito i neidealno. Ali, samo nek napokon krene naprijed. SDP je jedina velika ljevicarska partija, i ako nju unistimo, ostadosmo bez igdje icega

Bilo bi dobro kad bi Komsica nekako smirili i rijesili probleme unutar stranke. Ovo je glupo da se prave ovakvi incidenti i skandali u ovom trenutku. Kada budu izbori unutar stranke ili kad mu izadje mandat, neka slobodno radi sve ovo sto je uradio, ali ne ovako naprasno i djetinjasto da totalno unistava ugled cijele stranke i njenih koalicija u BiH, a ne samo Lagumdzije i ko zna koga tamo (i ja bih Lagumdziju rado mijenjala, ali ne ovako da se spali citava kuca). Ako Komsic misli da ce povuci druge SDP-ovce za sobom i da ce sada napraviti neki prevrat u stranci, bojim se da je naivan. A ako ima istine da je Komsic kivan sto Lagumdzija nije decidno negirao podrsku BiH za kandidaturu Jeremica, onda se Komsic dobro treba preispitati gdje zivi i sta uopce zna o politici.
najsuvisliji post na ovoj temi, well done :thumbup:
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#174 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by Nass »

.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#175 Re: Željko Komšić-član Predsjedništva

Post by popajic »

@Nass
...Kada budu izbori unutar stranke ili kad mu izadje mandat, neka slobodno radi sve ovo sto je uradio, ali ne ovako naprasno i djetinjasto da totalno unistava ugled cijele stranke i njenih koalicija u BiH

Ih Nass , prije ce biti da mu je puna kapa sto mu je stranka sa "uglednim" koalicionim partnerima sama urusila taj neki ugled.
Pogan vakat...doboga :oops:
Post Reply