Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post Reply
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#251 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Banksy »

vratnik wrote:
@ mimoza: Besim Spahic ne radi na daljim podjelama, vec pokazuje koliko su nekad apsurdne, ali dzaba. Ne razumije ga niko. Pokusa akademski, niko ne razumije, pokusa kao pijacar, opet ga ne razumiju.

Morao bi pokusati s rikom mozda..
Morao bi pokušati s istinom, sigurno.

Jes' da malo boli, al' kad se strpiš, liječi.
Josko Domorocki
Posts: 214
Joined: 07/07/2008 22:57

#252 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Josko Domorocki »

E moj Spahicu, za obraz poginulih i nevinih tako reci..Samo 1706 djece u Sarajevu od kojih bi sigurno mnogi bili tvoji studenti na FPN .. Meni se cini da je ovo placeno dobro,u smislu kad mogu politicari mogu i ja zveknut pausal..
Hajd molim te ako ovo citas budi suprotna strana Krug 99 , da vidim sta oni kazu za tebe.. Mada generalno ono o cemu govori Spahic ima nekako smisla i odgovara cinjenicnom stanju,mozda je i velika zavjera u pitanju,moguce, ali da su svi glupi toliko,ne vjerujem. :roll:
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#253 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by vratnik »

Banksy wrote:
vratnik wrote:
@ mimoza: Besim Spahic ne radi na daljim podjelama, vec pokazuje koliko su nekad apsurdne, ali dzaba. Ne razumije ga niko. Pokusa akademski, niko ne razumije, pokusa kao pijacar, opet ga ne razumiju.

Morao bi pokusati s rikom mozda..
Morao bi pokušati s istinom, sigurno.

Jes' da malo boli, al' kad se strpiš, liječi.
Odlicno, znaci laze. Konacno nesto konkretno. Sem one cinjenice u Luteru koju nisam mogao provjeriti, kao i navodjenja Jacka Nickolsona u pogresnom kontekstu, na koji dio mislis.
Haj_Halve
Posts: 240
Joined: 13/03/2012 18:21

#254 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Haj_Halve »

Jedini barometar G. Spahica je to sto je jedna forumasica navela ranije-ako on ode u BL i fino se provede, a sala mu puna - onda tu covjek vise nema nista reci.

Znam kako se intelektualci koji znaju o cemu pricaju ponasaju-ovaj covjek je bombastican,ponasa se bas kao da je na vasaru. Da li to dolici jednom intelektualcu? Mozda kvazi-intelektualcu.

Nisam ljubitelj IZ niti narcisoidnog reisa koji je zaboravio svoju svrhu (pa ko bi bio nakon famozne slike sa Pepsi kolom?) ali barem ta IZ nije otvoreno blagoslovila progon i ubijanje ljudi druge vjere. Da jeste, mozda bi Bosnjaci bolje prosli.

Covjek koji ovako ismijava svoj narod ne zasluzuje postovanje. Da radi svoj posao kako treba, ne bi morao da se oslanja na ovakve metode. Ako on vazi kao jedna prosvijetljena licnost u BiH, hebo BiH.
mimoza33
Posts: 31
Joined: 17/01/2012 10:37

#255 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by mimoza33 »

Haj_Halve wrote:Jedini barometar G. Spahica je to sto je jedna forumasica navela ranije-ako on ode u BL i fino se provede, a sala mu puna - onda tu covjek vise nema nista reci.

Znam kako se intelektualci koji znaju o cemu pricaju ponasaju-ovaj covjek je bombastican,ponasa se bas kao da je na vasaru. Da li to dolici jednom intelektualcu? Mozda kvazi-intelektualcu.

Nisam ljubitelj IZ niti narcisoidnog reisa koji je zaboravio svoju svrhu (pa ko bi bio nakon famozne slike sa Pepsi kolom?) ali barem ta IZ nije otvoreno blagoslovila progon i ubijanje ljudi druge vjere. Da jeste, mozda bi Bosnjaci bolje prosli.

Covjek koji ovako ismijava svoj narod ne zasluzuje postovanje. Da radi svoj posao kako treba, ne bi morao da se oslanja na ovakve metode. Ako on vazi kao jedna prosvijetljena licnost u BiH, hebo BiH.
Potpisujem: Da radi svoj posao kako treba, ne bi morao da se oslanja na ovakve metode. Ako on vazi kao jedna prosvijetljena licnost u BiH, hebo BiH. Zar se ima nesto vise i konkretnije od ovoga reci
User avatar
Nacionalniid_BOSANCI
Posts: 767
Joined: 02/09/2003 00:00

#256 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Nacionalniid_BOSANCI »

*
Last edited by Nacionalniid_BOSANCI on 26/03/2012 14:43, edited 1 time in total.
FrankSlade
Posts: 297
Joined: 07/03/2012 23:47

#257 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by FrankSlade »

ultima_palabra wrote: U Beogradu je dominantna ta priča, možeš je čuti od svakog taksiste. Ako nisu krivi stranci, onda su Slovenci i Hrvati... "oni su započeli sve ovo, što im je to trebalo, baš smo lepo živeli... a na kraju smo mi Srbi i vi Bosanci najviše stradali" :-)

Riga mi se od te priče :oops:
+1
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#258 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Banksy »

vratnik wrote:
Banksy wrote:
vratnik wrote:
@ mimoza: Besim Spahic ne radi na daljim podjelama, vec pokazuje koliko su nekad apsurdne, ali dzaba. Ne razumije ga niko. Pokusa akademski, niko ne razumije, pokusa kao pijacar, opet ga ne razumiju.

Morao bi pokusati s rikom mozda..
Morao bi pokušati s istinom, sigurno.

Jes' da malo boli, al' kad se strpiš, liječi.
Odlicno, znaci laze. Konacno nesto konkretno. Sem one cinjenice u Luteru koju nisam mogao provjeriti, kao i navodjenja Jacka Nickolsona u pogresnom kontekstu, na koji dio mislis.
Ovo iznad, u ovom intervju, kao i onaj kakanjski video, je takva gomila budalaština i baljezgarija da ih ne bi ni vrijedilo komentirati da u pitanju nije tako ugledna ličnost, poznati sarajevski univerzitetski profesor koji svjesno relativizira i falsificira rat, agresiju na svoju zemlju, agresora, žrtve, ratne aktere.

To su takve stupidarije da mi ne pada na pamet da sad taksativno pobijam njegove nebuloze.

Jedino što me zanima je plaća li ga neko, ili je u pitanju razuzdani narcis i egotriper, ili on zaista nema pojma šta se ovdje dešavalo ratnih i poratnih godina obzirom da ih je proveo van zemlje ... Lično, tipujem na kombinaciju drugog i trećeg ...
Last edited by Banksy on 26/03/2012 14:38, edited 1 time in total.
FrankSlade
Posts: 297
Joined: 07/03/2012 23:47

#259 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by FrankSlade »

Banksy wrote: ili on zaista nema pojma šta se ovdje dešavalo ratnih i poratnih godina obzirom da ih je proveo van zemlje ...
^^Bice da je ovo razlog
mimoza33
Posts: 31
Joined: 17/01/2012 10:37

#260 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by mimoza33 »

FrankSlade wrote:
Banksy wrote: ili on zaista nema pojma šta se ovdje dešavalo ratnih i poratnih godina obzirom da ih je proveo van zemlje ...
^^Bice da je ovo razlog
:thumbup:
FrankSlade
Posts: 297
Joined: 07/03/2012 23:47

#261 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by FrankSlade »

Nema šanse da je Mladić odlučio i projektovao Srebrenicu. Taj ko to misli neka se odmah javi neuropsihijatru. Samo onaj ko Srbe mrzi sa dna kace mogao bi uraditi Srbima ono što im se uradilo. Svi su svoje uloge dobili i samo su igrali po njima. Slobo ti ćeš biti katil dželat, Alija ti ćeš isto to biti, ako preživiš fala bogu imaćete i vi svoj deo i imaćeš svoju naciju, ali ne možete biti muslimanska nacija jer to nigde ne postoji. Franjo pošto niste sačuvali katoličanstvo na Drini dobićeš ovu enklavu u Hercegovini, ali morate pravoslavce isterati. To je dogovor po diktatu izvana. Pa Alija je rekao da Srbi moraju dobiti svoj procenat u BiH.
Majko moja mila :-)
User avatar
Nacionalniid_BOSANCI
Posts: 767
Joined: 02/09/2003 00:00

#262 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Nacionalniid_BOSANCI »


Besim Spahić, profesor Fakulteta političkih nauka iz Sarajeva tvrdi
SPREMILI NAM NOVI GRAĐANSKI RAT, NEMA NAM SPASA


(48) Petak, 23. Mart, 2012.| Autor:

Image
Nema šanse da je Mladić odlučio i projektovao Srebrenicu. Taj ko to misli neka se odmah javi neuropsihijatru, poručuje profesor Spahić

BANJALUKA - Nikakvog razloga nije bilo da se raspadne država koja se zove Jugoslavija i ja je volim. Ovaj rat je apsolutno insceniran i projektovan izvana. Nikakvog razloga nije bilo ovde da se koljemo. Istorija nas je uništila, jer Jugoslavija nije imala zajedničku istoriju!

Ovako počinje intervju za Glas Srpske prof. dr Besim Spahić, čije nedavno predavanje u Kaknju je top video na Jutjubu. Prof. Spahić kaže da nema "n" od nauke u kakvom je stanju BiH, jer smo mi samo deo međunarodnog projekta.

- Međunarodna zajednica je sve isplanirala i poslala OHR i visokog predstavnika ovamo da bude tako kako im odgovara. ....Rat je već pripremljen samo je pitanje kada će doći vreme. Mi smo bure baruta i samo se čeka kada će se fitilj zapaliti. Sve se forsira na priči "Koliko su oni vas u Srebrenici pobili?! Osam hiljada! Evo sad vi njih 28.000 pobijte i zato se ovi neki već pripremaju. Rata će biti samo je pitanje vremena, smatra Besim Spahić i iznosi crnu prognozu po kojoj nam "spasa nema".

Spasa nam nema. Može nam međunarodna zajednica nametnuti neko rešenje, ali ćemo se gložiti oko toga što su nam nametnuli. Razvoj građanske svesti je jedina budućnost. Te snage nemamo. Tvrde da je dobar SDP, ali šta je ponudio? Ništa. Propali smo.

Spahić kaže da je situacija u BiH nikakva.

"Države nema. Narod nije narod, ma koliko bio u nekim entitetima, koliko god se zvao ovako ili onako. Država koja nema svoje ekonomije i cilja osim da prosi i čeka, ne može da opstane. Hrvati čekaju da im pomognu braća iz Hrvatske, muslimani - Bošnjaci da će im pomoći islamske zemlje. Srbi opet misle da će nas braća Rusi usrećiti kao što su nas kroz celu istoriju usrećivali. Ekonomija to je trošenje i prodavanje duše, odnosno odricanje od autohtone autentičnosti. Na delu je strankokratija, partiokratija kojoj nije stalo da država funkcioniše. Samo vlada borba za vlast. Pokrali su sve i vladaju tajkuni - oni koji su se obogatili ne svojim znanjem ne svojim imanjem, šparanjem i štednjom, nego privrženošću vladarima koje su smenjivali i kojima su pomagali da dođu na vlast da bi se ogrebali",kaže Spahić.

On dodaje da u BiH svi imaju svoju priču.

"Svi imaju svoju priču - Srbe zanima Kosovo, a o tome pojma nemaju, Hrvate hrvatske zemlje nekih pet država bela, plava, crvena, a nigde nijedne, a muslimane zanima samo turska istorija i Evlija Čelebija. Za muslimane je prvi čovek Al Fatih zato što je doneo islam, a drugi je Alija Izetbegović. Ne znaju da je Al Fatiha rodila ćerka nemanjićke dinastije,ćerka Lazara i Milice. Imam sreću, iako sam Besim Spahić, da sam Vlah čiji su preci prešli na islam. Sad bi ja morao mrziti Vlahe. Volim više Vlahe nego planinu Vlašić", ističe Spahić.

Prema njegovim rečima, BiH je "deo jednog međunarodnog projekta i tu je kraj".

"Niko od mojih studenata nije čuo, ni pročitao delo Naomi Klajn "Šok terapija" rast uništavajućeg kapitalizma gde upravo piše o principu robovlasništva. Svega itekako ima, ali su robovi države koje preko Međunarodnog monetarnog fonda dobijaju pomoć i plaćaju. Naši budući praunuci već su dužni do lakata da nikada neće moći stati na noge".

Odgovarajući na pitanje da li je u BiH vođen dogovoreni rat Spahić kaže:

Gledali smo kako HDZ prodaje po dogovoru Milošević - Tuđman diktiranom izvana 400.000 posavskih Hrvata, a onda su se oni rešili pravoslavnih iz Kninske Krajine. Tvrde da je 400.000 Srba bilo u Hrvatskoj. To je čista laž. Bilo ih 680.000 u Kninskoj Krajini, plus Goranska regija gde su mnogi prihvatili katoličanstvo da bi ostali u Hrvatskoj. Samo u Zagrebu je bilo više od 200.000 Srba od kojih ogroman broj intelektualaca. Muslimanima ne možeš objasniti i za to snimak postoji da je Alija Izetbegović rekao Srbi moraju dobiti svoj deo BiH.

Rekao je kako će Muslimani imati onaj centralni deo, jer su tu većinski narod. Ovom narodu treba svaki dan puštati snimak gde se Izetbegović i Karadžić i Kljujić zagrljeni i srećni sa idejom samo da se sruši komunizam.

Ne sme niko da postavi pitanje otkud Aliji pravo da se sa Franjom Tuđmanom dogovara o Hercegovini i da mu je daje. Taj dogovor je poništila međunarodna zajednica. Nikakvog razloga nije bilo da se raspadne država koja se zove Jugoslavija i ja je volim. A sad sam ja rođen ne u Jugoslaviji, nego u Srednjebosanskom kantonu, od kada su mašala naši došli na vlast. Ne smem reći koju sam osnovnu školu završio. Ne smem reći Dušan Kostić, jer ko je on? To je četnik partizan koji je najveće ustaško leglo oslobađao i poginuo u Travniku.


Prema njegovim rečima, svi zločini koji su se desili deo su međunarodnog projekta.

"Nema šanse da je Mladić odlučio i projektovao Srebrenicu. Taj ko to misli neka se odmah javi neuropsihijatru. Samo onaj ko Srbe mrzi sa dna kace mogao bi uraditi Srbima ono što im se uradilo. Svi su svoje uloge dobili i samo su igrali po njima. Slobo ti ćeš biti katil dželat, Alija ti ćeš isto to biti, ako preživiš fala bogu imaćete i vi svoj deo i imaćeš svoju naciju, ali ne možete biti muslimanska nacija jer to nigde ne postoji. Franjo pošto niste sačuvali katoličanstvo na Drini dobićeš ovu enklavu u Hercegovini, ali morate pravoslavce isterati. To je dogovor po diktatu izvana. Pa Alija je rekao da Srbi moraju dobiti svoj procenat u BiH.

On kaže da predratnog Sarajeva danas nema, jer nema 145.000 deklarisanih Srba u ovom gradu i još najmanje dvadesetak hiljada onih izmešanih koji su tu bili.

"Sada ih nema. Sada kada bi prebrojali, ako nađete 20.000 dobro je, ali oni govore muslimansko-bošnjački".

http://www.kurir-info.rs/vesti/spremili ... 194974.php
vratnik wrote:Svi cuju samo ono sto hoce. Ali proglasiti Besima Spahica ublehasom koji palamudi, cetnikom, sitnim interesdzijom je dno, a i pravi pokazatelj trenutne situacije. Sreca samo sto su svi u pet deka (oni sto ih Besim pogresno naziva narod, umjesto da ih nazove pravim imenom), svi pogresne slave, tako da je i bolje sto za Besima i njemu slicne nema mjesta. Moje misljenje.
Vratnik, jesi li ti dobro procitao sta je ovaj VelikoSrbin Besim Spahic kako kaze Vlaskog porijekla izjavio za srpski Kurir?
FrankSlade
Posts: 297
Joined: 07/03/2012 23:47

#263 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by FrankSlade »

Naravno, cetnici trljaju ruke, pogledajte komentare na kurir :lol: :lol: "Svaka ti cast majstore, ovo neka procitaju svi Bosnjaci i Hrvati" :lol: :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#264 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by ultima_palabra »

Lud i ponosan wrote:
ultima_palabra wrote: U Beogradu je dominantna ta priča, možeš je čuti od svakog taksiste. Ako nisu krivi stranci, onda su Slovenci i Hrvati... "oni su započeli sve ovo, što im je to trebalo, baš smo lepo živeli... a na kraju smo mi Srbi i vi Bosanci najviše stradali" :-)

Riga mi se od te priče :oops:
Apsolutno se ne slazem. Pretpostavljam da postoji nekolicina koja i tako nesto tvrdi, ali to je manjina. Pa Jovanoviceva najveca glasacka baza je upravo Beograd, pa majka mu stara, pricate paradoksalne stvari koje vrijede kao i neka kafanska prica rekla-kazala.

Ja duboko vjerujem da je stanje kod nas produkt politike i krupnijih interesa. A ne sve crno-bijelo kako se godinama predstavlja. Greska je sto je Broz zatvarao, trebao je on to javno vjesati. ;)
Koliko si puta pričao sa Beograđanima? Ja pričam iz vlastitog iskustva i iskustva svojih prijatelja.

Kakve veze ima Jovanović s tim, koliko on dobiva glasova u BG? Ne vjerujem da je više od 10%... pazi, ja ne vjerujem da su svi ljudi s tom pričom zli, jednostavno su pod uticajem propagande ili imaju neku grižnju savjesti koju odagnavaju pričom da je kriv neko drugi.

O genezi proteklih ratova postoji toliko knjiga, dokumentaraca, naučnih radova i najvažnije: sudskih presuda. Ako pored svega toga neko hoće da vjeruje da su ratove započeli masoni i Ickeovi gušteri kao Besim, onda ništa.

Paradoks je da nazivaš moju priču kafanskom, u isto vrijeme dok čovjek koga podržavaš daje intervju fašističkom Kuriru i priča priču koja najbolje ide u rani sabah poslije par litara loše brlje ;-)
mimoza33
Posts: 31
Joined: 17/01/2012 10:37

#265 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by mimoza33 »

FrankSlade wrote:Naravno, cetnici trljaju ruke, pogledajte komentare na kurir :lol: :lol: "Svaka ti cast majstore, ovo neka procitaju svi Bosnjaci i Hrvati" :lol: :lol:
Pa da, svaka mu je zlatna i one je sad velikan u ocima Srba :dance: Ovaj covjek je klasicni kreten
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#266 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by vratnik »

Nacionalniid_BOSANCI wrote:

Besim Spahić, profesor Fakulteta političkih nauka iz Sarajeva tvrdi
SPREMILI NAM NOVI GRAĐANSKI RAT, NEMA NAM SPASA


(48) Petak, 23. Mart, 2012.| Autor:

Image
Nema šanse da je Mladić odlučio i projektovao Srebrenicu. Taj ko to misli neka se odmah javi neuropsihijatru, poručuje profesor Spahić

BANJALUKA - Nikakvog razloga nije bilo da se raspadne država koja se zove Jugoslavija i ja je volim. Ovaj rat je apsolutno insceniran i projektovan izvana. Nikakvog razloga nije bilo ovde da se koljemo. Istorija nas je uništila, jer Jugoslavija nije imala zajedničku istoriju!

Ovako počinje intervju za Glas Srpske prof. dr Besim Spahić, čije nedavno predavanje u Kaknju je top video na Jutjubu. Prof. Spahić kaže da nema "n" od nauke u kakvom je stanju BiH, jer smo mi samo deo međunarodnog projekta.

- Međunarodna zajednica je sve isplanirala i poslala OHR i visokog predstavnika ovamo da bude tako kako im odgovara. ....Rat je već pripremljen samo je pitanje kada će doći vreme. Mi smo bure baruta i samo se čeka kada će se fitilj zapaliti. Sve se forsira na priči "Koliko su oni vas u Srebrenici pobili?! Osam hiljada! Evo sad vi njih 28.000 pobijte i zato se ovi neki već pripremaju. Rata će biti samo je pitanje vremena, smatra Besim Spahić i iznosi crnu prognozu po kojoj nam "spasa nema".

Spasa nam nema. Može nam međunarodna zajednica nametnuti neko rešenje, ali ćemo se gložiti oko toga što su nam nametnuli. Razvoj građanske svesti je jedina budućnost. Te snage nemamo. Tvrde da je dobar SDP, ali šta je ponudio? Ništa. Propali smo.

Spahić kaže da je situacija u BiH nikakva.

"Države nema. Narod nije narod, ma koliko bio u nekim entitetima, koliko god se zvao ovako ili onako. Država koja nema svoje ekonomije i cilja osim da prosi i čeka, ne može da opstane. Hrvati čekaju da im pomognu braća iz Hrvatske, muslimani - Bošnjaci da će im pomoći islamske zemlje. Srbi opet misle da će nas braća Rusi usrećiti kao što su nas kroz celu istoriju usrećivali. Ekonomija to je trošenje i prodavanje duše, odnosno odricanje od autohtone autentičnosti. Na delu je strankokratija, partiokratija kojoj nije stalo da država funkcioniše. Samo vlada borba za vlast. Pokrali su sve i vladaju tajkuni - oni koji su se obogatili ne svojim znanjem ne svojim imanjem, šparanjem i štednjom, nego privrženošću vladarima koje su smenjivali i kojima su pomagali da dođu na vlast da bi se ogrebali",kaže Spahić.

On dodaje da u BiH svi imaju svoju priču.

"Svi imaju svoju priču - Srbe zanima Kosovo, a o tome pojma nemaju, Hrvate hrvatske zemlje nekih pet država bela, plava, crvena, a nigde nijedne, a muslimane zanima samo turska istorija i Evlija Čelebija. Za muslimane je prvi čovek Al Fatih zato što je doneo islam, a drugi je Alija Izetbegović. Ne znaju da je Al Fatiha rodila ćerka nemanjićke dinastije,ćerka Lazara i Milice. Imam sreću, iako sam Besim Spahić, da sam Vlah čiji su preci prešli na islam. Sad bi ja morao mrziti Vlahe. Volim više Vlahe nego planinu Vlašić", ističe Spahić.

Prema njegovim rečima, BiH je "deo jednog međunarodnog projekta i tu je kraj".

"Niko od mojih studenata nije čuo, ni pročitao delo Naomi Klajn "Šok terapija" rast uništavajućeg kapitalizma gde upravo piše o principu robovlasništva. Svega itekako ima, ali su robovi države koje preko Međunarodnog monetarnog fonda dobijaju pomoć i plaćaju. Naši budući praunuci već su dužni do lakata da nikada neće moći stati na noge".

Odgovarajući na pitanje da li je u BiH vođen dogovoreni rat Spahić kaže:

Gledali smo kako HDZ prodaje po dogovoru Milošević - Tuđman diktiranom izvana 400.000 posavskih Hrvata, a onda su se oni rešili pravoslavnih iz Kninske Krajine. Tvrde da je 400.000 Srba bilo u Hrvatskoj. To je čista laž. Bilo ih 680.000 u Kninskoj Krajini, plus Goranska regija gde su mnogi prihvatili katoličanstvo da bi ostali u Hrvatskoj. Samo u Zagrebu je bilo više od 200.000 Srba od kojih ogroman broj intelektualaca. Muslimanima ne možeš objasniti i za to snimak postoji da je Alija Izetbegović rekao Srbi moraju dobiti svoj deo BiH.

Rekao je kako će Muslimani imati onaj centralni deo, jer su tu većinski narod. Ovom narodu treba svaki dan puštati snimak gde se Izetbegović i Karadžić i Kljujić zagrljeni i srećni sa idejom samo da se sruši komunizam.

Ne sme niko da postavi pitanje otkud Aliji pravo da se sa Franjom Tuđmanom dogovara o Hercegovini i da mu je daje. Taj dogovor je poništila međunarodna zajednica. Nikakvog razloga nije bilo da se raspadne država koja se zove Jugoslavija i ja je volim. A sad sam ja rođen ne u Jugoslaviji, nego u Srednjebosanskom kantonu, od kada su mašala naši došli na vlast. Ne smem reći koju sam osnovnu školu završio. Ne smem reći Dušan Kostić, jer ko je on? To je četnik partizan koji je najveće ustaško leglo oslobađao i poginuo u Travniku.


Prema njegovim rečima, svi zločini koji su se desili deo su međunarodnog projekta.

"Nema šanse da je Mladić odlučio i projektovao Srebrenicu. Taj ko to misli neka se odmah javi neuropsihijatru. Samo onaj ko Srbe mrzi sa dna kace mogao bi uraditi Srbima ono što im se uradilo. Svi su svoje uloge dobili i samo su igrali po njima. Slobo ti ćeš biti katil dželat, Alija ti ćeš isto to biti, ako preživiš fala bogu imaćete i vi svoj deo i imaćeš svoju naciju, ali ne možete biti muslimanska nacija jer to nigde ne postoji. Franjo pošto niste sačuvali katoličanstvo na Drini dobićeš ovu enklavu u Hercegovini, ali morate pravoslavce isterati. To je dogovor po diktatu izvana. Pa Alija je rekao da Srbi moraju dobiti svoj procenat u BiH.

On kaže da predratnog Sarajeva danas nema, jer nema 145.000 deklarisanih Srba u ovom gradu i još najmanje dvadesetak hiljada onih izmešanih koji su tu bili.

"Sada ih nema. Sada kada bi prebrojali, ako nađete 20.000 dobro je, ali oni govore muslimansko-bošnjački".

http://www.kurir-info.rs/vesti/spremili ... 194974.php
vratnik wrote:Svi cuju samo ono sto hoce. Ali proglasiti Besima Spahica ublehasom koji palamudi, cetnikom, sitnim interesdzijom je dno, a i pravi pokazatelj trenutne situacije. Sreca samo sto su svi u pet deka (oni sto ih Besim pogresno naziva narod, umjesto da ih nazove pravim imenom), svi pogresne slave, tako da je i bolje sto za Besima i njemu slicne nema mjesta. Moje misljenje.
Vratnik, jesi li ti dobro procitao sta je ovaj VelikoSrbin Besim Spahic kako kaze Vlaskog porijekla izjavio za srpski Kurir?
Procitao sam, i preslusao ono sto je izjavio u Kaknju. (vise volim izjave uzivo, pisane su podlozne manipulaciji). I sta je covjek slagao?
Da se samo potenciraju podjele, umjesto da se traze slicnosti? (Laz, ili istina?)
Da svi imaju heroje, koji su u stvari zlocinci? (Laz, ili istina?)
Da imamo puno vise zajednickog, nego razlika? (Laz, ili istina?)
Da dopustamo SVI, da nas jebu, ali samo nasi? (Laz, ili istina?)
Da mladic nije projektovao Srebrenicu? (Laz, ili istina?) (sasvim je jasno da su cetnici odradili posao na terenu, sa poglavicom mladicem na celu, ali citav projekat je trazio puno vise od par pijanih idiota)
Da nema nikakvog ekonomskog plana, sem onog koji ima veze s natalitetom mozda? (Laz ili istina?)
Da su cak i studenti (hej, studenti, skoro pa najvazniji element u svakoj drzavi) zrtve indokrinacije i jednoumlja?

Nazalost, svi vide odnosno cuju samo ono sto hoce. Spahic nije kriv za situaciju u nazovi drzavi. Sigurno nije ni ovisan o dnevnici koju zaradi u Kaknju. Ja sam siguran u njegove dobre namjere, samo bih volio, kao sto sam rekao u drugom postu, da to ne ostane na vau vau, vec da konkretno nesto pocne. Ali ocito je poceo, kad sam prvi put kliknuo bilo je 2000 gledanja, a sad nekoliko desetina hiljada. Ekrem, pa Besim. Zalosno, znam.

Besime, nema nazad :thumbup:
mimoza33
Posts: 31
Joined: 17/01/2012 10:37

#267 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by mimoza33 »

Negdje sam procitala rece covjek "Treba ga Dodik postaviti za potpredsjednika" i bio je upravu. He moj profesore daleko smo mi od istine...
FrankSlade
Posts: 297
Joined: 07/03/2012 23:47

#268 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by FrankSlade »

vratnik wrote:Da mladic nije projektovao Srebrenicu? (Laz, ili istina?)
Je li ovo ozbiljno pitanje? :-) :-) :-)
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#269 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by vratnik »

Znaci, da se slozimo da je Besim Spahic cetnik, i da zatvorimo temu?
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#270 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Android Knego »

lijepo je ovog covjeka slusati, ali, posteno, kad je zadnji put u ovoj drzavi pamet trijumfovala i u cemu? :roll:
FrankSlade
Posts: 297
Joined: 07/03/2012 23:47

#271 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by FrankSlade »

.
Last edited by FrankSlade on 26/03/2012 14:57, edited 2 times in total.
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#272 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by vratnik »

FrankSlade wrote:
vratnik wrote:Da mladic nije projektovao Srebrenicu? (Laz, ili istina?)
Je li ovo ozbiljno pitanje? :-) :-) :-)
Ima drugi dio recenice, Vidi zagradu. Ovo kolutanje ne razumijem najbolje, pokusaj slovima.
FrankSlade
Posts: 297
Joined: 07/03/2012 23:47

#273 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by FrankSlade »

vratnik wrote:
FrankSlade wrote:
vratnik wrote:Da mladic nije projektovao Srebrenicu? (Laz, ili istina?)
Je li ovo ozbiljno pitanje? :-) :-) :-)
Ima drugi dio recenice, Vidi zagradu. Ovo kolutanje ne razumijem najbolje, pokusaj slovima.
Ma sigurno znate ti i Besim Spahic bolje od Haskog suda, bolje od samih Srebrenicana ko je odgovoran za genocid.

Pljuc.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#274 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Banksy »

vratnik wrote:Znaci, da se slozimo da je Besim Spahic cetnik, i da zatvorimo temu?
Nije četnik.
Trenutno, svjesno ili nesvjesno, tek sluga i promotor velikosrpske ideologije.
Sporimo se samo oko ovog svjesno ili nesvjesno.
User avatar
Platformas
Posts: 1323
Joined: 07/08/2011 09:45
Location: /public_html
Contact:

#275 Re: Besim Spahic - Direktno u mozak, "isprani" na cekanju!

Post by Platformas »

Koja je razlika izmedju Vas sto ga proglasavate velikosrbinom, najveceg od najvecih i onih koji Cedomira Jovanovica proglasaju izdajnikom srpskog naroda ?
Post Reply