Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post Reply
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#376 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Skijaš »

BHCluster wrote:
Skijaš wrote:
BHCluster wrote:Pa jebemu mater kada moram opsovati... pa zasto glasate na izborima za vetrinare, ginkologe itd i neocekujete nista od njih nego od spahica?
1. ja sam glasao za SDP i kritikujem SDP jer su me prevarili. Ovo što rade nema veze s onim što su obećali

2. Spahića kritikujem jer ne nudi rješenja nego zabavlja mase našim apsurdima, što je pomalo bezobrazno

3. a ako zaključimo da on nije obavezan ponuditi rješenja, ne znam čemu fama oko njega, on je karina k'o i ja
Kako nije ponudio rijesenje ako uzmemo u obzir ono najosnovnije sto govori i kako sam kaze 100 ponavlja to je da somo svi isti u ovoj drzavi i da one razlike koje koriste sadasnji politicari su nonsense itd, znaci ponudio je ocito rijesenje da se moze krenuti na nesto sto nam je potreba kao umjesto medu etnicki ili vjerski prekpreka imamo slobodan put da se koncentrisemo na nezavisno skolstvo i sudstvo, za bolje zdravstvo, komunikacije (putne, elektronske itd..), sigurnost, poboljsanju zivota za svakoga a ne selektivnog.
Negiranje identiteta nekog od naših naroda nije rješenje, to je šovinizam.
Ako to nije dosta neznam sta je. Izvini samo da te jos pitam nesto, ne da omalovazim a jesi li to kritiku napisao i poslao u SDP ili samo kroz forum?
nije samo kroz forum
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#377 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by NIN »

BHF_Manijak wrote:Koji jednu te istu pricu vec godinama vrti, ko prazna ploca. Plus sto mu neki navodi nisu tacni, ali obzirom da on to kaze onda to niko i ne provjerava vec se slijepo vjeruje, jer je to "pametan covo" reko. :zzzz: Konkretno u onom predavanju u Kaknju.
Knjige u ruke, kao sto rekoh milion puta!

I nije on pametan covo, on je nacitan covo! Razlika je jarane, velika! Ti recimo mozes biti pametan iliti inteligentan al' cemu tvoje intelektualne sposobnosti ako si ignorant, selekcionist ili ako si uhvatio par knjiga u zivotu, i to onih sto ti preporuci mahala? Tvoj intelektualni talent je, u tom slucaju, niz vodu, k'o kad imas sracku, ako prostis! :D (jebiga, imam prilicnu inspiraciju sto se sracke tice, sta ces)

Nego, taj tvoj covo navodi knjige pa, ne bi bilo lose da se potrudis i da ih proicitas. Tek onda mozemo ti i ja popricati o ome sto ovaj tvoj covo spominje, jel'
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#378 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by BHCluster »

Skijaš wrote: Negiranje identiteta nekog od naših naroda nije rješenje, to je šovinizam.
Ako to nije dosta neznam sta je. Izvini samo da te jos pitam nesto, ne da omalovazim a jesi li to kritiku napisao i poslao u SDP ili samo kroz forum?
nije samo kroz forum
A gdje je negiro identitet jednom od nasih naroda, to bice kada pokazes da ta razlika koju su politicari koristili da nas odvedu u ovaj krvavi rat sto smo imali zapravo nikada nije ni postojala to je znaci sovinizam, ili pak nesto drugo?

A za ovo drugo svaka cast ipak nesto ide nabolje.
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#379 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by palermo »

NIN wrote:
BHF_Manijak wrote:Koji jednu te istu pricu vec godinama vrti, ko prazna ploca. Plus sto mu neki navodi nisu tacni, ali obzirom da on to kaze onda to niko i ne provjerava vec se slijepo vjeruje, jer je to "pametan covo" reko. :zzzz: Konkretno u onom predavanju u Kaknju.
Knjige u ruke, kao sto rekoh milion puta!

I nije on pametan covo, on je nacitan covo! Razlika je jarane, velika! Ti recimo mozes biti pametan iliti inteligentan al' cemu tvoje intelektualne sposobnosti ako si ignorant, selekcionist ili ako si uhvatio par knjiga u zivotu, i to onih sto ti preporuci mahala? Tvoj intelektualni talent je, u tom slucaju, niz vodu, k'o kad imas sracku, ako prostis! :D (jebiga, imam prilicnu inspiraciju sto se sracke tice, sta ces)

Nego, taj tvoj covo navodi knjige pa, ne bi bilo lose da se potrudis i da ih proicitas. Tek onda mozemo ti i ja popricati o ome sto ovaj tvoj covo spominje, jel'


Pa što je čit'o knjige ako nije postao pametan :D . Žali bože vremena.....mislim njegova
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#380 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by NIN »

palermo wrote:
NIN wrote:
BHF_Manijak wrote:Koji jednu te istu pricu vec godinama vrti, ko prazna ploca. Plus sto mu neki navodi nisu tacni, ali obzirom da on to kaze onda to niko i ne provjerava vec se slijepo vjeruje, jer je to "pametan covo" reko. :zzzz: Konkretno u onom predavanju u Kaknju.
Knjige u ruke, kao sto rekoh milion puta!

I nije on pametan covo, on je nacitan covo! Razlika je jarane, velika! Ti recimo mozes biti pametan iliti inteligentan al' cemu tvoje intelektualne sposobnosti ako si ignorant, selekcionist ili ako si uhvatio par knjiga u zivotu, i to onih sto ti preporuci mahala? Tvoj intelektualni talent je, u tom slucaju, niz vodu, k'o kad imas sracku, ako prostis! :D (jebiga, imam prilicnu inspiraciju sto se sracke tice, sta ces)

Nego, taj tvoj covo navodi knjige pa, ne bi bilo lose da se potrudis i da ih proicitas. Tek onda mozemo ti i ja popricati o ome sto ovaj tvoj covo spominje, jel'


Pa što je čit'o knjige ako nije postao pametan :D . Žali bože vremena.....mislim njegova
Kaze Knjiga citaj pa, velim, evo:

Image

:lol:
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#381 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by NIN »

... al, iskreno, sumnjam da ces ti ista skontat, nazalost!

Sutra kisa al se more unutra na kahvu, zabij mu! :wink:
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#382 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by palermo »

NIN wrote:... al, iskreno, sumnjam da ces ti ista skontat, nazalost!

Sutra kisa al se more unutra na kahvu, zabij mu! :wink:
Nemoj da te žalosti......kad već ja nisam zbog tog tužan, šteta bi bilo da ti budeš.....
User avatar
DepraUbiVepra
Posts: 248
Joined: 30/01/2006 22:54
Location: Previše smo voljeli zvijezde, da bismo se bojali noći!

#383 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by DepraUbiVepra »

Skijaš wrote:
NIN wrote:
Skijaš wrote:Nisam od onih koji gacaju po močvarama rješenja kojima su akademici autori, volim praktična rješenja a i u svom primjeru sam naveo jedno takvo. Od Spahića očekujem isto to, ili ako neće ponuditi rješenja, nije problem, ali dajte onda da ga se ne kuje u zvijezde jer to ne radimo ni u slučaju Ismeta Hore.
Sta ba ti ocekujes od Spahica?
Ništa, samo kažem da ga se precjenjuje, da nije riječ o nekakvom vizionaru nego o klaunu poput Ismeta Hore
Obično se vazda na prvu slažem sa Skijašem, ali ovaj put neću - meni više vuče na Nazifa Gljivu...
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25644
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#384 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by BHF_Manijak »

NIN wrote:
BHF_Manijak wrote:Koji jednu te istu pricu vec godinama vrti, ko prazna ploca. Plus sto mu neki navodi nisu tacni, ali obzirom da on to kaze onda to niko i ne provjerava vec se slijepo vjeruje, jer je to "pametan covo" reko. :zzzz: Konkretno u onom predavanju u Kaknju.
Knjige u ruke, kao sto rekoh milion puta!

I nije on pametan covo, on je nacitan covo! Razlika je jarane, velika! Ti recimo mozes biti pametan iliti inteligentan al' cemu tvoje intelektualne sposobnosti ako si ignorant, selekcionist ili ako si uhvatio par knjiga u zivotu, i to onih sto ti preporuci mahala? Tvoj intelektualni talent je, u tom slucaju, niz vodu, k'o kad imas sracku, ako prostis! :D (jebiga, imam prilicnu inspiraciju sto se sracke tice, sta ces)

Nego, taj tvoj covo navodi knjige pa, ne bi bilo lose da se potrudis i da ih proicitas. Tek onda mozemo ti i ja popricati o ome sto ovaj tvoj covo spominje, jel'
Prica sa visine nije ti se nikad mogla nakaciti, ne znam otkud to sad kod tebe da primjetim al' eto, mora da se ljudi mijenaju...

Prvo nije ovdje o meni rijec, ja sam nebitan ba, rijec je o doticnom profesoru za kojeg ti rece da prenosi znanje a ja ti rekoh da to on ne cini, bar ne na nacin kako se ocekuje od jednog profesora sa renomeom. Preporucuje knjige? Pa to moze i iole prosjecan prfoesor raditi, ali njegovo je da PRENOSI znanje a ne da svaki sat o istoj temi i o istim primjerima prica. To nije "zeljan prenijeti znanje" niti preporucivanje literature kako ti kazes. Kvalitet Besimovih predavanja, s obzirom na kapacitet znanja i nacitanost, je nula i to ce ti svaki student potvrditi koji je kod Besima studiro.
Vec sam spominjo, na politickim imas mnogo kvalitetnije profesrore od doticnog, ali naravno oni nisu upadljivi sa svojim glumatanjem i karikiranjem stvari, mahanje rukama, ismijavanjem i slicno, recimo jedan Stjepan Simic je pojam za Besima. Preporucuje i Simic knjige, ali za razliku od Besima ovaj ima sta i reci na predavanjima, vrlo bitna razlika.

O tome smo pricali a ne je li Besim nacitan i pametan ili ne. O njegovim fulama u nedavno postavljenom predavanju iz Kaknja ne bih...
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#385 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by klixober »

Meni uopšte nije jasno kako je Besim uspio da izazove ovako dugu raspravu o nečemu što je rekao...više se ne sjećam ni šta je rekao.
User avatar
Teea
Posts: 437
Joined: 11/09/2011 17:18

#386 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Teea »

BHF_Manijak wrote:
To nije "zeljan prenijeti znanje" niti preporucivanje literature kako ti kazes. Kvalitet Besimovih predavanja, s obzirom na kapacitet znanja i nacitanost, je nula i to ce ti svaki student potvrditi koji je kod Besima studiro.
Vec sam spominjo, na politickim imas mnogo kvalitetnije profesrore od doticnog, ali naravno oni nisu upadljivi sa svojim glumatanjem i karikiranjem stvari, mahanje rukama, ismijavanjem i slicno, recimo jedan Stjepan Simic je pojam za Besima. Preporucuje i Simic knjige, ali za razliku od Besima ovaj ima sta i reci na predavanjima, vrlo bitna razlika.
Znam poprilican broj Besimovih bivsih studenata niti od jednog sam cula da je los predavac vec naprotiv pricaju sa odusevljenjem o njemu.Dovoljan je ovaj interviju kod Senada da svako prosudi sam.Vise je on rekao u ovom 20-min videu nego neko za citavu svoju karijeru,mislim svi oni pricaju al' ..
Zagovaracima i sljedbenicima kojekakvih belesnih ideologija ne pashu njegovi stavovi,nepase hushkacima i sijacima mrznje direktnim i indirektnim, onima koji profotiraju od od svega toga,a takvih je danas epidemija, tako da me i ne iznanadjuju ove gluposti ili bolje reci neistine o ovome bosansko velinaku,prema kome licno imam gigarespekt !
shuriken'
Posts: 99
Joined: 16/05/2011 15:01

#387 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by shuriken' »

Skijaš wrote:
NIN wrote:
Skijaš wrote:..., on je karina k'o i ja
NIJE!

On je prenacitana, preobrazovana i karina zeljna prenijeti to znanje na druge, za razliku od tebe, a i mene! :wink:
Kako rekoh, imun sam na titule a i na generalno znanje. Titule dobije svako a ljudi koji se spremaju za kviz znaju više od Spahića. To što si ti dio kulta a ja ti vrijeđam gurua, stvarno nije moj problem.
lijepo da si se imunizirao na generalno znanje
zato i jesmo u tri *ičke materine što vas se sve više imunizira na generalno znanje
pa vas svaki fahidiot moze premuntat

to je jedino imuniziranje koje ja znam da širi boleštinu umjesto da je spriječi

btw.: Horo? who the fuck is Horo? Moraš slušat Horu i znat Horu da bi nekog uspoređivao s Horom. jesi ga gledao na nekoj bodljavini, na hayatu, gdje? haj nam malo prepričaj fore od Hore, da i mi skontamo jel Besim isti on
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#388 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Skijaš »

Teea wrote:Zagovaracima i sljedbenicima kojekakvih belesnih ideologija ne pashu njegovi stavovi,nepase hushkacima i sijacima mrznje direktnim i indirektnim, onima koji profotiraju od od svega toga
može li to malo konkretnije, može li jedan od tih stavova zbog kojih mi, koji ismijavamo kult Besima Spahića, postajemo sljedbenici bolesnih ideologija, huškači i sijači mržnje ?
shuriken' wrote:lijepo da si se imunizirao na generalno znanje
zato i jesmo u tri *ičke materine što vas se sve više imunizira na generalno znanje
pa vas svaki fahidiot moze premuntat
I za tebe vrijedi isto, budi konkretan pa da vidimo šta je blejanje za Spahićem kao ovnom predvodnikom a šta konstruktivna argumentacija
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#389 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Skijaš »

shuriken' wrote:btw.: Horo? who the fuck is Horo? Moraš slušat Horu i znat Horu da bi nekog uspoređivao s Horom. jesi ga gledao na nekoj bodljavini, na hayatu, gdje? haj nam malo prepričaj fore od Hore, da i mi skontamo jel Besim isti on
znam ja i šta je Ceca i šta je ganga, mislim da je upravo ovdje plastično prikazana problematičnost Besimovih ideja i vaše zaluđenosti istim, jer funkcionišete na nekom nadljudskom nivou gdje nema ni prosječnog čovjeka ni konkretnih problema, nego samo tone i tone filozofiranja. Odlijepiil ste se od stvarnosti i s visine popujete. Meni su u autu Dragojević i Bocelli ali se ne kurčim i ne dižem nos zbog tog.
User avatar
Nele9
Posts: 598
Joined: 27/10/2010 12:45

#390 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Nele9 »

NIN wrote:
Skijaš wrote:..., on je karina k'o i ja
NIJE!

On je prenacitana, preobrazovana i karina zeljna prenijeti to znanje na druge, za razliku od tebe, a i mene! :wink:
NIN-e

Nisam znao da se moze biti prenacitan i preobrazovan.
Idi ba brisi trollove i banuj ljude. Ne ide ti ovo.
shuriken'
Posts: 99
Joined: 16/05/2011 15:01

#391 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by shuriken' »

Nele9 wrote:
NIN wrote:
Skijaš wrote:..., on je karina k'o i ja
NIJE!

On je prenacitana, preobrazovana i karina zeljna prenijeti to znanje na druge, za razliku od tebe, a i mene! :wink:
NIN-e

Nisam znao da se moze biti prenacitan i preobrazovan.
Idi ba brisi trollove i banuj ljude. Ne ide ti ovo.

nemoj, taman je postalo relevantno

bocelli, kažeš? i dragojević, kažeš? jebeno! pa ja nisam bio svjestan na koga sam se namjerio, izvini, oprosti :roll:
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#392 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Skijaš »

shuriken' wrote:bocelli, kažeš? i dragojević, kažeš? jebeno! pa ja nisam bio svjestan na koga sam se namjerio, izvini, oprosti :roll:
Držimo se argumenata. Zašto je Besim Spahić nešto bolji od Almase Hadžić ?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#393 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by ultima_palabra »

Moderator troll :-) Nije ni čudo što sve više raje odlazi...
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#394 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Challenger__ »

ultima_palabra wrote:Moderator troll :-) Nije ni čudo što sve više raje odlazi...
Čuj "trol"...?! Valjda i moderator, ponekad, može da iskaže svoje mišljenje.
Elem, ovaj rad - :thumbup: - za profesora!

][/quote]
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#395 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Skijaš »

Challenger__ wrote:
Dobro. Možeš li objasniti šta ti se od rečenog sviđa i zbog čega se Spahić izdvaja ? Pa da vidimo na čemu je utemeljena ta fascinacija profesorom.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#396 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Challenger__ »

Skijaš wrote:
Dobro. Možeš li objasniti šta ti se od rečenog sviđa i zbog čega se Spahić izdvaja ? Pa da vidimo na čemu je utemeljena ta fascinacija profesorom.
Facinacija? Ne. Saglasnost sa skoro svim što je rekao? Da. Podrška (kao građanin) profesoru? Da. Odgovor: pogledaj šta je @vratnik napisao na 13-oj stranici, za početak više nego dovoljno.
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#397 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Skijaš »

Challenger__ wrote:
Skijaš wrote:
Dobro. Možeš li objasniti šta ti se od rečenog sviđa i zbog čega se Spahić izdvaja ? Pa da vidimo na čemu je utemeljena ta fascinacija profesorom.
Facinacija? Ne. Saglasnost sa skoro svim što je rekao? Da. Podrška (kao građanin) profesoru? Da. Odgovor: pogledaj šta je @vratnik napisao na 13-oj stranici, za početak više nego dovoljno.
Dakle ništa novo. Svi znamo da je stanje loše, da političarima odgovaraju podjele, da je obrazovni sistem katastrofalan, ničeg revolucionarnog nema kod Spahića.
User avatar
Teea
Posts: 437
Joined: 11/09/2011 17:18

#398 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Teea »

Skijaš wrote: Dobro. Možeš li objasniti šta ti se od rečenog sviđa i zbog čega se Spahić izdvaja ? Pa da vidimo na čemu je utemeljena ta fascinacija profesorom.

Dakle ništa novo. Svi znamo da je stanje loše, da političarima odgovaraju podjele, da je obrazovni sistem katastrofalan, ničeg revolucionarnog nema kod Spahića.

sto tolika mrznja prema Spahicu to ti najbolje znas, al ti je do sada ne argumentovana ..i , covjek jee genije.!!Covjek koji na najbolji nacin definise uzroke,aktere i faktore pogorsanja situacije u Bosni.Razika je izmedju vidjenja i definisanja sto ti ocitno ne kontas.Njegova elokventnost je zadivljujuca .
Covjek vec godinama prica istu pricu da bi iole uticao na dolazece zatrovane generacije, al nazalost nemoze on skoro pa nista kao jedinka ili manjina protiv ukorijenjenog drustvenog sistema..

a o ukusima se ne raspravlja tako da i dalje imas pravo da ga mrzis.
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#399 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Skijaš »

Teea wrote:
Skijaš wrote: Dobro. Možeš li objasniti šta ti se od rečenog sviđa i zbog čega se Spahić izdvaja ? Pa da vidimo na čemu je utemeljena ta fascinacija profesorom.

Dakle ništa novo. Svi znamo da je stanje loše, da političarima odgovaraju podjele, da je obrazovni sistem katastrofalan, ničeg revolucionarnog nema kod Spahića.

sto tolika mrznja prema Spahicu to ti najbolje znas
Ne mrzim ga nego mi je smiješan, i on i oni koji misle da je on bolji od recimo Almase Hadžić iz Avaza.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11512
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#400 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by japin_mutapi »

SPAHIĆ: Svi zločini koji su nam se desili dio su međunarodnog projekta. Nema šanse da je Mladić odlučio i projektovao Srebrenicu. Taj ko to misli neka se odmah javi neuropsihijatru.

Govori se da je Banjaluka etnički očišćen grad, a 27 procenata se vratilo u Banjaluku više muslimana nego Hrvata, jer im je ljepše u Hrvatskoj. Sarajevo je etnički najočišćeniji grad, ali to se ne smije reći.

Rat je već pripremljen samo je pitanje kada će doći vrijeme. Mi smo bure baruta i samo se čeka kada će se fitilj zapaliti. Sve se forsira na priči "Koliko su oni vas u Srebrenici pobili?! Osam hiljada! Evo sad vi njih 28.000 pobijte i zato se ovi neki već pripremaju. Rata će biti samo je pitanje vremena.

Žene nam se pokrivaju - to je katastrofa.

To je apsolutno politički napravljen sud (Haški tribunal) koji radi šta hoće i šta neće da bi sproveo zadatak međunarodne zajednice. Jasno je da je politički. Zašto nije Hrvatska tužena za agresiju, ali je Srbija tužena?
Post Reply